n moch gesprek in N. Delhi Maastrichtse politie maakt ABC-p Stropers na snelle achtervolging klem gereden Herman Klaassen met kunsthand uit Moskou Krijnen AMERIKA BEREID TE PRATEN IN NEUTRALE i AZIATISCHE HOOFDSTAD Rotterdamse ijzerwerker met stiletto doodgestoken Eric Galt (36) verdacht van moord op dominee King Japan: concurrentie in scheepsbouw matigen YYY's werken onder hoogspanning IN POLDERS BU DINTELOORD voor politie Den Haag VANDAAG Zuidkoreaanse grensbewakers doodgeschoten morgen IZiYAAX u goed, m Tanzania erkent deelstaat Biafra BESCHULDIGINGEN HONOLOELOE rif)' Vergunningen voor opsporing olie en gas afgegeven mL£%ïvdadvl [j£SOM£ AANVAL ADVISEUR VAN DE GAULLE SPION VOOR RUSSEN? Arabieren dreigen Israëlische joden in aantal te overtreffen Westduits schip in aanvaring met Oostduitser GEEN BROMMERS IN IJ-TUNNEL Verbetering OPGEPAKT Schoon Kennedy krijgt steun van McNamara Vaticaan praat over terugkeer van Beran Geopend s bELBURG hiatuur Walcheren: |18 uur 20 uur Adios Grlmgo 14 ]sa 4euzen (cor 20 uur |u pistool voor Ringo 14 jaar burg |lel Theater 20 uur gelregen in Rimrock 14 jaar ST oscoopgebouw 20 uur amoureuze avonturen vaaïj pnders IS jaar LWACHT j J. Thijs 14 uur Ijaarden- en invalidenschietig psingen (ïambra 20 uur Royal 14 Jaar pnd 20 uur la Douce 18 jaar Igge pmlinc Jacht op de striptewl j'art Huis Oscar 18 jaar rum Midzomernaeht pitonl Asterix a.l. ala De ontsnapten der Ardaa pdsschouwburg 20 uur drie musketiers (Duma!) brrekelder 20.30 uur Ent u de melkweg? (WlttW NIKLAAS den Daniel Boone op het spw* iierokees 14 jaar Intury De Afrikaan» ito llace Millie 14 jaar kpitole Het sehattenefai li ajestic Dr. Dolittle a.l. jaza De jonge wilden I elect The family way 1 avoy De risico's van netw«| 4S 20 uur getatoeëerde roos ETjHt' 14. 16, 18, fah4tl4. 16.30,19 en») ubenflk^veu getemde feeks 14 jaar „nhassadcs 12, 14.30, n![s: Éoy^^H^ia^S^e"^ fei»Ulia H,16 meesterwerken van prpitole- '-®wlS ltilltle°It!, (Van onze redactie binnenland) BOTTERDAM De dertigjarige Turkse gastarbeider M. Y. heeft be kend gistermorgen de 28-jarige ijzer- werker J. M. W. Spoor uit Rotterdam met een stiletto te hebben doodgesto ken. De 28-jarige echtgenote van de ijzerwerker liep bij de steekpartij ernstige verwondingen op. Zij werd in het Dijkzigtziekenhuis opgenomen. De Turkse arbeider was een huis vriend, die al sinds een jaar geregeld bij de ijzerwerker en zijn vrouw thuis kwam. Volgens de politie was er sprake van een driehoeksverhouding. Gistermorgen om zeven uur, toen Y. het huis zou verlaten, ontstond er een hevige woordenwisseling, gevolgd door een vechtpartij. De man werd dood in de gang aan getroffen, de vrouw liep steken op in de borst, waarbij de longen wer den geraakt. Reeds een uur na de moord werd de Turkse arbeider, wiens signale ment door de zwaar gewonde vrouw aan de politie werd gegeven, aange houden bij het Dijkzigtziekenhuis, waar de vrouw inmiddels was opge nomen. (Van onze redactie buitenland) SAIGON/HANOI De pogingen om een onderhandelingsplaats te vinden, waarmee zowel Noord-Vietnam als de Verenigde Staten akkoord kunnen gaan, zijn ook gedurende het paasweekeinde voort gezet. Noord-Vietnam heeft gisteren India meegedeeld dat het het Indiase aanbod overweegt om de inleidende besprekingen met de VS voor vrede in Vietnam *1 New Delhi te houden. Naar verluidt is New Delhi een van de vijf plaatsen die door de Verenigde Staten zouden zijn voorgesteld. iWÏÏ® 20 rt SEOEL (AFP) Zondagavond is een auto van de Zui koreaanse grensbewaking met mitrailleurs be schoten, vermoedelijk door Noord- koreanen. Twee Amerikaanse en twee Zuidkoreaanse militairen verlo ren het leven en twee Amerikanen werden gewond. In Seoel heeft het hof van beroep 3 van de 22 Zuidkoreaanse intellec tuelen, die beschuldigd werden van spionage voor Noord-Korea tijdens hun verblijf in Frankrijk of Duits land, ter door veroordeeld. De dood straffen zijn in langdurige celstraffen omgezet. Het hooggerechtshof moet zich in laats té instantie nog uitspreken. Jerry Lewis 1 DDELBURG Geol*» (taiatuur Walcheren. w -18 uur. r"-i„20 "I1" City 20 uur Adios Gri 6 IsSINGEN RoyalWl' ïlbambra 20 uur Casino kTWERPEN vatidaaf- bioscopen: Als onder pKT 20.30 uur en lelie van de lowarth) donkere lUGGE |ioscopen. 4T Bioscopen. Als onder va»&* Als onder van®* -NIKLAAS van( lioscopen. Als onaei ymtFP-.- /lu&i&lffki (Van onze redactie buitenland) LAGOS/DAR ES SALAAM De Nlgerlaanse regering heeft gezegd niet verbaasd te zijn over het feit dat het buurland Tanzania de afge scheiden Nigeriaanse deelstaat Biafra heeft erkend. Zoals bekend is Biafra nn bijna een jaar in oorlog met het federale Nigeriaanse bewind. Tanzania beschouwt als eerste land Biafra als „een onafhankelijke soeve reine eenheid", aldus de minister van buitenlandse zaken van deze Oost- afrikaanse republiek Mgonja. Volgens de Nigeriaanse regering levert Tan zania al lange tijd wapens aan Biafra. Biafra heeft inmiddels buitenland se firma's, die filialen in de deelstaat hebben, bevolen voortaan belastin gen te betalen en hun filialen te la ten voortbestaan. Anders zullen, al dus radio Biafra, deze filialen in be slag genomen worden. De betrokken ondernemingen zijn o.m. Shell, BP en de United Africa Company. Later werd uit officiële bron in New Delhi vernomen, dat Hanoi In dia erkentelijk is voor het aanbod, doch dat men liever een plaats dich ter bij de Noordvietnamese hoofdstad als conferentieoord heeft. Het aanbod bleef echter in studie. De Philippijnse minister van bui- tenalndse zaken, Ramos, heeft giste ren gezegd te hebben vernomen van de Amerikaanse zaakgelastigde in Manilla, dat de VS voor het gesprek de voorkeur geeft aan een neutrale hoofdstad in Azië. Zaterdag nog had de Indonesische regering voorgesteld de besprekingen te honden in welke Indonesische plaats men maar wil. Secretaris - generaal van de V.N., Oe Thant, heeft een dringend be roep gedaan op Washington en Ha noi om spoedig tot een akkoord over de plaats van overleg te komen. Het Noordvietnamese ministerie van buitenlandse zaken heeft zondag de Verenigde Staten ervan beschuldigd „opzettelijk de inleidende besprekin gen over Vietnam te vertragen." Het stelde de eis, dat de V.S. een einde maken aan het stellen van „ongun stige voorwaarden" voor de bespre kingen. Dit werd bekendgemaakt via radio-Hanoi. Zoals bekend zijn voorstellen om in Phnom Penh of Warschau te gaan vergaderen, door de V.S. afgewezen. Noord-Vietnam heeft de Verenigde Staten er zaterdag van beschuldigd dat Amerikaanse vliegtuigen „meer dan 30 km" ten noordwesten van Ha noi en op drie andere plaatsen ten noorden van de 20e breedtegraad luchtaanvallen hebben ondernomen. Zoals bekend had president Johnson bevolen alle bombardementen ten noorden ten noorden van de 19e breedtegraad stop te zetten. Volgens de Amerikanen is dit tot nog toe niet gebeurd. President Johnson is gisteren naar Honoloeloe vertrokken na het week einde te hebben doorgebracht op zijn ranch in Texas. Hij zal morgen een gesprek hebben met president Park Vietnam. Park wil voornamelijk de verzeke ring i ntvangen dat de Verenigde Sta ten vasthouden aan het helpen be schermen van zijn land tegen een communistische aanval. Johnson zal waarschijnlijk aandringen op het zen den van meer Zuidkoreanen naar nam. De defensiecommissie van de Zuid- vietnamese nationale vergadering, die bezwaren heeft tegen het wets voorstel op de algemene mobilisatie van president Thieu, zal met een V >A POOR Iwfloy... DEN HAAG (ANP) De minister van Economische Zaken heeft een groep buiten- en binnenlandse olie- en andere maatschappijen vergunning verleend voor het instellen van een verkënningsonderzoek op het conti nentale plat binnen het in de mijn wet continentaal plat omschreven ge bied ter grootte van ongeveer 92 vier kante kilometer. De minister heeft verder een groep buiten- en binnenlandse olie- en an dere maatschappijen vergunning ver leend voor een opsporingsonderzoek haar de aanwezigheid van aardolie "?as voor bepaalde delen van het continentale plat eigen visie komen, waarin ook onge huwde vrouwen dienstplichtig zullen worden gesteld, naar gisteren is be kendgemaakt keurt de commissie al gemene dienstplicht in principe goed, maar heeft zij bezwaren te gen Thieu's verzoek de noodtoestand af te kondigen, waardoor de presi dent bij decreet zou kunnen rege ren. Het Amerikaanse opperbevel In Vietnam heeft zondag meegedeeld dat 10.000 Amerikaanse parachutis ten een massale aanval zijn begon nen tegen de eenheden van de Viet- cong die de steden Hue en Quang Tri bedreigen. Beide steden liggen in het noorden. Er zijn bij de actie tot nu toe ge vechten van matige omvang voorge komen. De omstreden F 111 straalbom- menwerpers zijn weer in de lucht en doen aanvallen op Noordviet- nam, hebben Amerikaanse militaire zegslieden meegedeeld. Vrijdag deden zij aanvallen op vrachtautoparken en andere doelen ongeveer 100 km ten noorden van de gedemilitariseerde zone. President Johnsons jongste doch ter Luci heeft vrijdag journalisten meegedeeld dat haar 25-jarlge echt genoot Patrick Nugent die officier Is bij de luchtmacht naar Vietnam is vertrokken, waar hij zal worden opgenomen in een eenheid te Cam Ranh, 370 ten noordoosten van Sai gon. Beide schoonzoons van Johnson dienen nu in Vietnam. Paus Paulus VI heeft zondag in zijn paasboodschap een dringend beroep op alle belang hebbende partijen in de Vietnamese oorlog gedaan vastberaden te denken in termen van militair bestand en eervolle en eerlijke onderhandelin gen". „Onze gedacbten gaan samen met het verlangen van de gehele beschaaf de wereld nlt naar de moeilijke vre de van dat verre gebied in Azië", zei de paus tot meer dan 100.000 mensen op het St.-Pietersplein. MEMPHIS (A.P.) Van Virginia tot Florida zoeken Amerikaanse fe derale rechercheurs intensief naar de 37-jarige Eric Starvo Galt, een ver dachte van de moord op dri. Martin Luther King. zGalt heeft vrijdag in Atlanta, Geor gia, een witte auto, een Mustang, ach tergelaten. De wagen komt overeen met die waarin de moordenaar van dr. King acht dagen eerder vermoe delijk is gevlucht uit Memphis. De federale recherche weigert me dedelingen te doen over het zoeken naar Galt, een werkloze zeeman. Volgens de aanvraag voor zijn rij bewijs is Galt 20 juli 1931 geboren. Hij is 1,78 m lang, hij heeft blauwe ogen en bruin haar. Dit komt overeen met de beschrijving van een man die men na de moord uit het pension heeft zien vluchten. (Van onze redactie buitenland) LONDEN. Een belangrijke advi seur van president De Gaulle is in werkelijkheid een Russische spion. Deze beschuldiging zullen de Britse zondagsbladen The Observer en The Sunday Times volgende week publi ceren. De beschuldiging is afkomstig van Thiraud de Vosjoly, ex-kolonel van de Franse inlichtingendienst. Thiraud de Vosjoly heeft zijn inlichtingen ver kregen van een Russische spion, Ana toli Dolnytsin, die in 1961 is overge lopen naar het Westen. Volgens The Observer zou president Kennedy in 1962 al president De Gaulle gewaarschuwd hebben voor een Russische spion in zijn directe omgeving. NEW YORK (Reuter) Een groot aantal Arabieren binnen de Israëli sche grenzen kan in de toekomst een bedreiging vormen van het jood se karakter van de staat. Dit schrijft de Israëlische minister van defensie, Mosje Dayan. in een artikel, dat is gepubliceerd in het Amerikaanse blad „Look". Uit het artikel blijkt dat het geboortecijfer bij de Arabieren veel hoger ligt dan bij de joden, zodat de Arabieren wel eens in de meerderheid kunnen komen. Het aantal Arabieren in Israël wordt, met de inwoners van de tij dens de juni-oorlog bezette gebieden meegerekend, geschat op een mil joen. TOKIO (A.P.) In Tokio is gis teren vernomen dat Japanse scheeps bouwers van plan zijn hun Europese collega's binnenkort voor te stellen de concurrentie tussen de beide groe pen wat te matigen en op te houden met de bouw van nieuwe dokken voor mammoetschepen. De Japanners zullen voorstellen dat scheepsbouwers geen orders meer zullen accepteren tegen „onredelijk lage prijzen" en geen dokken meer te voor schepen boven de 150.000 ton. De reden hiervoor Is, volgens zegs lieden in Tokio, de toestand in de Japanse scheepsbouwindustrie, waar te weinig winst wordt gemaakt. (VERVOLG VAN PAGINA 1) VLISSINGEN/BREDA De WV- informatrices hebben de afgelopen dagen bergen werk verzet, Het VVV- bureau in Breda heeft van vrijdag tot en met maandag tot in de nachtelijke uren op volle sterkte moeten werken. Dit bureau werkte als centrale voor heel West-Brabant. De informatrices in Breda zijn tot de conclusie geko men, dat heel wat toeristen zijn at- gekomen op reclamemateriaal over West-Brabant, dat op buitenlandse tentoonstellingen is verstrekt. Bij vele VW's, zoals in Arnhem en in plaatsen van de Randstad Hol land, stonden zaterdagmiddag lange rijen van logies-zoekenden. De VVV's van Utrecht, Delft, Leiden en Gouda moesten zelfs via televisie, radio en geluidswagens een beroep op de bevolking doen om noodadres sen te krijgen. Ook Rotterdam boekte opvallend veel Franse gasten: hun aantal lag ver boven dat van vorige hoogtijda gen. Naast de honderden privé- adressen heeft de WV van de Maas stad gebruik gemaakt van de ac commodatie van rijnschepen. Dat de bloemen in Nederland „het nog steeds doen" bewijst wel het be zoekcijfer van Keukenhof: 140.000 tegen 50.000 pasen 1967 en 100.000 Pasen 1966. Om nog enkele andere attracties te noemen: het miniatuur stadje Madurodam trok 63.000 toeris ten tegen 22.000 in 1966 en 51.000 in 1966. De rondvaarten in Amsterdam stonden eveneens hoog genoteerd: 100.000, waarbij vooral de belang stelling op eerste paasdag overwel digend genoemd kan worden. De Scheveningse pier was goed voor 50.000 bezoekers tegen 32.000 in 1967 en 49.000 in 1966. Het nieuwe Schiphol boekte de afgelopen vier dagen ruim 44.000 belangstellenden. „De Efteling" in Kaatsheuvel no teerde 40.000 bezoekers tegen 13.000 in 1967. Diergaarde Blijdorp in Rot terdam 30.000 bezoekers: 9.500 in 1967 en 35.600 in 1966. BONN (AP) Een Westduitse patrouilleboot is zondag met de Völkerfreundschaft, het® botste Oostduitse passagierschip, in aanva ring gekomen terwijl het uit zee een Oostduitser oppikte, die via een pa trijspoort van het Oostduitse schip was ontsnapt. «««p De Völkerfreundschaft liep bii de aanvaring met de Westduitse onder" -bootjager Najade nauwelijks scha- AMSTERDAM (ANP) In een nota van b. en w. van Amsterdam aan de gemeenteraad zegt het college, dat de veiligheid van het verkeer in de IJ-tunnel in ernstige mate in ge vaar zal worden gebracht, indien bromfietsers zou worden toegestaan van de tunnel gebruik te maken. Demonstranten pogen hier de legerplaats Budel binnen te dringen. (Van onze correspondent) DINTELOORD De rijkspolitie van Dinteloord, groep Oud-Gastel heeft in het afgelopen weekend na een lange achtervolging de inzitten den van een personenauto kunnen aanhouden. Het waren de 24-jarige, in Duitsland wonende Oud-Gaste laar A. V., diens 17-jarige broer W. V. en een Duitser, K. A. uit Ham burg. Ze waren door een jager be trapt, toen ze in de polders rond Dinteloord aan het stropen waren. Op aanwijzing van de jager kon de politie in diens auto de achtervol ging inzetten. Na een snelle achter- volgingsrit, die langs talrijke polder en buitenwegen leidde zag men kans om voor de stroperswagen te komen. Op de Zuid-Zeedijk kon de wagen worden vastgereden. De inzittenden bleken in het bezit te zijn van een bijzondere buks uitgerust met tele- vizier. Bovendien trof de politie in de auto munitie en een waterhoentje (Van onze correspondent) HUISSEN Herman Klaassen is weer terug uit Moskou. Met een nieuwe vleeskleurige kunsthand en met het vooruitzicht dat transplanta tie van een echte hand in de toe komst misschien toch mogelijk is. negentienjarige Huissenaar kreeg de eerste keer dat hii naar Moskou reisde te horen, dat hij niet aan een nieuwe hand kon worden geholpen, omdat de transplantatie techniek nog niet ver genoeg was se vorderd. Wel werd hem 'n bto-elfk ironische kunsthand beloofd Herman Klaassen een maand geleden door een groot aantal giften hoo ds adafegr?0teid 1aar de Rus™ nootastan terug te keren, bleek dat hy genoegen zou moeten nemen mlt een eenvoudige kunsthand Profe^or pe°l«k OrthonetHCenKtr,aal Wetenschip- ..Hjj raadde me dat af. Straks zijn wé Herman Klaassen met zijn verloof de Lilly Meister. Zijn hobby, het fotograferen, gaat hem met de nieuwe prothese veel beter af. misschien wel zover dat we een ech te hand kunnen krijgen en dan zou de arm te kort zijn. Ik hoop nu dat het ooit nog eens zover komt". Aldus Herman in de woning van zijn moe der te Huissen bü zijn thuiskomst. Hi) is overigens bijzonder tevreden met zijn nieuwe kunsthand. „Het is een hele verbetering. Je kan hem veel verder openen en stukken beter kracht zetten. Het is nu nog een kwestie van flink oefenen". Hij is vol lof over de prettige be handeling in het Russische instituut. „Drie man hebben aan de prothese gewerkt en ik heb ruim twintig uur met twee man van de revalidatie-af- deling geoefend. Daar werkte ik al direct sneller dan het gemiddelde". aan, dat de stropers hadden gescho ten. Zowel de auto als de inzittenden daarvan werden naar het politie bureau gedirigeerd, dat ze na ver hoor konden verlaten. Hier bleek, dat de Duitser in Oud-Gastel op vi site was. Ze hadden het prachtige voorjaarsweer niet kunnen weer staan en gingen daarom op stroop tocht uit. De buks en munitie werden in beslag genomen. Tegen de stropers wordt proces-verbaal opgemaakt. Ook op andere plaatsen in Dintel oord zijn in het afgelopen weekend stropers gesignaleerd. Een patrouillerende wachtmeester van de politie betrapte op dezelfde dag in polders te Dinteloord twee mannen, die blijkbaar aan het stro pen waren. Aanvankelijk wekte de langzaam rijdende witte auto in het natuurlandschap geen argwaan. Toen uit een van de portierraampjes even wel een geweer verscheen waarmee geschoten werd ging de politie er anders over denken.Toen de patrouil lerende V.W.-bus van de rijkspoli tie tot op vijfhonderd meter gena derd was reden de mannen vol gas weg. De groepen Zevenbergen, Fjj- naart en Oud-Gastel zetten de uit valswegen af maar kon niet verhin deren dat de stropers via rijksweg 17 de wijk namen. Een wachtmeester vertelde: „Het is een prachtige strooptijd. Het wild zit gewoon langs de kant van de weg." (Van onze correspondent) DEN HAAG De hoofdcommissa ris van politie in Den Haag, de heer J. Gualtherie van Weezei, heeft op dracht gegeven tot het ontwerpen van een dienstinstructie die kan dienen als leidraad bij de bestrijding van plotselinge calamiteiten, zoals vlieg tuig-, spoorweg- of natuurrampen en grote branden. Een werkgroep van de Haagse po litie is thans zover gevorderd dat het ontwerp van een calamiteiten instruc tie voor de gemeente Den Haag ge reed is. Bij de samenstelling hiervan is gebruik gemaakt van de ervarin gen van binnen- en buitenlandse po litiekorpsen die al eens met grote rampen te maken hebben gehad. De Haagse hoofdcommissaris heeft bo venstaande opdracht gegeven naar aanleiding van een aantal voorvallen zowel in ons land als daarbuiten, waarbij een snel en krachtdadig po litieoptreden in groot verband nodig is gebleken. Dit meldt het tijdschrift voor de politie in een artikel van hoofdinspecteur W. J. Rol van de Haagse politie. DJAKARTA (AP) De voormalige Indonesische minister van sport, Ma- ladi, is gearresteerd, omdat hij steun zocht voor de afgezette president Soe- karno. Dit is maandag meegedeeld in het bulletin van de Indonesische strijd krachten. Maladi werd in zijn woning opge pakt op last van het militaire com mando in Djakarta. Soekarno heeft indertijd Maladi, die voetballer was, van de ene dag op de andere minister gemaakt. (Van onze redactie binnenland) MAASTRICHT Een charge van enkele tientallen Maastrichtse politie mannen heeft gistermiddag een vrij plotseling einde gemaakt aan de ABC-anti-MAVO-protestmars van Eindhoven via Budel naar Maastricht. In Brunssum was zaterdag reeds de vergunning voor de verdere tocht in getrokken, nadat een aantal deelne- mers daar, en eerder die dag in Bu del, wanordelijkheden had veroor zaakt. Tussen de tweehonderd en driehon derd meisjes en jongens (volgen? schattingen van marechaussee en po litie) kwamen zaterdagmorgen met een aantal autobussen uit Eindhoven in Budel bij de legerplaats. Daar be gon een mars met spandoeken. De mannen van de marechaussee en van de rijkspolitie moesten optre den toen een deel der demonstranten poogde de legerplaats in Budel bin nen te gaan door het openduwen van hekken en het vernielen van een slagboom. In de autobussen ging de reis ver der naar Brunssum, waar een aantal rookbommen werd geworpen en waar met een bijtende stof die door mid del van spuitbussen werd verspreid, kledij van enkele buitenstaanders is beschadigd. Op grond van de wanor- lijkheden heeft de burgemeester van Brunssum toen de vergunning voor de verdere tocht ingetrokken. Nadat de demonstranten de eerste nacht hadden doorgebracht op een camping bij Brunssum, en de tweede in het kasteeltje „De Burcht" bij Heer, verzamelden zij zich gistermid dag op het Maastrichtse Vrijthof. Na omstreeks half drie trokken ze in ge sloten gelederen op in de richting van het politiebureau, dat aan het Vrijt hof is gelegen. Zü voerden vlaggen en spandoeken met zich mee. Voor het bureau van politie sprak inspecteur M. Boesten hen toe en verzocht hen de rijweg te verlaten en zich te verspreiden. Hier aan gaven de demonstranten geen gevolg. Daarop stoven enkele tiental len Maastrichtse politiemannen uit het politiebureau en begonnen op hardhandige wijze de demonstranten te verspreiden en te verwijderen. Zo boden tegenstand en als ant woord trok de politie de knuppel en in tijd van enkele minuten was het hele Vrijthof schoongeveegd. De achtervolging werd in de zij straten voortgezet, tot zelfs over de Maasbruggen. De demonstranten hebben nog ge tracht zich later bij het station te her groeperen. maar hiervan is niets te rechtgekomen. WASHINGTON (Reuter) De kortgeleden als Amerikaans minister van defensie afgetreden Robert Mc Namara heeft twee verklaringen op gesteld, die hij tijdens de verkiezings campagne van Robert Kennedy voor de televisie wil afleggen om de sena tor te steunen in zijn strijd voor de democratische presidentkandidatuur. Dit heeft een medewerker van Ken nedy zaterdag onthuld. PRAAG (AP) De nieuwe rege ring van Tsjechosiowakije voert mo menteel inleidende besprekingen met het Vaticaan over de betrekkingen tussen de kerk en het land. De besprekingen zouden de weg kunnen vrijmaken voor de terugkeer van Jozef Kardinaal Beran van Praag naar zijn land, zo is in wel ingelichte bronnen vernomen. De Tsjechoslowaakse president Lud- vik Svoboda heeft zaterdag bloemen gelegd bij het graf van Thomas Ma- saryk, de eerste president van Tsje chosiowakije.

de Stem | 1968 | | pagina 3