THEO VERSCHUEREN WERD VERSLAGEN Peter Post won drie van de vijf onderdelen Okker gaf Spanje waarschuwing.... FRAAIE OVERWINNING VOOR HOOGERHEIDE Kees Priem in de Ronde van Axel oppermachtig MODERNE KEUKENS VAN 't KEUKENCENTRUM KLAAS B ALK SNELSTE IN WERKENDAM MET ZEGE IN ZUID-AFRIKA Vloer-en wandtegels Oranje boekte krappe zege pak toch de fiets Duyndam was de snelste in Helmond In Ronde van Steenbergen LOUWERSE& DE PRIESTER N.V. OMNIUM Hockey Nowicki en Cliff zegevierden in Sa fari-r alley Uitslag' en Afhaken Alan Ball twee weken geschorst JOHANNESBURG (ANP) Vanuit Johannesburg heeft Tom Okker de Spanjaarden een niet mis te versta ne waarschuwing gegeven. Spanje, dat het vorig jaar de Challenge Round van de Daviscup bereikte te gen bekerhouder Australië zal na het nieuws, dat de Nederlandse kam pioen de internationale titel van Zuid-Afrika op zijn naam bracht, on getwijfeld de pogingen verdubbelen om alsnog Santana uit Amerika over te laten komen om zodoende het gevaar van een vroegtijdige uitscha keling te verkleinen. Want Okker heeft in het paasweek- eind indruk gemaakt. Hij won de fi nale van de Zuidafrikaanse kampi oenschappen met 1210 61 64 van zijn Amerikaanse dubbelspelpart ner Martin Riessen en veroverde daai'mee zijn eerste titel in dit veer tiendaags toernooi. De Zuidafrikaan se kampioenschappen worden inter nationaal zeer hoog aangeslagen en volgen in belangrijkheid direct op de (Van onze sportcorrespondent) HELMOND Leo Duyndam heeft op de markt in Helmond nog eens gedemonstreerd hoe groot zijn krach tenreservoir wel is. De Westlander kreeg in de zeer snel verreden prof ronde in de Peelstad tweemaal een lekke band. Desondanks was hij ook tweemaal bij een ontsnapping be trokken en in de eindsprint gaf hij zijn Belgische vluchtmakker Jules van der Flaes geen schijn van kans. Na 27 kilometer ontstond een sterke kopgroep bestaande uit Ge rard Vianen, Johny Brouwer, Jan Harings, Eef Dolman en Cees van Amsterdam. Het peloton deed er op dat moment nog niet veel aan en daardoor kon het kwintet bijna een minuut voorsprong nemen. Leo Duindam en even later Henk Nij dam brachten na 55 kilometer wat meer leven in de brouwerij. Zij kre gen enkele kilometers verder gezel schapschap van Dies Kosten, Ger Bongers en Cor Schuuring. Dit jacht- groepje diende als bruggehoofd voor het peloton en vooral door toedoen van Jo de Roo kwam het 30 kilome ter voor het einde tot een algehele hergroepering. Vijf kilometer ver der sprongen negen man weg, t.w. Zoontjens, De Wit, weer Jan Harings, weer Dolman, weer Van Amster dam, Huub Harings, Henk Cornelis- se, Wim de Jager en Henk Nijdam. Het peloton joeg opnieuw het tempo omhoog met als gevolg dat twaalf kilometer voor het einde weer alles bijeen zat. Duindam en Van der Flaes wilden het echter toch liever niet op een massasprint laten aan komen. Zij sprongen weg en werden niet meer achterhaald. In de eind sprint bood de Belg magnifieke te genstand aan Duyndam maar ver loor toch. De uitslag: 1. Leo Duyndam, Hon- selersdijk, de 100 km in 2.15.47; 2. Van der Flaes, België z.t.; 3. op 8 sec. Jaap Oudkerk, Naarden; 4. Jan Harings, Sibbe; 5. Henk Peters; Heemstede, 6. Gerard Vianen; 7. Kees Zoontjens, Tilburg; 8. SgIiuu- ring, Amsterdam; 9. Dies Kosten, Kapelle; 10. Eef Dolman. Bij de amateurs legde Hoedelmans uit Deurne beslag op de eerste plaats. Hij legde de 70 kilometer af in 1.31.39. Verder uitslag: 2. Van der Kruis, Helmond; 3. Voogd, Scherpen- zeel; 4. Wim Liebregts, Vlaardingen en 5. Jan Zomer, Halfweg. kampioenschappen van Wimbledon, Australië, Forest Hills en Parijs. De plaatsing van Wimbledon geschied de vorig jaar zelfs voor een belang- rijk gedeelte op basis van. de uitsla- gen van Johannesburg. Okker, die dit jaar eenmaal heeft gewonnen van Riessen en twee maal verloren, onderscheidde zich door een groot doorzettingsvermogen. In het marathon-duel van de eerste set, die uiteindelijk de partij zou beslis sen, kwam hij enkele malen in gro te moeilijkheden. Hij verloor zijn ser. vice in de vijfde game, maar her stelde meteen het evenwicht. In de negende game kwam hij met 1540 achter, maar liet het ditmaal niet tot service-verlies komen. Het bleef een weergaloos boeiend service-ge- vecht, waarbij Riessen allengs terug viel. Het verlies van de opslag in de achttiende game kon de Amerikaan nog ongedaan maken, maar kort daarop greep Okker de winst van de set: 1210 in 53 minuten. De Ameri kaan maakte een dubbele fout bij 0—40. Riessens hoop op herstel werd di rect door Okker de bodem ingesla gen, de Haarlemmer verhoogde het tempo joeg achter elke bal naar vo ren en bracht Riessen volkomen uit positie. De verbijsterde Amerikaan had voor hij het wist een niet meer in te halen achterstand opgelopen: 16. Dat was de beslissing. In de derde set kon Okker het tempo wat laten zakken zonder in gevaar te komen: 64. Gistermiddag veroverde Tom Ok ker een tweede titel in Johannes burg. Met zijn Amerikaanse part ner Riessen versloeg hij in de finale heren-dubbelspel het Zuidafrikaanse duo Bob Hewitt - Frew McMillan in vijf sets. De setstanden waren: 62 6—3 3—6 4—6 6—3. (ADVERTENTIE) Baronielaan 59. Breda Leo Duyndam: sterke winnaar (Van onze sportcorrespondent) WERKENDAM De Ronde van Werkendam had een internationaal tintje. Bij de dames leverden Engelse en Belgische meisjes strijd om de eer met de Nederlandse cracks. Ook de koers van de amateurs en de nieuwelingen waren uitstekend bezet. In de eindsprint bij de amateurs, waaraan een kopgroep van zeven renners deelnam, toonde Klaas Balk uit Badhoevedorp zich de snelste. Balk was te zamen met Janbroers en Veldhuizen bij het viertal weten te komen dat geruime tijd aan de leiding ging. Het waren Kanselaar, De Koning, Bakkeren Naaktgeboren, die in de spurt werden geklopt. Bij de nieuwelingen zegevierde de Amsterdammers Van der Meulen in een massasprint, voor zijn stadgenoot Beusekamp. De snelste dame was Truusje Smulders uit Gerwen. Zij liet de Belgische F. Berlot in de sprint achter zich. De gezusters Hage finishten respectievelijk als negende en tiende. De resultaten luiden als volgt: Amateurs: 1 Klaas Balk, de 80 km in 2.01,32; 2 B. Janbroers, A'dam; 3 B. Kanselaar, R'dam; 4 G. Veldhui zen, Naarden; 5 M. de Koning, Scher- penzeel; 6 A. Bakker, Goes; 7 A. Naaktgeboren, 's-Gravendeel; op 12 seconden: 8 M. Bertou, Den Haag; 9 C. Leunis, A'dam; 10 M. Cornelisse, idem; 11 W. Deelen, N.-Lekkerland; 12 J. Aldershof, Haarlem; 13 A. van Haaren, 's-Gravendeel; 14 G. Jan maat, A'dam; 15 M. Pennings, N.- Vennep; 16 Tony Barten, Klundert; 17 C. Frijters, Zegge; 18 A. Diepen veen, Utrecht; 19 G. v. Hemert, Wer kendam; 20 J. Bluis, Zwaneburg. Nieuwelingen: 1 M. v. d. Meulen, A'dam, de 40 km in 1.03,06; 2 Dirk Beusekamp, idem; 3 J. Booij, Papen- drecht; 4 R. Zulliani, Den Haag; 5 A. v. d. Hoek, Dirksland; 6 A. Heuvel mans, Gouda; 7 S. Wielbouwer, Som- melsdijk; 8 F. v. d. Goes, R'dam; 9 A. Visser, Den Haag; 10 L. Roos, 's-Gravendeel; 11 J. de Bruyn, Mo- lenaarsgraft; 12 A. de Vos, R'dam; 13 R. Pons, Delft: 14 H. van Groezen, Made; 15 M. Rietkerk, Zoetermeer. Dames: 1 Truusje Smulders, Ger wen, de 40 km in 3.11,12: 2 F. Berlot (B.); 3 Irene Peul, Den Haag; 4 Bar bara Matbupat (E.); 5 Hennie Hon- develt, Laren (prestatieprijs); 6 A. v. d. Laar, Aalst; 7 Nicole van den Broek (B.); 8 Eef je Mesters, War mond; 9 Keetie Hage, St.-Maartens- dijk; 10 Bella Hage, idem. DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 16 APRIL 1968 Peter Post: revanche (Van onze sportcorrespondent) Theo Verschueren: verslagen. (ADVERTENTIE) m ■te bezoekt onze showroom I Breda :Crogtdijk58,Te!.(01600)-23744 Middelburg: Vlissingse Singel 16-18, Telefoon 1011801-5065 ANTWERPEN Peter Post heeft gisteren in het Antwerpse sportpaleis zijn uitdagingswedstrijd tegen Theo Verschueren gewonnen. De Nederlander zegevierde op drie van de vijf onderdelen en had daarmee zijn revanche. Zoals bekend no digde Post zijn tegenstander per brief uit toen hij zich vol doende hersteld voelde van zijn ziekte, eind vorig jaar. De wedstrijden achter de derny leverden een boeiend beeld op en daarvan waren ruim twaalfduizend mensen getuigen. Deze enorme belangstelling vond voor een groot deel zijn oorzaak in het ongewone van het programma. Post en Verschueren troffen elkaar namelijk in een kilometer tijdrit, achtervolging over 10 kilometer, tijdrit over één ronde (250 meter) en twee series „eigen kracht" over 15 kilo meter. Op het eerste onderdeel toonde Pe ter Post zich 0,48 sec. sneller dan Theo Verschueren. Hij reed de kilo meter in 52.05, Verschueren deed het in 52.53. Tijdens de achtervolging luk te het Post om zijn rivaal in te lo pen. Dat gebeurde na 8.49.6, terwijl de totaaltijd van Post 9.16.8 was. De tijdrit over één ronde leverde winst op voor Verschueren. Hij reed de 250 meter in 12.47 tegen Post 12.67. Ook het volgende nummer werd door Ver schueren beheerst. De eerste serie van de 15 kilometer won hij op de streep. In de felle eindspurt bleek hij net iets rapper dan Post. In de tweede reeks verloor Verschueren echter en stelde Post de eerste plaats veilig. De eindstand was: Post 7 punten; Ver' scnueren 8 punten. Ter omlijsting was er een interna tionaal omnium waaraan de koppels Merckx - Van Looy, Janssen - Gode- froot, Gimondi - Zandegu en Guyot - Guyot (de broers Claude en Bernard) deelnamen. De ploeg Merckx - Van Looy overheerste duidelijk. De wereldkampioen won de eigen kracht-race, de punten-koers en met Van Looy de kilometer tijdrit met aflossing. De afvalrace leverde winst op voor Jan Janssen. Uitslag: 1 Merckx - Van Looy 11 punten; 2 Janssen - Godefroot 14 punten; 3 Gi mondi - Zandegu en 4 Claude en Bernard Guyot. DEN HAAG (ANP) Als afslui ting van het internationale paashoc- keytoernooi van HDM, georganiseerd ter gelegenheid van het zestigjarige bestaan van deze vereniging, speelde het Nederlandse hockey-elftai op tweede paasdag een wedstrijd tegen een toernooi-elftal, waarin de sterk ste spelers van de deelnemende ver eniging een plaats hadden gekregen. Het Nederlandse elftal begon fel tegen de gelegenheidscombinatie en veroverde een licht veldoverwicht. In de 25e minuut nam Oranje de lei ding na een fraai ingeschoten straf- corner van Fokker, aangespeeld door John Elffers. Na de rust toonden de toernooi-elf zich gelijkwaardig aan de bondsploeg. Naast de Duitse inter national Aichinger was linkshalf Smulders de meest opvallende speler in het toernooiteam. In de 18e minuut wist Thole het toernooi-elftal naast de Oranjehemden te brengen: 11. Het Nederlandse team kwam ener giek terug, uitstekend gestuwd door aanvoerder Fokker. Uit een fraai op gezette aanval scoorde Gerard Hylke- ma voor het Nederlands elftal het winnende doelpunt: 21. Winnaar Frits Hoogerheide in van Steenbergen voor amateurs. de bloemen na afloop van de Ronde NAIROBI (A.N.P.) De als twee de aankomende equipe Nick Nowicki en Paddy Cliff werd tot winnaar uit geroepen van de 16e Oost-Afrika sa fari. Dat gebeurde op basis van voor lopige gegevens. De auto-marathon van dit jaar werd betiteld als de zwaarste rally ooit gehouden. Slechts zeven van de oorspronkelijk gestarte 92 teams, handhaafden zich op de 4800 km lange route over de slechtste wegen van Kenia, Oeganda en Tan zania. De winnaars Nowicki en Cliff, die in een Peugeot 404 ook reeds in 1963 zegevierden, hadden in totaal 686 strafpunten. Tweede werd de Ford Lotus Cortina-rijders Peter Huth en Ian Lockhart (Kenia) met 708 pnt. en derde de Keniase boeren Kim Mandeville en Stuart Allison in een Triumph 2000 (752 pnt.). Alle zeven teams die de finish be reikten, behoorden tot de klass C (1300-2000 cc). De uitslag is: 1 Nowicki-Cliff (Ke nia) Peugeot 404 686 strafpnt.; 2 Huth-Lockhart (Kenia) Ford Lotus Cortina, 708; 3 Kim Mandeville- Stuart Allison (Kenia) Triumph 2000, 752; 4 Armstrong-Pavely (Kenia) Peugeot 404, 774; 5 Udyate-Wood (Tanzania) Ford, 904, en Singh- Smith (Kenia) Datsun H 130, 904; 7 Lucilel Carwell-Geraldine Davis (Ke- nia) Datsun H 130, 1158, (Van onze sportcorrespondent) AXEL Kees Priem en Ad Ver kerk bleken op Tweede Paasdag in Axel het sterkste eindschot in de be nen te hebben. Priem zegevierde overtuigend bij de nieuwelingen door tien concurrenten in de spurt achter zich te houden, terwijl Verkerk bij de adspiranten eveneens te snel was voor zijn rivalen. De nieuwelingen vertrokken in zeer hoog tempo. Priem, Van de Bun der, Kisner, Bal en Remeijn staken al spoedig de voelhorens uit en het ADVERTENTIE was vooral door hun toedoen dat zich na vijftien kilometer een kop groep van elf man formeerde, waar bij alle favorieten. Na 25 kilometer waren de kaarten eigenlijk al geschud, omdat de kop lopers reeds vijftig seconden voor sprong noteerden. De winst werd elke ronde groter en met nog zes kilo meter voor de boeg werd het restant van het veld gedubbeld. Priem zegevierde in de eindsprint met machtsvertoon en kwam als gro te triomfator door de finish. De Waal uit Axel, die zijn eerste wedstrijd bij de niewelingen reed, eindigde op de vijftiende plaats. Bij de adspiranten heeft vooral Leo de Waard een uitstekende koers ge reden. Deze renner kreeg na een valpartij vijfhonderd meter achter stand, maar kwam na een impone rende jacht terug in de voorste ge lederen. Zijn tweede plaats in de massaspurt achter de snelle Verkerk was dan ook een zeer fraaie presta tie. De uitslagen waren: nieuwelingen, f N. Priem, Ovezande, 60 kilometer in 1 uur, 29 minuten, 27 seconden; 2 F. Kisner uit Heikant; 3 Peter Re- mijn uit Goes; 4 J, Cooremans uit Breda; 5 N. Rokven uit Breskens; 6 K. Bal uit Kwadendamme; 7 J. Vik- lorie uit Bergen op Zoom: 8 T, Da- men uit Ulvenhout; 9 P. Hanegraaf uit Rijsbergen; 10 A. van de Bunder uit IJzendijke. Adspiranten: 1 A. Verkerk uit "s- Gravendeel, 25 km in 44 min.; 2 L. de Waard uit Heinkenszand; 3 T. Huizen uit Ellewoutsdijk; 4 K. Nico- laas uit js-Gravendeel; 5 P. Ossewaar- ïïL ''s~Heer Hendrikskinderen; 6 A. Dubbeld uit Middelharnis: 7 W de Graaf uit Sluis; 8 A. de Jong uit Aardenburg: 9 L. Schenk uit Huij- bergen; 10 W. Faas uit Terneuzen. (Van onze sportcorrespondent) STEENBERGEN. De Ronde van Steenbergen voor amateurs heeft een grootse triomf opgeleverd voor Frits Hoogerheide. Met Van Dorst uit Roo sendaal had de Ossendrechtse cou reur vlak voor het einde een fraaie voorsprong opgebouwd, maar Hoo gerheide wilde het niet op een eind sprint laten aankomen. Hij demar reerde tijdig en. ging onbedreigd ais eerste door de finish. Van Dorst werd zelfs nog ingelopen door het achter volgende duo Embregts-Van de Burg dat hem in de einduitslag voorbleef. Bij de aspiranten zegevierde favoriet ,T. Akkermans uit Nieuw-Vossemeer, die de spurt won van het peloton. Het ongeveer 5000-koppige publiek heeft kunnen genieten van een spannende koers. De 100 amateurs zetten er meteen na het startschot door burgemeester mr. J. M. van de Meer een hoog tempo in. Het werd een ware slijtageslag. Maar liefst tachtig coureurs staakten vroegtijdig de strijd. Verschillende uitlooppogin gen in de beginfase liepen op niets uit. Halverwege de koers kwam er meêr tekening in de strijd. De zwakkere broeders moesten af haken en er kwamen meer serieuze ontsnappingspogingen. Er ontstond een kopgroepje met renners als Ket- tenis, Legierse, Van de Burg, Poort vliet, Van Dorst en Hoogerheide. Ook deze vluchtgroep overleefde het straffe tempo van de achtervolgende groep niet. Na enkele kilometers was de aansluiting een feit. Nadat ook Le gierse zijn uitlooppoging zag misluk ken plaatsten Van Dorst en Hooger heide twaalf ronden voor het einde de beslissende eindstoot. Dit duo slaagde er in het peloton - dat later geheel uit de strijd werd genomen te dubbelen. In de voor laatste ronde kwamen Embregts en Van de Burg zeer dicht bij het lei dende tweetal. Hoogerheide plaatste zijn beslissende demarrage op het juiste moment. Van Dorst was niet bij machte zijn wiel te pakken. De zege van Hoogerheide kwam niet meer in gevaar. Van Dorst moest zelfs Van de Burg (tweede) en Em bregts (derde) nog voorbij laten gaan in de slotfase. René Pijnen, een van de grote favorieten, stelde teleur. Hij moest alles op alles zetten om niet te worden gedubbeld. Hij ein digde in de achterhoede. Bij de aspiranten is het een koers geworden voor de streekfavorieten. De dertig renners hielden er zo'n hoog tempo in dat er van ontsnap pingspogingen geen sprake kon zijn. De grote kanshebber, J. Akkermans uit Nieuw-Vossemeer toonde zijn kwaliteiten door in de massaspurt gemakkelijk te zegevieren. Aspiranten: 1 J. Akkermans Nieuw- Vossemeer, 2 J. Brinkman Rotter dam, 3 E. Meylemans Ossendrecht, 4 J. Hellemons Halsteren, 5 J. Kuipers Strijen, 6 J. van Dijk Ulvenhout, 7 H. van Adel Papendrecht, 8 J. Voese- nek Prinsenbeek, 9 G. van Laarhoven Heiningen en 10 H, van Tok Gouda. Amateurs: 1 F. Hoogerheide Ossen drecht, 2 Van de Burg Rotterdam, 3 L. Embregts Stampersgat, 4 C. van Dorst Roosendaal, 5 P. Kettenis Den Haag, 6 K. Koeken Achtmaal, 7 H. Hallemans Opmeer, 8 L. van Poort vliet Dirksland, 9 T. van Hasselt Roo sendaal, 10 Klaassen Biervliet, 11 P, Legierse Den Bommel, 12 Van den Bergh Rucphen, 13 Brooymans Hoo gerheide, 14 L. Schraauwen Ossen drecht en 15 L. Westrus Amsterdam, LONDEN (ANP) -De Engelse voetbalinternational Alan Ball is voor veertien dagen geschorst. Hij kreeg bovendien een boete van hon derd pond sterling (ongeveer 865 gulden). De Everton-speler werd in een recente bekerwedstrijd uit het veld gezonden. Ball kan door zijn schorsing niet uitkomen voor Ever- ton in de finale van het toernooi om de Engelse beker tegen Leeds United op 27 april. Adrt Wouters: goede tweede ADRI WOUTERS uit Zundert ls tweede geworden in een ama teurwedstrijd over 110 kilometer in Nieuwker-Waes (Big.). Win naar werd de Belg Hubert For- kep, die er in gezelschap van zeven man vandoor was gegaan. De strijd werd beslist in een eindsprint. Cees Rentmeester werd achtste. JAN JANSEN (Westzaan) bleek de sterkste sprinter op de wie lerbaan van Alkmaar, waar het Baanseizoen werd geopend met nationale wedstrijden. Bijna de gehele Nederlandse top was aan wezig. De voornaamste uitslagen: Sprint: 1 Jansen, de 200 meter in 12.7; 2 Bas ten Tije (Den Haag). 5 kilometer: 1 Klaas Balk (Bad hoevedorp); 2 Harry Jansen (Westzaan). Koppelwedstrijd 25 kilometer: 1 Albert van Midden- Kees Stam (Hilversum-Zaan- dam); 2 Klaas Balk-Marcel Pen- nmgs (Badhoevedorp). EDDY BEUGELS ls ln het Bel gische Hannut als elfde geëin digd in een wegwedstrijd voor profs over 150 km. Hij arriveer de evenals Arie den Hartog en Cees van Espen (respectievelijk dertiende en zestiende) met een achterstand van een minuut en twee seconden op de winnaar, de Belg Herman Vrancken. BART SOLARO, enkele weken geleden winnaar van de Ronde van Zuid-Holland, is in West- Berlijn tweede geworden in een internationale wedstrijd voor amateurs rondom Kreuzberg. De rit over 115 kilometer leverde een overwinning op voor de Deense achtervolger Mogens Jfrey, Solaro won de eindsprint voor de Duitser Ebert, die derde werd. HENK NIEUWKAMP eindigde als vijfde in de te Brunswijk ge houden „Landenwedstrijd voor Amateurs", een rit over 96 km. De wedstrijd werd gewonnen door de Westberlijner Burkhard Ebert. Het landenklassement werd gewonnen door West- Duitsland (12), vóór Nederland (28), Luxemburg (33) en Tjse- cho-Slowakije (34 pnt.). JAN TABAK, een in Nederland wonende Nieuw-Zeelander, is winnaar geworden van de Ronde van Zuïdoost-Groningen. Hij reed de 154 kilometer in 3.37,20. De tweede plaats in deze ama- teurkoers was voor Hans Eckel- boom (Heerde), derde werd de Hagenaar Piet Kettenis. Michel Bertou uit Den Haag, die als eer ste over de streep was gegaan, werd gediskwalificeerd. Reden van de diskwalificatie was, dat de Hagenaar, toen de kopgroep zeven kilometer voor de finish een verkeerde weg insloeg, on danks herhaalde waarschuwin gen van de officials, weigerde te stoppen. RINI HUYBREGTS heeft de forme weer te pakken. In het Belgische Kruishoutem, waar Denen, Engelsen, Noren, Belgen en Nederlanders aan de start verschenen, finishte hij als acht ste in de kopgroep van negen renners, waarvan de Belg Van Oostende de rapste bleek. Theo van de Wiel (Tilburg) werd 14e en Jos Rokx (Schijf) 17e. KEETIE HAAGE heeft in Zelzate een wielercriterium voor dames gewonnen. Zij legde de 53 km af in 1 uur en 35 minuten. De uit slag: 1 Keetie Haage; 2 Elsy Ja cobs; 3 Margriet Dams. Belle Haage werd zevende.

de Stem | 1968 | | pagina 11