Middelburg schakelt over op een hogere versnelling Stad is meest gediend met een algemeen ziekenhuis Veel lof voor scheidende burgemeester Eisen Aanvaring op Wester schelde Geschenk van aannemers Wiener Sangerknaben komen naar Hulst KVP, CHU en ARP niet achter motie van PvdA INDUSTRIETERREIN ARNEPOORT OFFICIEEL GEOPEND Standpunt van Vlissingse raad: Betere medische verzor ging Uitspraak nog geheim in afvloeiingsprocedure N.V. Watervoorziening V. V. Moharir che diensten WATER ;i nieuws uit', d en streek j pag. 3 - 5 j „Je bent een aparte zei Heinkenszand Kruisverenigingen gaan samen Gouden klank Troefkaart Hinderpaal Compleet Aan de stok Bethesda Hoeksteen Axels cultureel centrum Zeeuwse vervoerders steunen de motie-Bemmel Ziekenhuiskwestie Introductie van „Mini-Honda" in Bergen op Zoom Visser haalt motor op DAGbLAD DE STEM VAN ZATERDAG 30 MAART 1-966- Schiltman; er Niesten; IETR AN CHEMENT, JIDZANDE: dokter O. Tluis, tel. 01178-366; ;ANDE: dokter Buwalda, dokter J. v. d. Griek, e 27, tel. 2020: RG en OOSTBURG: dokter ïijckere te Oostburg, tel. tG: dokter Frumau tel. 2635 dokter Bil tel. 3619 zg. eter Bom tel. 2233 zondag; ir Griep tel. 6405. en NIEUWDORP: Kiviet 03. 3KERKE en KWADEN- kter Hole tel. 01193-262. J. 'S-HEERENHOEK OVE. jEWEDORP: dokter v. Op. 01105-280. krendskerke. WOL- [jk. heinkenszand: Maanen, tel. 01106-234. :n. hansweert. krab. en RILLAND-BATH: dok- tel. 01134-444. APOTHEKERS naard. tel. 5255. RG: Hummelen tel. 2134. N: Hamonn, tel. 2060. IN: Van der Sande, tel. 2066. 7, HOOFDPLAAT, BIER. :ter Llevens te IJzendijke, 266; JKE. BRESKENS, GROL Ossewaarde te Breskens, 1566. HERENARTSEN AMSLAG en SAS VAN ter J. Janssen, tel. 01155-488: NIEUW-NAMEN: dokter \Tieuw-Namen, tel. 01144-127" sch-VLAANDERENdok- an Veen te Oostburg, tel dokter Gakeer, tel. 01195- LJKVERPLEG1NG ILIPPINE en SLUISKIL; zekert té Sas van Gent, tel. ARDE, HONTENISSE en Tzuster Vereecken-Brugge- 01147-236; iT-JANSTEEN en NIEUW- ;uster Colsen te St.-Jan- 01140-2368 (b.g.g. 01140-32231 E. HOOFDPLAAT en BIER der Snel te Biervliet, tel 1 b.g.g. 0081 BRESKENS. CADZAND E: zuster De Jonge te Cad- 01179-367 (b.g.g. 0081: JRG. EEDE en SLUIS: zus- n te Aardenburg, tel. 01177- 008). TANDARTSEN EN: dokter De Vries, Bad- 107 te Vlissingen, tel. 01184- erdag 9-10 en zondag 11-12 mdag 31 maart Hansweert .55 uur, Terneuzen 3.45 en Vlissingen 3.16 en 15.37 eldinge 5.11 en 17.31 uur. 1 april Hansweert 4.59 en Terneuzen 4.18 en 16.38 ingen 3.46 en 16.06 uur. ge 5.40 en 17.59 uur. mze adverteerders) BOUWD MODEHUIS (MPERS HEROPEND Het modehuis Klumper nge Vorststraat 14 in Goes toe alleen heren- en jon- ,g verkocht, startte giste- n geheel verbouwde zaa» :t de verkoop van dam sconfectie. Ter gelegenM' erd in de modern ingencn- een receptie gehouden. ■vete Drs. Dirker, een beetje verrast door de volle galop van het paard, steekt trefzeker het industrieter rein open. HANSWEERT Ter hoogte van Walsoorden op de Westerschelde heeft een aanvaring plaatsgevonden tussen de Ned. coaster Schieborg en het Ned. motorschip Flandria, groot 900 ton, eigenaar Koelman. De Flandria liep daarbij zware schade aan de zij op en werd binnen gesleept te Hansweert door het Ned. motorschip Tijgerhaai van het ber gingsbedrijf L. Polderman. Van de Schieborg was de kop totaal in me kaar. (Van onze correspondent) GOES De dagelijkse besturen van de drie Provinciale Kruisvereni gingen (De Provinciale Zeeuwse Ver eniging „Het Groene Kruis", de pro vinciale bond „Het Zeeuws Wit-Gele Kruis" en het „Zeeuws Oranje-Groe ne Kruis") zijn overeengekomen hun krachten te bundelen, teneinde te ge raken tot de oprichting van een zo genaamde Provinciale Zeeuwse Kruisraad. Het concept-statuut voor een der gelijke kruisraad werd goedgekeurd en zal binnenkort worden getekend- Een werkgroep zal worden samen gesteld die een en ander nader zal uitwerken en voorstellen zal ont werpen, die door de besturen zullen worden beoordeeld. Verder is beslo ten éénmaal per drie maanden als dagelijkse besturen te vergaderen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG ,,De Zeeuwse hoofdstad heeft een hogere ver snelling gekozen." Zo typeerde burgemeester mr. J. Drijber in een feestelijke bijeenkomst het eigenlijke startmoment van de industrialisatie in Middelburg. Het nieuwe industrieterrein, Ar- nepoort geheten werd officieel geopend en dat gebeurde met een stootbeweging. De stoot werd geplaatst door drs. F. W. Dirker, directeur voor de re gionale industrialisatie van het mi nisterie van Economische Zaken. De hoge ambtenaar zat op een versierde sjees, naast een bedreven menner in Zeeuwse dracht, en voerde een num mertje ringsteken uit, dat tengevol ge had dat de in fraaie letters uitge voerde naam „Arnepoort" op het via duct, dat het industrieterrein met Middelburgs nieuwe woongebieden verbindt, zichtbaar werd. Na een rondrit over het nieuwe in- vooral bestemd voor de rand-indus is en waarin door allerlei overheden bijna tien miljoen gulden is geïnves teerd, begaf een feestelijk gezelschap zich naar de Middelburgse schouw burg, waar een blijde woordenstroom een aantal sprekers naar de mond welde. Burgemeester Drijber tastte diep in de historie van de Zeeuwse hoofd stad en herinnerde eraan dat de naam „Arnepoort" in de 12e eeuw al een gouden klank had. Helaas met de verzanding van de Arne rinkelden de dukaten steeds minder, doch iedereen hoopt dat een nieuwe bloeiperiode voor Middelburg is aan gebroken, op de oude leest, de kans die het Scheldebekken biedt. De bur gemeester had hele reeksen mensen te bedanken en dat deed hij op voor treffelijke en charmante wijze. „Te genwoordig is het tot stand brengen van zo'n groot project een zaak van teamwork", zei hij, „en niet van al lerlei afzonderlijke mensen". Drs. Dirker gaf hem waardig par tij, door te wijzen op de enorme troef kaart die Midden-Zeeland bezit in de vorm van het Zuid-Sloegebied. Middelburg, aldus drs. Dirker ligt ten opzichte van wat „Vlissingen-Oost" wordt genoemd, nog iets gunstiger dan Vlissingen. Een krachtige indus triële ontwikkeling van Vlissingen- Oost zal zich dan ook in Middelburg doen gevoelen en in een later sta dium wellicht ook in Goes. Drs. Dir ker noemde het de verdienste van Middelburgs vroede vaderen, dat zij dit van meet af aan hebben onder kend en er hun beleid duidelijk en concreet op hebben afgestemd. Met de gebeurtenis van gisteren mag Middelburg zich beroepen op het bezit van een eigen groeipool. De (Van een onzer verslaggevers VLISSINGEN „Samenwerking tus sen de twee Vlissingse ziekenhuizen zouden wij thans niet bevorderen als ivij de gemeente Vlissingen als een derde participant in een gezamenlijk bestuur zouden aanmelden. Ik hoop wel dat liet standpunt van de raad, dat de stad het meest is gediend mei een algemeen ziekenhuis, bij de be sturen van Bethesda en St.-Joseph weerklank zal vinden". Met deze woorden besloot burgemeester drs. D. Roemers vrijdag een langdurig de Bat, dat de raad aan de ziekenhuis- kwestie wijdde. Eerder had de heer Roemers erop ge- Wezen dat beide ziekenhuisbesturen een eigen autonoom beleid Veteren en «aar uiteraard ook verantwoordelijk woor zijn. De gemeente kan daarin geen rol vervullen. Hij zei, dat het college niet op de hoogte was van iet resultaat van het verder overleg van de twee besturen, urgemeester Roemers wees er op, at het streven naar grotere eenhe- ®n. °P het gebied van ziekenhuizen n het gehele land nog van zeer re- ute datum is. Voor hem was het dan ook een vraag of het „point of no return", zoals door Bethesda is scsteld, inderdaad wel is bereikt. "0 wees in dit verband op een rap- P°«, dat hem uit de gemeente Zut- pnen had bereikt. Daar hebben twee ziekenhuizen gefuseerd en de reeds gemaakte afzonderlijke kosten voor genomen Het door de besturen gestelde, dat de beide ziekenhuizen ook wanneer ze apart blijven dour de bevolkingsgroei op den duur toch groter zullen worden, noemde hij een illusie. „Beide zullen van ge ringe omvang blijven, want zelfs in 1980, als Vlissingen zoals geraamd 60.000 inwoners zal tellen, zal de totale behoefte toch niet verder gaan dan 300 tot 500 bedden. De zieken huisbesturen hebben dit gesteld op 600 tot 700". De heer Roemei s herinnerde er voorts aan, dat het vaststaat, dat de beide betrokken landelijke instan ties, het ministerie van Volksgezond heid en de ziekenhuiscommissie, het zeer op prijs zouden stellen, dat de beide ziekenhuizen elkaar zullen vin den. „De twee ziekenhuisbesturen willen wel, maar ze houden allebei vast aan hun eigen standpunten en dat is de hinderpaal", aldus de heer Roemers, die hierna het idee lanceer, de, dat het inschakelen van wijze en natuurlijk derzake deskundige man nen wel eens tot het beoogde doel zou kunnen lei-den. Over een eigen standpunt liet de heer Roemers wei nig twijfel bestaan: „Een groot zie kenhuis zal een betere medische ver. zorging kunnen bieden. Er is geen deskundige in het land, die dat te- gespreekt". De heer P. v. d. Ven (KVP) wees op de wenselijkheid, dat bij een even tueel samengaan van de besturen men zeker ook tot een democratise ring in en om het bestuursbeleid van beide ziekenhuizen zal moeten ko men. De heer v. d. Ven zei in dit ver band te denken aan de instelling van een raad van advies en bijstand. De heer S. Joustra gaf uiting aan z(jn instemming met de dezer dagen door de voorzitter van de NKV-afdeling eerste bedrijven hebben zich al op het terrein gevestigd. In snel tempo verrijzen in de nabijheid nieuwe woonwijken, die door een viaduct linea-recta te bereiken zijn. Vanuit deze groeipool zal in de toekomst een weg naar het Zuid-Sloe voeren, waarmee de infrastructurele legpuz zel compleet is. De bouw van een via duct in deze weg is, zo werd in het voorbijgaan opgemerkt, al aanbe steed. Middelburg-zuid, het nieuwe woon gebied, zal nog een andere slagader krijgen, die de wijk met het oud- Middelburg verbindt. Er is alle kans dat nog dit jaar wordt begonnen met de bouw van een nieuwe brug over het kanaal door Walcheren. Middelburgs industrieterrein is een compeet geheel. Er zijn: diep vaar water, een spoorweg, een rijksweg, een insteekhaven en woningen voor de mensen die werk zullen vinden in de bestaande en nog te vestigen industrieën. Een loskade ontbreekt nog, maar die komt. Het industrie terrein, dat nu 120 hectare groot is, maar kan uitdijen tot 170 hectare, is vooral besemd voor de rand-indus- trieën die zullen gaan ontstaan in de schaduw van de zware industrie in het Sloegebied, maar ook voor basis- bedrijven zoals „Hercules". Middel burg is dan ook met één stoot in de ring, bij de feiten van vandaag en morgen beland. Dat was reden ge noeg voor de gemeente om een klinkende feestdag te organiseren. TERNEUZEN De raad van com missarissen van de N.V. Industrie watervoorziening „Zeeuwsch-Vlaan- deren" deed gistermiddag een eerste uitspraak over de te volgen afvloei ingsprocedure b(j de vermindering van het personeelsbestand met 3" werknemers. Hierbij vormde de eis van de Zeeuwse gedeputeerde A J. Kaland, ontslag voor 37 personen per 1 mei, de basis. De uitspraak, die ge heim is, zal ter kennis worden ge bracht van de ambtenarenbond, die de raad van commissarissen vervol gens van advies zullen dienen. Daar na, vermoedelijk over een week, volgt de definitieve beslissing over de te volgen procedure. Volgende week woensdag zal de raad van com missarissen overleg plegen met de bonden. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De aanne mersbedrijven die een wezenlijk aandeel hebben geleverd in de totstandkoming van het indus trieterrein „Arnepoort" hebben het gemeentebestuur van Mid delburg gisteren een bedrag van f 6000.- aangeboden. Als de raad deze gift^ eenmaal heeft aanvaard, zal er zo deel de burgemeester Drijber mee een passende bestemming voor worden gezocht. Vlissingen, de heer J. Michielsen, afgelegde verklaring, waarin deze had gesteld, dat een deskundige kring niet competent is tot een oordeel m deze kwestie. De heer Joustra kreeg het aan de stok met wethouder I. Filius toen hij opmerkte, dat kerkelijke en andere betrokken instanties in het verleden hebben gefaald in een kritische be geleiding van het doen en laten, van de ziekenhuisbesturen. Hoewel de artsen en specialisten de besturen tot tweemaal toe op de wenselijk heid van samengaan wezen bleven de besturen in hun ivoren toren zitten zo zei de heer Joustra, die hier nog aan toevoegde, dat terwijl juist de kerken het nu over moderner vor men van samenleving hebben men de ziekenhuisbesturen maar laat voortmoddren naar het model van het rijke Roomse leven. Dat was te veel voor wethouder Filius, die de heer Joustra onderwees, dat het juist de Prot.-Christelijke en katholieke groeperingen in Vlissingen zijn, die m de laatste 35 jaar de medische zorg m Vlissingen op een zo uitmun tende wijze voor hun rekening heb ben genomen. I>e heer L. Koster (PSP) informeer de net college nog over het standpunt van Bethesda als dit ziekenhuis sta tutair, als gevolg van een legaat, niet meer gebonden zou zijn aan het in stand houden van een „christelijk ziekenhuis". Op de vraag van de heer Koster of men dan bereid zou zijn tot een algemeen ziekenhuis, had het bestuur van Bethesda „nee" gezegd, aldus de heer Koster. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De voorzitter van de stichting Cultureel Centrum te Axel zal donderdagmiddag om 16.00 uur de hoeksteen van het in aanbouw zijnde cultureel centrum aan het John F. Kennedyplein officieel plaat sen. Tevoren zal een bijeenkomst voor de genodigden zijn de raad zaal van het stadhuis. Vandaar zal men zich gezamenlijk naar de bouw plaats begeven. (Van een onzer verslaggevers) HULST Tijdens een bespreking van de kunstkring met burgemeester P. Molthoff te Hulst en een functio naris van de stichting Zeeland is be sloten om de Wiener Sangerknaben uit te nodigen naar Hulst te komen voor de verzorging van een uitvoe ring in de basiliek. Een definitieve datum heeft men nog niet kunnen vaststellen. Hier over zullen wij mettertijd nader be richt geven. (Van een onzer verslaggeefsters) HEINKENSZAND „Het is rot dat je weg gaat- We willen je niet vergelijken met een kapitein die als eerste het schip verlaat. Wij zien je als een goed stuurman, die het schip voor de storm de veilige haven in loodst". Deze fraaie woorden en ver gelijking werden door sprekers (met de herindeling in het achterhoofd) gebruikt op een bijeenkomst in de Taverne van Heinkenszand. Ze waren bestemd voor burgemeester N. Ei sen van Heinkenszand, die 1 april „het schip" gaat verlaten om koers te zetten naar het Noordhollandse Laren. De heer Eisen is met ingang van 1 april tot burgemeester van deze rond 14.000 inwoners tellende ge meente benoemd. Van verschillende kanten werd er bij dit afscheid op gewezen, dat Laren typisch een dorp is voor burgemees ter Eisen, en andersom. Burgemeester mr. F. Huber van Goes b.v. drukte zich tegenover zijn collega als volgt uit: „Als er één gemeente geschikt is voor die aparte Eisen, dan is dat het kunstenaars dorp Laren. „De heer Huber kon ge loven, dat het vertrek van burge meester Eisen voor de bevolking van Heinkenszand een heel ding is. Burgemeester Eisen deed bijna ne gen jaar geleden zijn intrede in Hein kenszand. Het raadslid De Leeuw herinnerde zich de middag van de installatie nog goed. „Toen u in de auto aankwam, stonden we nieuws gierig voor het raam te kijken. We waren zeer benieuwd naar de figuur, die eruit zou stappen", zo vertelde hij. En hij voegde er later waarde rend aan toe: „U bent van een suk kelaar tot een flinke burgemeester uitgegroeid". Met minder woorden, maar net zo gemeend, prees gemeentesecreta ris J- J. Meulendijk de vriendelijk heid van de burgemeester. Dat de heer Eisen ook in Zeeuws verband verschillende werkzaamheden heeft verricht werd aangehaald door mr. dr. A. J. J. M. Mes. De scheidende burgemeester was o.a. lid van de Culturele Raad, lid van de stichting Cultuurspreiding Zeeland en de „Kunstmoeder" van de Zeeuwse beeldende kunstenaar, zoals één van de sprekers zei. Wethouder M. Grim sprak zijn waardering uit over de eenvoudige wijze waarop burgemeester Eisen de mensen tegemoet treedt. „U mag trots zijn op het vergrote en ver nieuwde Heinkenszand" vond de wet- nieuwde Heinkenszand" vond de wet houder verder. Bij alle hulde werd ook mevrouw Eisen betrokken. Behalve waarde rende woorden waren er ook bloemen en cadeaus. Gesproken werd verder namens de verschillende kerken, namens het on derwijzend personeel in Heinkens zand, namens de stichting Opbouw West - Zuid - Beveland en verschil lende andere verenigingen, diensten en instellingen. Burgemeester Eisen verzekerde alle aanwezigen dat hij en zijn gezin straks vanuit Laren met grote vreug de en dankbaarheid aan de Zeeuwse tijd zullen terugdenken- OP DE FOTO Burgemeester Eisen draagt de ambtsketen over. Mevrouw Eisen (rechts onder) kijkt toe. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De Zeeuwse wegvervoer ders, gisteravond bijeen op een con tactavond van de N.O.B.-wegtrans- port, afdeling Zeeland, in „De Prins van Oranje" te Goes, hebben staats secretaris Keyzer van Verkeer en Waterstaat een telegram gestuurd, Hierin wordt adhesie betuigd aan de motie, die in een protestvergadering in Bemmel van bijna 800 verontwaar digde internationale beroepsvervoer ders is aangenomen. In de motie wordt een uitvoer van het plan-Leber rampzalig genoemd, Bovendien wordt staatssecretaris Keyzer ervan beschuldigd grove fou ten te hebben gemaakt tijdens zijn onderhandelingen met minister Le ber. Zoals bekend zal maandag a.s. als gevolg van de Nederlands-Duitse overeenkomst het internationaal weg vervoer naar en door Duitsland ern stig worden beknot. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De afdelingsbe sturen van KVP, CHU en ARP heb ben zich niet achter de motie gesteld van de PvdA-afdeling Vlissingen, waarin met klem werd aangedron gen op de stichting van één algemeen ziekenhuis voor Vlissingen. In een brief aan het PvdA-bestuur in ant woord op het verzoek om adhesie, stellen de drie eerder genoemde be sturen weliswaar, dat wil de zieken huisaccommodatie in Vlissingen uit groeien tot grote streekvooi-ziening, de bouw van één groot ziekenhuis gewenst zou zijn, maar zij voegen daar direct aan toe, dat bij een groter „voorzieningenpakket" ook de kosten hoger zullen zijn. „Na het inwinnen van uitgebreide informaties kunnen wij uw mening betreffende het geldverspillend ka rakter van de afzonderlijke bouw plannen van de beide ziekenhuizen niet delen", aldus schrijven de drie besturen. Indien de plannen tot de bouw van de twee ziekenhuizen toch doorgang zouden vinden, dan achten zij het mogelijk dat bij een intensieve sa menwerking en een goede taakverde ling het voorzieningenpakket ter vervulling van een streekfunctie aan vaardbaar benaderd kan worden. Het federatief samenwerkingsverband van de beide besturen in welke vorm dan ook, wordt wenselijk geacht. De drie besturen besluiten de brief met de opmerking: „Met waardering voor hetgeen de besturen in de afgelo pen jaren tot stand hebben gebracht spreken wij ons vertrouwen uit, dat zij ook deze zaak in het belang van de volksgezondheid, met voorbijzien van de onderlinge verschillen tot een goede oplossing zullen brengen". (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM Met een show op zaterdag en zondag in haar garage te Bergen op Zoom zal de n.v. Garage Van Dongen-Jonkers de Hon da N360 („Mini-Honda") introduce ren. Het garagebedrijf, dealer voor West-Brabant en Zeeland van Honda, heeft de beschikking over enkele van de eerste wagens van dit type, die de Hondafabrieken hebben geëxpor teerd. Op de show zal ook de Honda GT, de race-uitgave van de S800( die vo rig jaar al veel opzien baarde) te zien zijn. Het is de enige wagen van dit type, die op de Nederlandse wegen rijdt. De wagen zal maandag a.s. door Rob Siotemaker worden getest op het circuit van Zandvoort. Valt de test goed uit, dan zal het garagebedrijf overwegen ook deze wagen op be stelling te gaan leveren. De „top" van deze volledig voor het racen uitgeruste wagen ligt bij de 200 kilometer. Ook de versie 1968 van de S-800 zal present zijn. Maar de „stunt" is de mini-Honda, een aantrekkelijk maar merkwaardig wagentje: 360 c.c., geforceerde lucht- koeling, directe besturing, nauwelijks 3 meter lang en bladvering. Het is een compact 4-persoons wagentje, waarvoor de koper bijna 4900 gulden neertelt. BRESKENS De Arm 14 met schipper J. Seereveld uit Arnemui- den heeft tijdens het vissen aan de Tortonbank 'n vliegtuigmotor in zijn net gekregen. Deze motor die afkom stig was van een Engelse bommen werper is in de haven van Breskens aangevoerd. ,DE industriële groei in Zeeland is niet in overeenstemming met de in vesteringen, die daarvoor door de overheden, provincie en gemeenten, worden gedaan. Er wordt heel veel geld gestoken in bruggenbouw, aan leg van wegen, enz. en toch komen, een enkel geval uitgezonderd, de particuliere ondernemers niet. Om de industrialisatie van Zeeland snel ler op gang te brengen, zou daarom naar mijn mening de overheid hier zelf nieuwe industrieën moeten stichten of helpen stichten door er geld in te steken. Een goed voor beeld daarvan geven de nieuwe DAF- fabrieken in Limburg waarin de 0- verheid via de staatsmijnen deel neemt". ALDUS de Indiase regeringsambtenaar V. V. Moharir (34), die met een aan tal studiegenoten van het Institute of Social Studies te Den Haag, deel neemt aan een meerdaags bezoek aan Zeeland. „We bekijken o.a. een scheepswerf en ook de Dow in Ter neuzen. Bij de excursies naar deze en andere projecten gaat het ons natuurlijk niet om de zuiver tech nische aspecten. Wij zijn geen inge nieurs, maar administrateurs. Voor ons is dus van belang te weten welke rol de overheid en de overheidsad ministratie in al deze zaken speelt. Wij zijn vooral ook naar Zeeland ge komen omdat de provincie hier werkt met een voor het hele gebied samen gevatte planning, ook op langere termijn. WIJ zijn zeer geïnteresseerd hoe in deze plannenmakerij de sociale, eco nomische en technische belangen met elkaar in evenwicht worden gebracht. Daarover hebben we reeds gediscus sieerd met o.m. de commissaris der koningin, mr. J. van Aartsen, gede puteerde jhr. mr. T. Schorer, die in het provinciaal bestuur is belast met de ruimtelijke ordening, en drs. M. Verburg, de directeur van het Eco nomisch Technologisch Instituut voor Zeeland. IK ben graag in Nederland. Eerder was ik in de Verenigde Staten twee jaar Frankrijk, Engeland en de Scandinavische landen. Ofschoon de economische ontwikkeling hier nog niet zo'n peil heeft bereikt als in die landen, ben ik hier graag, omdat men in Nederland sociaal veel verder is dan in andere landen. Het contrast rijk-arm is hier veel min der scherp terwijl in het persoonlijke vlak de Nederlander veel eenvoudi ger is en veel minder arrogant als hij spreekt over zijn land dan dege nen, die ik bijvoorbeeld heb ontmoet in Frankrijk en Engeland. Dit is ove rigens allemaal frank en vrij ge- zegd en niet om bij de Nederlanders een goeie beurt te maken. OOK het leven is hier nog zoveel rus tiger dan bijvoorbeeld in de stad waar ik vandaan kom, n.l. New Delhi met drie en een half miljoen inwo ners, Alleen al om je daar door de stad te bewegen is een verschrikke lijke opgave".

de Stem | 1968 | | pagina 3