Gerechtelijke verkoop van vissersscheepje vileda Afvalwaterleiding O.Z.V.O. waagt risico na verzet Boschkapelle wil zelf een pastoor Even uitblazen mevrouw VLISSINGSE REDER KREEG BERGLOON NIET afvalwagen ZORGDE VOOR AFVAL Provinciale VVV nog ver af van 20 mille Boete voor overtreden maximumsnelheid DWEIL I# I Kleedje breien met reuzenbreipennen 'Oe-het-zelf-supermarkt Hapjes tussendoor Tob niet langer. Ruil uw oude naaimachine in. Schaf u de moderne Pfaff aan. 248.- tot798.- Pfaff Naaimachinehuis W. RIKKEN N.V. BURGEMEESTER ZAAMSLAG: GEEN DEBACLE ALS BIJ WATERLEIDING limonade 2gezinsflesseng9et ONBEHAGEN OVER BELEID BISDOM ONBILLIJKHEID Hogere omzet fruitveiling in Kapelle Geen saluutschoten Alleen scholen vrij bij geboorte van baby prinses Margriet MOSSELFEEST ZIERIKZEE OP 10 EN 11 JULI Jongen in Hoofdplaat gered van verstikking ZUID-BEVELAND GOES DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 3 APRIL 1968 (Van onze correspondent) ZUIDDORPE Op het moment dat de wagen van de vuilnisophaal dienst te Zuiddorpe, rijdende op de hoofdweg Zuid richting Axel, de Europastraat wilde indraaien, kwam uit de richting Axel een Belgische personenauto aangereden. De be stuurder van de personenauto dacht: „De vuilniswagen wacht wel" en gaf gas. De vuilnisauto wachtte niet en ver werkte het hele voorstel van de per- ionenauto tot afval. De Belgische toeristen, een jong paar met kind, kwamen met de schrik vrij, doch moesten naar een andere reisgelegenheid uitzien. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De pogingen van de provinciale Zeeuwse Vereniging Voor Vreemdelingen Verkeer om bij Zeeuwse bedrijfsleven een extra edrag van 20.000 gulden „los" te :n hebben tot nu toe nog geen esultaten opgeleverd. In de decembervergadering heb- en provinciale staten dit bedrag s voorwaarde gesteld, wil de V.V.V. aanmerking komen voor een ex tra-provinciale subsidie tot een ge lijk bedrag. Het bestuur van de provinciale V.V.V. heeft dit geld nodig voor be- ere behuizing en uitbreiding van "et personeel tot vijf man. In sep- ember moeten g.s. op de hoogte orden gebracht van de resultaten de „aktie". De provinciale V.V.V. hoopt, dat anneer het vereiste bedrag niet ordt behaald, het provinciaal be tuur toch, door aan te tonen, dat inspanningen zijn gedaan om geld binnen te krijgen, tot een "epeler houding in het sucsidie- eleid kan worden bewogen. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Op woensdag 24 april zal in het gerechtsgebouw te Middelburg de gerechtelijke verkoop plaatsvinden van het vis sersschip Quiet Waters". Die verkoop gebeurt op verzoek van de Vlissingse sleepbootreder Theo Dijkhuizen, die langs deze weg toch in ieder geval een deel van het hem toekomende bergloon van dit scheepje hoopt binnen te krijgen. De verkoop geschiedt op grond van een vonnis van de arrondisse mentsrechtbank te Middelburg, van december vorig jaar, waarbij de ei genaar van het schip werd veroor deeld tot betaling van een bedrag van 15.000 gulden. De heer Dijkhui zen heeft zelf al ingezet op het schip voor een bedrag van 1000 gul den. De verkoop is ten laste van een zekere J. U. K. Hussieni of Hussei- ni, eigenaar van de „Quiet Waters", die in Hamburg woont. De hele af faire is ontstaan doordat deze eige naar heeft geweigerd de heer Dijk huizen het bergloon uit te betalen. Vorig jaar kreeg de heer Dijkhui zen de melding, dat op de Noordzee een scheepje met machineschade ronddreef. Hij bedacht zich niet lang en liep met zijn sleepboot „Temi III" uit. Toen hij het hulpeloze vaar tuig had opgespoord bleek dat de (ADVERTENTIE) (Van onze correspondente) TERNEUZEN Voor het kanton gerecht te Terneuzen stond de mos selkweker J. D. uit Yerseke terecht, die een snelheidsovertreding had be gaan. D. had zich hieraan reeds eer der schuldig gemaakt. De proeftijd van een voorwaar delijke ontzegging uit de rijbevoegd heid was voor D. nog niet verstreken, toen hij zich op 8 februari te Axel bezondigde aan overtreding van de maximum snelheid. D. zat er erg mee in zijn maag, te meer daar de offi cier van justitie mr. H. Spreij na zijn eis van negentig gulden, die de kantonrechter, mr. Van Hees, bij zijn uitspraak tot, 75 gulden^ reduceerde, afstand' van hoger'beroep in beraad hield. Nu ook een superieure^ van Doe moe aan de grote prijsvraag en win 1000 gulden Deelname formulier bi] uw winkelier hipuwtje voor breiliefhebsters; eon Mi-set met een paar kolossale brei- lennen (we schreven al eens over ?z"j Amerikaanse vinding) en spe- tSal handbreigaren van polyester, laarmee kunt u binnen de kortste .eren indien u tenminste niet te pak of te los opzet een kleedje jreien. Met deze omvangrijke brei- 'cnnen, die niet zo gemakkelijk te fi ïïtren zÜn> maai' wel snel tot jcntbaar resultaat leiden, verwerkt u vier knotten garen tegelijk. In on- S..vee!! zes uur kan het kleedje klaar tin. Omdat de hoofdkleur wit is Tr™ knotten zijn wit, een blauw, [Oa, geel of groen) is het kleedje het i«a geschikt voor slaap-, kinder-, of babykamer. Bij de set hoort vis W" boordband, dat ter verste- Kjg f aan be onderkant op een anti- stramien wordt aangebracht. Dit iJ®11.®11 wordt aan de onderzijde >a» eC z°rgt, dat het kleedje niet in oVerscbuiven. De kleedjes kunnen en h l*yasmachine worden gewassen gi nebben een grote slijtvastheid. rmv 'n pakket geleverde set «el Van Wijk, die de Vestan- Wt handbreigaren verwerkte. marttSt vele bonderden super- f sten, die ons land rijk is en waar miljoenen huisvrouwen hun inkopen doen, heeft Dordrecht nu zijn Doe- Het-Zelf-supermarkt. Hier kunnen doe-het-zelvers een keuze maken uit honderden artikelen, die hen be hulpzaam zijn bij het verrichten van diverse karweitjes. In dit nieuwe Dordtse bedrijf, met een oppervlakte van ongeveer 200 m2 zijn de artikelen in stellingen opge steld en net als in een levensmidde- lenbedrijf kan men met een meta len mandje de winkel rondgaan om de gewenste goederen hierin te depo. neren. Aan de kassa rekent men af. Dekundig personeel blijft echter de klant te allen tijde met advies bij staan. Deze betrekkelijk nieuwe vorm van zelfbediening, die in Engeland met steun van de Stanley-fabrieken reeds lang opgang vond, is nu naar Neder land overgewaaid. Er zijn echter nog wel enige problemen. Hoe bijvoor, beeld doet men een grote hard-board deurplaat in een klein mandje? Voor onze grootouders was het nuttigen van en tweede ontbijt en een uitgebreide thee nogal vanzelf sprekend. In onze tijd echter, waarin niemand meer tijd heeft, zijn derge lijke pauzes uit de dagindeling ver dwenen. Ons lichamelijk welzijn hangt voor het grootste deel af van het aantal maaltijden en de regel maat waarmee wij ze gebruiken. Wie zich heeft ingesteld op een krachtig ontbijt, een lichte brood maaltijd en een middelzware warme maaltijd kan makkelijk volstaan met het tussentijds nuttigen van een glas vruchtensap, een kop koffie of thee Vaak gebeurt het echter dat men zich overdag moe of slap voelt, de oor zaak hiervan is dat er te weinig sui ker in het bloed aanwezig is. Door kleine suikerhoudende spijzen te nut tigen kan deze vermoeidheidstoestand snel worden opgeheven. Vooral voor opgroeiende kinderen is het belang rijk dat zij buiten de normale maal tijden iets eten, want kinderen zijn steeds in beweging. Daardoor ver bruiken ze meer energie. Wanneer kinderen om een snoepje vragen is dat vaak geen snoepzucht maar een natuurlijke behoefte om de energie weer op peil te brengen. Geef uw kinderen dus rustig een snoepje als ze uit school komen, ze hebben het nodig! „Quiet Waters" te zijn, onderweg van Dover in het Engelst kanaal naar de Duitse havenstad Stettin. De „Quiet Waters" had direct na het vertrek uit Dover al machinepech gekregen. Die mankementen had men, zoals bleek voor zeer korte duur, in Oostende kunnen verhelpen. De opvarenden van het scheepje bleken een zogenaamde „uitbrengbe manning" zoals de naam al zegt slechts gevormd om het schip voor één maal naar een bepaalde be stemming te brengen te zijn van de Engelse „Sea Bottom School". Zij accepteerden het binnenbrengen van hun schip te Vlissingen op basis van „Lloyd's Open Form". Dat betekent dat later, na de berging op basis van arbitrage (door deskundigen), het bergingsloon wordt vastgesteld. Toen de „Quiet Waters" eenmaal te Vlissingen was binnengebracht en de heer Dijkhuizen contact zocht met de eigenaar, bleek deze laatste hele maal niet ingenomen met de gang van zaken. „De bemanning had die afspraak nooit mogen maken", al dus de heer Hussieni, die weigerde de zekerheidsstelling te betalen. Na betaling van deze zekerheidsstelling wordt, zoals gezegd, door deskundi gen het bergloon vastgesteld. Daar van kan degene, die moet betalen, nog een keer In hoger beroep gaan, daarna is echter het te betalen be drag bindend. Zonder hun opdracht verder te hebben uitgevoerd, vertrokken de Engelsen naar huis en werd beslag- gelegd op de „Quiet Waters". De heer Hussieni wilde wel, dat de heer Dijkhuizen het scheepje zou repareren en weer zeeklaar maken. De reactie van de berger was: „Ik heb geen reparatiebedrijf en wil al leen mijn centen". Er bleek echter met de eigenaar niets te beginnen. Uiteraard is de heer Dijkhuizen maar matig te spreken «ver de „re der" van de „Quiet Waters". „Die Hussieni is geloof ik een Ma rokkaan. Hij noemt zich directeur van de „Atlantic Trawlers". Hij moet nog een 15 of 20 van die wrak ken als de „Quiet Waters" hebben. Het zijn afgedankte vissersschepen, die hij in Engeland heeft opgekocht. Daarmee wil hij vanuit Casablanca gaan vissen of misschien wel smok kelen. De „Quiet Waters" was on derweg naar Stettin voor het daar laten inbouwen van een nieuwe mo tor. Volgens mij is die Hussieni een gelukszoeker. Hij heeft verteld dat hij al na één jaar varen met het scheepje het geld van aankoop en de nieuwe motor eruit zou hebben en na nog een jaar varen al miljoenen winst zou kunnen opstrijken. Wie ge looft dat? Als ik geweten had wat voor 'n oud spulletje het was, was ik met eens uitgevaren. De waarde van het scheepje weegt niet op tegen het bergloon". Intussen zijn toch al verschillende belangstellenden komen kijken naar het vaartuig, dat gemeerd ligt aan de kade aan de Kanaalstraat op het Eiland in Vlissingen. Het kan voor een „liefhebber" nog wat betekenen, om b.v. om te bouwen tot jacht of tot „moederschip" voor sportvissers. De „Quiet Waters" heeft een leng te van circa dertig meter en een breedte van ongeveer zeven meter. De waterverplaatsing bedraagt 122,5 ton, terwijl een hoofdmachine van het type Crossley Bros. voor de voortstuwing zorgt. (ADVERTENTIE) Bq aankoop van ten Pfaff zigzag-machine kan immers m de meeste gevallen uw oude naaimachine, ongeacht welk merit, worden ingeruild! Bespreek den mogelijkheid eens m een Pfaff-zaak. ONS ZIGZAG-PROGRAMMA LOOPT VAN ELEKTRISCH, COMPLEET MET KOFFER BERGEN OP ZOOM: Kortemeestraat 17 tel. 01640-5878 TERNEUZEN; Nieuwe Diepstraat 28 tel. 01150-2294 Verder verkrijgbaai bij: A. C. BASTIAANSE, Papagaaistraat 4 Goes, tel. 01100-7476 H. A. DE BREIICK, B. V. van Daesberghestr. 16, Holst tel. 01140-2215 G. HEMELAAR, Nieuwendijk 29, Vlissingen, tel. 01184-8729 G. HEMELAAR, Lange Viele 52, Middelburg, tel. 01180-5241 (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN Een langduri ge discussie was het gevolg van een voorstel van het dagelijks bestuur „Afvalwaterleiding Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen-Oost" aan de leden om een opdracht te verstrekken aan de N.V. Adviesbureau Witteveen en Bos te Deventer voor het opstellen van diverse bestekken. In een onderhoud van het dagelijks bestuur met het hoofd van de dienst aanvullende ci vieltechnische werken op 28 febrnari j.I„ is dé vraag voorgelegd of op kor te termijn een voorbereidingssubsidie te verwachten was voor het opma ken van een óf meerdere bestekken. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) BOSCHKAPELLE Het kerkbestuur van de parochie Boschkapelle verzet zich fel te gen de gedachte van het bisdom om de parochies Boschkapelle en Stoppeldijk samen te voegen. De pastoor van Stoppeldijk is tot waarnemend pastoor benoemd in Boschkapelle na het overlij den van pastoor Vermeulen. Tjj- dens een bespreking van het kerkbestuur en vicaris Theeuwes werd vurig gepleit voor de be noeming van een nieuwe pastoor. Van de zijde van het kerkbestuur werd ons verzekerd, dat de bevol king in Boschkapelle unaniem te gen het beleid van het bisdom in deze kwestie is, ook al staat nog niet definitief vast, dat er ook in de toe- komst geen eigen pastoor zal komen. Zoals de kaarten nu liggen ver wacht men voorlopig geen nieuwe zielzorger. In het gesprek met de vicaris werd door het kerkbestuur o.m. gesteld, dat het bisdom niet als argument kan aanvoeren, dat de financiële middelen tekortschieten. Tot en met 1966, zo zei men, heeft de parochie Boschkapelle ieder jaar nog een sluitende begroting gehad. Uit eigen middelen werd steeds een bedrag van f 16.000 bijeengebracht in het solidariteitsfonds. De begro ting over 1967 vertoonde een tekort van f 4000. De reden hiervan: de restauratie van de pastorie. Het kerkbestuur was van mening dat Boschkapelle met zijn parochie bijdrage aan de hoge kant zit. Het bestuur voerde in zijn pleidooi tal van andere tegenargumenten aan. „Er zijn momenteel nog voldoen de priesters," zo werd gezegd. „Voor deze vacante plaats zijn verscheidene sollicitanten." „Boschkapelle heeft voor zoveel priester gezorgd en zou nu als eer ste parochie zonder gezet worden." „Een nieuwe pastoor is beslist beter voor deze gemeenschap, de zielzorg en het onderwijs. Dit alles zal met sprongen achteruit gaan bij het niet benoemen van een opvol ger." „De tijd is beslist nog niet rijp voor een dergelijke structuur." „Boschkapelle bij Rapenburg voegen is beslist onverteerbaar voor mensen van Boschkapelle." „Wij vrezen bij toch doorzetten van de zijde van het bisdom een te gencampagne." „De mensen rekenen zonder meer op een opvolger. Komt deze met dan zullen zij niet langer op dezelfde royale wijze hun parochie bijdrage blijven voldoen." „Terneuzen heeft verscheidene alleenwonende kapelaans." Dooi het kerkbestuur werd tenslotte nog groot ongenoegen uitgesproken over het feit. dat de afwikkeling van »ri m h op- zo geheimzinnig en op de minst democratische ma nier heeft Plaatsgevonden Het gaat hier o.m. om aansluitingen op de afvalwaterleiding van de Ka naalzone van Zaamslag, Zuiddorpe en Overslag. Ir. De Jong, hoofd van de dienst aanvullende civieltechnische werken, wees er evenwel op dat de werkgele genheidssituatie in Zeeland nog al lerminst zorgelijk is, in tegenstelling tot Oost-Brabant en Zuid-Limburg, maar dat het zeker zin had voldoende werkvoorraad te kweken voor een snelle of onverwacht groeiende werk loosheid. Daarom .gaf hij het advies om aan Witteveen en Bos alvast op dracht te geven enkele bestekken ge reed te laten maken, als daar ten minste de nodige geldmiddelen voor gevonden konden worden. Het kardinale punt in de discussie, tussen de voorzitter, mr. J. Reuser. .burgemeester te St.-Jansteen, en di burgemeester van Zaamslag, de heer De Pree. Zijdelings gaven hun visie op deze zaak wethouder A. Ysebaert van Koewacht, wethouder W. Lam bert van Vogelwaarde en het Zuid- dorpse raadslid A. van der Sneppen. De bestekkosten voor het boven genoemde project bedragen ƒ41.000. Daarnaast wordt gedacht aan het bouwen van een gemaal en een lo zingsconstructie te Ossenisse (bestek- kosten ƒ56.000). Hierbij wil men ook de leiding tussen Ossenisse en Kloos- terzande opnemen, omdat hierdoor de dorpskern Kloosterzande effectief zal kunnen lozen. De bestekkosten van dit onderdeel bedragen 68.000. De totale kosten voor de diverse be stekken zouden komen op 165.000. De heer De Pree hief een waar schuwende vinger op: „We moeten oppassen voor een debacle als bij de waterleiding. Ik zou willen dat alleen datgene dat werkelijk wordt gepres teerd wordt gehonoreerd". Voorzitter Reuser: „Dat zijn we in principe ook overeengekomen met het adviesbureau". Hij was van me ning dat een juiste gang van zaken zou zijn dat telkens wanneer een no ta wordt gepresenteerd, een beroep wordt gedaan op de deelnemende ge meenten, die per aangesloten perceel hun bijdrage zullen moeten leveren. De heer De Pree meende hier eni ge onbillijkheid te moeten constate ren: „De gemeenten zullen de kosten blijven houden voor de niet-aangeslo- ten percelen. In Zaamslag b.v. kan maar één kern worden aangesloten. De rest kan nergens met de afval waterleiding worden verbonden. Het is niet juist om de andere percelen ook mee te tellen in de lasten, die betaald moeten worden. Er moet dan betaald worden voor de afvalwater leiding en voor de kleinere stukjes riolering. Ik vind dat per aansluit- baar perceel moet gerekend wor den". Eens kon men het maar niet wor den, wat wel als aansluitbaar perceel kon worden aangemerkt en wat niet. De heer Lambert werd tenslotte on geduldig en zei: „Er is te weinig dui delijkheid in heel deze materie. Er zal toch eerst een behoorlijke plan ning moeten komen, voor er gewerkt kan worden. Kan het bestuur zeg gen wat er in de toekomst gaat ge beuren? Alle3 staat nog op losse schroeven. Ik moet het eerst nog zien dat we een bijdrage krijgen. Wie kan zeggen hoe de werkloosheid zich ont wikkelt?" „Hoe naar het ook klinkt", aldus de heer Reuser, „we hopen voor dit plan dat de werkloosheid toeneemt. Er bestaat een reële mogelijkheid dat er binnen enkele jaren een uitvoe ring komt. Als dit voorstel niet wordt aanvaard dan zal misschien een an dere instelling, die wel een bestek klaar heeft, met de subsidie gaan schuiven. We moeten enig risico dur ven nemen. Daarom dient er een be slissing over het betekklaarmaken genomen te worden". De heer J. Roelands: „Als we wachten t,ot er meer werkloosheid is, dan zijn we te Iaat". Ondanks het verschil van mening over en weer ging de vergadering toch akkoord met het voorstel van het dagelijks bestuur. (Van onze correspondent) KAPELLE „De omzet van onze veiling in het boekjaar 1967 - 1968 heeft f 11.568.380,40 bedragen tegen f 10.962.309.46 in het jaar daarvoor". Dit deelde de voorzitter van de vei ling in Kapelie-Biezelinge, de heer P. J. J. Dekker mede in zijn ope ningswoord tijdens de algemene le denvergadering van deze veiling. In het omzetbedrag is evenals in 1966 - 1967 begrepen een bedrag van ongeveer 1 miljoen gulden aan pro- dukten die werden geveild voor an dere veilingen. Aardbeien, frambozen, bessen en bramen brachten in 1966 bij de vei ling in Kapelle 2,5 miljoen gulden op en in 1967 3,2 miljoen gulden. Belangrijk ongunstiger waren de teeltresultaten van de appels. De ki lo-opbrengst steeg ten opzichte van het voorgaande jaar van 9,5 naar 11 miljoen kg maar de gemiddelde prijs daalde van 37 tot 30 cent per kg. De perenoogst was met 5,6 mil joen kg iets kleiner dan het jaar daarvoor en de middenprijs zal dit seizoen 50 cent per kg bedragen te gen in 1966 - 1967 41 cent. Het veijingbestuur beraadt zich over de vraag op welke wijze de in de komende jaren te verwachten kostenstijgingen voor het bedrijf op gevangen kunnen worden. De heer Dekker wees ook op het gevoel van onbehagen dat er heerst bij de ondernemers in de tuinbouw door het geen deel hebben in de wel vaart die er is. Het aantal onderne mers in deze bedrijfstak loopt terug, het aantal medewerkende gezinsle den en het aantal vreemde arbeids krachten op de bedrijven is nog sneller afgenomen. Er is echter ook een belangrijk streven aanwezig om de bestaande fruitbedrijven te ver nieuwen en te moderniseren, om de produktie omhoog te brengen en de kostprijs te verlagen. Een vooraf op gesteld plan over de wijze waarop dit uitgevoerd zal worden is noodza kelijk, aldus veilingvoorzitter Dek ker. Hij deelde mede dat het streven van het Centraal Bureau van de Tuinbouwveilingen er op gericht is, bij een crisistoestand voor appelen de mindere kwaliteiten uit de markt te nemen en de goede kwaliteiten beschikbaar te houden voor de han del. De Kapelse veilingvoorzitter noem de het van het grootste belang dat de markt voor appelen behouden blijft, juist ook in een crisistoestand. Bij de bestuursverkiezing werden de heren J. G. Eversdijk, P. v. d. Ha ve, A. Nijssen, allen te Kapelle en C. Traas te Schore herkozen. In de vacature ontstaan wegens het moe ten bedanken om leeftijdsredenen van de heer H- Zuidweg te Biezelin- ge, werd gekozen de heer A. J. Ber- man te Kapelle. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Prinses Margriet zat voor de bevalling (die eind april verwacht wordt) opgenomen worden in de kliniek voor verloskunde in Utrecht van prof. dr. W. P. Plate. De scholen krijgen vrijaf: vindt de be kendmaking van de bevalling vóór drie uur 's middags plaats, dan de zelfde dag; anders de rest van de dag en de volgende dag. De ambtenaren krijgen geen vrij Met de traditie van saluutschoten zal voor het eerst worden gebroken. Wel wordt dezelfde dag gevlagd (Neder landse vlag met oranjewimpel) en als de bekendmaking van de geboor te van de baby na vier uur 's mid- aags plaatsvindt ook de volgende dag. De bekendmaking wordt verzorgd door de Rijks Voorlichtingsdienst via radio, t.v. en pers. Binnen drie da gen na de geboorte zal mr. P. van Vollenhoven aangifte moeten doen bij de ambtenaar van de burgerlijke stand, bij deze gelegenheid de bur gemeester. Tevoren moet de baby aan de burgemeester getoond wor den in tegenwoordigheid van twee getuigen. (Van onze correspondent) ZIERIKZEE Het mosselfeest in Zierikzee zal dit jaar worden ge houden op 10 en 11 juli. De vloot- schouw zal op donderdagmiddag 11 juli plaats hebben. (Van onze correspondent) HOOFDPLAAT -Willy de Poor ter uit Hoofdplaat heeft Roeltje Steijaart van de verstikkingsdood gered. Roeltje dreigde in de modder van de spuikom weg te zakken. Al leen het hoofd van de jongen stak nog boven de modder uit. Kohiistammschool De professor dr. Kohnstammsehool zal, als de raad er mee akkoord gaat, worden uitge breid met 2 leslokalen. In de raads vergadering van 10 april zullen bur gemeester en wethouders de raad een voorstel doen over het verlenen van een krediet voor de uitbreiding. Kwadendamme Schieting Bij de heer W. Huige hield de handboogvereniging „A.D. L.M." haar schieting op de liggende wippen, 56 schutters van 15 vereni gingen waren aanwezig, de uitslag van de eerste wip. Hoofdvogel: Jac. Doene van Victoria te Kwadendam me; 1ste zij vogel: H. Koens van Spes-Nostra en K.L. van Steenbergen van Willem-Teil beiden te Ovezande 2de zijvogel: Leo de Jonge van A.ü. L.M. te Kwadendamme; 1ste boven- kal: C. Timmerman van Vios te Heerenhoek: 2de bovenkal: J. de Rij ke van Edele-Handboog te Oudelan- de; 1ste onderkal: A. Rentmeester van Willem-Teil te Ovezande; 2de on derkal: Mevr. v. Loo van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk; 1ste klep: J. A. Rijk van A.D.L.M. te Kwaden damme; 2de klep: Jac. Doene van Victoria te Kwadendamme; 3de klep J. de Rijke van Edele-Handboog te Oudelande. Meeste kleine vogels: Rob Daelman van A.D.L.M. te Kwa dendamme, 5 stuks. Vliegende vogel- prijs: H. A. Mol van Jac. v. Beieren te Goes. Uitslag van de tweede wip: 1ste hoofdvogel: A. Martens van Vios te 's Heerenhoek; 2de hoofdvogel: C. Lous van Edele-Handboog te Oude lande; 1ste zijvogel: K. L. v. Steen bergen van Willem-Teil te Ovezan de; 3de zijvogel: D. Geijs van A.D. L.M. te Kwadendamme; 4de zijvogel J. Minnaard van Diana te Yerseke; 1ste kal: P. Daalman van A.D.L.M. te Kwadendamme; 2de kal: C. Voet van Vios te 's-Heerenhoek; 3de kal: Jac. Doene van Victoria te Kwaden damme; 4de kal: J. Minnaard van Diana te Yerseke. Vliegende vogel- prijs: D. Geys van A.D.L.M. te Kwa dendamme. Meeste kleine vogels: A. Martens van Vios te 's-Heerenhoek, 7 stuks. Ovezande Schieting Bij de Wed. C. Ver beek hield Zorgvliet van Ellewouts- dijk haar schieting op de liggende wippen. De uitslag van de eerste wip is. Hoofdvogel: C. Timmerman van Vios te 's Heerenhoek; 1ste zij vogel: A. v. Loo van Doel naar Ho ger te Wolphaartsdijk; 2de zijvogel: B. Vermeulen van Zeelandia te Ove zande; 1ste bovenkal: mevr. Stee- naert van A.D.L.M. te Kwadendam me; 2de bovenkal: C. Rentmeester van Willem-Teil te Ovezande; 1ste onderkal: mevr. Steenaert voornoemd 2de onderkal: M. Mol van Edele- Handboog te Oudelande; 1ste klep: L. Meyaard van Edele-Handboog te Ou delande; 2de klep: A. de Jonge Hz. van Willem-Teil te Ovezande; 3de klep: B. Vermeulen van Zeelandia te Ovezande. Meeste kleine vogels: Jac. Westveer' van Edele-Handboog te Oudelande, 7 stuks. Uitslag van de tweede wip: 1ste hoofdvogel: B. Vermeulen van Zee landia te Ovezande; 2de hoofdvogel: P. Pantus eveneens van Zeelandia; lste zijvogel: B. Vermeulen van Zee landia te Ovezande; 2de zijvogel: A. de Jonge Hz. van Willem-Teil te Ovezande: 3de zijvogel: F. Koens van Spes-Nostra te Ovezande. de eerste en tweede kal werd geschoten door W. de Wilde van Juliana te Oude lande: 3de kal: C. Rentmeester voornoemd; 4 de kal: P. Pantus van Zeelandia te Ovezande. Meeste klei ne vogels: J. Rijk van Willem-Teil te Ovezande, 7 stuks. Vliegende vo- gelprijs: eerste, C. Timmerman van Vios te 's Heerenhoek. Tweede, H. Koens van Spes-Nostra te Ovezande. Yerseke Benoeming Tot technisch amb tenaar bij de dienst gemeentewer ken is per 1 april benoemd dhr. F. P. B. van Wijchen wonende te Goes. Voor deze betrekking hadden zich 24 sollicitanten gemeld. Onder de zelfde voorwaarden als vorig jaar is eveneens per 1 april tot assistent havenmeester benoemd dhr. J. F. van Stee. De benoeming is voor de duur van het watersportseizoen en in hoofdzaak voor dienst op zater dag en zondag. Jachthavencommissie Door b. en w. is voor de jachthaven een ad viescommissie geïnstalleerd. Deze commissie zal het gemeentebestuur in allerlei aangelegenheden, de jacht haven betreffende, van advies die nen. Zij bestaat uit 5 leden: wet houder Pekaar, voorzitter M. van Ast en Joh. Verschuure, technische leden, terwijl de watersportvereni ging „Yerseke" vertegenwoordigd is door de heren J. Daane en F. Zoe- teweij. Abri Ten behoeve van de be woners van de nieuwe wijk en spe ciaal voor de vele bejaarden zal op de hoek Langeville-Marijkelaan een wachtgelegenheid voor de buspassa giers worden geplaatst. De kosten zijn geraamd op f 3700,-. V.Z.O.S. Ongeveer 150 meisjes en jongens, leden van de gymnas tiekvereniging VZOS, gaven, in de gemeentelijke turnzaal acte de pre sence bij de jaarlijkse uitvoering. Wethouder Pekaar, de heer v. Waas dorp, namens de Zebra, de heer Bier man met onderwijzers van de chris telijke school voor l.o. en vele be stuursleden van andere gymnastiek verenigingen waren onder de aan wezigen. Er was zo veel belangstelling dat s middags velen met een staanplaats genoegen moesten nemen.. Onder leiding van de directeur, de heer P. v. Boven werd het publiek een •uitgebreid prog-rami aangeboden, bestaande uit een aantal ingestu deerde nummers en openbare les sen. Dat de heer Van Boven over een voortreffelijk kader beschikt bleek bij het voor het voetlicht brengen van een 20-tal assistent- leidsters en voorturnsters. Als blijk van waardering kregen zij een boe- kenbon aangeboden.

de Stem | 1968 | | pagina 15