ZEELAND-VAKANTIELAND ..VOOR LAATSTE MINUUT" FELIX DE VLUCHTHAVEN IN TERNEUZEN IS GEEN VLUCHTPLAATS MEER icht uur- Andere indeling gewenst van schoolartsendienst stop de zon in uw kat met papier voor uw pen [eclamecampagne in Bondsrepubliek Even uitblazen mevrouw 1 ing. vmt Woonarken naar andere plaatsen 250 cm L-A-N-G LAKENS EN SLOPEN HOUDT U LICHAMELIJK OP PEIL ALS U IN VERWACHTING BENT I water" n'et te heet en niet te koud STEILE CURVE Scapino danste voor Goese schooljeugd VOOR ZEEUWSCH-VLAANDEREN Forumbijeenkomst over onderwijs in Middelburg SCHEPEN Jongensschoenen met diersporen en kompas SAMENWERKING -JS - Kreatief toernooi in Etten-Leur Oprichting bond van merkpomphouders Cabaret Pepijn in Zeeland Zeeuwse ringrijders naar Denemarken Jaarmarkt te Koewacht Ziekenverpleger zou patiënten hebben bestolen Voedselvoorziening Teleurstellend Ds J. Wessel geïnstalleerd Rotterdamse haven straks bereikbaar voor 500.000 tons schepen 0A6BLAB BE STEM VAN VRIJBA6 5 APRIL 1966 t (advertentie) I (Van onze correspondent) j .^TERNEUZEN Ook de vlueht- hiven aan het einde van de Sche- pwdijk is opgenomen in het com plex van werken, dat uiteindelijk (ADVERTENTIE) De demping is begonnen. Op de achtergrond de opstaande slag bomen van de nieuwe binnen- vaartsluis, daarachter een zee schip in de zeekolk. zal resulteren in de binnenkort te realiseren rondweg om Terneuzen: Nog kortgeleden was er in de vlucht- haven door de daarliggende woon arken, jachten en opgelegde vaar tuigen haast geen water te zien. Nu zijn de woonarken naar de di verse bestemmingen gesleept, de jachten hebben noodgedwongen dit het verschil duidelijk te zien is tus sen vrouwen die dit middel wel en die het niet te baat genomen hebben. Ook de borsten worden op de zelfde manier gewreven, maar de te pels zullen daarbij geen olie krijgen, omdat dit te week maakt. Bij het af drogen na wassen en douchen zullen de tepels echter met een ruwe doek flink worden nagewreven. Ichaamsverzorging, rust en slaap igrepen, is van het grootste be- jWt voor de aanstaande moeder. Hieronder volgen tips, waarmee u vinneer u een kindje verwacht, be- »list uw nut kan doen: Geef toe aan het overmatige ver langen naar slaap en ga ook 's mid dags rusten, liefst uitgekleed en in bed. U blijft er het beste bij en het knapst. Maar vergeet ondanks het slaapje niet te gaan wandelen. Frisse lucht en gezonde, kalme beweging maken •ven knap. Met bijzondere en weloverwogen zorgen, besteed aan het bovenste deel van uw verschijning, bereikt u dat de aandacht afgeleid wordt van uw figuur en de blikken getrokken wor den naar uw blij gezicht. Het is een onbegrijpelijk maar vast staand feit dat niemand zijn eigen onaangename geuren bemerkt. Elke 0 een deodorant is geen overbodige wre en kan heus geen kwaad. Baden „(•hij bc'Pen tgeen deze geuren metlafdoende. ■,JÜaar '3a<^en en douches zijn wel WHnssend en opwekkend eii daar- ...re.er dan ooit (dus evenveel als aders) aan te bevelen; nu boven dien met een bijzonder lekker stukje wfaen/en,.fijne talkpoedel'. Gebruik b de dagelijkse douche of wasbeurt tSFï? badhandje; dat doet de huid danf' die huid wat droog zijn, t u zich helemaal met in w in alvorens bf' warme bad te stappen (twee- LedfgI>amWeek' Ü6fst V00r het naar Zorgt u ervoor in de douche stevig glijden11 e° Ce" ligbad niet uit te Jf.™der de douche zitten op een mje om gemakkelijk zorg te kun- Hragao est eden aan benen en voeten. hiS?1 'e, voorkomcn dat de huid van I*? en borst door het vrij snel, sterk h«.t scbei'r-9treepjes zal houden, JL-a er een uitstekend middel: vannerr de zwangerschap 3 1/2 In t gevorderd is, begint u zich te wrijven met baby-olie. Kalm Voorzichtig wordt iedere avond de «Jj de huid gewreven over de J'j'd-ikte van een ouderwetse eek, dus vanaf het middel tot een •?*be hand boven de knieën. Vroed- "■■wen kunnen u verzekeren dat bij uitstek geschikte winterkwartier moeten verlaten, damwand en pa len zijn verwijderd, de vluchtha- ven is „leeg". Een stuk historie is voorbij. Vele jaren geleden lag er eens een witgeverfde schoener met een geheimzinnige „smokkelge- schiedenis". Er lagen tjalken, die wachtten op een vrachtje. Er wa ren roeiboten en vlotten. Hiervan maakte vooral de jeugd gebruik om peddelende met de han den per vlot het „eiland" te bereiken. Dat eiland was ongerept domein om in de mooiste fantasieën „Indiaan tje" of „rovertje" te spelen. De ve le bomen leenden zich uitstekend om als uitkijkpost te dienen. Moge lijk om uit te zien naar het schip dat de eilandbewoners redding zou brengen. Wait er meestal aan de kim verscheen was een agent, gesnord en met de sabel op zij. Dat beteken de hou je gedekt, want in die tijd kèndep de agenten hun pappenhei mers. Terneuzen was nog klein. Ook het eiland is. .er al lang niet meer. De politie heeft andere be sognes, de vluchthaven biedt geen vluchtplaats meer. Men is begonnen met de demping. Met kracht worden vele kubieke meters grond (500 a 1000 m2 per uur) uit de zeehaven door buizen hierheen gestuwd en in de vluchthaven gespoten. Deze zal spoedig vol zijn. Dan volgt de aan sluitende middenkanaalarm. Niet lang meer en op de plaats waar vroe ger de masten van schepen de lucht intornden zal het verkeer over de dam gereed gekomen wegen ra zen. (Van een onzer redacteuren) MIDDELBURG „Nog even een paar dagen Zeeland meepakken" onder dat motto brengen opvallend veel mensen het slot van de hen toe komende vakantietijd in Zeeland door. Dat geldt niet alleen voor Ne derlanders, maar ook voor Duitsers en Belgen. De provinciale VVV haakt op het verschijnsel in, door - met na me in de Bondsrepubliek - een recla mecampagne te voeren met de kreet „Urlaub in letzter Minute". Het jaarverslag van de provinciale VVV legt getuigenis af van een gro te activiteit. Nieuw daarbij was de actie „Amsterdam - Zuidwaarts", die bedoeld was om de stille periode van februari tot mei te overbruggen. Door instelling van lage tarieven en het organiseren van enig vermaak, kon den in Zeeland 291 arrangementen worden geplaatst. De actie wordt dit jaar uitgebreid. Zij krijgt dan als leu ze „Randstad - zuidwaarts!" Een en ander behoort bij de toe komstplanning op toeristisch gebied. De provinciale Zeeuwse VW heeft eind vorig jaar besloten een speciale commissie te benoemen, die een stu die moet maken van organisatie en werkwijze van het WV-wezen in de toekomst. Een andere commissie moet een studie maken van de budgettaire problemen. Het aantal overnachtingen wordt in Zeeland als de betrouwbaarste graad meter voor de intensiteit en om vang van het toerisme gehanteerd. De grafiek van het aantal over nachtingen toont aan, dat er in tien jaar tijds een vertienvoudiging is op getreden. In 1967 werden bijna 5,5 miljoen overnachtingen geboekt. De curve gaat bij het jaar 1966 steil om hoog en het aantal overnachtingen neemt met maar liefst een miljoen toe. Dat is mede toe te schrijven aan de prachtige zomer van 1967. Op praktisch alle terreinen signa leert de Zeeuwse VW een krachtige groei. Dat geldt zowel voor het dag- toerisme als voor het watersporttoe- risme, in het bijzonder voor de hen gelsport. (Van een onzer verslaggevers) GOES Nonchalant neergeworpen schooltassen vol hippe opschriften in de hall van „de Prins van Oranje" verrieden gisteren dat er weer een schoolvoorstelling werd gegeven. Ditmaal trad het Scapino-ballet voor de leerlingen van de middelba re scholen op. Het programma oogstte bijzonder veel enthousiasme bij de jongeren. Vooral het guitige „Straatspelletjes" ontlokte opgeto gen reacties aan de zaal. Het pro gramma dat werd opgevoerd be stond uit vijf dansen, met als hoog tepunten een Roemeense dans op een choreografie Teodor Vasilescu en „De vogel en de jager". Tussen de verschillende programma-onder delen werd een licht verteerbare toe lichting gegeven door Scapino him self. (Tom de Graaf). Fijne dans prestaties werden vooral geleverd door Madeion Duhen. De artistieke leiding berustte bij Hans Snoek. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Met de invoe ring van de mammoetwet zullen de toelatingsexamens voor het voortge zet onderwijs in Zeeland worden af geschaft. Dit zei de heer J. Gelijns, inspecteur voor het lager onderwijs in Zeeland op een door de ouder raad van Middelburg georganiseer de forumbijeenkomst in de aula van de Rijkskweekschool. Een schoen met kompas in de hak, die bij iedere stap diersporen ach terlaat, dat is het nieuwste snufje van de schoenindustrie voor Neder landse jongens, dezer dagen geïntro duceerd door het verkoopkantoor G-4 schoenen. De schoen, die de naam „Scouts" draagt en die volle dig is goedgekeurd door de Neder landse padvinders- en verkenners organisaties mag in alle opzichten een primeur worden genoemd. Het profiel in de zool wordt gevormd door diersporen, die bij het lopen op zand duidelijke afdrukken achter laten. Als hulpmiddel bij het spoor zoeken is in de hak een werkend kompas ingebouwd. De diersporen op de zool zijn van de meest uiteenlopende dieren: das, hert, egel, eekhoorn, geit, otter, vos, hermelijn, fox terrier en schaap. Tus sen zool en hak is het padvinders embleem aangebracht. Het hoge mo del van de Scouts schoenen heeft aan de zijkanten een etui, één daar van met een extra kompas. De inspecties voor het lager en voortgezet onderwijs zijn op het ogen blik bezig met het uitwerken van een nieuw systeem om over de toela ting van lagere jchoolleerlingen tot inrichtingen voor voortgezet onder wijs te beslissen. De belangrijkste beoordeling zal in de toekomst bij het hoofd van de lagere school in handen blijven. De verantwoordelijk heid drukt zo wel wat zwaar op zijn persoon, aldus de heer Gelijns Daarom wil men, om de verantwoor delijkheid voor de hoofden der la gere scholen wat te verlichten komen tot de invoering van een zogenaam de „schooltoets". Deze schooltoets bestaande uit een aantal reken- en KAYNAL taalopgaven, zal twee maal in de vijfde en tweemaal in de zesde klas worden afgenomen. Tijdens deze bijeenkomst vertelde de heer A. G. Castermans, direc teur van de rijks HBS en HAVO te Middelharnis over de ervaringen op zijn school, waar dit jaar de eerste havo-eindexamens worden gehouden. Hij zei tot de conclusie te zijn ge komen dat het havo-onderwijs aan zijn verwachtingen beantwoordt. Het forum stond onder voorzitter schap van de heer J. L. P. Brandts, inspecteur van het gymnasiaal en middelbaar onderwijs. De Deltafederatie van hengelsport verenigingen omvat thans veertig or ganisaties, met samen ongeveer vijf duizend leden. Ook het hengelen vanaf vissers schepen wordt populair. In Bruinisse kozen zo'n tienduizend hengelaars „zee" met grotere en kleinere sche pen, die in totaal ongeveer duizend vaarten maakten! Het recreatiepakket dat Zeeland te bieden heeft, is volgens de provin ciale Zeeuwse VVV nog niet volle dig. Vooral voor kinderen moeten meer mogelijkheden tot ontspanning worden geschapen. Verheugend is: dat het aantal rondvaartmogelijkhe- den is uitgebreid. De RTM heeft twee nieuwe schepen voor dit werk in de vaart gebracht. De bestaande VW's werken in toe nemende mate samen en hier en daar is men tot vorming van grotere VW's gekomen. In dit voorjaar zal een streek-VVV op Schouwen-Dui- veland in het leven worden geroepen. Er is in het verslagjaar ook één VW voor Zuid-Beveland gevormd. Ge hoopt wordt dat de VVV's van Noord en Zuid-Beveland op den duur tot een bepaalde vorm van samenwer king kunnen komen, zodat zij - in samenspel met Walcheren - tot toe ristische exploitatie van het Veerse Meer kunnen overgaan. De begroting voor 1969 van de pro vinciale Zeeuwse VVV sluit op een bedrag van 135.000,De provin cie subsidieert met 55.000,Het rijk draagt 14.000,bij en de ge meenten 600, (Van een correspondent) OOSTBURG Uit het jaarverslag 1967 vain de schoolartsendienst voor Zeeuwsch-Vlaanderen blijkt, dat bur gemeester Hoftijzer uit Schoondijke na zijn vertrek is vervangen door burgemeester J. J. M. Ficq van IJzendijke (die inmiddels ook is ver trokken). De kosten van de dienst werden gedragen door de gemeente besturen. De dienst werkt in drie rayons, maar omdat de bevolkings toename in rayon Midden het grootst is, zal nagegaan dienen te worden in hoeverre een andere ra yonindeling in de toekomst noodza kelijk is. De verslagen werden uitgebracht door H. Timmer uit Cadzand (West) W. E. van den Ende - Huijgens Ter neuzen (midden) en H. C. Rozemeij- er Hulst (Oost). In west werden 5922 leerlingen onderzocht verdeeld over 80 scholen. Tijdens het onder zoek van de kinderen bleek hier de meest frequente afwijking wel die te zijn, die hun oorzaak vinden in het gezin. Vooral van belang is het werk van de districtsverpleegsters in de gezinnen, die een belangrijke socia le taak vervullen. Veel „Health- educators" fladderen rond de gezin nen zoals psychologen, sociaal-peda gogen etc. Coördinatie is dan ook dringend noodzakelijk, aldus dr. Timmer. De verantwoordelijkheid van de gevorderde jeugd ten aan zien van de verzorging van het ge bit blijkt duidelijk te verbeteren. Be langrijke aanwinsten zijn het nieuwe gymnastieklokaal in Aardenburg en de bio-school te Oostburg. In rayon midden werden 7234 kinderen onder zocht, verdeeld over 58 scholen. Er werd vrij veel verminderde gehoor- scherpte geconstateerd. Verheugend (ADVERTENTIE) lAYNALfcCi ETTEN-LEUR Junioren van „Jong Nederland" uit heel het bis dom Breda komen zaterdag a.s. naar Etten-Leur om er deel te ne men aan een creatief toernooi. Er worden ongeveer 120 deelnemers ver wacht. Het toernooi wordt gehouden in de veemarkthallen, het begint om 2 uur en sluit om 5 uur. ■fes met één fles Cognac Raynal kunt h twintig glazen lang een goede gastheer ztjn. Frankrifks beste voor maar f15,95 per fles. imp. 9M. Boomufta totnvarrfe* (Van onze correspondent) GOES Op maandag 8 april wordt in café-restaurant „De Cais son" te Kapelle-Biezelinge een ver gadering belegd, waarop het oprich ten van een Bond van Merkpomphou ders besproken zal worden. In deze bond zouden de verkopers van alle merken benzine vertegenwoordigd moeten zijn. In Nederland is tot nu toe nog geen bond, die deze han del moet beschermen. Wel is al in diverse steden over oprichting gesproken, dit is b.v. in Breda in het afgelopen weekeinde ge beurd. Verder zal op de vergadering aan de orde komen het gezamenlijk inkopen en het verlenen van service en advies. (Van een correspondent) MIDDELBURG Het Cabaret Pe pijn komt in deze maand in een vijf tal plaatsen in Zeeland zijn nieuwe programma Dag en nacht presente ren. Medewerkenden zijn: Liselore Ger ritsen, Paul van Vliet, Ferd. Hugas en aan de piano Rob van Kreeveld. Opgetreden zal worden, op maandag 8 april in Oostburg, Ledel-theater; op dinsdag 8 april in Zierikzee, Con certgebouw; op woensdag 10 april in Middelburg, Schouwburg; op zondag 28 april in Terneuzen, Concertge bouw; op maandag 29 april in Goes, de Prins van Oranje. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De Zeeuwse ringlijders hebben op een speciale vergadering in hotel De Eendracht te Middelburg besloten om met een deputatie van twaalf ringrijders, vergezeld van reserves en suppor ters, totaal een vijftig in getal, deel te nemen aan de grootse ringrijders- evenementen in het Deense stadje Sönderborg. Zij doen dit op uitnodi ging van de Deense VVV. Het ringrijdersfeest, dat wordt ge organiseerd ter gelegenheid van het tachtigjarig bestaan van de ringrij dersvereniging Sönderborg, duurt van 13 tot en met 16 juli. Aan het evenement wordt door 300 Deense ruiters deelgenomen en men ver wacht in het 22.000 inwoners tel lende stadje ongeveer 80.000 bezoe kers. De Zeeuwse ringrijders hoeven hun paarden niet mee te nemen.' Op het ringrijdersfeest kunnen zij kie zen uit enkele honderden Deense paarden. De ringrijders die worden afge vaardigd, zijn: W. de Voogd, Dom burg; C. Houtermans, en Bart Bras ser, Koudekerke; P. Cevaal, Rit- them; D. Willems, Grijpskerke; J. Maljers, Veere; J. Langebeeke; Ga- pinge; S. Lous, Oostkapelle; P. Pop- pe, Souburg; C. Visser, Aagtekerke en de bestuursleden J. Dorlijn en D. Coppoolse. is hier dat in de nabije toekomst een LOM school gesticht zaï worden. In rayon Oost werden 2695 kinderen onderzocht. De lichamelijke toestand van de kinderen is niet onbevredi gend maar er zijn zeker wensen (juiste voeding, tandhygiëne, goed schoeisel). (Van een correspondent) KOEWACHT Het slechte weer is enigszins spelbreker geweest bij de Koewachtse jaarmarkt. Niettemin waren velen op de been om een kijk je te nemen bij het tentoongestelde vee en de vele kermisattracties. De prijzenuitslag was als volgt: Beste kwaliteit os tot en met 2 tanden (zwartbont)I. B. Blanck- aert, Axel, 2. P. Coenen, Keowacht, 3. idem. Beste kw. os t.e.m- 2 tanden (rood bont) 1. Slagerij Kaliauw, Terneu zen, 2. B. Blanckaert, Axel. Beste kw. os zonder tanden: 1. Fr. Pieters, St.-Janstéen. Vette runderen tot 2 tanden: 1. P. Coenen, Koewacht, 1. H. B. Picavet, Hulst, 3. P. Coenen, Koewacht- Vette runderen met 4 tanden of meer (zwartbont)1. L. van Dorse- Vee runderen me 4 and- Koewacht. Vette runderen met 4 tanden of meer (roodbont): 1. J. Pieters, St.- Jansteen, 2. Fr. Pieters, St.-Jansteen. Vette koeien: 1- Fr. Pieters, St.- Jansteen. Dikbillen met tanden (roodbont): 1. L. van Dorselaer, St.-Jansteen. Het beste vetkalf: 1. L. v. Dorse laer, St.-Jansteen. Vette stieren met 2 tanden: 1 en 2. G. Marcilie, Terneuzen. Vette stieren zonder tanden: 1. L. Dorselaer, St.-Jansteen, 2. Slage rij Caliauw, Terneuzen. Kalfvaarzen met 2 tanden: 1- L. v. Dorselaer, St.-Jansteen. Runderen zonder tanden: 1. ,J. Pie ters, St.-Jansteen, 2. Fr. Pieters, St.- Jansteen, 3. B. Blanckaert, Axel. Graskalveren: 1 en 2. J. Pieters, St.-Jansteen, 3. B. Blanckaert, Axel. Stieren zonder tanden: 1. B Blan- kaert Axel. Stieren met 2 of meer tanden: A. d'Hooghe, St.-Jansteen, 2. J. B. Pieters, St.-Jansteen, 3. J. Pieters, St.-Jansteen. Schoonste stierkalf: 1. L. v. Dor selaer, St.-Jansteen. PAARDEN Hengstveulens jaarlingen: I. L Buljs, Koewacht. Warmbloeds 3 jaar en ouder: 1. L. Buijs, Koewacht. Fjorden: 1. W. Elegeert, Koewacht, acnoonste konijn, rammelaar: 1. en 2. René Martens, Koewacht. schoonste konijn, voedster: 1. Mara van Megroot, Koewacht, 2. René Mar tens, Koewacht. kampioenen Fokvee: A. d'Hooghe, St.-Jansteen. Vetvee: L. v. Dorselaer, St-Jan- steen. Dikbillen: L. v. Dorselaer, St.-'jan- steen. Paarden: L. Buijs, Koewacht. HAARLEM (ANP) - De 27-jrige ziekenverpleger M. C. W. uit Nieuw Vennep is in het bureau van politie van Haarlem ingesloten. Hij wordt er van verdacht de laatste weken geld te hebben gestolen van patiënten, spe ciaal oudere, in het ziekenhuis te Haarlem. Woensdag verzocht hij drie bejaar de manlijke patiënten tijdens de schoonmaak de zaai te verlaten. Later misten zij bedragen uit hun porte monnees tot een totaal bedrag van 60 gulden, waarna de politie werd geroepen. In verband met de pas in India ge houden wereldhandelsconferentie, war» den onlangs te Wageningen waarde volle uitspraken gedaan over het pro bleem der voedselvoorziening voor de wereldbevolking. Volgens dr. C. F. de Wit van het Instituut voor biologisch en scheikundig onderzoek van land bouwgewassen, zal de toename van het kunstmestgebi'uik daarin vooral verbetering moeten brengen. Mits goed bemest en behandeld is 20 pet. van alle voorhanden zijnde bouwland in staat om 10 maal de huidige, we reldbevolking (naar haar calorische behoefte) van voedsel te voorzien. En van de keerzijde beschouwd, is vol gens dr. H. A. B. Farpia, directeur van het Instituut voor voedingsonder, zoek in Mysore (India) in de landen de mens daarbij het grootste probleem. Als deze de noodzaak van de vermeil- wingen en verbeteringen inziet, als hij daarom zich bereid is daadwerkelijk mede te werken, dan wel fysiek daar toe niet in staat is» houdt $r veel op. Elk land zal toch zoveel mogelijk naar zelfvoorziening dienen te streven. En de ervaring leert ons, dat maat schappelijke ontwikkeling van achter-» lijke gezinnen slechts niet met geslach ten verloopt, zodat voor die van vol- kenrassen wel eeuwen nodig zijn, zelfs in deze tijd van het straatverkeer. Vol gens deze geleerden, is in de afzienba re toekomst een behoorlijke voedsel voorziening voor het groeiende mens dom aanwezig, als het maar bereid is om daarvoor zijn beschikbare geestes gave en lichaamskracht te gebruiken. Hiermede is ook het ingewikkelde vraagstuk van de geboortenregeling verbonden, volgens meerderen als harde noodzakelijkheid, maar dat in tussen zich zo dringend en nijpend zou worden, zodat het te verklaren is, dat paus Paulus 6 draalt daarvoor bepaal de richtlijnen te geven. OOSTBURG P. DOENS pr. De huidige C.A.O. voorstellen, ge richt op een verdere verbetering van het maatschappelijk welzijn van de werknemer kunnen positief gewaar deerd worden omdat het een groot goed is, inidien het de werknemers goed gaat. In dit verband vormen eventuele verboden en maningen van de regering om voorzichtigheid te be trachten bij het te snel doen stijgen van de inkomens van onze werkne mers een teleurstelling voor velen. Naast het bovengenoemde zijn er nog meer redenen om teleurgesteld te zijn. De minister beroept zich er op dat een arbeidstijdverkorting van een half uur gevaren voor de werkgelegenheid meebrengt waardoor een afbrokkelen van de welvaart dreigt. Aannemende dat zijn inzichten juist of bijna juist zijn is het teleurstellend te moeten constateren, dat ons land klaarblijke lijk nog steeds balanceert op de rand van economische vooruitgang met stij gende werkgelegenheid en vergrote welva.art voor allen „en van. economi- sche acteruitgang met dalende werk gelegenheid en dalende welvaart voor velen van ons. Daar komt verder het teleur stellende bij, dat in zulk een economi sche toestand het de vraag zal wor den of wij de ons voorgestelde hulp aan de ontwikkelingslanden waar kun nen maken. Het is zelfs waarschijn lijk, het hemd is tenslotte nader dan de rok, dat iedere teruggang in onze economie voor al degenen die wij had den willen helpen, een verminderde hulp zal betekenen. GEERTRUIDENBERG Ir. A. J. A. IJSSELMUIDEN (Van onze correspondent) MIDDELBURG Tijdens een in formele bijeenkomst in de Middel burgse Schouwburg is ds. J. Wessel geïnstalleerd als directeur van de •Stichting Gereformeerd Centrum voor Jeugd- en Jongerenwerk in Zee land, welke stichting door deze in stallatie officieel van start ging. ROTTERDAM Volgens deskun digen is Rotterdam bereikbaar te maken voor schepen van 500.000 ton met een diepgang van 80 voet. Dat schrijft de directeur van het Rotter damse havenbedrijf, ir. F. Posthuma, in het jongste nummer van het tijd schrift Rotterdam-Europoort-Delta'. Tot nog toe werd eraan getwijfeld of de Noordzee en het Nauw van Calais voor schepen van deze om vang bevaarbaar was. Indien het economisch verantwoord is, schrijft ir. Posthuma, zal Rotterdam bij de komst van de 500.000-tonners op nieuw overgaan tot verlenging en uitdieping van de vaargeul in zee. Vorig jaar gaf de Nederlandse re gering toestemming deze geul te gaan baggeren. De geul, waaraan nu druk gewerkt wordt, maakt Rotterdam bereikbaar voor schepen van 240.000 ton met een diepgang van 62 voet. In zijn artikel pleit ir. Pothuma ook voor overleg tussen de beheer ders van de zeehavens in Noord west-Europa. Dit overleg acht hij noodzakelijk om speculatieve inves teringen in nieuwe havens en ha- venuitrusting tegen te gaan. Zonder dit overleg, zo meent ir Posthuma dreigt het gevaar van overcapaciteit in de zeehavens met als gevolg zware financiële lasten. „De diensten die de havens aan han del en industrie bewijzen, zouden daardoor onnodig duur worden, wat m strijd is met het doel van «en ha ven."

de Stem | 1968 | | pagina 25