Paasvoetbaltoernooi in Goes werd groot succes Winkels in Hulst op zondagmiddag open LUCKY LUKE: DE NAIJVER Y.y.V. Axel heeft gebrek aan kamers Bank voor Zeeland optimistisch WINNAARS WERDEN BEKEND Grote belangstelling voor paasvoetbal toernooi in Hulst WALCHEREN MIDDELBURG Rector gymnasium gaat met pensioen Dagblad De Stem japonnen - deux pièces Concentratiekamp beter dan boete Z.-VLAANDEREN TERNEUZEN Parkeren in Terneuzense bloemenbuurt. Meeste middenstanders voor: Nieuwe spits voor toren van Nieuw en St. Joostland Voorlichting over dienstencentrum voor bejaarden Zilveren O.N. voor A. v. d. Vliet HOOGWATER VANDAAG MORGEN Meei nieuws uit stad en streek op pag. 3-5 (Van onze correspondent) HULST Voor het paasvoetbal toernooi voor scholieren te Hulst be stond zoals voorgaande jaren een gro. te belangstelling. De uitslagen lui den: afdeling A 1: Hulst - Nieuw- Namen 30; Prinses Marijkeschool, Axel - Graauw 30; Prinses Marijke school, Axel - Hulst 10; Nieuw- Namen - Graauw 02; Hulst - Graauw 10; Nieuw-Namen - Prinses Marijkeschool, Axel 03; eindstand: 1 Prinses Marijkeschool te Axel. Af deling A 2: Clinge - Koewacht 11; Antoniusschool Axel - Groenendijk 10; Antoniusschool Axel - Clinge 10; KoewachtAntoniusschool Axel 02. Eindstand: 1 Antoniusschool te Axel. Afdeling A 3: Heikant - Lamswaar- de 03; Boschkapelle - christelijke school Axel 00; Boschkapelle - Hei kant 20; christelijke school Axel - Lamswaarde 21; Lams waarde - Boschkapelle 00; Heikant - chris telijke school Axel 01. Eindstand: 1 christelijke school Axel. Afdeling B: LTS 3 - Lyceum 6 02, Lyceum 1 - Clemensschool 3 05; Lyceum 6 - Clemensschool 3 03; Lyceum 7 - LTS 3 0—3; LTS 3 - Clemensschool 3 20; Lyceum 6 - Lyceum 7 5—0; Eindstand: 1 LTS; 2 Clemens ULO 3. Afdeling C 1: Clemens 2 - LTS 2 11; Lyceum 3 - LTS 2 32: Lyceum 3 - Clemens ULO 2 24. Eindstand: 1 Clemens ULO 2. Afdeling C 2: LTS 1 - Lyceum 4 70; Lyceum 4 - Lyceum 5 3—0; Lyceum 5 - LTS 1 14. Eindstand: 1 LTS 1. Afdeling D: Christelijke ULO Axel - Clemens ULO 1 uitgesteld; Lyceum 1 - Lyceum 2 10; Clemens 1 - Ly ceum 2 30; Lyceum 1 - Clemens 1 21. Eindstand: 1 Lyceum 1, Clemens 1 op de tweede plaats. De christelijke ULO-school Axel 1 heeft zich teruggetrokken wegens overlijden van een leraar van de school. Donderdag worden de finalewed strijden gespeeld in Terneuzen op het veld van de afdeling Terneuzen. De rector van het gemeentelijke gymnasium, dr. H. Fortgens, heeft, wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd, het gemeen tebestuur verzocht hem ontslag te willen verlenen. Het gemeentebestuur stelt de raad voor om het gevraagde ontslag met ingang van 1 augustus eervol te ver lenen. Westkapelle Hengelwedstrijd Door de hen gelsportvereniging „Westkapelle" werd een hengelwedstrijd in zee ge houden. Er namen 26 leden aan de ze wedstrijd deel. Zij vingen in to taal 98 vissen, waaronder 55 onder maatse. De winnaars waren: 1. B. van Vaardigem,2 vissen, 1367 p: 2. R. Roelse, 1 vis, 1335; 3. G. van Ber- kum, 10 vissen, 901; 4. P. Murre 10 vissen 462; 5 W. Lievense 4 vissen 448 p.; 6. A. van Eek, 6 vissen, beljauw van 1365 gram en de heer K. Roelse een van 1334 gram. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, tel 01140-2377. Klokstraat 1, Goes, tel 01100 -8030. EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (Inspecteur) Breitnerstraat 11, Terneuzen. tel. 01150-4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen. tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, tel. 01140-3168. M. Sogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170-2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. J. Hüsken, Breitnerstraat 81, Terneuzen, tel. 01150-3296. J. Robesin, Kijkuit 18-20, Axel, tel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4. Middel burg, tel. 01180-7764. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100-5689. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Er heeft zich gisteren heel wat afgespeeld op de sportter reinen aan de Westhavendijk in Goes. Er werd ge(paas)voetbald door ruim 500 scholieren van Noord- en Zuid-Beveland. En dat ging gepaard met minstens evenzoveel malen „oh" en „ah" geroep, met vreugdekreten, gehuil en gekanker. Want voetballende schooljongens ontzien elkaar niet als door een stommiteit van één van hen een goeie kans wordt gemist. Even zo goed slaan ze elkaar uitbundig (en blauw) op de schouders, wanneer er een doelpunt wordt gemaakt. Voor de meeste scholieren is het paas-schoolvoetbal nu afgelopen. Vorige week donderdag zijn dertig elftallen aan de beurt geweest. Gis teren kwamen er 45 in het veld. De groepen die winnaar zijn geworden in de afdelingen A (lagere scholen), B (12- en 13-jarigen), C (14. en 15- jarigen) en D (16- en 17-jarigen) zuilen op derde pinksterdag in Vlis- singen voetballen om het Zeeuws kampioenschap. In verband met eindexamens za: dit kampioenschap voor de afdeling E van 18-jarigen en ouder nog in de paasvakantie, namelijk op vrijdag 19 april, worden gehouden. De uitslag van de gisteren gehou den wedstrijden in het Bevelandse district is als volgt. Kampioen in de afdeling A is geworden de chris telijke nationale school uit Kamper land. Het elftal kreeg de wisselbeker en een medaille mee naar huls. Nummer 2 werd de r.-k. lagere school uit Lewedorp en nummer 3 de openbare lagere school uit We- meldinge. Beide laatste elftallen kregen een medaille. De eerste plaats in de afdeling B is voor de l.t.s. Goes 7 (wisselbeker plus medaille), de 2e voor het chris telijk lyceum Goes 5 (medaille) en de 3e voor de openbare u.l.o. Goes 5 (medaille). De le plaats in de afdeling C is voor de rijks h.b.s. Goes 1 (wissel beker plus medaille), de 2e voor de l.t.s. Goes 5 (medaille) en de 3e voor de r.-k. u.l.o. Goes 2 (medaille). De le plaats in de afdeling D is voor de openbare u.l.o. Goes 1 (wis selbeker plus medaille), de 2e voor het Goese lyceum 2 (medaille) en de 3e voor de l.t.s. Goes (medaille). De eerste plaats in de afdeling E is voor de r.-k. u.l.o. Goes (wissel- heker en medaille) en de 2e voor het christelijk lyceum Goes 1 (medaille). De prijzen werden, gistermiddag aan het eind van de wedstrijden uit gereikt door wethouder J. Roose van sportzaken te Goes. Dank werd gebracht aan allen, die aan het slagen van het paastoernooi hebben meegewerkt, in het bijzonder aan de weergoden, die het gisteren tot tegen half zes, tegen het einde van alle wedstrijden, hebben weten droog te houden. (ADVERTENTIE) P.M. vein de Wailc HULST gentsestraat Kapelle Gala-avond Naar thans is be kendgemaakt zal aan de gala-avond van de Zeeuws Brabantse Turnkring te Kapelle a.s. zaterdag ook mede werking worden verleend door de volksdansgroep Medioburgum te Middelburg. Ook de Zeeuwse en Brabantse keurploegen nemen aan deze gala-avond deel. (Van onze correspondente) TERNEUZEN. De Hulstenaar H. F. van O. moet wel heel erg ge schrokken zijn van de eis van de of ficier van justitie, mr. Th. Lebret. Deze eiste 50 boete wegens te hard rijden en dit terwijl Van O. hiervoor meerdere keren was veroordeeld. „Dan kan ik beter in een concentra tiekamp gaan werken," was zijn re actie. „Blijft u rustig," ried hem mr, Van Hees. „En gooi niet met grote woorden." Het werd 30 boete, geen groot bedrag om het er voor over te hebben in een concentratiekamp te gaan werken. Philips-dames Vanavond (wons dag) om half zeven zullen voor de eerste keer twee dameselftallen van Philips een partij voetballen op veld zeven van het Zuidersportpark te Terneuzen. De speeltijd is terugge bracht tot tweemaal twintig minuten. Het winnende elftal zal een beker in ontvangst kunnen nemen. Als deze wedstrijd slaagt zullen nog meer da mesvoetbalwedstrijden volgen. Clinge Raadsvergadering Op donder dag 18 april a.s. 's avonds om zeven uur zal in de raadzaal een raads vergadering plaats hebben, waarin gesproken zal worden over grondver- koop aan Rijkswaterstaat. Ook zul len gronden worden aangekocht van fa. de Buyne en de wed., Th. de Rijke- de Rechter. De verpachting van de gronden in de hoek Ooster- weg Opperstraat komt eveneens aan de orde. Het in aanbouw zijnde dorpshuis zal worden uitgebreid met 'n toneelaccommodatie.Tenslotte zul len gelden ter beschikking worden gesteld voor de commissie „Ontwik keling Oost-Zeeuwsch Vlaanderen Oost". Hoofdplaat Hengelwedstrijd. Aan de 10, in ternationale zeeh engel wedstrijd na men ongeveer 500 hengelaars deel, onder wie 80 procent Belgen. De wedstrijd was georganiseerd door de hengelsportvereniging De Schelde. De uitslag: 1 J. Dieleman Sluiskil 19 vissen, 860 gram; 2 mevr. Jo Blaak man Sluiskil 21 - 610, 3 M. de Putter Hoek 12 - 630, 4 P. Faas Sluiskil 12 - 550, 5 M. Bogers Bergen op Zoom 7 550, 6 C. P. de Zutter Sluiskil 23 - 370, 7 E. Blaakman Sluiskil 25 - 330, 8 J. van Drongelen Sluiskil 13 - 435 9 Ch. van Robaeys Oostende 23 - 320, 10 Eddy de Buck Heist 43 - 100. Kloosterzande Zeehengelwedstrijd De hengel sportvereniging „De Vogel" afdeling zeehengelen hield in de Westerschel- de langs de zeedijk ip.de kruispolder haar 2e 'clübwedsfi-jjii vain 'dïf siezoen De tijd van de wedstrijd lag tussen 14.30 en 17.30 uur. Er waren 72 hen gelaars uit binnen- en buitenland aan de start verschenen en de vangst was tamelijk. De prijzen werden ge wonnen door: 1. prijs: Th. Verschu ren uit Hontenisse met 640 punten; 2. L. van Hencke uit Hamme (B.) met 600 punten; 3. L. de Zutter uit Terneuzen met 541 punten; 4. E. van Puijenbroek uit Hamme (B) met 518 punten; 5. M. de Buck uit Heijst (B) met 455 punten; 6. J. Maqua uit Burcht (B) met 452 p.: 7. Ed. Baart uit Hontenisse met 435 punten. Koewacht Biljarten De onderlinge compe titie van de plaatselijke vereniging „Grensvrienden" is geëindigd. De uit slag luidt als volgt: 1 H.. v. Waesberghe (kampioen 1968) 255 brt. gew. 9,5, gem. 1,823; 2 J .van de Berghe 233 9 1,476; 3 R. de Letter 241 8 3,087; 4 F. Rombout 299 5,5 2,797; 5 D. J. Dokter 264 4 2,542 6 J. Smet 300 4 0,593; 7 F. van Waes berghe 274 2 1,503. Schieting Aan de schieting bij A. de Kind namen 51 schutters deel, waaronder zich bevond het peleton „Nieuwe Molen", voor de eerste maal aanwezig bij een wedstrijd op Nederlands grondgebied. Uitslag als volgt: hoogvogel: G. van Goeye, Nieuwe Molen; le zijvo gel: René Adam, Koewacht; 2e zij vogel: G. Rombout, Koewacht. Hoog ste aantal kleine vogels 5 stuks R. van Regenmortel, Nieuwe Molen. Glasaal uitgezet Op „Het Grote Gat" een viswater van „De Koe- wachtse hengelvereniging" werd een kist glasaal uitgezet door de organi satie ter verbetering van de binnen visserij. Deze kist bevatte 13 kg glasaal met In totaal 39.000 stuks aal. Nu zal in de loop van de meimaand nog pootsnoek worden uitgezet op voornoemde kreek en ook op „De Konijnenputten", waarmede de visuit zetting wordt afgesloten. (Van onze correspondent) AXEL De V.V.V. Axel heeft, onder leiding van de voorzitter J.C. Vink, in hotel „de Stadsherberg" haar algemene vergadering gehou den. De heer J. P. de Regt uit Mid delburg, die de provinciale VVV ver tegenwoordigde werd bijzonder welkom geheten. Met ingang van 1968 is de contributie met 50 pet. verhoogd en voor de gewone leden gebracht op f 15,- Het in het stadhuis ondergebrach te informatiecentrum is voor het V.V.V.-werk van grote betekenis. Dit bureau verstrekt zowel monde ling als schriftelijk allerlei inlich tingen op het gebied van toerisme, uiteraard van Axel, maar ook van vele andere plaatsen in Nederland en België. Het informatiecentrum is eveneens in het bezit van het A.N.- W.B.-vademecum, zodat dit bureau inlichtingen kan verstrekken over al le toeristisch belangrijke plaatsen en zaken in Nederland. Uit het jaar verslag blijkt dat de overnachtin gen zowel in de jeugdherberg „de bleye Haghe" als op het kampeer terrein „de Boshoek" nog steeds toe nemen. De Nederlandse Christelij ke reisvereniging daarentegen maak te maar een tweetal groepsreizen naar ZeeuwschVlaanderen, met Axel als standplaats. Uit het reis- programmaboek voor 1968 blijkt, dat dit jaar geen reizen meer naar Axel zullen worden georganiseerd, dit in verband met het tekort aan gemeu bileerde kamers, vakantieverblijven, pensions e.d. De bouw van vakan tie- of weekend woningen zou ook hier tot een oplossing kunnen bijdra gen. De streeksamenwerking heeft belangrijke vorderingen gemaakt. De toeristische rondritten door Oost Zeeuwsch-Vlaanderen bleken een groot succes. In voorbereiding is de organisatie van een foto-wedstrijd voor toeristen. Er wordt naar ge streefd deze wedstrijd voor het ko mende seizoen te doen aanvangen. De V.V.V. denkt aan uitbreiding van de recreatie-mogelijkheden voor de inwoners, die tevens aantrekkelijk 'TtüWé« t'ijn' Vöof de toeristen,'' zoals een midget-golfbahn, trampoline— sport en» een hertekamp. Een bij zondere attrhc'tie acht mèrf liog steeds een randverlichting langs de kleine kreek, en een forse fontein in deze kreek. Ook een grote speel tuin of bijvoorbeeld een sprookjes bos zou voor de dagtoeristen een gro te trekpleister kunnen zijn. De penningmeester, de heer J.L. D.B. van Hilst, besprak de finan ciële positie van de vereniging, aan de hand van een gedetailleerd ver slag. De aftredende bestuursleden, de heren J. C. Vink en P. G. van den Bosse, werden met grote meer derheid herkozen', de heer W. Die leman wenste zijn bestuursfunctie neer te leggen. (Van een onzer verslaggevers) HULST De meeste middenstan ders in Hulst willen hun winkel op zondag van 2 tot 6 uur openhouden. B. en w. van Hulst zijn van oordeel dat hierin de eerste drie jaar geen verandering dient te komen, omdat het vreemdelingenverkeer ziender ogen toeneemt. De Kamer van Koop handel en Fabrieken in Zeeuwsch- Vlaanderen is door het Hulsterse ge meentebestuur gevraagd of een tijds duur van drie jaar acceptabel ge acht kon worden. Men ging akkoord met openstelling van 2 tot 6 uur, maar hieraan werd de restrictie verbonden, dat deze afwijking op de winkelsluitingsverordening, die op 3 mei a.s. haar geldigheid verliest, tot een periode van één jaar beperkt blijven. In 1964 evenwel besloot het college van b. en w. van Hulst, on danks eenzelfde opmerking van de Kamer van Koophandel, de wijziging op de winkelsluitingsverordening vast te stellen voor een termijn van drie jaar. Dit besluit Werd door de Kroon goedgekeurd. B. en w. me nen dan ook dat wederom een goed keuring voor drie jaar te verwach ten is. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De spits van de toren in Nieuw- en St.-Joosland moet ingrijpend worden vernieuwd. Het Middelburgse gemeentebestuur vraagt daarvoor de raad om een kre diet van ruim zevenduizend gulden. Aanvankelijk meende men met een veel geringer bedrag te kunnen vol staan. Nadat echter de steigers waren opgetrokken constateerde men dat o.m. de leibedekking was vergaan, het daklood was versleten en het stalen kruis en de torenspits onher stelbaar waren verroest. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De stichting dienstverlening aan bejaarden in Middelburg zal op donderdag 25 april een tweetal voorlichtingsbijeenkom sten houden om een zo breed moge lijke bekendheid te geven aan de functies van het dienstencentrum voor bejaarden, dat thans vrijwel ge reed is. Zoals gemeld, wordt dit centrum gevestigd in een gedeelte van het Schuttershofcomplex. De ingang is aan de Schuttershofstraat. In de stichting werken vrijwel alle kerke lijke en andere instellingen, die op enigerlei gebied de belangen van be iaarden behartigen in Middelburg samen. De hulp, op velerlei terrein, aan de bejaarden in Middelburg, zal van uit 't centrum gecoördineerd plaats vinden door de instellingen, functio narissen en vrijwillige medewerkers. Voor de voorlichtingsbijeenkomsten, s middags om drie uur en 's avonds om half acht, zijn o.m. uitgenodigd de gemeenteraadsleden, ambtsdra gers van de verschillende kerkge nootschappen, medici, wijkverpleeg sters en anderen, die op een of an dere wijze bij 't bejaardenwerk kun nen zijn betrokken. (Van een onzer verslaggevers) GOES De heer A. v. d. Vliet, fi liaalbeheerder voor de firma P. J. Kussen en zonen n.v. (rijwielen, naaimachines, radio's e.d.) te Goes, was gisteren veertig jaar aan de fir ma verbonden. Ter gelegenheid van dit feit ont ving hij uit handen van burgemees ter mr. F. G. A. Huber de zilveren eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje-Nassau, De heer v. d. Vliet kwam in april 1928 Mj de fa.'Kuse ih diëtist; Ih 1937 werd hij benoemd tot filiaalbe- heerder in Goes. Zaterdag a.s. zal het jubileum in intieme kring worden herdacht met een feestelijke bijeenkomst. (Van onze correspondente) TERNEUZEN. De kantonrechter in Terneuzen, mr. C. van Hees, heeft geen principiële uitspraak gedaan of er in de Terneuzense bloemenbuurt, daar waar de doodlopende straten zo genaamde keerhavens hebben, mag worden geparkeerd. In een vorige zitting diende de zaak tegen W. v. L. uit Terneuzen, die in de keerhaven van de Goudenregenstraat zijn auto zou hebben neergezet. De officier van justitie, mr. Th. Lebret, eiste hiervoor 5 boete tegen hem. De kantonrechter echter deed dinsdag uitspraak en sprak Van L. vrij. Van L. had wel achter het stuur van zijn auto gezeten en ook de wagen gepar keerd, doch naast hem zat een rij- instructeur, die in dit geval de juri dische bestuurder was. De kanton rechter zij bjj zijn uitspraak, dat deze alleen betekenis had in formele zin. Morgen donderdag 18 april; Hans- weert 6.22 en 18.45 uur, Terneuzen 5.45 en 18.14 uur, Vlissingen 5.15 en 17.42 uur, Wemeldinge 7.16 en 19.45 uur. (Van een onzer verslaggevers) GOES De Bank voor Zeeland n.v. te Goes deelt in het zojuist ver schenen jaarverslag mee, dat de ont wikkeling van onze economie, verge leken met de pessimistische ver wachtingen in begin 1967, gunstig is verlopen. Op de aandeelhoudersver gadering van 25 april zal worden voorgesteld een dividend van 4 pet. op de preferente en 5 pet. op de ge wone aandelen uit te keren. Op de bewijzen van deelgerechtigdheid wordt f 326,81 uitgekeerd terwijl voor de gewone aandelen een extra divi dend van 12 pet. wordt voorgesteld, komend uit het onverdeelde saldo van 1966. Van dat saldo wordt f 20.000 op de extra-reserve geboekt. De Bank voor Zeeland kent een ge middeld dividend van 7 procent. De activa van de bank beliepen op bet einde van het boekjaar f 9.334.213,69 (stijging met ongeveer een miljoen gulden) en de passiva f 9.334.213,69 (eveneens een stijging van circa f 1 miljoen). MIDDELBURG Miniatuur WalcherenGeopend van 918 uur. City 20 uur Adios Gringo 14 jaar VLISSINGEN Alhambra 20 uur Casino Royal 14 jaar OVEZANDE Gemeentehuis 19 uur Raadsvergadering ANTWERPEN Rex 10, 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Playtime a.L Odeon 11.45, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur Vivre pour vivre 18 jaar Pathé 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur De kleine bader a.l. Rubens 12, 15, 18 en 21 urn- De getemde feeks 14 jaar Ambassades 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur In de hitte van de nacht 18 j. Savoy 12, 14, 16. 18, 20 en 22 uur Helga 14 Jaar Quellin 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur De meesterwerken van Walt Disney a.l. Capitole: Jerry Lewis kindermeid 14 J NKT 20.30 uur Een lelie van de donkere dalen (Howarth) BRUGGE Memlinc Jacht op de stripteasers 18 j Zwart Huis Oscar 18 jaar Forum Midzomemacht Cspltool Asterix a.L Scala De ontsnapten der Ardennen 14 ST.-NIKLAAS Eden Daniel Boone op het spoor der Cherokee® 14 jaar Century De Afrikaanse rit 14 Jaar Palace Millie 14 jaar GENT Capitole Het schatteneiland a.l. Majestic Dr. Dolittle a.l. Plaza De jonge wilden 14 jaar Select The family way 18 Jaar Savoy De risico's van het vak 18 jaar KRUININGEN Gemeentehuis 18 uur Raadsvergadering WEMELDINGE Gemeentehuls 20 uur Raadsvergadering MIDDELBURG Schouwburg 20 uur Middelburgs Dilettanten Toneel met „Miranda" Rijksarchief: 9.30-12 en 13.30-17.30 uur Tentoonstelling spoorwegen in Zeeland Molenwater 9-18 uur Miniatuur Walcheren BRUGGE Bioscopen. Als onder vandaag. Korrekelder 20.30 uur Lady Godiva (Canolle) GENT Bioscopen. Als onder vandaag. KNS 20 urn- De getatoeëerde roos (Williams) ST.-NIKLAAS Bioscopen. Als onder vandaag.

de Stem | 1968 | | pagina 2