Verdwijnend en verschijnend Zeeland [VISSERS- HAVENS itaad van Hulst misnoegd over reconstructie onveilige kruispunten W estkapelle aardgas wordt van voorzien Weinig interesse voor vergadering van K.N.F.. Middelburg bereidt zich voor op „Zeskamp" Vlissingse plannen voor nieuw zwembad p.roc/uk/eu^ 19r} Br/*" te/s ^On e ->e*Cr School Voor 2,1 miljoen Groene kustweg conferentie in Zierikzee Fa. de Moor-Vlaeminck Dieven in Middelburg gegrepen Komende winter Hulster Gemengd Koor vanavond op radio aangesloten Uiteenzetting over Bumu-rechten Veel waardering voor scheidende loods v. d. Klooster OP 25 MEI OP DE MARKT Veel pluspunten bij „Miranda" door H.M.D.T. DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 23 APRIL 1968 (Van een onzer redacteuren) [N Zierikzee moet zelfs de meest prozaïsche geest wel dichter lijke neigingen krijgen. Men kan Ide golfslag van de wijde wateren de naam van de stad horen linken. Hoog boven de stad Schiet Neptunus gouden vonken haar de zon. Alles getuigt er van ien zekere grandeur, van held haftigheid en romantiek. Zelfs de Euchterste openbare instelling heeft in Zierikzee iets glorieus' ■ver zich. Neem het ontvangkan- oor van de directe belastingen. Boven de toegangsdeur hangt een [fraai wapenschild, in rood, blauw, loud en wit, met het opschrift: (.Ontvangkantoor der directe be- stingen, in en uitgaande regten |n accynsen". Waar in Nederland ndt men zoiets? Het moet bijna en vreugde zijn, hier zijn offer |an de fiscus te mogen brengen... flAAR Zierikzee heeft ook zijn werkelijkheid. Het is de stad die peer dan welk andere in Zeeland, het hart van het Deltaplan ligt. jraktisch aan de oprit van de Zee- lidbrug. Hier wordt dan ook het ïstaande congres van de Groene justorganisatie gehouden. Daarmee lordt beklemtoond, dat Zierikzee In toeristisch bastion is. Nieuwe «lvaart verheft de gemeente. EERIKZEE is ook bij uitstek de plaats om na te denken over de «grijpende wijzigingen die het Del- Iplan brengt in de positie van de ■seuwse visserij. Kan men van aller lei veranderingen in het levenspa- jon van de Zeeuwen nog zeggen dat zij overeenkomst vertonen met lit elders in het land geschiedt: in Bhet geval van de vissersgemeen- happen moet men concluderen, dat (er ware aardverschuivingen op- den. HlNNEN luttele jaren staat bijvoor beeld de oester- en mosselteelt l de Oosterschelde voor de voltrek- pg van het doodvonnis. Voor 1975 ook de garnalenvisserij vanuit Blijnsplaat voltooid verleden tijd (n. Dorpen als Yerseke en Bruinisse Hen onherkenbaar veranderd zijn. |n project voor kunstmatige mos- Jverwatering zal wellich't een deel 1 de zo typisch Zeeuwse bedrijvig- Hd kunnen redden. £N elk van de bedreigde vissersge- ^■jmeenschappen hoeft men maar over deze problemen te spreken, of er wordt u geantwoord: „Artikel 8, K Deltawet!" H Artikel 8 behelst de schadevergoe- ^Kngsregeling voor mensen en bedrij ven die door het structurele geweld van het Deltaplan in hun bestaan 'orden getroffen. De vissersgemeen- fiappen zouden dan ook als motto Tmen voeren: Geef acht! fy|EN doet zelf wat men kan. Er is I een veelbelovend project voor een nieuwe en bloeiende oestercul- tuur op een nieuwe oesterbank. In ^■«erijkringen wordt nagedacht over dej mogelijkheden van een concentra- H> van vissershavens. Het provinci al, bestuur is van mening dat, nog ^K6r de afsluiting van de Ooster schelde, waarbij de haven van Co- lijnsplaat „dood" wordt voor de vis serij, een concentratie van vissers havens tot stand moet komen. Men hoort de namen van Breskens en Vlissingen fluisteren £N ondertussen dienen nieuwe mo gelijkheden zich aan. Waar nog maar kort geleden (Veere!) de vis netten te drogen hingen, daar ziet men nu de met draion gevulde slaap zakken van de watertoeristen han gen. Uiterlijk bezien is het slechts een accentverschuiving. Wie de vis sers zelf aan het woord hoort, be grijpt dat het Deltaplan diep in het vlees van gevestigde gemeenschap pen snijdt. Eeuwenoude bedrijfs- en familieverhoudingen (Arnemuiden!) wijzigen zich in korte tijd. Oester- en mosselkwekers, zoals die te Yerseke, tot 60 a 70 procent van deze cultuur afhankelijk, prak- kizeren over. champignonteelt! (Van een onzer verslaggevers) 1ULST Verscheidene raadsle- Jp gaven tijdens de raadsvergade ring van de gemeente Hulst hun mis noegen te kennen over het voorstel Jvan burgemeester en wethouders om Bl kruising van de Stationsweg - Sta tionsplein - Van der Maelstedeweg - ■®e^etlijk, sedeeUe van de Van «er Maelstedeweg - Gentsevaart en «J splitsing van wegen Van der ■pelstedeweg Gentsevaart te la ren reconstrueren. en w. waren van mening, dat T a£"raak van de gemeentelijke ■pgbrug, door reconstructie van de ■ffuising Stationsweg - Stationsplein BVan der^ Maelstedeweg Steense- jguk een veiliger situatie voor het ver- ^*r kan ontstaan. In aansluiting ler°P *s reconstructie noodzakelijk ui een deel van het in tweede in- lntle genoemde tracé. Door Cen- JpJ Bouw. en Woningtoezicht en e D'enst van Gemeentewerken in ^pt-Zeeuwsch-Vlaanderen is op f.oek van b. en w. een kosten- ung van dit project opgesteld, iet aannemingsbedrijf J. 't Gilde werd bereid gevonden werken tegen eenheidsprijzen uit *voeren. Opmerking van het raads lid W. Warnier y k.k?1?.niet zeggen, als ik het plan bekijk, dat het een verbetering 'pat worden. Ik geloof eerder, dat de B^eerssituatie nog onveiliger wordt. B^de A.N.W.B., in deze kwestie wel om advies gevraagd?" burgemeester P. Molthoff kon het MJuioeelijk met de heer Warnier eens Hij verzekerde dat de A.N.W. KR. fol'edig met het plan op de hoog tl Was. ^..Ik ben ervan overtuigd, dat dit «je beste oplossing is en dat het een ■BUdelitke verbetering inhoudt". "De burgemeester deelde, na een rJS,merkmg vanuit de raad, nog mee dat in de structuurschets een aandui ding is opgenomen voor een nog be tere situatie. De financiële middelen zijn daarvoor nog lang niet toerei kend. Het voorstel van b. en w. werd goedgekeurd door de raad. (Van een onzer VLISSINGEN Burgemeester en wethouders van Vlissingen zulten de gemeenteraad tijdens de vergadering van vrijdag 3 mei een plan voor leggen voor de bouw van een zwem badcomplex. Het plan is ontworpen in overleg met de N.V. De Sport fondsen. Het vertoont grote overeen komst met een eerder gemaakt plan voor het zogenaamde A.B.C.-bad voor heel Walcheren. Zoals bekend zal dit „dubbe1stads"-bad er niet ko- In verband met de financiën is het Vlissingse plan zo opgesteld dat het in fases kan worden uitgevoerd. Het totale le fase-plan voorziet in de bouw van een, groter dan nor maaloverdekt instructiebad, een diep en een ondiep buitenbad en een kleuterbassin, plus de nodige kleed accommodatie en ruimten voor o.a. technische installaties. Dit grotere instructiebad is in het plan opgenomen omdat realisatie van een overdekt diep bad naar de mening van het college om budget taire redenen binnen de eerstkomen de jaren nog niet mogelijk zal zijn. Ook bij het vervallen van het diepe buitenbad kan toch een behoorlijke zwemaccommodaitie worden ver kregen. De kosten van het gehele le fase plan (dus inclusief een diep buiten bad) worden geraamd op 2.100.000 gulden. De kosten van realisatie van een beperkt le fase-plan (dus zonder het diepe buitenbad) worden ge raamd op 1.650.000 gulden. Bij realisatie van het totale le fa se-plan moet rekening worden ge houden met een jaarlijkse exploita tie-tekort van 118.000 gulden bij uit voer van het beperkte plan met een exploitatietekort van 86.000 gulden. De N.V. Verenigde Sportfondsenba- den heeft zich bereid verklaard zo wel ten aanzien van de plannen als van de toekomstige exploitatie mede werking te verlenen door middel van een op te richten N.V. Sport- fondsenbad Vlissingen. Burgemeester en wethouders van Vlissingen zullen de raad vragen het beperkte le fase-plan in principe goed te keuren, waarna het college de raad op korte termijn nader uit gewerkte voorstellen zal doen. (Van een onzer verslaggeefsters) ZIERIKZEE Op 25 en 26 april zal in Zierikzee de Groene Kustweg conferentie worden gehouden. De organisatie hiervan is in handen van de Groene Kustweg Organisatie, die zich ten doel stelt een toeristische route ie propageren, die loopt vanaf Zuid-Noorwegen tot in Sluis. Op de conferentie worden verte genwoordigers verwacht van toeris tische organisaties uit Noorwegen, Denemarken, Duitsland en Neder land. De conferentie begint met een och tendvergadering in hotel „Mondra- gon". Hierop zal drs. M. C. Ver burg, directeur van het Economisch Technologisch Instituut voor Zeeland een inleiding houden. 's Middags is er voor de congres sisten gelegenheid Zierikzee te be kijken. 's Avonds is er een officiële ont vangst door het gemeentebestuur van Zierikzee op het stadhuis, ge volgd door een diner. Voor de tweede dag staat er een excursie per RTM-schip van Zierik zee naar Veere op het programma. Goedkeuring werd door de raad eveneens gehecht aan het plan om een 12-klassige r.-k. school te bouwen voor g.l.o. in het bestemmingsplan Noord II. De r.-k. jongensschool St.- Willibrordus blijft gehandhaafd als lagere school. Beide scholen zullen gemengd worden. Het oranjecomité krijgt in verband met het organiseren van de feeste lijkheden op koninginnedag een sub sidie van f 1.350,- De hepa'ingen in de nieuwe huur overeenkomst tussen de gemeente en de voetbalvereniging zullen zodanig worden geformuleerd, dat de be voegdheid van het college van b. en w. om de sportvelden aan anderen in gebruik te geven niet meer af hankelijk is van de medewerking van de voetbalvereniging. Tenslotte is het bestemmingsplan West III door de raad vastgesteld. Dit plan heeft vanaf 4 maart ter in zage gelegen op de gemeentesecre tarie. Het heeft betrekking op het gebied, begrensd door de Tivoliweg, de rijksrondweg, de Hulsternieuw- landdijk en de Hulsternieuwlandweg. (ADVERTENTIE) Voor al uw KUNSTMESTSTOFFEN Het goedkoopste adres: Hulst - Axel - Sassing Telefoon 01140 - 2628. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Middelburg se politie heeft de 23-jarige H. S. (zonder beroep) aangehouden. Hij wordt verdacht van diefstal van en kele gouden voorwerpen. S. heeft ontkend. Vrijwel tegelijk met H. S. is ook de Middelburgse kantoorbediende L. P. J. (24) op verdenking van heling van de gestolen voorwerpen aangehou den. Beiden zijn in het bureau van politie in Middelburg ingesloten. De eerste diefstal had plaats in de nacht van 8 op 9 april door inklim ming in een huis aan de Noordweg. Op 17 april had een tweede diefstal plaats. De politie in Middelburg, die zijn pappenheimers blijkt te kennen koes terde al spoedig verdenking tegen het tweetal, door de wijze van bin nendringen, (S. staat als voyeur be kend) en het door te koop aanbie den van gouden voorwerpen. De poiitie die veronderstelde dat tenminste een deel van de buit zich in de auto van J. moest bevinden, postte daarbij. Echter zonder resul taat, want geen van beiden kwam opdagen. Daarop sleepte de politie de auto met behulp van een kraan wagen weg. In het dashbordkastje en onder de kofferruimte werd een aan tal van de gestolen voorwerpen aan getroffen. Inmiddels zijn alle gestolen voor werpen terecht. J. heeft zijn aandeel bekend, S. daarentegen ontkent iets met de diefstallen uitstaande te heb ben. (Van onze correspondent) WESTKAPELLE Er was niet veel tijd voor nodig om in de gemeente raad van Westkapelle het besluit te nemen om Westkapelle van aardgas te voorzien. Voor het begin van de raadsvergadering was in aanwezig heid van enkele Zegamfunctionaris- sen, reeds over aardgas gesproken, zodat de raadsleden beslagen op het ijs kwamen. De raad besloot dat Westkapelle zou toetreden als aan deelhouder van de Zegam met een bedrag van f 4000 in het aandelen pakket. Aanvragen tot aansluiting waren er 235 en het ziet er beslist naar uit dat dit aantal hoger zal worden. Reeds de komende winter zal men gas kunnen gebruiken, aldus de bur gemeester. De gemeentewoningen zullen ook aangesloten worden of de bewoners er voor of tegen zijn. Er was wel enige terughoudend heid geconstateerd bij de inwoners van Westkapelle. Van de 700 uitge reikte enquêteformulieren werden er 510 terug ontvangen. Van deze 510 terug ontvangen formulieren waren er slechts 235 gezinnen die instem den met gasaansluiting. Deze terug houdendheid kwam, aldus de raads leden, hoofdzakelijk uit angst dat er te vee] afgebroken zal moeten wor den in de woningen. Maar als men zal zien, ;dat dit snel en vakkundig zal gebeuren, zullen er veel meer liefhebbers voor aardgas komen. De voorzitter kwam nog even te rug op het besprokene in een vorige raadsvergadering betreffende het neergooien van allerlei vuil door een aantal Westkappelaars. Hiertegen zal streng opgetreden worden. Tijdens een begrotingswijziging die nodig was in verband met de verho- (Van onze radio- en t.v.-redactie) HULST Op 28 oktober van het vo rig jaar maakte de KRO in de basi liek van Hulst een opname van een concert dat ter gelegenheid van het 10-jarige bestaan van 't Hulsten Ge mengd Koor werd gegeven. Uitgvoerd werd het „Gloria" voor sopraan- en altsolo, koor en orkest van Antonio Vivaldi. Uitvoerenden waren: Nelly van der Spek, sopraan, Wilhelmina Matthès alt, het Huister gemengd koor en de Philharmonie van Antwerpen. Het geheel stond on der leiding van Jo Ivens. De KRO- radio zendt deze opname vanavond uit. ging van subsidie voor de plaatselij ke VVV werd nog eens gewezen op de noodzaak de strandwachters be zoldigd te maken. Dit zal echter voorlopig moeilijk te verwezenlijken zijn, maar er wordt aan gewerkt. Als vijfde gemeentewerkman werd benoemd de heer J. van Vaardigem. Dit was nodig in verband met het overlijden van de heer Iz. Gabrielse. Het volgende punt van de agenda vroeg meer discussie. Wat moet de jeugd die haar vakantie doorbrengt in Westkapelle doem op die dagen dat er niet gedanst mag worden in de gemeente. De raad besloot name lijk dat de café's gedurende de zo mermaanden om 12 uur gesloten moeten worden en dat er alleen des vrijdags en zaterdags gelegenheid zal zijn te dansen. Veel heil zag de raad niet in dit besluit en de burgemeester moest eveneens toegeven dat het voorlopig een zoeken blijft naar een goede op lossing. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Voorzitter P. Ocké van de afdeling Zeeland van de koninklijke Nederlandse federatie van harmo nie- en fanfaregezelschappen heeft zaterdag in de provinciale vergade ring van de federatie in De Prins van Oranje te Goes zijn teleurstel ling uitgesproken over de geringe belangstelling voor deze bijeenkomst. Van de ongeveer 70 aangesloten ver enigingen uit de provincie waren er slechts 11 vertegenwoordigd. De voo zitter betreurde deze kleine opkomst temeer, omdat op de vergadering uitvoerig is gesproken over de beta ling aan de Buma. De voorzitter zette uiteen, dat de landelijke federatie met Buma een regeling heeft getroffen waarbij de federatie aan Buma een zogenaamd grondbedrag betaald. Daarnaast moe ten echter de verenigingen van ieder muziekoptreden een opgave doen aan de federatie, waardoor kan worden nagegaan wat de verschillende ver enigingen verder aan Buma schuldig zijn. Uit de vergadering bleek dat deze betalingsregeling voor velen een inge wikkelde kwestie is. Bijna alle ver enigingen zijn nog over een vrij lan- (Van onze correspondent) TERNEUZEN Wegens gezond heidsredenen is de heer M. v.d. Klooster, sedert 18 jaar bij het loods wezen te Terneuzen werkzaam en thans loods eerste klasse, overge plaatst naar Vlissingen bij „De Schelde inlichtingendienst". Voor de collega's te Terneuzen was dit even wel aanleiding om in „Hotel des Pays- Bas", in aanwezigheid van de com missaris van het loodswezen te Ter neuzen, de heer C. Wolfensberger, de chef van het Gentse loodswezen, de heer E. Lambert en diverse Bel gische collega's afscheid te nemen van de heer V.d. Klooster en diens gezin. Namens de Terneuzense collega's sprak de heer S. de Vlieger, die de heer v. d. Klooster een hart onder de riem stak, door hem de goede raad te geven op de goede dingen uit het verleden terug te zien en hem in Vlissingen nog vele goede jaren en een „stand by" toe te wensen. De heer Wolfensberger noemde hem een van de meest ervaren loodsen, die om zijn vakkenis en plichtsge trouwheid een voorbeeld voor alle anderen kon worden genoemd. Gepensioneerde loods S. A. van Raal- ten bleek zeer veel waardering te hebben voor de wijze waarop de heer v.d. Klooster zijn werk deed en statistieken kon bijwerken. Met een zuidelijke spontaneïteit hield de heer C. van Bignoot, namens de Belgische chef-loods en de Gentse collega's een toespraak, waarin hij niet alleen de uitstekende vakman, maar vooral de mens Van de Kloos ter schetste. De heer V.d. Klooster is een gebo ren en getogen Terneuzenaar, die reeds vanaf zijn prilste jaren de waterkant zocht. Al moest hij dan aanvankelijk in het grafische bedrijf, het bloed kruipt waar het niet gaan kan, en dus belandde hij op de bin nenvaart, vervolgens bij de koop vaardij en tenslotte bij het loodswe zen. In zijn dankwoord, waarin hij ook de bootslieden betrok, schetste hij de gang van zaken in het leven van een loods. „Met weemoed denk ik terug" aldus de heer v.d. Klooster, „aan ons „oude kanaaltje" en de goede kameraadschap die vooral een aan tal jaren geleden, toen er nog niet zoveel loodsen waren, heerste." Tenslotte dankte hij voor de waar derende woorden en de fraaie ge schenken. (Van onze speciale verslaggever) MIDDELBURG In de Zeeuwse hoofdstad worden voorbereidingen getroffen om op 25 mei Middelburg een goed figuur te laten slaan in de competitie „Zeskamp". Op die dag is Middelburg n.l. als tweede in een reeks van zes Belgische en Nederlandse steden aan de beurt om de spelen te organiseren. Zoals eerder gemeld vindt de zes kamp in Nederland onder auspiciën van de N.C.R.V. en in België van de B.R.T. plaats. De proeven waar aan de deelnemers worden onder worpen hebben betrekking op kracht, snelheid en op behendigheid. Als eerste is de Belgische plaats Halle aan de beurt, n.l. op 11 mei. Daarna volgen Middelburg (25 mei), Zeizate (8 juni): Aalten (22 juni), Veurne (6 juli), Sliedrecht (20 juli). De halve finales zullen 3 augustus in één van de Belgische plaatsen wor den gehouden. Welke is nog niet vastgesteld. De finale zal tenslotte plaatsvinden in de nieuwe sporthal te Zutphen. De zes eerder genoemde steden le veren tevens zes deelnemende ploe gen voor de competitie. Elke ontmoeting zal in totaal ze ventig minuten duren en 's avonds om kwart voor negen beginnen. De programma's zullen steeds live, uit gezonderd die van 6 juli in Veurne, via de televisie worden uitgezonden. Het programma van Veurne wordt een dag later uitgezonden. Iedere stad levert een team van vijftien man, nl. veertien voor het gewone wedstrijdplan en één voor de denkwedstrijd. Elk programma, dus welke spelen enz. zullen steeds veer tien dagen tevoren bekend worden gemaakt. In Middelburg, waar de organisatie in handen is van de vereniging Uit het volk Voor het volk zullen de wedstrijden plaatsvinden op de Markt, waar tribunes zullen worden gebouwd. Er wordt gerekend op on geveer 4000 toeschouwers. De Middelburgse deelnemers ver schijnen in oranje trainingspakken met op de rug een grote M. de Belgen in donker blauw met op de rug eveneens de eerste letter van de naam van hun stad. De heer H. Ulrich, leraar aan het Middelburgs gymnasium, heeft zich bereid ver klaard om als „denkman" voor zijn stad. op te treden. In de denkwed- strijden zal men in hoog tempo wor den ondervraagd op de onderwer pen: sport, actualiteit en muziek. De deelnemers voor de andere wedstrij den worden hoofdzakelijk geput uit de sportverenigingen. Voor de waardering van de presta ties is een puntensysteem opgesteld, v 'i ^.nn?ri^e team krijgt een bo kaal. die in feite een wisselprijs is. De deelnemers ontvangen een draag- medaille met een cijfer dat het aan tal keren aangeeft dat zij hebben deelgenomen. ge periode Buma-rechten digd. Uit de vergaderingen kwamen testen, die inhielden dat sommige enigingen wel aan de K.N.F. een gave hebben gedaan van de hun gegeven uitvoeringen, nooit een rekening van Buma ben gezien. Z Voorzitter Ocké deed een beroep op de aanwezigen het betalings-probleem.- in de afdelingen uit te zoeken, zodafc hij in de 8 juni in Utrecht te houden^ vergadering van het hoofdbestuur h van de federatie concreet uit de doe# ken kan doen wat er in deze be talingskwestie iets niet klopt. Weinig problemen leverde het punt bestuursverkiezingen op. De heren S* Dekker en A. F. Goedemondt, die beiden aan de beurt waren af te tre. i den, werden met' algemene stem men herkozen. MIDDELBURG Als je erg veel beroepstoneel ziet, ben je gauw ge* neigd bij een voorstelling van ama teurspelers dezelfde maatstaven te gaan aanleggen a's bij de mensen „uit het vak". We hebben ons best gedaan bij de voorstelling door H, M.D.T., in de goed bezette Schouw burgzaal van het bekende blijspel „Miranda" (schrijver Peter Black- more) deze instelling van ons af te zetten. En dan waren er heel wat pluspunten te constateren. De mise-en-scène van mej. Da Wilde, die het stuk geregisseerd had, was over het algemeen zeer behoor lijk, hoewel er hier en daar wel wat erg veel onnodig geloop voorkwam. Het decor was uitstekend te noe men: niet opdringerig en toch zee? sfeervol. Uitspraak en articulatie van de medespelenden waren verzorgd, zodat er nagenoeg geen woord ver- loren ging. Over de kleding niets dan goeds. Kort en goed: een voor stelling waar zeer veel zorg aan be steed was. Dat we ons toch niet zoals dat heet „kostelijk" geamuseerd hebben, kan aan verschillende oorzaken toe geschreven worden. We vinden het de moeite waard om er enkele van te noemen. In de eerste plaats ontbrak da vaart, die ieder blijspel zo broodno dig heeft. Dat lag volgens ons niet alleen aan de gebrekkige rolkennis (zodat we de souffleur meer dan eens z'n uiterste best hoorden doen), een gebrek dat we overigens in veel gevallen aan de zenuwen kunnen wij. ten. Maar o.i. was hier ook sprake van een regiefout, mogelijk een ta weinig repeteren met alle attributen, zodat de handelingen niet afgestemd waren op het spreken van de tekst. Een andere oorzaak van het niet helemaal slagen vonden wij de dic tie van de meeste acteurs en actri ces. Dit gold bijzonder sterk voor mevrouw Mes-Stunnenberg in de hoofdrol van Miranda. Deze rol zou moeten tintelen van een natuurlij ke levendigheid, maar werd zo zoet en braafjes gebracht, dat we er moeilijk in konden geloven, waarbij ook nog het gebrek aan variatie in de handbewegingen het onnatuurlij ke spreken benadrukte. Nia Prijs als het dienstertje Betty had bepaald heel aardige dingen, maar kon het kennelijk niet opbrengen dit gedu rende het hele stuk vol te houden, zodat haar interpretatie gekunsteld aandeed. Veel beter van toon en hou ding was Riek van Loo als de echt genote van dr. Martin, die uiteinde lijk toch achter het grote geheim weet te komen: zeer beheerst en na tuurlijk. Mevrouw Minderhout-Krook miste helaas deze natuurlijkheid in haar trouwens niet gemakkelijke rol van Isabel Lambert. Kees Gunter als Dr. Martin, de gastheer van de vreemde patiënte, had kennelijk veel moeite met deze rol gehad. Hoewel hij het in de dictie heel ver bracht, liet hij met zijn houding nogal eens verstek gaan, waarbij vooral zijn handen bijna irriterend meespeelden. De butler Charles van Arnold Pee- ters was beslist wel aanvaardbaar, maar toch geen „droombutler". Mevrouw Van Hoek-Scheybeler bracht Zuster Cary over het alge meen zeer goed en fiste eigenlijk alleen de goede lach aan het einde van het eerste bedrijf. De Nige! Hood tenslotte van Henk Boers was niet onaardig, maai- kon ons, toch niet overtuigen. Het spelen als je niets te zeggen hebt, bleek ook voor hem nog een moeilijke opgave. Al met al wel een zeer verzorgde voorstelling, maar met te weinig vaart en verve gebracht ome er een kostelijke avond van te maken. A.H. (ADVERTENTIE)

de Stem | 1968 | | pagina 13