Zeeuwsch-Vlaanderen Zandoverlast Kinderdijk is thans aflopende zaak B. en w. Heinkenszand achter bestrijding luchtverontreiniging Sociale academies nemen Terneuzen onder de loep LUCKY LUKE: DE NAIJVER Ongedwongen concert van „Volksstem" en „Jong Leven" INITIATIEF GEMEENTEBESTUUR; Rioolbuizen Drie Bredanaars gearresteerd Dagblad De Stem Verkering Bestrijding lucht verontreiniging ARNEMUIDEN DOET MEE MET REGELING Plezier in Terneuzen met „Pepijn" AXEL Pleidooi te Middelburg Eén organisatie christelijk onderwijs WSV-Hontenisse hield eerste lustrumtoeht B. EN W. VAN AXEL MENEN: WALCHEREN MIDDELBURG Gezelliglieidsrit werd groot succes Suikerzieken kwamen in Axel bijeen J. de Haas directeur vleeskeuring te Axel? wat mi waar? Hoogwater VANDAAG MORGEN BASBLAB BE ST6M VAN MAANDAS 29 AEHiL 1968 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Leerlingen van de Sociale Academies van Gent en Rot terdam zullen waarschijnlijk in sep tember Terneuzen onder de loep gaan nemen via een enquête. Dit initiatief van het Terneuzens ge meentebestuur maakte wethouder F. Berbers bekend in Galerie .131. waar scholieren van rond de zeventien een Terneuzen-project op touw hebben gezet, dat deze week nog valt te bezichtigen (Grenulaan 34). Niet alleen Terneuzen zelf, maar ook andere plaatsen tussen Gent en Rot terdam zullen onder de loep worden genomen. Het gemeentebestuur van Terneuzen wil op deze manier een beter inzicht krijgen in verlangens en wensen, die er onder de bevolking leven. „Het leefbaar maken van de stad is een van de grote taken van het gemeentebestuur", aldus de wet houder. Hij zei dit tijdens de bijeenkomst van het zestigtal ouderen en jon geren, dat geïnteresseerd was bij het project, dat (gewoonlijk op badine rende toon) een beeld geeft van de Scheldestad. De wethouder alsmede de ambenaar voor culturele zaken, de heer R. van Hulst, de heer W. Blok, de functionaris voor industria lisatie en planning in Terneuzen en mevrouw W. Kes en ds. W. Gispen, respectievelijk van de clubhuizen „Het Kotje" en „De Sluis", beant woordden vragen over de leefbaar heid van Terneuzen. Een enquête, die door scholieren in Terneuzen is gehouden, leverde als merkwaardig resultaat o.m. op, dat een groot percentage van de onder vraagden zei „niets te missen" in de stedelijke samenleving. Deze en quête werd gehouden in het kader van het Terneuzen-project. De in beeld gebrachte resultaten zijn even eens te bewonderen in de galerie. De aanwezigen in Galerie J34 von den intussen dat er in Terneuzen nog heel wat wordt gemist. Speelplaat sen voor de jeugd bijvoorbeeld. De heer Van Hulst vertelde dat op al lerlei plaatsen in Terneuzen eenvou dige speelplaatsen zullen worden aangelegd met hopen zand en (scho ne) rioolbuizen, waar de jeugd naar hartelust kan ravotten. Men vroeg hem ook naar de mo gelijkheid van jeugdfestivals. „Ver wacht in elk geval niet", zei hij, „dat je daarmee dan eindelijk ieder een zou kunnen bereiken". Als taak binnen een cultuurbeleid zag hij het aanbieden van een rijke ver scheidenheid aan creatieve mogelijk heden en aan evenementen. „Daar om heeft de gemeente ook een expe- (Van een onzer verslaggevers) BREDA De Bredase recher che heeft vrijdagavond en zaterdag ochtend drie Bredanaars gearres teerd. Volgens de politie hebben zij bekend betrokken te zijn geweest bij de aanslag op de bestelwagen van De Telegraaf in de nacht van 21 op 22 april bij het Bredase station. Naar wij van de politie vernemen, heeft de 22-jarige kunstenaar W. F. toegegeven die nacht de „Molotof- cocktail" in de bestelwagen van „De Telegraaf" te hebben geworpen. De twee andere Bredanaars, die vol gens de politie het plan mede zouden hebben beraamd, zijn de 27-jarige leerling-journalist C. O. en de 22-ja- rige radio-medewerker J. v.d. K. Zij zouden geinspireerd zijn tot de ze aanslag door de politieke rellen die in Duitsland rond de figuur van Rudi Dutsehke zijn ontstaan. Het drietal zal woensdag voor de officier van justitie worden geleid. Dagblad voor 2aeland KANTOREN: Steenstras! 14, Hulst, tel 01140-2377. Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 -8030. EXPLOITATIE ADV.t L K. M. de Jong (Inspecteur) Breltnerstraat 11, lerneuzen. tel. 01150-4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen. tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, tel. 01140-3168. M. Sogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170-2893. C. Menu, Klokstraat 1Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. J. Hüsken, Breltnerstraat 81. Terneuzen tel. 01150-3296. J. Robesin, Kijkuit 18-20, Axel, tel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4. Middel burg, tel. 01180 7764. Me|. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100-5689. rimentensubsidie in de begroting op genomen", aldus de heer Van Hulst. „Daarmee worden initiatieven als dit T"rneuzen-project financieel gehol pen. De tuin van de galerie is helemaal bij het project betrokken. Muurschil deringen, belichting, tuin,,beelden" en vooral picniczitjes wijzen op een andere wens van jonge Terneu- zenaren. „Gaat u maar eens zitten, dan weet u wat we hier moeten heb ben", staat er op de stencil, die de bezoekers wordt aangeboden. Daar staat ook op: ,-Als u met ons lot begaan bent, moet u eens over het volgende nadenken: Wat doen wij in dit Terneuzen als wij een beet je scharrelen met een meisje, wan neer wij een beetje verliefd zijn op een jongen? Waar is het bos? Waar is het park? Als wij op de pier lo pen, ziet de hele Scheldekade ons door dp verrekijker. Waar blijft onze eigen, open jeugd-verkeri!ngstuin?" Wethouder Berbers kon het Terneu zen-project kennelijk goed waarde ren. „Ik vind het een prestatie", zei hij tot de initiatiefnemer, de galerie houder Jan Juffermans. „Ik weet ze ker dat u een vrij groot percentage van de jeugd een prettige communi- catieweek hebt bezorgd." ARNEMUIDEN De gemeente- raad van Arnemuiden heeft besloten deel te nemen aan de gemeenschap pelijke regeling Inzake de bestrijding van luchtverontreiniging. De kosten voor deze regeling worden voorlopig nog voor 75 pet. door de deelnemen de gemeente gedragen, terwijl de provincie 25 pet. voor haar rekening neemt. Dij totale kosten zijn ge raamd op f 170.000,-. Het C.H.U.-raadslid P. Brasser vroeg zich af of de fabrieken, die de luchtverontreiniging veroorzaken niet mee moeten doen. Na de me dedeling van burgemeester A. Hack, dat de bedrijven zeker op vrijwillige basis mee zullen doen, zei de heer Brasser het te betreuren dat het be drijfsleven niet verplicht wordt deel te nemen. De heer J. v. Belzen (P.v.d.A.) zei het prettiger te vin den dat de rijksoverheid en het be drijfsleven voor het voorstellen van de regeling bekend hadden gemaakt wat ze zouden doen. „Het Rijk moet in het belang van de recreatie ook maar eens over de brug komen", meende hij. Burgemeester Hack zegde toe deze wens aan 't provinciaal bestuur door te geven. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Paul van Vliets cabaret Pepijn besloot gisteravond zijn Zeeuwse toernee van „dag en nacht" voor een volle zaal van het Terneuzense concertgebouw. Het Terneuzense publiek reageerde met aanmerkelijk groter enthousiasme dan het Oostburgse, waar de toernee begon. Ook nu was het echter weer dui delijk van het beste deel van dit derde Pepijn-programma na de pauze kwam. Liselore Gerritsen zong fijn veel gekke liedjes, Ferd Hugas en Paul van Vliet samen vermaakten de zaal met een paar gijnige spelle tjes en Paul van Vliet bood zijn pu bliek een uitstekende conference aan in een lang volgehouden preek. In het ensemble echter bleek weer de grote kracht te liggen van Pepijn. Daarin ook komen de muzikale kwa liteiten van pianist Rob van Kree- feld het beste tot hun recht. Deze laatste avond van het Terneuzense seizoen was ongetweifeld een succees. De avond werd georganiseerd door de samenwerkende Terneuzense cul turele instellingen. Geen overschot personeel In antwoord op een door de heer D. J. Oggel in de raad gestelde vraag over een eventuele arbeidsreserve bij de Gemeentediensten en afvloei ing daarvan, schrijft het gemeen tebestuur, dat gedurende de jaren dat het moeilijk was om personeel aan te trekken nimmer sprake is ge weest van het vormen van een ar beidsreserve. Het personeelsbestand is steeds afgestemd geweest op de behoefte. Botsing Een personenauto, be stuurd door J. Z. uit Axel reed over de Graaf Jansdijk in de richting van Schapenbout. Tijdens het passe ren van een aan de rechterzijde van de weg geparkeerd staande auto kwam uit tegenovergestelde richting een personenauto bestuurd door K. D. eveneens uit Axel. Door de bocht in de weg had Z. de tegemoetko mende auto niet zien naderen. De auto's schuurden langs elkaar, zodat behoorlijke materiële schade ontstond. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Gouden bruiloft Een dezer da gen was het 50 jaar geleden, dat het echtpaar V. Brandt - Verstrae- ten in Axel in het huwelijk trad. De heer Victor J. Brandt werd in Zuiddorpe geboren, en is 73 jaar oud; zijn echtgenote, Stephanie M. Verstraeten is 74 jaar en aanschouw de in Axel het levenslicht. Vanaf zijn 18e jaar, tot aan zijn pensioen, was de heer Brandt werk zaam bij de spoorwegen. Veel heeft hij ook gedaan voor het verenigingsleven: 17 jaar was hij lid van het R.-K. Armbestuur, even eens 17 jaar bestuurslid van Thalia, en 33 jaar lang heeft hij zijn beste krachten gewijd aan de opbouw en uitbreiding van Herwonnen Levens kracht. Voor deze activiteiten, alsmede voor zijn lange loopbaan bij de spoor wegen, ontving hij enkele jaren ge leden de zilveren medaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau. IJzendijke Gemeente-avond Vandaag wordt in de Consistorie van de Ned. Herv. Kerk een „IJzeildijkse Ge meente-avond" gehouden, die in het (Van onze correspondent) VLISSINGEN De jaarlijkse uit voeringen die de zangvereniging „De Volksstem" uit Vlissingen geeft, kenmerken zich steeds door een ze kere mate van ongedwongenheid en hebben veeleer het karakter van een groot familiefeest, waarbij, zoals za terdagavond in het Scheldekwartier te Vlissingen, de luisterende schare er niet indirect maar ook direct bij betrokken werd. Onder directie van Philip Fey presenteerde deze zang vereniging drie delen uit de „Kro- nungs Messe" van Mozart en de Cantate nr. 79 „Gott, der Herr, ist Sonn und Schild" van Joh. Seb. Bach. Er was een klein orkest sa mengesteld, een soort gelegenheids ensemble, dat zich ondanks een te korte repetitietijd op verdienstelijke wijze van de moeilijke taak kweet. De koorpartijen zaten er goed in, wat niet wegneemt dat er toch enige schoonheidsfoutjes in voorkwamen door te late inzetten, die gelukkig geen al te storende invloed hadden op het verdere verloop. Bij Bach's cantate werd solistische medewer king verleend door de sopraan mevr. Tamminga-Buthfer en de bas J. Mon- deel. Het programma na de pauze was van iets lichtere aard en begon met het optreden van het Vlissingse tie nerkoor „Jong Leven" eveneens on der directie van Philip Fey, waarbij zoals gewoonlijk pianist Ab Lichten- dahl de tieners muzikaal ondersteun de. Het optreden van deze meisjes, die veel succes boekten, werd afge wisseld door twee intermezzi, waarbij de jonge talentvolle Clara Zietse de aanwezigen wist te boeien met vier „eenvoudige" liedjes, die zij (en we hebben dat wel eens eerder vastge steld) op puntgave wijze wist te ver tolken. Het grote koor was verder nog te beluisteren in een paar ca- pella werkjes en besloot zijn aandeel met een selectie uit „De Parelvis sers" van Bizet. Tienerkoor en Volks stem te zamen besloten de avond met twee liederen. teken staat van Bijbel, Land van de Bijbel en Bijbelgenootschap. De al lereerst voor IJzendtjkers be stemde bijeenkomst, die om 7.30 u. n.m. begint, is voor iedere belang stellende uit de streek toegankelijk. Tot het programma behoort o.a.: koorzang van „De Zeeuwsch-Vlaainse Zangertjes" onder leiding van me vrouw W. van Hoogstraten - Ubels; vertoning van kleurendia's en een kleurenfilmpje over „Israël" door ds. J. G. U. van Hoogstraten. De toegang is gratis. Schoondijke Dodenherdenking Op zaterdag 4 mei zal er weer een Interkerkelij ke Dodenherdenking en Bidstond voor de Vrede worden gehouden in de Ned. Herv. Kerk te Schoondijke. Deze samenkomst, die officieel uit gaat van de 3 kerkelijke gemeen schappen van Schoondijke, begint om 19.30 uur en wordt geleid door P. A. L. Brinkman, Herv. predi kant te Schoondijke. ds. W. J. Musch Ger. predikant te Breskens en con sulent van de vacante Ger. Kerk te Schoondijke, en rector R. J. Verdur- men van het R.-K. Ziekenhuis „Sint Antonius" te Oostburg. Het orgel wordt bespeeld door Arie Karre- man. De liturgie (die vóór de dienst in gestencilde vorm wordt uitge reikt) bestaat uit Bijbellezingen, ge beden, kerkliederen, stille dodenher denking enz. Toespraken worden niet gehouden. Dat pastoor F. Kil niet meewerkt betekent niet, dat de dienst niet zijn volle sympathie heeft doch dat hij door een dienst van 7 - 8 uur in de eigen kerk verhinderd Westdorpe Programma Koninginnedag Er is weer een feestprogramma samen gesteld, dat zowel voor de jeugd als voor de ouderen zeer aantrek kelijk is. De dag wordt begonnen met een eucharistieviering om acht uur. De hele voormiddag worden op het voetbalterrein kinderspelen gehou den. Voor de groteren is er weer de traditionele sterrit; inschrijving tus sen 9 en 10 uur bij M. Pluym. 's Middags om half drie wordt voor de tweede maal een voetbal wedstrijd gespeeld tussen de bewo ners van de Lindenlaan (F.C. „He rengracht") en de Singel (V.C. „De Kreeke"). De wedstrijd zal worden geleid door de heer A. Marossi. Verder wordt in het „Oudt Raed- huys" een seriekaarting gehouden (aanvang na de mis); 's middags schieting op de liggende wip. en des avonds Koninginnebal m.m.v. het groot orkest „Die Westzeller Blas- kapelle", o.l.v. Walter de Cause- maeker. Voetbalnieuws De plaatselijke leiding van de voetbaljunioren heeft besloten deel te nemen aan een ju- niorentoernooi, dat op zondag 19 mei door de v.v. Hontenisse wordt georganiseerd. R.I.A. zal in dit jaar lijks toernooi spelen met een BI-elf- tal (spelers van 12 - 14 jaar). (Van onze correspondent) MIDDELBURG „Het opheffen van de oude organisaties kan wel met pijn geschieden, maar toch ge loof ik dat we al deze organisaties beter ten grave kunnen dragen voor een nieuwe hechte organisatie. De organissatie zijn geen doel maar een middel". Dit zei de heer J. A. van Bennekom vrijdag in zijn ope ningswoord van de schooldag voor het Prot. Chr. Onderwijs in Zeeland in de Schouwburg tc Middelburg. Hij sprak over de aanstaande fusie tus sen de vereniging voor christelijk volksonderwijs en het Chr. Nat. Schoolverband, waaraan het Gere formeerd schoolverband mogelijk zal deelnemen. „Als daarnaast ook de fusie tus sen de schoolraad en het C.V.O. een feit zal zijn hebben we een groot or gaan voor het christelijk onderwijs", aldus de heer v. Bennekom, voor zitter van het bestuur van het ne gende district van de schoolraad voor scholen met de Bijbel, die deze dag organiseerde. Hij meende, dat ook op regionaal niveau één chris telijk centrum voor onderwijs tot stand moet komen. (Van onze correspondent) HONTENISSE Door de Wandel sport Vereniging Hontenisse werd ter gelegenheid van het 5-jarig be staan de eerste lustrumtoeht. „De 5e Schelde-wandeltocht" gehouden. Voor deze tocht bestond van de kant van diverse wandelsportvereni gingen een grote belangstelling. On der de deelnemers waren ook burge meester Reuser van St. Jansteen. Onder een stralend zonnetje ver trokken circa 450 deelnemers, van 13 verenigingen, van het Gemeentelijk Sportterrein vooraf gegaan door de Koninklijke Harmonie St. Caecilia. Om 18 uur was het verzamelpunt in Hotel van Leuven te Kloosterzan- de, waar de prijsuitreiking werd verricht door burgemeester C. J. van Hootegem van Hontenisse. De uitslag luidde: Over 5 km: 1 Wsv Beatrix te Ter hole 737 p., 2 Wsv Kabouters te Kloosterzande 709 p., 3 Wsv Honte nisse 697 p., 4 Wsv Oranje Nassau te Zaamslag 684 p., 5 Wsv de Vogel te Hengstdijk 674 p. Over 10 km: 1 Wsv Beatrix te Terhole 760 p., 2 Wsv Hontenisse 755 p., 3 Wsv West- dorpse Tippelaars 725 p., 4 Wsv Biezelinge 708 p., 5 Wsv Axel 707 p. Over 15 km: 1 Wsv Hontenisse 769 p., 2 Wsv Biezelinge 702 p. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De bewoners aan de Axelse Kinderdijk ondervinden nog steeds last van zandverstuivingen vanaf het spuitgebied Smitsschorre. We hebben daar al uitvoerig op ge wezen. Naar aanleiding van een vraag over deze kwestie aan b. en w van het raadslid Dieleman, wordt thans meegedeeld, dat de gemeen te Axel in deze zaak geen zeggen schap heeft. Rijkswaterstaat zou het betreffen de terrein indertijd aangekocht heb- (Van een onzer verslaggeefsters) HEINKENSZAND „We zijn van mening, dat de bestrijding van de luchtverontreiniging in Zeeland van het allerhoogste belang is", aldus het college van burgemeester en wethouders van Heinkenszand in een voorstel aan de gemeenteraad over de gemeenschappelijke regeling betreffende de bestrijding van de luchtverontreiniging. B. en w. zeg gen dan ook volmondig ja tegen de ze regeling. Verder komt een voorstel aan de orde over het verlenen van mede werking aan de stichting r.-k. Kleu ter- en Lager Onderwijs om de berg- schuur van de kleuterschool aan de Van Cittersstraat uit te breiden, in verband met de aanschaf van nieuw buitenspelmateriaal. De kosten van de voorgenomen uitbreiding worden begroot op 1350 gulden. De raad krijgt ook een aantal ver zoeken om subsidie te behandelen. Voorgesteld zal worden de stichting opbouw West-Zuid-Beveland de ge vraagde subsidie van 90 cent per in woner te geven. B. en w. achten dit verantwoord, ondanks het feit, dat, volgens het college, van de voorma lige streekcommissie West-Zuid-Be veland weinig resultaten te zien zijn. B. en w. willen de Oranjevereni ging 75 cent subsidie per schoolgaand kind geven, hetgeen neerkomt Op een totaal bedrag van 300 gulden. Dit in verband met festiviteiten op ko ninginnedag. Genoemde voorstellen zullen aan de orde komen in de raadsvergadering die vanavond wordt gehouden. Ovezande Programma Koninginnedag De Oranje Vereniging Ovezande heeft voor de viering van koninginnedag een uitgebreid programma samen gesteld: 10.15 uur: Klokgelui van hervormde en katholieke kerk. 10.15 uur: De schooljeugd krijgt op school een ballon uitgereikt. Daarna op trekken naar het Parkeerplein. 10.30 uur: Aubade door de school jeugd ten overstaan van het gemeen tebestuur. 11.00 uur: Demonstratie rithmische gymnastiek door een keurgroep van „Turnlust" op het parkeerplein. 13.30 uur: Opstellen van de grote optocht op het parkeer plein. 14.00 uur: Grote optocht met medewerking van het muziekgezel schap „Hosanna" uit Goes. Route: Parkeerplein, Mr. dr. Messtraat, Oud Ovezandseweg, Hoofdstraat, Dreef, Bloemenstraat, Nieuwstraat, Kerkplein, Hoofdstraat, défilé ge meentehuis, Burg. Andriessenstraat. 14.45 uur: Optocht wordt ontbonden bij de lagere school. 15.00 uur: Film voor de schooljeugd in zaal J. Doene. 15.00 uur: Behendigheidsrit voor de brommers op Kerkplein. 16.00 uur: Rondgang „Hosanna" door het dorp. 17.30 uur: Prijsuitreiking door de burgemeester. 20.00 uur: Opstellen voor de lampionoptocht. Zelfde op stelling en zelfde route als 's mid dags. (Lampion meenemen). 20.45 uur: Muzikale show door „Hosanna" 's-Heer Hendrikskinderen Collecte De in de week van 8 to 14 april gehouden collecte voo- stichting „Het Hoogeland" heef' bedrag van 185,50 opgebracht organisatoren van de collecte ton-n j zich met deze opbrengst bijzonder in genomen. I ben als depot voor berging van bag gerspecie, afkomstig van de kanaal verbreding. B. en w. van Axel ver zekeren, dat zij reeds herhaalde ma- lengde overlast van verstuivend zand onder de aandacht van Rijkswater staat hebben gebracht. Met klem zou zijn aangedrongen op het voorkomen of beperken van het euvel. Naar aanleiding hiervan heeft, aldus het college, de hoofdingenieur van Rijks waterstaat op 27 september vorig jaar meegedeeld dat de grondber- ging, grenzend aan de Kinderdijk, wordt geëgaliseerd en daarna zal worden bekleed met een afdeklaag. Nu men met het aanbrengen van de afdeklagen nog steeds bezig is, zijn b. en w. van mening, dat de hinderlijke toestand een aflopende zaak is. Als van de zandverstuivingen ern stige overlast c.q. schade ontstaat, dan is dit een civiele zaak tussen Rijkswaterstaat en betrokkenen, waarmee de gemeente Axel geen be moeienis heeft, zo stelt het college. Parkeerverbod In verband met de Zeeuwse Jaarbeurs „Middelburg- Middelpunt", die van 6 tot 11 mei wordt gehouden in de Hof van Tange zal in de periode van 1 tot 15 mei aan één zijde niet mogen worden ge parkeerd in de Baanstraat, de Looi erssingel en het Armeniaans Schuitvlot. Nieuw- en St.-Joosland Kinderspelen Op koninginnedag zal de buurtenhond „Oranje Boven- Al" kinderspelen organiseren voor alle kinderen van de kleuterschool en de lagere scholen. 's Morgens zal de muziekvereni ging „O.N.D.A." een rondgang ma ken door het dorp. Om 10.15 uur zal worden opgesteld bij de openbare la gere van Rijndwijckschool. De route die de optocht zal volgen is: Van Akenstraat, Molendijk, Scheldepoort- straat, Sloehavenstraat, Oude Rijks weg, Kerkplein, Kerkstraat, Veer- straat en Gemeentehuis. Hier zal door de kinderen van de scholen een au bade worden gebracht. Hierna zullen de kinderspelen een aanvang ne men op de speelwei en het sport veld aan de Oude Rijksweg. Na af loop van de kinderspelen zal een op treden volgen van de Pony-club. (Van onze correspondent) HULST Onder grote belangstel ling is te Hulst een auto-gezellig- heidsrit verreden, welke werd geor ganiseerd door Garage Kerckhaert te Hulst, met medewerking van de Instuif St. Jansteen. De rally was 75 km lang en werd verreden in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. Aan deze rit namen niet minder dan 150 automo bilisten deel. Na afloop werd een zeer geslaag de balavond gehouden in de Koning van Engeland te Hulst. Tijdens de avond vond de prijsuitreiking plaats door burgemeester Molthoff. De uitslag van deze autorally luidt als volgt: 1 v. Esbroeck 35 p., 2 M. Baert 37 p., 3 J. Pieters 93 p., 4 v. Wijk 99 p„ 5 v. Tikhelen 144 p., 6 C. Ha- melinck 123 p., 7 Weesenbeek 129 p., 8 Hamerlincks 133 p., 9 E. de Vlieghere 140 p., 10 Wauters 141 p. Eerste damesteam v. Waes. Groot ste pechvogel Steel. (Van onze correspondent) AXEL In de zaterdag in het Gezellenhuis te Axel gehouden jaar vergadering van de Afdeling Oost Zeeuwsch-Vlaanderen van De Ne derlandse Vereniging van Suikerzie ken besprak dr. Dorrepaal, internist te Terneuzen het levenspatroon van suikerzieken. Hierin trok hij een vergelijk met de Mohammedaanse leer. Voor hen bestaan 5 grondregels: leefwijze, ge bed, vasten, geven en de Pelgrims tocht naar Mekka. Ook de suikerzie ken moeten zich houden aan 5 grond regels, dit zijn: dieet, tabletten, in suline, leefwijze en lid van het NSV. Vooraf aan deze inleiding werd de huishoudelijke agenda afgewerkt. Uit het jaarverslag bleek dat het ledental van de afdeling met 2 was gedaald en per 31 december 1967 was dit 207. Voorzitter M. C. Kerkvoort die periodiek aan de beurt van aftreden was, werd bij acclamatie herkozen. In de vacature ontstaan door het niet meer herkiesbaar zijn van de heer J. G. J. Dalmijn kon niet wor den voorzien daar geen van de aan wezigen zich bereid verklaarde zit ting te nemen in het bestuur. Na de ernstige inleiding van dr. Dorrepaal zorgde de heer Joh. de Vries uit Terneuzen voor de komi sche noot door op aantrekkelijke wij ze enkele spookverhalen te vertel len, welke zich een 50 jaar geleden rond Axel zouden hebben voorge daan. (Van een onzer verslaggevers) AXEL B. en w. van Axel stel. len de gemeenteraad, die vrljdi|. avond vergadert, voor om de heet J. S. de Haas, dierenarts te Zaam slag, te benoemen als directeur vJB de vleeskeuringsdienst Axel. Met het oog op de mogelijkheid, dat in de toekomst ernstig rekeninj moet worden gehouden met het op. zetten van grotere vleeskeuringskrin- gen en de gemeentelijke herindeling in aanmerking genomen, wordt het door 't college echter onverantwoord geacht de directeur in vaste dienst te benoemen. Morgen, dinsdag 30 april: Hans- weert 4.32 en 16.55 uur; Terneuzen 3.51 en 16.11 uur; Vlissingen 3.18 en 15.38 uur; Wemeldinge 5.14 en 17.39 uur. MIDDELBURG Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.30 uur Tentoonstelling Spoorwegen in Zeeland Miniatuur Walcheren, Molenwater: et opend van 9-18 uur GOES Prins van Oranje 20 uur Cabaret Pepilr met „Dag en nacht" De Korenbeurs 20.15 uur Alllanc» Francaise: André Frère HULST Bioscoopgebouw 20 uur Winden waaien om de rotsen, 14 J. TERNEUZEN Luxor 20 uur Harem Holiday, a.L CLINGE L. de Vijlder 15 uur Schieting BRESKENS Gemeentehuis 19.30 uur Raadsvei* RILLAND-BATH Gemeentehuis 19.30 uur Raadsvtig. ANTWERPEN Oud Conservatorium 20.30 uur Ant. werpse Kameraopera met La Finta KNS 20 uur De humorist (Ooborn) Rex Playtime met Tati, al. 9.30, 11.45, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur Odeon Vivre pour vivre, 18 j. 11.45, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur Pathé Le petit baigneur, a.l. 12. 14. 16, 18, 20 en 22 uur Rubens De getemde feeks, a.l. 12, 15, 18 en 21 uur Ambassade In de hitte van de nacht. 18 j.; 12. 14.30, 16.50, 19.10 en 21,35 uur Savoy Helga, 18 j. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Quellin Frankenstein schiep de vwww 18 j.; 14, 16, 18, 20 en 22 uur Capitole De vuurdoop, al. 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur GENT Capitole Camelot, 14 j. Majestic De weg naar het westen,tij. Plaza De jonge wilden, 14 j. Select Een man voor de eeuwigheid, al Savoy Alexander de gelukzalige, H i BRUGGE Memlinc Een man voor de eeuwigheid alle leeft. Zwart Huis Oscar Vaudeville, 18 j Forum De avonturiers, 14 j. Capitol The Last Lady, 18 j. Scala De bloedige tocht, 18 j. Korrekeider 20.30 uur Lady Godin I (Canolle) MIDDELBURG Miniatuur Walcheren, Molenwater; fe- opend van 918 uur Rijksarchief 9.30-12 en 13.30-17.80 W Spoorwegen in Zeeland TERNEUZEN Luxor 20 uur Harem Holiday a.l. HULST J. D. Vogel 15 uur Schieting Koning van Engeland 19.30 uur Insta! Oranjebal SAS VAN GENT „Rooien Oedt" 15 uur Schieting KLOOSTERZANDE Krokodil bar: Bal ZUIDDORPE M. de Cock 15 uur Schieting staan»? wip A. de Block 15 uur Schieting WESTDORPE Oudt Raedhuys 15 uur Schieting le gende wip 20 uur Dansen HENGSTDIJK P. van Dyk 15 uur Schieting ST.-JAN STEEN 't Kuipke 15 uur Schieting ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag BRUGGE Bioscopen: Als onder Vandaag GENT Bioscopen: Als onder Vandaag Korrekelder 20.30 uur Lady Godlvi (Canolle) Area 20.15 uur De kleine Malcolih (Haüliwell)

de Stem | 1968 | | pagina 2