Betonindustrie te Walsoorden wordt aanzienlijk uitgebreid Verolme zoekt nog 10.000 werknemers GEEN KOOPINTERESSE VOOR QUIET WATERS 5 Extra jarig met Bambus I Zeeuwse koorschool in juli voor televisie CAPACITEIT VAN 90 M3 PER UUR Zelfs niet voor een appel en een ei déze Jas? Ja! Gemeenschappelijke regeling met betrekking tot luchtverontreiniging Geen M. Luther Kingschool in Vlissingen altijd n verfrissende verrassing, e J. Tieleman 1DU0TENI een velletje s uw naam JD, Postbus jf maanden Lekker tot de laatste drup Verheyen N.V. Baarle-Nassau Uitbreiding werf en bouw reuzentankers Rust verstoord Terneuzen vlagt Schouwburg en lyceum bereiken op 6 mei reeds hoogste punt NIEMAND GRONINGENi Têülenktv Eerste forellen in Veerse Meer Opnamen op 7 en 8 mei Bundeling in Zeeland Prijs van uien sterk gestegen B. en w. Vogelwaarde willen gewestelijke sociale school steunen Bambus 2-in-l shave lotion Zwerver weer op weg naar Drakensteijn ja 'JE v ^8, - '-'s *5s|' - Jrouwershaven-Noppen, 'ost Purmerend. ar, kei-Hijmans, 35. oven-van Oosten, ïornstraat 7, ZOUTE «RAKELS ^KRAKELINGEN DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 25 APRIL 1968 (ADVERTENTIE) TIJDELIJK 5 ct VOORDEEL op de grote familiefles Bubble Up y.j Nu van 78 ct voor i (Van een onzer verslaggevers) ALBLASSERDAM Voor mam moet-scheepsbouwer Cornells Ve rolme gaat de tijd dringen. Hij moet op onwaarschijnlijk korte tijd drie Esso-tankers van, elk 255.000 ton van de nog te bouwen helling laten glijden op zijn ook nog sterk uit te breiden werf in Rozenburg. Bij nadere informatie blijkt dat Verolme op één of andere manier niet minder dan 10.000 nieuwe werknemers moet zien te recru- teren. Aanvankelijk wilde Corne- lis een persoonlijke brief per vliegtuig boven Nederland laten neerdwarrelen met een uitnodi ging in zijn „vooruitstrevend be drijf een vast maandsalaris" te komen verdienen. Vaklieden kan de scheepsbouwer in het groot onmiddellijk plaatsen. Ongeschoolde krachten en mensen tot 45 jaar die omgeschoold willen worden kunnen ook bij hem terecht. Zoals gemeld, heeft de rijkslucht vaartdienst Verolme verboden de persoonlijke brieven per vliegtuig te verspreiden. Dat houdt weer een vertraging van het gigantische werk in. Vrijdag zal de kiel van de eerste mammoettanker worden gelegd op het stukje helling dat is gereed ge komen. Van de werkkraan die maar liefst 100 meter hoog moet worden, staat nog maar één poot. In de nieuwe opzet worden de brie ven straks in etappen door speciale personen in de brievenbussen ge stopt. Cornelis Verolme is iemand, die gewend is alles in het groot te doen. Hij liét maar gelijk een half miljoen brieven drukken. Volgens Verolmes perschef, Gert van der Hoest, verwacht hij na de eerste wervingsperiode 2.000 nieuwe werknemers voor zijn baas binnen te hebben. De eerste tienduizenden exemplaren zullen in het Waterweg gebied, Alblasserwaard en de Zuid hollandse eilanden worden bezorgd. De vestiging van Vroom en Drees- mann in Heerlen (een probleemge bied voor de werkgelegenheid) heeft Verolme aangeboden een wervings kantoor te stichten in het warenhuis. Momenteel is er een fototentoonstel ling over de scheepswerven van Ver olme in het Heerlense V. en D.-fi- liaal. Voorlopig zullen hooguit twee Ver- olme-employé's naar Zuid-Limburg trekken. „Zo'n aanbod is natuurlijk geweldig". „Geleidelijke aan zullen we in de andere delen van Nederland gaan opereren. Aan het einde van de twee de etappe verwachten we 5.000 man meer te hebben. Ons einddoel is om uiteindelijk 10000 nieuwe werkkrach- tèn aan te trekken. Inmiddels heb ben we al honderden mensen sedert de personeelswerving via Lichtrecla mes in het bedrijf gekregen", aldus perschef Van der Hoest. „We hebben 't liefst Nederlanders". Voor Brabant heeft Verolme naast z'n persoonlijke brieven niets speciaals (zoals bijvoorbeeld in Heerlen) in gedachten. „Maar dat kan nog ver anderen. We weten nu nog niet hoe de acties zullen gaan lopen", zegt Van der Hoest. In zijn brief stelt Cornelis Verol me dat hij meer opdrachten dan de drie Esso-mammoets verwacht -,Wilt u meehelpen bouwen", vraagt hij tenslotte. Vrijdag zal hij na de kiellegging, volgens zijn perschef, nog enige grote onthullingen doeen. (Van onze correspondent) EINDHOVEN De echtparen S. en K. in de tuin van hun huizen aan de Aalsterweg te Eindhoven genie tend van een rustig ogenblik, zijn op wrede wijze in die rust gestoord. Plotseling zaten zij zelf, hun tuinmeu bels en tuin onder faecaliën. Men vermoedt, dat een passerend vlieg tuig de oorzaak van deze narigheid is geweest, maar een onderzoek in die richting door de politie ingesteld, heeft (nog) geen opheldering ge bracht. (Van een onzer verslaggevers) WALSOORDEN. Bleyko n.v. betonindustrie, gevestigd bij de nieuwe streekhaven te Walsoor den, is bezig een omvangrijke centrale te bouwen, die berekend is op een produktie van 90 m3 per uur. Dit is ruim voldoende om aan de behoefte in Zeeuwsch- Vlaanderen te voldoen. Over drie weken zullen de eerste mixers met mortel geladen worden. Het bedrijf biedt werk aan 80 man. Het terrein waarop de nieuwe betoncentrale wordt gebouwd be slaat een oppervlakte van ruim twee ha. Het reeds bestaande ge deelte is vier ha groot. De silo met verwerkingspotten naast de loodsen is enkele tientallen meters hoog en van Duitse makelij. Monteurs zijn momenteel druk doen de met de opbouw. De nieuwe cen trale, voorzover ons bekend de groot ste in heel Zeeland, heeft een twee ledige functie: a) voor intern ge bruik en b) voor externe doeleinden. In de silo wordt een samenstelling van zand, cement, grind en water in een bepaalde verhouding afgewogen. De substantie wordt als mortel op gevangen in een mixerwagen. Thans rijdt er een, maar 't ligt in de bedoe ling meer auto's aan te schaffen om alle utiliteitsbouw-, weg- en haven werken in Zeeuwsch-Vlaanderen zo efficiënt mogelijk te kunnen bevoor raden. Eenzelfde samenstelling van grind, zand en cement wordt gebruikt voor het vervaardigen binnen het be drijf van rioleringsbuizen, beton blokken, e.d. Bleyko n.v. is tot uitbreiding over gegaan, omdat rekening gehouden wordt met de ontwikkelingen in de toekomst. De nieuwe inrichting vol doet in alle opzichten aan de modern ste normen op dit gebied. De havenactiviteiten op Walsoor den worden door de drastische uit breiding van deze betonindustrie in hoge mate bevorderd. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Burgemeester J. (I. Aschoff zal op maandag 6 mei de vlag hijsen op het bouwwerk schouw burg en lyceum in Terneuzen, dat op die dag zijn hoogste punt be reikt. Het bereiken van deze mijlpaal zal met enige plechtigheden gepaard gaan. De aanvankelijke verwachting was, dat het lyceum in augustus 1969 gereed zou komen en de schouw burg in januari 1970. De bouw ver loopt echter zo voorspoedig, dat men voorloopt op het tijdschema en thans verwacht, dat zowel schouwburg als lyceum in augustus 1969 kunnen wor den opgeleverd. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. Arme ko per! Die verzuchting moest men woensdag in 'de rechtszaal van de arrondissementsrechtbank te Middelburg wel slaken bij het aanhoren van de voorwaarden waaraan degene, die het schip ..Quiet Waters" in bezit zou ver werven, zou moeten voldoen. Eentonig klonk het uit de mond van de griffier: het schip voet stoots aanvaarden zoals het er bij ligt in een der Vlissingse binnen havens. De koper zal op niemand verhaal mogen doen als het schip niet aan de door de griffier gedane beschrijving voldoet. De koper moet direct 3000 gulden betalen en het restant binnen dagen." Voordat rechter mr. B. Sieperda met de executoriale verkoop begon liet hij nog een waarschuwing ho ren. Degene, die als meestbiedende de „Quiet Waters" de zijne zou mo gen noemen, zou ook voor de tot nu toe gemaakte kosten moeten op draaien: op het moment van de vei ling opgelopen tot het, voor dit mi nuscule scheepje, niet geringe be drag van 6.273 gulden en 56 cent. Op de specificatie van die rekeing kwamen de meest uiteenlopende kosten voor zoals 826,60 aan haven gelden, verschuldigd aan de N.V. Haven van Vlisingen en 281,29 voor een advertentie van de verkoop in het „Hamburger Abendblatt". Grootste belanghebbende onder het publiek was woensdag ongetwij feld de Vlissingse sleepbootreder Theo Dijkhuizen. Hij bracht vorig jaar de „Quiet Waters", die met ma- chineschade hulpeloos op de Noord zee ronddreef, met zijn sleepboot Temi III behouden in de haven van Vlissingen binnen. De „Quiet Wa ters" een voormalig Engels zee gaand vissersschip en gekocht door een Marokkaan, een zekere mijn heer J. Hussieni, was onderweg van Engeland naar Oost-Duitsland. Daar zou een nieuwe motor in het scheepje worden ingebouwd. De heer Hussieni, wiens' naam, aldus het bericht van verkoop, „ook wel wordt gespeld Husseini", dacht met deze en andere afgedankte vissers schepen in de visvangst voor de kust van zijn land snel rijk te worden. Aan boord van de „Quiet Waters" oevond zich een Engelse uitbreng bemanning, die maar al te blij was in Vlissingen weer vaste grond on der de voeten te hebben. Edoch, de hr Hussieni of Huseini, residerende te Hamburg, weigerde de heer Dijk huizen zijn bergloon uit te betalen. De Middelburgse rechtbank veroor deelde de Marokkaan op 20 decem ber van het vorig jaar prompt tot betaling van 15.000 gulden. Er is sindsdien taal noch teken van hem gehoord. Het is voor berger Dijkhuizen en zijn procureur, mr. J. van Deinse, woensdag allemaal weinig plezierig verlopen. Niemand van de aanwezi gen wilde boven de eerste inzet van duizend gulden, die de heer Dijk huizen zelf had gedaan, uitgaan, zo dat de „Quiet Waters" aan de sleep bootreder toeviel, met alle gevolgen voor hem vandien. De verkoop van het oude scheepje geschiedde zowel door opbod als af slag. De koper zou dan zowel het hoogste bod als het afgemijnde be drag, bij elkaar opgeteld, moeten betalen. Helaas. De gezichten van de he ren Dijkhuizen en Deinse versom berden, toen de aanvankelijk en thousiast met zijn werk begonnen deurwaarder al snel moest conclu deren, dat niemand het door de pro cureur gedane bod van 1000 gulden wenste te verhogen. De stem van' de deurwaarder leek steeds benepener te worden toen hij bij de afslag, be gonnen met 100.000 gulden steeds verder moest afdingen tot hij uitein delijk weer bij het „briefje van dui zend" moest eindigen. Daarmee was de zaak afgedaan, althans in de rechtszaal. De enige serieuze belang stelling voor het scheepje kwam van de zijde van een drietal Duit sers uit Krefeld, die de „Quiet Wa ters" als zeegaand jacht zouden wil len „benützen". Zij voelden echter niets voor de formaliteit van de executoriale verkoop en begonnen de onderhandelingen op hun manier direct na afloop van de rechtszaak achter een glas bier. Dat verliep wat beter. De Duitsers namen het schip over. De heer Dijkhuizen komt ech ter toch niet uit zijn kosten. Daar voor was de prijs nog te laag. Deze jas.... Ja! Mooi? Ja! Mannelijk? Ja! Goed gemaakt? Ja! Voor lente, zomer, herfst en winter? Ja! ja! ja! ja! ja! (Van een onzer verslaggevers) KORTGENE Maandag a.s. zullen de eerste regenboogfo rellen het Veerse Meer gaan bevolken. De organisatie ter ver betering van de binnenvisserij zal in de buurt van café-restau rant „Delta Marina" bij Kort- gene de eerste partijen uitzetten. Tegelijkertijd zal er een hoe veelheid glasaaltjes worden uit gezet. Er zal, na de tewaterlating van de nieuwe waterbewoners, een uiteenzetting worden gegeven over het hoe en waarom van de forellen visserij, terwijl er ook een demonstratie van het vissen met de vliegenhengel zal wor den gegeven. (Van een onzer verslaggevers) GOES De Zeeuwse koorschool te Goes in deze week met de re petitie begonnen voor een t.v.-optre- den. Op 7 en 8 mei worden de op namen gemaakt voor een uitzending, die waarschijnlijk in juli „de lucht" in gaat. Voor de t.v.-opnamen reizen 65 zan gertjes van de Zeeuwse koorschool per bus naar Bussum. Zij logeren daar in het vormingscentrum van de K.V.P. De nacht van 7 op 8 mei zal wel een „radicale" nacht wor den, want als de koorschool uit is, dan is zij goed uit. De uitzending die wordt voorbereid, betreft de kinderopera „De markies van Carabas", de illustere figuur uit het sprookje van de gelaarsde kat. De tekst voor deze kinderopera is geschreven door Leo Leeman. De directeur van de Zeeuwse koorschool Jan Heyblok, schreef de muziek voor de opera, waarbij hij geheel van het aanwezige stemmenmateriaal uitgin- „De markies van Carabas" werd cir ca een jaar geleden voor het eerst (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het Zeeuwse col lege van Gedeputeerde Staten heeft een verzoek gericht tot alle Zeeuw se gemeenten om deel te nemen aan een gemeenschappelijke regeling in zake de luchtverontreiniging. Op de ze manier hoopt men te bereiken, dat deze materie in een breder ver band de nodige aandacht zal krijgen. Intussen zijn de kanaalzonegemeen ten in Zeeuwsch-Vlaanderen (Axel, Sas van Gent, Terneuzen en West- dorpe) uitgenodigd om een bedrag van ruim vijfentwintig cent per inwo ner te betalen om de metingen van de luchtverontreiniging in hun ge bied te kunnen bekostigen. In de kanaalzone wordt al vele ja ren, zij het in vrij beperkte mate, hinder en ook schade ondervonden door luchtverontreiniging. In belang rijke nate wordt dit veroorzaakt door fluor-houdende verbindingen, voorna melijk afkomstig van de n.v. Zuid- Chemie in Sas van Gent, in min dere mate ook door andere gassen, afkomstig van diverse bedrijven. Tot dusver vonden metingen plaats in opdracht van en voor rekening van de Zuid-Chemie. Als gevolg van interne maatregelen is zoals ge meld de door fluorverbindingen veroorzaakte schade helangrijk ver minderd, maar ongetwijfeld komen deze gassen ook nu nog in de lucht. De schade, die door andere bedrij ven veroorzaakt wordt, blijkt inmid dels ofwel van geen betekenis te zijn, ofwel volledig vergoed te worden. Daarbij worden maatregelen voorbe reid om luchtverontreiniging te voor komen. Men acht metingen rond de Zuid- Chemie in ieder geval gewenst om te kunnen nagaan of de verontrei niging niet toeneemt. In eerste in stantie kon van een bedrijfsbelang worden gesproken bij het verrich ten van metingen. Nu echter door het bedrijf maatregelen zijn getrof fen, acht men meer een algemeen be lang betrokken bij de voortzetting van de metingen. De kosten worden in totaal geraam op 20.000 gulden, waarvan de helft voor rekening van de provincie Zee land wordt genomen. Het college van Gedeputeerde Staten heeft thans aan de kanaalzonegemeenten ver zocht, het resterende bedrag voor haar rekening t.e willen nemen. (Van onze correspondent) VLISSINGEN De Vereniging voor Protestants-christel. Onderwijs hield in de Koningin Wilhelmina- school te Vlissingen haar eerste le denvergadering. Deze nieuwe vereni ging is ontstaan na de fusie van de Vereniging voor Bijzonder Lager On derwijs op gereformeerde grondslag met de Vereniging ter Bevordering van Christelijk Onderwijs. Voorzit ter A. Lokker noemde de fusie tus sen de beide schoolverenigingen een historisch gebeuren. Het voorstel van ds. Y. van der Schoot, om de nieuwe school aan de Alexander Go- gelweg in Paauwenburg naar dr. King te noemen ondervond nogal wat tegenstand, omdat traditiege trouw aan de scholen namen van leden van het Oranjehuis worden ge geven en men vreesde dat over een aantal jaren de naam van dr. King vergeten zou zijn. Na stemming blij ken er evenveel voor- als tegenstem mers te zijn. Omdat, volgens de sta tuten, bij staking der stemmen een voorstel als vervallen wordt be schouwd zal de neiuwe school, die of ficieus al naar Louise de Coligny werd genoemd, deze naam ooq offi cieel krijgen. Als leden van het nieuwe bestuur werden gekozen de heren: G.A. Geel hoed, A.N. Harmsen, J, C. van Heer- de, C. van den Hoek, J. Jobse, G.F. Karstanje, J. van Keulen, A. Lokker en J. M. Moraal, allen oud-bestuurs leden van de gefuseerde verenigin gen en de dames A.P. van der Lin- de-Hoogerheide en E.J. Markwat- Flipse. De Vereniging voor Protes tants Christelijk Onderwijs te Vlis singen zal de belangen van de vol gende scholen gaan behartigen: De Prins Willemschool, de Oranje- school, de Koningin Wilhelminaschool de Prins Bernhardschool, de Juliana van Stolbergschool en de nieuwe Louise de Colignyschool. (Van onze correspondent) GOES De uien van de nieuwe oogst uit de zuidelijke landen zijn erg duur. De kwaliteit van de oude Nederlandse oogst die in de koel huizen is opgeslagen, is vrij goed gebleven. Als gevolg hiervan is de prijs van exportgescliikte uien de laatste week sterk gestegen. Grove en middel kwaliteit 1 uien, die enkele weken geleden met moei te aan 10 cent per kg kwamen, wat betekende dat de kosten van het klaarmaken nauwelijks werden goed gemaakt, worden nu verkocht voor 20-22 cent per kg. In Zeeland zijn overigens niet veel telers meer die nog uien hebben. Wel heeft de handel nog vrij grote voorraden geschikbaar in de koel huizen, waaruit thans volop wordt geruimd. Engeland is op het ogenblik de be langrijkste afnemer van dit produkt, direct gevolgd door West-Duitsland. Ook gaan er dagelijks nog flinke hoe veelheden naar Frankrijk en Afri- kaaneslanden. uitgevoerd. Het geestige werkje is sinds die tijd al een keer of veer tig uitgevoerd. De regie bij de t.v.-uitvoering heeft Bram van Erkel. De Zeeuwse koor school is de laatste tijd extra ac tief. Men probeert zoveel mogelijk voorstellingen te geven, in verband met de plannen voor verbetering van de accommodatie in Goes, die niet meer van deze tijd is. Het t.v.- optreden stelt speciale eisen aan de zangertjes, met name wat het ac teren betreft. (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDEB. en w. van de gemeente Vogelwaarde willen de gewestelijke sociale school van het N.K.V. te Hulst een jaarlijkse sub sidie geven, vooral nu er in de ge meente een voldoende belangstelling bestaat voor het volgen van de les sen. De gemeenteraad, die vrijdag a.s. om 7 uur bijeenkomt, wordt voorgesteld akkoord te gaan met een bijdrage van f 15,- per leerling. Mo menteel wordt de school door acht leerlingen uit Vogelwaarde bezocht, zodat de subsidie voor 1968 op een totaal bedrag van f 120,- komt. Op 10 november vorig jaar werd afwijzend beschikt op het subsidie verzoek, omdat de financiële positie van de gemeente te zorgelijk was. B. en w. zijn nu van mening, dat de belangstelling voor de gewestelij ke sociale school van het N.K.V. in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen gestimu leerd moet worden, hoewel de finan ciële positie van de gemeente nog steeds een zorgenkind is. In de ver gadering van vrijdagavond worden nog de volgende punten besproken: wijziging intercommunale IZA-rege- ling Zeeland; wijziging ambtenaren reglement; wijziging op de verorde ning seizoenwoonverblijven, en de wijziging van de grens bebouwde kom Hengstdijk, structuurplan Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen-Oost; begro ting afvalwaterleiding Oost-Zeeuwsch -Vlaanderen-Oost; een subsidie aan de commissie regionale fokdag Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen en enkele be grotingswijzigingen. Een beeld van één der repetities in „Schuttershof" te Goes. (ADVERTENTIE) Nu met GRATIS handige verstuiver (waarde f3,25) Idee voor cadeau v.a. f5,95. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT De ex-zeeman Rinus Bouwmeester (62), die sinds hij de wilde vaart verliet een zwerversbestaan op dé vas te wal leidt en vorig jaar in het nieuws kwam door een 100 km lange voettocht te maken om bij de geboorte van Prins Willem- Alexander bij Drakensteijn te zijn, is weer op weg naar het do mein van het prinselijk paar. Een paar dagen geleden is hij vertrokken, te voet uit huize „Ark" te Vlissingen om in de buurt van Drakensteijn zaterdag aanstaande de eerste verjaardag van het prinsje te vieren. De Utrechtse politie heeft de zwer ver gisternacht om half drie on derdak verleend. Na een kort hazeslaapje is Rinus Bouwmees ter vanmorgen om acht uur weer monter op stap gegaan. ,ZO'N boottocht maken is veel pret tiger dan een dagtocht per bus naar het buitenland. Je zit dan de hele dag gaar te worden in een schokken de bus, je rijdt vreselijk veel, maar je ziet bitter weinig. Je kunt ook niet eens gezellig bij kennissen gaan zitten, iets drinken of de benen lek ker strekken." Dit zegt de heer J. Tieleman te Walsoorden, voorzitter van het buurtcomité en bekend om zijn activiteiten op velerlei gebied. ,ALS je zelf niks organiseert", meent hij, „dan heb je ook nooit iets. Daar om hebben we als buurtcomité ge meend er goed aan te doen weer eens een Flandria-boottocht te or ganiseren. Op 11 mei komt een Flan- dria-17 naar de haven van Walsoor den. De mensen hoeven dus niet speciaal naar Antwerpen om daar aan boord te gaan. Er zijn al meer dan honderd aanvragen binnen. De boot biedt plaats aan 180 man. Ik ben niet bang dat het bij honderd blijft. Het kan zelfs zijn dat we nog plaatsen tekort komen." ,IN 1964 hebben we ook zo'n boot tocht georganiseerd. We gingen ook hier in de haven aan boord. De tocht ging van Walsoorden over de Wes- terschelde, het Kanaal door Zuid- Beveland naar de Oosterscheldebrug de kabelbaan over de Grevelingen, naar Willemstad en weer terug. Er waren toen 220 mensen aan boord." ,HET lag toen moeilijk met de haven. Het was nog een echte getij-haven. Dat is nu met de nieuwe haven af gelopen. Je kon niet zeggen: kom, we vertrekken dan en dan. Het be stellen van een boot was helemaal afhankelijk van het getij. Dat was te bezwaarlijk. Nu kunnen we zelf bepalen wanneer en op welke dag we willen varen. Hoog of laag water dat speelt geen rol meer. We hebben alle mensen, die toen zijn meegeweest, weer aangeschreven. We hadden de passagelijst nog. De groepen zijn wel groter dan toen. Om negen uur 's morgens vertrekken we. We vol gen de scheepvaartroute tot Vlissin gen. Dan gaat de boot het Kanaal door Walcheren op naar Middelburg, vandaar richting Veere. Daar blij ven we een paar uur." „VERVOLGENS varen we het Veerse Meer op naar Katse Veer onder de Zeelandbrug door naar Zierikzee en weer terug via de OosterscheIde naar Wemeldinge, Kanaal door Zuid-Be veland, Hansweert, Westerschelde en tenslotte naar Walsoorden. We hopen 's avonds om elf uur terug te zijn. Er is ook een gids aan boord. Dat is een man, die Zeeland behoorlijk kent. De vorige keer is hij ook mee geweest. Hij weet ook het een en ander te vertellen over de bodem gesteldheid van de Westerschelde en de vaarroute. Van de Deltadienst kregen we een map met documenta tiemateriaal, dat door hem grondig bestudeerd zal worden."

de Stem | 1968 | | pagina 17