BIGGLES: Barracuda schaakmat do kraaet voor Biet water, tie knop voor het licht FEEST IN HET GROTE BOS wants in holland brengt een buis de warmte bij u thuis areizen DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 13 APRIL 1968 I PAASDAG n 10-6 uur Suikers, 18 A. Trommelen, 19 A. Co- remans, 20 N. van Rijen enz., 17 L. Suikers, 18 A. Trommelen, 19 A. Co- remans, 20 N. van Rijen enz. Op de Ketsheuvel zijn de gebroe ders Van Boxtel er maar seffens bo- venerms op gesprongen: 1 en 2! Toe maar jongens. 3 A. van Es, 4 P. Ligt- voet, 5 W. van Heijst, 6 M. Voogd, 7 H. van Heivoort, 8 A. de Bie, 9 J. van Beers, 10 Sjef Pijnenburg enz. Op name 687 duiven. C. C. Ulvenhout en Ginneken: 1 B. Jansen, 2 A. Jansen, 3 J. Smee- kens, 4 F. van Gils, 5 Gebr. Grau- mans, 6 J. van der Velden, 7 Charel van de Velden, 8 J. Verheijen, 10 M. Martens, 11 J. Martens, 12 C. Weij- gaerts, 13 J. C. Graumans, 14 J. van den Broek, 15 C. M. Jansen. In con cours 973 duiven. Tot slot voor deze week de Con- coursbond Zuid-Beveland op Moes- kroen: 1 J. Almekinders, 2 L. Traas, 3 G. Verbart, 4 M. de Pan, 5 en 12 H. Blok, 6 en 8 A. de Leeuw, 7 en 11 J. Wildeboer, 9 10 en 19 Sorber-Huisen, 13 J. Pieters, 14 P. Poortvliet, 15 J. Krombeen enz. Alle een zonnige Pasen! En allemaal goeie. DEN BRUINEN (Van onze duivensportmedewerker) BREDA Oudergewoonte zal ik even trachten u een ooggetuigever- slag te geven van de formidabele luchtslag, geleverd in de fijne ether van een stralende lentedag, zij het dat de temperatuur nog niet van aard was om uwe frak erbij uit te trekken. De avond tevoren ging ik mijn licht opsteken bij bakker (Gerrit) Oomens en bakker Derks, bedrijf uitoefenen de aan het Nolensplein en aan de Heuvelstraat, twee echte bakkers die nog werken met de schieter. Volgens die mannen zou het er warm, oin niet te zeggen heet toe gaan. Gerrit kwam naar buiten in zijn ruiten broek en witte voorschoot van het meel, keek eens peinzend naar de sterren, zei nog niks, draaide eerste een bels sjekske, dat hij voorzichtig dicht likte en gaf toen als zijn mening dat het „lillek doen zou". Wij vroegen hem wie hij tipte als de grote favoriet, doch hij hield zich op de vlakte. De soort is in deze mo derne tijden rap, zei de Gerrit. Wie zal zeggen of Paul Hojka er het grote mes alreeds op heeft staan a la Eddie Merckx in ParijsRoubaix? Vlakt ook mijn watervlugge konfrater Derks niet uit. Ik zie zijn duiven wel rondtoeren en iedere keer van dak afketsen „als een bosje met vlooien", ze kunnen geen minuut stil zitten, voor mij een klaar bewijs dat de forme er is. „Edde gij er zelf al patatten op staan?" Het antwoord was een we dervraag. Wie laat er nu heden ter dage een oprechte goeie weduwman nog in zijn hemd vliegen? Hij, Ger rit alleszins niet. De volgende morgen was het in Duffel voor dag en dauw al een on gelooflijk tumult. Hoeveel duiven er gelost zouden worden, was niet op honderdduizend na te schatten. De Bredase Bond stond er natuurlijk ook met zijn speciale wagens, die als 't moet zijn achter mekaar naar Bar celona rijden. De Belzen hadden lont geroken, het was me in Duffel voor ontelbare friettentjes enz. enz. een geroezemoes en een vrolijke drukte als voor de deur van mijnheer den ontvanger, als die er 's morgens om een uur of tien, half elf de knippen afdoet. (ADVERTENTIE) Dit fraaie paastafereel werd getekend door Marian de Bruyn, In het grote bos is alles op eens anders geworden. Net alsof er iets feestelijks gaat ge beuren. De dieren die in het grote bos wonen voelen het ook. Marius Mol wrijft zijn velletje mooi glimmend en Greet, het everzwijn, legt heus waar, krulspelden in haar staart. Kabouter Wipneus, de grootste grappenmaker in het bos, loopt dansend rond en maakt een handstandje tegen een eeuwenoude kastanjeboom. Wat is er dan aan de hand? 1 „Wat er aan de hand is", piept Hansje de piepmuis, „de lente is weer in het grote bos en morgen is het Pasen. De lente blijft drie maanden en ze heeft de zon meegenomen en allemaal mooie bloemen in al le kleuren. En morgen gaan we feestvieren, alle dieren uit het bos, samen met de kabouters en de elfjes. Maar de paashaasjes hebben het veel te druk om naar de bloemen te kijken. Ze zijn ijve rig in de weer om de prachtig gekleurde paaseieren rond te brengen. Maar morgen gaan ook zij feestvieren. Dan wordt het hele bos versierd met lampionnetjes en slingers en de vogels maken muziek, zo prachtig dat niemand het na kan zingen. Dan is het feest in het grote bos. R Zijn jullie, lieve vriendjes en vriendinnetjes, ook zo blij dat het pasen is en de lente weer in het land is? Nou, ga dan morgen maar eens in het grote bos kijken. Ik weet zeker, dat je mee mag feesten met de dieren, de ka bouters en de elfjes. Veel ple zier en prettige paasdagen. José die vondst yg/Sirfl achterkant! W"/v/ 3 verpak- spicmc juhm netje en. 4x0.45=1® i naai- uil t 1 Oh Bertje de paashaas brengt prachtig gekleurde eieren rond. Willie ^en ^ag hem huppelen en maakte er meteen een fraaie tekening in. Willie is ft mar. Publikatie van de N.V. Nederlandse Gasunie Een platte van W. M. i gooide het ganse peloton oi verklap een lengte of zes telkenkeer werd hij tot de wenst, EEtiRQODSPORTVLiEGTUlG f KOflï R0L1DHET VAARTUIG CiRRELEtl.... Getekend door Marnix van Laere, Schoolstraat 27, Koewacht. MAST DE Ff LOOT UTEEtiMAti DiE HET WARTUiG ZORGVULDIG FILLET. Hoogstr. Wilma van dige tekening. Brink, Eekhoornstraat 20, Breda, houdt erg veel van vogeltjes. Daarom

de Stem | 1968 | | pagina 15