DEEL VAN TERNEUZENSE HAVEN SPOEDIG DICHT Zeeland zwak in havenoorlog Vlissingen meet verontreiniging van de lucht P. y. d. A. stelt een? progressieve concentratie voor I vandaag begl OPE Interprovinciaal concours Bel gië-Neder land Kritiek op controle in Middelburgs warenhuis KOEK laatste belanc amateur- wedstrijden versere kampio seolto degradei P. Kats nam afscheid van district Breda metaalbond n.v.v. Zeven maanden geëist voor spandiensten aan broer Eis van 24 dagen wegens overtreding rijtijdenbesluit Zeewering Modeshow voor bejaarden MET RADICALEN, D'66 EN PSPf ILTF Waarom Jongeman nam voor 2600 gulden aan artikelen mee naar huis Weinig last AARDEN CONSERVATIEF Terhole nam afscheid van past. Schoutens KNVB zaterdagvot DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 1 APRIL 1968 TERNEUZEN Gisterenmorgen vroeg is in de Oostbuitenhaven, in de omgeving van de aanlegsteiger van de provinciale boot, een zinkstuk van 50 bij 22 meter op de bodem van de haven neergelaten. Dit vormde het begin van de afsluiting van het ge deelte van de Oostbuitenhaven, dat voorheen toegang gaf tot de nu bui ten gebruik gekomen middensluis. Nadat men was begonnen met het 'storten van steen op het „zinkstuk" was het vrij spoedig aan de kant van •de provinicale boot onder water. Het werk waarbij veel nauwkeurigheid geboden is, was rond tien uur vol tooid. Naar ons werd meegedeeld zal bin nenkort een dergelijk zinkstuk van 40 bij 22 meter aan de oostzijde van de haven bij de z.g. „visstciger" wor den neergelaten. Door het fraaie weer trok deze ge beurtenis veel belangstelling. (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG De 31-jarige ha venarbeider J. K. dt G. uit Goes hoorde op de rechtbankzitting in Middelbui g een straf van 7 maanden gevangenis (met aftrek), waarvan 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar, tegen zich eisen. En dat, omdat hij vorig jaar november van zijn broer geld aan nam, dat kwam uit de opbrengst van in Goes gestolen sigaretten. Gedetineerde De G. hield vol, dat hij niet bij de diefstal betrokken was. ifolgens de officier van justi tie, mr. P. Roscam Abbing, heeft de verdachte ir Amsterdam geholpen bij het verbergen van de gestolen waar. Het geld was volgens de officier echt geen vrijgevigheid je van brcerlief, maar een beloning voor De G.'s hulp. Het geld is inmiddels in het huishouden van de fam. De G. ver dwenen. De officier van justitie eiste bo vendien toezicht van het Nederlands Genootschap. De raadsman van De G. mr. W. K. H. Dieleman, geloofde dat de dief stal buiten beschouwinp kon worden gelaten. Hij pleitte voor een onvoor waardelijke gevangenisstraf van drie maanden, zodat De G. voor Pasen weer thuis zou zijn. De uitspraak is op 10 april. Overzichtsfoto van het zinkwerk in de Oostbuitenhaven te Terneuzen waar door het fraaie weer, stil wa ter en de deskundigheid van de uit voerders het zinkstuk snel werd neergelaten. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Tijdens de Ter- neuzense raadsvergadering klaagde de heer H. A. M. A. de Meijer (KVP) ex over de zwakke positie die Zee land in zou nemen in het adviesor gaan, dat het rapport heeft samenge steld over de zeehavenontwikkeling in het deltagebied. Hij vond de sa menstelling van het gesprekscollege onjuist, omdat daarin wel de direc teur van het Rotterdams havenbe drijf, maar bijvoorbeeld niet die van het havenschap Vlissingen (in op richting) zitting heeft. Ook de heer R. Hol (PvdA), zei er van overtuigd te zjjn, dat er geen behoorlijk tegenspel wordt gegeven tegenover de Rotterdamse directeur, tegen wiens ,Ik Ingenieur Postuma" -stijl hij een waarschuwende vinger ophief De participanten aan het overleg zijn de provincies Zuid-Hol land, Brabant en Zeeland, alsmede (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG De officier van justitie mr. P. Roscam Abbing heeft op de rechtszitting in Middelburg in totaal 24 dagen hechtenis geëist te gen de man, die voor maar liefst 11 verschillende zaken in hoger beroep ging. Deze man, een zekere M. W. P. is 11 maal door de kantonrechter ver oordeeld, maar nam met geen van de vonnissen genoegen. Alle ver oordelingen etreffen overtredingen van het rijtijdenbesluit. P., een inmiddels failliet verklaar de vrachtrijder, verscheen niet ter zitting. De straffen die tegen hem werden geëist, variëren van 1 tot 3 dage hechtenis. De rechtbank zal op 1( april uitspraak doen. Rijnmond en de stad Rotterdam. Burgemeester J. C. Aschoff verde digde het rapport met vuur. „Ik heb het zelf mede opgesteld en ik sta er beslist achter", zei hij. In de eerste plaats wilde hij wijzen op de nood zaak van een nationaal zeehavenbe- leid. Bovendien was hij van oordeel dat het nog niet eerder is voorgeko men dat met name aan de Zeeuwsch- vlaamse kanaalzone zoveel industrie vestiging en havenaecommodatie is toegewezen als in dit rapport. „Aan de industrialisatie van dit ge bied wordt in het rapport inderdaad gedacht", aldus de heer de Meijer, „maar wat de havenaccommodatie betreft: de op- en overslag wil men, althans voorlopig, 'concentreren in de Rotterdamse havens ei. dat is bij zonder gevaarlijk voor ons. Want waarom moet je dan in Zeeland nog ruimte hebben voor op en overslag havens?" De heer P. J. Huijbrecht (PvdA) vond de hruding van Rotterdams burgemeester Thomassen bijzonder tweeslachtig: „Hij zit op twee stoe len", zei hij, „hij ondertekende dit rapport en gaf toch andersluidende adviezen aan zijn raad betreffende de bestemming van Voorne en Put ten". Burgemeester Aschoff verdedigde zijn Rotterdamse collega: „De heer Thomassen staat volledig achter het rapport, maar de overige leden van het Rotterdamse college van burge meester en wethouders hebben een ander oordeel". (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het instituut voor gezondheidstechniek van het T.N.O. (Toegepast Natuurweten schappelijk Onderzoek) is be gonnen met metingen in de omge ving van het nieuwe industrie gebied in het Zuid-Sloe ter con statering van mogelijke luchtver ontreiniging. Het onderzoek wordt verricht in opdracht van het provinciaal bestuur van Zeeland, na een ver zoek van het gemeentebestuur van Vlissingen, dat op zijn beurt was geadviseerd door de advies commissie lucht- en waterver- ontreininging Vlissingen. Burgemeester en wethouders, die een en ander meedelen naar aanlei ding van vragen door raadsleden tij dens het vooronderzoek van de ge meentebegroting voor 1968, merken voorts op, dat het uiteraard in de be doeling ligt om de metingen voort te zetten ook nadat de nieuwe chemi sche industrieën in Vlissingen-Oost in vol bedrijf zullen zijn, zodat dan een juiste indruk kan worden ver kregen van de door deze bedrijven geproduceerde extra luchtverontrei niging. Naast deze door de T.N.O. uitgevoerde metingen wordt door het I.P.O. (Instituut voor Plantenziekte- kundig Onderzoek) te Wageningen eventuele invloed van de luchtver ontreiniging op de in dit gebied aan wezige planten bestudeerd, terwijl de gezondheidsdienst voor dieren te Goes de voor de veeteelt belangrijke aspecten beziet. Naar de mening van het Vlissingse gemeentebestuur is de werkwijze van de adviescommissie doelmatig gebleken. Deze commissie heeft de hinderwetaanvragen van deze nieuwe bedrijven zorgvuldig be studeerd en, waar nodig, met betrek king tot de luchtverontreiniging aan stringente voorwaarden gebonden. ven zal de oude haven kunnen wor den gedempt en zodoende ruimte bie den voor een parkeerplaats. Ten aanzien van de brandweer zegt het gemeentebestuur, dat een uit breiding van de vaste kern in studie is. De uitrusting van de brandweer is zodanig, dat men tegen eventuele branden in de torenflats is opge wassen. Het springzeil is echter wel aan vernieuwing toe. Dat zeil is nX 34 jaar oud en begint gebreken te vertonen, aldus b. en w. Wat de sanering van de binnenstad aangaat, zegt het gemeentebestuur, dat het financieel niet haalbaar zal zijn reeds in de loop van dit jaar met de uitvoering van het gedeelte, waar in het Groene Wouw is gelegen, te beginnen. Z(j delen voorts mee, dat het be stuur van de waterleidingmaatschap pij Midden-Zeeland overweegt de bouw van een districtskantoor annex magazijnen niet uit te voeren aan de Paul Krugerstraat, maar op het nieu we industrieterrein-Noord. De stichting Zeeland zal binnen kort een rapport uitbrengen over de toekomstige behoefte aan schoolge bouwen in de agglomeratie Vlissin gen en Middelburg, zo merken b. en w. verder op. Op desbetreffende vragen ant woorden b. en w., dat de ontwerp plannen voor verbetering van de zee wering langs de Boulevards Bankert en Evertsen in een vergevorderd sta dium verkeren. Deze plannen, die, naar verwacht, in juli gereed zullen zijn, zullen door het bestuur van het waterschap Walcheren en het,, ge meentebestuur worden besproken, voordat ze ter goedkeuring naar de minister van Verkeer en Waterstaat zullen worden gezonden. Het water schap is momenteel bezig een be groting voor dit werk op te stellen, die, naar verwacht, in mei gereed zal zijn. De plannen voor de verplaatsing van de bestaande vissershaven en het ontwerp van een nieuwe vissersha ven verkeren in een stadium van voorbereiding. In de opzet van deze plannen wordt rekening gehouden met de belangen van zowel het Ne derlands als het Belgisch loodswezen, voor het verkrijgen van een veilige ligplaats voor de loodsboten, evenals natuurlijk voor de vissersschepen. Na aanleg van de nieuwe vissersh»- (Van onze correspondent) TERNEUZEN Een modeshow voor bejaarden is haast nog belang rijker dan voor jongeren. Voor de eersten is het zelfs noodzakelijk goed en representatief gekleed te gaan, want zij missen de natuurlijke gra tie van de jeugd. Drie dames-pensiongasten van be jaardencentrum Bachten Dieke show den modellen van modehuis Visser- Koole, nauwlettend gadegeslagen door hun mede-bewoners. Zij toonden japonnen, pakjes en mantels in tinten waarin een vleugje lente en zomer zich reeds aankon digde, verfrissend en rustige des sins. De modellen waren nagenoeg klassiek. De gevorderde leeftijd brengt - helaas - voor veel vrouwen ook bevordering van de omvangrijk heid de - gestalte mee, doch Visser- Koole had aan dit alles gedacht en de modellen waren er dan ook - met prijsvermelding - in de grotere en tussënmaten. Fons Kaan, die de show presenteerde had daar een dankbaar en plezierig karwei aan, want de amateur-mannequins sloofden zich uit om het programma vlot te doen verlopen. Ook aan corpulente en slanke he ren was gedacht. „De kok van Bachten Dieke zorgt vanavond niet voor de inwendige mens," had de heer W. Verduin, bedrijfsleider van Visser-Koole bij de aanvang gezegd, „maar hij gaat U vanavond iets van de uiterlijke verzorging laten zien." De kok deed het met zwier. Daar naast was er de hartveroverende charme van „Elly" en „Corrie", twee medewerksters van het modehuis, die toonden hóe de kleinkinderen gekleed kunnen gaan. I (VERVOLG VAN PAG. 1) De nieuwe KVP-minister stelde in Utrecht voor De afdelingen, kringen en werkgroepen van de KVP nog voor 1 juni te| laten rapporteren of de overeenstemming in de groep-achttien over eetl viertal politieke vraagstukken, overeen komt met de resoluties van dt| Arnhemse partijraad. Studiegroepen een onderzoek te laten instellen wat te doen aan de po] litieke duidelijkheid. Vooral het lagere KVP-kader raadsleden, afdelingsvoorzitters, KVP] leden van provinciale staten veel meer te raadplegen over menings- et| besluitvorming van de KVP-top. De partijraad in juni aanstaande te laten beslissen over de rapporten vat| de achttien en over het eventueel voortzetten van het gesprek binne: deze groep vertegenwoordigers van AR, CHU en KVP. Dr. A. Veerman, waarnemend voor zitter van 'de AR (de CH-voorzitter Tilanus was verhinderd) als speciale gast zaterdag bij de voorzitterswisse ling van de KVP aanwezig, kreeg van de nieuwe voorzitter te horen, dat diens partij blijft streven naar een al gemeen christelijke volkspartij in consequent vooruitstrevende geest. En dit in samenwerking met de AR en de CHU, een partij die zich zeker niet rechts wilde opstellen en zich evenmin naar het politieke midden wil laten drukken, aldus mr. Van der Stee. De avond tevoren had drs. G. Ne derhorst van de PvdA tijdens een politiek forum in Terneuzen de radi cale partij van drs. P. Bogaers, D'66 (Van een onzer verslaggeefsters) BREDA Tijdens een feestelijke bijeenkomst in hotel Cosmopolite te Breda is zaterdagmiddag afscheid genomen van de heer P. Kats in zijn functie van districtshoofd van de Me taalbedrijfsbond N.V-V., in het dis trict Breda. De vele bezoekers van de „receptie", konden tevens kennis maken met zijn opvolger, de heer F. Leemans. Deze was tot nu toe dis trictsbestuurder. Het nieuwe districtshoofd leidde de verschillende sprekers in. Bondslid D, Vuijk, die namens het hele district 6 sprak, prees de naar Den Haag vertrekkende heer Kats vooral als organisator. Inmiddels waren reeds vele bloem stukken binnen gedragen, was er al het een en ander geconsumeerd, een bondslid uit Domburg wegens zijn 40- jarig huwelijksfeest in de bloemetjes gezet en speelde de pianiste onver moeibaar evergreens en toppers. De heer P. v. d. Enden van de CMB sprak vervolgens namens de drie confessionele bonden in het district. Evenals de heer Vuijk bood hij een cadeau aan. De heer J. Jobse van de afdeling Goes dankte voor de be geleiding, die zijn afdeling van het scheidende districtshoofd heeft gekre gen. Voorts werd dank gebracht door de heer P. v. d. Broek namens de Bestuurdersbond Breda van het NW, door de heer Hendriks uit Sou burg en de heer Van Meel van de afdeling Tholen- en Clubbestuurderen en alle belang stellende duivensjarels van Zuid- Holland, zullen hier welkom zijn. (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG De 18-jarige J. H. uit Goes heeft uit het warenhuis te Middelburg, waar hij werkte, voor ongeveer 2600 gulden aan artikelen meegenomen. De buit bestond uit o.a. een keukenmachine, een weegschaal, een handstofzuiger, scheerapparaten, een trein, langspeelplaten en baby- zalf. H. stond gisteren terecht op de ziting van de rechtbank in Middel burg. Voor de officier van justitie, mr. P. Roscam Abbing, was deze gang van zaken aanleiding zich af te vra gen of er niet iets heeft ontbroken aan de controle in het magazijn van het warenhuis. „Eigenlijk zouden deze dingen onmogelijk gemaakt moeten worden. Zowel voor het per soneel als voor het publiek" meende hij. Later voegde hij hier aan toe, dat na navraag bij de politie inder daad een oppervlakkige controle bij het warenhuis bleek te bestaan. De jongen zit nu twee maanden in het huis van bewaring. Na een cel lulaire straf mag hij nu in de keuken werken. In het warenhuis was hij als hulp kok aangenomen. Het was zijn eerste baantje. Toen hij in dienst kwam bij het warenhuis was er echter in de keuken nog geen plaats voor hem. Hij werd tijdelijk als magazijnbe diende aangesteld. Dit werk beviel hem niet zo best. De raadsman van H., mr. P. K. Adriaanse vroeg zich af in hoeverre de overgang van de beschermde school naar de harde maatschappij een rol heeft gespeeld bij deze dief stal. Ook de raadsman was trouwens van mening, dat het wel heel ge makkelijk moet zijn geweest zoveel spullen in betrekkelijke korte, tijd weg te nemen. H. bewaarde de meeste artikelen thuis in een doos. Ook heeft hij zijn meisje rijkelijk van geschenken voorzien. Voor on geveer 1000 gulden gaf hij haar aan baddoeken, kandelaars en huishoude lijke benodigdheden, variërend van een cassette tot een blikopener. Al met al vond de officier van jus titie het niet eenvoudig in deze zaak een eis te stellen. Hij vroeg tenslotte 6 maanden gevangenisstraf (met af trek). waarvan 3 maanden gevange nis en 3 jaar proeftijd De rechtbank, onder presidentschap van mr. P. van Empel, zal 10 april uitspraak doen. Drieëntwintig jaar na de oorlog, hebben wij nog altijd geen kans ge zien interprovinciale België - Neder- landvluchten te organiseren Bijvoor beeld, wat het meest voor de hand ligt: de provincie Antwerpen tegen de provincie Noord-Brabrnt op af standen tussen vijf- en zeshonderd km van Breda en Tilburg, Iaat ons zeggen Bourges, Chateauroux enz. Hoe komt dat? Omdat er voor de organisatoren te veel werk aan is en (mogelijk) te weinig winst. Dit geldt in de eerste plaats voor onze zuiderburen, die al veel meer semi-profs zijn dan wij. Voor niks gaat het zonneke op. Het zou anders prachtig zijn, als de Fond club Zuid-Nederland er de Fondclub Antwerpen de koppen eens bij me kaar staken om de weg uit te stip pelen. Eén zo'n vlucht zou een hoogte punt van het seizoen kunnen worden. Ik kom op dit idee omdat ik zie dat er iets in die .ichting gaande en aan de knikker !s tussen de beroem de duivemaatschappij „Tinion et Li- berté" te Gent en de totaal onbeken de, doch uiterst wakkere P.V. „De Vrijheid" te Schiedam. Die willen een interprovinciaal concours België - Nederland organi seren van Wurzburg in Duitsland uit. De deelneming zal worden open gesteld voor alle liefhebbers, in re gel met de Bond en betaald hebben de hun contributie, in de provincies Oost-Vlaanderen en Zuid-Holland. Men moet maar op het vernuftig ge dacht komen van twee grote kladden duiven, die mekaar ergens moeten zien kwijt te geraken, want lussen Oost-Vlaanderen en Zuid-Holland liggen vele kilometers zout water, dat in dit geval niemands duiveland genoemd mag worden. Aan de krant werden de volgende berichten verstrekt: De datum waar op het concours zal worden gehou den is definitief bepaald op zaterdag 27 juli. Inzetten der duiven op 25 ju li. Op de persconferentie, die te Gent gegeven werd en die onder lei ding stond van ingenieur Ongenae, waren aanwezig afgevaardigden van de Belgische Duivenliefhebbersbond, het voltallig bestuur van df „Union et Liberté", die al meer dan honderd jaar bestaat, bestuurders van de af deling Oost-Vlaanderen, duivensport journalisten en (grote) kampioenen. Op 'e meest joviale manier (veel potten! den Br.) werden vele vragen gesteld en beantwoord. De voor naamste was wel: Waarom de zuid- oosterlijn in plaats van het gebruike lijke zuid-west? Nogal wiedes, zult U zeggen: omwille van de overvlucht natuurlijk. Dan kunnen de 'Ollanders beter op voorhand hun centen af ge ven. Honderd kilometer is toch al te straffe pekel. Ingeval er Hamburg gevlogen werd met de wind op de kop, waren de Belgen natuurlijk op voorhand ge klopt. Neen, zeggen de organisatoren, we moeten dezelfde afstand vliegen en wat blijkt nu? Dat Wurzburg in Mid- den-Duitsland precies evenver van Gent ligt als van Rotterdam, plm- 450 kilometer. Akkoord, we gaan verder: Met voorbeelden van vroeger, toen het de gewoonste zaak was zuid-oost te vliegen (dat was dan zekei in de tijd van Bismarck en Keizer Wilhelm - den Br.) werd aangetoond dat dit een goede lijn is. Zij ligt de duif zeer goed. Bijzonderlijk omdat ze minder last heeft van mist aan de kust, maar ook omdat ze niet te zwaar worden gehinderd door krui sende kladden duiven, vele honderd duizenden koppen sterk, die leder weekend gelost en gespeeld worden. Men had voorheen op deze lijn bij na geen verliezen en alles liep ge smeerd als een fluitje. Zonder nadelige gevolgen speelde men ook rustig de ene week zuid oost en de andere zuid-west. Ze kwamen naar huis als de Engelse weerlicht. Doch iet op, nu komt het: „De duiven gaan nu door de ligging van de beide provincies in een breedte front vliegen met voor alle kleppers een practisch gelijke afstand en dus redelijk gelijke kansen. Over 't alge meen is de wind in de zomer zuid west en zal het daarom juist zo fijn zijn, dat de duiven vanuit Wurzburg precies uit het oosten gaan arrive ren, derhalve midden in het breedte front, om daarna in verschillende richtingen kort bij huis te gaan uit waaieren. De Belze sjarels toonden zich hierover uiterst enthousiast en waren verheugd over de zo simpel gevonden neutrale basis". Ik borduur nog even voort: Voor het spel zelf zal de Belze internatio nale poule-brief, gedrukt ir Vlaams en Frans, gebruikt worden en wordt als bijzondere attractie voor de 'Ol landers op Belze manier gespeeld (rumsteelt met fritten, een goei pint er over neen enz. - den Br.). Onder andere is de duif die men bij het i'n- korven het eerst afgeeft ook de bo venste van de poulebrief. Deze mag men trouwens zelf niet invullen, dit ter meerdert controle want er zit natuurlijk overal kaf onder het ko ren. Er worden miezen, speciale poules, aangeduide en onaangeduide series enz. enz. verspeeld. De gewo ne poules lopen tot honderd gulden. Binnenkort hoopt het wakkere be stuur van de P.V. „De Vrijheid" in Rotterdam een persconferentie te beleggen over deze vlucht met en te gen de Belzen. Ook eventuele Bonds- Wel verre van spelbreker te zijn, juich ik dit internationaal contact van harte toe. Ik hoop dat er tien duizend duiven komen en dat er ge pould wordt met de schup. Maar ik raad noch de Belzen, noch de 'Ol landers aan interprovinciaal te pou- len voor de grote centen. Waarom? Wel omdat ik denk dat vee' meer nog dan anders het geva pleegt te zijn zijwind de prijzei zal verdelen. Ingeval van sterki zuidwestenwind, valt alles in he noorden van Zuid-Holland, daai helpt niks aan. En de streek van Oudenaarde en Ronse zit er los on der door. En daar is verreweg de meeste kans op. Mocht het anders uitvallen, 't is te zeggen mocht de wind noord-oost staan, geloof dan maar niet dat er wat te verdienen valt in Zuid-Holland. Dat zou spek zoeken zijn in een 'ondekot! In dat geval zijn de Belzen met alles lopen. Hetzelfde maakt men mee op Mar seille bij straffe noord-westenwind. Ik herinner mij dat een zekere Adolf Cloes in de streek van Marburg 1 2 en 4 internationaal vloog van vijf duizend duiven. Zijn vroege mannen zaten een halve dag los vooruit op kleppers als de „Kleine Asgrauwe" en de „Witpen" 'an Hector Desmet, de beste fondcracks ter wereld in die jaren. Nu was dat breedtefron' wel iets breder dan de afstand Gent- Rotterdam, dat zij volmondig toege geven. De afstand Oostende - Mar burg (en Kassei) is isschien wel vijfhonderd kilometer. Met het ge volg dat bij die hevige zijwind alles in Dui sland zat. Hoe kan Oost-Vlaanderen versüs Zuid-Holland toch nog normaal ver lopen? Als de wind zuiver noord west staat ofwel zuiver zuid-oost. Ofwel als het volkomen windstil is. Dat kan natuurlijk ook gebeuren, al is de kans niet groot. Laat ons daar dan maar op hopen. Want het initiatief is uitstekend. Hot had al veel eerder genomen moeten wor den. Allemaal goeie. den Bruinen. en ook de PSP uitgenodigd met zijl partij een progressieve concentratij te vormen. Hij kon deze Uitnodig): des te gemakkelijker plaatsen omd; drs. J. M. Aarden van de radicale:] een confessionele politieke groep: vorming tijdens dit forum van hand gewezen had. De PvdA is hieij bij, aldus drs. Nederhorst, zelfs reid voorlopig zijn politieke eisen li laten vallen in het belang van deij progressieve concentratie. Toch legi! hij voor het opnemen van de PSP i> deze concentratie enkele voorwaar den op tafel, vooral over de buiteif landse politiek, waarover de PSI sterk uitgesproken sociaal-pacifistij sche opvattingen heeft. De bestuursraad van de KVP koe behalve voorzitter Van der Stee i nieuwe vice-voorzitters: mej. G. KoJ uit Hoensbroek en de heren Th. LaaJ uit Hem/Venhuizen en drs. H. val Eisen uit Wassenaar. De heer Laan] KVP-radicaal, evenals de heer van der Gun uit Utrecht, voorhad vice-voorzitter en sinds zaterdag lia van het dagelijks bestuur. VerdeJ werden in het dagelijks bestuur i lid gekozen: de heer A. J. Hermes ui| Beverwijk, ir. J. L. Siepman Vught en drs. H. H. Veringa Heerlen. Th. Janssen uit Eindhovd werd als penningmeester benoemd, In deze nieuwe KVP-top hebh zowel KVP-radicalen als twee ledej van het Democratisch Centrum derland zitting gekregen. Het lijks bestuur van negen leden te] thans drie KVP-radicalen. Nadat i KVP-jongeren zaterdag een nieuJ bestuur gekozen hadden, noodzaiej lijk geworden door het uittreden vaif een aantal radicale jongeren, werfl de voorzitter van deze jongeren, J. J. W. Stienen volgens de statute] aan het dagelijks bestuur toegevoegii| „D'66 moet een deel van de sleute' tot partij vernieuwing in handen lejj gen van de groep-Aarden. Door onbesmette politieke verleden deze groepering de verlangde dooi] braak forceren. Nu immers zullen i kiezers de doorbraakfilosofie zien als een ordinaire verkiezing] smoes". Dit zei zaterdagmiddag H. van Mierlo, fractieleider in i Tweede Kamer van D'66, tijdens eeJ landelijke bijeenkomst van de demt| kraten in het Utrechtse jaarbeursre' taurant. Het liberaal-democratisch centra een groep VVD'ers, die de WD 1 progressiever willen maken, hee zich tijdens een algemene vergad] ring zaterdag in Den Haag in i motie aan het hoofdbestuur van VVD gekeerd tegen het meerma]ji| conservatieve optreden van de T voormannen en verzoekt het hoofd! bestuur dat eveneens te doen. In de motie staat onder meer, d het conservatieve optreden de'tege» standers wapens in handen geeft i VVD „rechts en conservatief' te n» men, dat ook bij de kiezers die ind: gewekt wordt dat dit in strijd is n het beginselprogram van de WDe dat door dergelijk optreden in ens stige mate afbreuk wordt gedaan a het liberalisme in Nederland. (Van onze correspondent) TERHOLE Onder geweldige 1 langstelling van de zijde der pa" chianen heeft pastoor Schoutens i dagmiddag afscheid genomen var parochie Terhole. Aanwezig wan daarbij de burgemeester van Honk nisse met echtgenote en deken KM mans. Onder leiding van de hoofdowfc] wijzer, de heer Steijaert werd in 14 dorpscentrum een zanghulde bracht. Muziekvereniging ExcelSj bracht enkele pittige marsen ten r hore. De heer J. Cornelissen, vM zitter van het feestcomité, sprak woord van hulde en dank tot de so dende pastoor en diens dienst!* die samen 32 jaar de belangen'1 Terhole hebben gediend. Be>®. ontvingen een geschenk onder co] vert. J Burgemeester van Hootegem brJ] namens de gemeente Ho:::*-] se dank voor het vele Ij] de dat pastoor Schouten dens zijn pastoraat voor de pare, te Terhole, en daardoor voor de 1 gemeente Hontenisse had gedasjj Deken Hoopmans bracht de scM| dende pastoor dank voor de zie®" Namens verschillende organise^ waarvan pastoor Schoutens geef lyk adviseur is geweest werd daa nog het woord gevoerd en we" cadeaus aangeboden. PARIJS (ANP) D gewone algemene vei van de internationale te ratie (ILTF) heeft zich met algemene stemme sproken voor „open" to De voorstellen van he van de ILTF, dat zich be; met het amateurisme, me king tot het organiser „open" toernooien en van de spelers zijn dooi gadering, een zestigtal a digden van nationale bon vaard. Kende de tenniswereld t( slechts professionals en am; de toekomst zullen ook in sport de „semi-profs" wil de „onafhankelijke" trede doen. De groep, die wordt aangeduid als >,geaut spelers", zai beperkt blijven moedelijk niet meer dan vijftig spelers tellen. Deze lige top-amateurs moeten ti 18 jaar oud zijn en dienen roep te hebben dat geen houdt met de tennissport. Tijdens de vergadering ii gehouden in het gebouw van mobielclub op de Place de corde, werd met algemem men de volgende uit drie pui staande resolutie aangenomc 1. Het begrip amateur zal haafd blijven in de reglemen de internationale tennisfeder komen kampioenschappen voor amateurs. 2. De nationale tennlsbond ben het recht zelf de status spelers en speelsters te bep 3. Er zal een beperkt aanta toernooien" komen, die goed behoeven van de ILTF onder ciën waarvan de toernooien len worden gehouden. Groot-Brittannië gaf enkele den geleden de stoot tot de wikkeling, door aan te kondi in 1968 in Engeland intern, toernooien zouden worden ge waaraan zowel profs als ai (Van onze sportcorrespond ACHTMAAL De omsta den hebben er gisteren vol medegewerkt de negende roi Achtmaal, die het organisa van de heren De Bruin, Spren Van Hassel tot stand hadc bracht, tot een succes te make was op de allereerste plaats stekende rennersveld in alle riën, de weersomstandigheden (Van onze sportcorrespond BREDA Twee belangrijke singen zijn er afgelopen zaten vallen, Yerseke kon de kam; vlag hijsen in de vierde B) en Seolto moest een stap maken van de derde naar de klas, door in Raamsdonksvec Good Luck te verliezen. D overwinning van Good Luck Sprang nog een week wachtt het zich definitief kampioen noemen, wanneer zij tenmins' uitwedstrijd bij Nivo Sparta w In de hoogste klas leverde een goede prestatie door het Beyeriandse S-H.O. gevoelig te ken". P. Faro stelde duidelij] kandidatuur voor het voorlop derlands zaterdagelftal wa morgen in uitkomt in een we tegen Wageningen door vier punten voor zijn rekening te I Arnemuiden werd verrassend gen door Amstelveen met de o goal, niettemin bleven de Ams ners nog onderaan de ranglijst, s-Gravenzande dat van S.S.S loor is de rode lantaarndrager genaderd. In de derde klas viel de bes! over Seolto dat in Raamsc veer, strijdend ten onder ging. Luck moest zijn plicht doen eventueel verlies van Sprang, kans te maken. P. Vermunt v het vonnis over de Zevenber ren, door de hattrick te verrii Sprang won bij Dinteloord, doo goal van Piet Paulides na de ri Het Oosterhoutse S.V.V ve De Meeuwen in eigen huis, wa Prestatie genoemd kan worden, zorgden Van der Ende, Van Vu) Tempelaars voor. In de vierde klas B kon Ye de bloemen in ontvangst n door een overwinning op Wolph dijk (6-1). Wolphaartsdijk en W dmge, dat verloor van Wissen blyven in de gevaarlijke zone. fandia behaalde een verdien? Eolijk spel bij Kapelle, en als Brabantse club in deze Zeeuws dehng hebben de Heiningers he slecht gedaan-

de Stem | 1968 | | pagina 6