elt een ILTF AANVAARDDE OPEN' TOERNOOIEN Broer Dirkx voldeed aan de verwachtingen KOEKEN EERSTE IN ACHTMAAL H.T.C.C.-heren veroverden hockeytitel eerste klas Eerste kampioenschap in district Zuid B voor E.B.H.Y.-dames VANDAAG BEGINNEN LAATSTE BELANGRIJKE AMATEUR- WEDSTRIJDEN YERSEKE KAMPIOEN, SEOLTO DEGRADEERT Beter begrip tussen Blokkeer en NeVoBo Geen Westbrabantse zege in Hoeven Liberty nog geen kampioen HANDBALCOMPETITIE )'66 EN PSP AARDEN DNSERVATIEF hole nam heid van t. Schoutens TEN THIJE GAF GOED PARTIJ Uitslagen KNVB zaterdagvoetbal Naaktgeboren prestatieprijs A.mateurs Uitslagen Cambridge won bootrace Heren Dames Elf strafworpen I I DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 1 APRIL 1966 Ok l) voor i de KVP nog voor 1 juni te n de gioep-achttien over een nt met de resoluties van de dien wat te doen aan de po- n, afdelingsvoorzitters, KVP. raadplegen over menings- en slissen over de rapporten vat tten van het gesprek binnen JU en KVP. de PSP uitgenodigd met zijn en progressieve concentratie: en. Hij kon deze uitnodiging ;emakkelijker plaatsen omdat; M. Aarden van de radicalen if essionele politieke groeps- tijdens dit forum van de iwezen had. De PvdA is hier- us drs. Nederhorst, zelfs be- irlopig zijn politieke eisen te illen in het belang van deze iieve concentratie. Toch legde het opnemen van de PSP in ncentratie enkele voorwaar- tafel, vooral over de buiten- politiek, waarover de PSF litgesproken sociaal-pacifisti- vattingen heeft, istuursraad van de KVP koos voorzitter Van der Stee drie vice-voorzitters: mej. G. Kok nsbroek en de heren Th. Laan n/Venhuizen en drs. H. var.! it Wassenaar. De heer Laan is dicaal, evenals de heer F r Gun uit Utrecht, voorheer. orzitter en sinds zaterdag lid t dagelijks bestuur. Verder in het dagelijks bestuur totj >zen: de heer A. J. Hermes uit ijk, ir. J. L. Siepman uil en drs. H. H. Veringa uit Th. Janssen uit Eindhoven! s penningmeester benoemd, ze nieuwe KVP-top hebben I £VP-radicalen als twee leden t Democratisch Centrum Ne- zitting gekregen. Het dage-] estuur van negen leden teil irie KVP-radicalen. Nadat del mgeren zaterdag een nieuwl gekozen hadden, noodzake-| worden door het uittreden vanl tntal radicale jongeren, werdl irzitter van deze jongeren, ir.l V. Stienen volgens de statuten! t dagelijks bestuur toegevoegd I moet een deel van de sleutëf tijvernieuwing in handen legl tn de groep-Aarden. Door he:| jiette politieke verleden kail roepering de verlangde door- 'orceren. Nu immers zullen de de doorbraakfilosofie nieil een ordinaire verkiezings-| Dit zei zaterdagmiddag mr.l Mierlo, fractieleider in del Kamer van D'66, tijdens eer I ike bijeenkomst van de demo-I in het Utrechtse jaarbeursres I .iberaal-democratisch centrum. I oep VVD'ers, die de WD wat' isiever willen maken, heeft idens een algemene vergade- iterdag in Den Haag in eer aan het hoofdbestuur van de 'ekeerd tegen het meermaler ratieve optreden van de WD- innen en verzoekt het hoofd- dat eveneens te doen. motie staat onder meer, dat iservatieve optreden de'tegen- •s wapens in handen geeft de rechts en conservatief" te noe- at ook bij de kiezers die indruk wordt dat dit in strijd is mei ;inselprogram van de WD en or dergelijk optreden in ern- ate afbreuk wordt gedaan aan eralisme in Nederland. fan onze correspondent) IOLE Onder geweldige te ling van de zijde der par»' i heeft pastoor Schoutens W dag afscheid genomen van d' e Terhole. Aanwezig ware® de burgemeester van Hork et echtgenote en deken Koop- leiding van de hoofdondff; de heer Steijaert werd in r" ■ntrum een zanghulde ff Muziekvereniging Excels®" enkele pittige marsen ten êc' >e heer J. Cornelissen, voor an het feestcomité, sprak#? ran hulde en dank tot de sens'- pastoor en diens dienstbod ren 32 jaar de belangen va hebben gediend. Beid® en een geschenk onder co» teester van Hootegem bract- de gemeente Hontor" in ole te voor het vele KI, pastoor Schouten W pastoraat voor de Par°Se en daardoor voor de r>a Hontenisse had Hoopmans bracht de ,sc castoor dank voor de zietlzo verschillende organisat n pastoor Schoutens ëeeS 'iseur is geweest werd daan woord gevoerd en wer° aangeboden. PAKIJS (ANP) De buiten gewone algemene vergadering van de internationale tennisfede- ratie (ILTF) heeft zich in Parijs met algemene stemmen uitge sproken voor „open" toernooien. De voorstellen van het comité van de ILTF, dat zich bezig houdt met het amateurisme, met betrek king tot het organiseren van „open" toernooien en de status van de spelers zijn door de ver gadering, een zestigtal afgevaar digden van nationale bonden aan vaard. Kende de tenniswereld tot nu toe slechts professionals en amateurs, in de toekomst zullen ook in de tennis sport de „semi-profs" of zo men wil de „onafhankelijke" hun in trede doen. De groep, die officieel wordt aangeduid als geautoriseerde spelers", zal beperkt blijven en ver moedelijk niet meer dan honderd vijftig spelers tellen. Deze voorma lige top-amateurs moeten tenminste 18 jaar oud zijn en dienen een be roep te hebben dat geen verband houdt met de tennissport. Tijdens de vergadering in Parijs, gehouden in het gebouw van de auto mobielclub op de Place de la Con corde, werd met algemene stem men de volgende uit drie punten be staande resolutie aangenomen: 1. Het begrip amateur zal gehand haafd blijven in de reglementen van de internationale tennisfederatie. Er komen kampioenschappen speciaal voor amateurs. 2. De nationale tennisbonden heb ben het recht zelf de status van hun spelers en speelsters te bepalen. 3. Er zal een beperkt aantal „open toernooien" komen, die goedkeuring behoeven van de ILTF onder auspi ciën waarvan de toernooien ook zul len worden gehouden. Groot-Brittannië gaf enkele maan den geleden de stoot tot deze ont wikkeling, door aan te kondigen dat in 1968 in Engeland internationale toernooien zouden worden gehouden waaraan zowel profs als amateurs zouden kunnen deelnemen, iets wat geheel in strijd was met de bepalin gen van de internationale federatie. De Britten wilden, dat in de toe komst niet meer zou worden gespro ken over profs en amateurs, doch uitsluitend over „spelers". Op Zweeds initiatief werd de bui tengewone algemene vergadering uit geschreven. Grote activiteiten in de wandelgangen hebben voorkomen dat de bijeenkomst een uiterst emotioneel karakter zou krijgen. Al voordat de afgevaardigden van de nationale bon den de vergaderzaal betraden, was het reeds een publiek geheim dat compromis binnen bereik was. In een persconferentie maakte de Italiaan Giorgio de Stefani, presi dent van de ILTF, bekend dat de nieuwe bepalingen meteen kracht van wet krijgen. De Engelsman Sir Basil Eeay, secretaris-generaal van de internationale federatie, zei dat nog niet vast staat hoeveel open toernooien er jaarlijks zullen wor den gehouden. Hij verwachtte dat het aantal ongeveer 15 zal bedragen. Het verzoek van Engeland dit jaar vier open toernooien te mogen or ganiseren zal worden ingewilligd. Die vier toernoien zijn: Wimbledon, Beckenham, Bournemouth en Queen's Club. Verder zullen open toernooien onder meer worden ge houden in Frankrijk, de Verenigde Staten, Australië, Azië, Zuid-Afrika, alsmede de kampioenschappen van Scandinavië op overdekte banen. In al deze toernooien, en een aantal nog aan te wijzen wedstrijdreeksen zullen de profs de amateurs dus kunnen ontmoeten. De „geautoriseerde spelers" mogen aan alle internationale toernooien deelnemen, uitgezonderd die welke speciaal bestemd zijn voor amateurs. Ze mogen voorts hun iand verte genwoordigen in het Davis-Cup-toer- nooi. De internationale kampioenschap pen van Zuid-Afrika, die vandaag in Johannesburg beginnen, zijn waar schijnlijk de laatste belangrijke ti- telwedstrijden waarin alleen ama teurs uitkomen. Een gevecht in de zijspanklasse tijdens de Hoevense motorcross. (Van onze motorsportmedewerker) HOEVEN Voor de Westbrabantse deelnemers aan de nationale motorcross in Hoeven waren er gisteren geen eerste plaatsen wegge legd. Henk van 't Lam leverde met een vierde plaats in de zwaarste catagorie (350 cc. en hoger) van de Westbrabanders de beste presta tie. Vermeldenswaard zijn ook de negende plaats van Hans Heijstek j 250 cc.), de zesde plaats van Leo Uitdewilligen en de achtste plaats van Sjef Fijneman (zijspannen) in dit sterk bezette rennersveld Broer Dirkx, als een der favorieten in de zijspanklasse aangemerkt zegevierde inderdaad na hevige strijd met Jan Ten Thije. Zeer sterk reed Tony Kakkenberg rit het Heeten (Geld.). Hij gaf zijn grote rivaal Jopie Koehoorr uit Oranjewoud geen schijn van kans, in de 50 c.c.-klasse, die in een man che is verreden. Hierin konden de Westbrabanders geen vuist maken. \d van de Boomen uit Veldhoven ,von in de 350 cc-klasse. Vinnige en ipwindende strijd leverde echter Ad lansen uit Gerwen waardoor dit nummer tot de spannendste van dit ongetwijfeld zeer geslaagde evene ment behoorde. Minder aantrekkelijk was de strijd in de 250 c.c.-klasse. Kwam in de eerste manche Ries Huisman als eerste door, in de twee de manche nam de Maastrichtenaar A. Dreezen, die eerder tweede was gefinished revanche en werd win naar. De kopgroep in de ronde van Achtmaal. In voorlaatste positie Cees Koeken, de plaatselijke favoriet en uiteindelijke winnaar. 50 c.c.-klasse: (afstand 15 min plus twee ronden van 2 km) 1 Tony Kakkenberg, Heeten, tijd 21.38.4 op Zundapp; 2 Jopie Koehoorn, Oranje- (Van onze sportcorrespondent) ACHTMAAL De omstandighe den hebben er gisteren volop aan medegewerkt de negende ronde van Achtmaal, die het organisatieteam van de heren De Bruin, Sprenkels en Van Hassel tot stand hadden ge bracht, tot een succes te maken. Daar was op de allereerste plaats het uit stekende rennersveld in alle catego- riën, de weersomstandigheden en een (Van onze sportcorrespondent) BREDA Twee belangrijke beslis singen zijn er afgelopen zaterdag ge vallen, Yerseke kon de kampioens- vlag hjjsen in de vierde klasse B) en Seolto moest een stap terug maken van de derde naar de vierde Was, door in Raamsdonksveer van Good Luck te verliezen. Door de overwinning van Good Luck moest Sprang nog een week wachten, eer net zich definitief kampioen kan noemen, wanneer zij tenminste hun uitwedstrijd bij Nivo Sparta winnen. In de hoogste klas leverde S.S.C. een goede prestatie door het Oud- Beyeriandse SH.O. gevoelig te ..kra ken". P. Faro stelde duidelijk zijn kandidatuur voor het voorlopig Ne derlands zaterdagelftal waar hij morgen in uitkomt in een wedstrijd tegen Wageningen door vier doel punten voor zijn rekening te nemen. Arnemuiden werd verrassend versla gen door Amstelveen met de oneven goal, niettemin bleven de Amstelve- ners nog onderaan de ranglijst, maar 's-Gravenzande dat van S.S.S. ver loor is de rode lantaarndrager dicht genaderd. In de derde klas viel de beslissing over Seolto dat in Raamsdonks veer, strijdend ten onder ging. Good Luck moest zijn plicht doen om bij eventueel verlies van Sprang, nog 'n kans te maken. P. Vermunt voltrok bet vonnis over de Zevenbergena ren, door de hattrick te verrichten. Sprang won bij Dinteloord, door een goal van Piet Paulides na de rust. Het Oosterhoutse S.V.V versloeg De Meeuwen in eigen huis, wat een prestatie genoemd kan worden. Daar I zorgden Van der Ende, Van Vught en Tempelaars voor. In de vierde klas B kon Yerseke bloemen in ontvangst nemen, door een overwinning op Wolphaarts- I dijk (6-1). Wolphaartsdijk en Wemel- I diri'e, dat verloor van Wissenkerke f blijven in de gevaarlijke zone. Chris- I landia behaalde een verdienstelijk |elÜk spel bij Kapelle, en als enige J ®rabantse club in deze Zeeuwse af- I daling hebben de Heiningers het niet 1 Slecht gedaan- lawine aan prijzen. Geen wonder, dat het gehele parcours goed bezet was met toeschouwers, die dan ook een zeer interessante koers te zien heb ben gekregen met bij de amateurs een climax in de laatste 10 ronden. Het wielerfeest begon met een wedstrijd over 20 ronden voor ad- spiranten, die er 45 minuten en 16 seconden voor nodig hadden om met een wat lager aantal, dan waarmede men gestart was, weer over de eind streep te spurten. De snelste van de meute was J. Akkermans uit Nieuw- Vossemeer. Alleen H. van Dongen uit Prinsenbeek probeerde weg te ko men, maar zonder succes. Bij de nieuwelingen lag de situatie wat anders. Priem en Bruessings re de geruime tijd voor de groep uit, maar in de laatste ronden werden zij toch weer ingehaald. Hier was de erepalm voor H. de Boer uit Hilver sum. Het klapstuk van de middag was natuurlijk de wedstrijd van de ama teurs. In deze categorie waren een aantal bekende coureurs te vinden, zoals Cornelissen, Bertrou, Harten, Poortvliet en Van Dorst. De coureurs hadden gedurende de telkens onge veer twee minuten vergende omloop rond de dorpskern voor de helft de wind op kop en het kon dan ook niet anders of hierdoor moesten de sterke renners zich van de zwakkere broe ders scheiden. Nauwelijks was de wedstrijd een tiental ronden oud of vier renners namen tien seconden voorsprong. Hierbij was Naaktgebo ren, die in deze wedstrijd tot de grote animator zou uitgroeien. Aan het eind van de omloop kreeg hij hier voor de prestatieprijs. De wedstrijd bleef boeiend. Tel kens waren er wel enkele renners, die voor de hoofdgroep uitreden en het kon niet missen of hieruit moest de beslissende slag ontstaan. Met nog dertig ronden te rijden was het zo ver. Een zestal renners zag kans de voorsprong te doen uitgroeien tot een 40-tal seconden en alleen Overveld uit Zegge en Bertou uit Den Haag zagen kans zich bij de groep van zes te voegen, die tot dan had bestaan uit de renners Embregts, Koeken, S. van Dongen. Poortvliet. Van Dorst en Naaktgeboren. Er waren nog acht ronden te rijden. De spanning steeg ten top, want nu naast de sterke Koeken, de sprinter Bertou zich bij de hoofdmacht had gevoegd, beloofde de laatste ronde uiterst belangrijk te worden. Iedereen keek reikhalzend uit naa' het slot. Zelfs de grote groep roerde zich. Er sprongen nog drie renner* weg, waarbij een sterke sprinter. Cornelisse reikte namelijk naar de kopgroep, maar hij zou met zijn mak kers enkele meters te kort komen om met succes naar de erepalm mee te dingen. In een machtige rush sto ven de eerste acht renners op de eind streep af en met enkele machtige pe daalstoten drukte de ijzer sterke Koe ken zijn fietsje met een banddikte tussen twee medestrijders net iets eerder over de eindstreep. Amateurs (100 km 60 ronden) 1 C. Koeken (Achtmaal), 2 M. Ber tou (Den Haag), 3 L. Embregts (Stam persgat), 4 A. v. Overveld (Zegge), 5 C. v. Dorst (Roosendaal), 6 A. Naaktgeboren Cs-Gravendeel), 7 S. v. Dongen (Middelharnis), 8 L. Poort vliet (Dirksland), 9 R. Cornelissen (Amsterdam), 10 A. Wouters (Zun- dert), 11 R. Snijder (Haarlem) 12 W. Bravenboer (Rotterdam), 13 A. Roks (St.-Willebrord), 14 G. v. Dongen (Made), 15 T. Barten (Klundert), 16 W. v. Campen (Hulst), 17 T. van Hasselt (Roosendaal), 18 P. Kettenis (Den Haag), 19 A. Konings (Sprun- del), 20 M. Moorhoff (Hank). Nieuwelingen (40 ronden 56 km: 1.26.14) 1 H. de Boer (Hilversum) 2 P. Re- mijn (Goes), 3 C. Priem (Goes), 4 J. Bruessing (Bovenkerk) 5 J. Core- mans (Breda), 6 W. Smeekens (Gil- ze), 7 P. Hanegraaf (Rijsbergen) 8 H. v. Lith (Gellicum), 9 K. v. d. Piuym (Dussen), 10 B. ter Harmsel (Lage-Zwaluwe), 12 N. Rokven (Bres- kens), 14 C. Fiktorie (Bergen op Zoom), 15 F. Danen (Ulvenhout). Adspiranten (20 ronden 28 km: 45.16). 1 J. Akkermans (Nieuw-Vosse- meer) 2 H. v. Dongen (Prinsenbeek!, 3 K. St.-Nicolaas Cs-Gravendeel), 4 G. v. Laarhoven (Heiningen), 5 L. v.d. Waart (Heinkenszand), 6 A. Hop mans (Bergen op Zoom), 7 F. Huyzen (Ellewoutsdijk), 8 N. Faas (Terneu- zen) 9 A. Verkerk Cs-Gravendeel), I 10 P. Jaspers (St.-Willebrord). woud, 22.04,3; 3 Wim van de Brink, Harskamp; 4 Jaan Hol; 5 Jannes Homan, Bakkeveen; 6 Jan van Arend Berkel, Welle; 7 Jos Klumper Apeldoorn; 8 Theo Kraak, Harskamp 9 Bram Evers, Hoenderlo; 10 Wim Rensen. 250 c.c-klasse: 1 A. Dree zen, Maastricht, 25.50 (10 ronden to taal) met Husqvarna; 2 Ries Huis' man, Gouda, 26,14; 3 H. van de Kuinder, Hilversum; 4 B. Pothoven, Eefde; 5 Harry Smid, Amsterdam: 6 C. Bol. Oegstgeest; 7 Jaap van de Steen, Hoogvliet; 8 H. Materna, Doetinchem; 9 Hans Heijstek, Klun dert; 10 Ferry Beumer, Arnhem. 350 c.c. en hoger: 1 Ad van de Boo men, Veldhoven, 25.13,2 (Over 20 min. en 2 ronden) 25 pt.; 2 Ad Jan sen, Gerwen, 25.20,8, 24 p.; 3 Kees de Haan, Zaandam; 4 Henk van 't Lam, Breda; 5 Willem Dussel, As sen; 6 Ben Nijhuis, Soest; 7 Piet Anders, Gouda; 8 T. Streppel, Eer beek; 9 Jan Kemming, Norg; 10 H Wentink. Doetinchem, 16 p. Zijspan klasse: 1 Broer Dirkx, Valkenswaard op BSA, 50 p.; 2 Jan Ten Thije, Haaksbergen, 48 p-; 3 H. Hilderink, St. Isidorushofje, 45 p.; 4 Dick Gijs- bertsen, Doorn; 5 Dick Muller, Hol ten; 6 Leo Uitdewilligen, Kruisland 7 J. Koster, Zwijndrecht; 8 Sjef Fij nema, Oosterhout; 9 Bennie Braak hekke, Barchem; 10 Toon Siep, Rot terdam, 34 p. LONDEN (ANP) De acht van Cambridge heeft Oxford verslagen in de 114de bootrace op de Thames van Putney naar Mortlake. Cambridge, als favoriet van start gegaan, had voor de 6.778 meter 18 min. en 22 sec. nodig en zegevierde met 3,5 lengte voorsprong. Voor Ox ford werd 18.35 afgedrukt. Slechts kort voer Cambridge in tweede positie. Bij Chiswick Steps lag de acht een lengte voor op de tegenstanders. Bovendien kreeg de ploeg daarna het voordeel van rusti ger water. Geen moment kwam toen de zege van Cambridge meer in ge vaar. (Van onze hockeymedewerker) BREDA Het vraagteken, dat nog achter het kampioenschap van Liber ty (Heren 3e klasse A) staat, vindt zijn oorzaak in het feit, dat ondanks de zege, welke de Dongense ploeg op Oirschot behaalde, het nog niet ze ker van de kampioenstitel Is. Er is nl. nog een door Waalwijk ingediend protest lopende en zolang de protest commissie van de KNHB nog geen uitspraak heeft gedaan verkeert Li berty enigszins in het onzekere. In Dongen zag men blijkbaar met ver trouwen die uitspraak tegemoet, want met een grote krans werd het team reeds gehuldigd. Waar de titel bij de heren in de Tweede klas A terecht zal komen is ook nog een vraag, want Rapidity en MOP delen thans de bo venste plaats. Daarom zal er een be slissingswedstrijd moeten worden ge speeld. Toch vielen er nog twee kam pioensbeslissingen. HTCC nam de zuidelijke kampioenstitel (Heren Ie klasse) van Venlo over rn in de 2e klasse A dames nam Forward de bloe men in ontvangst. le klasse Zoals vermeld verover de HTCC de kampioenstitel, dank zij de zege op Venlo. In de uitwedstrijd tegen 's Hertogenbosch demonstreer de Breda zijn beste vorm van dit seizoen. Met L. van Campenhout als animator in de voorhoede kwamen de Bredanaars tot goede daden. Door doelpunten van P. van Campenhout en A. de Keljzer (2x) kwamen zij op 0-3. EMHC en Tilburg deelden de winstpunten (1-1), evenals Eindhoven en Keep Fit (0-0). 2e klasse A Zwart Wit verloor van het bezoekende Rapidity, terwijl MOP over Hoco zegevierde, zodat Ra pidity en MOP met een gelijk aantal winstpunten eindigden. Dank zij een betere inzet won Were Di van Push, dat toen het tegen een 2-0 achter stand aankeek door J. Morsink de eindstand tot 2-1 terugbracht. Peli kaan verloor met forse cijfers van het bezoekende Forward (2-5). 3e klasse A Voor Liberty ston den er kampioensbelangen op het spel in de thuiswedstrijd tegen Oirschot. Mogelijk caardoor speelde de ploeg bijzonder slecht en de onrust in het team werd nog groter toen de gasten de leiding namen (0-1). Weliswaar bracht K. van Roermund nog voor deTust de balans in evenwicht (1-1), maar ook in de tweede helft bleef het spel onder de maat. Uit een straf- corner schoot H. Wiggers zijn club aan de leiding (2-1). Pas toen K. van Roermund nogmaal de zich fel ver werende gasten tot overgave had ge dwongen (3-1) kon de Dongense ploeg niets meer gebeuren. Middelburg boekte zijn eerste zege van dit sei zoen nl. op Rapide (1-0) DES stuurde Best met lege handen huiswaarts (3-1) en Warande verloor van zijn gast Waalwijk (1-2). le klasse Push was op bezoek bij HTCC. Veroverde door T. van Noort een 0-1 voorsprong, welke in de rust via een strafschop verloren ging (1-1). Were Di verloor van kam pioene EMHC (1-3), 's-Hertogenbosch moest beide winstpunten aan het be zoekende Or. Zwart afstaan (0-3), terwijl Racing het onderspit tegen Keep Fit moest delven (1-2). 2e klasse A Forward bracht de moeilijke uitwedstrijd tegen DES tot een goed einde (0-1), wat haar tevens de kampioenstitel opleverde. Breda leverde een prima prestatie door MOP in eigen huis een draw af te dwingen (0-0). Waalwijk sloot de laatste competitiewedstrijd tegen Uden met haar elfde nederlaag af (0-2). Tilburg zegevierde over het bezoekende Rapidity (2-1). 3e klasse A Geen verrassende uitslagen. Tempo sloot, door een draw tegen Hopbel (1-1) de competi tie ongeslagen af. Pelikaan won op overtuigende wijze van Olympia (4-0). Warande bracht Hoco een klei ne nederlaag toe (2-1) en Liberty kreeg van Oirschot een nederlaag te incasseren (0-1). (Van onze handbalmedewerker) BREDA De eerste kampioen in district Zuid B is bekend. Het zijn de dames van EBHV Breda. Doordat de concurrente van de Bredase dames, Olympus (Vlissingen), gelijk speel de tegen Volt, 4—4, kon EBHV de vlag hijsen. De dames van EBHV speelden tegen Were Di in Tilburg en zegevierden met 1014, na een voor sprong van 65 bij de rust. De veer tien doelpunten kwamen tot stand door Iet v. Berkel (7 x), Helma Boot (3 x), Dimph Maas (2 x), Nolly Dïs- veld (1 x) en Laurien Heeren (1 x). De dames van Walcheren (over gangsklasse) gingen verder met hun opmars naar het kampioenschap en versloegen De Blinkert (Haarlem) op eigen terrein met 78. De Vlis- singse dames hebben nu nog vijf pun ten nodig uit vijf wedstrijden. De heren van EBHV (district) ver sloegen EMM (Middelburg) met 17 12 en hebben nog drie punten nodig uit drie wedstrijden om kampioen te worden. SOA - TERHEIJDEN 4—4: In een matige wedstrijd, waarin de dames van Terheijden meer doorzettings vermogen toonden dan hun Bredase tegenstanders SOA, werden de pun ten gedeeld. SOA maakte een goede start en nam met doelpunten van Toos van Arendonk en Erna de Jongh een voorsprong van 20. Terheijden werd hierdoor niet gedeprimeerd en trachtte de bakens te verzetten. Het volhouden werd beloond met drie doelpunten (Jo Buis (2 x) en Elly de Jong), zodat de rust werd inge gaan met een 23 voorsprong voor Terheijden. Nadat in de tweede helft reeds twaalf minuten waren gespeeld, zag Wil Schoenmakers kans met een hard en goed gericht schot de partijen op gelijke voet te brengen: 33. Toch nam Terheijden in de vijftiende mi nuut weer de leiding door een toe gekende strafschop te benutten, waardoor het scorebord 34 aan wees. Tot vier minuten voor het ein de kwam er geen verandering in deze stand. In deze laatste minuten rond de Toos van Arendonk een solo af met een onhoudbaar schot, zodat de eindstand kwam op 44. EBHV - EMM 17—12: De wedstrijd heren EBHV-EMM had, behoudens de elf strafworpen die scheidsrechter Le Coq uitdeelde, weinig sensationeels. Het Middelburgse EMM, dat aan moest treden met twee invallers, ging in de tweede helft, na een ruststand van 77, door de knieën met 1712 en is hierdoor praktisch uitgescha keld voor de titel. De eerste 'strafworp werd toege kend in de eerste minuut aan EBHV. Reserve-doelman Jaap de Looff wist het harde schot van Koos Toonen echter te keren. Kort daarna schoot Koos Toonen toch raak en gaf EBHV de leiding met 1—0. EMM kwam ge lijk door een strafworp, ingeschoten door Freddy van de Weel. Een ach terwaartse worp van Ad Wisse gaf de Zeeuwse ploeg de leiding met 12, maar Paul Herrings bracht de balans in evenwicht met een sprong- worp vanaf de cirkel. Zo werd om beurten gescoord, zodat met de rust de stand werd bereikt van 77. Voor EBHV scoorde voor de rust Koos Toonen nog vijf maal. Voor EMM doelpuntte Lex Schotel, Ad Luitwie- ler, Ad Wisse, Freddy van de Weel en Joost Looise. Na de hervatting hield EMM stand tot 99, maar hierna moest de Zeeuwse ploeg toezien dat de Bre dase heren langzaam een voorsprong namen, welke bij het eindsignaal uit gegroeid was tot 1712. Door deze overwinning hebben de heren van EBHV nog drie punten nodig om zich kampioen te kunnen noemen. WALCHEREN - WERE DI 11—7: De heren van Walcheren hebben kans gezien het sterke Were Di (Tilburg) een overwinning af te dwingen. Met de rust werd een gelijke stand be reikt van 55. Na de hervatting gaf Walcheren de toon aan en schoot een half dozijn treffers achter de Tiiburg- se keeper. Were Di kwam maar twee maal aan bod, zodat een overwinning van 117 in Vlissingen bleef. DEN HAAG (ANP) Het hoofd bestuur van de Nederlandse Volley- Balbond en het bestuur van lands kampioen Blokkeer hebben in Den Haag van gedachten gewisseld over de moeilijkheden die de laatste jaren zijn gerezen. Het gesprek is zodanig verlopen dat de basis is gelegd voor verdere besprekingen. Beide besturen menen dat alles moet worden gedaan om een zo groot mogelijke eensgezindheid te berei ken. Ook kwamen zij tot de conclu sie dat de problemen in het alge meen buiten de sfeer van hun beleid vallen en daarom geen reden tot con troverse zullen zijn. Een van de oorzaken van de tegen stelling tussen de NeVoBo en Blok- keer-spelers voor de training en de ker-spelers voor de training en de wedstrijden van de nationale ploeg. Beide besturen menen dat deze pro blemen op het persoonlijke vlak lig gen en zullen de beslissingen van de spelers respecteren. Aan mogelijke toekomstige besprekingen met de spelers, die niet aanwezig waren, zullen Blokkeer en de NeVoBo hun volledige samenwerking geven. (ADVERTENTIE)

de Stem | 1968 | | pagina 7