-VLAANDEREN VERDIENT EIGENLIJK EEN PLUIM.... .E.G.-crisisprijs bereikt voor Golden Delicious Pall Mali Rotterdam wil kanaal door Hoekse Waard Waterleiding ziet het zo 30GWATER wat en waar? VANDAAG Cofwmsfttaar ■Niet altijd gelijk MORGEN Aeei nieuws uit stad en streek op pag. 3 - 5 VERTROUWEN TOP 'EGGEEFPR1JZEN NORMALISEREN Bevolking Bruinisse gaat praten over toepassing Deltawet Hermine van Wieringen OVERLEG Service Bisamrat gedood J. Boon Bouw Noorse fabriek in Terneuzen DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 2 APRIL 1968 3 'Van onze adverteerders AUTOSHOW FA. VAN PUTTEN ZOOlf -JANSTEEN Automobiel- ■agebedrijf fa. van Putten Zjj :ieel Ford-dealers voor Oo, awsch-Vlaanderen, heeft een n ford-autoshow gehouden in 2] kplaats, Hemelstraat 20, te iteen. Deze show werd voot suden ter introductie van ;ste telg uit de Ford-familie Ford Escort G.T., terwijl natujj tevens alle reeds bekende F0| lellen uit de populaire prjjsklj anwezig waren, zoals 12-15-17 de Cortina. Voor deze show t d gedurende de twee showdag) grote belangstelling. gen, woensdag 3 april Hsnswt* en 18.20 uur, Terneuzen 5.24 5 uur, Vlissingen 4.51 en 17,13 uii neldinge 6.40 en 18.57 uur. EUZEN erie J 34: Expositie rge Degenhart or 20 uur trand in an (t) roerend goed ITINGE ïeentehuis 19.30 uur Raadsverj, BURG el Theater 20 uur getemde feeks VACHT J. Thijs 14 uur aarden- en invalidenschieting VERPEN The ballad of Josie 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur on Vivre pour vivre, 14 j. 5, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur ié Met duivelachtige groeten, 14 14, 16, 13, 20 en 22 uur >ens De getemde feeks, 14 j. bassades In de hitte van de naclfl 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 ia oy Bloedig weekend, 18 j. 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur id The family way, 14 j. 12.10, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 Ut ilin De zwarte dood, 18 j, 16, 18, 20 en 22 uur itole De zwarte arends van San! 14 j.; 12, 14, 16, 18, 20 en 22 ut Conservatorium 20.30 uur Kameropera: „Don Pasquale" itole De samoerai, 18 j. estic Wat een vakantie, a.l. ,a Karatedoders, 18 j. et Oorlog en vrede (2), 18 j. oy Verboden te vissen, 18 J. IGE ïiine De komedianten, 18 j., 20 UI irt Huis Het schandaal, 18 j., 20 ui im Er bestaan ook gelukkige lers, 18 j., 20 uur la Een dozijn ploerten, 18 j., 20 IKLAAS a De wals om miljoentjes, 18 J. tury Chuka. 18 j. ice Ik heb Raspoetin gedood, 18 De bijbel, a.l. a Objektief: 500 miljoen, 18 j. Isschouwburg 20 uur dood van twee dames (Vrekken) E"ris aanleiding om nog even terug I te komen op het artikeltje, dat vicaris-generaal H. Ruygers de rige week in het bisdom-week- fad „Onderweg" heeft geschreven. Ruygers deed daarin in ge- ierde taal ziin beklag over de irslaggeving van de discussiebij- inkomst, die hij onlangs met Til- irgse studenten heeft gehouden. De vicaris is met name verstoord over de persberichten van die bijeen- homst in de z.g. landelijke bladen. Hij stelt, dat hem daarin uitspraken zijn toegedicht, die hij niet gedaan eeft. Dat is bijzonder vervelend en fearom verlangt mgr. Ruygers rec- licatie. Recht. Wie een fout maakt moet Taze corrigeren. In het algemeen ebeurt dat ook in de dagbladwe- tld. Slechts één dagblad heeft de lam nooit een rectificatie te plaat sen Voor ons een onbegrijpelijk Jandpunt, want een krant is men- Inwerk. Geen enkel dagblad heeft Icharisma der onfeilbaarheid. EUZEN trie J 34 Expositie rge Degenhart PACHT isplein 9.30 uur Jaarmarkt t e Bock 15 uur Jaarmarktschiet Ie Schepper 15 uur ■marktschieting ionne 15 uur Schieting Ie Vlïegher 10 uur ik a al optreden Marcel Verbiest ein Jeugdherberg 15 uur nplantfeest ERPEN copen: Als onder vandaag 7 20.30 uur ily in little India copen: Als onder vandaag GE copen: Als onder vandaag tole 15 en 20 uur een vakantie IKLAAS topen: Als onder vandaag Zou sen rectificatie, om welke reden E dan ook, uitblijven, dan kan mgr. Hjygers altijd nog een beroep doen Op de Raad voor de Jounalistiek. Uit I het artikel in „Onderweg" blijkt, dat de vicaris door een bepaalde erva- Jig in het verleden niet veel ver- luwen heeft in deze raad. Onze er- iring is een andere, namelijk dat de raad steeds duidelijk ingrijpt in wallen waarin journalistieke nor- !en zijn veronachtzaamd. Bukkig maar Onafhankelijke dag- Jladen zijn een levensvoorwaarde de democratie. Maai die demo- fratie zou ondergraven worden als de massamedia een wij-hebben- itijd-gelijk houding zouden aanrie pen. Ook dat is in strijd met de frijheid van meningsuiting. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Dat een com plex van oorzaken ten grondslag ligt aan de huidige moeilijkheden bij de Zeeuwsch-Vlaamse water leidingmaatschappij, kwam gis termiddag duidelijk naar voren tijdens de persconferentie, die president-commissaris J. Mijs en directeur ir. G. P. M. Dikötter in het gebouw van de maatschappij in Terneuzen belegden. Daar is in de eerste plaats de noodzaak voor Zeeuwsch-Vlaanderen om van el ders water te betrekken, daar is de noodzaak van watervoorzie ning om de industrialisatie moge lijk te maketi en dan is er ineens een mededeling van een grote in dustrie de Dow Chemical, die zegt, veel minder water nodig te zullen hebben dan aanvankelijk was gedacht. Waarbij komt dat de industrialisatie van dit gebied zich niet doorzet. En dan trekt in eens België de belofte in (hono reert die althans tot nu toe niet) dat Zeeuwsch-Vlaanderen het Belgische polderwater mag blij ven opvangen in zijn spaarbek kens. Een vloed van oorzaken, waarvan de heer Dikötter zegt: „Het valt aan niemand te verwijten, ook aan Dow niet. Maar natuurlijk: de prognoses zijn van ons." En de heer Mijs: „Aan de verantwoordelijkheid voor het gevoerde beleid onttrekken we ons niet." „Ik tart iedereen te bewijzen' zegt de directeur, „dat al die wer ken (spaarbekkens, zinkers) later ooit goedkoper zouden kunnen wor den gemaakt. „Men wijst op de voor deel-bouw van de spaarbekkens, met zand van de kanaalwerken en op de voordelige oplossing, die men bij het trekken van de zinkers heeft gevon den: fifty-fifty met de Gasunie. De heer Dikötter vindt dat de Zeeuwsch- Vlaamse gemeenten een pluim heb ben verdiend omdat ze dit alles heb ben aangedurfd, „terwijl de regering nu al twee jaar de vaststelling van het subsidiebedrag opschort." Maar intussen wordt nu een spaar bekken in hef Belgische Kluizen ge bouwd om gedeeltelijk hetzelfde water op te vangen dat Nederland tot nu toe zelfs verplicht is op te nemen omdat anders een heel pol dergebied in Oost-Vlaanderen ver drinkt. In 1956 ging het Belgische mini sterie van Landbouw volledig ak- koord met de afname door Neder land van het Belgische polderwater. „In die jaren", aldus de heer Diköt ter, „geloofde niemand nog dat je iets kon doen met dat water." In maart 1965 resulteerden de onder handelingen met het provinciaal be stuur van Oost-Vlaanderen in een overeenkomst over het aanwenden van het afstromende polderwater. En ineens komt het bericht, dat de on derhandelingen in Brussel zijn vast gelopen. Op het ogenblik zijn in Benelux- verbahd onderhandelingen gaande om te komen tot een gemeenschappelijk benutten van het beschikbare opper vlaktewater in het gebied van de isabellawatering en omgeving: een gemeenschappelijk Belgisch-Neder lands project dus, waarin de Zeeuwsch-Vlaamse en de Belgische spaarbekkens in worden onderge bracht. Er is een stuk vertrouwen mede- geïnvesteerd en in dai vertrouwen is men bedrogen uitgekomen. Zo werd het gisteren ten aanzien van Dow gesteld. Ir. Dikötter: „Dow meende aanvankelijk zelf ook echt dat ze veel meer water nodig zouden hebben." Dow berichtte op 18 de cember 1964 dat in 1966 een afname van 6 miljoen mS water te verwach ten was, stijgend tot 20 miljoen m3 per jaar. Op 3 mei 1966 deelden func tionarissen van Dow mee, dat een verbruik van 24 miljoen m3 per jaar al in '70 of '71 bereikt zou worden. Op 24 juni 1966 bevestigt Dow schrif telijk dat in 1967 zes miljoen m3 zal worden afgenomen en in 1968 acht miljoen. Het bedrijf gebruikt op het ogenblik 5 miljoen m3, anderhalf miljoen meer dan het huidige con tract aangeeft. Voor dat méér be taalt Dow 45 cent per m3. In december 1966 volgt onverwacht het bericht, dat het bedrijf (o.m. door toepassing van andere technie ken) helemaal niet zoveel water no dig zal hebben. De prognoses zijn vanuit Amerika teruggedrukt. Voor afname van het gedestilleerde water van de waterfabriek komt geen con tract. Integendeel, in de zomer van 1967 zegt Dow tegen PZEM: We kunnen zélf goedkoper stroom (en gedestilleerd water) produceren. Einde van een illusie. De waterfa briek was toen al in aanbouw. Op het ogenblik zijn de onder handelingen met de Dow weer volop aan de gang. Het ministerie van Econmische Zaken en de provincie voeren deze onderhandelingen, niet de waterleidingmaatschappij. Die wilde daarom gistermiddag geen prijzen noemen, „om de onderhande lingen niet te verstoren". In Rotter dam wil men eveneens een waterfa briek gaan bouwen, aldus een me dedeling van de heer Dikötter. De vraagprijs daar is 1,25 per m3. Nog meer cijfers. Er wordt over een onrendabele top van 80 tot 90 miljoen gulden gesproken. „Maar", (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) I GOES/KAPF.LLE Het moei en6 verloop van de appelenafzet Beeft er toe geleid dat de appelprijs «wee dagen achtereen op de „ijk- Bumgen" beneden het crisispeil is tedaald. Als vandaag opnieuw lager Ban de crisisprijs wordt genoteerd, Tpde 1' 51,30 per 100 kg voor het geest in zwang zijnde ras, Golden lebcious, gaat morgen de crisis- FSeling in. Dat betekent dat Golden Uehcious klasse 1 en 2 dan minstens J5 cent per kilogram moet opbren- leii. Gebeurt dat niet, dan wordt •J int de markt genomen, of met ere woorden vernietigd. [He laatste maal dat de crisis- PKIing mging was in februari van fit |aar Toen werden de appelen Bil een prijs van 37 cent uit de Tark' genomen. Het centraal bu pan tuinbouwveilingen heeft nu e nieuwe regeling gemaakt, die II voordeel biedt dat bij het veilen T crisisprijzen niet meteen de den a"te"en uit de markt war- is''1 genomen, maar de mindere |,r.ten- Uit verklaart ook het ver- lOfi ,ssen crisisprijs (f 51,30 per RL en Pri.is waarop wordt forgediaaid: f35 per 100 kg I "e crisisprijsregeling is een EEG- p «regel en alle veilingen die een Bin n veilplicht hebben (dat fctinj vrilingen in Zeeland) zijn f uclen de regeling uit te voeren. Jart!^ v2r'ge week deden de beste ■i t n en Delicious op de vei- ïj fe Does tussen de 38 en 45 cent de Klasse 2 kwam niet boven n-i i °,ent' Klasse 3 grof haalde nri:--i i f-l0 twee dubbeltjes een teekn van tlen cent de fah' T klasse 3"fl-'n gmg naar krae'i ^en voor H cent per kilo- ionrio beste partijen Winston de 7f)n vorige week nog maar net ten'. C4ent per kg halen Goudrenet- ■haten tC'en cen* voor grote UkL0t>rz.aak van de misère is niet gelegen in het enorme aan- Van ook ^oor Pet ontbreken Er "oende exportmogelijkheid. SolrW boeveelheden Franse TOraebt 0US op exportmarkt Dat wil overigens niet toen de Franse fruittelers op zitten. Het tegendeel is eerder waar. Er heeft in Frankrijk een ongebreidelde aanplant van het ras Golden Delicious plaatsgevonden hetgeen betekent dat er gerekend tot 20 april afzet moet worden gevonden voor zo'n half miljoen ton appelen De Duitse markt, waarheen de Fransp appelen normaliter wer den vervoerd, neemt veel minder op dan voorheen.. Verzendingen moeten nu in commissie gebeuren. In leidinggevende fruittelerskrin gen is men het er over eens, dat de produktie in overeenstemming moet worden gebracht met de afzet omdat rampen anders niet kunner uitblijven. Het vasteland vat Europ: kan het fruit dat het voortbrengt op geen enkele manier meer consume ren. Speciaal voor Frankrijk zou een normalisatie noodzakelijk zijn, waar uit de noodzaak om percelen te rooien, zou kunnen voortvloeien. Het is. zo zegt men in fruittelers kringen, een even ongehoorde als onverantwoorde toestand, dat zo als in februari gebeurde grot< partijen fruit moeten worden ver nietigd, om vraag en aanbod in evenwicht te brengen. (Van een onzer verslaggeefsters) BRUINISSE De drie oud-staats secretarissen, drs. Th. J. Westerhout, C. Egas en ir. S. A. Phostumus zul len vrijdag 5 april op een bijeen komst in café „Storm" in Bruinisse mei de bevolking praten over de toepassing van artikel 8 van de Deltawet. Met name zal worden ge sproken over de regeling tot schade loosstelling van vissers in Bruinisse. 1ie straks zonder werk zullen ko men. Over deze chadeloosstelling is tot iu toe echter nog niets bekend. De bijeenkomst is georganiseerd ioor de gewestelijke federatie van ie Partij van de Arbeid in Zeeland. Alle inwoners van Bruinisse zijn ;oor de vergadering uitgenodgid. De bijeenkomst begint avonds om 8 uur. im Een van de vele modellen van onze attractieve voorjaars- en zomer collectie 1968 van het toon aangevende Huis „Erica Rössier" Tricotmode, soepel en vrouwelijk met interessante details en in beschaafde kleuren, leder model heeft zijn eigen karakter en toch belichamen ze alle de huidige modetendens vol verfijnde elegantie. Dit is mode van internationale allure, toonaangevend in de hele wereld. Ook in grote maten, xclusief voor Breda verkrijgbaar bij nternational Knitwear i/Vilhelminastraat 8 Breda Tel. 32459 zegt de heer Dikötter, „dat is het bedrag dat op tafel zou moeten ko men als er tot het jaar 2005 geen groter verbruik verwacht zou mogen worden. Maar het verbruik dat we nu kunnen ramen geeft voor het hele gebied al een te verwachten waterverbruik in 1980 aan van 24 miljoen m3. En daar is geen drup pel water meer-verbruik door de in dustrie bij gerekend." In 1967 ver bruikte Zeeuwsch-Vlaanderen ruim 10 miljoen m3. Het rijk zal die miljoenen dus niet op tafel hoeven te leggen. Wel blijft er een (jaarlijks verminderend) ex ploitatietekort over, dat begint bij het forse bedrag van 5 miljoen. Toen de eerste grote nieuwe in dustrie zich aandiende, werden de rapporten, in overleg met de instan ties, gericht op een suppletie van 50 miljoen m3 voor het jaar 1980. „Om de industrialisatie veilig te stellen". Het ministerie van econmische zaken achtte zo'n zondvloed noodzakelijk. Brieven, rapporten, studies, ze to nen allemaal aan dat er doorlopend overleg is geweest met provincie en ministeries. Over de zinkers, over de spaarbekkens, over de waterfabriek, Op 12 december 1960 een brief van de provincie, waarin er bij de mi nister „met de meeste klem" op wordt aangedrongen, „de uitvoering van het spaarbekkenplan financieel mogelijk te maken". Op 24 juli 1961 hecht de minister van sociale zaken (na de nodige studies en rapporten en in overleg met economische za ken) zijn goedkeuring aan de bouw van een eerste spaarbekken. Het verhaal is nog lang niet ten einde verteld. „Er is aan alle kan ten overleg geweest", zeggen direc teur en president-commissaris, „maar het is tegen gelopen. Hoe je het ook keert of wendt", zegt de directeur, „we zullen hier altijd dure werken moeten bouwen. Je kunt Zeeuwsch- Vlaanderen niet aan water helpen als je het niet via dure installaties hier naar toe haalt. Voor de zoveel ste maal ontdekt Zeeuwsch-Vlaande ren dat het een positie inneemt, die Nederlands gesproken zeer kwetsbaar is. Maar wij moesten intussen maar zorgen dat er water kwam. Dat nu de industrieën wegblijven, tja En weer vindt hij dat de streek ten voorbeeld gesteld moest worden aan de regering, „omdat ze zo uit stekend gezorgd heeft voor een ade quate watervoorziening voor dit moeilijke gebied (ADVERTENTIE) rook met Iedereen kan een lange sigaret maken. Maar daar gaat het niet om. En de echte selectieve roker weet dat. Die aarzelt niet en vraagt meteen om King Size Pali Mall Export. Want met of zonder filter, King Size Pall Mall Export is het echte öwW waarmerk van veel meer kwaliteitl «OTHMAH» 20 Pall Mall Export f.1.50 (Van onze correspondent) De studie die het gemeentelijk havenbedrijf van Rotterdam in opdracht van burgemeester en wethouders verricht, om na te gaan in hoeverre het eiland Voorne-Putte onmisbaar is voor de industrialisatie in het Water weggebied, houdt rekening met een kanaal dwars door de Hoekse Waard, dat het industriegebied bij Moerdijk aan het Haringvliet bereikbaar moet maken voor schepen tot tachtigduizend ton. Dit kanaal, dat van de Oude Maas naar het Haringvliet moet lopen zou een kilometer breed worden. De studie van het gemeentelijk havenbedrijf onder leiding van ir. F. Posthuma valt buiten het kader van de samenwerking binnen het Overlegorgaan Zeehavenontwikke ling Zuidwest Nederland dat al in principe besloten heeft voor een ongerept eiland Voorne-Putten. De Rotterdamse studie is destijds ook niet goed gevallen bij de provin ciale besturen van Zeeland, Noord- Brabant en Zuid-Holland en even min bij het openbaar lichaam Rijn mond. De plannen voor een kanaal van de Oude Maas bij Spijkenisse naar het Haringvliet ter hoogte van Tien Gemeten hebben het wantrouwen nog groter gemaakt. De plannen van Rotterdam worden niet- zozeer ge zien om het industrieschap Moerdijk een stimulans te geven, maar om kunstmatig het eiland Voorne en Putten te ontsluiten en aan beide kanten van het kanaal een klimaat voor industrievestiging te scheppen. In de VARA-radio-uitzending Zin en Tegenzin sprak burgemeester Thomassen in een discussie over de uitbreidingsplannen van de Maas stad deze laatste tendens tegen Ook bestreed de -burgemeester de aanval dat het kanaalplan min of meer aan sluit bij de ontwikkeling van de tweede Maasvlakte en dat Rotter dam op uiterst knappe wijze het grootste deel van het eiland in de tang heeft genomen om nu nog slechts op industriële oogst te wachten. Waarvan Rotterdam nu beschul digd wordt (Voorne Putten vóór Sloehaven, Terneuzen en Reimers- waal tot ontwikkeling brengen) past opmerkelijk genoeg geheel in de visie van de Rotterdamse Kamer van Koophandel die stelt dat het weinig zin heeft allerlei regio's met be schermende maatregelen en goede faciliteiten te ontwikkelen voor in vesteerders die alleen maar belang stelling hebben voor andere gebie den, De Kamer van Koophandel is van oordeel dat het beleid voor de ruimtelijke ordening is opgesteld ten koste van het westen van het land en dat men maar naar één oplossing heeft gestreefd: spreiding van industrie over gebieden waar nog geen industrie is. Op deze wijze zo zegt de Kamer van Koophandel wordt geen enkel recht gedaan aan de keuze van de ondernemers met het gevolg dat het investeringsklimaat in Nederland slechter en slechter aan het wor den is. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In het Ne derlandse Huisartsengenootschap wordt er al heel lang over ge praat: een andere manier van spreekuur houden. Gisteren zijn in Terneuzen de dokters R. Bauwens en K. Jiskoot er mee begonnen. Spreekuur vol gens afspraak:. De bedoeling daarvan is in de eerste plaats, de patiënten het lange wachten te besparen en de dokters vin den zelf, dat ze dan rustiger kunnen werken. Alleen voor verwijskaarten en herhaalrecep- ten wordt op enkele dagen nog een zogenaamd „klein spreek uur" gehouden, en voor het ove rige: een telefoontje en een af spraak. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Hét afgelopen weekeinde werd te Sas van Gent een gevreesde bisamrat gevangen. De heer R. Dobbelaere slaagde erin met een stok een bisamrat, die van kop tot staart 54 cm lang was en onge veer één kilo woog, neer te slaan. Het exemplaar is neergeslagen ach ter de glasfabriek te Sas van Gent en opgestuurd naar Wagenlngen. ZE zeggen wel tegen me, je doet zo veel voor de Goese Operette Ver eniging, maar ik doe niets meer dan een ander. Ik zal je dit vertellen, ik zeg altijd tegen de leden: een mens is een egoïst. Ik kom altijd trouw naar de operettevereniging, in de eerste plaats voor mezelf, in de twee de plaats voor de leden en dan pas voor het publiek, want dat interes seert me eigenlijk niets". Dat is het antwoord van de heer J. Boon uit Goes op de vraag hoe hij het al 20 jaar „uithoudt" als pianist bij de Goese Operette Vereniging. IK zit er inderdaad al 20 jaar. Maar wanneer dat jubileum precies is, dat weet ik niet. Twintig jaar ge leden heeft een collega me eens mee genomen naar de operette. Ik ben daar geweest en gebleven. Ik kon een beetje piano spelen. Eigenlijk speel ik dat al vanaf mijn 6e jaar. Ik vind dat je er vroeg mee moet beginnen om het te leren. Maar ik zal eerlijk zijn: ik ben er te vroeg mee begonnen. Toen ik zover met de studie was, dat ik aan zesachtste maten toe kwam, wist ik nog hele maal niet wat breuken waren." „IK heb vijf jaar pianoles gehad. Voor de rest heb ik bijgestudeerd. Ik speel elke dag piano. De operette is mijn hobby. Ik ga nu nog met evenveel plezier naar de repetities als 20 jaar terug. Bij de operettevereniging zelf is niet zoveel veranderd. Wel wat betreft het stemmenmateriaal. En het tekort aan mannen blijft. Het is toch wel gek, dat je in een plaats als Goes niet eens een behoorlijk koor kunt samenstellen." „EN verder ben ik bondspianist bij de jaarlijkse solistenconcoursen van de Bond van harmonie- en fanfare gezelschappen afdeling Zeeland. Ik heb dan zo'n 120 man om te bege leiden. En alle solisten moet je voor dien minstens drie, vier maal bij de piano gehad hebben. Ik ga de solis ten zelf opzoeken. Ik werk dan ook, als dat zo uitkomt, op zaterdag en zondag. Er is geduld nodig bij dit alles. Zowel voor het instuderen van een operette als bij het werken met de solisten. Ze staan er vaak ver steld van dat ik dit allemaal doe." „OMDAT ik in wezen een driftig mens ben. Maai ik kan rustig iemand der tig maal iets over laten doen. Ik weet dat ik tegenover de leden van de operette altijd een beetje bruut ben. Ik zeg waar het op staat, maar ik draai me om en ben het weer vergeten. Als ik iets zeg dat mis schien niet prettig is om te horen, zeg ik dat niet voor mezelf. Ik doe dat voor het goeie doel. Ik moet er bij vertellen dat ik tegen de leden nogal wat kan zeggen. Ze nemen het van me aan." .VOOR mezelf ben ik nooit tevreden. Dus zeker niet gauw over een ander. Als me na ieder bedrijf wordt ge vraagd of het goed ging, zeg ik nooit ja. Er gaat ook altijd wel iets fout. Maar ik wil dat de mensen bij een uitvoering zo goed mogelijk voor de dag komen. Maar een pianist alleen doet niets bij het instuderen van een operette. D'r moet teamwork zijn. Anders kom je er niet. Er worden fouten gemaakt, veel door zenuwen. Ik ben ook vaak zenuwachtig. Maar ze merken het niet aan me. Ik weet altijd mijn hoofd erbij te houden. Dat moet wel, anders maak je brok ken." (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het aannemings bedrijf Gebroeders Van der Poel N V. te Terneuzen is begonnen met de bouw van de Noorse Etopak Fabriek, papierfabriek voor verpakkingsmate- rialen, aan de Industrieweg te Ter neuzen. De bouwkosten van de fabriek be- dyagen circa anderhalf miljoen gul den. Het werl' moet half augustus dit jaar gereed zijn.

de Stem | 1968 | | pagina 3