Dit jaar 79 Zeeuwse teams in schoolhandbaltoernooi Walcheren FEES1 >DIERE]\ ENT M OP KONINGINNEDAG TE GOES GROTE M0T0RSH0W f Janïuffermansl exposeert In Antwerpen LUCKY LUKE: DE NAIJVER heetman UIjoenen vooi nj garnalen-sp AXEL Dagblad De Stem TERNEUZEN Zwitserse journalisten in Zeeland MIDDELBURG F eestprogramma koninginnedag Gemeente Middelburg VLISSINGEN Bonedi j keschool wordt opgeheven Uitgifte bouwgrond in Paauwenburg II Luchtverontreiniging Goese brigadier Hamelink viert zilveren jubileum WSV Hontenisse organiseert weer Scheldetocht JAC. WALVOORT Aan onze adverteerders Hoogwater 55 wot tn waar) ROLEX MORGEN Meei nieuws i stad en streelt op pag. 3-5 Uniek 2 ÖA&BIAD ST£M VAN W©£N&BAG 24 AfRIi I960 Autobotsing; In de Oranjestraat vond een aanrijding plaats tussen een vrachtwagen met aanhanger en een personenauto. De vrachtwagen, be stuurd door J. K. S. uit Tholen, reed over de Oranjestraat in de richting van het grote kruispunt. Hierbij moest de bestuurder uitwijken voor een daar geparkeerd staande perso nenauto, waarvan de eigenaar op dit moment nog niet bekend is. Terwijl hij met deze manoeuvre bezig was, kwam van de andere kant een perso nenauto, bestuurd door A. F. J. S. uit Sint Jansteen. Een aanrijding was het gevolg. De personenauto werd Zwaar beschadigd, de bestuurder kwam met de schrik vrij. Dodenherdenking Ter gelegen heid van de nationale dodenherden king op zaterdag 4 mei zal bij het Poolse monument aan de Oranjestraat een korte plechtigheid worden ge houden. Het programma hiervoor luidt als volgt: 19.55 De genodigden komen bij een in het stadhuis; 19.56 vertrek van het stadhuis in een stille tocht naar het Poolse monument; 19.58 kransleg ging door de burgemeester; 19.59 last post; 20.00 twee minuten stilte 20.02 bloemlegging door verenigin gen, schoolkinderen, enz. Daarna te rugkeer naar het stadhuis. Bejaarden bijeen In het bejaar denlokaal aan de Walstraat werd een bijeenkomst gehouden door de r.-k. bond van bejaarden, waarbij vijftig leden aanwezig waren. Pater Barnabas uit Sluiskil behan. delde enige veranderingen die in de kerk zijn opgetreden. Op bevattelijke wijze besprak hij enige problemen, die door de aanwezigen aan de orde werden gesteld. De heer L. M. Lauret, maatschap- Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, tel 01140-2377. Klokstraat 1, Goes, tel 01100 -8030. EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (Inspecteur) Breitnerstraat 11, Terneuzen, tel. 01150-4281. Th. de Sakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen. tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, tel. 01140-3168. Afl. Bogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01 170-2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes tel. 01100-8030. J. Hüsken, Breitnerstraat 81, Terneuzen, tel. 01150-3296. J. Robesin, Kijkuit 18-20, Axel, tel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4. Middel burg, tel. 01180-7764. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100-5689. pehjk werker in de Kanaalzone, gaf een uiteenzetting over het maatschap pelijk werk, dat nog te weinig bekend schijnt te zijn en waarover wel enige misvattingen bestonden. Ook bejaar den kunnen met hun eventuele pro blemen bij het maatschappelijk werk terecht. Alles wordt op zeer discrete wijze besproken, en waar mogelijk tot oplossing gebracht. Mej. Fockhaart uit Roeselaere (B en maatschappelijk werkster in Sas van Gent, verving mej. Van Putten. J g^f een korte uiteenzetting van wat de Gezinszorg kan betekenen voor de bejaarden. De voorzitter, de neet' A- Oudenaert, bedankte de spre- Bromfietser gewond Doordat de bestuurder van een vrachtauto, R. D. uit Terneuzen, rijdende in de rich ting Axel geen doorgang verleende aan de bromfietser L. R. S„ eveneens uit Terneuzen afkomstig, toen hij de Van Steenbergenlaan wilde inrijden, ontstond een aanrijding. De brom fietser kreeg eerste hulp van dokter Hoving, die hem naar het Juliana- ziekenhuis liet brengen. Raadstukken In de redactie van twee agendapunten voor de raads vergadering van 25 april, betreffende de benoeming van twee hoofden, is een vergissing geslopen. Deze agenda punten moeten als volgt luiden: Voorstel tot benoeming van een hoofd van de openbare lagere school „Zon- neschool", met ingang van een door b. en w. nader te bepalen datum. De voordracht luidt: 1. De heer H. H. C. de Leeuw, Terneuzen. Het andere agendapunt is een voorstel tot be noeming van een hoofd van de school voor schipperskinderen, met ingang van een door b. en w. nader te be palen datum. Op de voordracht staat de heer J. Timmer te Zaandam. Aardenburg Tenniswedstrijden S.J.E.F. 1 uit .Aardenburg en Hulster Ambacht III uit Hulst ontmoetten elkaar in com petitieverband te Aardenburg. De thuisclub won met 7-1. De uitslagen luidden als volgt: Heren-enkel P. Paridaan—K. van Aart 6-2 6-2, J. ParidaenF. v.d. Bo- gaert 6-0 6-2. Dames-enkel mevr. M. Trapman Bauer—mej. M. d'Hondt 6-0 6-0, mej E. Quataert—mej. L. Buijsrogge 36- 9-7 4-6. Heren-dubbel J. Paridaen en W Trapman—F. v.d. Bogaert en F. Nijs 6-1 6-0. Dames dubbel T. Cuelenaere en E. Quataertmej, M. d'Hondt en mej. E. van Klooster 6-2 4-6 6-0 Gemengd-dubbeldhr. W. Trapman en mevr. M. Trapman-Bauermej. L. Buijsrogge en dhr. K. van Aart 6-3 6-1, mej. T, Cuelenaere en dhr. J. Paridaen—mej. E, v. Klooster en dhr. F. Nijs 6-1 6-0. Sluiskil Handboogsport De beoefenaren van het edele boogspel kwamen ook te Sluiskil in actie op de staande wip Behalve de traditionele vogels wer den door enkele sportliefhebbers twee tjoepen in het spel geschonken. Deze werden afgeschoten door A. de Wulf, Ertvelde (B.) en R. Begheyn, Ter neuzen. De uitslag van de wedstrijd was eerste hoogvogel: R. Tak, Ertvelde (B.); tweede: G. Mattheeuws, Axel. de derde werd niet afgeschoten. Zij vogels: Alb. Goethals, Gilze-Rijen en Ed. Kaas, Zandstraat; kallen: Alb Goethals en R. Tak. Stoppeldijk Parochieraad Tot lid van de paro chieraad zijn gekozen: mevr. R. Due rmck-Asselman, mej. L. Hamelinck, (Van een onzer verslaggeefsters) GOES. Dinsdag 30 april wordt op de gemeentelijke sport terreinen aan de Westhavendijk in Goes het „Vlam" schoolhand baltoernooi gehouden. Dit jaar lijkse evenement wordt georgani seerd door de oGese handbalver eniging Hellas ten behoeve van de schoolvereniging Vlam van het Goese Lyceum. Aan dit zevenhandbaltoernooi wordt deelgenomen door scholie ren van het voortgezet onderwijs in Zeeland. In totaal zullen 70 schoolteams de strijd aanbinden. Gespeeld wordt in vier afdelingen: meisjes en jongens beneden, en meis jes en jongens boven de 15 jaar. De wedstrijden beginnen 'i morgens om 9 uur. De halve; finales zijn gepland om 4 uur. Al» alles volgens het pro gramma verloopt zullen de finale wedstrijden in de vier groepen om half 5 gespeeld worden. Voor het handbaltoernooi zijn prij zen beschikbaar gesteld door het Nederlands Handbal Verbond afde ling Zeeland en door een aantal be drijven in Goes. Aan de wedstrijden wordt deelgeno men door: r.-k. h.b.s. Goes, open bare ulo Goes, „Vlam" Goes, vak- echool Goes, christelijke ulo Goes, christelijke lyceum Goes, l.t.s. Goes, r.-k. ulo Goes, openbare ulo Zierik- zee, christelijke ulo Zierikzee, ly ceum Zierikzee, huishoudschool Vlis- singen, r.-k. ulo Vlissingen, l.t.s. Vlissingen, Oranje Nassau ulo Vlis singen, openbare ulo Vlissingen, u.t.s. Vlissingen, De Ruyterschool Vlissin gen, h.t.s. Vlissingen, rijks h.b.s. Vlis singen, openbare ulo Kruinjngen, landbouwhuishoudschool Kruiningen l.t.s. St.-Maartensdijk, l.t.s. Oost burg, christelijke ulo Tholen,' open bare ulo Tholen, rijkskweekschool Middelburg, christelijke kweek school Middelburg, rijks h.b.s. Mid delburg en de school voor scheeps- werktuigkundigen Middelburg. OP DE FOTO Zo zullen ook dit jaar honderden scholieren zich enthousiast inzet ten om de eer van hun school te redden. (Van een onzer verslaggeefsters) ZIERIKZEE Zeven Zwitserse journalisten zijn gisteren vanuit Zü- rich op studiereis vertrokken naar Zeeland. Het gezelschap maakt de ze reis op uitnodiging van de heer F. N. M. Hendricks, directeur van de Algemene Nederlandse Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer in Zürich. Vandaag zullen de journalisten via de Grevelingendam naar Zierikzee rijden. Daar worden ze omstreeks half één op het stadhuis ontvangen door het gemeentebestuur. Omstreeks drie uur vertrekt het ge zelschap uit Zierikzee en gaat via de Zeelandbrug, over Noord-Beveland naar Veere. Vandaar gaat de reis tegen het eind van de middag via Middelburg naar Vlissingen. Vanuit Vlissingen zal donderdag morgen een rondrit over Walcheren, met een bezoek aan Miniatuur Wal cheren in Middelburg, worden ge maakt. Tegen de middag wordt naar Goes gereden. Vandaar gaat het ge zelschap via Bergen op Zoom en Bre da naar Rotterdam. Vrijdag zal het weer naar Zürich terugreizen. Het gezelschap zal in Nederland worden begeleid door de heer W. J. van der Wal, administrateur van de provinciale Zeeuwse V.V.V. mej. H. Mangnus, mevr. M. Uitter hoeve-de Rijk en de heren C. de Cock P. Kindt, W. Lambert, B. de Schep per, O. Vosveld en H. Wijnackèr. Aan de stemming hebben 216 parochianen deelgenomen. Verschillende gekoze nen konden hun benoeming niet aan nemen vanwege te nauwe graad van bloed- of aanverwantschap met an dere gekozenen, terwijl enkele geko zenen om andere redenen hun be noeming niet hebben aanvaard. Vogelwaarde Maatschappelijk werk Al deed april dan met de zon wat hij wilde, de samenwerkende- centra voor maat schappelijk werk van Vogelwaarde en Hontenisse kregen nog de slot' avond van hun winterprogramma te verwerken. Voor deze avond, een vervolg op de gehouden gespreks avonden met de jongerenbestond veel belangstelling. Ongeveer zeven tig volwassenen volgden met grote aandacht de inleiding van de heer R. Wasterval, directeur van het Vor mingscentrum Hedenesse, die na de pauze nog een groot aantal vragen op het terrein van de seksuele voor lichting en opvoeding duidelijk en bijzonder sympathiek wist te beant woorden. Verlichting Omdat de openbare verlichting gelijke tred dient te houden met de woningbouw is weer een groot gedeelte van het uitbrei dingsplan Vogelwaarde van verlich ting voorzien. Profiterend van de verlichting behoort nu straks een avondwandeling rond het fraaie sportpark ook tot de mogelijkheden Ook de parkeerterreinen zijn nu goed verlicht en deze zullen daardoor nog beter aan het gesteld» doel kunnen beantwoorden. Voor de viering van koninginnedag op dinsdag 30 april, heeft de konink lijke vereniging „Uit het Volk Voor het Volk", een uitgebreid en gevarieerd programma samenge steld. Het ziet er als volgt uit: 8.30 uur: Hijsen van ongeveer 24 vlaggen op de Markt door Padvind- sters en Padvinders. 9.00 uur: Aanvang wedstrijden ringrijden op de Dam (tot pl.m. 17.00 uur). In de loop van de morgen be oordeling van de versiering van de paarden door een dames-jury. 9.15 uur: Aubade voor het stadhuis door de leerlingen van de 4e, 5e en 6e klas van alle lagere scholen (be halve Nw.- en St. Joosland). Begelei ding door het Middelburgs muziek korps. Na het 3e zangnummer een intermezzo, uit te voeren door de drumband van het Middelburgs mu ziekkorps. 10.0012.00 uur: Kinderspelen op de Markt onder leiding van atletiek- en handbalvereniging E.M.M. 11.40 uur: Rondrit met paarden door de ringrijders (Middelburgse ringrijdersvereniging „Nooit Ge dacht"). 12.00 uur: Prijsuitreiking kinder spelen. 13.0014.00 uur: Carillonbespeling. 14.00—15.00 uur: Uitvoering van het spel „Noord-Zand-Zuid", opgezet naar een idee van het voormalig t.v.- spel „Een tegen Allen". Speelplaat sen: in Nieuw Middelburg op het schoolplein van de Oranje-Nassau- school aan de Oranjelaan; op het Zand aan de rolschaatsbaan aan de Westerscheldestraat en in Middel burg-Zuid op het schoolplein van de twee scholen aan de Sam. Radema- eherstraat. Praktische en theoreti sche vragen. Raad van Wijzen. H'fr- aan werken mee de buurtvereniging „Nieuw-Middelburg" en de Wijkver- eniging „Zuid". Algehele leiding en ontwerp door de Middelburgse Jeugdraad. 15.00 uur: Mars door twee padvin dersband via twee verschillende routes vanaf het station naar de Dam. Uitreiking van ballons op de Dam. 15.15 uur: Ballonoptocht van de Dam naar de Markt m.m.v. een padvind- sters- en een padvindersband uit Rotterdam. 15.30 uur Lossen van de ballons voor de afstandsdraadwedstrijd. Ver loting onder de nummers van de ver kochte ballonkaarten. 15.45 uur: Optreden van de padvin dersband uit Rotterdam. 16.10 Mars van de twee padvinders bands vanaf de Markt naar station, twee verschillende routes. 16.15 uur Prijsuitreiking op de Markt van het wedstrijdspel van de Middelburgse Jeugdraad. 16.3017.30 uur: concert op de Markt door de chr. muziekvereniging „O.N.D.A.". 16.3018.00 uur: „Luctor et Emergo" opent het zwembad met wedstrijden voor de leerlingen van de 3e en 4e klassen en voor de 5e en 6e klassen der lagere scholen. De ko ninklijke vereniging „Uit het Volk. Voor het Volk" stelt prijzen beschik baar. 20.0023.45 uur: Pop-festival met twee bands in de sporthal o.l.v. een Middelburgse jeugdgroep. 20.15 uur: Lampionoptocht vanaf 5 verschillende punten naar de Markt: Vertrekpunten: Olmenlaan, met Sig naalafdeling „Achilles". Ontmoetings- kerk, Oosterscheldestraat, met „Juli ana"; Schroeweg, met „O.N.D.A."; Nassaulaan/Veerseweg, met Middel burgs muziekkorps; Klein Vlaande ren (Gasthuis), met drumband Leger des Heils. Lampiontocht verzamelen op de Markt. 20.45 uur: Vertrek lampionoptocht vanaf de Markt, route via Abdijplein, défilé voor de Commissaris der Ko ningin. 21.15 uur: Lampionoptocht terug op de Markt. 21.30 uur: Optreden van „Medio burgum" op de Markt. Burgemeester en Wethouders van Middelburg maken bekend, dat blij kens het koninklijk besluit van 21 december 1967, Stb. 682 het school geld voor het volgen van kleuter onderwijs met ingang van een ja nuari 1968 48 per kind per jaar bedraagt. Indien voor een gedeelte van een jaar schoolgeld verschul digd is bedraagt het schoolgeld 4 per kind per maand. Voor een tweede en eventueel volgend kind uit hetzelfde gezin, kan het school geld worden verminderd tot de helft. De ouders, voogden of verzorgers, worden desverlangd vrijgesteld van de verplichting tot het betalen van schoolgeld, wanneer hun in komsten liggen beneden de normen zoals deze zijn, of zullen worden vastgesteld, door de minister van onderwijs en wetenschappen. Inlichtingen terzake van deze nor men zijn te verkrijgen ter gemeen tesecretarie, afd. financiën, alwaar ook de formulieren voor verzoek schriften om vrijstelling verkrijg baar zijn. Feestavond A.N.B.B. De plaat selijke afdeling van de Algemene Ne derlandse Bouwbedrijfs Bond houdt op 3 mei 's avonds om 8 uur, in de „Gouden Poorte" een feestavond. Tijdens deze avond zal afscheid wor den genomen van de huidige voor zitter, de heer Wim Hendriks. De heer Hendriks verlaat de bond we gens verandering van beroep. Het leerlingental van de openbare lagere Bonedijkeschool loopt derma te terug dat de school zal moeten worden opgeheven. Het gemeentebe stuur stelt de raad voor, dat per 1 augustus van dit jaar te doen. Als belangrijkste oorzaak van het terug lopen van het leerlingenaantal wordt de veroudering van de bevolking in dit stadsdeel genoemd. Het ge middelde leerlingenaantal, dat in het afgelopen cursusjaar nog 107 be droeg, zal het komende cursusjaar ten hoogste 80 bedragen. In overleg met de ouders en hoof den der betrokken scholen zullen de leerlingen worden overgeplaatst naar de In de omgeving van deze school aanwezige openbare lagere scholen. De leerkrachten zullen op andere scholen in de stad kunnen worden geplaatst. Ten aanzien van het hoofd va deze school, de heer P. Corne lis, zal het gemeentebestuur nog een nadere beslissing nemen. Het ligt in het voornemen van het gemeentebestuur van Vlissingen om de gegadigden voor bouwgrond in Paauwenburg liaan de hand van een chronologisch bijgehouden lijst een keuze te laten doen. Slechts voor de burgemeester en een aantal per soneelsleden van nieuw gevestigde bedrijven wil het gemeentebestuur een uitzondering maken. Zij zullen voorrang krijgen. Die uizondering wordt ook over wogen voor een invalide gegadigde. Getracht zal worden spaarders van de N.V. Bouwfonds Nederlandse Ge meenten, die chronologisch daar voor in aanmerking komen in de ge legenheid te stellen in ee aanee geslote complex te bouwen. De grondprijzen in Paauwenburg II zul len ongeveer drie maal zo duur wor den dan die in Paauwenburg I. Het gemeentebestuur stelt de raad voor het maximumbedrag tot 40.000 gul den per kavel vast te stellen. B. en w. vragen de raad voorts de be voegdheid tot verkoop van bouw grond in Paauwenburg II aan hen te delegeren zodat steeds beslissin gen op korte termijn kunnen worden genomen. Kranslegging In het kader van de nationale herdenking van oorlogs slachtoffers zal op zaterdag 4 mei namens het gehele personeel van de Kon. Mij. „De Schelde" een krans worden gelegd bij het Schelde-ge- denkteken. De plechtigheid, die 's- morgens om negen uur plaatsvindt, zal uiterst sober worden gehouden. Na de kranslegging zal een minuut stilte in acht worden gehouden. Arnemuiden De raad zal zich in de vergadering van donderdag 25 april ondermeer bezighouden met een voorstel over de gemeenschappelijke regeling in zake de lucht verontreiniging. Verder komen voorstellen aan de orde betreffende de aankoop van panden in het saneringsplan, begro- tigswjjzigingen en de aanstelling van een gemeentewerkman. De raadsvergadering begint om half acht. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Vrijdag 3 mei zal de heer A. K. Hamelink, brigadier van de gemeentepolitie in Goes, zijn 25- jarig jubileum in dienst van de over heid vieren. Ter gelegenheid daar van zal de jubilaris die dag op het politiebureau tijdens een korpsbijeen komst gehuldigd worden. De heer Hamelink werd op 27 mei 1915 in Terneuzen geboren. In okto ber 1945 trad hij, na de militaire dienst als hulpagent in dienst van de politie te Hilversum. In juli 1946 werd hij daar bevorderd tot agent van politie. Op 1 februari 1948 werd hij benoemd tot agent van politie te Goes, waar hjj in november 1952 werd bevorderd tot hoofdagent. Sinds 1 februari 1964 is de heer Hamelink brigadier, in het bijzonder belast met verkeers zaken. Degenen, die de jubilerende briga dier willen feliciteren kunnen dat doen tijdens een receptie, die van on geveer half vier tot half vijf op het bureau wordt gehouden. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE De wandelsport vereniging Hontenisse organiseert zaterdag 27 april voor de vijfde ach tereenvolgende maal een Schelde tocht. Gelopen zal worden over afstanden van 5, 10, 15 en 20 kilometer. Gestart wordt om 14.30 uur in hotel Van Leuven te Kloosterzande. o.a. Suzuki - Honda - Ducati - Jamaha - Britstone - Kawasaki - Kreid- ler van 50 t.m. 650 cc. Tevens bromfietsen: o.a. Kreidler, Zundapp, Mobylette, Honda, Bata- vus, Berini, Gazelle, Itom enz. Do. 25, vrijd. 26 en za. 27 april Gemeenschapshuis Pastoor Pottersplein, Breda. Geopend tot 10 uur 's avonds. Merelstraat 28, Breda, Belcrum. Tel. 01600 - 40258. Hoofddealer voor Breda en omstreken. In verband met koninginnen welke dag onze krant wel af schijnen, doch onze kanW sloten zullen zijn, wijzen wil dat advertentie-opdrachten onze uitgave van 1 mei maandag 29 april uiterlijk te 1 's middags in ons bezit moeten Advertentie-opdrachten voor i krant van 1 mei. die later dan bovengenoemd tijdstip in ons k zijn, zullen in onze uitgave val mei worden opgenomen. 1 Dagblad De 5J Advertentie.^ f Morgen, donderdag 2: weert 1.44 en 14.14 uur, Ternwi- en 13.39, Vlissingen 0.44 en 1 Wemeldinge 2.31 en 14,56 m, MIDDELBURG Rijksarchief: 9.30-12 en 13.30-17J Tentoonstelling spoorwegen in j Molenwater: 918 uur Miniatuur Walcheren Schouwburg 20 uur Ned. (W „In wankel evenwicht" VEERE Stadhuis 14 uur Raaösverjadg, I ANTWERPEN Rex 9.30, 11.45, 14, 16.30,19 en Ji j Play time aJ.. Odeon 11.45, 14, 16.30, 19 en 11} J Vivre pour vivre 18 Jaar F Pathé 12. 14, 16, 18, 20 en 2 -, Le petit baigneur 14 jaar Rubens 12, 15. 18 en 21 uur De getemde feeks a.l. Ambassades 12, 14.30, 16a, 21.30 uur In de hitte vandiué- l Savoy 12, 14, 16. 18. 20 en 2 g Helga 18 jaar Quellin 12, 14, 16. 18. 20 J Walt Disney a.l. Capltole 12, 14, 16, 18, 20 o Red Tomahawk 18 jaar KVO 20 uur De vogelhandelat NKT 20.30 uur Een lelie vn ij kere dalen GENT Capltole: Alexander de gelufcl Majestic: De komedianten llyjl Plaza: De jonge wilden li ;;e' f Select: Bonnie en Clyde lijs» Savoy: De tijd der mollen il f ST.-NIKLAAS Eden: Midzomernacht 18 jan I Century: De zaal Lady ChapilJ Palace: Aanval op de wagen 18 jaar Scala: Oorlog en vrede li jg| BRUGGE Memlinc: De jonge wilden lli Zwart Huis: Oscat 18 jaar f Forum: De avonturiers li jiq Capitool De laatste koning dl Scala: De foltertuin 18 jaar Korrekelder 20.30 uur Lady 0 Een zeer chic horloge, geschikt voor iedere gelegenheid. Een officiële chronometer met automatische opwinding door Rolex Perpetual rotor mechanisme. Perfekt beschermd tegen water, stof en vuil door de beroemde Oyster kast Gegarandeerd waterdicht Itot op 50 meter. [Verkrijgbaar in diverse uitvoeringen. ROLEX OYSTER PERPETUAL vanaf 485,- edelsteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. Lijnbaan 92 - Oostzeedijk 155-157 Tel. 1166 70 Rotterdam MIDDELBURG Rijksarchief: 9.30-12 a DM» I Tentoonstelling spoorwtei ia hm Molenwater 9-18 uur Miniatuur Walcheren De schakel 19.30 uur W- e 1 deravond Philatelies TERNEUZEN Gemeentehuis 19.30 uur Rasdgl ST. JANSTEEN Plan-West 13 uur Region;'*! fokveeda'g en premiekeuril» ren en vrouwelijk fokvee!1 Raadzaal 16.30 uur Raad»» SCHOONDIJKE Landbouwhuishoudschool M» uur Tentoonstelling HOEDEKENSKERKE Gemeentehuis 19.30 uur W| ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vat» KVO 20 uur De mantel NKT 20.30 uur Een lelie w'fc kere dalen GRNT K Bioscopen: Als onder KNS 20.30 uur De ST.-NIKLAAS Bioscopen: Als onder BRUGGE Bioscopen: Als onder va* Korrekelder 20.30 uur Udy^'l-' TURNHOUT ,.„11 Kursaal Al-les op zijnf'JjÜJ Forum De piraat van de w»| Aanvang 20 uur (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. De Zeeuwsch- laamse kunstschilder Jan Juffer- _«ns is uitgenodigd een expositie van zijn werken te verzorgen in de bekende Antwerpse zaal Veku, Wijn gaardstraat 9. De tentoonstelling, die tot en met 15 mei te bezichtigen zal zijn, wordt hedenavond om negen uur ffteopend door de journalist J. Hüsken uit Terneuzen. De tentoonstelling is dagelijks vanaf 20.00 uur geopend en Op afspraak. m K/È Ztïsl £LKAA(t\f jM NOS WEL EENS, Y O'TJMN/NS f A. (Van onze correspondent) COLIJNSPLAAT „De Ne- lerlandse vereniging ter bescher ming van dieren" heeft grote waardering voor de door machi- lefabrikant Verburg in Colijns- ï»laat ontwikkelde garnalen-spoel- ■eef. Het hoofdbestuur van de ierenbescherming heeft daarom esloten de twee Nederlanders, die een beslissende rol bij de ouw van dit unieke stuk visserij- 'erktuig hebben gespeeld, een xedaille van verdiensten toe te innen. Naast de heer Verburg il deze eer ook de bekende gar- jalenbioloog dr. A. Boddeke van fet Rijksinstituut voor Visserij- onderzoek ten deel vallen. De nieuwe garnalen-spoelzeef, die sn groot succes belooft te worden, in jaarlijks enkele miljarden jonge atvissen en massale hoeveelheden idermaatse garnaal het leven red- In. Het hoofdbestuur van de Die- inbescherming meent, dat deze uit- inding een dergelijk groot belang ■oor het redden van schier ontelbare Binge visselevens heeft, dat dit een uciële waardering van alle dieren- 'enclen verdient. ■Bij de Dierenbescherming is een lergelijke uitreiking van medailles ■Far-rschijnlijk gouden) een unieke ■had. Het is toch zo, dat de jonge vis ie met de garnalen -spoelzeef ge- lard wordt, later wellicht toch

de Stem | 1968 | | pagina 2