ABN Spaarbiljet 1968/72 VAN SWEEFELT EERSTE IN LUK Godefroot en Poulidor in sprint geklopt PINDA CHOCO Kroonen won verrassend Wright verdrong Altig van leiding BAL VERSLOEG PRIEM BERTOU (DEN HAAG) IN EINDSPRINT SNELSTE Jacob Frijters eerste in algemeen klassement de melkchocolade vanTzeets smelt in uw mond, niet in uw hand Algemene Bank Nederland De meeste chocolade... ..smelt en geeft ylekken Voor wagens altijd eerst bij Pennock kijken Ronde van België De Groot vierde in eerste rit f 100,- groeit veilig tot f 130,- in vier en een kwart jaar Choco Treets en Pinda Treets hebben -v$g\ een krokant suikerlaagje, CL dat uw handen schoon houdt. Uitslagen In slotfase Uitslag Uitslagen Uitslag Uitslagen Eindspurt Uitslagen modern comfort voor uw baby B ABETTE DS 8 voetenzak 11250 1550 1150 altijd iets bijzónders! SINT-NIKLAAS (ANP) De Utrechter Leen de Groot is gisteren in de eerste etappe van de ronde van België voor amateurs, een rit over 174 km van Sint-Truiden naar Sint- Niklaas, als vierde geëindigd. Hij had een achterstand van 18 seconden op de winnaar, de Belg Vronny van de Vijver, die in 4 uur, 39 min. en 23 sec. finishte. De beslissing viel na 64 km, toen 15 renners onder wie Pijnen, de Groot en Rentmeester, uit het peloton ont snapten. De vluchters werkten bij zonder goed samen en liepen steeds verder op het peloton uit. Een kilome ter voor de finish demarreerde van de Vijver. Zijn landgenoot Verstrae- ten sprong meteen achter hem aan, maar slaagde er niet in de aanslui ting tot stand te brengen. Met een voorsprong van 3 seconden op Ver- straeten en van 18 op de achtervol gende groep ging van de Vijver door de finish. Van Vlaeminck won de sprint van het peloton voor Leen de Groot. De uitslag luidt: 1 Van de Vijver (Belg.) 4.29.22, 2 Verstraeten (Belg.) 4.29.25, 3 De Vlaeminck (Belg.) 4.29.40, 4 De Groot (Ned.) z.t., 9 Pij nen (Ned.) z.t., 10 Rentmeester (Ned.) z.t., 25 Solaro (Ned.) 4.33.36, 31 Bo- gers (Ned.) z.t., 33 Hoogerheide (N.) z.t., 36 Haring (Ned.) z.t., 39 Frijters (Ned.) z.t., 52 Zoetemelk (Ned.) z.t.i en 69 Baars (Ned.) 4,52.51. 1 Dat is een samengestelde interest van 6,36°/o per jaar. Bovendien is fiscaal voordeel mogelijk door verschuiving van inkomstenbelasting. Al onze kantoren kunnen u nader inlichten over de voordelen, verbonden aan het ABN Spaarbiljet 1968/72. U bent welkom bij de „..«t Heerlijke, lichtbruin gerooster- lp y"' l Louter milde melkchocolade, de pinda's in melkchocolade. WW (ADVERTENTIE) ATLETIEK De Russin Nadezda Tsjisjova heeft in Sochi het wereld record kogelstoten voor dames ver beterd. De 22-jarige atlete uit Le ningrad bereikte in haar eerste po ging een afstand van 18 meter en 67 centimeter, acht centimeter ver der dan het oude record van haar landgenote Tamara Press, die op 19 september 1965 te Kassei tot 18 me ter en 59 centimeter kwam. (Van onze sportcorrespondent) HEIJNINGEN De beslissing in de derde wielerronde van Heijningen viel net na halfkoers. In de eerste helft van de amateurwedstrijd had den de 'renners het te druk met de talrijke premiesprints, die uitgeloofd werden. In deze openingsfase bleef het dan ook bij weinig overtuigende vluchtpogingen. Jan Janssen, Siebe van Dongen en Ad van Haren wier pen als eerste de lont in het kruitvat. Zij hielden slechts één ronde stand, omdat het peloton, onder aanvoering van Kees Koeken en Riny Huy- bregts, nog geen krimp wilde geven. Gerard van Dongen, Rien van de Klooster, Ad van Haren, Frank Ouwerkerk, Rob Kroonen en Kees van Dorst, dienden zich aan als nieu we rustverstoorders. Deze zes coureurs bleven samen tot het ingaan van de laatste ronde; toen demarreerde Bob Kroonen, de 21-jarige renner uit Dordrecht. Kees van Dorst, die wist dat hij de sterkste sprint had van het leidende zestal pakte hem weer terug. Een kilome ter voor de laatste witte lijn sloeg Kroonen een nieuw gat; niemand was in staat zijn krachtsexplosie te beantwoorden. Het betekende de achtste zege van Kroonen bij de ama teurs en de eerste in dit seizoen. Aspiranten: 1 J. Spronkmans, Els- loo; 2 A. Janssen, Westzaan; 3 M. Donkman, Born; 4 J. Akkermans, Nw.-Vossemeer; 5 L. van de Bargt, Lage-Zwaluwe; 6 E. Meylemans, Os- sendrecht; 7 J. Hellemons, Halsteren; 8 C. van Laarhoven, Heijningen; 9 J. van Dijk, Ulvenhout; 10 J. Leyten, Chaam. Nieuwelingen: 1 J. Deckers, Gutte- coven, 45 km in 1.06,9; 2 K. Jansen, Nes aan de Amstel; 3 B. Koken, Gre- venbicht, tevens winnaar prestatie- prijs; 4 T. Damen, Ulvenhout; 5 J. Rijnvos, Hoeven; 6 P. Neeskens, Haarlem; 7 Th. van de Leist, Rotter dam; 8 J. Jansen, Haarlem; 9 P. Maas, Aardenburg; 10 C. van Boste- len, Halsteren; Amateurs: 1 Bob Kroonen, Dor drecht, 90 km in 1.52,16; 2 Cees van Dorst, Roosendaal; 3 Frank Ouwer kerk, Rotterdam; 4 Ad van Haren, 's-Gravendeel; 5 Gerard van Dongen, Made; 6 Rien van de Klooster, Rot terdam, tevens winnaar prestatie- prijs; 7 Wim Bravenboer, Rotterdam; 8 Bart Solaro, Den Bosch; 9 Ad van Overveld, Zegge; 10 Gerard Zan- tingh, Aalsmeer; 11 A. Suikerbuik, Tilburg; 12 T. Schilperoord, Zwjjn- drecht; 13 Ko Zomer, Halfweg; 14 Riny Rokx, St.-Willebrord; 15 P. van de Bergh, Rucphen; (ADVERTENTIE) LUIK (ANP) De 21-jarige Belg Valeer van Sweefelt kon gisteren op de wielerbaan van Rocourt zjjn geluk niet op. Natuurlijk rekende hij zich in de laatste kilometers van de oudste wielerklassieker van België LuikBastenakenLuik tot de kanshebbers. Valeer weet tenslotte dat hij een scherp geslepen eindsprint bezit. Maar de jonge Belg was niet de enige in de kopgroep van negen, die in de straten van Luik aan de eindzege zat te denken. Daar was de winnaar van vorig jaar Walter Godefroot, dit seizoen eerste in zowel de Ronde van Vlaanderen als GentWevelgem. Daar was verder een Jacques Anquetil, die na zijn bar slechte voorseizoen iets wilde doen aan de genadeloze kritieken, die over hem in de Franse kranten worden geschreven en daar was ook Herman van Springel, die nadat hij in de Omloop van het Volk als eerste over de emdstreep was geflitst, dit jaar wel steeds voorin te vinden was geweest, maar geen echte grote zege had kunnen behalen. De anderen onder wie Raymond Poulidor en de uitstekend rijdende Nederlander Wim Schepers, waren hij voorbaat kansloos. RAYMOND POULIDOR. Op het wielerovaal van Rocourt was de jonge Valeer de routiniers echter allemaal de baas. Tot vijftien meter voor het einde leidde Raymond Poulidor Ik dacht dat ik zou gaan winnen, maar ik vergat de echte sprinters de meute, toen echter stoven Walter Godefroot en Valeer van Sweefelt hem als schichten voor- BARCELONA (ANP) Jan Jans sen heeft de leiding in de Ronde van Spanje moeten afstaan. Na de scher mutselingen in het afgelopen week einde voert de Brit Michael Wright, die gisteren de vierde etappe won, het algemeen klassement aan. Jan Janssen vergrootte zaterdag in het eerste gedeelte van de derde etappe de voorsprong op zijn naaste belagers door achter de Italiaan De Pra de tweede plaats te bezetten, het geen hem tien seconden bonificatie opleverde. Zijn voorsprong bleek echter allerminst hecht. In het twee' de gedeelte van de derde etappe, een rit over 37.9 km in de omgeving van Barcelona werd hij van de leiders plaats verdrongen door de Westduit ser Rudi Altig, die als eerste over de eindstreep ging. Altig heeft de gele trui slechts één dag gedragen. Wright werd zijn op volger. De Brit, die ook de tweede etappe op zijn naam bracht, was in de rit van Barcelona naar Salou over 108 km de beste sprinter van een groepje van tien renners. Het peto ton finishte 32 sec. later dan de win naar, ruim voldoende voor Wright om Altig van de eerste plaats te ver drijven. verria (Sp.), 8 Weckx (Belg.) z.t., 9 Ponton (Sp.) z.t., 10 Denti (It.) z.t., 12 Altig (W.-Dld.) 2.32.9, 14 Jans sen (Ned.) z.t., 21 ex eaquo onder anderen: Haast (Ned.) en Den Har- tog (Ned.) in dezelfde tijd als Altig. Het algemeen klassement na de vierde etappe luidt: 1 Wright (GB) 15.11.05, 2 Altig (W.-Dld.) op 14 sec. 3 Janssen (Ned.) op 15 sec., 4 De Pra (It.) op 28 sec., 5 Momene (Sp.) op 46, 6 Van de Kerkhove (Belg.) op 49 sec., 7 Aimar (Fr.) op 58, 8 Lopez Rodriquez (Sp.) op 1.02, 9 Errandonea (Sp.) op 1.03, 10 Gimondi (It.) op 1.08, 29 ex aequo Ducasse (Fr.) en Den Hartog (Ned.) op 1.25, 71 Haast (Ned.) op 2.16. bij. Het was tenslotte Valeer van Sweefelt, die zijn voorwiel het eerst over de eindstreep duwde. Dit tot grote verrassing van vele volgers, die Walter Godefroot reeds als de grote triomfator hadden getipt. De 24-jarige Godefroot was overi gens pas in de slotfase tot de favorie ten gaan behoren. Toen namelijk was hij meegegaan in een groepje van negen renners, die jacht gingen ma ken op Noël van Clooster, die lange tijd en zelfs even met een voorsprong van ruim tien minuten alleen voorop had gelegen. De tegenstand van de dappere Van Clooster stortte als een kaartenhuis in elkaar. Binnen 25 kilo meter hadden de negen renners de 3 minuut 15 achterstand goed gemaakt en de Belg was zo teleurgesteld cn zo vermoeid van zijn solo, dat hij niet eens kon aanhaken en met twee minuten achterstand op de winnaar in Rocourt arriveerde. Voor hem wa ren de 288 kilometer door een groot deel van de Belgische Ardennen net even te veel geweest. 1 Valeer van Sweefelt (Belg.) de 288 km in 7 uur en 22 min. 2 Walter Godefroot (Belg.). 3 Raymond Pouli dor (Fr.) 4 Jacques Anquetil (Fr.) 5 Herman van Springel (Belg.). 6 Wim Schepers (Ned.). 7 Roger Pingeon (Fr.). 8 Bernard Guyot (Fr.). 9 Willy Vanneste (Belg.) allen in dezelfde tijd als de winnaar. 10 Barry Hoban (G.-B.) op 1.45. 11 Van Clooster (B.) Eerste gedeelte van de etappe Vierde etappe: 1 Wright (GB) 2.32.27 (met bon. 2.31.47), 2 Van de Kerkhove (Belg) z.t. (met bon. 2.32.07), 3 Minieri (It.) z.t., 4 Plan- kert (Belg.) z.t., 5 Lopez Rodriquez (Sp.) z.t., 6 Novak (Fr.) z.t., 7 Eche- (Van onze sportredactie) METZ In de vierde etappe van het Circuit des Mines heeft de Ne derlander Jacob Frijters de leiding in het algemeen klassement overgeno men van de Fransman Guimbard. Hij werd in deze rit tweede achter de Zwitser Kurmann. In het algemeen klassement heeft Frijters nu 1.10 mi nuut voorsprong op Guimbard en 1.17 op de Duitser Gombert. Frijters veroverde de eerste plaats in het algemeen klassement mede door zijn overwinning van zaterdag in de derde etappe. In deze 84 kilo meter lange rit van Commercy naar Ligne boekte hij zijn tweede zege in (ADVERTENTIE) deze wielerronde (ook de eerste etap pe schreef Frijters reeds op zijn naam) in 2 uur 12 minuten en 51 se conden. Het Nederlandse succes in deze etappe werd compleet door de tweede plaats die Fedor den Hertog behaalde. De Harderwijker liet de zelfde tijd afdrukken als Frijters. Wim Prinsen kwam als vierde over de eindstreep. De derde etappe: 1 Frijters (Ned.) 2.12.51 (met bonificatie 2.12.21). 2 Den Hertog (Ned.) z.t. 3 Grelin (Fr.) z.t. 4 Prinsen (Ned.) z.t. 5 Martinez (Spanje) z.t. 6 Jansen (Ned.) 2.13.23. 8 Schrauwen (Ned.) z.t. 10 Tabak (Ned.) z.t. Vierde etappe: 1 Kurmann (Zwits.) de 77 kilometer in 2.28.03. 2 Frijters (Ned.) op vijf sec. 3 Rub (Zwits.) z.t. 4 Jansen (Ned.) op tien sec. 5 Huby (Fr.) z.t. 8 Tabak (Ned.) z.t. 12 Den Hertog (Ned.) z.t. Algemeen klassement: 1 Frijters (Ned.) 9.00.2. 2 Guimbard (Fr.) op 1.10. 3 Gombert (W.-Dld.) op 1.17. Martinez (Fr.) op 1.44. 5 Den Hertog (Ned.) op 1.54. 7 Jansen (Ned.) op 2.32. (Van onze sportcorrespondent) HEINKENSZAND Na een enerverend sprintduel met zijn gro te rivaal Kees Priem is Kees Bal zaterdag winnaar geworden van de Ronde van Heinkenszand. Het duo wist zich in de laatste meters iets los te maken uit een compacte groep van 25 renners die op de eindstreep afstoof. Zonder de over winnaar maar iets te kort te doen is objectief bezien opnieuw Kees Priem de dominerende figuur ge weest in deze interessante koers voor nieuwelingen. Bij de adspiranten moest de plaat selijke favoriet Leo v. d. Waart in de eindsprint tussen een grote groep renners met miniem verschil 't hoofd buigen voor Van de Graaf. Nieuwelingen: 1 C. Bal (Kwaden- damme) 72 km in 1.49.12; 2 C. Priem (Goes), 3 P. Remijn (Goes), 4 F. Kisner (Heikant), 5 P. Nijssen (Eindhoven), 6 H. Gijsbers (Aa-rle- Rixtel), 7 H. Verstrate (Hoofdplaat) 8 N. Ro-kven (Breskens), 9 N. Alles (Alkmaar), 10 G. Oosterbosch (Eindhoven), allen in dezelfde tijd als de Winnaar. Adspiranten: 1 W. de Graaf (Sluis) 25 km in 40 min. 39 sec.; 2 L. v. d. Waart (Heinkenszand), 3 N. Faas (Temeuzen), 4 F. v. d. Enden (Monster), 5 P. Ossewaarde ('s- Heer Hendrikskinderen), 6 T. Huij- zen (Ellewoutsdijk), 7 T. van Hin- tum (Eindhoven), 8 A. Kuzee (Sou. burg), 9 J. van Keulen (Souburg), 10 A. de Jong (Aardenburg). Bij een wedstrijd op gewone fiet sen over 15 km werd Driedijk win naar. op 2 min. 12 Willy Planckaert (B.) op 2.15. 13 Willy in 't Ven (Belg.) z.t. 14 Jose Samyn (Fr.) z.t. 15 Peter Post (Ned.) z.t. 23 Eddy Beugels (Ned.) z.t. 26 Jan Harings (Ned.) op 7 min. 34 Gerard Vianen (Ned.) op 8.15. 36 Jean Tummers (Ned.) op 8.20. Michel Bertou gaat hier als eerste door de finish in de Ronde van Etten. (Van onze sportredactie) ETTEN-LEUR Michel Bertou was gisteren de grote animator in de Ronde van Etten in Etten-Leur. De Haagse amateur was een van de wei nigen die voortdurend voorin het pe loton te vinden was. Verschillende keren had hij geprobeerd weg te springen op het fraaie parcours. Hij pakte twee keer een dertigtal meters, maar het peloton liet geen ontsnap pingen toe. Twee keer werd Bertou teruggehaald, maar ontmoedigd bleek hij niet. In een felle eindsprint kreeg hij toch waar hij het meeste recht op had. Tegen zijn eindschot hadden zijn concurrenten geen verweer. Moege streden, maar gelukkig kon hij na ifloop de bloemen in ontvangst ne men. Bij de nieuwelingen ging de ze ge eveneens naar Den Haag. Visser was hier de snelste. Spannend was het verloop van de koers van amateurs bepaald niet. Het cempo lag te hoog om veel ontsnap pingen toe te laten. Slechts één man bezat de kracht om weg te springen. Leen Poortvliet ging al na tien van de 100 af te leggen kilometers in de aanval. Langzaam bouwde hij een vrij grote voorsprong op, die hij ze ventien ronden lang handhaafde. Poortvliet kreeg echter geen steun. Alleen kon hij ook niet opboksen te gen het geweld van de ruim honderd achtervolgende amateurs. Zijn poging om een ronde te nemen en het hele peloton te dubbelen mislukte. Het bleef lange tijd rustig. Slechts enkele dapperen waagden het speldeprikken te plaatsen, maar tot werkelijk se rieuze ontsnappingen kwam het niet. Het zou op de eindsprint moeten aankomen. Ouwerkerk, Poortvliet, Roovers, Bertou en Van Hasselt scho ten naar voren in die laatste ronde. Bertou bleek veruit het snelst. Enke le meters voor de finish ging zijn linkerarm al in de hoogte. De Roo sendaler Roovers legde beslag op de tweede plaats. De plaatselijke favo riet Rini Huybregts speelde in de slotfase geen rol van betekenis. Hij slaagde er niet in zich hij de eerste twintig te klasseren. Bij de nieuwelingen was er voor de kleine 4000 wielerenthousiasten van meer strijd te genieten. Al na enkele kilometers gingen Visser, Schelling, Molenaar. Damen en Fiktorie aan de haal. Zij namen meteen een straat lengte voorsprong. Bal probeerde nog wel bij de vluchters te komen, maar slaagde daar niet in. In de spurt klop. te Visser Damen met miniem ver schil. Kees Priem won de sprint van het peloton. Hij werd zesde. De uitslagen luiden: nieuwelingen: 1 A. Visser (Den Haag) 60 kilometer in 1 uur, 31 minuten en 12 seconden; 2 J. Damen (Ulvenhout), 3 K. Fik torie (Bergen op Zoom), 4 J. Mole naar ('s-Gravezande), 5. J. Schelling ('s-Gravendeel), 6 K. Priem (Goes), 7 K. Bal (Kwadendamme), 8 P. Maas (Aardenburg), 9 M. Remeijn (Kwa dendamme), 10 P. Remeijn (Goes), 11 M. van Groezen (Made), 12 F. Hoog- 'and (Haarlem), 13 K. van der Pluym (Dussen), 14 W. Blokland (Hardinx- veld) en J. Cooremans (Breda). Amateurs: 1 M. Bertou (Den Haag) 100 kilometer in 2 uur -21 minuten en 16 seconden: 2 C. Roovers (Roosen daal), 3 T. van Hasselt (Roosendaal), 4 F. Ouwerkerk (Rotterdam), 5 W. Bravenboer (Rotterdam), 6 S. van Dongen (Middelharnis), 7 J. Alders- hof (Haarlem), 8 A. Konings (Sprun- del), 9 G. Leliaert (Helvoirt), 10 Chr. Kipping (Den Haag), 11 L. Poort vliet (Dirksland), 12 W. Snijders (Amsterdam), 13 P. Roovers (Ooster- hont), 14 P. van der Berg (Rucphen), 15 C. van Dorst (Roosendaal), 16 A. van Haren ('s-Gravendeel), 17 B. Kanselaar (Rotterdam), 18 W. J. Die. iemans (Prinsenbeek), 19 H. van Hoy- donk (Zundert) en 20 A. van Over veld (Zegge).

de Stem | 1968 | | pagina 7