Wat heeft Ter neuzen aan industrieën te bieden'5 CHEF-TYPISTE Hoofduitvoerder utiliteitsbouw Grotere samenwerking tussen kerken te Goes Onenigheid over wie ten strijde trekt tegen luchtverontreiniging Vereniging van ouders verkeersslachtoffers G. Vermeulen Einde van het schriftelijk RAADSLID H. DE MEYER: Luchtvervuiling Provinciale veekeuring St. Jansteen Java Dank zij interkerkelijk overleg NVS vergadert in Axel EXCELSIOR TREKT DOOR GOES OP KONINGINNEDAG Kritiek NVY op CNV Open RAAD VAN HOEDEKENSKERKE f geen spreekuur W. P. de Nooijer Notaris America TE KOOP G. A. P. de Koek iIAGBLAD DE STEM veelzijdig, onderhoudend en betrouwbaar HUWELIJK Gemeentelijke Sociale Dienst VAN OVERVELD 4 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 27 APRIL 1968 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Wat heeft Terneuzen aan nieuwe indu strieën aan te bieden?" luidde de enigszins verontruste vraag, die het K.V.P.-raadslid, de heer H. A. M. A. Meijer, in de Terneuzen- se raadsvergadering stelde. Hij herinnerde daarbij aan een uit spraak van de Nederlandse in- dustriële commissaris in de Ver enigde Staten die heeft meege- deeld dat vijftien Amerikaanse bedrijven zich wensen te vestigen in Nederland. „Het zullen niet per sé bedrijven zijn van de grootte van Dow Che mical,aldus het raadslid, „maar als er sprake is van de fabricage van artikelen, die nog niet in Europa wor den vervaardigd, dan kan ik me moeilijk voorstellen, dat het erg klei ne bedrijven zullen zijn". Nu Dow de westelijke Scheldeoever in gebruik heeft genomen en Terneuzen binnen de sluizen nog niets kan aanbieden, omdat de Zevenaar-haven nog altijd niet gereed is, achtte het raadslid de noodzaak alleszins aanwezig, spoed te maken met de ontsluiting van de oostelijke zone van de Schel deoever aan Zeeuwsch-Vlaamse zij de. „Nederlandse senatoren", aldus het raadslid, „verwijzen de minster naar het Sloegebied en naar West-Bra bant, nu er sprake is van nieuwe vestigingen van Amerikaanse bedrij ven. Terneuzen is daarbij niet ge noemd. „Hij vroeg zich af of dit terecht was en zijn antwoord luid de: „Ik vrees van wel, want wat heeft Terneuzen die nieuwe industrie- en dan wel aan te bieden? Het kan ons irriteren, dat Terneuzen onver meld bleef, maar we doen er ver standiger aan, dat als een vinger wijzing te zien". Burgemeester J. C. Aschoff was het met het raadslid eens, dat het Reimerswaalplan in elk geval lang niet zo ver gevorderd is als Terneu zen. De burgemeester meende, dat de naam Terneuzen toch wel genoemd was. Hij vond het belangrijkste ech ter, dat het gemeentebestuur „van zelfsprekend met deze kwestie be zig blijft". De gemeente Terneuzen gaat 25 cent per inwoner betalen voor de metingen van de luchtvervuiling in de kanaalzone. De gemeenten in dit gebied moeten tesamen 10.000 gulden hiervoor opbrengen, terwijl de pro vincie eveneens 10.000 gulden be taalt. De heer P. J. Huibrecht (P- v.d.A.) vond, dat deze metingen meer in het belang waren van Sas van Gent en dat straks, bij een ge meenschappelijke provinciale regeling ook de industrieën behoorden mee te betalen. Met dit laatste was de voorzitter het volledig eens. Ook met de op merking van de heer A.C.S. van Bre da Vriesman (VVD) dat ook België bij de metingen behoorde te wor den betrokken. Mevrouw A. Doppe- gieter-Thiel (KVP) vroeg, wat de consequenties waren van deze re geling en of er geen maximum-be drag vastgesteld moest worden. Een (Van onze correspondent) De door de Provinciale Commis sie tot bevordering van rijkswege van de veefokkerij in Zeeland wer den de jaarlijkse keuringen gehou den. Er bestond hiervoor een flin ke belangstelling. De uitslagen waren als volgt: Stieren: 2e prijs: Karei 32 v. d. Koestraat van Arth. d'Hooghe, St.- Jansteen.; 2b prijs: Gerard van Eerw. Paters Maristen, Hulst;.2c prijs: Ge rard Wouter 6 van J. B. Pieters en Zn., St.-Jansteen; 2d prijs: Min- tjes Gaale, idem. Koeien 1 x gekalfd: la prijs: Sikje van Fr. v. d. Waart, Hulst; lb prijs: Leentje van Gebr. de Reckter, St.- Jansteen: lc prijs: Martha van de Eerw. Paters Maristen, Hulst; 2a prijs: Grietje van J. Dobbelaer, St- Jansteen; 2b prijs: Grietje van Fr. v. d. Waart, Hulst; 2c prijs: Bertha (idem); 3a prijs: Anna van J. Dob belaer, St.-Jansteen; 3b prijs: Mar tha 2 van de Eerw. Paters Maris ten, Hulst. Koeien 2 x gekalfd: la prijs: Zwart- kal van Fr. v. d. Waart, Hulst; 2a prijs: Anna 2 van J. Dobbelaer, St.-Jansteen; 2b prijs: Bertha 4 van Fr. v. d. Waart, Hulst. Koeien 3 x gekalfd: la prijs: Sien- tje van Fr. v. d. Waart, Hulst; lb prijs: José van Gebr. de Rechter, St.-Jansteen; 2a prijs: Anne van Eerw. Paters Maristen, Hulst; 3b prijs: Maaike van Fr. v.- d. Waart, Hulst; 3c prijs: Pietje van Gebr. de Rechter, St.-Jansteen. Koeien 4 x gekalfd: la prijs: Jen ny van Fr. v. d. Waart, Hulst; lb prijs: Bertha 2 (idem); 2a prijs: Em ma van de Eerw- Paters Maristen, Hulst; 2b prijs: (idem). Oudere koeien: la prijs: Sientje van Fr. v. d. Waart, Hulst; lb prijs: Sikje (idem); lc prijs: Bertha 3 (idem); 2a prijs: Dome van J. Dob belaer, St.-Jansteen; 2b prijs: Jenny van Fr. v. d. Waart, Hulst; 2c prijs: Ivonne (idem). Pinken: le prijs: Marja van J. B. Pieters en Zn„ St.-Jansteen; 2e prijs: mieke (idem); 3e prijs: Sonja (idem); 3e prijs: Grietje (idem). Groepen: la prijs: Fr. v. d. Waart Hulst; lb prijs: (idem); 2b prijs: J. Dobbelaer, St.-Jansteen. dergelijke vaststelling zou te zijner tijd gebeuren aldus de voorzitter. Hij vond het onjuist Om niet de gehele kanaalzone te laten betalen. De sloop van huizen in het te sa neren stadsdeel „Het oude Java" vordert gestaag. „Het is te verwach ten, dat volgend jaar ook de woning wetwoningen in de Van Steenbergen laan aan de beurt komen. Is er al aan vervangende woonruimte voor een redelijke prijs gedacht?" aldus de heer Huibrecht en: „maakt het veel uit of je uit een eigen huis moet of uit een woningwetwoning?" Wethouder M. de Vos deelde mee, dat de woningbouwvereniging reeds, in samenwerking met de gemeente, bezig is met een onderzoek. Hij was van oordeel, dat de sloop nog wel enkele jaren op zich zou laten wach ten. Anderzijds vond hij het gemak kelijker om nieuwe, goedkope hui zen te vragen dan om ze te bouwen. Men is overigens nog volop aan het bouwen en nieuwe bouwplannen staan op stapel. Voor vergoedingen bestaan wettelijke regelingen aldus de wet houder, „en die zijn inderdaad an ders voor huurders dan voor eige naars". Zoals bij de meeste woonwagen kampen, hebben ook de bewoners van het Terneuzense kamp een auto sloopbedrijf op touw gezet. De niet meer bruikbare onderdelen laat men aan de gemeente ter opruiming. „Vanmiddag zag ik, dat er onderde len in brand werden gestoken", al dus de heer Van Breda Vriesman, „en dat wordt toch te gevaarlijk". De heer A. Ramondt (AR) stelde voor, een afrastering aan te brengen rond het kamp, zodat het bedrijf zich niet tot over de weg zou uit breiden. Wethouder De Vos had er een zwaar hoofd in. „Ik heb vandaag nog geconstateerd, wat een troep het daar is", zei hij letterlijk. „Dat heb je bij alle kampen. De politie zal er beter op moeten toezien. Een afrastering heeft weinig nut. Die is binnen de kortste keren weer ver dwenen". Wethouder F. Berbers (K- VP) werd gekozen tot bestuurslid van de stichting Verenigde Openba re leeszaal en bibliotheek. De heren H.H.C. de Leeuw uit Terneuzen en J. Timmer uit Zaandam werden be noemd resp. tot hoofd van de Zon- neschool en tot hoofd van de schip- persschool in Terneuzen. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Het interkerkelijk over leg Goes is een feit. Tijdens een vergadering met afgevaardigden van de verschillende kerken in Goes is dit contactorgaan van kerken opgericht. De bedoeling van het interkerkelijk overleg Goes is de bestaande con tacten tussen kerken en leden van de kerken te coördineren. Via het overleg hoopt men samen werking tussen kerken te bevorde- (Van onze correspondent) AXEL Vandaag (zaterdag) wordt de algemene jaarvergadering tevens voorlichtingsbijeenkomst van de Ne derlandse Vereniging voor Suiker zieken, afdeling Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen -gehouden. De bijeen komst vindt plaats om half drie in het Gezelienhuis te Axel. Behalve enkele huishoudelijke za ken staat een bestuursverkiezing op de agenda, wegens het periodiek af treden van de heer M. van Kerk- voort als voorzitter. Hij stelt zich herkiesbaar. De heer J. Dalmijn legt zijn functie als bestuurslid neer. Voorts zal dr. D. Dorrepaal, inter- ternist, spreken over enkele aspecten van de diabetes mellitus, waarna ge legenheid geboden wordt tot het stel len van vragen. De heer J. de Vries uit Terneuzen zal tenslotte enkele spookverhalen vertellen. Ook niet-leden worden tot deze vergadering toegelaten. (Van onze correspondent) GOES Het Goese tamboer- en trompetterkorps „Excelsior" zal dinsdag 30 april 's morgens om 9.15 uur een muzikale rondwandeling maken in Goes-Oost, ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Ju liana. 's Middags vertrekt het Goese korps naar Oude Tonge, waar muzikale medewerking zal worden verleend bij de feestelijke opening van de nieuwe sporthal. Excelsior krijgt hiervoor versterking van een majo- ret'ten-peloton uit Dordrecht, In de nieuwe sporthal zullen de beide en sembles een show brengen waaraan ook de plaatselijke muziekvereniging uix Oude-Tonge zal meewerken. (Van onze redactie binnenland) UTRECHT In het blad van het N.V.V., „De Vakbeweging", heeft drs. H. ter Heide, secretaris van het N.V.V., scherpe kritiek geuit op het gedrag van het Christelijk Nationaal Vakverbond. Hij doet dit in een bespreking van een brochure van de heer J. Lanser, de toekomstige voorzitter van het C.N.V., waarin deze pleit voor hand having van een afzonderlijke chris telijke organisatie. Drs. Ter Heide schrijft: „Dit is een voor de Neder landse vakbeweging en dus voor de positie van de werknemers gevaar lijke weg, omdat men zich niet kan onttrekken aan de indruk dat het vooral gebeurt om het gevaar van onduidelijkheid ten aanzien van eigen positie in de samenwerking te ontgaan". De heer Ter Heide voerde aan dat het C.N.V. de laatste tijd bij verschillende gelegenheden een eigen standpunt heeft ingenomen. De heer J. van Eibergen. voorzit ter van het C.N.V., heeft de kritiek van de heer Ter Heide afgewezen. ren waar dit mogelijk is en de leden van het overleg te informeren over aktiviteiten, die kerken „naar bui ten" ondernemen. Zo kan voorkomen worden dat doublures op dit gebied worden gemaakt. Deelnemers aan het interkerkelijk overleg zijn de katholieke, de Neder lands hervormde en de gereformeer de kerk de vrij evangelische en de doopsgezinde gemeente, de remon strantse kring en het leger des heils. Tot nu toe werden al verschillende aktiviteiten, zoals de cursus Ver deelde Christenheid, gezamenlijk on dernomen. Maar deze gezamenlijke aanpak was een kwestie van persoon lijk kontakt tussen een drie-tal voor gangers. Deze heren hebben gemeend de samenwerking uit de persoonlijke sfeer te moeten halen en er een bre der draagvlak aan te geven. Aan het orgaan kunnen alleen ker ken en geloofsgemeenschappen mee doen. Niet alle kerken van Goes zijn erin vertegenwoordigd. Het interker kelijk overleg bestaat uit een of twee afgevaardigden van de toegetreden kerken of geloofsgemeenschappen. Het overleg draagt een open karak ter. Kerken of geloofsgemeenschap pen die menen niet mee te kunnen doen, kunnen toegelaten worden als toehoorder of waarnemer. Volgens één van de richtlijnen voor het interkerkelijk overleg moet iede re deelnemer zich kunnen distaneië- ren van een bepaalde aktiviteit. Voorzitter is ds. C. W. de Bruijne, secretaresse is mevrouw R. v.d. Za ken-Bosch en penningmeester de heer J. A. M. Buijsrogge. 55' (Van onze onder wijsredactie) DEN HAAG, Met de vertaling Frans en de laatste onder delen voor M.A.V.O. en H.A.V.O.-kandi- daten zijn vrijdag de schriftelijke eind examens voor het voortgezet onderwijs afgesloten. Volgende maand volgt alleen nog het .schriftelijk' voor de handelsavondscholen met ruim vierdui zend gegadigden voor het einddiplo ma. In de week van de 20ste mei wordt dan een begin ge maakt met de mon delinge examens gymnasium, H.B.S. en M.M.S. Scholen die vlug aan de beurt zijn, kunnen derhalve nog voor pinksteren klaar zijn met het exa men. Anderen komen in juni aan de beurt. De keuze van de examencommissie voor de Franse mms-vertaling bleek dit jaar te zijn gevallen op een niet te lange tekst uit het blad Constel lation over India's huidige premier, mevrouw Indira Gandhi. Een stuk, concreet van inhoud, zal door het merendeel van de kandida ten wel begrepen zijn. Enige proble men lagen er echter op het terrein van het vertalen in goed Nederlands. Een goede kennis van het idioom was noodzakelijk om niet te struike len over uitdrukkingen als' „l'inde- pendance reconquise manque de som- brer dans un bain d'e sang" en „la recolte de cette annee, atteinte d'une terrible seeheresse". Dergelijke uit drukkingen en enige grammaticale problemen maakten, naar ons oor deel, de vertaling aan de pittige kant. Resumerend zou de voorlopige con clusie mogen zijn, dat de examenstof in 1968 minder reden tot klagen geeft dan in vroegere jaren wel eens het geval is geweest. Zeker, er waren soms verre van gemakkelijke opga ven: de stof voor de Franse brief bij h.b.s.-a, de tweede zitting voor handelsrekenen, stereometrie en twee van de drie moderne talen voor het gymnasium. Maar het is wel eens slechter geweest. Wat de kandidaten zelf erover gedacht hebben, moet straks blijken uit de cijfers. En wat het eerste HAvO-examen betreft, daarover hebben de docenten zelf in elk geval heel wat nieuwe discussie stof. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De Nederlandse vereniging voor bescherming van de voetgangers te Den Haag, wil komen tot de oprichting van een Nederland se vereniging van ouders van ver keersslachtoffers. In Israël en België bestaat een dergelijke vereniging al. Beide landen besloten vorige week tijdens het congres van de interna tionale vereniging voor bescherming van voetgangers in Londen een in ternationale vereniging van ouders van verkeersslachtoffers op te gaan richten. (Van onze correspondent) HOEDEKENSKERKE Stemmen staakten in de raadszitting van de gemeente Hoedekenskerke bij behan deling van de door Gedeputeerde Staten van Zeeland ontworpen ge meenschappelijke regeling ter be strijding van luchtverontreiniging in de provincie Zeeland. G.S. stellen voor een gemeenschappelijke rege ling, waarin alle gemeenten in Zee land participeren. Wethouder Boone meende, dat degenen die de bedrij ven Zeeland hebben binnengehaald, de consequenties daarvan moeten dragen en dat zijns inziens primair de provincie en secundair de ge meenten van vestiging. Een geheel ander geluid liet de heer Maartense horen, die vond dat de bedrijven juist deze provincie zijn ingehaald om de werksituatie te ver beteren. Bij stemming bleek het re sultaat 4 voor en 3 tegen, hetgeen betekent dat de eerstvolgende raads vergadering dit onderwerp opnieuw een punt van bespreking zal zijn. Door diverse factoren kon eerst nu de gemeentebegroting 1968 behan deld worden. Dit geschiedde in een vlot tempo. De begroting sluit met een post onvoorzien van f 8.895,99. De gemeente heeft een soort urgen tieprogramma opgesteld van werken die in de eerstkomende jaren gerea liseerd moeten worden. Primair ge noemd wordt de riolering van de kom Hoedekenskerke. De heer Peters stemde tegen de beloning brandweerlieden in verband met de aldaar heersende interne moeilijkheden. De heer Boone dacht dat de heer Peters door tegen deze post te stemmen het probleem als zodanig niet oplost. Ook burgemees ter M. Romery toonde zich verwon derd dat eerst nu deze aangelegen heid, en dan wel op een vreemde manier, door betrokkenen werd aan geroerd. Besloten werd de toren van de Ned. herv. kerk van nieuwe cijfer platen met wijzer en verlichting te voorzien. Kosten f 2.145,-. Tevens zal de toren een goede onderhoudsbeurt krijgen. Het schrijven van de gemeente Terneuzen waarin wordt aangedron gen op handhaving van het veer Ter- neuzen-Hoedekenskerke, kon op volle steun van de raad rekenen. Tot lid van het algemeen bestuur van de Controle Werkplaats „De Bevelanden" werd opnieuw benoemd burgemeester M. Romery. De heer Peters vond dat de toewij zing van de bejaardenwoningen te wensen had overgelaten. Er waren volgens hem voldoende gegadigden voor, binnen de gemeente, en voor deze woningen in aanmerking te la ten komen. Ook het bouwen van garages na bij de bejaardenwoningen te Kwa- dendamme konden zijn goedkeuring niet krijgen. De andere raadsleden huldigden een ander standpunt. Te gen het advies van b. en w. in werd besloten een subsidie van f 50,. te verlenen aan de Vrolijke Toekomst te 's-Heerenhoek en The Country Club te Kwadendamme voor geor ganiseerde en nog te verwachten jon- gerenactiviteiten. Het waren de heren Maartense en Peters, die voor toekenning een lans braken. De fanfarevereniging Con Amore uit Hoedekenskerke krijgt voor aan schaf van nieuw instrumentarium een renteloos voorschot van f 6.000,- af te lossen in 15 jaarlijks gelijkblijven de termijnen. Tevens werd besloten de jaarlijkse subsidie te verhogen tot maximaal f 400,-. De heer Scheele drong in de rondvraag aan op het bouwen van een wachtlokaliteit voor de bus te Hoedekenskerke. B. en w. zullen hieraan aandacht schenken. Heden overleed tot onze diepe droefheid vrij plotseling, na voorzien te zijn van de H.H. Sa cramenten der Zieken, onze innig geliefde echt genote, moeder, grootmoeder, zuster en tante, mevrouw ROSALIA CECILIA VAN BELLEN echtgenote van Johannes Petrus Josephus de Bruijn in de leeftijd van 67 jaar. Overtuigd van uw deelneming in dit zo smartelijk verlies, bevelen wij de ziel van de dierbare over ledene in uw godvruchtige gebeden aan. Kloosterzande: J. P, J. de Bruijn Terneuzen (M.S. Theresia) A. C. v. d. Velpen-de Bruijn J. P. v. d. Velpen Jos en Jean Kloosterzande: M. R. C. v. Leemput-de Bruijn L. A. v. Leemput Fam. de Bruijn Fam. v. Bellen Kloosterzande, 26 april 1968 Cloosterstraat 124 De plechtige uitvaartdienst waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zal plaatshebben op dinsdag 30 april a.s. om 10.00 uur in de parochiekerk van de H. Martinus te Groenendijk. Rozenkransgebed op maandag 29 april a.s. om 19.30 uur in voornoemde kerk. De overledene ligt opgebaard in de rouwkapel van Huize St.-Antonius te Groenendijk. Bijeenkomst aldaar dinsdag om 9.45 uur. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Ondertrouwd: Gerard Triesman en Miep Baars De kerkelijke huwelijksin zegening zal plaatsvinden zaterdag, 18 mei 1968 om 14.00 uur in de kerk van de H. Dominicus, Hang 17, Rotterdam-C. Receptie van 15-30-17.00 uur „La bonne Auberge", Hoogstraat 147-149, Rot terdam-C. Toekomstig adres: Hase- broekstraat 15 - Utrecht. TANDARTS Dinsdag 30 april te KLOOSTERZANDE DAGBLAD DE STEM is een factor van betekenis voor het welslagen van uw reclame campagnes I Woensdag 1 mei a.s. 1968 hopen opze ouders en groot ouders H. VERDONK en C. VERDONK-PRIEM hun 50-jarige echtvereniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun kinderen en kleinkinderen. Nieuwdorp, Stoofweg 2. Gelegenheid tot feliciteren van half 5 tot half 6 op 1 mei wed. Verhoeven, „De Korenbeurs", 's-Heeren hoek. Op 1 mei a.s. hopen onze geliefde ouders P. DE KERF en A. STEIJNE hun zilveren huwelijksfeest te vieren. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wens van hun kinderen. Hulst, 's Gravenhofstraat 4. Op dinsdag 30 april a.s. ho pen onze geliefde ouders E. Bracke en L. Bracke-van Pamelen hun gouden huwelijksfeest te vieren. De H. Mis uit dankbaar heid zal worden opgedra gen om 9 uur. Hun dankbare kinderen en kleinkinderen. Met grote dankbaarheid delen wij u mede dat onze ouders, de heer en me vrouw Ch. Lernout en Eug. Lernout-Janssens op 1 mei a.s. de dag her denken dat zij 50 jaar ge leden in het huwelijk zijn getreden. Hun dankbare kinderen, kleinkinderen en achterkleinkind. Gelegenheid tot feliciteren van 2-4 uur, Clinge, Mo lenstraat 50. OPENBARE VERKOPING NOTARIS te HEINKENSZAND zal op woendag 8 mei '68 des middags 2 uur in het café van de heer H. Knuit te Heinkenszand, ten ver zoek van de erven Gebrs. Nijsse, in het openhaar verkopen: a. HET ONBEWOON BAAR VERKLAARDE HUIS met schuur, erf en grond te Heinkenszand, Dorpsstr. 14, ter grootte van onge veer 24 aren 92 centiaren. b. EEN STROOK GROND gelegen achter het sub a. omschrevene ter grootte van ongeveer 5 aren 64 centiaren. In eigendom te aanvaar den bij de betaling der kooppenningen. Nadere inlichtingen te be komen ten kantore van ge noemde notaris. te OISTERWIJK zal in het openbaar bij op bod verkopen: Bij inzet op dinsdag 7 mei a.s. en bij toeslag op dins dag 14 mei a.s., telkens om 7 uur n.m. in Hotel-Café- Restaurant Klein Speyck te Oisterwijk: RIANT GELEGEN LANDGOED genaamd KLEIN ZWIT SERLAND te midden van het Oisterwijkse recreatie gebied aan de Rosepdreef 2 aldaar, o.m. bestaande uit: café-restaurant met bo venwoning; vier houten bungalows op stenen voet; dubbele stenen bungalow; consumptiebar, alles inclu sief aanwezige bedrijfsin- ventaris. Kadastraal bekend ge meente Oisterwijk sectie C nummers 628 en 629, sa men groot 2,12,10 ha. B. en w. van Oisterwijk zijn in principe bereid me de te werken aan uitbrei dingen. Het geheel leeg te aan vaarden 6 weken na toe slag; betaling uiterlijk 6 weken na toeslag. Bezichtiging: dinsdags en donderdags van 2 tot 4 uur GEMEENTE HULST 2 woningen met c.v. aan de Beatrixstraat. Goed onderhouden woning aan de Poorterslaan. Nieuwbouwwoningen 2 onder één kap. GEMEENTE CLINGE. Goed onderhouden wo. ning met garage aan de Kauterstraat. (Nieuw- Namen). Mooie woning met gara. ge centrum Clinge. Rui. me goed onderhouden woning met tuin, direct vrij te aanvaarden m gunstig gelegen. GEMEENTE KOEWACHT Nieuw gebouwde bun galow met tuin. GEMEENTE SAS VAN GENT Nieuw gebouwde bun galow met tuin en ber ging. Inlichtingfen Makelaar-taxatenr o.g. ST.-JANSTEEN TEL. 01140-2846 Bij de Officier van justitie te Breda zijn gerechtelijke stukken gedeponeerd, be stemd voor Johanna Ca- tharina Cornelia van d__ Ende, zonder bekende woon- of verblijfplaats, haar betekend ten verzoe ke van haar echtgenoot Martinus Petrus Gerarduj van Nispen, wonende te Roosendaal, gemeente Roosendaal en Nispen, bij exploit d.d. 26 april 1968 van: M. C. Uyl, toege- voegd-kandidaat - gerechts deurwaarder te Roosen daal c.a. In ons land. bestaat één katholiek contactbureau, dat zonder winstbejag werkt en een betrouw bare werkwijze biedt, waarbij u zelf door eigen initiatief uw keuze kunt bepalen uit alle inge schreven leden 2300). In totaal zijn reeds ruim 4800 mensen getrouwd. Vraagt u eens geheel vrijblijvend nadere in lichtingen, wélke u gratis en in blanco envelop pe worden toegezonden. STICHTING CONTACT BUREAU Prinsenlaan 1, De Bilt Tel. 030-760630 Bijkantoor: Breda, Rustlandstraat 24 Tel. 01600—44446. Persoonlijk onderhoud liefst na afspraak. Bij de kan worden geplaatst een Vereist: U.L.O.-diploma en ruime type-ervaring; Leeftijd: tenminste 25 jaar; Salaris ;i tot maximum 843, per maand (adjunct-commies 2e kl.) SCHRIFTELIJKE SOLLICITATIES te richten aan de directeur van de dienst, Houtmarkt 11 DANKBETUIGING Langs deze weg danken wij hartelijk familie, bu ren, vrienden en beken den, voor de vele blijken van belangstelling tijdens de ziekte en overlijden van mijn man en onze zorgzame vader, de heer FRANZ MARTINU Uit aller naam, R. Martinu-Morcus en kinderen. Hoefkensdijk, 24 april '68. Een lang gevestigde aannemingsmaatschappij in Noord-Brabant ontving opdracht tot het bouwen van een groot utiliteitsprojekt te Breda. De tijdsduur is gepland op ca. twee jaar. De dagelijkse leiding en uitvoering van dit projekt wil onze kliënt in handen zien van een bekwame Er is onze relatie alles aan gelegen dat de betrokkene strikt betrouwbaar is, in staat re ferenties op te geven die zijn onkreukbaar heid onderstrepen. Tweede faktor van doorslaggevend belang is, de gave om weliswaar besluitvaardig en met overwicht, doch tegelijk taktvol-soepel met personeel, onder-aannemers en andere bij de bouw betrokken partners om te gaan. De administratie is nie tingewikkeld, maar hij dient moeiteloos met werkschema's, produk- Brieven in handschriift (a.u.b. foto bijvoegen en op envelop aangeven BREDA) 'worden verwacht en vertrouwelijk behandeld door het tie-overzichten, planning en urenoverzichten overweg te kunnen, resp. aan deze materie gewend te zijn. Ervaring in het uitvoerend leiden van utiliteitsprojekten wordt als eis ge steld, op basis van minstens UTS of gelijk waardige vorming. Kortom, hij moet op een breed aktieveld van wanten weten, aan zelf standigheid gewend zijn en veel van anderen gedaan kunnen krijgen. Leeftijdsvoorkeur: 30 tot 40 jaar. PERSONEELSKEUZEBUREAU EINDHOVEN POSTBUS t

de Stem | 1968 | | pagina 4