Veer se Meer zit vol forel TêB Hier en daar in eigen streek GROTE ATTRACTIE VOOR SPORTVISSERS Bur TëB Maak uw tuin niet te lui Inbrekers sloegen buit op onder kerk Even uitblazen mevrouw BIEZEN KREEK IN ST.-KRUIS uw pen waar n slank Geen visa voor Nederlandse supporters papier voor tricot tricot EERSTE PARTIJ IS GISTEREN UITGEZET bijblijft Teb, voor een goed figuur. Want praktisch zonder calorieën. EXPERIMENTEEL MELDING SLAGEN Beroep op Nederlanders TUNNELBOUW ANTWERPEN DREIGT TE STAGNEREN Frisdrank bij stromen Halsbrekende toeren Raadsel Luchtverontreiniging Mening raad Hontenisse gevraagd over regeling Verkeersteam bezoekt Zeeland Freule vervangt CH-fractieleider Mellema Binnenkort fusie tussen school- artsendiensten In België GOED WERKEND SERUM TEGEN RODE HOND ONTWIKKELD IBC n .v. stort f 260.000 in personeelsfonds I f t* **H li HAVO-ei'ndexamen A.O.W.-leed VI Theologen praten over secularisatie „IE is geen gewone „k!eren"-zaak .LE DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 30 APRIL 1968 (Van een onzer verslaggeefsters) KORTGENE „Vangen en mel den" is het motto dat het forellen- experiment in het Veerse Meer heeft meegekregen. Want: in de loop van deze week worden ongeveer 42.500 regenboogforellen in het Veerse Meer uitgezet. Dit, bij wijze van „lokaas" voor de sportvissers. Maar van de zelfde hengelaars zal het afhangen of er volgend jaar een herhaling van de foreluitzetting komt. Inmiddels zwemmen al een paar duizend forellen in het Veerse Meer rond, al of niet met aanpassings moeilijkheden. Ze zijn afkomstig uit de Nederlandse Forellenkwekerijen N.V. Hun „verhuizing" kreeg een min of meer officieel tintje. Gistermiddag werden de nieuwe Veerse Meer-be- woners onder het toeziend oog van tal van genodigden in het zoute wa ter gekieperd. Dat gebeurde ter hoogte van café-restaurant „Delta Marina" bij Kortgene. (ADVERTENTIE) GEDEP. MERK Een pradukt van The Coca-Cola Company Vanuit een wagen van de „Organi satie ter Verbetering van de Binnen visserij" werden de forellen overge- schept in een bak, die vervolgens aan de voet van een van de steigers on derste boven werd gehouden. Gistermiddag werden, tegelijk met een aantal glasaaltjes, 2200 forellen uitgezet. Vannacht volgde als alles volgens programma is verlopen, nog een groot aantal. Binnen één week zal het aantal op 42.500 zijn gebracht. Van deze forellen zijn er ongeveer 15.000 afkomstig van de forellen- kwekerijen en de rest uit Denemar ken. Drie-kwart van het aantal be staat uit één-jarige, en één-kwart uit twee-jarige vissen. Het merendeel van de uitgezette forellen heeft de wettelijke minimummaat van 25 cm bereikt en weegt ongeveer 180 tot 300 gram. De uitzetting draagt dus een ex perimenteel karakter. Het doel er van is het Veerse Meer voor henge laars zo aantrekkelijk mogelijk te maken. Met de gebruikelijke zoet watervissen is dit niet te bereiken omdat daarvoor het Veerse Meer- water te zout is. Het zoutgehalte is ongeveer de helft van dat van zee water. Forellen echter weten zich aan het leven in zout water aan te passen. Niet waarschijnlijk is dat de forel zich op natuurlijke wijze zal voort planten. Om het Veerse Meer aan trekkelijk te houden wat de forellen- visserij betreft zal dus ieder jaar op nieuw forel moeten worden uitgezet. Voordat de betrokken organisatie hiertoe echter zal overgaan wil het eerst weten of de forellenuitzetting wel succes heeft. Daarom is de medewerking van alle sportvissers die met succes op forellen-vangst zijn geweest, van be lang. Daarom zal iedere hengelaar, die de speciale forelvergunning koopt een schriftelijke instructie krijgen, hoe hij zijn vangsten aan de afdeling sportvisser^ en beroepsbinnenvisserij te Utrecht melden moet. In deze instructie wordt de henge laar verzocht op een zogenaamd vangstformulier in te vullen hoeveel forellen hij gevangen heeft. Gehoopt wordt nu maar dat de hengelaars in zien dat een juiste melding van al hun gevangen forellen in de eerste plaats voor henzelf belangrijk is. Want hoe vollediger de gegevens zijn over het aantal gevangen forellen, hoe meer kans er is dat volgend jaar deze vissen opnieuw worden uitgezet. De uitzet van de forellen berust bij de Organisatie ter Verbetering van de Binnenvisserij. Voor een begelei ding van de proefneming zorgt de ge noemde afdeling sportvisserij en be roepsbinnenvisserij van het ministe rie van landbouw en visserij. De Fe deratie Delta Vissers tenslotte geeft de speciale forelvergunningen uit. Deze vergunningen zijn te krijgen, liever gezegd te kopen, op de ge meentehuizen in Wolphaartsdijk, Veere, Arnemuiden, en Kortgene. De bedoeling is dat dit ook mogelijk gaat worden op alle V.V.V.-kantoren op Walcheren en Noord- en Zuid- Beveland. Leden van de Federatie Delta Vissers kunnen een vergun ning via het bestuur van hun afde ling krijgen. De federatie zal binnenkort ook imiiiHiHiiHuuiHiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiigii „Sproeien uit de hand is uit den boze", zo luidt de laatste stelling uit een rapport over tuinsproeien, dat weliswaar tien jaar geleden in ons land werd uitgebracht, maar dat zijn actualiteit nog niet heeft verloren. Hoevele tuinbezitters im mers rollen aan de avond van de eerste zonnige voorjaarsdag niet de tuinslang uit, om vóór het avond eten nog even hun dierbare tuin een sproeibeurt te geven. Toch bewij zen zij daarmee hun tuin geen dienst want elke dag een drupje met de tuinslang zet geen zoden aan de dijk. Wanneer men echt goed wil sproei en dat moet dat minstens twee uur achter elkaar gebeuren, bij voorkeur na zonsondergang en in het alge meen niet meer dan éns per week. En dus: niet met de slang in de hand. Wat is namelijk het geval? Kort en vaak spuiten maakt bloemen en plan- ten, maar ook gras, lui. Dat wil zeg gen, dat de wortels niet zoals dat hoort, diep de grond in gaan op zoek naar water, maar aan de oppervlakte blijven. De tuin toordt dus verwend en daardoor kwetsbaar. Wanneer u deze zomer met vakantie gaat en de tuin moet het zonder z'n dagelijkse douche stellenlaten bloemen en planten in een „verwende" tuin eer der het hoofd hangen, dan wanneer de wortels diep in de grond zijn ge drongen, zodat ze dieper het noodza kelijke water kunnen opzuigen. Afhankelijk van de weersomstandig- e°en de aard van de grond zal zelfs bij aanhoudende droogte, niet meer dan om de vier dagen tot om de twee weken behoeven te worden gesproeid, zo zegt het rapport, met zo n ronddraaiend sproeiertje, bij voorkeur, 's avonds als de zon geen Kans meer krijgt om de druppels op gras cn planten terstond te doen ver dampen. Er zijn bovendien bloemen en platen die geen waterdruppels en zonneschijn tegelijk verdragen, riaarom, bij of na zonsondergang is beginne6 °m de sproeil)eurt Vanzelfsprekend laten we hier nood situaties die in bepaalde gebieden bijeenkomsten gaan houden voor sportvissers die wegwijs gemaakt willen worden in het forellenvissen. Geloofd wordt dat het experiment grote kans van slagen heeft. Welis waar is de vraag of de forellen, na het bereiken van geslachtsrijpheid, zullen proberen weg te zwemmen. Om deze mogelijkheid zo klein mo gelijk te maken is met het uitzetten gewacht tot het Veerse Meer door instromen van water uit de Ooster- schelde op zomerpeil is gebracht. Er is een rijk voedselaanbod. Verwacht wordt dat de, over het algemeen jonge, forellen goed zullen groeien. Van het totale aantal forellen, dat straks in het Veerse Meer zal rond zwemmen, zijn in totaal 2000 vissen gemerkt. Voor elk merkje, dat bij de afdeling S. en B. binnenkomt, wordt een premie van 'n rijksdaalder uitge keerd. Men hoopt daardoor de henge laars te stimuleren hun vangsten te melden. Al met al kost dit experiment 40 tot 50.00 gulden, zo werd gisteren tij dens de bijeenkost in „Delta Marina" na de uitzetting meegedeeld. Hiervan komt 90 procent voor reke. ning van de Organisatie ter Verbete ring van de Binnenvisserij. Gehoopt wordt dal de Federatie Delta Sport vissers in de toekomst in staat zal zijn een groter deel van de aan de uitzettingen verbonden kosten te dragen, dan nu het geval is. (VERVOLG VAN PAGINA 1) De aannemingsmaatschappij Chris tiani Nielsen acht deze vordering juridisch niet mogelijk. Bovendien is zij bezorgd voor de veiligheid van haar mensen. Belgische stakers zou den het doorwerken van d" Neder landers verkeerd kunnen leggen en mogelijk trachten in te grijpen. „Wij willen alleen opnieuw aan het werk gaan wanneer de Belgische vakbond daar volledig achter staat", aldus een woordvoerder van Chris- tiani Nielsen. Zover was het gis teren kennelijk nog niet. Vandaag zullen de werkgevers en de vakbonden in België een nieuwe bespreking hebben over de bouw vakstaking in België. De staking is de tweede week ingegaan. Ze heeft zich over het gehele land uitge breid. Volgens de vakbond zijn on geveer 200.000 van de 280.000 bouw vakarbeiders in staking gegaan om een gemiddelde loonsverhoging van zes procent te krijgen. Het werk aan de meeste openbare werken is stil gelegd. Ook andere industrieën worden door staking bedreigd. De staking gaat steeds meer een ge vaar worden voor de nationale eco nomie in België. Om geheel andere redenen Is gis teren een waarschuwingsstaking ge houden door het personeel van de Belgische luchtvaartmaatschappij Sabena. Vierduizend win de 5000 personeelsleden hebben het werk één uur neergelegd uit protest tegen de 1500 ontslagen die bij de Sabena zijn aangekondigd. van het land in tijden van grote droogte kunnen ontstaan, buiten be schouwing. Sommige waterleidingbe drijven moeten dan een algemeen sproeiverbod uitvaardigen, omdat zij niet over voldoende overcapaciteit beschikken om aan de sterk ver hoogde vraag in die dagen te kun nen voldoen. In die gevallen kan slechts de sloot of de regenton red ding brengen voor een dorstige tuin. Trouwens: leidingwater behoeft niet altijd het beste water voor de tuin te zijn. Leidingwater is immers in de eerste plaat» drinkwater, be trouwbaar en geschikt voor con sumptie door de mens. Maar bloe men en planten stellen minder hoge, althans andere eisen. Wie een re genton naast zijn huis heeft, kan voor wat zijn tuin betreft nog wel eens het beste af blijken te zijn. Ofschoon frisdranken steeds meer het hele jaar door geconsumeerd worden, breekt nu het ware seizoen aan. Als we een warme zomer krij gen, zal in ons land dit jaar meer dan 500 miljoen liter geproduceerd worden. De gegevens over '68 zijn nog niet klaar, maar aangezien die van '67 zeggen, dat het totaal toen 498 liter bedroeg, kunnen we aannemen daar nu overheen te gaan, want het ge bruik neemt nog steeds toe. De naam „frisdrank" is even modern als het gebruik. „Vroeger waren „limonade' en „prik" bijzondere attracties, nu zijn ze zo alledaags als het kopje thee. Maar, als we de reclame mo gen geloven, desondanks een bron voor romantiek. Dat komt de fabri kanten zeer ten goede, want jonge lui in de leeftijd voor romantische gevoelens zijn de beste afnemers. Het totaal van '67 was verdeeld in: 179,5 miljoen liter vruchtenlimonade, 193 miljoen liter coffeïnehoudende dranken en heldere kleurloze limoen- citroendranken, 94,9 miljoen li ter limonadegazeuse en 16 miljoen li ter tonic en soda. (Van een onzer Verslaggevers) SCHIJNDEL De rijkspolitie in Schijndel heeft dertien jongelui in de leeftijd van 15 tot 26 jaar gearres teerd die zich in de afgelopen maan den schuldig hebben gemaakt aan een groot aantal inbraken in Schijn del en omgeving. De buit van de jon gelui, die vaak onafhankelijk van elkaar opereerden wordt geschat op tienduizenden guldens. Tot grote verbazing van de politie bleek, dat een groot deel van de gestolen goede ren was opgeslagen onder het pries terkoor van de Pauluskerk in Schijn del. Het groepje jeugdige inbrekers schijnt geheel los van elkaar te werk te zijn gegaan. De meesten kenden elkaar niets eens. Ook de bergplaats moet slechts aan enkelen bekend zijn geweest. De politie heeft nog niet kunnen achterhalen in hoeverre de zaak van boven af georganiseerd werd. Wel is vast komen te staan, dat er onderling een levendige ruil handel bestond in gestolen goederen, zoals bandrecorders, elektriciteitska bels en boormachines. De jongelui hebben halsbrekende toeren moeten verrichten voor het verbergen van hun buit. Via een rooster aan de achterkant van de kerk verschaften zij zich toegang tot een kleine kelder waar kerkbanken stonden opgeslagen. Vanuit deze kel der hebben zij een twintigtal meters door het zand moeten kruipen om on der het priesterkoor te komen. Het is voor de politie nog altijd een raadsel hoe de jongelui zich met de buit door het rooster, dat 30 centime ter hoog en 40 centimeter breed is, hebben kunnen werken. (\an een onzer verslaggevers) •HONTENISSE B. en w. van de gemeente Hontenisse doen de ge meenteraadsleden die morgen om 18 uur bijeenkomen het voorstel over te gaan tot vaststelling van de gemeen schappelijke regeling voor de bestrij ding van de luchtverontreiniging, zo als deze door het provinciaal bestuur van de provincie Zeeland is onge steld. Zoals bekend werd op een mei vorig jaar begonnen met het meten van de luchtverontreiniging rond het haven gebied Vlissingen - Oost. De provin ciale raad voor de luchtverontreini ging adviseerde daarna het provinci aal bestuur de metingen op groter schaal voort te zetten. De kosten, verbonden aan dit werk, dat het ha vengebied Vlissingen-Oost en de ka naalzone in Oost-Zeeuwdch-Vlaande- ren als de grootste industriecentra f"l70 000VerSen 6611 bedrSg Van Daar waar de bestrijding van de luchtverontreiniging geen zaak is die alleen de provincie en enkele gemeen ten rond de betrokken gebieden aan gaat, maar alle inwoners van Zee land, heeft het provinciaal bestuur gemeend alle gemeentebesturen hier bij te moeten betrekken. Om de medewerking te verkrijgen van de nodige instanties is een ge meenschappelijke regeling opgesteld- De provinciale raad voor de lucht verontreiniging heeft zich akkoord verklaard met het ontwerp. BREDA Woensdag en donderdag zal een team van vier ambassadri ces van de Vereniging voor Veilig Verkeer een rondreis maken door Zeeland. De dames bezoeken een der drukst bezochte wegcafés, waar ze zullen trachten het onbegrip tus sen verschillende weggebruikers weg te nemen. Met name bestaat dit onbegrip tus sen bestuurders van snelle personen wagens en „langzame" vrachtwagen chauffeurs. Door middel van persoon lijke gesprekken, folders en een film maken de ambassadrices op char mante wijze deze nieuwe actie tot een groot succes. Het team volgt de volgende route: Rilland, Kruiningen, Perkpolder, Ka- pelle, Nieuwland, Vlissingen, Zoute- lande. In hotel Zoutelande wordt woensdagavond een speciale voor lichtingsavond gehouden. Donderdag keren de dames terug via Goes, Zie- rikzee en Bruinisse. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. De heer J. T. Mel lema heeft besloten dat hij zich tijde lijk als fractievoorzitter in de Tweede Kamer buiten spel zal plaatsen. Jkvw. mr. C. W. I. Wttewaall van Stoetwe gen zal de komende weken als waar nemend fractievoorzitter van de CHU optreden. Volgens een verklaring, gisteravond uitgegeven na het CH-fraetieberaad, zal de heer Mellema rust nemen, mede omdat hij de laatste tijd zeer ge spannen was. Het besluit van de heer Mellema om als fractievoorzitter op nonactief te gaan, volgt op het bekend worden van het feit, dat hij vorige week in de nacht van maandag op dinsdag onder invloed een aanrijding had ver oorzaakt. Verwacht wordt dat hij in ieder geval als fractievoorzitter non- actief zal zijn tot na de behandeling van zijn rechtszaak. DEN HAAG (ANP) - In het vlieg tuig, dat vanochtend naar Polen vertrekt met spelers van het Neder landse voetbalelftal, officials en jour nalisten, zullen 25 plaatsen leegblij- ven. Het reisbureau „Bei-Air" in Rot terdam heeft de 25 supporters, die naar Polen mee zouden gaan om daar morgenavond de voetbalinterland Polen-Nederland bij te wonen, moe ten teleurstellen, omdat de benodigde visa door de Poolse ambassade in Den Haag gisteren niet konden wor den afgegeven, aangezien „er nog geen toestemming uit Warschau" was om dit te doen. Toen gistermiddag duidelijk werd, dat de visa niet zouden worden ver strekt, heeft een vertegenwoordiger van „Bei-Air" bij de Poolse ambas sade paspoorten van de supporters teruggehaald, hetgeen volgens di recteur Boer van „Bei-Air" slechts met enige moeite gelukte. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES. Het ziet er naar uit dat de voorgenomen fusie tussen de schoolartsendiensten Oostelijk Zuid- Beveland, Schouwen-Duiveland, Tho- len en St.-Philipsland binnen afzien bare tijd tot stand zal komen. Dit staat te lezen in het jaarverslag over 1967 van de schoolartsendienst Oos telijk Zuid-Beveland. In totaal stonden 11879 kinderen van 97 scholen onder toezicht van deze dienst Uit de onderzoekingen blijkt, vol gens een verslag van de schoolarts, mejuffrouw C. E. Pelsma, dat de voedings-toestand van de kinderen over het algemeen goed is, hetgeen echter geen criterium is voor de ge zondheidstoestand. Volgens deze schoolarts laat de sa menstelling van het dieet vaak veel te wensen over. Ze wijst erop dat het ontbijt vaak onvoldoende is en er teveel wordt gesnoept, waaronder ook de zoetigheid o-p de boterham wordt verstaan. Verder blijkt dat de grotere kin deren in de regel niet aan hun drie kwart liter melk toekomen. Meer dan 60 procent van de kleuters heeft een slecht melkgebit. In 74 gevallen kwame slechte houdingen voor. BRUSSEL (ANP) In Belg ie is een serum ontwikkeld, waar mee men hoopt de van tijd tot tijd optredende epidemieën van rode hond te kunnen onderdruk ken. Deskundigen van een gespecia liseerde firma te Genval heb ben een levende, verzwakte ent stof ontwikkeld, die in klinieken in België, Zwitserland, Groot- Brittannië en de Verenigde Sta ten reeds wordt beproefd. Men hoopt binnen een jaar het sta dium te bereiken, dat tot com- mercialisatie ervan kan worden overgegaan, zo heeft een woord voerder van de onderneming gis teren verklaard. Rode hond (Rubella) is een goed. aardige ziekte, die bij kinderen normaal zonder complicaties verloopt. Bij vrouwen in het be gin van de zwangerschap kan de ziekte echter zeer ernstige gevolgen hebben. Zo zijn in 1964 na een epidemie in de Verenigde Staten circa 30.000 kinderen ge boren met ernstige misvormin gen als cataract, doofheid, en hart- of hersenletsel. De ziekte vertoont een cyclisch karakter en in 1970 wordt in de Verenig de Staten een volgende epidemie verwacht. (Van een onzer verslaggevers) BEST Ter gelegenheid van de verjaardag van haar president-di recteur A. C. van Heesewijk, die vandaag 65 jaar wordt, heeft de n.v. Internationale Bouw Compagnie v.h. fa. H. van Heesewijk in Best een fonds gesticht voor de personeels leden en hun gezinsleden. De n.v. heeft het fonds een bedrag van f 260.000 geschonken. Het ligt in de bedoeling, dat het in de toekomst bij speciale gelegenheden zal wor den aangevuld. Het fonds is ondergebracht in de stichting „Hendrik van Heesewijk- Van der Linden". Het is genoemd naar de oprichters van het bijna tachtig jaar bestaande moederbe drijf. De gelden zijn bestemd voor de bevordering vain de materiële en geestelijke belangen van de werkne mers, oud-personeelsleden, hun ge zinnen, en eventueel hun weduwen en wezen. De doelsteHing van het fonds biedt ruime mogelijkheden van interpreta tie. Men kan zich tal van situaties voorstellen, waarin personeelsleden komen te verkeren en waarin op geen enkele andere manier is voor zien, aldus de directie. De raad van bestuur van de stichting, die bestaat uit twee directieleden en twee per soneelsleden behoeft hierbij niet al leen aan noodgevallen te denken. Zo zou de stichting bijvoorbeeld ook als studiefonds kunnen funge ren voor begaafde kinderen van werk nemers of gepensioneerden. Onder de stichting vallen de IBC en. tien doch terondernemingen in Nederland en Suriname met in totaal ongeveer 1300 werknemers. Naast de pas in het leven genoem de stichting kent de IBC reeds een bedrijfspensioenfonds en een wedu wen- en wezenfonds. HET CENTRAAL Bureau van de Tuinbouwveilingen gaat per 1 mei zijn vergoedingsprijs voor ingele verde appelen verhogen, maar handhaaft het ook in april gevolg de systeem om het uit de markt nemen van de goede kwaliteiten zo veel mogelijk te voorkomen. In het uiterste zuidwesten van ons land, waar Zeeuwsch- Vlaanderen een paar kilometer in Belgisch gebied zakt, is het hierboven afgebeelde plekje te vinden. Het water is de Biezen Kreek, de stompe toren in de verte is van St. Kruis, behorend tot de gemeente Aardenburg. Enkele honderden meters achter die toren loopt de rijksgrens. We hebben eens, te zamen met een vlasser uit Eede, ook tot de gemeente Aardenburg behorend en eveneens in de nabijheid van de grens gelegen, in deze kreek op pa ling gevist. Dat werd zo'n succes, en we waren zo druk met wormen aan en palingen van de haak te doen, dat we nauwelijks tijd hadden om op de omgeving te letten, zodat de aal tenslotte maar met rust hebben gelaten. Want het landschap bood toen, net als op de foto, een heerlijk zomers beeld: zacht wuivend riet, traag rimpe lend water, zwaar gekruinde bomen, de koeien lui her kauwend. Er zijn er meer, die dit een mooi plekje vinden. De boer derij met het uitgestukte rieten dak heeft indertijd ge diend als décor voor de slotscène van Joantje, een film over Zeeuwsch-Vlaanderen. Naar aanleiding van een door U gepubliceerd stuk van j.L vrijdag, waarin U bij uiitzionidierinig aandacht schenkt aan de HAVO-eind ex aniens, schrijven wen U dieze brief. U heeft in diit stuk de euvele moed die taaiexamens te vergelijken met een rebus uit „Okki" of „Donald Duck", Notabene een blad voor zeis jarigen Wij achten het onze plicht en Uw le zers uirt deze waan te helpen. Wij dachten hierover wel te kunnen oordelen daar wij deze examens zelf gemaakt hebben. Wij dagen de desbetreffende schrijver uit een van deze examens bijv. Frans in volstrekte afzondering zondier woor denboek en onder streng toezicht te ma ken volgens de methode rebus „Okka". Terneuzen. O. M. v. Hecke L. F. v. d. Griend A. M. Rouw M. M. v. Tilborg H. M. Verschuren Gaarne wilde ik de heer Bergers van antwoord dienen op zijn ingezonden stuk van 25-4-68. Dat wij nog niet voor een oudedag- voorziening hebben kunnen zorgen, en een levensverzekering konden afsluiten zoals de heer Bergers, ligt niet aan ons, maar wel aan de slechte tijd die wij hebben mee gemaakt. Laat de heer Bergers God op zijn blote knieën dan ken, dat hij in een beter tijdperk leeft, diit is echter niet aan hem te danken, maar wel aan hen, (die vervloekte A.O.W.'ers, die tientallen jaren langs or ganisatorische weg hebben gestreden voor een betere wereld en een beter bestaan, waarvan hij nu de vruchten plukt. Breda. J, v. KOLEK, De Tros maakte gisteravond een voor weinigen kleurig einde aan het eventuele nationale gesnak naar de mensen achter het Leedy Trio. Lady Speaker Connie van de Bosch dook met veel gelach en een enkel traantje in de historie van het drie tal muzikale fratsenmakers, dat, vol gens lieden die het weten kunnen, nog steeds met plezier omkijkt naar de dolle tijd in Nederlands Indië. Om vijf minuten over negen was het uit met de pret en werd de Tros bloedernstig, iets wat dit clubje, zo als algemeen bekend, slechts zelden overkomt. Een gebed voor Catharina Horowitz was een zwart Tsjechisch televisiedrama waarin enkele met doodskoppen, wolfsangels en ander notoir blikwerk behangen voorvade ren van het Nieuw Nazidom een cy- nischpoenaal koehandeltje dreven met mensen als ruilobject. Het Gebed vonden wij in alle opzichten een be levenis. Op de allereerste plaats was er een waterdicht scenario en vervol gens werd er door acteurs en came- rameramensen werk op de buis ge legd, waarvan je soms echt koud werd. En dat is iets wat van ons best wel eens mag N.R. (Van een onzer verslaggevers) TILBURG. De theologische fa culteitsvereniging in Tilburg gaat zich in een werkweek bezinnen op het vraagstuk der secularisatie. Voor al het verschijnsel der secularisatie als tweede antwoord van het chris tendom aan het atheïsme zal aan de orde komen, evenals het zoeken naai de oorsprongen van de liturgie en de theologische ethiek. Er worden inleidingen gehouden door de hoogleraren Lujjpen, Coop- mans, Arntz, Smits, Lescrauwaet en Berger. Maandag 6 mei wordt de werkweek geopend. Om tien uur houdt professor Luijpen dan een col lege in de zaal van de Harmonie. (ADVERTENTIE) Het is geen heksentoer om een gewone kledingwinkel te zijn en te verkopen wat de Mode ateliers aanbieden. Le Tricot wil de Mode verkopen en wij reisden alle modecentra af om dat voor voor U te zoeken. Pakjes en Japonnen in maat 36 of 48 hebben net dat wat no dig is om iets modieus te maken. Mogen wij U de Mode tonenT Komt U dan eens binnen bij Ginnekenstraat 137 Breda

de Stem | 1968 | | pagina 11