Verzorging vreemdelingen mag geenambtelijke affaire' worden „Ik vind dat de kunnen wonen mensen waar ze moeten willen n gesprek met JTMOOLENBURGH, MEDE-OPRICHTER ZEEUWSE V.V.Y. NAM AFSCHEID: Spectaculaire stranding BURGEMEESTER J. DE PREE (ZAAMSLAG): Alleen geldboete voor vandalisme te Vertraging in herindeling Mist plaagt Scheldeveren A. Schoute anima voor ^innedag iwater t en waar? VANDAAG MORGEN :er nieuws uit ad en streek p pag. 3 - 5 Eerste palen geheid voor gymlokaal en zwembad Experiment Aardbeienaanvoer komt op gang Zwoegen Vlissingse scholier won prijs in opstelwedstrijd POLITIERECHTER MIDDELBURG Proeven met waterwinning bij Huijbergen Geen fruitveiling op koninginnedag HET HUIS VAN ST. ELOY Onze gevestigde traditie en gedegen vakmanschap gijn bij de aankoop van een kostbaar sieraad waardevolle garanten J. van der Loo Juwelier Lijnbaan 69 Rotterdam onze correspondent) anje-comité heeft voor de an koninginnedag het vol- igramma samengesteld: van 10.30 zal er een filmvoor- ijn in de zaal van de heer voor de leerlingen van de lolen en le en 2e klas der holen is deze van 10.45 tot lags zal op de Speelweide een zartghulde ten gehore jebracht voor het gemeen- !e uur zullen voor de kinde- spelen worden gehouden op weide, waarbij ook gebruik en gemaakt van de Tuin- het nieuwe wandelpad over diekje. De spelen zullen gesplitst in spelletjes voor leerlingen le en 2e klas en oor grotere kinderen. O.a. en tekenwedstrijd op trot- van het Kaaidiekje zijn en :in-cross. ids om 8 uur volgt een lam- :ht waarbij gebruik zal gemaakt van tractoren met vagens. De drumband „Wil- .kelszoon" zal met vrolijke deze stoet begeleiden. onze adverteerders OPENING NIEUWE ELGOEDZAAK VISSER De firma J. A. Visser Goes heeft haar nieuwe I Izaak aan de Lange Kerk- opend. In de vroegere super- I an Albert Heyn is over een I kte van 120 m2 een grote lenheid aan speelgoed uit- Vooral het technisch speel- emt een aparte plaats in. van de firma Visser was 1836 bekend. Hij is sinds- vader op zoon overgegaan. n, zaterdag 27 april. reert, 2.53 en 15.24 uur. azen, 2.17 en 14.44 uur. igen, 1.46 en 14.09 uur. Idinge, 3.41 en 16.04 uur. IRG hief: 9.30-12 en 13.30-17.30 uur stelling spoorwegen in Zeeland tter: 918 uur ir Walcheren Joncertzaal 19.30 uur Concert uitreiking winnaars jeugdimu- tours 1968 *EN a 20 uur Vlissings Schouwspel e waarheid en niets dan de d" URG hief: 9.30-12 en 13.30-17.30 uur Telling spoorwegen in Zeeland .ter 9-18 uur Ir Walcheren technische school, Zuidsingel eugdbijeenkomst Philatélica KE Lozanne 20 uur Jongerensoc. theater 20 uur Norman David EN it 20 uur Beat-show After Tea 0 uur m verraad, 18 j. IRZANDE brcus 15 uur Openingsschieting IG 1 uur imen de Russen, daar komen a.l. GENT Oedt 19 uur Schiettuig ist Wat 15 uur Openings- en lieting HT Jock 15 uur Monsterschieting it 14 uur Feestmiddag be jaar- lAYNAL&C? COGNAC SM 4ee ftwtM y ctauc,y" *"-■ met één fles Cognac Raynal kunt u twintig glazen lang een goede gastheer ztjn. Frankrijks beste voor maar f 13,95per fles. imp. mr. Boomsro* leeuwardên 3 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 26 APRIL 1968 (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG Burgemeester J. de Pree van de gemeente Zaam slag heeft gisteren ernstige kri tiek geuit aan het adres van de minister, omdat naar zijn oordeel °p onbillijke wijze korting is toe gepast op de subsidie voor de bouw van een gymnastieklokaal te Zaamslag. Bovendien uitte hij zÜn misnoegen over de verdeling van het woningpakket m de streek. Over de subsidiekorting zei hij: >>lk vind het geen stijl, dat bij de toewijzing van de subsidie gekeken wordt naar het aantal uren, waarin mstruche wordt gegeven aan school- «i ren. Je m°et veertig uur per week halen, wil je voor de volledige borage van f 28.500— in aanmer- Kmg komen. Hoe kom je met een normaal lesurenprogramma aan veertig uur instructie?". De heer De Pree zei het voorts onbegrijpelijk te vinden, dat wel een volledige subsidie zou zijn gegeven, als het gymnastieklokaal naast het schoolgebouw geplaatst werd, het geen thans niet het geval is. „We hebben gedacht", aldus de burgemeester, „dat we op de meest economische wijze te werk zijn ge gaan door het gymlokaal naast het zwembad te bouwen". Wat het woningcontingent betreft merkte hij op: „Ik vind het onjuist dat je niet kunt kiezen, waar je wilt wonen. De regering volgt nog steeds de tactiek van vlak na de oorlog: de goedkopere woningen in de grote plaatsen te bouwen. Zo komt het, dat jonge mensen met krappe beur zen gedwongen zijn in Terneuzen te gaan wonen, hoewel ze het liefst hier in Zaamslag zouden wonen". De burgemeester deed deze uit spraken tijdens een bijeenkomst na het heien van de eerste paal voor het zwembad en gymnastieklokaal. Bij de plechtigheid was een aantal genodigden aanwezig onder wie ver tegenwoordigers van het gemeente bestuur, het aannemings- en heibe- drijf Gebr. Van de Berg te Berg- schenhoek, Marcel Muyres Aanne mingsbedrijf te Sittard (bouwer van het gymlokaal) en vertegenwoordi gers van de Kon. Nederlandse Heide- mij., door welke instantie de plannen zijn ontworpen. De kosten voor de aanleg van het zwembad en de bouw van het aan grenzende gymlokaal komen op ruim 700.000 gulden. Naar verwacht wot dt, zal het gymnastieklokaal in septem ber worden opgeleverd. Voor het zwembad zal voorlopig nog worden volstaan met het heiwerk, omdat men voor verdere aanleg nog moet wachten op de nodige financierings middelen. Gehoopt wordt echter, dat het bassin in het najaar gereed zal zijn. Bij het complex worden boven dien een speeltuin en een speelweide aangelegd. In verband met de aanleg van het zwembad, waartoe bij raadsbesluit van 1 september vorig jaar werd overgegaan, achten b. en w. het no dig om de gemeentelijke belastingen te verhogen. „Ik zei", aldus de heer De Pree, tegen iedereen: „als jullie een zwem bad willen dan moet je er maar wat voor overhebben. Nergens in Zaam slag heb ik hiertegen protesten ge hoord. De mensen hebben het er graag voor over". „We moeten dit zien als een expe riment zo meende hij. „Ik hoop, dat het zwembad groter gaat worden. Nog voor het jaar 2000. We hebben onderzocht of een gedeelte overdekt kon worden, maar dat bleek te moei lijk. Wel is plaats gereserveerd voof een overdekt instructiebad. In elk geval hebben we met de bouw van deze combinatie geprobeerd de leef baarheid van de streek te vergroten en enigszins te voorzien in het enor me tekort van gymlokalen en instruc- tiebaden in ons land. Voor degenen, die toch in Zaamslag willen wonen, omdat hun beurs het wel toelaat, willen we doen wat we kunnen om het wonen zo aantrekkelijk mogelijk te maken". Het zwembad is 25 meter lang en op diepste punt 2.10 meter diep, met een verloop naar het middeldiep tot 1.80 meter en het ondiepe gedeelte op 1.10 meter. Het ondiepe is 13 me ter lang, terzijde komt nog een kleu- terbad te liggen met een oppervlakte van 42 m2 en een diepte van tien centimeter. Het grote zwembassin zal ook voor wedstrijden worden ge bruikt. Het gymnastieklokaal krijgt een oppervlakte van 480 m2 en een zaal grootte van 12 bij 21 meter. Van de zijde van de kon. Neder landse Heidemij. werden gelukwen sen aangeboden voor het gemeente bestuur. Opgemerkt werd, dat het nog niet _was voorgekomen, dat een combinatieplan zwembad-gymnas tieklokaal zo vlot was afgewikkeld. Aardige bijzonderheid is, dat de gasverming in het gymlokaal ge bruikt zal worden voor verwarming van hef water in het bassin, zodat het hele zwemseizoen door het water een temperatuur zal hebben van 23 graden Celsius. Dit zal de exploitatie in hoge mate ten goede komen. (Van onze correspondent) KAPELLE Het aanbod van kas- aardbeien op de fruitveiling in Ka- pelle Biezelinge is deze week goed op gang gekomen. Het betreft hier de oogst in de verwarmde kassen. Eind volgende week zal de oogst be ginnen in de zogenaamde koude kas sen. Over het algemeen is de kwali teit van de kasaardbeien vrij goed. Dit geldt ook voor de aangeboden partijen. Het aanbod uit Zuid-Beve land en Walcheren wordt gecombi neerd op de veiling in Kapelle-Bie- zelinge verwacht. Deze week zijn daar enkele malen 15.000 doosjes aardbeien van 200 gr aangevoerd. De vraag naar dit pro- dukt is groot, zowel voor de binnen landse markt als voor export. Vooral België koopt op het ogenblik veel kasaardbeien uit Zeeland. De prij zen liggen deze week tussen f 1,20 en f 1,70 per 200 gram. In het begin van de week zakte de prijs wat, maar tegen het eind van de week liep de prijs weer op. Donderdag werden prijzen tot f 1,70 per doosje betaald. De .weersomstandigheden zijn gun stig voor de afzet van dit produkt, waarvan de aanvoer in de komende weken verder zal toenemen. „ER zit kwaliteit genoeg in het dames seniorenteam. Terwijl de training al tijd specifiek is gericht op zaalhand bal ons team zit trouwens als eni ge in geheel Zuidwest-Nederland in de landelijke hoofdklasse zijn de dames eventjes ongeslagen kampioen geworden in de overgangsklasse A. veldhandbal". De heer A. Schoute, voorzitter van de sectie handbalvan de sportvereniging Walcheren in Vlissingen heeft alle reden tot glun deren. „MET de kampioen uit B., dat wordt waarschijnlijk Olympia Hengelo, zul len we binnenkort moeten gaan uit maken wie naar de hoofdklasse veld handbal gaat. Dat zal in een uit- en een thuiswedstrijd worden beslist. Het was niet alleen een behoorlijke prestatie omdat aan het veldhandbal door Walcheren in de training prak tisch geen aandacht wordt besteed, maar vooral omdat dat door de clubs, waartegen werd gespeeld, juist wel wordt gedaan. VOOR het behalen van het kampioen schap zijn de dames in de sporthal gehuldigd. Daarbij was ook de burge meester van Vlissingen, drs. D. Roe mers. Door die sporthal heeft onze afdeling handbal een behoorlijke in jectie gekregen. Alleen al in de eer ste twee maanden na het openen van de sporthal kwamen er zo'n zestig nieuwe leden bij. We hebben er nu bijna 250 en de afdeling groeit nog met de week. De gehele vereniging, met de afdelingen gymnastiek en voetbal, heeft op het ogenblik tussen de 600 en 700 leden. VOOR bloedarmoede hoeven we dus bepaald niet bang te zijn. Ook niet in he. damesseniorenteam want ook het tweede en derde damesteam heb ben in hun afdeling het kampioen schap behaald. Een drietal uit de da mes junioren zit trouwens al in de kerntraining voor het eerste team. De oorzaken van het succes? Dat zijn er natuurlijk vele, maar op de eerste plaats uiteraard het aanwezige talent en de zeer bekwame leiding van trainer Piet Bergs. Walcheren ont plooit op het ogenblik een groot aan tal activiteiten. Belangrijkste daar- Het spectaculaire beeld van het vrachtschip, dat met zijn voorste ven hoog boven de zeedijk toren de, trok vele belangstellenden. zijn reis naar Antwerpen normaal voortgezet. Van middag om een uur is de Rafenfels met behulp van vijf sleepboten vlotgetrokken. Het schip is naar de Vlissingse rede gebracht, waar een onderzoek naar de schade zal plaatsvinden. Aan de steenglooi ing in de Biezelingse Ham is ern stige schade toegebracht. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het ziet er niet naar uit dat de Tweede Kamer nog dit par lementaire jaar zal toekomen aan de behandeling van de wetsontwer pen voor de herindeling der gemeen ten in Zeeuwsch-Vlaanderen en Zuid- Beveland. Van de zijde van het ministerie van Binnenlandse Zaken is desge vraagd namelijk meegedeeld, dat het nog wel enige tijd zal duren, eer de minister zijn memorie van antwoord zal uitbrengen op de voorlopige ver slagen die de Tweede Kamer over de wetsontwerpen heeft uitgebracht. In de kring van het provinciaal bestuur van Zeeland verwacht men daarentegen nog steeds, dat de me morie van antwoord voor het reces van de Tweede Kamer zal worden uitgebracht. De wetsontwerpen (of één ervan) zouden in dat geval mis schien direct na het reces in de Twee de Kamer behandeld kunnen worden. van is zeker het organiseren van het dit jaar vierde internationale hatid- baltoernooi op 22 en 23 juni. Daar aan wordt door niet minder dan 72 teams, o.a. uit België en Duitsland, deelgenomen. Er wordt dan op tien velden gespeeld. EEN groot probleem met een groot aantal teams in de hogere klassen, zoals dat nu het geval is, wordt na tuurlijk door de financiën gevormd. Vooral de reiskosten trekken een zware wissel op de kas. De contribu ties, we zullen waarschijnlijk binnen kort aan een nieuwe verhoging niet kunnen ontkomen, zijn niet voldoen de om de kosten te dekken. We pro beren daarom andere bronnen aan te boren". (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Een vereni ging voor vreemdelingenverkeer gebaseerd op vrijwillig particu lier initiatief, gecombineerd met steun van de overheid, lijkt mij altijd nog de beste organisatie vorm. Verzorging van het vreemdelin genverkeer door staat, gemeenten enz. is naar mijn mening minder gewenst omdat het gevaar be staat, dat het dan een ambtelijke affaire" wordt met alle formalis- men van dien. Aan de andere kant is het wel eens om te water tanden als je ziet over welke gel den de verkeersbureaus in andere landen, waar het wel een over- heidsaangelegenheid is, beschik ken. Hun folders bijvoorbeeld hebben dikwijls meer weg van fraaie boekwerkjes". Aldus mr. J. Moolenburgli, In 1935 een der oprichters en van het eerste uur af voorzitter van de provinciale Zeeuwse vereniging voor vreemde lingenverkeer. Eerst een dezer da gen nam hij afscheid „wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd". Daardoor komt het ook, dat hij geen zitting meer heeft in de commissie, die door het provinciaal bestuur is ingesteld voor het bestuderen van een mogelijke nieuwe organisatie vorm. „Het is voor mij, die zovele jaren in de huidige constellatie heeft ge werkt, moeilijk een andere en doel treffendere vorm te bedenken. Ik meen trouwens, dat zoals het nu is in beginsel de beste inspraak voor alle plaatselijke V.V.V.-besturen is verzekerd. Feit is natuurlijk, dat het werk voortdurend en in snel tempo groeit. Daarvoor zijn bezoldigde vak kundige krachten nodig, die behoor lijke werkruimten tot hun beschik king hebben. De provinciale Zeeuw se V.V.V. heeft op deze beide punten zorgen. De staf van provinciaal di recteur J. de Regt dient te worden uitgebreid. Wij zien ook al geruime tijd uit naar een behoorlijke behui zing. De huidige kantoorruimte, een paar vertrekken in een pand aan de Lange Giststraat, is weinig floris sant te noemen. Hoe aan het geld daarvoor te komen is een dermate probleem dat we er zelfs een com missie voor in het leven hebben moe ten roepen. Het provinciaal bestuur, dat ons nu al in belangrijke mate subsidieert, stelt in zekere zin te recht, dat op de eerste plaats het be drijfsleven, dat toch het grootste be lang heeft bij het vreemdelingenver keer, financieel op de proppen dient te komen. Anderszins dient men ech ter niet te vergeten, dat de provin ciale vereniging een eigen bestaan leidt. Wij kunnen daarom bezwaar lijk aan de inkomsten van de plaatse lijke vereniging gaan knabbelen. Zo blijft het een woekeren met de gelden waar je van tijd tot tijd over kunt beschikken. Dat is eigenlijk een beetje vervelend als je bedenkt, dat het bestuur geheel belangeloos werkt en dat de gehele toch particuliere V.V.V. sjouwt en zwoegt om buiten landers te trekken, waardoor een enorm bedrag aan deviezen in de rijkspot vloeit. Vergeleken met de vooroorlogse ja ren heeft het toerisme een geweldige vlucht genomen. Op de eerste plaats door het sociaal toerisme. Steeds bre dere lagen, van de samenleving kun nen zich 'n vakantie permitteren. Een nieuw verschijnsel is ook de „ver plaatsbaarheid". Door het bezit van een auto is men niet meer aan een en dezelfde plaats gebonden. Dat schept voor de V.V.V.'s de taak om te pro beren de vreemdelingen zoveel mo gelijk „vast te houden" door bij voorbeeld te zorgen, vooral ook in het kustgebied, voor voldoende at tracties. De toename is van dien aard, dat het mij persoonlijk wel eens benauwt. Ik vraag me af: trekken we niet zo veel mensen aan, dat we ze niet alle maal meer een behoorlijk onderdak kunnen bieden? Daarom geloof ik stellig, dat in Zeeland dringend be hoefte is aan meer hotelruimte. Wat die plaatselijke V.V.V.'s betreft daar ontbreekt het nog al eens aan visie. Het kost hen nogal dikwijls moeite om over de eigen grenzen heen te kijken. Dat is jammer, want ook in eigen belang, moet men eens iets voor zijn buurman willen doen". Mr. Moolenburgh is, ook na zijn afscheid, nog een V.V.V.-man in hart en nieren: „Morgen moet ik voor een vergadering naar Utrecht. Ik koop vanmiddag al mijn treinkaartje, na tuurlijk bij het plaatselijke V.V.V.- kantoor!" (Van onze correspondent) VLISSINGEN De heer G. 3. Janse, wethouder van sociale zaken en voorzitter van de Stichting ter bevordering van de Schooltandver- zorging zal maandag 29 april om tien uur in de Vincent van Goghlaan te Vlissingen de prijs uitreiken ver bonden aan de door het Ivoren Kruis uitgeschreven opstelwedstrijd. De stichting ter bevordering van de schooltandverzorging is aangeslo ten bij het Ivoren Kruis, de Ne derlandse vereniging voor mond- en tandhygiëne. In 1967 werd door deze stichting de slagzin „Snoep verstandig eet een appel" bij de schooljeugd geïn troduceerd. Tevens werd onder de leerlingen een appelopstelwedstrijd uitgeschreven. Op de 58e jaarverga dering van het Ivoren Kruis werd door de jury meegedeeld, dat een prijs was gewonnen door Tom Bor- cbert, leerling van de Vincent van Goghschool te Vlissingen. Als bijzondere attractie zullen alle leerlingen van de Vincent van Gogh school in de gelegenheid worden ge steld een hele week gratis appels te eten. De appels worden via het Cen traal Bureau voor de Tuinbouwvei lingen te Den Haag geleverd door de veilingvereniging Zuid-Beveland te Goes. Het transport vindtp laats met een feestelijk versierde auto. MR. J. MOOLENBURGH (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) KRUININGEN Een dichte mist heeft gistermorgen vroeg de veer diensten over de Westerschelde lam gelegd. Op de dienst Kruiningen- Perkpolder vielen zes vaarten uit. Vanuit Kruiningen vertrok de eerste boot tegen acht uur. Vanaf die tijd ging hier alles weer normaal. De drukte, in die tijd groter dan nor maal, kon goed worden verwerkt. Op de dienst Hoedekenskerke-Ter- neuzen vielen twee diensten uit. De eerste boot vertrok hier om 10 uur uit Terneuzen. Vanuit Hoedekens- kerke vertrok de eerste boot om elf uur. Het aanbod van verkeer was zo groot dat deze eerste boot het niet helemaal kon verwerken. Op de dienst Vlissingen-Breskens viel een dienst uit. Daarna werd ge varen met vertraging. Vanaf acht uur verliep alles weer normaal. R. VAN DE BROEK (18) uit Putten is gistermorgen met zijn bromfiets op een onbeveiligde overweg tegen de sneltrein Amersfoort-Zwolle gebotst. De jongeman werd gedood. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Gistermorgen om streeks half vijf is het Westduitse vrachtschip Rafenfels, 6740 ton, door een uitwijkmanoeuvre op de dijk ge lopen ln de Biezelingse Ham tussen Hoedekenskerke en Hansweert. De Rafenfels, op weg van Antwer pen naar Perzië met 2500 ton stuk goed, zag vanmorgen vroeg plotseling een coaster opdoemen uit ,de dichte mist. Door snel uitwijken kon een aanvaring op het nippertje worden voorkomen. Doch direct daarna boorde de Rafenfels zich vijf meter diep de stenen glooiing in. De coaster de Westduitse Jutta, 425 ton, heeft (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM In de om geving van Huijbergen Is een onder zoek gaande naar de mogelijkheid van de winning van water in de Ossendrechtse en Woensdrechtse polders. Drie waterleiding maatschappijen, waaronder „Noordwest-Brabant" en „Midden-Zeeland", werken hier voor gezamenlijke rekening aan een proef project, waarvoor een kleine instal latie voor de zuivering van het aan wezige zoete water is gebouwd. Men tracht allereerst vast te stellen of de eerder getaxeerde hoeveelheden wa ter inderdaad gewonnen kunnen worden en of de zuivering, zodat het b.v. voor industriële doeleinden kan worden gebruikt, mogelijk en renda bel is. Met het proefproject is een bedrag van ca. 100.000 gemoeid. (Van onze correspondent) GOES Op koninginnedag, 30 april, zal er in de VVZB te Goes geen fruitveiling zijn. In plaats daar van wordt het fruit geveild op maan dag 29 april. Vervolgens wordt weer normaal fruit geveild op donderdag 2 mei. Er is deze weken nog een flinke aanvoer van appels uit de koelhuizen, daarbij neemt de aanvoer van voorjaarsgroenten toe. Momen teel wordt vooral het aanbod van winterbloemkool groter. (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG. „Het wordt langzamerhand moeilijk je niet in de gevangenis te stoppen", verzekerde politierechter mr. P. van Empel gis teren tijdens de zittings in Middel burg, toen de 18-jarige schippers knecht A. C. de M. uit IJzendijke terecht stond. Vorig jaar, vlak voor Sinterklaas, kwam de jongen op een avond aan de late kant thuis. Het gevolg was dat hij niet binnen mocht komen en ge noodzaakt was zijn heid ergens an ders te zoeken. Het gebeuren zat de jonge man dwars. Woedend in de rondte zwaaiend met de tas die hij bij zich had, trok hij door IJzendijke. Op deze tocht moesten verschillende ramen van de huishoudschool in het dorp het ontgelden, evenals een auto, die een flinke deuk opliep. De M. bracht uiteindelijk de nacht door in een schuur. Volgens de officier van justitie, mr, Th. Lebret was deze houding van De, M. op het eerste gezicht een balda digheid, die wat te ver was gegaan. Maar de officier wees erop dat De M. meer van dergelijke uitbarstingen op zijn kerfstok heeft. Volgens de officier moest het dan nu maar eens uit zijn met toezicht van bureaus en voorwaardelijke ge vangenisstraffen. Wat De M. betreft loopt er op het ogenblik een proeftijd, met 6 weken gevangenisstraf voor waardelijk als stok achter de deur. De officier eiste 4 weken gevange nis, waarvan 2 weken voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. De politierechter daarentegen wil de het nog éénmaal met een geld boete proberen, hoofdzakelijk in ver band met de jeugdige leeftijd van De M. Hij veroordeelde de jongen tot een boete van 100 gulden. Met een geldboete werd ook een „oude bekende" van de politierech ter, de 24-jarige L. de J. gestraft. Deze man, die woont in een woon wagenkamp te Dirksland en reizend koopman is, heeft bij een boerderij in Noordgouwe een kelderlier ge stolen. Later deed hij het apparaat voor geld van de hand. De officier van justitie eiste 100 gulden boete. De politierechter trok er 69 gulden af. Hij deed dat om te voorkomen dat De J. die momenteel van de sociale bijstand van de ge meente leeft, door een forse geld boete in nog grotere moeilijkheden zou komen.

de Stem | 1968 | | pagina 3