Valeiskreek vierde groot feest rond jubileum Twee Roll ere nog sp ER KON GEEN BLOEMETJE MEER BIJ trio rodiei tricots de reve -eeuwsch-Vlaanderen Raad Zierikzee besprak structuurschets van Schouwen-Duiveiand Kiesinger ontsnapt aan aansis HOOP AL Nadenken is het hele spel van produktontwikkeling Ambtenaren tot meer bereid dan minister pul lovers rokken japonnen Aanvragen voor deelplan K.V.O. Dagblad De Stem HULST Jaarvergadering KABO TERNEUZEN Weegbrug 75 jaar Mosselzaad vissen in Waddenzee Voorzieningen nodig rond De Vliedberg te Rilland Bath Ir. H. van Mourik Broekman Uniek jubileum bij De Zwaluw Hoogwater wat *n waar? VANDAAG MORGEN MAN BED ACH! DASBLAD DE STEM VAN DON DÉR DAS 25 APRIL 1968 (ADVERTENTIE) P M van die Walle gentsestraat HUIST ILi (Van een onzer verslaggevers) VALEISKREEK (AARDENBURG) In het buurtschap Valeiskreek, het grensgebied tussen Aardenburg, Eede en Sint-Kruis en gemeente Aar denburg is dezer dagen uitbundig ge feest. De 77-jarige Th. van Parijs vierde zijn vijftigjarige jubileum als kaste lein van het café, dat in de volks mond „Café van Parijs" heet. De heer Van Parijs exploiteert het café met zijn dochter Marie (46) en zijn zoon Georges (41). De vrouw van de heer Van Parijs is enige jaren geleden overleden. Het café, dat zeer bekend is in de hele streek, werd letterlijk over spoeld met geschenken, felicitaties en bloemen van tientallen, zowel Bel gische als Nederlandse grensbewo ners van 's morgens vroeg tot laat in de avond. Ruim 75 vaste bloem stukken werden geteld. Op een gege ven moment konden nergens meer bloemen geplaatst worden. De hulp van de buurman, een winkelier, werd ingeroepen. Prompt werden de eta lage en de toonbank ontruimd. Al gauw was ook hier geen plekje meer vrij. Ook vertegenwoordigers van het gemeentebestuur kwamen hun ge lukwensen aanbieden. OP DE FOTO De heer Th. van Parijs (77) met zijn zoon Georges (41) en dochter Marie (46). (Van een onzer verslaggevers) GOES Zoals bekend heeft de Ne derlandse katholieke schoolraad zijn eerste landelijke deelplan voor het gehele katholieke voortgezet onder wijs aan staatssecretaris Grosheide (Onderwijs) aangeboden. Dit deel plan betreft alle nieuwe voorzienin gen aan katholiek voortgezet onder wijs, waarvan de schoolraad de sub sidiëring uiterlijk in het jaar 1970 noodzakelijk acht. Voor wat Zeeland betreft is er een aanvrage, op basis van het deelplan, ingediend door de stichting voor rooms-katholiek VHMO in het deke naat Middelburg, voor het verbinden van een HAVO-afdeling aan het Sint Willibrorduscollege te Goes. De ur gentie is bepaald op het jaar 1970. De NCB te Tilburg heeft een aan vrage ingediend voor uitbreiding van het katholieke nijverheidsschool voor meisjes „Sint Agnes" te Ovezande, welke school binnen afzienbare tijd zal worden overgeplaatst naar de ge meente Goes. De gevraagde uitbrei ding betreft een afdeling voor indi vidueel nijverheidsonderwijs. Ook hier is de urgentie op het jaar 1970 bepaald. Nieuw- en St.-Joosland Plattelandsvrouwen De Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, afdeling Middelburg en omgeving hield een bijeenkomst in de „Brasserie" te Mid delburg. De presidente mevrouw Hoek-de Feyter opende de vergade ring. Een lezing met als onderwerp „Edelstenen" werd gehouden door de heer Febery de Jonge uit Goes. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steensnaat 14, Hulsl, tel 01140-2377. Klokstraal 1, Goes, tel 01100 -8030. EXPLOITATIE ADV.: L K. M. de Jong (Inspecteur), Breitnerstraat II, Terneuzen, tel. 01150-4281. Th. de Bakker, Potgieterstraal 3, Terneuzen, tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, tel. 01140-3168. AA. Bogers, Nieuwsttaat 41, Oostburg, tel. 01170-2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraal 1, Goes, tel. 01100-8030. J. Hüsken, Breitnerstraat 81. Terneuzen, tel. 01150-3296. J. Robesin, Kijkuit 18-20, Axel, tel. 01140—2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg, tel. 01180—7764. Me|. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100-5689. De katholieke bond van overheids personeel houdt vrijdag zijn jaarver gadering in de Koning van Engeland. De navolgende bestuursleden, die periodiek aftredend zijn, Fr. Plas- schaert, L. Weemaes en H. Berkel- mans, stellen zich herkiesbaar. Koninginnedag Voor het bestuur van de SVP is het overweldigende succes van het rad van avontuur vori-g jaar tijdens koninginnedag aanleiding geweest om ook dit jaar Hansweerr Blikseminslag. Tijdens een kort maar hevig onweer sloeg de bliksem in in een aan het Achterweg je gelegen bungalow. De schade was aanzienlijk. Een stuk van het dak werd vernield. Persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Kapelle Breimodellenshow De afdeling Kapelle-Biezelinge van de Ned. Chr. Vrouwenbond heeft een show van dames- en kinderkleding bijgewoond. Er werd geshowd door de leden en kinderen van de leden. Mevr. Bal- kenende-Sandee had de leiding. Kruiningen Koninginnedag Het Oranjecomi té heeft het programma voor Konin ginnedag bekendgemaakt. Om 9 uur 's ochtends verzorgt het gezelschap „De Vos" uit Vlissingen een kinder programma in „Ons Dorpshuis". Om half zeven 's avonds begint de mu ziekvereniging EMM aan een rond gang door het dorp. Aansluitend hier op werken diverse plaatselijke ver enigingen mee aan een programma, dat zal worden besloten met een Oranjebal in „Ons Dorpshuis". Lewedorp St.-Eligiusparochle De parochie van St.-Eligius vierde haar 40-jarig bestaan. Comitévoorzitter J. Boon man kon op de eerste avond het ver heugende nieuws mededelen dat de collecte voor het parochiegeschenk (een geluidsinstallatie in de parochie kerk) 3250,had opgebracht. On der de genodigden bevonden zich, naast pastoor Clement en oud-pastoor Wolf, burgemeester Vermet en de wethouders Bierens en Schipper, kerk- en caritasbestuur e.a. Pastoor Clement sprak een bijzonder woord van welkom tot de heer Th. de Baar, die 40 jaar als zanger aan het kerk koor verbonden was en overhandigde hem daarbij de gouden medaille van de Gregoriusvereniging, alsmede de onderscheiding Pro Ecclesia et Pon- tifice in goud met oorkonde. Na het officiële gedeelte verzorgde de to neelgroep „Platogo" uit Goes de ver dere avond met de opvoering van het vrolijk mysteriespel „Als de Klok waarschuwt", waarmee veel succes geoogst werd. De andere dag gaf het Goese Jeugdcircus „Hogerop" een wervelende opvoering voor de jeugd en 's avonds vond, voor een slechts halfgevulde zaal, de tweede opvoe ring van „Platogo" plaats. Het hoog tepunt van de festiviteiten vormde de plechtige hoogmis met concelebra tie in de parochiekerk. Oud-pastoor Wolf hield in deze sfeervolle viering de predikatie. Na de hoogmis bracht de harmonie uit 's-Heerenhoek een aubade, waarna de genodigden op de pastorie een verfrissing werd aange boden. Rilland In het „Pannenhuis" werd door het bestuur van de vereniging „Weegbrug Rilland" een diner aangeboden ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan. Dit diner werd aangeboden aan aan deelhouders en hun dames. Voorzitter L. J. Bruynzeel gaf in het kort een algemeen overzicht. Op 5 april 1893 werd besloten een vijftons weegbrug te plaatsen bij het station Rilland. Het toenmalige be stuur bestond uit de heren: voorzit ter J. Harrison, directeur Engelse polder, nu Bathpolder, J. A. Col- paart, secretaris-penningmeester. Verdere bestuursleden: J. J. van Gorsel, J. Vogelaar, C. v. Damme. Dagelijks bestuur in die dagen wa ren: C. J. Harrison, voorzitter van 1893-1906 (13 jaar), J. J. v. Gorsel voorzitter van 1906-1920 (14 jaar) Fr. M. Boot, voorzitter van 1920- 1930 (10 jaar), J. Blok Jz., voorzit ter van 1930-1948 (18 jaar), L. J. Bruynzeel, voorzitter van 1948-1968 (20 jaar). J. A. Colpaart, secr.-pen- ningmeester van 1893-1946 (53 jaar), A. J. Colpaart, secr.-penningmeester van 1946-1968 (22 jaar). De wegers waren: G. Hurdes 1893- 1915 (22 jaar), G. Prevo 1915-1917 (2 jaar), P. v. Roosmalen 1917-1964 (47 jaar), mevrouw Koopmans 1964-1968 (4 jaar). In die tijd werden er drie weeg bruggen geplaatst: le brug, 5 ton weegvermogen, 1893; kosten met huisje f 868,-. 2e brug, 15 ton weeg vermogen, 1936, zonder huisje 1440; 3e brug, 50 ton weegvermogen, 1950 met huisje, f 27.000,-. De laatste drie jaar werd ruim 90 m.g. kg gewogen. 's-Heerenhoek NKV Hedenavond wordt voor de Vrouwenbond van het NKV, afdeling 's-Heerenhoek door de heer Gouds waart uit Goes, voormalig hoofd van de plantsoenendienst in die gemeen te, een lezing gehouden over bloe men, planten en struiken in deze tijd in uw huis en in de tuin, met licht beelden. Ook de echtgenoten van de leden zijn deze avond van, harte wel kom. Aanvang om acht uur in de Jeugdhoeve. Filmavond Door de „Vrolijke toekomst" uit 's-Heerenhoek wordt zaterdag een filmavond georgani seerd voor alle 14-, 15- en 16-jarigen uit 's-Heerenhoek, Lewedorp, Hein- kenszand, Ovezande en Kwadendam- me. Deze filmavond wordt verzorgd door de filmdienst van het District Middelburg van de Rijkspolitie. Er zullen twee zeer mooie en spannen de politiefilms worden vertoond en ook de films van de provincie Zee land „Land door water omspoeld" en „Zeeland journaal". Aanvang om 20 uur en einde om 22.30 uur. BRTJINISSE (ANP) Deze week ls voor de Zeeuwse vissers de ge legenheid weer opengesteld voor het vissen van mosselzaad op dat ge deelte van de Waddenzee, dat voor het vissen ter bevoorrading van de percelen op de Zeeuwse stromen is opengesteld. Het geviste mosselzaad mag naar Zeeland worden vervoerd, maar van 7 mei tot 22 mei mag uit sluitend worden gevist voor de be voorrading van de percelen op de Waddenzee. Er zijn voldoende half wasmosselen aanwezig maar er is slechts weinig klein mosselzaad. (Van een onzer verslaggeefsters) RILLAND-BATH De gemeente raad zal zich in de vergadering van maandag 29 april bezighouden met een voorstel over het treffen van voorzieningen rond het bejaarden centrum „De Vliedberg" en de aan leg van een openbaar plantsoen. Het terrein waarop het bejaarden centrum wordt gebouwd moet, op kosten van de stichting „Huize de Vliedberg", worden voorzien van rio leringen, wegen en voetpaden. Daar naast moeten bestratingswerkzaam heden worden uitgevoerd ten behoe ve van het gemeentelijk plantsoen voor het bejaardencentrum. De raad zal worden voorgesteld voor deze werkzaamheden een kre diet van 84.350 gulden uit te trek ken. Hiervan komt 52.680 voor reke ning van de stichting. Bij de opzet van het plantsoen is rekening gehouden met de aanleg van een vijver. De kosten hiervan wor den geraamd op 10.430 gulden. Aangezien de vijver tegelijk zal moeten worden aangelegd met de wandelpaden wordt de raad tevens gevraagd nog een krediet van 10.430 gulden uit te trekken voor de vij veraanleg. Als de raad ermee akkoord gaat zal in de openbare lagere school een aantal verbeteringen wat betreft de verlichting en de zonwering worden aangebracht. De raad wordt gevraagd hiervoor 8200 gulden uit te trekken. Hierin is het bedrag begrepen, dat no dig is voor een verbetering van de raamkozijnen. Het college van b. en w. heeft de raad er al eens eerder op gewezen dat het wenselijk zou zijn te begin nen met de aanleg van centrale ver warming in de daarvoor in aanmer king komende gemeentewoningen. Voorgesteld wordt deze verwar ming aan te laten leggen in vier wo ningen aan de Kerklaan en hiervoor een krediet van 23.600 gulden be schikbaar te stellen. Verder komen een begrotingswijzi ging aan de orde en een voorstel tot het wijzigen van de „Salarisverorde ning 1965" en tot het verlenen van een „uitkering-ineens" aan het ge- meentepersoneel. De raadsvergadering begint om half 8. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES „Nadenken, dat is het hele spel van de produktontwikke ling". Tot deze conclusie kwam ir. H. van Mourik Broekman uit Breda, die in De Korenbeurs te Goes ex inlei ding heeft gehouden over industriële produktontwikkeling. Hij deed dit voor de Zeeuwse afdeling van het Nederlands Instituut voor Efficien cy. Volgens de spreker bepaalt de pro duktontwikkeling van nu de toe komst van de onderneming. Ze is daarom nauw verbonden aan het be leid van de onderneming. Produkt ontwikkeling is volgens hem een sa menhang van commerciële, techni sche, technologische, financiële en an dere onderzoekingen, evenals crea tieve handelingen en beslissingen, waaraan vele medewerkers in de on derneming moeten samenwerken. Ir. Van Mourik Broekman wees er op dat, wanneer men produktont wikkeling bewust gaat organiseren, wellicht het meest praktische is met de produkten te beginnen, die reeds in de onderneming worden gemaakt. Er is dan een redelijke kans om met beperkte kosten en tijd een behoor lijk resultaat Le boeken. De spreker onderstreepte het be lang van een produktontwikkeling die past in het toekomstbeeld van de onderneming omdat immers, zo zei hij, produktontwikkeling bete kent het bouwen aan de toekomst van de onderneming. Uit zijn inleiding bleek, dat een doelmatige produktontwikkelingsor- ganisatie zich kenmerkt door een splitsing van de medewerkers in de onderneming in zogenaamde beleids-, verkenning»- en ontwikkelingsgroe pen. De spreker stond uitvoerig stil bij de vraag wanneer een industrie met een nieuw produkt op de markt moet komen, of wanneer het bestaande, verouderde produkt moet worden vernieuwd. Na de inleiding was er voor de aanwezigen gelegenheid op verschil lende vraagstukken nog wat dieper in te gaan. aan dit programmapunt bijzondere aandacht te geven. Een nieuwtje is het houden van skelterwedstrijden tijdens het mid dagprogramma tussen ploegen van verenigingen en bedrijven. Breskens Vismijn Aan de gemeentelijke vismijn te Breskens zijn in de week van 14 t.m. 20 april aangevoerd: 1900 kg exportgarnalen 4,02—6,36, 127 kg bot 0,16, 507 kg schar 0,35—1,32, 2507 kg schol 0,300,55, 32309 kg tong 2,92—6,70, 301 kg tarbot 3,25—8,30. 339 kg griet 2,363,15, 8 kg tongschar 1,57—1,65, 6886 kg gul 0,53—1,30, 576 kg wijting 0,250,67, 84 kg rog 0,90 1,20, 9 kg poon 0,500,57, 27 kg kom meraal 0,640,79, 2 kg zalm 5,00, 19 kg haai 0,670,89, 295 kg onverkochte bot, 2381 kg onverkochte schol. Ouderavond In de r.-k. lagere school wordt vrijdag een ouderavond gehouden. De jaarlijkse schoolreis zal dit jaar worden gehouden op 24 mei. Clinge Schieting Aan de schieting in de zaal St.-Cecilia bij L. de Vylder werd door 45 schutters deelgenomen. Op de beide wippen werden de hoge vo gels respectievelijk geschoten door A. de Bliek van Graauw en V. de Vos van Hulst. De eerste zij vogels werden geschoten door J. de Vetter van Ka- pellebrug en Alb. Thomas van De Klinge (B). De tweede zijvogels werden geschoten door V. de Vos uit Hulst en Alb. Tock van De Klinge (B). Het grootste aantal vogels n.l. zes stuks werd geschoten door Art. Broeckaert uit Heikant. Kloosterzande Ongeval Op het kruispunt Ma- rijkeplein-Beatrixstraat te Klooster zande vond een auto-ongeval plaats, dat betrekkelijk goed afliep. Aldaar .verleende een autobestuur der uit Westdorpe, die in de rich ting van het sportveld reed, niet de verplichte voorrang aan de autobe stuurder V.B. uit Hulst, die in de richting Irenestraat reed. Het gevolg was, dat beide auto's op elkaar vlo gen en zo ernstig werden vernield, dat zij moesten worden weggesleept. De beide bestuurders liepen geen letsel op. Lamswaarde Schieting Sociëteit „De Vrede" II organiseerde in café Claessens een schieting, waaraan 79 schutters deelnamen. Uitslag als volgt: Hoogvo gel L. Strobbe, Hoefkensdijk; le zij vogel: R. Guijtenaire, Stoppeldijk; 2e zijvogel: Dolf v. Gassen, Ossenisse. Meeste kleine vogels (4 stuks) wer den geschoten door Jo Claessens, Lamswaarde. St.-JansTeen De duivenmaatschappij De Zwaluw te St.-Jansteen zal een zeld zaam jubileum gaan vieren. De heer P. v.d. Bergen is namelijk 73 jaar duivenliefhebber. Ook het feit dal de heren P. Dankaert en Fr. Annaert beiden 60 jaar duivenliefhebbers zijn, wordt feestelijk herdacht. Er zullen ter gelegenheid van deze jubilea drie gewaarborgde koersen gehouden wor den ter ere van de heer P. v.d. Ber gen, die hoewel hij reeds 91 jaar is, nog steeds als poulier werkzaam is. De jubilaris zal zondag door de maatschappij met een cadeau gehul digd worden. De andere jubileum- vluchten zullen worden gehouden op 26 mei en op 21 juli. Biljartcompetitie Morgen (vrij dag) zal in café „Sport" een bij eenkomst plaats vinden van de top- biljartverenigingen uit het land van Hulst. Het voornaamste onderwerp van bespreking zal zijn de mogelijk heid om te komen tot een biljart competitie. (Van onze correspondent) ZIERIKZEE Veel aandacht werd in de raadsvergadering van Zierikzee besteed aan de structuur schets van Schouwen-Duiveiand. Het raadslid J. de Boer, sprekende na mens de prot. chr. fractie en de K.V.P., vond dat hier duidelijk een visie van het college van b. en w. ontbrak. Hij had graag een beleids planning op langere termijn gezien. De op de schets voorkomende nieu we oost-west-verbinding over het ei land moet, naar de mening van de heer De Boer, absoluut gereed zijn, zodra de dam over het Brouwers- havense Gat klaar is. Anders vreest hij een chaos in het verkeer als tienduizenden dagjesmensen in de zomer tegelijk van de kust naar de Randstad terug willen. Spreker acht te het van groot belang een con- creet plan gereed te hebben voor de verbindingen in het Deltagebied om het hoofd te kunnen bieden aan de massale trek naar strand en wa tersportgebieden in de nabije toe komst. Hij gaf b. en w. in overwe ging dit soort planologische affai (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG. De Duitse ambte naren, die wekelijks met Nederland onderhandelen over het plan-Leber, hebben geen bezwaar tegen uitbrei ding van het aantal vergunningen voor Nederland. Zij stellen wel als voorwaarde, dat Nederland voor een waterdicht systeem zorgt, waarvan geen misbruik kan worden gemaakt. Minister Leber voelt er voorlopig nog niets voor om zijn regeling te veranderen. Het is nu maar de vraag of de aandrang uit het eigen land sterk genoeg zal zijn om de bewinds man te doen zwichten. De Nederlandse socialist ir. S. A. Posthumus, lid van het Europese parlement, heeft de Europese com missie gevraagd om met spoed een gesprek te arrangeren tussen haar en de Nederlandse en Duitse regering, Het parlementslid zegt in zijn ver zoek aan de commissie, dat twee lid staten een jarenlang bestaande en wederzijds aanvaarde vervoersom- vang drastisch beperken en elkaar daardoor op kleinzielige wijze hinde ren. Hij vraagt, „of de commissie met betrekking tot deze ontoelaatbare zaak nog langer aan de kant kan blij ven staan". De Nederlandse ambassadeur in West-Duitsland heeft gisteren bij de opening van een Duitse DAF-vesti- ging in Erkrath-Unterbach scherpe kritiek geuit op het plan-Leber. Hij noemde het plan een uiting van te rugvallen naar „nationalistische eco nomische stelsels uit de 18e en 19e res regelmatig met een afzónderlij. ke raadscommissie te bespreken. De heer M. Doeleman (V.V.D.) was het met de heer D.E Boer eens, ofschoon hij de voorkeur gaf aan een landelijk samengestelde commis sie ter voorkoming van langs elkaar heenwerken van de zes gemeenten. De voorzitter, burgemeester D. Kas telein, liet duidelijk uitkomen, dat het hier om een schets gaat en niet om een plan. De schets is samenge steld door de stedebouwkundige cp basis van rapporten van E.T.I.-Zee- land, Stichting Zeeland en een groot verkeersbureau. Nadat de schets door de zes raden van Schouwen-Duive iand is aanvaard, kan een plan wor den gemaakt, dat meer concreet 1 zijn dan de schets. De heer Kaste lein achtte hulp van de rijksover heid onmisbaar om Zierikzee te doen groeien overeenkomstig de prog noses van het E.T.I. Hij dacht daar bij speciaal aan faciliteiten op het gebied van de industrievestiging en de woningbouw. Nadat wethouder C. Bij de Vaate de raad had voorge houden, dat de gemeente grond ge- noeg heeft aangekocht om de wo ningbouw voor de komende tien jaar op te vangen, werd besloten met de structuurschets akkoord te gaan. Morgen, vrijdag 26 april Ham- weert 2.19 en 14.50 u., Terneuzen 1.45 en. 14.13 u., Vlissingen 1.16 en 13.39 uur, Wemeldinge 3.09 en 15.32 uur. (Van onze adverteerders ALBERT HEYN SAS VAN GENT Sinds dins dag j.l. beschikt Sas van Gent over een nieuwe zelfbedieningszaak van Albert Heyn aan de Oostkade. De ze zaak is in de plaats gekomen voor de inmiddels veel te kleine winkel van Albert Heyn aan de Westkade. De opening geschiedde door de he ren L. M. de Haas, divisieleider van Albert Heyn en burgemeester R. A. J. den Boer. De bedrijfsleider is de heer I. de Kraker. De gehele win kelruimte beslaat een oppervlakte van 240 vierkante meter. De krui denierswaren, groenten en fruit en vleeswaren staan handig opgesteld. De bouw is verwezenlijkt door K. Strijdonk uit Sas van Gent en ont worpen door Albert Heyn zelf. De nieuwe zelfbediening beschikt over een eigen parkeerruimte. MIDDELBURG Rijksarchief: 9.30-12 en 13.30-17.30 uur Tentoonstelling spoorwegen in Zeeland Muienwater 9-18 uur Miniatuur Walcheren De schakel 19.30 uur Ruil- en versa- deravond Philatelica TERNEUZEN Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverg. ST. JANSTEEN Plan-West 13 uur Regionale varkens, fokveedag en premiekeuring voor stie ren en vrouwelijk fokvee 1968 Raadzaal 16.30 uur Raadsvergaderinj SCHOONDIJKE Landbouwhuishoudschool 14-16 en 19-30 uur Tentoonstelling HOEDEKENSKERKE Gemeentehuis 19.30 uur Raadsve® ARNEMUIDEN Gemeentehuis 19.30 uur Raadsvefl. ANTWERPEN Rex 9.30, 11.45, 14, 16.30, 19 en 21.30 Play time a.1. Odeon 11.45, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur Vivre pour vivre 18 jaar Pathé 12. 14, 16, 18, 20 en 22 uur Le petit baigneur 14 jaar Rubens 12, 15, 18 en 21 uur De getemde feeks a.l. Ambassades 12, 14.30, 16.50, 10.10 er 21.30 uur In de hitte van de nacht 18 j. Savoy 12, 14, 16, 18. 20 en 22 uur Helga 18 jaar Quellin 12, 14, 16. 18, 20 en 22 nar Walt Disney a.l. Capitole 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Red Tomahawk 18 jaar KVO 20 uur De mantel NKT 20.30 uur Een lelie van Je 4te- kere dalen GENT Capitole: Alexander de gelukzalige a.l. Majestic: De komedianten 18 jaar Plaza: De jonge wilden 14 jaar Select: Bonnie en Clyde 18 jaar Savoy: De tijd der moffen a.l, KNS 20.30 uur De getatoeëerde roos ST.-NIKLAAS Eden: Midzomernacht 18 jaar Century: De zaal Lady Chaplin 18 Jaar Palace: Aanval op de gepantserde wagen 18 jaar Scala: Oorlog en vrede 14 jaar BRUGGE Memlinc: De jonge wilden 14 Jaar Zwart Huis: Oscat 18 jaar Forum: De avonturiers 14 jaar Capitool De laatste koning der Inca) Scala: De foltertuin 18 jaar Korrekelder 20.30 uur Lady Godiva MIDDELBURG Rijksarchief: 9.30-12 en 13.30-17.30 W Tentoonstelling spoorwegen in Zeelaaa Molenwater: 918 uur Miniatuur Walcheren Foyer Concertzaal 19.30 uur Concert en prijsuitreiking winnaars jeugdnw- ziekconcours 1968 VLISSINGEN Britannia 20 uur Vlissings Schouwspel met „De waarheid en niets dan de waarheid" BONN (DPA) Een man heeft dinsdag bekent van plan was met een pi aanslag te plegen op de 1 bondskanselier Kiesinger. De bondskanselier, die ee zingstocht door de deelsta: Württemberg maakte, was avond bij een pleisterpla de Autobahn naar Freibur streken toen een man met den „Ik kan het niet", ie het gezelschap van Kiesinge tentas in de handen duwd I spectie bleek daarin een vij te zitten. De man, Arthur uit Bözingen, een graafm stuurder, werd ter plaatse il nis genomen. De bondskansl van het incident niets geml vloog naar Bonn terug. P; vliegtuig hoorde hij aan we| hij was ontsnapt. Buhlmger bekende tegeil politie, dat hij van plan waa Kiesinger dood teschieta dat hem vlak voordat hij A zou uitvoeren de moed in cl nen was gezonken. De pu.il tot dusver niet uit hem kunl gen wat de achtergronden aanslagplan waren. (Van onze eorresponde ROTTERDAM. De van Anneke van Hulst en Louise van Heuzen hadden avond geen hoop meer dat ooit hun 7-jarige dochters zullen terugzien. Mevroui Hulst meent dat de meisj dronken zijn in de Leuve de Zalmhaven of de Veei Rotterdamse binnenhave) korte afstand van de oud woning van de beide kind Mevr. Van Heuzen deelt d< ning, hoewel zij zich er niet kan leggen. Zij zoekt zelf w, mee met de ruim honderd mtS de leerlingen van de politiescl spoorwegrecherche en 40 poli nen van de mobiele eenheid, c terdam stadswijk voor stadsW kammen. Naast deze alles bijeen ru man zijn er dan verder in Rol zeker 2000 politiemannen, pos Iers, taxichauffeurs en mens de gemeentelijke diensten, in zit van een foto van beide i die opdracht hebben voorl| naar de kinderen uit te kijka termiddag zijn ook duikers militaire duik- en vaarschool genie in Geertruidenberg be met het afzoeken van de Roti se binnenhavens. (ADVERTENTIE) J

de Stem | 1968 | | pagina 2