>89 400 Gezamenlijke aanpak recreatie aan de Zeeuwsch-Vlaamse kust Kwaliteitsonderzoek van melk wordt 100 P^'JSSlAö HEIDEMIJ MAAKT IDEE-SCHETS Eddy Weemaes heetman. Nieuwe brug te Sluiskil nog steeds defect Vrijdag 230 stieren in Etten-Leur Appelcrisis tweede voor maal een feit volop Keus! Jeugdraad Middelburg organiseert spel op koninginnedag ooe' ^uwl PAASJ INKDPQM wêèl- i yimm I ER 16 NU NOG luxe ppasJh) BONBONS Iv' vruchten hQ EITOESA3AR V<7 pAAsenoes nu BOUJlPAKKETvflfl z'jnzewsbr IN DE PRUS-SLA6 NETTO PRUZEN KWARX0ESRE6P GEMENGDE noten HAZELNOTEN WALNOTEN KOP SCHOTEL MOCCA KOP MET SCHOTEL KILO KON? JN >NUN 400 m/ttes BIEFSTUK kkwo VERSE WORST Bundeling ideeën ÏL.W .-Nederland [geschokt PLANNEN UITBOUW uw verlovingsring liefdesverklaring zonder woorden Voor reclassering veel gegeven v86L2\( f 3-610 52 meer to Machinefabriek Breda zoekt 100 vaklieden Echtpaar bij ongeluk omgekomen m GOES, BREDA EN BOXTEL Vinger Vooruit DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 3 APRIL 1968 (ADVERTENTIE) 25O gi-om i-ZCOgramszak ca* ±i30gramnszctl< ma taaip onnVialp Vy trakteer u £elP eens eiTOES4MÖR.y.T po peurige verpakkivia DE SCHERPSTE NETTOPR'JS: DAT IS PRÜS-SLAG literblik t/» literblik »,r PERZIKEN 115 „schyCjes" 1 «v ^.blikjes fVuib ancmas-kerse-n uy qardlo. perzi k&n voor ae feestdagen porse ;re»rii «iee.£eip -ulo €>rnaa« /neik-.paurj-kazêirof, pet- zak luxe dun porseleine wiet bloemmotief- •owjeuL-oeN i&itM pe ^•PRbs-euAe EEN DAAUDERv;AAKr €>tM\vOV\£- °I9 V©ier hebfeev^ my konLjndelen op schaal veler verzoek ebwyi ouy uueer :n op sch voor- raod ceperkt, mala- lolank-uleea. /6RRGKKÊLUK DIEPVR^W BAMIm^YLEES gram r."« oictqer HflU=PÓA//0 eaucMSieg' DAG- HERMANS Bergen op zoom Axel - Gio&£>-yUcid& i/lieei noen Wiaaelrourg rerneuzen ©been loerden Het rechtspersoonlijkheid bezit tende lichaam „Ontwikkeling Oost - Zeeuwsch - Vlaanderen - Oost" wil een streek- en structuur plan laten opstellen voor het gebied rOost-Zeeuwsch-Vlaanderen-Oost. /oor de realisering hiervan wordt de desbetreffende gemeentebesturen om medewerking gevraagd. Het is zaak, dat hun inzichten met betrek king tot de te verwachten ontwikke ling in deze streek gebundeld wor- den. Aandacht wordt gevraagd voor 1 alles wat met het verkeer te maken heeft. Ook de sociaal-culturele voor zieningen dienen, zo meent het or- 'gaan, een punt van studie te vor men. We zijn van mening, dat het streven naar coördinatie van de bestaande ideeën lofwaardig is. Het gebied, waarvoor het structuurplan moet worden ontworpen, zal vrijwel zeker worden betrokken in een sterke ont wikkeling. Intensief overleg is daar om niet alleen wenselijk, maar ook dringend noodzakelijk. jVe hopen evenwel dat het dagelijks [bestuur van „Ontwikkeling Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen-Oost" niet al- Ileen contact zal onderhouden met [de gemeentebesturen, maar dat ook I rekening wordt gehouden met de ■particuliere organisaties, die hun [jtem willen laten horen. Onlangs nog werd tijdens een districtsverga- Idering van het N.K.V. te Hulst uit- ;gebreid gediscussieerd over de toe- Ikomstverwachtingen in het oostelijke blok van Zeeuwsch-Vlaanderen. Het pestuur van het N.K.V. liet tijdens fdeza bijeenkomst duidelijk uitkomen 'dat het van plan was om de streek- Ibntwikkelingscommissie te helpen laan studiemateriaal. ten dergelijke actieve belangstelling Verdient o.i. gehonoreerd te wor den. Dat past in de democratisering Van het bestuur. (VERVOLG VAN VOORPAGINA) De Kamer is van oordeel dat het Investeringsklimaat in Nederland Aoognodig verbeterd moet worden, pedrijven zouden volgens de nota gemakkelijker gevestigd of uitge breid moeten kunnen worden- De Rotterdamse Kamer van Koop- Pendel is voorts van mening dat het (fiscale klimaat in ons land investe ringen en ook fusies zou moeten sti- nr"ren. Een andere opmerking is dat de huidige druk van de belasting zo gewijzigd zou moeten worden dat de prikkel tot scholing en herscho ling volledig tot zijn recht kan ko men. Burgemeester Van de Laar was [overigens niet zo verwonderd over dit Rotterdamse geluid: „Wanneer w geen oplossing komt voor de be stuurlijke problemen in het grote (Deltagebied, dan zal het altijd een ■oorlog van allen tegen allen blijven om de eigen belangen veilig te stel tien". Mr. K. Bastiaensen, sprekend na mens de Kamers van Koophandel voor westelijk Noord-Brabant, noem de de nota in strijd met de algemeen aanvaarde inzichten, dat er niet al lien internationaal, maar ook natio naal spreiding van welvaart en dus van industrialisatie en bevol- pdg dient te zijn. (Van een onzer verslaggevers) CADZAND/MIDDELBURG. - De Gemeenschappelijke Regeling West-Zeeuwsch-Vlaamse Kustge- meenten staat op het punt een tweetal stappen te ondernemen, die van grote betekenis zullen zijn voor de verdere ontwikkeling van dit belangrijke recreatiege bied. Op de eerste plaats wil de commissie, overigens op aandrin gen van gedeputeerde staten van Zeeland, een onderzoek laten in stellen naar de mogelijkheden ter oplossing van het riolerings probleem. De uitgroei van dit toeristengebied is in feite afhan kelijk van de wijze waarop dit „hangijzer" wordt aangepakt. Voorts wil men de Heidemij op dracht geven om een idee-schets van het gehele gebied, waartoe de ge meenten Retranchement, Cadzand, Nieuwvliet, Groede en Breskens be horen, te vervaardigen, dat als een mogelijke leidraad zou kunnen die nen voor effectieve gezamelijke aan pak. Om een en ander te kunnen bekos tigen heeft de „gemeenschappelijke regeling "aan alle betrokken gemeen tebesturen om een subsidie van 92 cent per inwoner gevraagd. Inmid dels heeft de raad van de eerste ge meente, Retranchement, zich daar mee reeds akkoord verklaard. Het onderzoek naar de mogelijkhe den van aanleg van een vuilwater- lozing zal worden verricht door het ingenieursbureau v/h Van Hasselt en De Koning te Nijmegen in overleg met het betrokken rijksinstituut, het R.I.Z.A., provinciale waterstaat en het waterschap Het Vrije van Sluis. Vooral de leiding van dit waterschap is de huidige toestand een doorn in het oog. In een vorige algemene vergade ring sprak dijkgraaf J. Becu van een bedreiging van de volksgezondheid. Van de bedreiging is, uiteraard, juist in de zomermaanden sprake, als het gebied het dichtst bevolkt is. Het is nu nog zo, dat menselijke uitwerpse len van de campings enz. direct in de poldersloten terechtkomen. Daar juist in de zomermaanden de water stand in deze sloten veelal laag is, is het duidelijk, dat op den duur een vervuiling ontstaat, waardoor zeer gevaarlijke bacteriën alle kansen krijgen. Maar ook intern op verschil lende terreinen, kan de situatie, als gevolg van het ontbreken van de vereiste lozingsmogelijkheid, zorge lijk worden genoemd. Zo moesten vo rig jaar op 'n bepaald terrein aan de West-Zeeuwsch-Vlaamse kust de be woners van niet minder dan 52 cara vans plus nog de daar vertoevende dagjesmensen van zegge en schrijve twee toiletten gebruik maken. In Nieuwvliet Bad-West en Bres kens zijn intussen al plannen in voor bereiding of uitvoering om in deze plaatsen tot verbetering in de riole ring te komen. De aandacht is daar om thans op de eerste plaats op het tussenliggende gebied gericht. De situatie op campings was tot nu toe soms nogal zorgelijk. 3. DE REGT plannen sluiten aan Deze eerste stappen om tot een ge meenschappelijk plan te komen slui ten volledig aan bij de verlangens op dit gebied van provinciale V.V.V.- directeur J. de Regt. Hij stelt zich op 't standpunt, dat West-Zeeuwsch- Vlaanderen economisch aangewezen zal blijven, ook in de verre toekomst, op slechts twee hoofdbronnen van in komsten: landbouw en recreatie. Het is vooral deze laatste bron, die naar de mening van de heer De Regt krachtig en vanuit één orgaan tot ontwikkeling zou moeten worden ge bracht. Als voorbeelden denkt hij aan het Veerse Meer en de Noordwest- Veluwe, waar planning niet alleen eensgezind is, maar waar men ook als één instelling in Den Haag aanklopt voor subsidies enz. Voor een stabieler recreatie-„be- drijf" acht de heer De Regt verdere uitbouw van de accommodatie in het West-Zeeuwsch-Vlaamse gebied ge wenst. Dat drijft nu in hoofdzaak op kampeerterreinen, die in het alge meen per seizoen slechts zes tot acht weken goed bezet zijn. Vreemdelin gen zouden voor een veel langere periode „vast" gehouden kunnen wor den als er een groter aanbod van ap partementen, bungalows etc. zou zijn. De heer De Regt denkt ook aan de wenselijkheid van een attractie- punt direct in het gebied, bijvoor beeld een park waar niet alleen de kinderen zich kunnen vermaken, maar waar voor ouderen mogelijk, heid voor tijdverdrijf, zoals bowlen etc., aanwezig is. De heer J. Leen- ADVERTENTIE Een verlovingsring is meer dan zomaar een sieraad: een romantisch symbool van liefde en tederheidVanjonggeluktussentwee mensen. Is er ietc dat deze gevoelens betervertolkt dan een ring met een vurig fonkelende brillant? Zo'n ring isbovendien blijvend modieus en een trots,waardevast familiebezit. Ons Certificaat geeft u volkomen zekerheid over die waarde. Hebt u vertovingsptannen? Komt u dan samen eens aan.U zult verrast zijn door de bijzonder grote keuze. En door de prij zen,die rekening houden met het budget van jonge mensen! 'Lovely" met 1 brilfant i30.- 'Whisper"met11brillantjes416,- „Solitair.ringen" met 1 steen vanaf 125,- edelsteenkundige f.g.a, diamantexpert g.i.a. LIJNBAAN 92 oostzeedijk155-157 rottérdam houts, burgemeester vain Cadzand en Retranchement èn waarnemend bur gemeester van Nieuwvliet - een man, die dus wel een bijzondere plaats in het gemeenschappelijke overleg in neemt - acht het nog wat voorbarig om reeds in dit stadium concrete za ken op een rijtje te zetten. Hij meent, dat thans eerst de deskundigen aan het woord dienen te komen. Daarna kan, aldus de heer Leenhouts, de zaak meer in de beleidssfeer worden gebracht en de ideeën aan de mo gelijkheden worden getoetst. Intussen worden natuurlijk de ac tiviteiten van de gemeentebesturen afzonderlijk in het kader van de be stemmingsplannen voortgezet. De heer Leenhouts wijst er echter op, dat ook hier van een zekere coördi natie, n.l. binnen het streekplan, spra ke is. Eerder werd ook door de stede bouwkundigen van de betrokken ge meenten in onderlinge samenwerking een structuurschets vervaardigd. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Middelburg se Jeugdraad zal op koninginnedag. 30 april het spel „Noord-Zand-Zuid" organiseren. Dit spel is opgezet naar een idee uit het voormalige t.v.-spel ,,Een tegen Allen". In drie wijken van de stad, Mid delburg-zuid, Nieuw-Middelburg en 't Zand zal aan de bewoners vijf practische en vijf theoretische vra gen worden gesteld Alles, beant woording en uitvoering van het spel, zal in een tijdsbestek van één uur moeten geschieden. Het spel duurt van precies twee uur tot drie uur, 's-middags. In Mid delburg-zuid vindt een en ander plaats op het schoolplein van de twee scholen aan de S.A. Rade- macherstraat, in Nieuw-Middelburg op het schoolplein van de Oranje- Nasauschool aan de Oranjelaan en op 't Zand op de rolschaatsbaan aan de Westerscheldestraat. In iedere wijk wordt een ,,Raad van Wijzen" gevormd, die de theo retische vragen moet beantwoorden. Zij zullen in een afgesloten ruimte worden ondergebracht, doch zullen wel per telefoon inlichtingen mo gen inwinnen. Aan de oplossing van de prak tische vragen zal iedereen mogen meewerken. Hoe meer mensen eraan meewerken, des te meer kans is er nl., aldus de jeugdraad, dat de vra gen kunnen worden opgelost. Tijdens het spel zal op ieder punt de stand uit de andere twee wijken worden bekendgemaakt. De verbin ding tussen de punten zal door mid del van een walkie-talkie worden onderhouden. De Middelburgse Jeugdraad orga niseert het spel in samenwerking met de buurtvereniging „Nieuw - Middelburg" en de wijkvereniging „Zuid". DEN HAAG De nationale re- classeringscollecte 1967 heeft een be drag van f 638.115.82 opgeleverd. Dit is bijna f 30.000,- meer dan het jaar daarvoor. In Friesland werd 't hoog. ste bedrag opgehaald, gezien per inwoner, en wel 8,9 cent. In Lim burg en Groningen was de opbrengst het laagst (3,9 cent per inwoner) Het landelijk gemiddelde per in woner kwam op 5,1 cent. In Zeeland bedroeg de opbrengt 66) In Brabant f 67.317,20 f 8.305,49 meer,). (Van onze correspondent) SLUISKIL De nieuwe brug over het kanaal van Gent naar Terneu- zen draait niet meer. Het ziet er naar uit, dat deze grootste draaien de brug van Europa ook de eerst komende dagen niet zal draaien. Er is ergens iets niet in orde. De directie bruggenbouw van Rijkswaterstaat zit nog steeds met het probleem hoe storingen zo als de huidige te voorkomen. Vooral het verdwijnen van de (ou de) Minister Lelybrug zal bij derge lijke overwegingen zeker een rol spe len. Hoe het ook zij, de autorijdende bevolking van Sluiskil is met deze storing niet ontevreden. De kruide nier en de slager kunnen nu, net als enkele weken geleden, zonder een omweg van zes kilometer een vijfhonderd meter verder wonende klantenkring bereiken. Als ze ten minste niet voor de brug moeten wachten. Maar ja, vroeger moesten ze dat ook voor de nieuwe brug. Niet zo dikwijls, maar wel langer. (Van een medewerker) ETTEN-LEUR Meer dan 230, om juist te zijn: 231, zwartbonte stieren uit de provincies Zuid-Holland, Zee land, Utrecht en Noord-Brabant ko men vrijdag 5 april op de Centrale HoZUBra-stierenkeuring te Etten- Leur. Twaalf daarvan zijn oudere dieren waarvan de produktieverer- ving bekend is. Deze, plus de jongere, waarvan nog geen vererving bekend is, zullen in 18 rubrieken naar hun exterieur be oordeeld worden, zo mogelijk in de loop van de voormiddag, waarna om 12.30 uur een défilé volgt van alle met een eerste prijs bekroonde stie ren. De keuringen der jongste stieren zullen om 9.30 uur beginnen. Deze centrale keuring is nog steeds een exterieur-keuring. Maar naast het exterieur der dieren wordt al meer en meer gelet op andere facto ren: de exterieur- en de produktie- afstamming, de melkbaarheid der stierenmoeders en -grootmoeders en waar mogelijk vooral aan de verer ving der oudere stieren zelve. Naast de 231 te keuren stieren staan in de catalogus vermeld de produktie- verervingsgegevens van 48 oudere stieren: 17 uit Utrecht, 16 uit Noord- Brabant, 12 uit Zuid-Holland en 3 uit Zeeland, waaronder diverse prste rente en G.P. (goede produktie-vei- ervende) stieren. Het is niet alleen voor onze eigen fokkers van belang dat ze op de hoog te zijn van de verervingsgegevens en andere antecedenten van de fokstie ren, het buitenland stelt ook steeds hogere eisen aan de produktie, de vererxing daarvan door de stieren, de levensduur der dieren en nog meer andere factoren: de fokkerij wordt steeds ingewikkelder en er wordt steeds meer van de kunde van de fokkers gevraagd. Voor de fokkers is het dus van be lang dat ze deze keuring bezoeken ze kunnen de dieren zien en hun an tecedenten staan zo volledig moge lijk in de zeer uitvoerige catalogus vermeld. (Van een onzer verslaggevers) BREDA De Machinefabriek Breda v-h. Backer en Rueb heeft binnenkort plaats voor circa 100 ge schoolde vakmensen. Deze perso neelsuitbreiding wordt noodzakelijk door een te verwachten uitbreiding van de orderportefeuille, vooral voor de afdeling roltrappen, verpakkings machines en ketels. Tevens wil men door vergroting van het personeelsbestand de lever tijden van de diverse produkten be korten- Op het ogenblik gaat men op de arbeidsbureaus in Breda, Tilburg, Bergen op Zoom en Roosendaal na in hoeverre de daar ingeschreven metaalbewerkers zoals kotteraars, draaiers, bankwerkers en construktie- plaatwerkers in aanmerking komen voor het bedrijf. Daarnaast zullen in geheel West Brabant contact-avon den worden belegd en gaat men een advertentiecampagne voeren. (Van onze correspondent) ANTWERPEN Op de weg Ant werpen - zeekust kwam het gisteren tot een ernstige aanrijding. Omstreeks half twee reden de heer en mevrouw J. Kindt uit Kieldrecht vanuit Ant werpen naar het kruispunt Melsele- dijk toe. Een wagen van de firma Melkweg uit Kallo stak op dat ogen blik het kruispunt over in de rich ting Kallo. De wagen van de heer Kindt kon niet meer tijdig stoppen en verdween aan de voorzijde bijna volledig onder de rechterflank van de zware leveringswagen. Mevrouw M. Lenssens, geboren te Zele (31), was op slag gedood. De heer J. Kindt uit De Klinge (33) overleed tijdens de overbrenging naar de kliniek. (Van een onzer verslaggevers) BREDA-GOES Nog dit jaar zal in zuidwest Nederland (Zeeland, West-Brabant en Midden-Brabant) een reorganisatie plaatsvinden in het kwaliteitsonderzoek van melk. Dit onderzoek, dat momenteel nog door de zuivelbedrijven in eigen be heer of in hun opdracht door der den wordt uitgevoerd, zal per 1 no vember onafhankelijk van de zuivel fabrieken gaan gebeuren en gecen traliseerd worden in drie laborato ria, resp. gevestigd in Breda, Goes en Boxtel. Deze reorganisatie is een uitvloei sel van een rapport van de „com missie Wellen", in 1964 door de toen malige minister van landbouw, Bies heuvel, in het leven geroepen. Deze commissie kreeg als opdracht mee een duurzame regeling te ontwerpen ter bevordering van de verbetering van de kwaliteit van de melk. Al ruim tien jaar geleden werd de lan delijke Stichting Centraal Orgaan voor Melkhygiëne in het leven geroe pen. die zich reeds met de kwali teitsverbetering van melk bezighield en als zodanig al uitstekend werk verrichtte. „Het is duidelijk, dat de bevordering van de kwaliteit van melk en melkprodukten in het pers pectief van de E.E.G. voor Nederland als belangrijk zuivel-exporterend land van de grootste betekenis is", aldus de heer Kerkhof, hoofd van de Stich ting Regionaal Orgaan voor Melk hygiëne Z.W.-Nederland te Breda. „Zuid-west Nederland heeft met de nieuwe opzet overigens geen primeur Er waren in ons land al wel enkele streken: het westen en het gebied tussen de grote rivieren, waar al sinds jaren het kwaliteitsonderzoek onafhankelijk en centraal geschied de. Het is de bedoeling in het hele land daartoe te komen en nog dit jaar zal de zaak in zuid-west Ne derland rond moeten zijn". In 1957 kreeg het Regionaal Or gaan in Midden-, West-Brabant en Zeeland al een vinger in de pap bij het kwaliteitsonderzoek van melk- Natuurlijk werd er voordien ook al aan een kwaliteitsonderzoek gedaan, maar elke fabriek deed dat toen op eigen houtje en de onderlinge con currentie leidde toen nogal eens tot verschillen in premies en kortingen. Toen het Regionaal Orgaan in 1957 met zijn werk begon is men tot een uniform systeem gekomen, maar de zuivelbedrijven hielden zelf het kwa liteitsonderzoek in handen of lieten het door melkcontrole-stations uit voeren. Dat is bezig te veranderen. Momenteel nog op vrijwillige basis, per 1 november verplicht. Door de pooling van de kwaliteitsgelden van de gezamenlijke zuivelfabrieken zal straks een. gemeenschappelijke ver rekening van de premies gaan plaats vinden. „Er mag gezegd worden, dat de kwaliteit van de melk in de afgelo pen tien jaar stukken vooruit is ge gaan in zuid-west Nederland", al dus de heer Kerkhof. ,,Dat is een gevolg geweest van de voorlichting, die sinds 1957 aanzienlijk is uitge breid en ook van de medewerking van de veehouders. De voorlichting heeft niet alleen tot een belangrijke kwaliteitsverbetering geleid maar ook tot een sterke verhoging van de produktie en dat ondanks een nog al vrij forse vermindering van het aantal veehouders. Tien jaar gele den hadden we in zuid-west Neder land nog 16.500 veehouders, die ge middeld per jaar 24.600 kilogram melk leverden. Momenteel tellen we nog 13.000 veehouders, maar die le veren per jaar gemiddeld 40.000 kilo gram melk". Het kwaliteitsonder zoek, dat nu neutraal en centraal gaat gebeuren door de drie labora toria in Breda, Goes en Boxtel, zal zich toespitsen op bacteriën, reinheid en reuk. „In de nabije toekomst zal het onderzoek zich bovendien rieh- op penicilline en oxydatiemiddelen. Daarmee hopen we dan het kwa liteitsonderzoek helemaal rond te hebben", aldus de heer Kerkhof van het Regionaal Orgaan, dat in de nieuwe opzet de spil is, waarom heen alles draait, DEN HAAG (ANP) Na ander halve maand is er in Nederland op nieuw voor de tweede maal een appelcrisis uitgebroken in de zin van de EEG-bepalingen. Drie markt dagen achtereen zijn de veilingprij- zen beneden de vastgestelde mini mumprijs gebleven. Het produkt- schap voor groenten en fruit heeft besloten dat de crisis vandaag in treedt. De veilingen kunnen nu tegen een vergoeding aan de telers appelen uit de markt nemen, om die te vernie tigen. Dit ingrijpen wordt betaald door het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Nederland. D-e veilingen zijn niét verplicht in te grijpen, maar moeten wel hun be sluit dit al dan -niét te doen aan het Centraal Bureau meedelen. De crisis eindigt pas na een be slissing van het produktschap. Door het vernietigen van appelen hoopt men weer tot een redelijke verhou ding tussen vraag en aanbod te ko men (met hogere prijzen). De interventieprijzen bereiken de ze maal niet het maximaal toegesta ne niveau. Er is een differentiatie toegepast, waardoor de minste kwa liteit appelen het eerst uit de markt genomen wordt, zo verklaarde een woordvoerder van het Centraal Bu- /TIJDENS de jaarvergadering van de supportersclub op 12 april wordt een gloednieuwe race-fiets aangeboden aan de wielrenner Hennie Gysel. Vorig jaar kreeg Peter Kissner van ons een nieuw frame. Peter is niet van hier. Hij is hier komen wonen. Het liefste willen we renners van Heikant helpen aan een nieuwe fiets. Het is niet zo, dat zo'n renner die fiets in eigen bezit krijgt. Hij blijft bruikleen van de club. Stopt hij met fietsen, dan moet hij zijn fiets terug geven. Dat moet wel, want per slot van rekening is dat ding betaald van de contributie van onze leden." EDDIE Weemaes (26) in Heikant werkt van 's morgens vroeg tot laat in de avond in het reparatie- en con structiebedrijf van zijn vader. De uren na zijn dagtaak zijn kostbaar, maar hij weet die goed te besteden. „Ik kom tijd tekort", zegt hij. „Een paar jaar geleden hebben we onze supportersclub „De Volharding" op gericht voor de renners, die in Hei kant wonen. Momenteel zijn er twee, die voor onze sympathie in aanmer king komen. Er zijn al ruim twee honderd leden. Een maand na de oprichting had ik er al honderd." „ER zit veel werk aan. Het bestuur bestaat uit een man of zeven. Huis aan huis moet de contributie worden opgehaald, maar dat is nog niet het enige. Om meer geld in kas te krij gen, organiseren we van tijd tot tijd evenementen. Reizen naar het Sport paleis in Antwerpen en wielerronden hier in Heikant o.a. Vorig jaar heb ben we een nieuw comité gevormd voor de omloop van Heikant. Meteen een succes. Huis aan huis hebben we gecollecteerd om geld binnen te krij gen. Zo'n koers kost een hoop geld. Ongeveer tweeduizend gulden. Het resultaat van de koers zelf was for midabel. Er was een prima renners- veld." „IK ben voorzitter van de supporters club en van het wielercomité. Ver der zit ik in het bestuur van het jongeren jeugdwerk en ik ben lid van het zangkoor. Het is wel wat veel, maar ik doe het allemaal ont zettend graag. De zanglessen schie ten er wel eens bij in. Dat kan niet anders. Aan het wielerwerk zit enorm veel vast. Ze zeggen thuis wel eens, dat ik veel te veel op mijn nek haal. Maar ja, hoe gaat dat? Als er een vergadering is belooft iedereen mee te werken of een bepaald on derdeel van het werk te doen. Later blijkt dan meestal dat er niets aan gedaan is. Dan kun je het zelf doen." „OP het ogenblik zitten we een beetje moeilijk. We willery op 19 mei een koers organiseren voor nieuwelin gen en amateurs. Het parcour zal noodgedwongen een kilometer 'oor Stekene moeten lopen. Je zou 'en ken, dat dit geen probleem is, laar pas op. Het is Belgisch grondgebied. Je zit met je verzekeringen en er moet toestemming gevraagd worden aan de burgemeester van Stekene. Overigens draait de supportersclub goed. Er zijn wat moeilijkhede ge weest, maar die zijn gelukki van de baan. Anders hadden we eker 300 leden gehad. Op 13 april, Jat is op de zaterdag voor Pasen, organi seren we een schieting b'j Fr. Sa- man. De baten zijn weer voor de supportersclub."

de Stem | 1968 | | pagina 3