Samenstelling van b. en w. geen weerspiegeling gemeenteraad Yerzc geen Ik vu kunne VLISSINGS K.Y.P.-FRACTIEVOORZITTER PROTESTEERT IN ALGEMENE BESCHOUWINGEN Krant te laat door mist EVEN KIJKEN «•sasiTSSsr* fSSasSSS^SSS. 16.90 Zeeuwsch-Vlaandëren J. MOOLÏ ZEEUWS BURGEME AXEL BRESKENS HULST TERNEUZEN Tentoonstelling in „De Leeuwtjes" LUCKY LUKE: DE NAIJVER Aan onze adverteerders Dagblad De Stem GYMNASIUM Uitgebreid program koninginnedag Grond en woningnood De lustige toepers verslaan 't Centrum Uitreiking van verkeersdiploma's BEKENDMAKING Ophalen huisvuil Ontwikkelingshulp uit Kanaalzone samengebundeld Feestelijkheden op koninginnedag Programma voor koninginnedag Hoogwater wot tn waar? VANDAAG MORGEN Meer nieuws uit stad en streek op pag. 3-5 Zwc Eerste palen geheid voor gymlokaal en zwembad DAGBLAD DB STEM VAN VRIJDAG 26 APRIL 1968 (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN „Had uw voor ganger geen duidelijke signatuur, u hebt dit wel. Dat is uw goed recht. Wij zullen dat dan ook res pecteren. Wij zijn echter wel van mening, dat het college van b. en w. zoals dit, politiek gezien, nü is samengesteld, geen juiste weer spiegeling is van de raadsverte- genwoordiging. Ik constateer slechts het feit, meneer de voor zitter. Wij zullen dit tot de vol gende verkiezingen moeten accep teren, onvoorziene omstandighe den voorbehouden". Met deze niet mis te verstane woorden werd donderdagavond in de Vlissingse raadsvergadering de spreekwoordelijke knuppel in het hoenderhok geworpen door de KVP-fractievoorzitter, de heer W. Hamerlinck. Hij deed dat aan het begin van zijn algemene beschouwing op de gemeen tebegroting 1968. De heer Hamerlinek doelde hiermee op de komst van bur gemeester drs. D. Roemers, in het na jaar van 1967, waardoor het aantal bestuurderen, afkomstig van P.v.d.A.- zijde, op drie kwam, terwijl de ove rige raadsleden met twee wethouders plaatsen, beide geleverd door de prot. chr. fractie, genoegen moesten nemen. De P.v.d.A. bezet thans negen zetels in de raad; de overige partijen heb ben 16 vertegenwoordigers. Aange zien de prot.-chr. fractie 7 zetels be zet, leidt he tweinig twijfel, dat de heer Hamerlinck duidt op een wet- houderszetel uit een der kleinere fracties, waarbij zijn groepering met drie man als grootste „kleinere" uiter aard een eerste keus zou verdienen. Veel abonnees in Zeeuwsch- Vlaanderen hebben gisteren de krant met grote vertraging ont vangen. Oorzaak daarvan was de mist, die voor grote expedi tiemoeilijkheden zorgde. Noch tans onze verontschuldigingen voor deze gang van zaken. In verband met koninginnedag, op welke dag onze krant wel zal ver schijnen. doch onze kantoren ge sloten zullen zijn. wijzen wij er op, dat advertentie-opdrachten voor onze uitgave van 1 mei a.s. op maandag 29 april uiterlijk te 12 uur 's middags in ons Yezit moeten zijn. Advertentie-opdrachten voor onze krant van 1 mei, die later dan op bovengenoemd tijdstip in ons bezit zijn, zullen in onze uitgave van 2 mei worden opgenomen. Dagblad De Stem, Advertentie-afd. Dagblad voer Zeeland KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, tel 01140-7377. Klokstraat 1, Goes, tel 01 100 -8030. EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong flnspecteur), Breitnerstraal 11, lerneuzen, tel. 01150-4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen, tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, tel. 01140-3168. M. Sogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170-2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. J. Hüsken, Breitnerstraat 81, Terneuzen, tel. 01150-3296. J. Robesin, Kijkuit 18-20, Axel, fel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg, tel. 01180—7764. Mej. S. Maaskant, Slngelstraat 17, Goes, tel. 01100-5689. Een andere opvallende gedachte bleek uit de algemene beschouwingen van de heer A. Lorier, die het woord voerde namens de prot. chr. partijen. Hij vroeg zich n.l. af of het geen aanbeveling verdient dat de scheeps werf van De Schelde in het sane ringsplan wordt opgenomen. De heer Lorier zei daarover o.a.: „Nu deze maatschappij zijn werkterrein heeft uitgebreid naar Vlissingen-Oost zal he1 daar voor deze maatschappij ra tioneler werken kunnen worden dan op de huidige plaats, waar zij is in geklemd in de oude binnenstad". In dit „droombeeld" van de heer Lorier paste ook een verbinding tussen de Scheldestraat en de Lange Zelke, een weg die de huidige hellingen van de maatschappij De Schelde dwars zou doorsnijden. Een pleitrede tot het instellen van een gymnasiale opleiding in Vlissin- gen werd gehouden door het B.P.- raadslid, de heer P. v. d. Sande. Hij achtte een dergelijke afdeling, bij de rijksscholengemeenschap in Vlissin- gen, „de grootste stad van Zeeland", aldus de spreker, gewenst en gebo den. De heer V. d. Sande wees er op, dat het instellen van een dergelijke afdeling volgens de mammoetwet haalbaar is, indien het gemiddeld aantal leerlingen in de laatste twee leerjaren niet beneden de acht daalt. Hij stelde, dat gelet op het aantal ingeschreven leerlingen, uit Vlissin- gen afkomstig, aan het Middelburgse gymnasium, deze door de wet gestel de norm, zeker zal wordengehaald. P.v.d.A.-fractievoorzitter E. de Priester brak een lans voor een ver betering van de gemeentelijke finan ciën. Hij wees er op, dat een eerder door zijn fractie getoonde huivering voor het thans ingediende wetsont werp op dc gemeentelijke financiën naar zijn mening niet ten onrechte was geweest. „Het is ons wel duidelijk dat er hoofdzakelijke financiële ruimte voor de gemeente zal komen als de ge meente de inwoners zwaardere las ten gaat opleggen", zo zei de heer De Priester, die voorts stelde dat de verdeling van de lasten ook dan nog vele onbillijkheden inhoudt. Spre kende over de huidige financiële po sitie van Vlissingen, die naar zijn mening ondanks een sluitende be groting niet rooskleurig is, verwacht te de heer De Priester, dat „het spook va., de belastingverhoging" toch op de achtergrond aanwezig zal blijven. Ten aanzien van hetgeen in het zeer recente verleden in het kader van de dubelstad Vlissingen-Middelburg is geschied, toonde hij zich zeer scep tisch. Hij stelde daarbij, hoe kon het an ders, de gang van zaken rond het gedachte gezamenlijke zwembad aan de kaak, en voorts de lange weg van de fusie-besprekingen inzake de so ciale werkplaats voor hoofdarbeiders. „In januari gingen reeds de ge ruchten, dat per 1 april 1968 een ge zamenlijk hoofdarbeiders-object van start zou gaan in het voormalig ge meentehuis te Oost- en West-Sou burg. Thans blijkt deze zaak nog in studie te zijn", aldus de teleurgestelde heer De Priester, die daarbij de ver zuchting slaakte, dat de samenwer king toch maar „een moeizame zaak" blijkt te zijn. K.V.P.-woordvoerder Hamerlinck toonde zich geërgerd over de gang van zaken rond de verkeersvoorzie- ningen keersluis: „Daar praten wij in deze raad al jaren over. Steeds is ons van de zijde van het college gezegd, dat hier niet verder kon worden ge werkt omdat de grond die men nodig had om die verkeersvoorzieningen te realiseren in eigendom was van rijks waterstaat. Nu dit al bijna een jaar niet meer het geval is, vraag ik u waarom het college niet heeft ge zorgd, dat direct na verwerving van de grond met de uitvoering van de voorzieningen kon worden begonnen. Hij betreurde .het, dat hieraan geen aandacht meer werd besteed. „Voor het zomerseizoen komt er niets meer van", aldus de heer Hamerlinck. Vrijwel alle sprekers sneden ook het zeehavenoverleg, de totstandko ming van het Havenschap Vlissingen- Oost, en de wenselijkheid van de spoedige bouw van de nieuwe han- i delskade in dit gebied aan. De heer De Priester sprak op dit punt de hoop uit dat de regering na bestude ring van het „Groene Boekje", dui delijk zal stellen dat de industrialisa tie over geheel Nederland zal dienen te worden gespreid, en dat om in de buurt te blijven, verdere industriali satie van het zeehavengebied langs de Westerschelde prioriteit dient te krijgen boven de „Rotterdamse plan nenmakerijen". (ADVERTENTIE) Interieurverzorging Fa. Van Dronkeiaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 mmübeu Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 IEDERE VRIJDAG KIJKAVOND TOT 21 UUR EUROPA (ADVERTENTIE) :keU\H s ideefd De „Oranjevereniging Axel" heeft evenals voorgaande jaren, een pro gramma voor de feestelijkheden op koninginnedag samengesteld. Dit. luidt: 7.45 8.30 u. Inschieten van het feest op verschillende punten van de stad, te weten: bij de spoor wegovergang, het politiebureau, in de Robertstraat, in de Bachstraat en om 8.30 u. op het Szydlowskiplein wordt door de brandweer een vuur- werkbom afgeschoten, die met een lichteffect omhoog gaat. en boven met een grote knal uiteenspringt. Een „lawaaistoet" trekt mee om de bevolking wakker te maken voor het feest. 8.30 - 9.00 u. Drumbands halen de schoolkinderen op. Vertrek van het Szydlowskiplein. Aankomst op de Markt. 9.00 - 9.05 uur Vlag hijsen door schoolkinderen, die op of rond 30 april jarig zijn. Tijdens het vlag hy- sen hoornsignalen vanaf het balkon van het stadhuis door de leden van de drumband „Axel". 9.05 - 9.30 u. Aubade van de schoolkinderen op de Markt. Bege leiding door de muziekvereniging „Hosanna". 9.30 - 9.35 u. Toespraak door de burgemeester van Axel. 9.30 - 11.15 u. Programma voor de kleuters in de kleuterschool „Rood kapje" door het gezelschap „Ali ben Lux" uit Middelburg. Eerste voor stelling 9.30 u. - 10.15 u„ tweede voorstelling 10.30 - 11.15 u. 10.00 - 11.30 u. Kinderspelen voor de jeugd van de lagere scholen op het Szydlowskiplein. 10.15 11.00 u. Concert op het Szydlowskiplein door de muziekver eniging „Concordia". 13.30 - 14.00 u. Opstellen voor de middagoptocht op het Szydlowski plein. 14.00 - 15.45 u. Rondgang middag optocht. 16.00 17.30 u. Gevarieerd pro gramma op het John F. Kennedy- plein, met trampoline springen door het kampioensteam van Nederland uit Ede, drumbandshow, en volks dansen door dansgroep „Mozaiek". 18.45 u. Vertrek van de „levende schaakstukken" vanaf de christelij ke lagere technische school naar het Szydlowskiplein. 19.00 - 19.45 u. Levend schaakspel, in samenwerking met de schaakver eniging „Landau". Op het plein is een schaakbord „uitgeverfd". De stukken stellen zich op. Twee perso nen uit Axel tossen om wit of zwart en gaan de partij spelen. Toelichting bij de zetten geeft de heer de Rid der, terwijl de heer Van Doeselaar met medewerkers hulp geeft bij het verplaatsen der stukken. Uiteraard gaat dit alles meer om de show, dan om het spel zelf, maar het belooft een zeer aantrekkelijke partij te worden. 20.00 - 20.30 u. Opstellen voor de verlichte avondoptocht op het Szyd lowskiplein. 20.30 - 21.30 u. Rondgang avondop tocht. 21.45 - 22.00 u. Bekendmaking en uitreiking van de prijzen der optocht door de voorzitter van het Streek- centrum Axel, de heer J. Vink. Dit gebeurt vanaf het bordes van het stadhuis. 22.00 23.00 u. Taptoe door de plaatselijke muziekverenigingen en drumbands. (Van onze correspondent) Aan de Algemene Woningbouw vereniging Breskens heeft de raad in zijn vergadering van januari 1968 toegewezen 20 woningwetwoningen. Door deze woningbouwvereniging wordt gevraagd grond ter beschik king te stellen voor de bouw van 15 woningen, te bouwen met geldelijke steun op de voet van de regeling van de bouw van particuliere huurwo ningen. Tevens wordt verzocht rente en aflossing hiervan te garanderen voor op te nemen gelden tot ten hoogste 90 procent van da ftichtings- kosten. Eveneens is door de Regionale Wo- ningbouwver. Zeeuwsch-Vlaanderen verzocht grond ter beschikking te stellen voor de bouw van premie woningen en ook de rente en aflos sing te garanderen. Eveneens heeft Leenhout Aannemingsbedrijf te Sluis verzocht om grond ter beschikking te stellen voor de bouw van 33 premie woningen met garages. Dit laatste gaat echter zonder ga rantiestelling van de gemeente. Naar b. en w. menen, heeft het verzoek van de fa. Leenhouts minder risico voor de gemeente dan het ver zoek van de Regionale Woningbouw vereniging. Zij stellen daarom voor op de verzoeken van de Algemene Woningbouwvereniging en Leen houts gunstig te beschikken, dat van de Regionale Woningbouwvereniging af te wijzen. Door Lucas Pesie te Amersfoort is een exploitatiebegroting opgemaakt met toelichting vxoor de bouw van een zwembad in de gemeente. Het bad heeft een sterk recreatief karak ter en is uitgerust met een gecombi neerd diep- en halfdiepbad, waarin opgenomen een 50 meter wedstrijd bassin. In het hoofdgebouw is opge nomen een winterinstructiebad, be drijfsruimten, kassa, kantoor, enz. Rond de bassins zijn zon- en speel weiden, parkeerterrein en ry wielstal- ling gesitueerd. De totale investering wordt geraamd op maximaal 1 mil joen. Om subsidie van de rijksoverheid te krijgen verzoeken b. en w. in prin cipe te besluiten dit plan als basis plan te aanvaarden. Raadsvergadering. De raad van Breskens, die maandag in openbare vergadering bijeenkomt, zal de grondprijzen in het uitbreidingsplan herzien. Deze herziening is nodig in verband met kostenstijgingen van uit te voeren openbare werken. Voorge steld wordt de prijzen met 4,50 te verhogen. Voor het bouwrijp maken van gronden tussen de Ringlaan en de Van Zuijenstraat, waarbij het aan leggen van rioleringen en straten, vragen b. en w. een krediet van 255.000,—. Voor het aansluiten van het hoofd riool uit het recreatiegebied is een opjaaggemaal nodig, dat in de Lan- geweg geprojecteerd is. De kosten van een gedeelte riolering en opjaag gemaal worden geraamd op 12.000. B. en w. vragen voor dit project het nodige krediet. B. en w. menen, dat de vragen, die door de fractie van de P.v.d.A. en de heren Van Schaick en Cambier zijn gesteld in een vorige vergadering naar aanleiding van de moeilijkheden bij de Industriewater leiding, voldoende zijn beantwoord op de belegde bijeenkomsten. De topbiljartclub De lustige toe pers heeft in café De Graauwsche Poort een wedstrijd gespeeld tegen 't Centrum. Na een spannende strijd eindigde de wedstrijd in een gelijk spel 1212, maar de Lustige toepers wonnen tenslotte door een beter gemiddelde. De uitslagen zijn: Lustige toepers - 't Centrum. W. de Cauwer - M. Vlassenrood 02, W. Willekens - W. de Nijs 20, A. Lij- baart - W. Baert 11, J. Lijbaart - Rombout 11, J. Kool - Th. Schauw- aert 11, J. v. d. Voorde - W. de Kindt 11, A. de Cauwer - E. Dael- man 11, E. v. Overmeere - N. Nagtzaam 20, F. Freijser - Hil- laert 11, A. Reyns - v. Kerckho- ven 02, W. Bracke - v. Cauteren 11, W. Dobbelaer - J. Jansen 11. (Van onze correspondent) Maandag 29 april zullen in de Bur gerzaal van het Stadhuis te Hulst door burgemeester Molthoff de ver keersdiploma's worden uitgereikt aan de leerlingen van de lagere scholen in Hulst. Tevens wordt een wissel beker beschikbaar gesteld voor de school die de beste resultaten heeft behaald. Aanvang uitreiking is om 15.00 uur. Jeugdcircus Reinardi Voor de voorstelling in het nieuwe seizoen van het Jeugdcircus „Reinardi" te Hulst bestond een grote belangstel- Het bestuur van de Intercommu nale ophaaldienst voor huis- en tuinvuil Graauw ca-Hontenisse- Vogelwaarde maakt het volgen de bekend: Op dinsdag, 30 april a.s. (Ko ninginnedag) wordt GEEN HUISVUIL OPGEHAALD. Het huisvuil dat op die dag zou worden opgehaald wordt in ver band hiermee nu op woensdag 1 mei a.s. opgehaald. Hontenisse, 24 april 1968. Het bestuur voornoemd, De voorzitter, C. J. van Hootegem De sekretaris, A. J. ROCTUS ling. De talrijke aanwezigen hebben kun nen genieten van een zeer gevarieerd en uitgebreid programma. Instuifbal Het instuifbal in De Graanbeurs te Hulst kende een gro te belangstelling. Het optreden van de groep „The Sundrops" werd door de aanwezigen zeer op prijs gesteld. (Van onze correspondent) De „Werkgroep Ontwikkelingshulp Kanaalzone" belegde een informatie ve avond om te komen tot een alge mene samenwerking bij het verlenen van hulp aan de ontwikkelingslanden. Op 14 oktober 1966 startte, onder voorzitterschap van pater Baart, een commissie onder de naam „Missie zending ontwikkelingshulp" haar ac tiviteiten, met het doel daadwerke lijke hulp te bieden aan de ontwikke lingslanden. Al jaren zag men in dat deze werk groep niet gekoppeld moest worden aan bepaalde levensbeschouwingen; daarom werd de naam veranderd in „Werkgroep Ontwikkelingshulp Ka naalzone". Deze werkgroep steunt twee projecten: één in Brazlië en één in Pakistan. Binnenkort zal in het gebouw van de waterleidingmaatschappij aan de Axelsestraat te Terneuzen een voor lichtingsavond worden gegeven, waar als sprekers zullen optreden dr. J. van Klinken uit Utrecht directeur van het diaconale bureau van de Ge reformeerde Kerken in Nederland en pater Sarneel, die met behulp van dia's beide projecten zullen toelich ten. Aanrijding Op het kruispunt mr. F. J. Haarmanweg-Dokweg vond een aanrijding plaats tussen een vrachtauto, bestuurd door de heer J. A. V. uit Terneuzen en een brom fietser, bestuurd door de uit Sas van Gent afkomstige scholier H. S. (ADVERTENTIE) De scholier moest met verwondin gen in het St.-Elisabethziekenhuis te Sluiskil worden opgenomen. Het bestuur van de samenwerken de personeelsverenigingen te Terneu zen heeft voor dinsdag (koninginne dag) een uitgebreid feestprogramma samengesteld. De feestelijkheden beginnen om 8 uur 's morgens met een reveille door hoornblazers van het tamboer- en pijperkorps „Irene". Om kwart voor negen vertrekt vanaf de Zuidland- school een kinderoptocht naar de Markt, waar een défilé plaatsvindt en de prijzen voor de mooist-versier- de fietsen, steps, enz. worden uitge reikt. Om 10.00 uur wordt een brom fietsrally en een oriëntatierit op de fiets gehouden. Daarna volgt een korte muzikale show. Aan de „morgencocktail", die e- veneens op de markt wordt geser veerd, wordt deelgenomen door het Terneuzense majorettenpeloton, de „harmonie Terneuzen", de „Leutige Krabben" uit Bergen op Zoom en de enige damesshowband in Neder land, afkomstig uit Zundert. In de namiddag kunnen leerlingen van de lagere en middelbare scho len deelnemen aan atletiekwedstrij den, die in het Zuidersportpark wor den gehouden. Deze wedstrijden wor den georganiseerd door de Terneu zense atletiekver. „Scheldesport". Tussen 14.00 en 17.00 uur betwis ten ploegen van verenigingen en be drijven elkaar het skelterkampioen schap op de Markt en tegelijkertijd draait het Rad van Avontuur met een enorme hoeveelheid prijzen, die worden beschikbaargesteld door het Handelscentrum Terneuzen. De nummers van de gekochte lo ten dingen mee in de loterij die 's avonds wordt gehouden. Hiermee kan een tiendaagse reis voor twee perso nen worden gewonnen. Vanaf drie punten in de stad start om half acht de lampionoptocht. De groepen komen samen op de Markt waar vervolgens een muzikaal sluit stuk ten gehore wordt gebracht, ver zorgd door de „Harmonie Terneuzen' het tamboer- en pijperkorps „Irene", het majorettenpeloton en de dames showband. Op „de begroeide pier" wordt als sluitstuk van de feestvie ring een groots vuurwerk afgestoken. (Van onze correspondent) Gisternamiddag en -avond werd in de landbouwhuishoudschool „De Leeuwtjes" te Terneuzen een ten toonstelling gehouden, speciaal voor de ouders met dochters, die voor de ze opleiding in aanmerking komen. Na een bezoek aan deze zeer aan trekkelijke tentoonstelling, waaraan een modeshow van door de leerlin gen vervaardigde kledingstukken niet ontbrak, zal men zich wellicht met enige verwondering afvragen wat dit met het huishouden van de landbou wende bevolking nog te maken heeft. Verondersteld kan worden dat de naam „landbouwhuishoudschool wel enigszins verouderd is. De meisjes leren daar letterlijk alles wat in het huisgezin van pas komt. Dat betreft zowel de naaldvakken, als koken, de huishoudelijke vakken, kinderverzor ging, tuinbouw en gezondheidszorg, maar ook aardrijkskunde, geschiede nis en expressievakken. Het was heel begrijpelijk dat de directrice, mejuffrouw D. P. de Buck, met een verklaarbare trots haar vele gasten welkom heette. Aardenburg Biljartwedstrijd De uitslag van de biljartwedstrijd „Met Moeders Wil" (Markt) tegen „Kwaker", ge speeld in café Centraal, is als volgt: A. Leliaert - Ach. Buijsse 20, J. Verkeste - J. Maenhout 20, A. Wijffels - G- Paridaen 20, H. Wijf fels - G. de Rijck 20, W. Hermie- J. de Rijcke 20, E. Cauwels - M. Paridaen 20, A. v. Loon - N. Koi- meijer 02, H. de Vleeschouwer - E. de Martelaere 02, M. Lekens - C. Govers 02, F. Boogaard - E. de Neve 20, L. de Hon - C. Houte pen 20, M. Lekens - B. Maenhout 2-0- Na drie wedstrijden heeft „Met Moe ders Wil" de wisselbeker definitief in zijn bezit. Biervliet (Van onze correspondent) Het Oranje-comité heeft voor de I viering van koninginnedag het vol. I gende programma samengesteld: vaj I 9-30 tot 10.30 zal er een filmvoor. I stelling zijn in de zaal van de heer I G. Bracke voor de leerlingen van de I kleuterscholen en le en 2e klas der lagere scholen is deze van 10.45 11.45. 's Middags zal op de Speelweide I om 13.30 een zaïtghulde ten gehore worden gebracht voor het gemeen-1 tebestuur. Om twee uur zullen voor de kinde-1 ren volksspelen worden gehouden c, de Speelweide, waarbij ook gebruik I zal worden gemaakt van de Tuin. straat en het nieuwe wandelpad over I het Kaaidiekje. De spelen zullen I worden gesplitst in spelletjes voor I kleuters, leerlingen le en 2e klas en I spelen voor grotere kinderen. O.a, I zal er een tekenwedstrijd op trot-1 toirtegels van het Kaaidiekje zijn en I een terrein-cross. 's Avonds om 8 uur volgt een lam-1 pionoptocht waarbij gebruik zal I worden gemaakt van tractoren met 1 aanhangwagens. De drumband „Wil-1 lem Beukelszoon" zal met vrolijke klanken deze stoet begeleiden. (Van onze adverteerders) OPENING NIEUWE SPEELGOEDZAAK VISSER GOES De firma J. A. Visser j Zoon te Goes heeft haar nieuwe I speelgoedzaak aan de Lange Kerk-I straat geopend. In de vroegere super. markt van Albert Heyn is over een 1 oppervlakte van 120 m2 een grote I verscheidenheid aan speelgoed uit- f gestald. Vooral het technisch sp goed neemt een aparte plaats in. I De zaak van de firma Visser was reeds in 1836 bekend. Hij is sinds-1 dien van vader op zoon overgegaan Morgen, zaterdag 27 april. Hansweert, 2.53 en 15.24 uur. Terneuzen, 2.17 en 14.44 uur. Vlissingen, 1.46 en 14.09 uur. Wemeldinge, 3.41 en 16.04 uur. MIDDELBURG Rijksarchief: 9.30-12 en 13.30-17.30 tin Tentoonstelling spoorwegen in Zeelar Molenwater: 9—18 uur Miniatuur Walcheren Foyer Concertzaal 19.30 uur Concert en prijsuitreiking winnaars jeugini- -ziekepneours 1968 VLISSINGEN Britannia 20 uur Vlissings Schouwspel met „De waarheid en niets dan it waarheid" MIDDELBURG Rijksarchief: 9.30-12 en 13.30-17.30 m Tentoonstelling spoorwegen in jeOiiaf Molenwater 9-18 uur Miniatuur Walcheren Kantine technische school, Zuidsingel 16 uur Jeugd-bijeenkomst Fhilatólti IJZENDIJKE Café Dc Lozanne 20 uur Jongerensoc Hofzichttheater 20 uur Norman David TERNEUZEN Patronaat 20 uur Beat-show Alter Tea Luxor 20 uur Loon van verraad, 18 j. KLOOSTERZANDE Eddy Morcus 15 uur Openingsschieting OOSTBURG Ledel 20 uur Daar komen de Russen, daar komen ze aan, a.l. SAS VAN GENT Rooien Oedt 19 uur Schieting TERHOLE Café Rust Wat 15 uur Openings- en bekerschieting KOEWACHT A. de Bock 15 uur Monsterschieting Patronaat 14 uur Feestmiddag bejaar den ER BESTAAT EEU OEROUDE l/ETE TUSSEU TH/EE AAUZ/EUiUKE PAM/L/ES U/T DEZE BUURT DE O'AARA'S Eu DE O'T/MM/US... ...DE OORZAKEU UAUDEZE ZETE ZEUT GEEU MEA/S... ZE GAAT TERUG TOT JU OE A/ACAT DER TUD EU, MAAR AIS EEU O'AARA EEU O'T/MMiUS tegemuomz dau sca/et hu ■OP AEM, EU OMGEKEERD (Van een onzer versla MIDDELBURG Ee ging voor vreemdelinge gebaseerd op vrijwillig lier initiatief, gecombin steun van de overheid, altijd nog de beste orj vorm. Verzorging van het vre genverkeer door staat, gi enz. is naar mijn menin gewenst omdat het ge staat, dat het dan een affaire" wordt met alle men van dien. Aan kant is het wel eens om tanden als je ziet over den de verkeersbureaus r landen, waar het wel ei heidsaangelegenheid is, ken. Hun folders bijv hebben dikwijls meer v fraaie boekwerkjes". Aldus mr. J. Mooienburgli een der oprichters en van li uur af voorzitter van de pi Zeeuwse vereniging voor lingenverkeer. Eerst een d gen nam hij afscheid „we bereiken van de pensioengei leeftijd". Daardoor komt het ook, dal zitting meer heeft in de cc die door het provinciaal b< ingesteld voor het bestude een mogelijke nieuwe org vorm. „Het is voor my, die zovc in de huidige constellatie 1 werkt, moeilijk een andere treffendere vorm te beden] meen trouwens- dat zoals h in beginsel de beste inspra alle plaatselijke V.V.V.-bes verzekerd. Feit is natuurlijk, werk voortdurend en in snq groeit. Daarvoor zijn bezoldii kundige krachten nodig, die lijke werkruimten tot hun king hebben. De provinciale se V.V.V. heeft op deze beidi zorgen. De staf van provim recteur J. de Regt dient te uitgebreid. Wij zien ook al tijd uit naar een behoorlijk zing. De huidige kantoorruii paar vertrekken ïh een pan< Lange Giststraat, is weiniii sant te noemen. Hoe aan daarvoor te komen is een probleem dat we er zelfs e missie voor in het leven hebt; ten roepen. Het provinciaal dat ons nu al in belangrij] subsidieert, stelt in zekere recht, dat op de eerste plaats drijfsleven, dat toch het groc lang heeft bij het vreemdelii keer, financieel op de propp te komen. Anderszins dient n ter niet te vergeten, dat de ciale vereniging een eigen leidt. Wij kunnen daarom lijk aan de inkomsten van de lijke vereniging gaan kna' Zo blijft het een woekeren gelden waar je van tijd tot t kunt beschikken. Dat is eigen beetje vervelend als je bede: bet bestuur geheel belangeloc (Van een onzer verslagg ZAAMSLAG Burgeme de Pree van de gemeente slag heeft gisteren ernst tiek geuit aan het adres minister, omdat naar zijn op onbillijke wijze korting gepast op de subsidie vtf bouw van een gymnastie. ^aamslag. Bovendien u zijn misnoegen over de ve van het woningpakket streek. Over de subsidiekorting „ik vmd het geen stijl, dat toewijzing van de subsidie j wordt naar het aantal uren, instructie wordt gegeven aan kinderen. Je moet veertig ui Week halen, wil je voor de v oydrage van f 28.500.— in mng komen. Hoe kom je

de Stem | 1968 | | pagina 2