B. en w. Hontenisse bereid om mede te werken aan streekplan Matthaus-Passion in Aardenburg gloedvol vertolkt Z.-VL i EIGE E.E.G.-ci bereikt Golden OP VERZOEK „O.O.Z.V.O." AXEL HULST OOSTBURG SAS VAN GENT TERNEUZEN Goede, maar ook zwak spel in Der Zigeunerbaron LUCKY LUKE EN DE NEVEN DALTON Aanzienlijke brand te Boschkapelle GROOT BELANG Dagblad De Stern KOKKEN WILKING'S Warenhuis Hulst Oostburgse Rowan gaat naar Parijs Afsclieid gem een tebode Solisten Walcherse Operette HOOGWATER wat en waar? VANDAAG MORGEN Meei stad en °P Pag- nieuws uit; streek 3-5 Waterle i cl Niet altijd geli WEGGEEFPRIJZEP E nai,m«r-ient' Klasse 3-grof DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 2 APRIL 1968 (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE Burgemees ter en wethouders van de ge meente Hontenisse willen hun medewerking geven aan de tot standkoming van een streek- en structuurplan voor het gebied Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen-Oost. Dit op verzoek van het rechtsper soonlijkheid bezittend lichaam „Ontwikkeling Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen-Oost". De gemeente raad, die morgenmiddag om zes uur vergadert, wordt in verband hiermee voorgesteld eveneens zijn medewerking toe te zeggen en een bedrag van f 8.000 beschik baar te stellen als tegemoetko ming in de financiële konsekwen- ties. Het bestuur van het rechtsper soonlij klteid bezittend lichaam acht het aanbevelingswaardig met de ontwikkeling van Oost-Zeeuwsch- Vlaamderen in het vooruitzicht dat de ideeën van de betreffende ge meentebesturen op dit punt worden gebundeld. Er moet naar worden gestreefd, zo meent men, de reeds bestaande inzichten vast te leggen in een re gionaal structuurplan. Een onder zoek naar de huidige stand van za ken en een mogelijke verbetering wordt wenselijk geacht. Aandacht bij een dergelijk onder zoek zal besteed moeten worden, al dus Ontwikkeling Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen-Oost. aan de verkeers- voorzieningen, openbaar vervoer, en het wegenplan. Er zal een planning gemaakt moeten worden betreffen de sociaal culturele voorzieningen, waarbij vooral de nadruk gelegd dient te worden op de functie van het grondgebied der deelnemende gemeenten in streekverband. In het rapport, dat door O.O.Z.V.O. in 1966 werd uitgebracht wordt hiervan een nadere uitleg gegeven: „Plannen en initiatieven in de deel nemende gemeenten zowel van de overheid als particuliere organisa ties dienen in hun onderlinge sa menhang te worden bezien en waar nodig gecoördineerd. Gezamenlijk dient voor het gehele gebied een programma te worden opgesteld en de urgentie van de onderdelen daar van bepaald. Bestemmingsplannen dienen op elkaar afgestemd te zijn. Deze onderlinge afstemming moet in de opdracht aan de stedebouw- kundige vervat worden." Het bestuur van O.O.Z.V.O. heeft zich verstaan met het stedebouw kundig adviesbureau Kuycken. Het bureau meent, dat het voor de sa menwerkende gemeenten van groot belang is tegenover de „hogere over heden" een eigen standpunt te be palen en spreekt de hoop uit, dat de zelfde overheden hierbij de nodige adviezen verstrekken. Medewerking wordt gevraagd aan de stichting Stad en Landschap te Rotterdam. Het algemeen bestuur van O.O.Z.V.O. zal als een soort overlegorgaan gaan fungeren en bij de opstelling van een programma nauw contact on derhouden met de gemeenteraden. De financiële konsekwenties die het onderzoek en het opstellen van een structuurplan met zich mee brengen, worden voorzichtig ge raamd op f 37.000. Met de voorbe reiding en de opstelling zal onge veer één jaar gemoeid zijn. Als men uitgaat van f 37.000 zal dit het aantal inwoners van ongeveer 26.000 in aanmerking genomen neerko men op een bedrag van ongeveer f 1,50 per inwoner. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140-2377. Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 -8030. EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (Inspecteur), Breitnerstraat 11, Terneuzen, tel. 01150-4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen, tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, tel. 01140-3168. M. Bogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170-2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE. A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. J. Hüsken, Breitnerstraat 81, Terneuzen, tel. 01150-3296. J. Robesin, Kijkuit 18-20, Axel, tel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg, tel. 01180-7764. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100-5689. Filmavond Tijdens de film avond die in de recreatiezaal van 't Trefpunt werd gehouden was weer een groot aantal bejaarden aanwezig. Vertoond werden onder anderen de films: Zeelandjournaal, Oogstgebrui- ken in het verleden en Prinses Ma- griet is de bruid. Het Groene Kruis - In de in het eon sultatiegebouw gehouden algemene vergadering van Het Groene Kruis, onder voorzitterschap van de heer J. Blok zijn twee nieuwe bestuurs leden gekozen. Het zijn de heren A. P. de Ruij- ter en J. Quist, het aftredend be stuurslid A. van de Broeke werd bij acclamatie herkozen. Uit het uitgebreid jaarverslag van de secretaris de heer C. de Putter bleek dat het ledental iets was te ruggelopen van 1503 naar 1460 le den. De samenwerking met het Wit- Gele Kruis is bijzonder goed. Bij het financieel verslag van de penning meester de heer C. D. van Wijck bleek dat er dit jaar eer klein batig saldo was f 236,36. Uitvoering 't Mozaïek De be langstelling in het Gezellenhuis voor de uitvoering van de toneel en volkskansvereniging was matig. De toneelgroep bracht op uitste kende wijze de klucht „Moderne Puzzels" van Wih Bischot in een modern fris decor ontworpen door Jaap van der Veldt. De regie berustte bij de heer J. van Overmeeren zodat alles goed en vlot ten tonele werd gebracht. Ook de volksdansgroep onder lei ding van de heer E. Sorber oogstte succes met haar optreden. In de bovenzaal van het „Cen trum" vond de algemene ledenverga dering plaats van de christelijke sport- en volleybalvereniging ..Voor waarts". In zijn jaarverslag gaf de secreta ris, de heer A. Loeve een overzicht van de activiteiten van het afgelopen jaar. Uit het jaarverslag van de pen- ningmeesteresse, mevrouw G. Ris- seeuw - Wijna, bleek dat men het afgelopen jaar tot ieders tevreden heid had kunnen beëindigen, maar wel zo, dat de contributie voor het komende jaar toch zal moeten wor den verhoogd. Bij de bestuursverkiezing was men van het standpunt uitgegaan, dat het oude bestuur zou aanblijven, maar uitgebreid zou worden met 2 leden; voor de afdeling volleybal werd ge kozen de heer C. v. d. Broeke en voor de gehuwde damesgroep me vrouw Heckaert - de Biaay. Ook de activiteiten voor het seizoen 1968 - 1969 werden besproken. Na de pauze vroeg de heer Pro voost het woord, in verband met de propaganda voor de NeVoBo. Hierna werden enkele films ge draaid, o.a. van de Europese kam pioenschappen turnen in Tokio 1966, en een film van de olympische wedstrijden volleybal, eveneens To kio 1966. Gevonden voorwerpen Ierse set, ter, zilveren armbandje met grave ring, rood nylon wantje, bruine por temonnee met inhoud, wollen sjaal, bankbiljet, zakradio, paar schaatsbe. schermers, etui met sleutels, zwart lederen portemonnee met geringe in houd, paar blauwe kinderwantjes en 1 paar lederen handschoenen (ge voerd), spanningzoeker, roodge streepte sjaal, zwarte dameswant, wieldop van een Fiat-auto, gebloem de hoofddoek, padvindersmessen in etui, wollen sjaal, bougiesleutel met ijzeren pen, huissleutel, regenjack met capuchon, blauwe kindersporh- broek, kinderstoeltje, rode honde halsband, roodgroene wollen kinder- want, bruin lederen herenhand schoen, bruine kinderportemonnee met sleutel, blauw nylon sjaaltje, gouden ring met inscriptie, klein bruin hondje, kinderfietsje, driewie- lertje, blauwe kinderwant, kinder schepje, paar zwarte herenhand schoenen, paar bruine handschoenen, groen petje, witte gans, paar groene kinderhandschoenen, grijze dames handschoen, paar schaatsen (rol schaatsen), kinderportemonnee met geringe inhoud en knipportemonnee zonder inhoud, nikkelen jongenspols horloge, lichtgrijze hoed, bruine por temonnee met spiegeltje en foto, bruine portemonnee met inhoud, ro- sleutel, honderiem, rode wollen sjaal, glacé herenhandschoen.. Jaarvergadering NKBB In het bejaardenlokaal hield de afdeling Axel van de Nederlandse Katholieke Bond van Werknemers in de Bouw nijverheid de algemene vergadering. Slechts vier van de 42 leden, plus het voltallige bestuur, waren aanwezig. Bij de bestuursverkiezing Werden de heren A. Kroes en A. Herwegh herkozen Vervolgens sprak de heer Van Kaam uit Bergen op Zoom over de nieuwe c.a.o. in de bouwnijver heid. Kath- Vrouwenbond Het be stuur van de r.-k. Vrouwenbond or ganiseert voor de leden een ont spanningsmiddag a.s. woensdag 3 april in het klein-Patronaat te Hulst. Tijdens deze middag zal een voorstelling gegeven worden door het bekende jeugdeircus Reinardi. Aanvang 3 uur. Biljarten De topbiljartclub Marionette speelde in het clublokaal café W. v. Swaal een wedstrijd te gen de biljartclub Zondags vermaak uit St. Jansteen. Het werd opnieuw een grote overwinning voor Mario nette en dit betekende meteen ook de 15e overwinning tijdens het win terseizoen. De uitslag der partijen luidt als volgt: J. de Burger - W. Verstraeten 02, F. Vlassenrood - P. d'Hondt 11, J. de Smit - A. Sturm 11, B. Piersens - W. v. Himst 20, J. Kayser - J. Pie- ters 20, W. v. Swaal - O. de Moor 20, A. Seghers - C. v. Remortel 20, T. Rottier - F. de Nijs 20, P. de Smet - Th. Vermeulen 02, B. Weerman - C. v. Campenhout 2—0. Einduitslag Marionette - Zondags- vermaak 146. (ADVERTENTIE) DE NIEUWSTE vlotte keuze niet duur in (Van onze correspondent) OOSTBURG Op uitnodiging van „Les Pionniers de la Paix" van de Scouts de France, gaat Rudy Verweij uit Oostburg, secretaris van de Ro- wan-verkenners van het district West-Zeeuwsch-Vlaanderen, als ver tegenwoordiger van alle Nederlandse Rowans naar Parijs om deel te ne men aan een manifestatie op 13, 14 en 15 april van Les Pionniers de la Paix. Vooraf'gaat het verblijf van een week bij de familie van een Franse verkenner. Rudy vertrekt morgen avond van Schiphol. Opening garage Met het drukken op de knop van een heftruck heeft burgemeester J. v. Leeuwen van Oostburg een nieuwe DAF-garage van fa. Verbrugge uit Terneuzen ge opend. Het is een DAF-vertegenwuor- diging voor West Zeeuwsch-Vlaan deren. De burgemeester zei in zijn toespraak verheugd te zijn over de ze vestiging in Oostburg. De beer Verbrugge dankte voor de bereid willigheid van de burgemeester de ze opening te willen verrichten. Spre ker hoopte een prettige tijd in Oost burg te hebben. Bij deze opening waren vele belangstellenden en het personeel aanwezig. Een show van verschillende DAF-types was zowel in als buiten de garage ingericht. Agenda gemeenteraad De ge meenteraad komt vandaag om half acht bijeen. B. en w. doen o.m. een voorstel in principe medewerking te verlenen tot het garanderen van ren te en aflossing van een geldlening van 200.000 ten behoeve van de ver bouw van het verenigingsgebouw door de Stichting voor Sociaal en Cultureel Werk te Sas van Gent. Verder is er een voorstel van b. en w. tot deelname in de op te richten Stichting voor oprichting, instand houding en exploitatie van een dag verblijf voor geestelijk gehandicap ten in Midden-Zeeuwsch-Vlaande- ren. Er is o.m ook nog een voorstel tot deelneming in de betaling van de kosten van metingen van luchtver ontreiniging in de Kanaalzone. Oriëntatierit padvinders Een 50-tal verkenners en welpen hebben deelgenomen aan de oriëntatierit die de patrouilleleiders van de Ter- neuzense Doormangroep van de Ne derlandse Padvinders organiseerden. De route liep via Griete, Poonhaven en Reuzenhoek. Na afloop reikte hopman L. v. d. Broek, in het clubgebouw „De Veste" de prijzen uit. Verkenners: 1 Peter Moelker en Nico Verdouw. 2 Antoon Veerman en Hans de Lint. Welpen: 2 Kees West- veer en André van Klinken, 2 Ab v. d. Berge en W. van Urlc. Opbrengst collecte reumafonds De collecte voor het reumafonds bracht dit keer in Terneuzen ƒ2291,41 op. Breskens Hengelwedstrijden Zaterdag 13 april houdt de hengelsportvereniging De Zeekrab te Breskens de eerste onderlinge wedstrijd. Deze wedstrijd, die wordt gehouden aan het Duivels- hoekje, duurt van 1-4 uur. De- ver dere kalender voor onderlinge wed strijden is als volgt: 11 mei, 29 ju ni, 27 juli, 10 augustus, 7 septem ber, 5 oktober. Tijdens al deze wedstrijden wordt gevist om het clubkampioenschap. Op 25 augustus is er een interna tionale wedstrijd. Ook zal nog een wedstrijd tussen Hoofdplaat en Breskens worden gehouden. Koewacht Koningschieting De koning- schietine bij „St.-Sebastiaan" (staande wip) is een spannende strijd geworden. In de 11e ronde haalde schutter Wilfried Thoen de koningsvogel naar beneden. Hij werd gekroond tot koning voor 1967. Eer ste minister werd Theo de Waal. Schieting Aan de schieting bij A. de Schepper namen 40 schutters deel. Hoogvogel: Alois de Coninck; le zijvogel: Rap. Baert; 2e zijvo gel: R. Ongenae, allen van Koe wacht. Lamswaarde Seliieting Sociëteit „de Vrede" organiseerde in haar café v. Dries- sche een schieting, waaraan 54 schutters deelnamen. De uitslag: hoogvogel: Al. Maker, Lamswaarde; le zijvogel: J. Roels, Amsterdam; 2e zijvogel: A. Hendriks, Lams waarde. Meeste kleine vogels (4 stuks) werden gescheten door P. v. Driessche, Lamswaarde. Schoondijke Afscheid Woensdag 10 april zal afscheid worden genomen van mej. N. Zwart als directrice van de land- bouwhuilshoudschooL Mej. Zwart heeft eiders een betrekking aan vaard. Tevens is er dan gelegenheid tot kennismaking met de nieuwe di rectrice, mej. G. Kooijman. Sluis (Van onze correspondent) In de raadszaal van het stadhuis te Sluis werd afscheid genomen van de heer P. Boes, gemeentebode, die wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd de dienst gaat verlaten. Hierbij waren aanwe zig de bijna voltallige gemeenteraad secretarie-personeel, de gemeente opzichter met werklieden en de post- commandant van de Rijkspolitie, de heer G. U. M. Ultee. Burgemeester P. F. van Hootegem sprak de schei dende gemeentebode toe en haalde hierbij talrijke herinneringen op uit de loopbaan van Boes, die in Sluis vele jaren een vertrouwde en beken de figuur is geweest. Namens de raadsleden sprak de heer J. P. J- Wage. Nadat de heer Boes had be dankt voor de grote belangstelling, bleef men nog enige tijd in intieme kring bijeen. Rederijkers De Rederijkerska mer ,,De Oranjebloem" gaf in café „Lamminsvliet" een tweetal uitvoe ringen voor de leden. Voor beide avonden bestond een grote belang stelling. Gebracht werd het toneel spel „Het Ontvolkte Huis" door A. Boere- De regie berustte bij de heer Th. Henderikse. Het stuk werd goed gespeeld en aan het einde bracht voorzitter W. Blaeke dank voor me dewerking en belangstelling. Beide avonden was er o.a. een bal, dat werd verzorgd door de plaatselijke band „Accordeonetta". Plattelandsvrouwen In restau rant „Wilhelmina" te Sluis werd het 10-jarig bestaan gevierd van de plaat selijke afdeling van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen. Voor deze bijeenkomst bestond een zeer grote belangstelling. De voorzitster, me vr- J. de Hullu-Verplanke, wierp een terugblik op de belangrijkste ge beurtenissen sedert de oprichting van de afdeling. Het programma werd geheel door de eigen leden verzorgd door middel van zang en declamatie. Tijdens het programma werd nog gevraagd voor de kinder middag a.s. zaterdag in het herv. jeugdcentrum te Sluis. Deze middag is toegankelijk voor de kinderen van 6 tot 12 jaar van alle leden uit de vier afdelingen in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Terhole Volleybal Een week Jiadat de heren van Terhole de titel van afde lingskampioen wisten te behalen hebben ook de dames van Terhole zich meester van de titel weten te maken. In de thuiswedstrijd tegen RVC waarin de beslissing moest val len hebben zij zich de sterksten ge toond door met 3—1 te winnen. Zo wel de dames als de heren zullen in mei deelnemen aan de promotie wedstrijd voor een plaats in de over gangsklasse. Zuidzande Ouderavond. In de o.l. school te Zuidzande werd de jaarlijkse ouderavond gehouden waarvoor goede belangstelling bestond. Deze bijeenkomst werd o.m. bijgewoond door wethouder A. Luteijn en ds. Van Drunen. Voorzitter L. de Rooij werd herkozen. De heer P. de Hullu, secretaris, was niet meer herkiesbaar en werd vervangen door R. la Gasse. Tevens werd in het bestuur gekozen mevr. Casteleijn. Bsloten werd om de jaarlijkse schoolreis naar Rotterdam met de hoogste klassen te maken en de lagere leerjaren een reisje aan te bieden naar Brugge en langs de Bel gische kust. Wethouder Luteijn gaf een opsomming van al wat er zo de laatste jaren aan de school is opge knapt. Hij sprak de hoop uit, dat het leerlingenaantal spoedig zo zou zijn, dat een derde leerkracht kon worden aangevraagd. Met de gemeentebestu ren van Aardenburg en Groede zal contact worden opgenomen over de mogelijkheid van schoolzwemmen. AARDENBURG Was ons com mentaar van de vorige week in Hulst gehouden uitvoering van de Matthuus Passion van Johann Sebastian Bach wat aan de negatieve kant uitgeval len, deze keer kunnen we met de uitvoering die Piet van Egmond c.s. in Aardenburg Het horen heel wat positiever zijn. Het Amsterdams Ora toriumkoor, de Sint Josephzangertjes en het Utrechts Stedelijk Orkest te kenden hiervoor. Wanneer we vergelijkingen treffen tussen deze twee uitvoeringen, wat onwillekeurig gebeurt wanneer twee van deze evenementen op Zeeuwsch- Vlaamse bodem vlak achter elkaar plaatsvinden, moet het ons van het hart, dat we naast de vorige week beluisterde koele, zakelijke Passie muziek, nu hebben kunnen genieten van een uitvoering die romantisch in onze oren klonk. Eerlijk gezegd: hadden we ook niets anders verwacht. Piet van Eg- mond, een kenner bij uitstek van de ze muziek, liet het reeds in het ope ningskoor horen. „Kommt, ihr Töch- ter, helft mir klagen" was het begin, van een somtijds dramatisch gezon gen Matthaus-Passion, waarbij het lij densverhaal door de in stille toewij ding luisterende aanwezigen, die de kerk in Aardenburg practisch geheel bezetten, werd gevolgd. Het was jam mer, dat het jongenskoor, dat overi gens voortreffelijk zong, iets te dun bezet was, zodat het niet duidelijk doorkwam, zonder dat het koor do mineerde. Piet van Egmond, altijd weer speu rend naar bepaalde facetten in Bach's muziek, liet dit o.a. uitko men in de strijkersgroep, waar de altviolisten geregeld even op de voor grond kwamen, iets wat naar onze smaak voortreffelijk werd gereali seerd. Het instrumentale koor kweet zich goed van zijn taak, iets waaraan het in Hulst ook nogal eens ontbrak. Jammer, dat in de aria „Ich will bei meinen Jesu wachen" de hoboïst niet gelijkmatig met de solist opging, maar gelukkig bleven verdere ontspo ringen in deze aria uit. Het koor vol deed als geheel goed. De partijen zit ten er zo gedegen in en men is zo één met de intenties van de dirigent dat hier haast geen mislukkingen kunnen ontstaan. Geen wonder dat de ze Amsterdamse zangers en zange ressen geziene gasten in Aardenburg zijn. „Men moet voor de amateuris tische zangbeoefening veel over heb ben, temeer daar een deel der koor leden, dat met eigen vervoer was gegaan; op de terugweg heeft kun nen ervaren, wat het urenlang wach ten op een veerpont voor vele Zeeu wen kan betekenen. noemen de Nederlandse sopraan Ri- na Cornelissen, soms iets scherp mis schien, maar die ons ook heeft doen genieten in Bach's oratorium. Henk Smit, bas en Reinier Scheppe vorm den met de Belgische Willy van Hese, die zoals gewoonlijk de evangelisten partij vertolkte, een trio van zangers van de hoogste orde, waarbij voor dracht en expressie bij allen tot een grote hoogte groeiden. Bruce Boyce, die de Christus partij voor zijn rekening nam, kon dit niveau, evenals het vorig jaar niet benaderen. Hoewel men zijn vertol king beslist niet onvoldoende kan noemen, zouden we volgend jaar hier best eens een plaatsvervanger (mis schien een Nederlander?) voor wil len zien. Wat de programmauitvoering be treft zouden we graag voortaan naast de vocale solistennamen ook die der instrumentale solisten willen geno teerd zien. Verder hulde aan het co mité dat deze uitvoeringen verzorgt, want dat er veel werk verzet moet worden voordat alles in orde is, staat vast. A. L. Wat de solisten betreft mag zeer „zeker op de eerste plaats worden ge noemd de alt Delia Woolford, een prachtige, ver-diagende stem, waar bij zij haar aandeel in deze muziek op een wijze bracht, die groot res pect afdwong. Naast haar willen we (Van onze correspondent) Gistermiddag omstreeks twee uur werd de brandweer gealarmeerd voor een brand op het terrein van de slo perij en handel in tweedehands auto's Da Silva te Boschkapelle. Een opslag plaats, ongeveer 300 gebruikte auto banden en zeven auto's gingen in de vlammen op. De enorme rookontwik keling gaf deze brand een spectacu lair aanzien. Dank zij het snelle op treden van de brandweer was het vuur binnen een paar uur bedwon gen. De brand is waarschijnlijk ont staan door overslaande vonken bij het wegbranden van riet in de sloot kant achter de opslagplaats. De op slagplaats en het verbrande materiaal waren niet verzekerd. MIDDELBURG In de Middel burgse schouwburg, die geheel uit verkocht was, presenteerde zich de Walcherse Operette- en Musicalver eniging. Op deze avond ging in pre mière „Der Zigeunerbaron", op mu ziek van Johann Strauss. Het stuk handelt over de heer Ba- rinsky, die na vele zwerftochten door vele landen in zijn geboorteland Hon garije terugkeert. Hij dingt naar de hand van de mooie Arsena, die ech ter alleen maar met hem wil trou wen als hij baron wordt. Laten we eerst enige goede hoeda nigheden noemen die ons direct op vielen; ten eerste het met smaak uitgevoerde programma, ten tweede het decor, waarvoor regisseur Ad van Noort en de bouwers Henk Pol- vliet, Kees Jespei's en Jan Slagter tekenden; ten derde de costuums, al tijd weer een lust voor het oog van Maria Janssen-Reudink. Ook het bal let o.l.v. Helen Riemens-Soesman mocht er wezen en daaromheen krin gelden een flink koor en een aantal solisten, waarbij in de verhoogde orkestbak dirigent Peter Jense de moeilijke taak had het geheel in goe de banen te leiden. Hij deed dit zo goed mogelijk, maar het moet ons van het hart, dat wat het instrumen tale gedeelte betreft (het z.g. „En- tracte ensemble" uit Rotterdam) en keie musici beter hadden thuis kunnen blijven. Een operette bege leiden is moeilijk, maar sommige le den van dit orkest hadden nog moei te met de eerste beginselen in de muziek. Jammer voor solisten, koor enorkest. Men heeft vooral de laatste weken duchtig aan deze operette gewerkt en misschien geworsteld; misschien wel eens te veel. In ieder geval was Gerard Bayens niet meer bij machte om te zingen: een gelukkige omstan digheid is dat hij de acteerkunst goed verstaat. Catrien Maljers en Jo sé Heydens bleken voor hun taak goed berekend, waarbij Peter de Lij- ser zich goed aansloot. Toch vragen we ons af (en we weten dat de ver eniging enige aderlatingen heeft moeten ondergaan), of bet aantrek ken van een paar beroepskrachten, niet het geheel zal optrekken, al het enthousiasme dat nu op het toneel werd gebracht ten soijt. We hebben maar enkele namen genoemd van de vele personen die meededen. Aan het slot was er voor allen veel aoplaus met de gebruikelijke bloemenhulde. A.s. zaterdag wordt deze operette herhaald. A. L. (Van onze adverteerders) AUTOSHOW FA. VAN PUTTEN ZOON ST.-JANSTEEN Automobiel- «J -garagebedrijf fa. van Putten ZooJ officieel Ford-dealers voor OotJ Zeeuwsch-Vlaanderen, heeft een g^I te Ford-autoshow gehouden in zijj werkplaats, Hemelstraat 20, te Jansteen. Deze show werd voorf( gehouden ter Introductie van {J jongste telg uit de Ford-familie nil de Ford Escort G.T., terwijl natuu-,1 lijk tevens alle reeds bekende Fotjl modellen uit de populaire prijsküJ se aanwezig waren, zoals 12-15-17 en de Cortina. Voor deze show be.l stond gedurende de twee showdag®! een grote belangstelling. Morgen, woensdag 3 april HansweeJ 6.00 en 18.20 uur, Terneuzen 5.24 (J 17.42 uur, Vlissingen 4.51 en 17.13 uurl Wemeldinge 6.40 en 18.57 uur. TERNEUZEN Galerie J 34: Expositie George Degenhart Luxor 20 uur Bertrand in an(t)roerend goed KLOETINGE Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverg, OOSTBURG Ledel Theater 20 uur De getemde feeks KOEWACHT V. J. Thijs 14 uur Bejaarden- en invalidenschieting ANTWERPEN Rex The ballad of Josie 10, 12, 14.30, 16,50, 19.10 en 21.30 uur Odeon Vivre pour vivre, 14 j 11.45, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur Pathé Met duivelachtige groeten, 14i| 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur 1 Rubens De getemde feeks, 14 Ambassades In de hitte van de nacl'l 18 j.; 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 utt| Savoy Bloedig weekend, 18 j. 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Astrld The family way, 14 j. 10, 12.10, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 V Quellin De zwarte dood, 18 j. 14, 16, 18, 20 en 22 uur Capitole De zwarte arends van Santi| Fe. 14 j.; 12, 14, 16, 18, 20 en 22 utt| Oud Conservatorium 20.30 uur Ned. Kameropera: „Don Pasquale" GENT Capitole De samoerai, 18 j. Majestic Wat een vakantie, a.l. Plaza Karatedoders, 18 j. Select Oorlog en vrede (2), 18 J. Savoy Verboden te vissen, 18 J. BRUGGE Memlinc De komedianten, 18 j., 20 ui| Zwart Huis Het schandaal, 18 j., 20 utf Forum Er bestaan ook gelukkige geuners, 18 j., 20 uur Scala Een dozijn ploerten, 18 20 ST. NIKLAAS Eden De wals om miljoentjes, 18 J. Century Chuka, 18 j. Palace Ik heb Raspoetin gedood, 18,1 Rex De bijbel, a.l. Scala Objektief: 500 miljoen, 18 j. Stadsschouwburg 20 uur De dood van twee dames (Vrekkeml I TERNEUZEN Galerie J 34 Expositie George Degenhart KOEWACHT Dorpsplein 9.30 uur Jaarmarkt A. de Bock 15 uur JaarmarktschieM A. de Schepper 15 uur Jaarmarktschieting A. Bonne 15 uur Schieting H. de Vliegher 10 uur Muzikaal optreden Marcel Verbiest AXEL Terrein Jeugdherberg 15 uur Boomplantfeest ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag NKT 20.30 uur A lily in little India GENT Bioscopen: Als onder vandaag BRUGGE Bioscopen: Als onder vandaag Capitole 15 en 20 uur Wat een vakantie ST. NIKLAAS Bioscopen: Als onder vandaag Er is aanleiding om nog even fe komen op het artikeltj vicaris-generaal H. Ruyge vorige week in het bisdom blad „Onderweg" heeft gesch Mgr. Ruygers deed daarin spierde taal - zijn beklag o\ verslaggeving van de discus eenkomst, die hij onlangs mi burgse studenten heeft gehouc pe vicaris is met name verstoorc de persberichten van die komst in de z.g. landelijke bl Hij stelt, dat hem daarin uitsp zijn toegedicht, die hij niet g heeft. Dat is bijzonder vervele daarom verlangt mgr. Ruygeii tificatie. Terecht. Wie een fout maakt deze corrigeren. In het alge gebeurt dat ook in de dagbl; reld. Slechts één dagblad hee naam nooit een rectificatie te sen. Voor ons een onbegri standpunt, want een krant is senwerk. Geen enkel dagblad het charisma der onfeilbaarheid. Zou een rectificatie, om welke ri dan ook, uitblijven, dan kan Ruygers altijd nog een beroep op de Raad voor de Jounalistiek hef artikel in „Onderweg" blijkt de vicaris door een bemaalde e ring in het verleden niet veel trouwen heeft in deze raad. On* varing is een andere, namelijk de raad steeds duidelijk ingrijp gevallen waarin journalistieke men zijn veronachtzaamd. Selukkig maar Onafhankelijke c bladen zijn een levensvoorwat voor de democratie. Maat die de cratie zou ondergraven worden de massamedia een wij-hebl altijd-gelijk houding zonden aai men. Ook dat is in strijd met vrijheid van meningsuiting. (Van een onzer verslaggevers) GOES/KAPELLE Het in< zame verloop van de appelena heeft er toe geleid dat de appel]] twee dagen achtereen op de veilingen" beneden het crisispei gedaald. Als vandaag opnieuw Ia dan de crisisprijs wordt genote zijnde 51,30 per 100 kg voor Meest in zwang zijnde ras, Goi I Delicious, gaat morgen de cri 'n- Dut betekent dat Gol Delicious klasse 1 en 2 dan minst 45 cent per kilogram moet opbr gen. Gebeurt dat niet, dan wt Z'J uit de markt genomen, of andere woorden vernietigd. De laatste maal dat de cri I ng 'nging was in februari I laar Toen werden de appe PIJ ,een prijs van 37 cent uit I markt genomen. Het centraal I reau tuinbouwveilingen heeft een nieuwe regeling gemaakt, ffi voordeel biedt dat bij het vei t bo *n cnsi.sPri.izen niet meteen rio kwaliteiten uit de markt w genomen, maar de mind j a.i-1 1 verklaart ook het v Ilnn i sen de crisisprijs (f51,30 kg) en de prijs waarop wo ■doorgedraaid: f35 per 100 kg De cnsisprijsregeling is een EE ;e?e] en ahe veilingen die Zifn ne vel'Plicht hebben - ceb„aie veiIingen in Zeeland) j uden de regeling uit te voer be v c boi haal i de 45 I Darm! V£rlge week deden de I iins i r- Dei|cious op J Der le 3fs tussen de 38 en (jp K'asse 2 kwam niet Miisrt r de twee dubbeities IWeeki\ e van tien cent in dp fabriek klaSse 3~fl'n glrLg [gram r^en voor 11 cent per i ktinri beste partijen Wins Be 70 „e v,ori®e week nog ten ,per 148 halen Gc maten en 40 oen,t voor aitn°T(ak van de misère I bod gelegen in het enorr van ook door het on-„.„™ Er 7ü„ ende exportmogelijkhe Goirloü hoeveelheden ^bracht Da,"" °u de e*P°: 2eggen (G. u e- overigens - rozfn 1 de franse frui" zitten. Het tegendeel de ,0 maar Goudren gr< is n enorme a ontbrek ijkhe iieutuj Frai exportma overigens r fruittelers eer<

de Stem | 1968 | | pagina 2