Broeder laat kinderen „circusje spelen' Y eiligheidsman „Gulden Schot' ligt sluier op Zeehaven- politiek i 't kort papier voor uw ^pen Nieuw programma „Reinardi5 Hulst Even uitblazen mevrouw Bejaarden uit Engeland waren welkom ïylons. Setter Set pi liste beenlengte» Gom' Katoenmode om zelf te maken Leeftijd Onderzoek naar oorzaak van slachtoffer in sanatorium Koorddansen Enthousiasme Blijf" blij bij waar u slank bijblijft Teb.voor een goed figuur. Want praktisch zonder calorieën. „GEVAAR ALTIJD AANWEZIG" K.P.J. li K.P.J. III SDSEL- en lamdtoouworgar,; n de Verenigde Naties (pïït met de instelling van ienst" voor spoedhulp J i waar gebrek aan voefci 2RKGEVERS- en werla» 'anisaties in het banketbi'i Irijf hebben overeenstemai over een loonsverhoging nus vier procent, terwijl ook domatoeslagen worden v. De werktijd zal met inga januari 1969 met één uur K. yorden verkort tot 44 uur. lederindustrie (4300 werk» is overeenstemming ÖAGBIAB BE STEM VAN DQNPEflDAG IS. APRtl 1968 ;en nieuwe c.a.o. voor het L jaar 1968. De lonen word® ts meer dan drie procent vet. en per 1 oktober zal de werk orden teruggebracht van 45 h 1 uur per week. Op 1 januari zal de pensioenregeling v,<fr erbeterd. tSCHRIJVING op de reeds at idigde emissie van nomina' 15.500 gewone aandelen Alben n.v. zal op maandag 29 aprii emittenten (AMRO-bank lichére en co.) worden openg=. De claimhandel begint op vrij. 9 april, de storting op (30 mei. WERELDPRODUKTIE K ipsbouw, uitgedrukt in te i ,en tonnage, nam verleden jaï 1,5 miljoen, ton toe tot 15,8 n brutoton, aldus Lloyd's wh ipping. Japan nam weerc ilaats in met een recordprodÉ. van 7,5 miljoen ton, terwijl it-Brittannië en Noord-Ierlani 1,3 miboen ton iets te kort km. om Zweden van de ts te houden. West-Duitslaid m als vierde in de rij met een luktie van iets meer dan eenn ton. WERD gekenmerkt door t zienlijk inlegstijging zowel bij traditionele spaarinstellingen i de handelsbanken. Bij de bond rrbanken werd f 489 min. m i ilegd dan terugbetaald, welk re. aat nog f 86 min, hoger was 4 recordcijfer van 1966. (Van een onzer verslaggevers) 1 HULST ,,De figuren groeien tijdens het spel. Je moet de kinderen gewoon bezig laten. Op een gegeven moment zeg je: hé, daar zou ik wel eens wat mee kunnen doen. Zo ontstaat een nummer, dat eigenlijk door de kinderen zelf gemaakt is". In een lokaal op de binnenplaats van het St.-Josephpension in Hulst werkte gistermiddag een twintigtal jeugdige artiesten van het circus „Rei- nardi" aan het sterk gevarieerde en uitgebreide programma, dat zaterdag en zondag a.s. te zien zal zijn. De voorstellingen vinden plaats in een zaal bij de paters maristen in Hulst (zaterdagmiddag en -avond en zondagmiddag). Goede SetterSet pantynyloni vindt u bij eike Setter Set winkelier in deze verpakking. Broeder Perpetuus, de algemeen leider van het zo langzamerhand in heel de streek bekend geworden jeugdcircus, is heel tevreden over de prestaties van zijn pupillen. Ondanks de schrille geluiden uit de vele kin derkelen en het drukke geharrewar blijft hij onvoorstelbaar kalm. Zón- Ar ook maar een moment zijn geduld te verliezen, geeft iiij rustig zijn aan wijzingen. „Je moet de kinderen laten gaan", jrindt hij. „Spanningen moeten er niet zijn. Dat is ongezond. Ik kan niet van ze verlangen dat er absolute stilte OTO BOVEN De kinderen blijven werken aan hun nummer met een onvoorstel baar doorzettingsvermogen. heerst tijdens het oefenen. Als ik iets vertel luisteren ze heus wel naar me". Ongeveer vijf jaar geleden kwam broeder Perpetuus voor het eerst in aanraking met het jeugdcircuswerk. „Dat was in Haaren", vertelt hij. „Het jeugdcircus „II Grigio" had assistentie nodig. Zo ben ik er bij gekomen. Toen ik hier in Hulst kwam was er nog niets op dit gebied voor de jeugd. Verschillende mensen zagen m'n foto boek. Ze' vroegen me of zoiets in Hulst ook niet mogelijk was. Er was een clubje van vijf jongens, dat wat kluchtig circusvertoon ten beste gaf. Je kent dat wel. Ongegeneerd eten en drinken en wat gooi- en smijtwerk". De broeder ging zich ermee bezig houden. Het clubje werd spoedig uit gebreid en er kwamen verschillende circusattributen. In het najaar van 1966 was het met de naam „Reinardi" (Reinaard de Vos) gedoopte kinder gezelschap zover, dat zonder enige pretentie gesproken kon worden van het jeugdcircus „Reinardi" en een eerste officiële voorstelling (voor de ouders van de kleine artiesten) kon worden gegeven. Vorig jaar werden door „Reinardi" elf voorstellingen verzorgd. Onlangs nog werd opge treden in Terneuzen. Het Nederlands Katoen-Institunt gaf zijn jaarlijkse katoen-show in het Mickerv-theater te Loenersloot. Het accent lag op huisvlijt: op het ver werken van katoenen stoffen door de nijvere vrouw die zelf kleren maakt. Jaarlijks worden in ons land elf mil joen jurken en pakjes kant en klaar gekocht maar zeven miljoen worden er zelf gemaakt, uit stoffen, die door de vakman „meterwaar" wordt ge noemd. De Nederlandse vrouwen ver werken 30 miljoen vierkante meter «tof per jaar. Het Katoen-Instituut liet katoenen kleding zien, gemaakt naar patronen van vier merken. ■Over de katoenen stoffen van ne gen Nederlandse katoenfabrikanten nagenoeg niets dan goeds te mel den. In de zomergarderobe is katoen onmisbaar, vanaf de vrolijk bedrukte badstof voor speeikleren, tot aan fönkelcnde katoensatijn imprimé voor de avondjapon. Wie katoensatijn de ruimte geeft, krijgt een japon van al lure, wie piqué gebruikt, kan er op rekenen dat de modellen body heb ben, corduroy met de brede ribbel doet het onverminderd voor sport, met fijne ribbel voor geklede model len. Crêpe, momenteel zo modieus in elk materiaal, is er ook in bedrukt katoen. ^Katoen komt meestal het best tot zjjn recht wanneer het bedrukt of bont geweven is (effen katoenen mantels bijvoorbeeld voldoen zelden). De dessins variëren van veelkleurige fijne bloemetjes tot grote bloem- en bladmotieven, waarvan een wit-ma- rine bedrukt piqué prachtig materiaal bleek voor een avondjapon met man tel. Bij de bontgeweven stoffen muntten fijne streepjes in vele kleuren uit, composé_ stoffen (streep- en ruitdes- sins in éénzelfde model toegepast) geven de handige naaister kans ori ginele combinaties te bedenken. Wie deze show (bij V. en D.) gaat zien, zal wellicht af en toe denken: wat zitten die kleren slecht. Daar kan de katoen dan niet veel aan doen, ook het patroon hoeft geen schuld te treffen. Maar patronen zijn nft eenmaal gemaakt voor standaard- maten en men kan van onze manne quins veel zeggen behalve dat ze standaa i dmaten hebben. Het veran deren en passend maken van een pa troon is niet gemakkelijk. Maar wie geregeld naait, leert het wel, althans voor zichzelf. Daar komt bij dat men «jE eenmaal minder kritisch staat te genover eigen werk, dan tegenover confectie, het kost ook minder. Om toch een modieuze toets aan deze prestatie te geven, werden ter afwis seling modellen van couturier Edgar Vos getoond het zojuist genoemde avond-ensemble was van zijn hand. Hieruit blijkt dat van katoen bijzon der mooie kleren naar maat gemaakt kunnen worden. Als een pentekening van grote bloemen op een wit piqué fond is het dessin van deze avondjapon uit de katoenshow 1968. Een mo- disch detail: het opvallend front is opgevuld met bloemappliqués uit dezelfde stof. Edgar Vos ont wierp dit model uit een katoenen piqué van Ten Cate Mode. (Van een onzer verslaggevers') BAKEL Het onderzoek in de zaak van het Bakelse santorium- slachtoffer zal vandaag in een be slissend stadium komen. Het onder zoek door de rijkspolitie en de tech nische dienst van het gerechtelijk geneeskundig laboratorium in Den Haag zal dan zijn afgerond, zodat de officier van justitie mr, J. Booster uit Den Bosch zal kunnen beslissen of hij al dan niet tot een vervolging zal overgaan. Het is inmiddels duidelijk gewor den dat het personeel van het sana torium St.-Jozefheil in Bakel een, bepaalde rol heeft gespeeld in deze trieste ziekenhuisaffaire, waarvan de 45-jarige C. Kornuijt uit Helmond het slachtoffer is geworden. De verlamde man liep, zoals ge meld, vrijdag zware verwondingen op toen het bed, waarin hij lag, in brand raakte. Oorzaak hiervan was een in vlam geraakte handdoek, die zoals mr. Booster nu meedeelde, door een leerling-verpleegster (een meisje zonder enige ervaring) over een lamp was gehangen. Drie weken geleden was de alarm schei bij het bed van de man weg gehaald, omdat hij er misbruik van zou hebben gemaakt. Mr. Booster zei, dat er voor de man die niet kon spreken en alleen, op een kamertje lag, geen andere mogelijkheden open waren alarm te slaan. De officier van justitie weet inmiddels met wiens toestemming het belletje is weggehaald. Gisteravond laat ver telde een rijkspolitieman in Bakel, dat nu ook bekend is door wie de bel is weggehaald. „Ik kan de juiste gang van zaken nog niet overzien, temeer daar het onderzoek in een ziekenhuis plaatsvindt, waar men met een gesloten, gemeenschap heeft te maken. Namen wil ik niet voor er eventueel een vervolging wordt ingesteld noemen," aldus mr. Booster. De kinderen variëren ln leeftijd van zeven tot veertien jaar. De groot ste groep er zijn ruim tachtig ac tieve leden schommelt in leeftijd tussen de negen en de elf jaar. In het koele, wat donkere zaaltje wordt hard getraind. Enkele meisjes lopen tonnetje langs een rijtje gele kegels. „Het is de kunst", aldus broeder Perpetuus, „om de ton langs de ke gels te manoeuvreren zonder ze om ver te gooien". Het precisie werkje lukt keurig. Twee meisjes houden aan de uiteinden een stok vast vlak bo ven de grond. Een van de jongens werkt zich er onder door zonder met de handen de bodem te raken. De stok gaat zo laag, dat men deze de monstratie van uiterste geconcen treerdheid en lenigheid niet meer voor mogelijk zou houden. Ook nu lukt het nummer. Er zijn tientallen variaties. We zien de bekende éénwielige fietsjes, waarmee enkele meisjes op frappante wijze allerlei figuren uit beelden. Er wordt gejongleerd op verschillende manieren; we zien grondacrobatiek, zoals handlopen, ritmisch dansen en wat in een circus niet is weg te denken koord dansen. De amper tien jaar oude Mo nique Verwilligen oefent ongeveer drie maanden op het koord. Het kind doet het met overgave en gratie, zo wel voor- als achterwaarts. „Echte koorddansers", zegt de broe der, „zijn zeer schaars. In onze groep is er een heel stel dat het min of meer kent, maar je houdt maar enke le heel goede over". De veertienjari ge Henk Lammens, die al vanaf het begin bij het circus is, schuift het koord op om enkele figuren met een ring en een bal te demonstreren. Hij heeft kennelijk zijn dag niet. Wat nerveus springt hij steeds voortijdig af. „Het is altijd verschillend", meent broeder Perpetuus. „De ene keer gaat het goed en een andere keer is het helemaal mis. Dat is ook bij voor stellingen zo. Het publiek kan daar ook een rol in spelen en niet te ver geten de sfeer onder de kinderen Die is heel belangrijk. Als de stem ming goed is lukt het meestal wel Het komt voor dat ze bij geen enkei nummer hoeven af te springen" De elfjarige Bettie Mol gaat na Henk het strak gespannen koord op. Haar taak is het om zich op het koord te kleden als Roodkapje. Over haar witte jurk trekt ze, zonder één keer af te sprin- gen, de rode kledij aan. Zelfs de muts ontbreekt niet. De broeder, die met ongekend en thousiasme zijn instructies blijft ge ven, houdt als vuistregel aan dat de kinderen het nodige zelfvertrouwen gegeven moet worden. „Nooit mag je ongeduldig worden", zegt hij, dan gaat het fout". Gevraagd of hij'zelf de nummers voordoet, antwoordt hij: „Nee, ik geef alleen aanwijzingen. Ik zeg vooral hoe het niet moet". Onafgebroken wordt geoefend. Er uï ge elsen gesteld aan het uithoudingsvermogen van de kinde ren. Na het saltospringen, wordt ge danst. Ook dat hoort e?bij en de irin- deren vinden het prachtig. "En„e.e" muziekje", zegt de broe der. „Bij de voorstellingen gebruiken we een bandrecorder. Een orkèstie heb ik wel eens geprobeerd, maar I kunt er niet altijd op rekenen en de eisen die gesteld worden, kan ik in de meeste gevallen niet nakomen". (ADVERTENTIE) iëB GEDEP.MERK Een produkt van The Coca-Cola Company (VERVOLG VAN PAGINA 1) Minister Bakker van Verkeer en Waterstaat heeft bekendgemaakt dat de Nederlandse regering in principe bereid is haar medewerking te ver lenen aan de uitvoering van dit plan Het Baalhoekplan is voor Antwerpen een levensbelang maar het is ook voor Nederland interessant. Dr. W. van Cauwenberg, ambassa deur van België in ons land heef! gisteravond tijdens een besloten bij eenkomst van de katholieke werkgp yersvereniging in Rotterdam nog vei klaard dat de uitvoering van het k-i naalplan Antwerpen-Baalhoek eer bewijs zou zijn van een grootse er realistische visie op de te voeren in dustrialisatiepolitiek van het weste. lijk Beneluxgebied". In het algemec gesproken was de Belgische ambassa deur van mening dat de havenpolitiek van Belg» en Nederland „harmonisch tussen deze twee landen dient te wor- i den uitgewerkt. Wanneer de interparlementaire Beneluxraad de resolutie over de stichting van een internationaal over legorgaan voor de zeehavenontwikke een heel stuk sterker komen Vs" aam (Van een onzer verslaggevers) BREDA. Drie seizoenen heeft de televisieshow Het Gulden Schot het kunnen uit houden op het scherm. En wat het technische gedeelte betreft zijn alle uitzendingen geslaagd. Dit laatste is dan vooral te danken aan twee Bredanaars, Herman van Gammeren (52) en Nico Hoogland. Nu er slechts nog één uitzending rest, wil de heer Van Gammeren „ik was veiligheidsofficier tij dens elke uitzending" wel wat sluiers wegtrekken. De blik die hij ons achter de scher men van dit tv-schuttersfestijn gunt, maakt duidelijk dat alle bezwerende uitlatingen van de quizmasters werkelijk geen flauwe aanstellerij zijn ge weest. „De kruisboog, waarmee wordt geschoten is compleet dodelijk. Voor mijn gevoel houden de gast- quizmasters die de laatste tijd zijn opgetreden naast Kees Schilper- oort, daar te weinig rekening mee. Ze zijn veel te nonchalant. Bij de officiële kruisboogschutterij is het normaal dat we op 30 meter af stand schieten. In „Het Gulden Schot" is die afstand beperkt tot 10 m, omdat we dan driemaal min der kans hebben dat er iemand tussen de camera's en het doel loopt", aldus veiligheidsman Van Gammeren. Sedert de tijd dat wildvreemde mensen uit de zaal de kans krij gen te schieten, houdt de heer Van Gammeren in iedere uitzending zijn hart met twee handen vast. Wanneer een zich wat opgelaten voelende vrouw de staalharde pijl meters buiten de schijf in de de cors heeft gemikt, halen de tech nici verlicht adem als er geen ge kreun van achter de schermen volgt. De grote boog die 9 kg weegt en voor t.v.-uitzendingen in te genstelling tot de normale wed strijdvoorschriften, op een statief is bevestigd, heeft een spankracht van 250 kg. De snelheid, waarmee de pijl de boog verlaat bedraagt dan ook 200 m per seconde. Die kracht is groot genoeg om een pijl niet minder dan een kilometer ver te schieten wanneer de boog schuin omhoog het vrije lucht ruim in wordt gericht. Om de technische mensen ach ter de décors te vrijwaren van doorgeschoten projectielen zijn er loden schilden aangebracht en daarnaast nog eens op enige af stand van elkaar twee platen mul tiplex van elk 20 mm dikte. „En nog is het voorgekomen dat een doorgeschoten pijl door de eerste wand sloeg, op een bewegend deel achter het scherm afketste en weer terugkaatste in de rich ting van de camera. Werkelijk le vensgevaarlijk. Daarom is het ris kant wildvreemden te laten schie ten", zegt de heer Van Gammeren. Het feit dat de boog „afgaat", zo dra de haan wordt aangeraakt, is nog een gevarenfactor apart „Een nietsvermoedende deelneemster trok ook eens aan dat stukje ijzer onder aan de kolf. De pijl boorde zich 20 cm boven de grond door de vangwand heen en bleef hal verwege in de tweede wand han gen. Ik zeg altijd tegen de jongens achter, als er „attentie" wordt ge roepen, wees dan pleiten. Berg je. De man die de doelen laat bewe gen kan geen gevaar lopen. Hij wordt door nog eens een wand en een loodplaat achter zijn hoofd beschermd", aldus de heer Van Gammeren. De camera's kunnen maar een bepaalde hoek bestrijken, zodat de muzikanten die schuin naast de schietbaan zitten geen kogel vrij vest hoeven aan te trekken. Wanneer de zgn. automatische ca mera of de geblinddoekte camera man werkt, zit de heer Van Gam meren bij de veiligheidsknop. Eén druk daarop legt het camerawa pen lam. Alles is echter tot op he den goed gegaan, zodat de Bredase koeltechnicus niet heeft hoeven ingrijpen. Toen hij ruim drie jaar geleden ln het Zwitserse Zürich was als ereklasser boogschieten hield Jo hannes Scmidt een wandelende ideeënfabriek van t.v.-shows een praatje over één van zijn nieuwste ideeën. „Maar niemand kon zich voorstellen dat er in Bus- sum een schot zou kunnen afgaan dat in Breda zou worden gelost. Na een persoonlijk gesprek met Schmidt zag ik het er wel in. De match-groep de vereniging van Nederlands beste kruisboogschut ters zegde zijn medewerking toe en daarna is de KRO met graagte aan de show begonnen". De heer Van Gammeren vertelt dat het hem er niet om begonnen is business van „Het Gulden Schot" te maken, al wordt het „ta melijk goed" betaald. „Wij wilden de oude kruisboogsport in een al gemene belangstelling plaatsen en dat is dacht ik goed gelukt. Door „Het Gulden Schot" kennen de meeste Nederlanders nu de grond principes van het kruisboogschie- ten. Er zijn in het zuiden van ons land zo'n 2.000 schutters. Dit aan tal groeit. Het is heel leuk dat onze Bredase vereniging „De Zwartmikkers" veelvuldig wordt gevraagd". Onlangs verzorgden de Breda naars een show op een reünie van oud-officieren in Crailo. De be jaarde ijzervreters moesten een wedstrijd uitvechten tegen elkaar. De oudste een krasse militair van 96 haalde zelfs driemaal achtereen tien punten. Een en ander resulteerde in een wedstrijd tussen gewone officieren en een show voor Delftse studen ten, die een abrupt einde kreeg toen er een te wilde strijd dreigde te ontstaan tussen vaders en zoons „We ontvangen nog regelmatig aanvragen voor shows". Nog één keer zal de man die moest voorkomen dat „Het Gulden Schot" in aanraking kwam met het Rode Kruis drie dagen achter een in touw zijn om over de vei ligheid te waken van een duren de uitzending. „Ik hoop dat we er dan voor de vereniging een auto matische baan aan hebben over gehouden". (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Woensdagmorgen omstreeks half elf werden in het stadhuis te Vlissingen de 22 Engelse bejaarden uit Deal door het gemeen tebestuur ontvangen. De bejaarden die in het kader van de stedenuitwis- seling Deal - Vlissingen een bezoek van een week aan Vlissingen brengen en maandagavond reeds aankwamen, werden door burgemeester drs. D. Roemers in hun moedertaal verwel komd. De burgemeester, die namens het gemeentebestuur de gasten een bus tocht rondom Walcheren aanbood, werd hierna door een van de Engelse dames bedankt voor de gastvrije ont vangst. De rondrit vond 's middags plaats en bezorgde de bejaarden enige interessante uurtjes. Deze uitwisse ling werd georganiseerd en verzorgd door de Federatie van Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening. Deze fe deratie zorgde er ook voor dat de stichting, die de internaatshuizen van de zeevaartschool ln beheer heeft, vijf van deze woningen beschikbaar heeft gesteld om de Engelse gasten een onderkomen te bezorgen. De bejaarden kunnen hier verder van de ontspanningsmogelijkheden in het internaat gebruik maken, terwijl het eten verzorgd wordt door het aanwezige keukenpersoneel. Volgen de week maandag vertrekken zij weer naar Deal en het ligt in de be doeling dat een twintigtal Vlissing- se bejaarden in september een te genbezoek zal brengen. In verband met een artikel van Ank Franken en J. Foppelaars over de KPJ ln deze veelgelezen rubriek op 12-3 l.t-, wil ik als mede-oprichter van deze ver eniging in 1920 en oudgediende de vol gende toelichting geven. Het schrijven bevat m.i. enige on juiste beweringen, o.a.: 1. De KPJ is een organisatie „niet los' maar wel zelfstandig, met eigen rechtspersoon lijkheid in NCB-verband; 2. De NOB houdt niet halsstarrig vast aan het pa triarchale systeem van. 50 jaar gele den", maai- heeft enige tijd geleden eigsn zelfstandigheid en rechtswsoon- lijkheid helpen verlenen aan KOV en KPJ, zij het dan met enig toezicht we gens financiële steun en familiever band- 3 „De NCB verkoopt met alles het is de CHV, diie als zelfstandige in stelling van de hierbij aangesloten af delingen bedrijfsgoederen en ook brandstoffen, als overname van de vroegere kolen bonden, verhandelt en wel zonder enige verplichte afname voor de leden; 4. En de bondsvoorzit ter Frans Vrians heeft voor deze func tie bedankt overeenkomstig de sta tuten, die hij zelf heeft helpen ont werpen en goedkeuren. Intussen stel ik mij de vraag, of een jaar-contributie van ongeveer f 10 per waarvan f 6 voor het bondsbe- stuur wel een behoorlijk bedrag is voor de leden van de KPJ om daar mede hun toekomstig bestaan te hel/pen opbouwen, vergeleken bij de honderd tallen guldens die zeer velen vootr ver maak en ontspanning besteden, al blij ven ook deze voor de jeugd nuttig en nodig? Is de verdeling hierbij redelijk in verband met hun welbegrepen eigens- belang? En wordt in deze tijd door meerderen niet te yeel deelgenomen aan bals op de weekends en druk vrijen op andere avonden, met verwaarlozing van een leerzame ontwikkeling, dié steeds meer nodig wordt voor een goed bestaan in het vrij ingewikkeld agra risch bedrijf? OOSTBURG, P. DOENS, p£. Graag wil ik me aansluiten bij de heren Ant. Franken en J. Poppelaars aangaande het ontslag van onze eigen, sympathieke kringvoorzitter, Frans Vriens, als centrale voorzitter. Hij heeft zich in de jaren, dat hij bestuurslid was in een afdeling en in de kring bijzon)- der snel opgewerkt tot een hoge be stuursfunctie, die op de dag van van daag altijd geen peuleschilletje is. Ik dacht dat het hoofdbestuur yah de NCB zich dit niet heeft gerealiseerd. Er wordt zo vaak van voorzitters ver anderd omdat de meeste pas op oudere leeftijd hiervoor worden, gekozen. Zo ook misschien met de heer Vriens, die blijkbaar te kennen had gegeven dat hij zijn functie in juli bij de jaarverga dering zou neerleggen, omdat hij zich op de toekomst wilde gaan toeleggen'. Wat de toekomst van. Frans is weet ik natuurlijk niet, maar het NCB-bestuur heeft toch wel enig vermoeden, omdat de heer Vriens nu twee dagen, fa de week bij een molenaar werkt. Dit omdat de werkzaamheden van de KPJ nu niet meer zoveel tijd van hem vergen. Zij hebben hem nu de „goeie raad" gege ven nu al te gaan, wat de heer Vriens bijzonder heeft getroffen. Als het hoofdbestuur zijn mond gehouden en Frans zijn functie tot had voortgezet was het maken die paar maanden Het hoofdbestuur van de dacht ik, nog in de tijd toen er een RKJB bestond, iedere jongen die hier van lid was, WAS of WERD boer, maar die tijd is nu voorbij. Onze tegenwoor dige KPJ'ers hebben een goede scho ling en een behoorlijke algemene ont wikkeling gekregen om zich met het gros van de maatschappij te evenaren. Waar moesten al onze KPJ'ers naar toe als zij agrarieër (boer) wilden wor den, daarom is het goed dat ieder zijn eigen vrije keuze hierin heeft. Is nu een miljoeneniorganisatie al» de NCB om bij dit geval te blijven bang dat hij ergens benadert zou wor den omdat de heer Vriens bij een par ticulier meelleverancier (mulder) werkt? Laat die jongen toch net ais alle andere jongens, een eigen beroep kiezen, wat hem niet door de NCB wordt voorgeschoteld. Tenslotte hoop ik dat wij in kring Breda nog heel veel plezier- mogen hebben van onze eenvoudige en sym pathieke kringvoorzitter Frans Vriens. RIJSBERGEN, TINY JANSEN

de Stem | 1968 | | pagina 23