«kundige ntoor Damesteam verloor onverdiend (1-0) Weer driebandentitel voor Belg Geulemans EMM maakte tegen Rapid geen fout GELUK IN BELGIE SIGMANS HAD GEEN Negatief Geen overtuiging Wie beweert, dat hij aan elke vinger tien meisjes kan krijgen omdat hij TWIN rookt, overdrijft natuurlijk sterk! Neem óók TWIN NIEUW anti© prettig rollen, U orri Twee nieuwe baanrecords in Breda Van Oosterhout stelde teleur AUTOCOUREUR VERONGELUKT Frankrijk na rust naar Eén van de vele nederlaag mbinatie - Breda Tien Sterk" SCHOT »ve krachten Sprint-estafettes Verrassend Afscheid Eindstand District Zuid B OfUnu 1 een succesvolle charmeur of een verstokte vrijgezel bent: neem in elk geval TWIN. U rookt er voortreffelijk van. ck/ermlne vanc\0ienn^en) ■Vouwkampeerwagen t. k. B.p. Dueren Den Hollander, „Altijd anders", Oude Molen. (N.B.). Te huur, op camping „Schel- deoord" te Baarland, nieuw houten zomerhuisje, compl. v, 6 pers., elektr. licht en Buta- gas. Nog vrij vóór 29 juni en na 27 juli. Inl. tel. 010 - 272386 Diversen Grote schieting dinsdag (Ko ninginnedag) bij J. D. Vogel, Hulst. Begin 3 uur. errichten voor de aan- detailbedrijven in con- staat in het adviseren resp. bij het verbete de functie van fstandigheid van deze ng, alsmede een bouw- ervaring op bovenbe den we aan 35. Goede gebied „weet waar te WONINGINRICHTING are opleiding, vakken- per van deze afdeling ;evens betreffende op- de directie van de AND 1045,- Inlichtingen DAGBLAD Df STEM VAN MAANDAG 29 APRIL I9Ó8 ilburg zoeken wij kennis vereist. vengenoemd kantoor, personeelszaken. (Van onze atletiekmedewerker) BREDA Onder grote publieke belangstelling en met een record-aan tal deelnemers van ruim 600 hield „Sprint" de jaarlijkse estafette. Jam mer was het voor de C-D-meisjes van Sprint die een kans hadden op de overwinning, maar het stokje lieten vallen, waardoor een ereplaats verlo ren ging. Sparta uit Den Haag was bijzonder succesvol met 3 eerste plaat sen: bij de C-meisjes. de B-jongens en de A-jongens. De jeugd van Sprint deed het eveneens uitstekend met een tweede plaats van de C-jongens, een derde bij de B-jongens, een derde bij de A-jongens en een prachtige derde plaats bij de herenploegen, waar liefst 18 ploegen aan de start verschenen. Henk van Diessen overtrof zichzelf door op de voor hem zware afstand van 1400 m schitterend partij te ge ven aan Gijs de Bode en Hans van Rasteren, die beiden tbt de Neder landse top behoren. De winnaars in de diverse groepen waren: Jongens B (600 - 100 - 300 - 300 - 100 ml1 Sparta, Den Haag 3.08 min 2 A.V.R., Rotterdam 3.10.1 min. 3 Sprint, Breda 3.14.8 min. 5 Sprint 2, Breda 3.18.6 min. Jongens C-D (5 x 80 ml 1 Sparta, Den Haag 50.7 sec. 2 Sprint 1, Breda 50 9 sec. 9 Sprint 2, Breda 55.1 sec. Meisjes B (5 x 80 ml: 1 Olympia, Den Haag 52.6 sec. 8 Sprint, Breda 55 6 sec Meisjes C-D (5 x 80 ml: 1 Sparta Den Haag, 53.7 sec. (nieuw record) 5 Sprint 2, Breda 58.3 sec. 9 Sprint 1 Breda 59.2 sec. Meisjes A (5 x 80 m): 1 Olympia, Den Haag 51.7 sec. 8 Sprint, Breda 56 2 sec Jongens A (1400 - 600 - 200 - 700 400 - 200 - 100 m): 1 Sparta, Den Haag 8.53.6 min. (nieuw baanrecord) 2 A V.R., Rotterdam 8.57.7 min. J Sprint 1, Breda 9.15.8 min. 8 Sprint 2 Breda 10.25.8 min. Dames (200 - 100 - 100 - 80 - 160 - 80 - 80 m)1 Olympia, Den Haag 1 41.3 min. 5 Sprint, Breda 1.47.1 min. Heren (1400 - 600 - 200 - 700 - 400 - 200 - 100 ml 1 Metro, Rotterdam 8.35.8 min. 2 Sparta l.Den Haag 8.42 min. 3 Sprint 1, Breda 8.47.2 min. 8 Sprint 2, Breda 9.03.8 min. Fokker is als centrale figuur de meest aangewezen man en elk expe riment in dezen moet bij voorbaat tot een negatief resultaat leiden. Het grootste gevaar in de aanval school voor de Fransen in de linkerflank, waar John Elffers de grote stuw kracht was achter de vleugel De Keij- zer - Van Vroonhoven, waarvan eerst genoemde met razendsnelle rushes teikens tot diep in de vijandelijke verdedigingsgordel wist door te drin gen. Ook Thole wist na de rust zijn snelheid verscheidene malen goed uit te buiten, terwijl hij nu ook blijk gaf over het voor een midvoor onont beerlijke „killersinstinot" te beschik ken, Zijn doelpunt was er het dui delijkste bewijs van, doch in ver scheidene andere situaties illustreer de hij dit eveneens. Onder het kritische oog van vijftig collega's, die in Eindhoven bijeen wa ren op het scheidsrechterscongres van de internationale hockeyfederatie, schenen de Belgische scheidsrechters aanvankelijk de wedstrijd geheel „volgens-het-boekje" te zullen gaan leiden, wat het gevaar in zich ver borg, dat de wedstrijd zou worden „dood" gefloten. Dit is tenslotte mee gevallen. Nederland hield de Franse verde diging aanvankelijk wel voortdurend bezig en ook doelman Sauthier moest enkele malen handelend optreden, maar het samenspel in de Nederland se ploeg was toch onvoldoende om een dreigende vuist te kunnen ma ken. De Fransen zochten hun weg naar het Nederlandse doel met naar de theorie goed opgezette combina ties, waarin rechtsbinnen Grain een belangrijke schakel vormde. Het was echter te schools en het spel miste de overtuiging om tot suc ces te kunnen leiden. Slechts door echte fouten in de Nederlandse de fensie, o.a. van Terlingen, ontstonden enkele maien voor het Nederlandse doel meer verwarde dan gevaarlijke situaties en het feit, dat doelman Bre- derode nauwelijks een schot op zijn doel heeft gehad, illustreert het dui delijkste het gebrek aan stoot- en vuurkracht in de Franse aanval. In de tweede helft keerde al spoe dig het getij voor de Nederlanders, toen Thole in de vierde minuut met een feilloze slag doelman Sauthier passeerde: 10. Dit doelpunt hielp onze landgenoten over de drempel. Zij schenen met deze ene, doeltref fende slag hun schroom te hebben af gelegd. De aanvallen rolden nu op het Franse doel aan en met hun hoge tempo brachten onze landgenoten hun tegenstanders uit balans. Uit een van zijn vele rushes sloeg De Keijzer de bal in de cirkel, waar Thole hem doorgaf aan Ter Haar, die miste. Van Vroonhoven sloeg rakelings naast en de prachtig doorgebroken Thole zag op het beslissende moment tot zijn grote teleurstelling de bal door een tegenstander van zijn stick getikt. On der de druk van hun tegenstanders hielden de Fransen zich nauwelijks staande. Uit een strafcorner sloeg Fokker de bal naast en eenzelfde richting ging de bal, toen De Keijzer een vrije scoringskans kreeg. Het betekende slechts uitstel van executie. In de 23e minuut voltrok Van Vroonhoven, nadat De Keijzer op de vleugel de hal had vrij ge speeld en zijn linksbinnen op maat had bediend, het vonnis over de nog slechts zwak tegenstribbelende Fran sen: 20. Toen John Elffers vier minuten la ter uit een door Thole genomen lange corner nogmaals scoorde, had dit nog slechts invloed op de uitslag: 30. Frankrijk had toen al geen been meer om op te staan. De superieure Ne derlandse ploeg had zich in de tweede helft onbarmhartig doen gelden. DÜREN (A.N.P.) Raymon Ceu- lemans staat op het punt zijn fameu ze voorganger René Vingerhoedt in wereldtitels te gaan overtreffen. In Diiren, waar Ceulemans volgens de verwachtingen voor de zesde keer in successie de wereldtroon der drie- bandcrs besteeg, kwam hij al gelijk. Beiden hebben nu zeven wereldkam pioenschappen veroverd, want Ceu lemans zegevierde enkele jaren ge leden in Antwerpen ook in de vijf kamp. Over 14 dagen echter zal Ceu lemans hoogstwaarschijnlijk Vinger- hoedt al voorbijgaan bij het wereld kampioenschap bandstoten in Door nik. Bandstoten immers is een spel- soort waarin Ceulemans op eenzame hoogte staat. Recordhouder is hij dan echter nog niet, want in de jaren twintig werd de Egyptenaar Edmond Sousa maar liefst elf keer wereld kampioen. Ceulemans kan op 30-jarige leeftijd echter al aanspraak maken op de eretitel „beste biljarter aller tijden". Hij heeft niet alleen het driebanden en bandstoten een ander gezicht ge geven, hij behoort ook in alle andere spelsoorten tot de top, al heeft hij dan soms wel andere inzichten dan de specialisten. Zijn superklasse in het driebanden bleek weer uit zijn algemeen gemiddelde in Düren, van 1,227, waarmee hij ver boven alle an deren uitstak. Ceulemans kwam hinkend, door een bloeduitstorting aan zijn linker voet, aan de tafel voor de finale partij, die overigens van weinig in vloed meer op het toernooi was, om dat de Vlaming zaterdagnacht al weer zeker was van de titel. Ondanks de pijn won Ceulemans, die halver wege een korte pauze kreeg om een nieuw verband aan te laten leggen, in 54 beurten. Zijn slotserie van tien was tevens de hoogste van het gehele kampioenschap. Seherz, die zaterdag verrassend door Ogata was bedwongen (6044 in 58 beurten) en ditmaal niet verder reikte dan de derde plaats, legde zijn vriend ook geen moeilijke problemen voor, sportief van de Oostenrijker, die kennelijk niet van de handicap van Ceulemans wilde profiteren. Achter Ceulemans eindigde Ogata als tweede, met alleen die „bescha mende" nederlaag tegen de meester (1660) en het toch wel teleurstel lende gemiddele van 0,910. De 52-ja- rige Japanner nam hiermee afscheid van de Europese toernooivelden, want hij heeft aangekondigd na het wereldkampioenschap volgend jaar in Tokio niet meer in Europa te zul len verschijnen. Een afscheid werd het ook van Lo pez, wiens besluit wellicht sterk is beïnvloed door zijn matige prestaties: vijfde met een moyenne van 0,876, terwijl hij in Zuid-Amerika, volgens eigen zeggen, vrijwel nooit onder de 1,000 speelt. „Maar om tegen Ceule mans een kans te hebben moet je dag in dag uit oefenen én' daarvoor heb ik geen tijd", aldus Lopez. Hij zei zelfs volgend jaar het aantrekke lijke reisje naar Japan te zullen af slaan omdat hij voor een dergelijk toernooi zijn hele vakantie moet op offeren. „Dat kan ik tegenover mijn vrouw niet meer waar maken". Het derde afscheid betreft Cees van Oosterhout, die al eerder had aange kondigd alleen nog voor zijn club te willen uitkomen, bijvoorbeeld in wedstrijden voor de Europacup. „Mijn bedrijf vraagt al mijn aan dacht", was het excuus van de Ne derlandse kampioen, dat min of meer ook gold voor zijn nieuwe teleur stellende optreden. Van Oosterhout won zaterdag nog van Hanoun (60 50 in 66 beurten), maar moest in Lo pez en Boulanger (de Belg leidde na negen beurten met 160), zijn meer dere erkennen. Ondanks de winstpunten uit de poule tegen Gilbert en Rudolph bracht Van Oosterhout het toch niet verder dan de zevende plaats met een gemiddelde van 0,755. (Na acht partijen): 1 Ceulemans (Belg) 16 10 1,227 2 Ogata (Japan) 14 9 0,910 3 Scherz (Oost.) 10 8 1,009 4 Boulanger (Belg) 8 7 1,025 5 Lopez (Argent.) 8 8 0,876 6 Rudolph (W.-Dld.) 6 7 0,774 7 v. Oosterhout (Ned.) 6 7 0,755 8 Hanoun (Fr.) 2 8 0,773 Na vijf partijen: 9 Gilbert (V.S.) 2 7 0,742 10 Tiedtke (W.-Dld.) 2 7 0,650 (Van onze handbalmedewerker) BREDA Aan de galerij der kampioenen werden er in de veld- handbalcompetitie weer drie toege voegd. De heren van SOA (districts 2e klas) die aan een gelijk spel vol doende hadden moesten de volle winst laten aan Dongen waardoor Dongen de beker in ontvangst mocht nemen. Met de rust had Dongen een kleine voorsprong (65). Het werd een 120 zege. De dames van Riel (afd. Ie klas W.N.B.) werden kampioen door Heerle te verslaan met 85. Bij de heren in de 2e klas W.N.B. kon Blauw Wit 2 na een overwinning van 178 op SOA 3 de kampioensvlag hijsen. De heren van het Middelburgse EMM lieten tegen Rapid geen steek vallen en wonnen met 165. Hier door kan EMM theoretisch nog ge lijk komen met kampioenskandidaat EBHV. Dames SOA - Volt 65. De dames van SOA hebben de voorlaatste wed strijd van de veldhandbaleompetitie tot een goed einde gebracht. Vooral voor de rust gaf de Bredase ploeg de toon aan. In de tweede helft kwam Volt sterk opzetten en liep in tot 55. In de slotfase was SOA sterker. Direct bij het beginsignaal leidde een goed opgezette aanval tot het eerste doelpunt ingeschoten door Erna de Jongh. SOA schoot nog tweemaal raak (Wil Schoenmakers, Nelly Bouman) zodat de eerste helft werd afgeslo ten met 30 voorsprong. Direct na de hervatting schoot Lia Pigmans het eerste doelpunt voor Volt in de touwen. Het werd direct gevolgd door een treffer van Erna de Jongh, zodat het scorebord 41 aanwees. Nadat door doelpunten van Marian Pigmans (Volt) en Nanny Lommen (SOA) de stand op 52 was gebracht kwam de Tilburgse ploeg gelijk door Marian Kools, Fie Schepens en Lia Pigmans. In de laat ste minuut scoorde Anneke Luyten het zesde doelpunt vC4-r SOA zodat de volle winst in Breda bleef. Heren EMM - Rapid 165. De he ren van EMM (Middelburg) die nog een theoretische kans hebben op de bovenste plaats hebben tegen Rapid bewezen deze plaats te ambiëren. De uitblinker van deze wedstrijd was Gert Lincke onder de lat van EMM. Van de vier strafworpen die op hem werden afgevuurd werden er twee gestopt, verder wist hij enkele harde schoten te keren. EMM kreeg zes strafworpen en wist deze te benutten. De eerste drie doelpunten kwamen tot stand uit drie van de tien straf worpen die scheidsrechter Le Coq toekende. Eerst was het Karei van Hooydonk van Rapid die zich voor de veertienmetertip plaatste en scoorde. EMM nam de leiding over door het benutten van twee straf worpen door Jan Jongepier. Hierna liep EMM uit tot 41 door een on houdbaar schot van Joost Looise en een strafworp van Freddy v. d. Weel. Na een doelpunt van Jos Denis (Ra pid) schoot de Middelburgse ploeg weer driemaal raak door Joost Looi se, Jan Jongepier en Joost Looise (strafworp). Hierna kreeg Rapid twee straf worpen te nemen. Het eerste schot ging naast terwijl het tweede op vakkundige wijze werd gestopt door Gert Lincke. Voor de rust in ging schoot Ad Wisse nog eenmaal raak zodat de Zeeuwse ploeg een voor sprong had van 82. In de tweede helft begon Rapid zeer goed en schoot tweemaal raak door Karei van Hooydonk. Hierna nam EMM weer het initiatief en bouwde langzaam een voorsprong op welke bij het eindsignaal was opge lopen tot 165. (ADVERTENTIE) 7WIN is alleen een prima halfipoare shag. Prettig om te rollen, omdat hij lang gesneden is. Lekker om te roken, omdat hij goed gemengd is, HOCKEYTEAM PRODUKTIEF HENGELO (ANP) Drie minuten voor het einde zag het Neder landse clameshockeyelftal het tiende naoorlogse duel tegen West- Duitsland alsnog verloren gaan. Uit een strafhoekslag trof Heia Raabe in tweede instantie doel, waarmee zij haar ploeg aan een niet geheel verdiende overwinning van 0-1 hielp. Het Nederlandse elftal, dat in vergelijking met vorige week, toen met 4-1 van Ierland gewonnen werd, een wijziging had ondergaan Conny Heynis speelde rechts binnen in plaats van Stans Snuif was de eerste helft duidelijk heter. De ploeg als geheel voldeed goed en hoewel er in de eerste helft niet gescoord werd, leek het zeker, dat Nederland winst binnen bereik had. Dank zij het stuwende werk van de uitstekend optredende middenveld speelsters Annetje Braat en José Poelmans werd de aanvalslinie keer op keer in de richting van het Duitse doel gedirigeerd. Maar erg veel moeilijk werk kreeg Christl Behr niet te doen. In de tweede helft speelde Nederland minder attent dan voor de pauze. Ook met de zes strafhoekslagen, die in de tweede helft genomen werden, bad Oranje geen succes, al scheelde het enkele keren maar centimeters. Hoe strafcorners wel benut moeten worden, toonde Heia Raabe. Drie minuten voor het einde kreeg Duitsland de tweede korte corner toegewezen. Heia Raabe schoot in, de bal werd via Denny Frese geretourneerd en toen richtte de Duitse linksbinnen hard en hoog langs de paal (0-1). Nog kreeg Nederland kansen via de laatste strafhoekslag. Maar ook ditmaal kon Jeanneke van 't Hek hiervan niet profiteren. 9 Een beeld uit de hockeywedstrijd NederlandFrankrijk, die door Oranje op fraaie wijze werd gewonnen. Hier een felle actie van een Nederlandse aanvaller. EINDHOVEN (ANP) Het nationale hockey-elftal heeft zaterdag middag het nieuwe Eindhovense hockeystadion ingewijd met een rui me overwinning (30) op Frankrijk. In deze 25e officiële ontmoeting tussen beide landen revancheerden onze landgenoten zich bovendien voor hun zeer matige optreden zes dagen tevoren ki Brussel tegen België in de openingswedstrijd van het voorjaarinterlandseizoen, die met 10 werd verloren. De improduktiviteit van de aanvalslinie werd in Eindhoven in de vierde minuut van de tweede helft doorbroken door midvoor Thole, die profiteerde van een vrije slag van Elffers en een misser van rechtsachter Verrier. Deze openingstreffer brak het verzet. (Van onze motoi-sportmedewerker) GENK De Grote Prijs van Bel gië motorcross is een glansrijke over winning geworden voor de Belgische toprijder Sylvain Geboers. Onze land genoot Sigmans werd met machine pech uit de strijd geworpen, terwijl hij in tweede positie reed. Op het prachtige circuit de Horenbergdam te Genk hadden zich 25.000 motorsport- fans verzameld om hun landgenoten aan te moedigen. Zij wei-den in hun verwachtingen niet teleurgesteld. Sylvain Geboes, won zijn eerste NEURENBERG (A.N.P.) De Westduitse Porsche-rijder Bernd Stelzig is zondagmiddag tijdens een toerwagenrace op de Norisring bij Neurenberg verongelukt. De 28-jari- ge coureur slipte toen hij remde op de natte baan, waarna zijn wagen tegen de vangrails botste. In het ziekenhuis overleed Stelzig aan de ernstige ver wondingen die hij had opgelopen. Grand rPix en werd meteen leider in de competiite voor het wereldkampi oenschap. De eerste manche werd ge wonnen door de Zweed Olie Patters- son op een Suzuki. Zijn landgenoot Hallman moest na enkele ronden met een lekke achterband terug naar het rennerspark. Sigmans behield vier ronden de tweede plaats en zou deze vermoedelijk behouden hebben als zijn machine hem niet in de steek had gelaten. Geboers werd tweede voor de Zweed Andersson en Robert. De tweede manche werd een verbeten duel tussen Geboers, Andersson en Pettersson. Andersson won voor Ge boers en Pettersson. Deze drie rijders eindigden met gelijke punten zodat de tijd moest beslissen. Sigmans lag rondenlang op de vierde plaats in de ze manche maar moest opnieuw met een vastgelopen motor uit de strijd. Uitslag: 1 Geboers, 4 punten, tijd 1.23.34; 2 Pattersson, 4 punten, 1.23.43; 3 Andersson, 4 punten, 1.23.55; 4 Da- vis, 12 punten; 5 Arbekov, 13 punten; 6 Bickers, 14 punten. Stand wereld kampioenschap 250 cc: 1 Geboers, 11 punten; 2 Pattersson, 6 punten; 3 Bickers, 5 punten; 4 Andersson, 4 punten en 5 Davis, 3 punten. (ADVERTENTIE) Uitsluitend voor Breda verkrijgbaar bij EXCLUSIVE KNITWEAR WILHELMINASTRAAT 8 BREDA TELEFOON 3 24 59 -:- 's Maandags de gehele dag gesloten de spelers elkaar schier blindelings. Bovendien bleek de omzetting, waar bij aanvoerder Fokke terugkeerde op de spilplaats en Kist als rechtshalf ging opereren, zowel de aanval als de verdediging aanzienlijk ten goede te komen. Humphrey Mutter (links) finishte als eerste voor Sprint-atleet De Kort. modellen in KATOENEN «ERSEY van het toonaangevende Huis „Luisa Spagnoli", beschaafd, elegant in sprankelende kleuren en harmonieuze tinten Voor zomerse dagen heerlijk draagbaar omdat ze beslist niet kreuken zodat u er in de auto en op reis altijd correct en ezellig uitziet FRANS SIGMANS: motorpech Deze openingstreffer brak het ver zet van de Fransen, die in de eerste helft met goed opgezette combinaties, waaraan echter "door een gebrek aan improvisatie en tempo het verras singselement ontbrak, zich op vrijwel gelijk niveau met de Nederlanders konden meten. Het doelpunt gaf te ven-s onze landgenoten inspiratie en vertrouwen in eigen kunnen. Liepen de aanvallen in de eerste speelperio de te veel vast door te ver doorge voerde individuele acties, nu vonden

de Stem | 1968 | | pagina 5