Vervoerders vrezen 1 mei noodsituatie VOEDING LIEZE VERLOOR HAAR GOUDEN RINGETJE DE POP DIE KON PRATEN Liga, de veelzijdige voeding, bevat wat ze nodig hebben. Mineralen o.a. calcium en fos for voor een stevig beendergestel, een sterk gebit. A-vitamines voor de groei, hoogwaar dige eiwitten en een reeks andere nutriënten. Voor baby, kleuter en schoolgaande jeugd. ZO LANG ZE IN DE GROEI ZIJN Hansje Knipper dolletje Ivanhoe (ADVERTENTIE) Gisteravond, tussen een aantal tv- flitsen van de begrafenis van dr. Mar tin Luther King door, dacht ik op eens weer aan een paar woorden, die ik een paar dagen geleden via de radio (Echo) hoorde: „King is dood, leve King". Daar zit meer in dan je zo op het eerste gezicht zou zeg gen. rJit- Dezer dagen heeft de Amerikaanse onder-minister van justitie, Ramsey Clark gezegd dat de politieman de belangrijkste Amerikaan in 1968 is. Hij vertelde erbij dat deze politie man „onderbetaald, onvoldoende op geleid en overwerkt" is. .ij»: iii 6 'f* -r'ti 4 li 'AJife Veel negers in de Amerikaanse ghetto's zijn „onderbetaald, onvol doende opgeleid, maar vaak werk loos". Neen, dan ons eigen landje. Op een bijeenkomst („serve-in" geheten) van „Orde in Vrijheid" dezer dagen in Den Haag, waren welgeteld 64 men sen komen opdagen. Waarom zo wei nig, vroeg een ordelievend aanwezi ge. Voorzitter ds. Graafstal uit Erme- lo: „Dat komt omdat de mensen, die achter Orde en Vrijheid» staan, gezel lige mensen zijn, die zaterdagsmid dags liever thuisblijven." De ridder van Gorinchem, ridder van Rappard was er ook. Hij zei on dermeer: „Ik ben geen zachte heel meester. Dat verdraagt mijn imago niet." Niet zo imagorinchemmeren. Marja Marijnissen, 6 jaar, Loonse Dijk 29, Lage Zwaluwe Verbeter de wereld, begin met je inkomen. (J. de Vries) Negen studentes van de Rhodes universiteit in Grahamstown (Zuid- Afrika) hebben gisteren het wereld record non-stop broeien op 51 uur gebracht. Ik heb meteen mijn vrouw opgebeld en haar zover weten te krij gen dat zij zich, gewapend met alle wolrestanten die er in huis te vin den waren, verbeten heeft gezet aan het zpgenaamde klosje-breien, ook wel punniken genoemd. Er was eens een meisje met lang zwart haar. Maar ze had nog iets mooiers: een gouden ring Op een dag gaat zij met haar klas en de juffrouw naar het bos. Ze zouden om twee uur vertrekken. En daar gingen ze dan. Het was een kwar tiertje lopen. Toen ze bij het bos kwamen gingen ze eerst wat uit rusten, want ze waren toch wel een beetje moe. Toen gingen ze spel letjes doen. Ze hadden al veel spel letjes gedaan en gingen nu verstop pertje doen. De juffrouw zou het zijn. Maar ze mochten niet te ver gaan. En dat deden ze dan ook niet en als ze het fluitje hoorden moes ten ze meteen komen. Daar begonnen ze. Ze liepen alle maal hard weg en de juffrouw be gon te tellen, 1, 2, 3en daar begon ze te zoeken. En de eerste die juffrouw vond was Lieze. Ze huil de. De juffrouw vroeg waarom. „Ik ben mijn ring kwijt", zei Lieze. „Waar denk je dat je hem verloren hebt?". „Nou, hier ergens, bij deze boom". De juffrouw floot en de kin deren kwamen vlug aanlopen. „Kinderen, Lieze heeft haar ringetje verloren. Helpen jullie allemoal mee zoeken. Ze begonnen gauw. Toen ze een tijdje gezocht hadden vonden ze de ring. Lieze deed hem vlug weer aan haar vinger. Maar de juf zei: „Zou je dat eigenlijk wel doen? Zal ik hem voor jou in mijn tasje bewaren, and°rs verlies je hem mis schien weer." Ze gaf de ring aan juffrouw. Die deed hem meteen in haar tasje. Nu gingen ze weer verder spelen. En na twee uurtjes gespeeld te heb ben, gingen ze naar huis. Maar ze vergat de ring. Toen Lieze thuis kwam merkte ze dat haar ring niet aan had. Ze dacht er niet aan, dat de juffrouw hem had, maar dacht dat ze hem verloren had. Ze schrok heel erg en ging meteen zoeken maar ze kon hem nergens vinden. Toen ging ze naar de juffrouw en die lachte en zei: „Ik heb het rin getje toch in mijn tasje gedaan?". En toen moest JLieze ook wel la chen. Ze kreeg de ring en ging vlug naar huis. Carla de Hoen Nijvelstraat 2, Prinsenbeek. Een tip voor personeel-wervende bedrijven: noem uw telefoniste liever telefoonfee. Zo worden ze in het per soneelsblad van de AMEV-groep ge noemd. Een dame belde onlangs de Rotter damse telefoon-inlichtingendienst met de vraag, waarom zij ondanks her haald bellen geen verbinding kreeg met de gemeentereiniging. Het op gegeven numvner klonk de betrokken telefoniste nogal vreemd in de oren. „Weet u zeker dat het het juiste nummer is, mevrouw?" vroeg de fee. Antwoord: „Ja zeker, het staat toch op de vuilnisemmer!" Hansje knipperdolletje zat aan de dijk. Hij krabbelde aan zijn bolletje, zijn mutsje viel in het slijk. Toen kwam er een leuk meisje aan, ze zei: Wat heb je nou gedaan? Ga je met me mee naar huis toe, dan vraag ik aan mijn moe: Maakt u het mutsje eens schoon. Dat zeg ik dan op iieve toon en dat heeft haar moesje toen gedaan en toen kon Hansje knipperdolletje weer schoon naar huis toe gaan. D. M. van Leenen, Hogeweg 6, EUemeet. (vervolg): „Tandakkende Tinus tartte tegenslag, toog tegen twaalven teut tot Thea's thuis, trad toe, ter- reinverkennend, talmend touwladder- torsend, trachtend tot Thea's trappor taal te treden, teneinde Thea te troe telen. Trillend telefoneerde Thea Tietjerks tuut, Tobias Tobias trad tenenlopend tot Tinus' touwladder, trok Tinus triomferend terug. Tucht huis-tralies tergen thans troosteloze Tinus." (slot uit De Spindop). In een bos hier ver vandaan, woonde een elfje. Ze was erg te vreden. Ze had ook een leuk klein kamertje. Dat was van een klein madeliefje. Er hingen schilderijen aan de muur en een heel klein ta feltje met stoeltjes eromheen stond in de hoek. Op een dag belde Els de slak, die postbode was, aan. Ze had enkele brieven bij zich. Er was een brief bij voor het elfje. De brief kwam van haar zusje. Dit schreef ze: „Beste Lotje, Ik zou graag willen of je bij ons op bezoek kwam in Amerika. Groeten van Letje." Nou, dat was even. fijn. Ze ging gauw haar koffer pakken, die was na een tijdje zo vol dat er geen potlood meer bij kon. Daar snorde ze met haar wagentje en een week later kwam ze bruin en gezond thuis. Anncmart Kint, Heuvelstraat 124, Breda. Hebt u het gelezen? Veel kans dat de toto-pot veel vetter wordt. Veel bezwaren in de kamer schijnen nogal vlot te zijn weggevallen. Een gokje op een goede beurt bij het kiezers volk? Op een dag liep Ivanhoe door het bos. Opeens vloog er een pijl langs zijn hoofd. Hij rende naar zijn kas teel en legde er een paar bommen om heen. Midden in de nacht hoor de hij een vreselijk lawaai. Hij rende naar buiten. Daar zag hij een paar afgebrande bomen. En de vijand heeft hij nooit meer gezien. Reinoud van Gastel, 7 jaar, Boutensstraat 25, Breda. MERIJN Getekend door Olav Mauritssingel 3, Breda i 13 aar. van Dalsum, Olao is zeven Op een dag toen de eerste pop werd gemaakt, begon zij meteen te praten. Maar de man die het maak te, hoorde het en verkocht de pop" voor f 2.000,-. Natuurlijk kocht een heel rijk meisje haar. En opschep pen, dat dat meisje deed. Ze zei tegen haar vriendinnen. „Jullie heS- ben lekker geen pratende pop, en ik wel. Kijk maar." Toen begon ze heel lief te praten en zei: „Kom lieve Molly, zeg eens gauw dag Marijke en dag Ellie". De pop zei alle meisjes gedag. In eens kwam daar een arm zigeuner meisje aan en de pop zong: „Een arm zigeunerinnetje, loopt eenzaam door de straten. Ik zing* een heel lief zinnetje, maar iedereen 'gaat haar haten. Geef maar dat lief meisje, en niet dat rijke kind. Zij, is lief als een sijsje, want zij 'heb ik bemind". En daarna deed ze haar mondje dicht, want ze kreeg een waarschu wende blik van het rijke meisje. Sindsdien heeft ze nooit meer iets gezegd. Alleen 's avonds klokslag 12 zingt ze het liedje weieens van het arme zigeunerinnetje. Totdat het rij ke meisje haar hoorde, woedend werd en de pop het raam uitgooide. Het arme zigeunerijMietje vond de pop en zij verzorgd? het alsof het haar eigen kindje was. Maar de pop kon niets meer zeggen dan het woordje „mama". Trees Poortman tr DA@rn.AB DB STEM VAN WOCNSBAÖ 10 APRIL 1968

de Stem | 1968 | | pagina 15