VVV - HULST TELEURGESTELD OVER LAUWHEID MIDDENSTAND Vand, de 1AKV0 h Vlaanderen VLAGGENC BOOT VAA TA1VI Geen reacties op suggesties POLITIE ZET „PAARTJE" OVER DE GRENS AXEL HULST OOSTBURG Dodenherdenking Franse militairen te Kapelle LUCKY LUKE: DE VLISSINGEN lil „Nee"-verkopen Beroepingswerk Dagblad De Stem Honderd leden B. EN W. VEERE: Weg met belasting op vermakelijkheid Te Klooslerzande regenmantels f PW. Gouden bruiloft Raadslid De Waal nam afscheid Pres.-Kerkvoogd nam afscheid ZUID-BEVELAND WALCHEREN Burgerlijke Stainj Hoogwater wat «n waar? VANDAAG MORGEN Meer nieuws i stad en stret °P pag- 3-5*^1 s Dubbeldekker beschadigt damwandpalen morgen nemëi self proeven! DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 23 APRIL 1968 Nee-verkopen is altijd gevaarlijk. Dat dient, dunkt ons, de Hul ster middenstand terdege te beseffen. Als de overheid zich in spant voor het algemeen belang, dus ook het belang van de midden standers in de gemeente, dan mag toch tenminste worden verwacht dat deze inspanningen sympathie en steun krijgen. De V.V.V.-Hulst wil graag meer leven in de brouwerij, maar er is te weinig geld om be paalde activiteiten op te zetten, waardoor dit bij uitstek historische stadje nog meer in de belangstel ling komt, zowel van binnen- als buitenlandse toeristen. Van de zijde van de middenstand is vooralsnog niet gereageerd op een verzoek van de V.V.V. om de moge lijkheden te onderzoeken tot het or ganiseren van een braderie of win- kelbeurs. Een tweede verzoek zal uitgaan. Wij vinden de houding van de middenstand in dezen niet ver standig, omdat met name deze be volkingsgroep bij uitstek profiteert van de toeristische bemoeienissen van V.V.V. en gemeentebestuur. Op verschillende plaatsen in Hulst worden regelmatig verkeerstellin gen gehouden. Ons is o.m. geble ken dat op 18 en 19 novembet vorig jaar buiten hel seizoen - rond vier uur 's middags ruim 600 perso nenauto's in de binnenstad en op het Stationsplein geparkeerd ston den. Op 23 maart j.l. (prrl begin van het seizoen), werden op hetzelfde uur op deze plaatsen ruim 860 per sonenauto's geteld. Het merendeel van de auto's kwam uit hef buiten land. Hulst heeft te weinig hotelaccommo datie. Meer particulieren zouden ka mers kunnen verhuren, zo meent de V.V.V. Cijfers in de V V.V.-admini stratie tonen aan dat ieder jaar grote aantallen bezoekers naar elders moeten worden verwezen. Een kam peerterrein heeft Hulst niet. De kampeerders, die Hulst aandoen, wordt geadviseerd de tent op te slaan op een terrein in het Belgische Kemzeke. Al te vaak is men ge dwongen „nee" te verkopen, be halve in de winkels, waarvan de deuren tof een maximaal toelaatbaar tijdstip wijd open blijven staan. Geref. kerken. Beroepen te Lewe- dorp: kand. J. D. Sinte Maartensdijk te Rotterdam. Geref. kerk (vrijge maakt) Beroepen te Berkum: T. Dekker te Goes; Geref. gemeenten. Bedankt voor Arnhem en voor H. Ido Ambacht; J. C. Weststrate te Meliskerke. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, tel 01140-2377. Klokstraal 1, Goes, tel 01100 -8030. EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (Inspecteur), Breitnerstiaal 11. Terneuzen, tel. 01150-4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen, tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, tel. 01140-3168. M. Bogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170-2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. J. Hüsken, Breitnerstraat 81, Terneuzen, tel. 01150-3296. J. Robesin, Kijkuit 18-20, Axel, tel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg, tel. 01180-7764. Me|. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100-5689. (Van een onzer verslaggevers) HULST - De VVV-Hulst wil - zo wordt letterlijk gesteld meer leven in de brouwerij, maar de middelen zijn te beperkt om op eigen gelegenheid nog meer acti viteiten te ontplooien. Men is van oordeel, dat met name de mid denstand de taak heeft bepaalde zaken te stimuleren. De VW spreekt haar teleurstelling uit over de respons, die men van de ze zijde krijgt. Enige tijd geleden ging van de V.V.V. een brief uit naar de Hulster middenstanders, waarin verzocht werd de mogelijkheden te bestuderen voor het organiseren van een win- kelbeurs. Nogmaals zal een schrijven van een identieke strekking naar dezelf de adressen worden gestuurd. Gevraagd naar de mogelijke oor zaak van het uitblijven van een ant woord, zei een V.V.V.-functionaris: „Het gaat de middenstand in Hulst veel te goed. Men is daardoor bij zonder lauw en ongeïnteresseerd ge worden". De V.V.V.-Hulst telt momenteel honderd betalende leden (twintig gulden per jaar). Van gemeentewege wordt jaarlijks een subsidie gegeven van 800. Meer inkomsten zijn er niet. Van dit geld kunnen alleen de on kosten worden betaald, verbonden aan het drukken van folders, het houden van vergaderingen en de cor respondentie voor binnen- en buiten land. „In Sluis", aldus de V.V.V.-zegs- man, „kent men een z.g. hoofdelijke omslag. Wij zijn weliswaar niet van plan om met een dergelijk systeem te gaan werken, maar er kan beslist meer gedaan worden". Op 21 juli is er in Hulst een optre den van Kasporgo uit Goes, met een aantal buitenlandse volksdansgroe pen. De V.V.V. meent dat een derge lijk evenement uitstekend kan wor den aangegrepen door de midden stand om ook iets te doen, b.v. in de vorm van een braderie of een inter nationaal weekend met speciale straatversiering en straatverlichting, om maar enkele suggesties te noe men. De V.V.V. is graag bereid om met de middenstanders samen te werken door het voeren van de nodige pro paganda. (Van een onzer verslag geefsters) VEERE Burgemeester en wethouders van Veere zullen de gemeenteraad tijdens de verga dering van woensdag 24 april voorstellen de vermakelijkheids belasting af te schaffen. In de voormalige gemeente Vrouwenpolder was een veror dening op de heffing van deze belasting wel van kracht. Dit was niet het geval in de voor malige gemeenten Veere en Se- rooskerke. Krachtens de herin- delingswet moeten alle verorde ningen voor 1 juli 1968 opnieuw worden vastgesteld. B. en w. menen dat de ver makelijkheidsbelasting maar he lemaal moet worden afgeschaft. Ten eerste vindt het college dat deze belasting ten opzichte van de plaatselijke verenigingen, die vermakelijkheden organiseren „zeer onsympathiek" aandoet. Verder wijzen b. en w. erop dat naar de mening van de re gering deze belasting, in het ka der van de uitbreiding van het gemeentelijk belastinggebied, dient te verdwijnen. De raadsvergadering begint om 2 uur. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE De rijkspo litie te Kloosterzande heeft twee min derjarige Belgen, een 18-jarige jon gen en zijn 16-jarige vriendinnetje, over de grens gezet en aan de Bel gische politie overgegeven. De jongen en het meisje werden door de politie zonder identiteitspa pieren en zonder geld in Klooster zande aangetroffen. Het meisje was van huis weggelopen, naar ze zei, omdat ze geen toestemming kreeg met haar vriend te trouwen. (ADVERTENTIE) P.M. vcan de Wallc Hm si Gentsestraat Vrijdag zal het echtpaar Brandt- Verstraeten, Kanaalkade 34 te Axel, zijn gouden bruiloft vieren. Dit feest zal plaatsvinden in het bejaardenlo kaal aan de Walstraat, waar ook tussen vijf uur en half zeven gele genheid is tot feliciteren. De heer Victor Johannes Brandt (75 jaar) en zijn echtgenote Stephania Maria Verstaeten (74) genieten een nog goe de gezondheid. De heer Brandt heeft in het verenigingsleven een belang rijke rol1 gespeeld. Hij was 33 jaar bestuurslid van Herwonnen Levens kracht, 17 jaar actief bestuurslid van Thalia en een even lange tijd lid van het r.-k. Armbestuur. Voor al dit werk werd de heer Brandt enkele jaren terug koninklijk onder scheiden met de zilveren medaille, verbonden aan de orde van Oranje- Nassau. Het echtpaar heeft twee kin deren (een tweeling) en zeven klein kinderen. Schieting De handboogschutterij „Ons Vermaak" hield zaterdag een schieting op haar staande wippen. De resultaten waren: Wip I: le hoogvogels O Neyt, Zei- zate (B.); 2e hoogvogel W. de Munck, Zunddorpe; le zijvogel B. Plas- schaert, Graauw: 2e zijvogel R. Neijt, Overslag; 3e zij vogel A. Belaer, Westdorpe; 4e zijvogel R. Damers, Zavel; le kal J. Vreeken, Klooster zande; 2e kal K. Verdeghem, Water vliet (B.); 3e kal J. Caessens, Axel; 4e kal W. de Munck, Zuiddorpe. Wip II: le hoogvogel A. v. d. Poel, Graauw; 2e hoogvogel J. v. Dries- sche, Eksaarde (B.); le zijvogel V. Goosen, Kloosterzande; 2e zijvogel E. van Marken, Koewacht; 3e zijvogel G. van Waes, Westdorpe; 4e zijvogel C. de Wilde, Carina (B.); le kal A. Audenaerd, Overslag; 2e kal J. Brug- geman, Westdorpe; 3e kal K. Vree ken, Kloosterzande; 4e kal A. Roose, Axel. Cursus Vrouwengilde Het Ka tholiek Vrouwengilde, afd. Axel, start dinsdag 23 april met een cur sus „Gtasen ontvangen". Wegens het groot aantal deelne mers is de cursus gesplitst: een 's middags om 2 uur en een 's avonds om half acht. Voor de middagcursus kunnen nog enkele dames geplaatst worden. De cursus wordt gehouden in het Bejaardenlokaal aan de Wal straat op de volgende dagen: 23 april, 7 mei en 14 mei. Jong Thalia Het jeugdbestuur van de zang-, muziek- en toneelver eniging Thalia organiseerde in het Gezellenhuis aan de Walstraat een bonte avohd, die bijzonder geslaagd is. Voor een volle zaal brachten de deelnemers een afwisseuend en aan trekkelijk programma, dat veel suc ces oogstte. Vooral het feit dat ge heel op eigen initiatief werd gewerkt, vond bijzondere waardering. Vertoond werden o.a. imitaties van toneelstukjes; een optreden van de majorettes. Zeer aantrekkelijk was ook het eerste optreden van twee balletgroepen, die onder leiding ston den van mevrouw Florin. Door de jongsten werd gedanst „Für Elise" van Beethoven; door de ouderen Arabische en Chinese dansen; ook mevrouw Florin zelf trad met succes voor het voetlicht. De muziek werd geheel belange loos verzorgd door de heer P. Mast, geassisteerd door enkele leden van Concores; de verbindende teksten werden gesproken door de dames Erna Cortvriendt en Lisette Her- wegh, terwijl José Brandt als confé rencier optrad. De make-up werd verzorgd door Marianne Blankert Zelfs de kostuums werden door de jeugdige leden van Thalia zelf ver vaardigd. Een groot succes dus voor de jeugd van Thalia. Biljarten De topbiljartclub Ma rionette uit Hulst speelde een wed strijd tegen de Terhole Toepers. Ma rionette ondervond weinig tegensta en won deze wedstrijd zonder veel moeite en met grote eindcijfers 17—5. De verschillende partijen: P. de Smet - H. Vermeulen 20, F. Vlas enrood - J. Dobbelaer 20, J. de Burger - P. Freyzer 20, A. Se- ghers - J. Schonenberg 20, N. v. Dorselaar - A. Bisschop 02, T. Rottier - J. v. Eetvelde 11, J. de Smit - E. Stevendael 20, W. Ver- nimmen - P. Freyzer 11, J. Kay- ser - J. Dobbelaer 20, W. v. Swaal- E. Stevendael 11, B. Weerman-J, Schoonenberg 20. Eindstand Marionette - Terhole Toepers 175. Biljarten De topbiljartclub KOT speelde een wedstrijd tegen het Cen trum. Na spannende partijen eindig- de de wedstrijd in een 1313 stand. KOT won tenslotte door een beter gemiddelde. De uitslag der partijen: W. Koemans - E. Taelman 02, R. Boon - W. de Nijs 20, R Picavet- J. Rombout 20, E. Roovers - Th. Schauwaert 02. R. Blommaert - v. d. Broeck 20, C. Bertram - J. Jans- sens 02, M. Picavet - J. van Cau- teren 11. J. Buijsrogge-P. v. Kerck- hoven 02, A. Verbraecken - P. Me nu 20, S. Blommaert - M. de Kind 11, J. Warnier - Baart 11, E. Strobbe - J. de Kerf 20. Eindstand KOT - 't Centrum 1313. De zingende toren Vermoedelijk op 6 juni a.s. zullen verschillende inwoners van Hulst zichzelf op de beeldbuis kunnen zien. De TROS heeft n.l. op de Markt op namen gemaakt i.v.m. het program ma Marie-Cécile over Marie-Cécile waarin men o.a. de beiaard bespe ling zal zien door de moeder van de volksliederen-zangeres Marie-Cé cile Moerdijk. Brievenbus Op de Tragelsingel hoek Jan Karsstraat is door de P.T.- T. ten behoeve van de uitbreiding in die wijk een brievenbus geplaatst. V.V.V. De Oostburgse V.V.V. houdt op donderdag a.s. om 8 uur de algemene jaarvergadering in ca fé Chez Rene. De agenda vermeldt o.a. diverse jaarverslagen en het a. s. zomerprogramma. Biervliet Nieuwe brievenbus Op de hoek Schoollaan Jan van Gentstraat is door de P.T.T. een nieuwe brieven bus geplaatst. De lichting van de bus is bepaald op 5.45 uur en 16.45 uur. Clinge (Van onze correspondent) In de laatst gehouden raadsverga dering van de gemeente Clinge, heeft het raadslid van de Boerenpartij, de heer G. de Waal, afscheid genomen wegens zijn vertrek uit deze ge meente. In zijn afscheidstoespraak sprak hij zijn waardering uit voor de vruchtbare samenwerking, die hij met het college en de raad heeft ge had. Hij dankte tevens de heren aan de perstafel. Burgemeester Vercauteren prees de heer De Waal als een goed raads lid, die de belangen van de gemeente uitstekend heeft behartigd. Hij sprak de hoop uit, dat het raadslid in zijn nieuwe woonplaats Graauw met de gebeurtenissen in Clinge mee zou leven. Hoofdplaat (Van onze correspondent) Op woensdag 17 april heeft presi dent-kerkvoogd A. W. Verplanke in een voltallige vergadering van ker- keraad, kerkvoogden en notabelen van de Hervormde kerk te Hoofd plaat, afscheid genomen. Zijn beste levensjaren heeft hij gegeven voor de arbeid der kerk. Op 23 november 1922 werd hij tot nota bel gekozen; op 9 mei 1931 volgde zijn benoeming tot kerkvoogd. Hij heeft dus 46 jaar de Herv. Gemeente ter plaatse gediend. De heer Joh. van den Ameele, die in zijn plaats tot president-kerkvoogd werd benoemd, memoreerde in zijn toespraak de vele moeilijkheden die in die jaren door de heer Verplanke moesten worden overwonnen en bracht hem namens de gemeente daarvoor hartelijke dank. Behalve een mand met bloemen voor mevr. Verplanke werd aan de scheidende kerkvoogd een vulpenhouder met inscriptie als blijvende herinnering aangeboden. De predikant van Hoofd plaat ds. H. J. Begeer, sprak namens de kerkeraad zijn grote waardering uit voor de wijze, waarop de heer Verplanke zijn functie steeds heeft vervuld en wenste hem toe, dat hij nog vele jaren de vruchten daarvan mag zien en erin delen. Aan het slot dankte de heer Ver planke voor de gesproken woorden en voor de medewerking, die hij al tijd mocht ondervinden. Hij aan vaardde de benoeming als „ere-pre- sident", waartoe hij met algemene stemmen door de vergadering werd benoemd. Klooster-lande Hengelwedstrijd De Zeehengel- club „De Vogel" te Kloosterzande houdt zondag a.s. de tiende interna tionale zeehengelwedstrijd. De wed strijd, die wordt gehouden in de Wes- terschelde tussen Kruispolder en Perkpolder begint om 14.00 uur en eindigt om 17.00 uur. Er hebben reeds veel deelnemers voor deze wedstrijd waarvoor fraaie prijzen beschikbaar zijn gesteld ingeschre ven. Aanrijding Ter hoogte van de Zuivelfabriek aan de Hulsterweg kwam de wielrijdster Mevrouw W. uit Ossenisse bij het oprijden op on voorzichtige wijze van het rijwielpad in aanrijding met de juist uit de rich ting Perkpolder passerende brom fietsberijder A. Ch. uit Brussel. De heer A. Ch. kon mevrouw W. niet ontwijken en zij reed tegen de zijkant van de bromfiets op. Mevrouw W. viel met haar hoofd op het betonnen rijwielpad en bleef met een hevig bloedende wond aan het hoofd lig gen. Het rijwiel van mevrouw W. werd ernstig vernield. De bromfiet ser kwam met de schrik vrij. Me vrouw W. werd met 'n hersenschud ding in het ziekenhuis te Hulst opge nomen. Feestmiddag bejaarden In de zaal van hotel Van Leuven werd een feestmiddag gehouden voor de ouden van dagen. Door de ouden van dagen zelf werden de stukken „De drie mus ketiers" en „Die mooie molen" met succes voor het voetlicht gebracht. Gedurende de pauze werden door een jeugdclub sportdemonstraties gege ven. Tot besluit werd een verloting gehouden. Sluis „Het Vrije" Het bestuur van de zwemvereniging „Het Vrije" uit Sluis heeft besloten om de heer F. de Smet deze zomer weer tot badmeester aan te stellen. Het ligt in de bedoeling om het zwembad langs de Brugse vaart weer medio mei in gebruik te stellen. Zo mogelijk zal aandacht worden besteed aan wedstrijdtrai ning en de verschillende scholen in de gemeente zullen weer in de ge legenheid worden gesteld het zwem bad te gebruiken. Plattelandsvrouwen De afdeling Sluis van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen houdt donderdagavond een bijeenkomst in restaurant Wil- helmina. Het huishoudelijk gedeelte van deze vergadering zal worden af gewisseld met een causerie van mej. T. de Oude, schoonheidsspecialiste. Zuiddorpe Weidebrand Zaterdagnamiddag werden de bewoners van de wijk Molenkoek opgeschrikt door 'n wei debrand vlak achter hun woningen. De brandweer die spoedig ter plaat se was kon gelukkig verhinderen, dat het vuur naar de aangrenzende erven oversloeg. De oorzaak was niet te achterhalen. KAPELLE Op de centrale Franse militaire begraafplaats te Kapelle zal op zaterdag 18 mei de jaarlijkse dodenherdenking plaatsvin den. In tegenwoordigheid van tal van Nederlandse en Franse autori teiten zullen kransleggingen plaats vinden bij het monument op deze begraafplaats. Na afloop is er een ontvangst op het gemeentehuis van Kapelle. Bij de strijd in 1940 verlo ren in Zeeland Nrd.-Brabant en Lim burg ruim 600 Fransen het leven. Velen zijn in Frankrijk herbegraven. In Kapelle liggen nog ruim 200 mi litairen begraven. Kapelle Ouderling benoemd De heer P. C. van Zweden is benoemd tot zesde ouderling van de Ned. Hervormde Kerk in Kapelle. Hij heeft zijn be noeming aangenomen. De kerke raad van de Hervormde Gemeente Kapelle heeft ook besloten nog een tweede jeugdouderling te benoemen. Rilland Brandje Zondagmiddag moest de Rillandse brandweer uitrukken. Want kinderen hadden in het Bathse Gat vuurtje gestookt op een vlakte met riet nabij het nieuwe sportvel- dencomolex. De brandweer kon de vlammen spoedig doven. 's-Heerenhoek Handboogscbieting De handboog vereniging „Eensgezindheid" hield haar schieting op de liggende wip bij de Wed. H. Verhoeven. Er waren 46 schutters van 14 venigingen aan wezig. De uitslag was: Hoofdvogel: L. Vermuë van Soranus te Heinkens- zand. le zijvogel: M. Mol van Edele Handboog te Oudelande; 2e zijvogel J. Goetheer van Juliana te Oudelande le bovenkal: 1. Helmstrijd van Julia na te Oudelande. 2e bovenkal: J. de Koeyer van Diana te Yerseke. le on- derkal: F. J. Ossewaarde van Doel naar Hoger, le klep: J. Boonman van Concordia te 's Heerenhoek. 2e klep Janus van de Dries van Eensgezind heid te 's-Heerenhoek. 3e klep: C. Lous van Edele Handboog te Oude lande. Meeste kleine vogels: Jer. Vet te van Concordia te 's-Heerenhoek, 4 stuks. Vliegende vogelprijs: F. Koens van Spes-Nostra te Ovezande. Schieting van Concordia Deze handboogvereniging hield haar schie ting op de liggende wip bij de heer P. Rijk. 52 schutters van 14 vereni gingen namen er aan deel. De uit slag was. Hoofdvogel: Jac. Doene van Victoria te Kwadendamme. le zijvo gel: P. Rijk van Vios te 's Heeren hoek. 2e zijvogel: mevr. v. Loo van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk. le bovenkal: F. Koens van Spes-Nos tra te Ovezande. 2e bovenkal: P. Ste- ketee van Diana te Yerseke. le on- derkal: C. Westdijk van Vios te 's- Heerenhoek. 2e onderkal: P. Peeters van Victoria te Kwadendamme. le klep: Jac. Doene van Victoria te Kwadendamme. 2e klep: Jac. West- veer van Edele Handboog te Oude lande. 3e klep: J. F. de Rijke even eens van Edele Handboog te Oude lande. Meeste kleine vogels: Bas v. d. Dries van Eensgezindheid te 's-Hee renhoek 5 stuks. Vliegende vogelprij- zen: lé F. Koens van Spes-Nostra te Ovezande. 2e Bas v. d. Dries voor noemd. Wolphaartsdijk PJG-avond De Goese afdeling van de Plattelands Jongeren Gemeen schap Zeeland gaf vrijdagavond een toneeluitvoering in het Dorpshuis te Wolphaartsdijk. De avond werd ge opend door de voorzitter, de heer J. J. Kakebeeke, die een korte uiteen zetting gaf van het werk en het doel van de P.J.G. Na de pauze werd het blijspel in drie bedrijven „De Bun galow" van Toine van Bergen opge voerd. Het stuk had veel succes bij het grote aantal bezoekers. Biljartkampioen Het clubkam pioenschap 1967/68 van de biljart vereniging S.N.A. te Wolphaartsdijk werd na spannende strijd gewonnen door dhr. J. Tazelaar en J. Osse waarde, die beiden uit 20 partijen 34 matehpunten verzameld hadden. Uit handen van de voorzitter dhr. J. Moerman, mocht de nieuwe kam pioen de felbegeerde wisselbeker en een biljartkeu in ontvangst nemen. De eindstand was: gesp. m.p. alg. gem. h.s. 1. J. Tazelaar 21 36 1,58 9 2. J. Ossewaarde 21 34 1,55 11 3. A. Verbeke 20 23 1,61 10 4. P. Crucq 20 22 1,44 11 5. C. Korstanje 20 21 1,95 17 6. H. Westveer 20 20 2,34 14 7. J. Moerman 20 19 1,86 14 8. P. Katsman 20 15 1,22 13 9. P. Lindenbergh 20 15 1,94 13 10. K. Lindenbergh 20 14 5,00 43 11. B. Glerum 20 0 0,52 7 Geboren: Jitske dv N. Brew der Veen, Fetlronella dv A. va» nS Flipse, Bastiaan zv C. Frans»»!?1 Acker, Monica dv H. ComeW?. Eenenmaam. tg Ondertrouwd: G. Erasmus 22 i V. van Gemert 17 j„ L. en E. de Punder 30 j. Gehuwd: J. Siereveld 20 j der Velde 17 j., H. Pels 21 .Jl Faasse 20 j„ N. Wiegman» 23 i I van Nijf 20 j. J' e»tl Overleden: Chr. de Kraker i0 P. Duine. D. Remeeus 48 j. ev oI meeus-Leidelmeijer. W. Gillesen v I schrage 79 j. ev J. Ardewijn. M k®' steker 77 j. ev B. Bosschaart. tjf! rentsen 88 j. wv P, BaIIqk—j. Morgen, woensdag 24 april: Hansweert: 1.00 en 13.33 uur; Terneuzen: 0.32 en 13.01 uur; Vlissingen: 0.04 en 12.30 uur; Wemeldinge: 1.43 en 14,12 uur. Yerseke Wielrennen De wielerronde van Yerseke zal niet zoals wij abusieve lijk berichtten op 13 juni worden gehouden, maar op zaterdag 13 juli a.s. MIDDELBURG Rijksarchief: 9.30-12 en Tentoonstelling spoorwegen in'ffil Molenwater 9-18 uur Miniatuur Walcheren TERNEUZEN Luxor 20 uur Blow Up, 18 j, VLISSINGEN Alhambra 20 uur Een 1 Vlegel, 14 j. ANTWERPEN Rex 9.30, 11.45, 14. 16.30, 19 en lljJ Play time a.l. Odeon 11.45, 14, 16.30, 19 en 21«si Vivre pour vivre 18 jaar Pathé 12, 14, 16, 18, 20 en 22 ia Le petit baigneur 14 Jaar Rubens 12, 15, 18 en 21 uur De getemde feeks a.l. Ambassades 12, 14.30, 16.50, 1911J 21.30 uur In de hitte van de nacltjl Savoy 12, 14, 16, 18, 20 en 1!i; Helga 18 jaar Qucllin 12, 14, 16, 18, 20 en 22 oj Walt Disney a.l. Capitole 12, 14, 16, 18, 20 en 3; Red Tomahawk 13 jaar KVO 20 uur De vogelhandelsa: Ned. Kameropera 20.30 uur Li a ale di matrimonio KNS 20 uur De humorat OiborJ GENT Capitole: Alexander de Majestic: De komedianten 11 jiiti Plaza: De jonge wilden H jeer Select: Bonnie en Clyde 1! jeer 1 Savoy: De tijd der maffer li ST.-NIKLAAS Eden: Midzomernacht 111» Century: De zaal Lady Chip 11 lu Palace: Aanval op de wagen 18 jaar Scala: Oorlog en vrede II |is BRUGGE Memlinc: De jonge wilden Hf Zwart Huis: Oscat 18 Jaar Forum: De avonturiers 14 jar J Capitool De laatste koning dj1 Scala: De foltertuin 18 J MIDDELBURG Rijksarchief: 9.30-12 en 13.30*l'fG Tentoonstelling spoorwegen in»™ Molenwater: 918 uur Miniatuur Walcheren j Schouwburg 20 uur Ned. Com». „In wankel evenwicht" ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag NKT 20.30 uur Een lelie i kere dalen GENT Bioscopen: Als onder ST.-NIKLAAS Bioscopen: Als onder BRUGGE Bioscopen: Als onder Korrekelder 20.30 uur (Van een onzer correspondem VLISSINGEN. Vanc vindt op de Westerschelde belangwekkend vlagvert plaats. Ergens op dat wijde w zal rond het middaguur de n we dubbeldeksveerboot „Pril Christina", die in juni op het ject KruiningenJerkpolder gaan varen, aan het provinc bestuur van Zeeland worden o gedragen. Dat gebeurt door strijken van de vlag van de w De Merwede en het hijsen var provincievlag op het schip. Twee dames verzorgden de e< monie. Mevrouw J. C. Sclilöma Van Vliet, echtgenote van de di: teur van „De Merwede", strijkt vlag van de bouwer, terwijl mevr» C. van Aartsen-Stap, echtgenote de commissaris der koningin in 2 land, de vlag van de provincie h Op het bovenste rij dek, waar soort congreszaal is ingericht, zuf daarna de autoriteiten gaan sprek Tal van belangrijke gasten bevini zich aanboord. Minister van Verk en Waterstaat, drs. Bakker, behc tot hen, de Zeeuwse Kamerlet F.rullen aanwezig zijn; het provinei bestuur en tal van andere autorit (Van een onzer verslaggevers). VLISSINGEN. Toen de nieuwe dubbeldeksveerboot „Prinses Christina" gisteren van de reserve-ligplaats te Vlissingen wegvoer, kwam het schip in lichte aanvaring met twee dam- wanden naast de z.g.n. fuik. Dit was te wijten aan een ver keerde schakeling van de elek trische voortstuwingsorganen: van het schip. De schakelfout is direkt hersteld. De twee dam- wanden werden beschadigd. Het schip zelf liep geen schade op. (ADVERTENTIE) 80 gffl.' 38 KMIDI

de Stem | 1968 | | pagina 2