PROBLEMEN VAN PENDELAARS UIT HULST ZIJN NU OPGELOST Zand veroorzaakt overlast CONSTANTE KWALITEIT siNBg/iaaa Minister opende „Goedertijt" in Breskens Lekker! vla-flip Werkloosheid in hele provincie daalde Interpol is vermiste IVIissiiigse meisje ep liet spoor JONGE S&B Henk Knibbelder HERMINE VAN WIERINGEN NLISSINGER SNEUVELT IN VIETNAM EXAMENS JG WATER I MIDDELBURG. Het probleem van de in het Rotterdamse haven- I gebied ontslagen pendelaars uit Hulst en omgeving is „opgelost". I Het grootste gedeelte van hen heeft na ongeveer vijf maanden werk- lloosheid weer emplooi in de Rotterdamse haven kunnen vinden. I Een kleiner deel is aan het werk gegaan in de haven van Terneuzen. at «n waar? VANDAAG MORGEN V\eei nieuws uitj stad en streek op pag. 3-5 VASTSTAAND International knitwear Terneuzen Verder Stichting sprak met minister over vaste oeververbinding voor Westerschelde Maatschappelijk werk pakt de zaak gezamenlijk aan Brug bij Sluiskil weer open Veroordelingen Bredase roulettezaak Slachtoffertj es brand Clinge worden morgen begraven 55 jaar gehuwd Binnen 15 tellen klaar: Minister Bakker: Spoedig regeling hulp verkeers slachtoffers DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 5 APRIL 1968 onze adverteerders) NAISSANCE" OPENDE NIEUWBOUW De Lange Vorststraji I a verjongde aanblik door <j, te nieuwe pui van het meu. „Renaissance", en werd deze nieuwe zasi. Op in totaal 1700 m2 vlojj. I ik komt de uitgebreide col', neubelen, waarin het neo! e genre een belangrijk inneemt, prachtig tot haar I heeft in het nieuwe „Renaij. een interessante aanwinst ij I nkelbestand gekregen. zeet I laakten van de gelegenheid I om de eigenaar van de niet. I de heer M. E. de Bree, ge. I vensen op deze voor de firm, I ngrijke dag. •HOVEN Aan de techni. jgeschool te Eindhoven is ge. voor het propaedeutisch exa-1 an de afdeling der scheikut. I echnologie H. van Rooy.r I .apelle) »en, zaterdag 6 april: Hans- 8.21 en 20.55 uur; Terneuzen: n 20.23 uur; Vlissingen7.19et ur;Wemeldinge 8.43 en 12-K uur; Wemeldinge 8.43 en 12.R (Van een onzer verslaggevers) De arbeidsbemiddeling in Zeeland is niet al te gelukkig met deze op lossing omdat deze instantie de pen del van Zeeuwsch-Vlaanderen naar Rotterdam vooral door de gTote af stand steeds als on-sociaal heeft be stempeld. ilenhuis 20 uur ik- en toneelavond Concordia ISSE Storm 20 uur eking regeling schadeloosstelling I twet) ÏIJKE orte d'Or 19 uur ïumreceptie voetbalclub LBURG rtzaal 20 uur ,rt Ned. Kamerorkest NGEN nnia 20 uur r. Hubert Lampe van Oranje 20 uur no-ballet UZEN r 20 uur )0 Royale 14 jaar \CHT apdorp 19.30 uur Schieting 1LBURG huis 1017 uur Postzegelbeun uwburg 20 uur Zigeunerb aron' ertzaal 14-17 en 19-22 uur j eugdmuziekconcours DUKE De Lozanne 20 uur ferensociëteit SOUBURG Kruis-gebouw 13.30 uur Kruis-selec tie wedstrijden BENDIJKE ireel Centrum 13.30 uur Kruis-selec tiewedstrij den 2UZEN 5r 20 uur Casino Royal 14 jaar BURG ^1 20 uur rand in on(t)roerend goed al INGEN iiuiia 20 uur Ensemble kunt het toch niet meenemen AN GENT en Oedt: Schieting )ORPE e Blok 15 uur Schieting r coopgebouw 20 uur double man 14 jaar RLANDKERKJE chanssema 19 uur irtprijskamp iSTERZANDE v. Kruyssen 15 uur Schiettng (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De Franse Inter pol is de twee sinds 14 maart uit Vlissingen verdwenen meisjes op het spoor. Het spoor komt overigens uit [iddelburg en is aan Interpol-Parijs doorgegeven door de Vlissingse ge meentepolitie. Zij moeten zich in of in de omgeving van de Noordfranse ndustrieplaats Lille bevinden. Een vriend in Middelburg kreeg <iezer dagen een brief van het twee tal. De vriend stelde dit „levenste ken" ter hand van de Vlissingse re cherche. In de enveloppe bevonden aich ook twee briefjes voor de ouders. De meisjes stelden duidelijk dat het opgegeven correspondentie-adres voor de vriend in Middelburg niet het adres van hun verblijfplaats was en dat geen pogingen moesten worden gedaan om hen op te sporen. Zij 'wensten aan te tonen op eigen benen te kunnen staan. Van Interpol-Parijs is intussen nog geen bericht over enig resultaat -ontvangen. De recherche te Vlissin gen acht het niet onwaarschijnlijk, dat de meisjes S. L. en H. B., beiden achttien jaar, zich ook in een andere 'plaats bevinden dan het bewuste mrrespondentieadres vermeldt. Het •erste bericht uit Frankrijk kreeg de vriend in Middelburg ruim één week geleden. Daarin bevonden zich 'twee ansichtkaarten voor de ouders. Op hun verzoek deze te willen pos ten is de Middelburger niet inge gaan. Hij waarschuwde ouders en lolitie. Het in deze brief vermelde adres gaf echter totaal geen hou vast. Dit hetgeen de meisjes in hun brieven schrijven kan worden opge maakt, dat zij als kinderjuffrouw in |hun onderhoud voorzien. Dit vak is hen overigens niet ireemd, want zij waren beiden leer- ]ngen van de hoogste klas van de weekschool voor kleuterleidsters ■n Middelburg. Door wangedrag, Tppijbelen en geringe prestaties wa len zij kort voor hun onverwacht frertrek van school gestuurd. In het Begin tastte de politie volkomen in het duister. Het enig vaststaande feit was, dat het tweetal op 14 maart 's middags Bm drie uur was vertrokken. Een week na hun verdwijning werd een bericht ontvangen, waardoor men het vermoeden kreeg dat ze zich in Antwerpen bevonden. Interpol- Prussel, die onmiddellijk hiervan op de hoogte werd gesteld, moest ech ter nul op het rekest geven. In Jmn omgeving in Middelburg ver vordert men zich overigens niet ver de escapade. Hun vrienden kring vindt de meisjes enigszins ex- pentriek. Vooral S. L. is wat avontuurlijk angelegd. Zij nam al eerder de be ien. Aangenomen wordt dan ook dat zij de leiding van deze „onder- fceming" heeft. De ouders in Vlis- pingen verkeren intussen natuurlijk in de grootst mogelijke zorg over het welzijn van hun minderjarige "ochters. (ADVERTENTIE) ter' I MAI MADE-LLE Tricotmode van voorname allure. Exclusief voor Breda verkrijgbaar bij Wilhelminastraat 8 Breda, tel. 32 459 Ook in Noord-Zeeland (Tholen, Schouwen-Duiveland) blijkt Rotter dam weer een grote aantrekkings kracht uit te oefenen. Ondanks de ze weer toegenomen pendel, ondanks de gunstige weersomstandigheden, waardoor vooral ook de activiteiten in de landbouw weer toenamen en ondanks een opleving in de vlas- serij, is de werkgelegenheid in het gebied nog steeds verre van roos kleurig. Men telt hier nog 322 in geschreven mannelijke arbeidskrach ten zonder werk. Dat is 6,5 procent van de totale beroepsbevolking of meer dan het dubbele van het lan delijke gemiddelde (3,1) en bijna het dubbele van de provincie Zee land (3,3). Ook in het door seizoenwerk kwetsbare West-Zeeuwseh-Vlaande- ren daalde de werkloosheid niet on aanzienlijk maar bleef toch nog op 326 hangen. Dat is zelfs nog 7,3 pro cent van de mannelijke beroepsbe volking. Deze toestand is vooral daarom teleurstellend omdat de cijfers aan merkelijk hoger zijn dan in de over eenkomstige periode van het vorig jaar. (Hulst: 199, Oostburg: 291). 136. Een gunstiger beeld levert het ge bied van Terneuzen op. Daar zakte het aantal ingeschreven werklozen in de afgelopen maand van 186 naar Dit gunstige beeld wordt in hoofd zaak veroorzaakt door nieuwe uit breiding van Dow. Het aantal geregistreerde manne lijke werklozen in de hele provincie overigens in de afgelopen maand 500 personen gedaald tot 2005. De ver wachtingen zijn hiermee overtroffen. Deze gunstige ontwikkeling heeft zich in vrijwel alle beroepsgroepen voorgedaan, met name in de bouw nijverheid, landbouw, transportperso- neel en losse arbeiders. Het aantal werkloze bouwvakkers daalde in de vorige maand van 556 naar 382 maar bevindt zich overigens nog meer dan 100 boven het totaal van eind maart 1967. Ook de handel in landbouwproduk- ten, waarin geruime tijd de klad heeft gezeten, vertoont weer tekenen van opleving. Dat is speciaal het ge val met de uien. Deze ontwikkeling heeft onmiddellijk geresulteerd in een forse daling van het aantal inge schreven transportarbeiders. Op korte termijn kan een verdere daling van de werkloosheid worden verwacht. Daarbij wordt vooral ge rekend op de bouwvakkeen. In de in dustriële bouw zal, meer dan in de laatste maanden het geval is geweest, werkgelegenheid voor metaalbewer kers worden gevonden. In deze maand moet voorts wor den gerekend op een stijgend aantal werkloze vissers door het aflopen van het mosselseizoen. De jeugdwerkloosheid neemt nog steeds in betekenis af. Ook in de groep van 19 tot en met 24 jaar is sprake van een aanmerke lijke afname van het aantal werklo- zen, n.l. van 348 naar 247. De voor de provincie gunstige ont wikkeling heeft overigens nog niet de verslechtering in het beeld van de werkloosheid, dat in het afgelopen jaar heeft plaatsgevonden, goed kun nen maken. De totaal geregistreerde werkloosheid is thans zelfs nog der tien procent hoger dan per eind maart 1967. (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG Het dagelijks bestuur van de stichting vaste oever verbinding Westerschelde heeft een onderhoud gehad met de minister van Verkeer en Waterstaat, drs. J. A. Bakker. Hierbij waren ook de secre taris-generaal van dit ministerie, mr. C. J. G. J. Vinkesteijn en de direc teur-generaal van rijkswaterstaat, ir. 3. v. d. Kerk, aanwezig. Tijdens dit onderhoud, dat op ver zoek van de stichting tot stand is gekomen, werd een toelichting gege ven op het ontstaan en de werkwijze van de stichting. Zoals bekend beoogt dit interna tionaal samengestelde orgaan belang stelling te wekken voor een vaste Westerschelde-oeververbinding als onderdeel van de centrale noord-zuid weg van Rotterdam naar Gent en verder. De delegatie van de stichting be stond uit voorzitter ir. T. Verheul, secretaris drs. M. C. Verburg en de bestuursleden ir. C. Morraye uit Gent, voorzitter van het comité havenbe- langen in Gent, mr. H. Gaarlandt, adviseur van de Rotterdamse Kamer van Koophandel en ir. J. Barkhof, chef van de verkeersafdeling van de A.N.W.B. s f 'n'rtni Ipljl (Van onze correspondent) MIDDELBURG De bewoners van een gedeelte van de Rotter damse Kaai en de Nederstraat in Middelburg ondervinden in hoge mate overlast van stuifzand door een zand- en grindhandel die aan de kade een stortplaats heeft, waar geladen en gelost wordt. Het gaat hier om een kwestie waarover men al jaren lang bezig is. De fa. Van Ouwerkerk doet al het mogelijke om deze overlast te beperken, maar ondanks alle goodwill blijven de resultaten miniem. Vooral bij droog en winderig weer is de ellende het grootst. Het fijne zand komt overal door en zelfs bij dichte ramen ligt er bij de bewoners een laag op de vensterbanken en er onder. Een bejaard echtpaar heeft reeds ver schillende malen over deze onhoud bare situatie naar de gemeente ge schreven, echter nog steeds zonder resultaat. Nu hebben ze besloten ergens anders te gaan wonen. Het huis waarin het echtpaar woont bevindt zich juist tegenover een gigantische zandhoop. Een kruide nier in de Nederstraat moet drie keer per dag zijn winkel schoon maken om de aanblik van zijn zaak geen afbreuk te laten doen aan de klandizie. In de zomer wanneer het bloedheet maar winderig kan zijn, moeten alle ramen potdicht blijven om geen vreselijke rommel in huis te krijgen. Vooral in de Nederstraat die door zijn ligging als een wind tunnel werkt ii de toestand het ergst. Bij nat weer ligt er in de goten en op straat een gore zand laag. Een probleem voor de huis vrouwen hier, is ook het drogen van het wasgoed. Helderwit komt het aan de lijn te hangen, maar bij het binnenhalen is de frisse tint er af. Op de Rotterdamse Kaai, die bestraat is met kinderkopjes, zijn al talloze ongelukken gebeurd. Bij regen worden de stenen door het natte zand glibberig en hoogst ge vaarlijk. Het zijn vooral de brom- fietsbostuurders die hier steeds buitelingen maken, en niet zelden zijn de verwondingen van dien aard dat de berijder naar het zie kenhuis gebracht moet worden. Kort gfeleden is er een bunker ge plaatst vlak bij de bushalte op deze kaai. Geen mens durft echter meer op deze plaats op de bus te wach ten, want regelmatig zwaait de grijper met zand over de hoofden, en strooit hierbij soms rijkelijk wat van de inhoud in het rond. Iedereen is het er over eens, dat hier iets aan gedaan moet worden. Juist in deze tijd waarin zo wordt gesproken over geluidshinder, in dustrievervuiling en een leefbaar woonklimaat is het duidelijk dat dit bedrijf niet meer in de be woonde kom thuishoort. Dat dit bedrijf door moet draaien is even eens een duidelijke zaak. In eerste instantie zal de gemeente er voor moeten zorgen dat deze zand- en grindhandel op een plaats komt, waar geen mens er hinder van heeft en waar tevens gelegenheid is voor het laden en lossen van schepen. (ADVERTENTIE) SCHADE &BUYSING/SCHIEDAM (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het maatschap pelijk werk in Zeeland is in de afge lopen maanden tot een steeds nau were samenwerking gekomen. Eén der eerste symptomen, die ook ex tern zichtbaar zijn, is een moderne folder, waarvoor tekenen: de katho lieke raad voor maatschappelijk werk de stichting gereformeerd sociaal centrum, de provinciale diaconale commissie der Nederlands hervorm de kerk en het gewest Zeeland van „Humanitas". De folder zet op heldere wijze uit een wat de taak van de maatschap pelijk werker is en beschrijft hem als een helper van de mensen, zoals een dokter of een wijkverpleegster dat is. „De maatschappelijk werker W?,e,t weg te vinden in het inge wikkelde systeem van sociale voor zieningen", zegt de folder, „en hij wil bemiddelen by speciale instellingen waar we anders niet zo gauw aan denken". De folder geeft vervolgens de adres sen van alle maatschappelijke wer kers en -werksters in Zeeland. De uitgave van de folder kwam tot stand met medewerking van het Koningin Julianafonds. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De heer L. van der Schans te Vlissingen heeft tele grafisch bericht ontvangen van het overlijden van zijn 20-jarige zoon Donald, die vorige maand bij de strijd om de Amerikaanse basis Khe Sanh in Zuid-Vietnam ernstig werd gewond. Donald van der Schans studeerde medicijnen in New York. Eind vorig jaar gaf hij zich op als vrijwilliger voor de strijd in Vietnam. (Van onze correspondent) SLUISKIL De herstellingswerk- lamheden aan de nieuwe brug tep noorden van Sluiskil zijn beëindigd. De brug wordt hedenmorgen, dus vrijdagmorgen, om negen uur weer voor het verkeer opengesteld. Zaterdag j.l. moest het verkeer weer over de Minister Lelybrug te Sluiskil geleid worden toen door een defect aan de vergrendeling van de nieuwe brug, deze buiten bedrijf diende te worden gesteld. (Van onze rechtbankverslaggever) BREDA De Bredase rechtbank heeft gisteren vonnis gewezen in de zogenaamde roulette-zaak aan de Ba ronielaan te Breda. Tegen H. V. uit Rotterdam, die de „speelzaal" exploiteerde was f 1000 boete geëist of 100. dagen, drie maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en verbeurd verklaring van de in beslag geno men spullen. Zijn compagnon A. S., eveneens uit Rotterdam, hoorde f 2000 tegen zich eisen met dezelfde bijkomende straffen. De rechtbank veroordeelde ieder van hen tot f 2000 boete of 200 da gen en verbeurdverklaring van de in beslag genomen goederen. Over teruggave van het in beslag geno men geld meende de rechtbank zich niet te kunnen uitspreken. Het echtpaar H. M. -L., dat ruim te in zijn woning verhuurd had, waardoor het hazardspel kon worden beoefend, werd veroordeeld tot f 150 of 30 dagen ieder. Geëist was de zelfde boete maar bovendien 1 maand voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. CLINGE De drie kinderen in Clinge, die woensdagmiddag om het leven kwamen bij een brand in een schuurtje, zullen morgenochtend om 10.30 uur in één graf worden be graven. De begrafenis vindt plaats vanuit de parochiekerk op de r.-k. begraafplaats. Inmiddels heeft het politieonder zoek uitgewezen dat spel met lucifers oorzaak was van de brand. (Van onze correspondent) AXEL De heer en mevrouw J. Dieleman-Scheele (zij 75 en hij 73 jaar) hebben hun 55-jarig huwelijks feest in „De Vurssche" in Axel ge vierd. Het echtpaar heeft tien kin deren in leven, twintig kleinkinde ren en zes achterkleinkinderen. Als in juni twee van de kinderen over komen uit Canada zal het eigenlijke feest gevierd worden. Maar burge meester M. K. van Dijke toonde al. met een bezoek, zijn belangstelling. (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS Oud-minister-presi- dent prof. dr. W. Schermerhorn rond de gisteren in Breskens het weder- opbouwwerk af, waarmee hij als mi nister-president van het eerste na oorlogse kabinet begon. In 1945 legde hij de eerste steen voor 275 Bresken- se noodwoningen. Gisteren haalde hij die steen weer weg, want deze week komt de laatste noodwoning (er staan er nog 25 overeind) leeg te staan. Ge lijk met hem arriveerde in Breskens ir. W. F. Schut, de huidige minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Hij opende het achttiende Nederlandse dienstencentrum voor bejaarden. De- minister en de oud-ministei kwamen Breskens per helikopter binnen, toegejuicht door de school jeugd. Er waren nog veel meer au toriteiten. Mr. J. van Aartsen, de commissaris van de koningin, was er en twee leden van het Zeeuwse college van Gedeputeerde Staten, de heren J. van Dongen en A. Kaland en natuurlijk verscheidene Bresken- se autoriteiten, onder wie in de eer ste plaats burgemeester J. A. Eek hout. Burgemeester Eekhout herinnerdr in zijn toespraak aan de chaos waar in de oorlog Breskens achterliet. De heer Eekhout, in 1946 burgemeester geworden, was toen nog gemeente secretaris van Breskens. „Wij wor den in gedachten teruggevoerd naar het jaar 1944. In enkele momenten werd Breskens toen een puinhoop. De Egelstelling Breskens, onderdeel van Hitlers Atlantik-Wall, met zijn mid- den in het dorp staande betonnen bunkers, zakte als een pudding in elkaar. Veel persoonlijk leed, enorme materiële schade waren de gevolgen van de aanhoudende bombardemen ten en van de 85 dagen durende Seheldemond-offensieven." De burgemeester dankte in de eerste plaats de oud-minister-presi dent. Hij dankte ook minister Schut die als stedebouwkundige „van Bres kens zo'n mooi dorp heeft gemaakt." De feestelijkheden concentreerden zich uiteraard in en rond het prach tige nieuwe dienstencentrum, ge bouwd door de Terneuzense gebroe ders Van de Poel naar een ontwerp van de Breskense architect J. Loo- nen. „Dat er op het gebied van de volkshuisvesting heel wat gepres teerd is", aldus de heer Schut, „blijkt wel uit het feit, dat meer dan de helft van de ruim 130" woningen die Breskens thans telt uit naoorlogse woningen bestaat. Er zijn 47 bejaar denwoningen bij en een diensten verleningscentrum voor bejaarden (32 woningen). Voor een deel heb ben zij letterlijk de plaats ingeno men van noodwoningen." De minis ter herinnerde eraan, dat dit dien stencentrum er een is van de 18 die Nederland op het- ogenblik rijk is bij een geschatte totale behoefte van 250. De naam van het centrum komt van burgemeester Eekhout. Hij had een naam willen kiezen, zei hij, die tegelijkertijd de functie van het ge bouw en een stukje Breskense ge schiedenis aangaf. „Goedertijt" was de benaming van een eenvoudige be huizing, gebouwd „na een van die ontelbare stormrampen". De naam beeldt het verlangen uit „naar een veilig verder leven." Vóór de officiële opening werd nog het stalen beeld van de Vughtse edelsmid C. Clement aan de stichting overgedragen. Het grote beeld van een man en een vrouw, draagt de naam „verbondenheid". Mevrouw M. Eekhout-Kools onthulde in de hal van het dienstencentrum een gedenk steen. Twee recepties werden er gisteren gehouden, een staande receptie 's middags en 's avonds een voor ge nodigden. Tientallen, onder wie ver tegenwoordigers van verenigingen, maakten van de gelegenheid gebruik het stichtingsbestuur te feliciteren. Burgemeester Eekhout deelde nog mee, dat de aanbesteding van het nieuwe pensiontehuis binnen enkele weken te verwachten is. (ADVERTENTIE) yoghurt (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Minister Bakker (verkeer en waterstaat) heeft giste ren bij de opening van de verkeers technische leergangen 1968 van de ANWB in Amsterdam gezegd, dat de regering haast wil maken met een regeling voor hulpverlening aan slachtoffers van verkeersongevallen. De ministerraad gaat zeer binnen kort rapporten hierover bespreken, alsmede een opgesteld ontwerp- raamwet voor het ambulancevervoer. ,HET is allemaal jeugdwerk dat de f. klok slaat". Zo omschrijft Henk Knibbeler (19) in Hengstdijk, een van de kerkdorpen in de gemeente Vogelwaarde, zijn ambities. „In september vorig jaar", vertelt hij, „ging ik naar de machinistenschool in Middelburg; voor de cursus scheepswerktuigkundige, Ik ben van school gegaan. Struikelblok voor mij was voornamelijk wiskunde. Dat vak ligt me niet Een heel andere richting ga ik in. Het jeugdwerk. Dat trekt me enorm. Ik wil me er helemaal op toeleggen. Als alles goed gaat begin ik in september in Breda te stude ren aan de sociale academie. Op een mei moet ik naar Breda om kennis te maken." ,DIE studie duurt drie jaar. Een jaar praktijk. Dat wil ik graag hier in de streek doen. Het liefst bij de maat schappelijk werker in Stoppeldijk, de heer Vosveld. Die man heeft veel te veel aan zijn hoofd. De bejaarden, de jeugd en de organisatie van culturele evenementen. Dat is te veel voor één man. Ik ben voorzitter van de jongerensociëteit Vogelwaarde. De heer Vosveld kwam mij dat vragen. Hij kon niemand anders krijgen. Elke week ijzn er diverse activiteiten, dan weer in dit, dan weer in dat kerk dorp. Steeds afwisselend. Zaterdag b.v. hebben we volksdansen in Os- senisse. We zijn ook bezig met het organiseren van een jongerenvakan- tieweek, in 't Zwarte Woud." ,HET winterprogramma is afgesloten. Binnenkort hebben we een vergade ring over het programma voor de maanden april, mei en juni. Ik word bijgestaan door nog zeven bestuurs leden en twee programmaleiders. Je moet niet vergeten dat onze hele so ciëteit meer dan 100 leden telt, waar van er ruim 60 elke week present zijn. De soos bestaat sinds vorig jaar oktober. We werken nauw samen met de heer Vosveld. Behalve de soos heb ik ook nog de verkennerij. Daar ben ik vaandrig. Zaterdag is voor mij altijd een rommelige dag. Eerst verkennerij, dan naar huis douchen, omkleden en dan naar dé sociëteit." ,AAN de verkennerij zit ook veel werk vast. We zijn op het ogenblik bezig met het organiseren van een scouting Vogelwaarde. Maar nu ik van school ben heb ik wat meer tijd. Ik kan prima overweg met de jon- geren. Er is heel veel medewerking. °ok,,.e, semeente geeft ieder jaar een flinke steun. De sociëteit is kern gezond. Het werd tijd dat er eens iets voor de jongeren in de gemeente gedaan werd. Er was helemaal niets."

de Stem | 1968 | | pagina 3