Matthaus Passion" in Zeeland onbedreigd id-Beveland US eind< ieuw 1 Nieuwe huisvesting voor gemeente-administratie GOES Regionaal Bouwcentrum in Maastricht AXEL TERNEUZEN LUCKY LUKE EN iLUISKILBRU ORDT NIET 1EBRUIKT Meei nieuws stad en op pag. LECTOR N. leen zucht 55 HULST DE JEUGD BRUG Dagblad De Stem Ka tli. Bond van Vervoerspersoneel Herv. en gerei. kerk Ds. P. Joziasse inter pro vinei aal vormingswerker De raacl„Zwembad klemmende zaak" Strop voor Zeeland Kapitaal gemeente Kortgene kan 3 ton „teveel" niet besteden Uitslag van de tentoonstelling van paasvee te Oostburg Te Goes, na ruil met gasthuis j Beroepingswetj V.T.M. sla Nieuwbouw L.T.S.'ers voeren actie voor Dierenbescherming HOOGWATER Vi VANDAAG Stukje geschiedenis te s-Heer Arendskerke onder slopershamer Nog dit jaar Tussenwet] e regelt bloedproef MORGEN Niet duurdi streel 3 DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 28 MAART 1968 (Van een onzer redacteuren) MIDDELBURG - AARDENBURG- HULST In sommige steden die kunnen bogen op een Matthaus- passion-traditie komt telkenjare de vraag op, of men wel tot in lengte van jaren met de muzikale herop voering van het lijden des Heren moet doorgaan. Voor de Zeeuwse uitvoeringen van de „Matthaus-pas- sion" komt de vraag: doorgaan of niet? evenwel nog lang niet aan de orde. In Zeeland klinkt het magistrale werk van Johann Sebastian Bach op drie plaatsen. In Hulst, waar men de oudste traditie 'heeft en in Aar denburg wordt elk jaar de Matthaus- passion uitgevoerd. In Middelburg klinkt sinds enige tijd de Johan nes-Passion, onder directie van de veelbelovende Jo Ivens. De bezoekcij fers, voorzover bekend, vctonen een lichte neiging om te stijgen. Repre sentatief is Aardenburg. In 1965 wer den er voor de uitvoering van de Matthaus-Passion in totaal 727 kaar ten verkocht; in 1966 waren het er 813 en in 1967 meer dan 880. Dit jaar beweegt het bezoekersaantal zich rond de negenhonderd. In Hulst wordt de uitvoering van de „Matthaus-Passion" elk jaar op nieuw door zo'n duizend mensen bij gewoond. Hulst is dan ook voor Zee land wat Naarden voor centraal-Ne- derland is. Opvallend is het grote aantal bezoekers uit Brugge, Antwer pen, Leuven, Bergen op Zoom en Rotterdam. De Passion-traditie is in Hulst voor al gegrondvest door de vermaarde dirigent Eduard Flipse, wiens repu tatie borg stond voor een muzikaal hoogstaande uitvoering. Kenmerkend voor de uitvoeringen te Hulst is de kwaliteit van de solisten. Interna tionaal beroemde zangers en zange ressen hebben aan de „Matthaus"- uilvoeringen in de prachtige uasiliek van Hulst meegewerkt. De Matlhaus-uitvoeringen in Hulst trekken ook jeugdige toehoorders. Dit jaar was de belangstelling iets min der, maar symptomatisch is dit niet. Middelburg is de laatste in de kleine rij van Zeeuwse steden, waar een Passion wordt uitgevoerd. Hier wordt de Johannes-Passion ten gehore ge bracht. Hoewel deze minder bij het grote publiek aanspreekt dan de Matthaus-Passion, is de belangstel ling voor de uitvoeringen iri Middel burg toch verheugend groot. De kwa liteit van de uitvoeringen doet niet onder voor die in andere Nederland se steden. Het staat wel vast, dat het niet alleen de muzikale schoonheid van Bachs Passionen is, die een talrijk publiek aanspreekt. Men beschouwt een gang naar de Matthaus- of Jo hannes-Passion als een daad van geloof. „Het is het lijden des Heren meebeleven", zo typeert men het vaak. Toch rechtvaardigt dit niet de verwachting, dat men evenveel succes zou hebben als men bijvoorbeeld de „Messias" of het Weihnachtsorato- rium op het repertoire zou nemen. Deze werken spreken, ondanks hun religieuze geladenheid, toch een klei ner aantal mensen aan. Zeeuwse toonkunstenaars betreuren dit wel eens, omdat via de religieuze mu ziek een brug geslagen zou kunnen worden naar een riikere muziekcul tuur in de provincie. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steensfraat 14, Hulst, tel 01140-2377. - Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 -8030. EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (Inspecteur), Breifnerstraat 11, Terneuzen, tel. 01150-4281. Th. de Bakker. Potgieterstraat 3, Terneuzen tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Fr. v, Waesberghestr. 37, Hulst, tel. 01140-3168. M. Bogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170-2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. J. Hüsken, Breitnerstraat 81, Terneuzen, tel. 01150-3256. J. Robesin, Kijkuit 18-20, Axel, tel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg, tel. 01180—7764. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100-5689. (Van een onzer verslaggeefsters) ,.Een steeds kleinere groep moet de lasten dragen van een steeds gro ter wordende groep ongeorganiseer den". Tot deze conclusie kwam dis- trictsbestuürder L. W. Benders van de Nederlandse Katholieke Bond van Vervoerspersoneel op een ledenver gadering van de K.B.V. afdeling Goes in café Baarends. De heer Ben ders gaf een uiteenzetting over het financieel beleid van het hoofdbe stuur. Gesproken werd over steeds terugkerende contributieverhogin gen, die nodig zijn om de stijgende uitgaven van de bond zoveel moge lijk op te vangen. De plaatselijke afdeling heeft voor het boekjaar 1968/1969 een sluitende begroting. Er is een post diversen van 9 gulden in opgenomen. De pe riode van 10 oktober 1966 tot en met 15 maart 1968 kon worden afgesloten met een batig saldo van 303.84 gul den. Uit het jaarverslag over 1966/1967 van de secretaris blijkt, dat hei le dental van de afdeling weinig ver anderingen heeft ondergaan. Na de behandeling van het huis houdelijke gedeelte van de vergade ring werd van gedachten gewisseld over diverse landelijke bonds-proble- men. Daarbij kwam o.a. de verhou ding georgamseerden-ongeorgani - seerden aan de orde. Gesproken werd ook over de. volgens de vergadering, grote verschillen in contributie aan bonden binnen het N.K.V. Gewezen werd ook op de, volgens sommige leden vrij hoge contributie, die de leden van de K.B.V. betalen in ver gelijking met de contributies, die leden van zusterorganisaties bij de andere vakcentrales moeten voldoen. BREDA Op 31 maart wordt in de gereformeerde kerk van Breda een bevestigingsdienst gehouden. Dat is op zichzelf niet zo'n opzien barend gebeuren, maar dat wordt het wel, Wanneer dit het resultaat is van een samenwerkingsvorm tus sen de hervormde en gereformeerde kerk in Noord-Brabant en Limburg. Beide kerken hebben n.l. besloten om een bedrag beschikbaar te stel len voor vormingswerk vanuit de protestantse kerken in Noord-Bra bant :n Limburg. De commissie „Vormingswerk in het Zuiden" be noemd door de provinciale kerkver gadering en particuliere synode werkte enige tijd aan een plan, om de wens van de kerken gestalte te geven. Men vond ds. P. Joziasse tot nu toe legerpredikant in Weert be reid om dit werk in de kerkprovin cie aan te vatten. Ds. Joziasse gaat voor de helft van zijn tijd werken als vormings leider aan het vormingsinstituut Bou- vigne te Breda en krijgt de andere helft van zijn tij 1 beschikbaar voor het werk van de beide protestantse kerken. Het deel van de werkzaamheden van de vormingsleider, dat geschiedt in opdracht van de commissie „Vor mingswerk in het Zuiden" zal ook onder verantwoordelijkheid van deze commissie geschieden. Voorlopig zal drs. Joziasse voor 2 jaar in deze situa tie werken, om na te gaan of er be hoefte is aan vormingswerk binnen de kerken. Hiertoe zal hij de kerken voorlichten, over de noodzaak en de waarde var. vormingswerk. Bij be staande stukken toerustingswerk zal ds. Joziasse willen helpen bij verdere uitbouw en concretisering. Zonder volledig te zijn kang edacht worden aan cursuswerk met predikanten en andere ambtsdragers, al dan niet ge specialiseerd; aan het werk met verschillende beroepsgroepen; het werk met vrijwillige jeugdleiders, enz. De Commissie Vormingswerk in troduceert ds. Joziasse graag bij de kerkeraden en andere colleges in of buiten de kerken, die van zijn dien sten gebruik kunnen en willen ma ken. In de komende periode is er de mogelijkheid om ds. Joziasse, die daartoe graag uitnodigingen ont vangt, hiervoor op bezoek te vragen. Hij zal graag komen spreken over zijn werkopdracht en over de moge lijkheden, die er voor de verschil lende gemeenten en groepen zijn. De commissie „Vormingswerk in het Zuiden" verheugt zich, dat ds. Joziasse op 31 maart ook kerkelijk tot zijn werk ingeleid wordt in een dienst, die een „gezamenlijk" karak ter zal dragen door de gezamenlij ke verantwoordelijkheid die de ker ken hiervoor dragen. Heinkenszand (Van onze correspondent) In de openbare raadsvergadering der gemeente Heinkenszand drong de raad aan op een spoedige realisering van het zwembad. Zelfs waren er die als tussenoplossing hun gedach ten lieten uitgaan naar een instruc- trr>bacl. Burgemeester N. W. Elzen achtte het laatste niet verstandig, aangezien daarmede de kans op een zwembad dubieuzer zou kunnen gaan worden. i De heer Heijboer beklaagde zich over het geval, dat er onvoldoende open heid was betracht t.a.v. de sloop dei openbare lagere school en het aldaai oprichten van een winkelcentrum. Burgemeester Elzen bracht echter naar voren, dat officieel van de zijde van de middenstand niemand had ge ïnformeerd, zodat dit verwijt volko men ten onrechte was. Van een win kelcentrum aldaar zal in het geheel geen sprake zijn. Wel zal de open- gekomen plaats een uniek bouwpunt zijn voor kleinere winkels. Bij de ingekomen stukken bleek, dat b. en w. bij Zegam hadden geïnfor meerd over de aansluiting bij het aardgas. De kosten hiervan zijn nog niet bekend, doch de hoop bestaat, dat dit project verwezenlijkt kan worden. Tevens besloot de raad adhesie tt betuigen aan het verzoek van Ter neuzen aan G.S. om de veerdienst Terneuzen-Hoedekenskerke te hand haven. Voor de nieuw te bouwen openbare lagere school werd als plaats aan gewezen een stuk grond liggende aan de Mr. Dr. Meslaan. Tevens is de goedkeuring .ontvangen om i.p.v. een dridklassige school thans vier lokalen te bouwen. Het bouwen laat echter nog op zich wachten, aange zien. het financiële gedeelte moeilijk rond te krijgen is. Subsidieaanvragen van de Stichting Padvindsters. en Padvinderskam- peercentrum Zeeland en van de VVV Zuid-Beveland werden ingewilligd. Het Groene Kruis krijgt een extra tubsidie tot het bedrag van het na delig slot van 1966, t.w. f 612,43. Hierdoor is de vereniging in staat met een schone lei te beginnen. De subsidieverlening zal nu vastgesteld Worden aan de hand van het aantal contributies. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM In Maas tricht wordt het tweede regionale Bouwcentrum gevestigd. Men hoopt dit eind 1971 te kunnen laten func tioneren. Tegelijkertijd is bekend geworden, dat de vestiging van een regionaal Bouwcentrum in Bergen op Zoom voor geruime tijd wel licht zelfs jaren is uitgesteld. In 1964 reeds werden onderhandelingen gevoerd over deze laatste vestiging. De vestiging in Maastricht is tot stand gekomen in overleg met het provinciaal bestuur van Limburg, de gemeente Maastricht, het bedrijfsle ven in Limburg en de directie van het Bouwcentrum in Rotterdam. De bedoeling is, dat de activiteiten van het Maastrichtse centrum een groot deel van Zuid-Nederland bestrijken. Er zullen nauwe banden tussen Rot terdam en Maastricht worden onder houden. Inmiddels is door de directie van Eurohal in Valkenburg, die naar eigen zeggen reeds langer soortgelij ke plannen had, ernstig geprotes teerd tegen het passeren van haar initiatieven. Het bericht, dat Bergen op Zoom voorlopig niet in aanmerking komt, ondanks hoopvolle eerdere verwach tingen, is een tegenvaller, vooral voor Zeeland. Hel Bouwcentrum in Rotterdam stelt zich echter op het standpunt, dat met de steeds beter wordende verbindingen het voor zuid-west-Nederland geen bezwaar kan zijn een tochtje naar Rotterdam te maken. Dat was er ook de reden van, aldus het Bouwcentrum, dat het provinciaal bestuur van Noord-Bra bant niet positief heeft gereageerd op het verzoek van het Bouwcentrum om de mogelijkheden van vestiging van een regionaal centrum in Bergen op Zoom te onderzoeken. PATER R. ADOLFS o.s.a. heeft ont slag gevraagd uit zijn functie als prior van het augustijnenklooster te Eindhoven. Dit ontslag is hem ver leend. Pater Adolfs wenst meer tijd beschikbaar te hebben voor zijn pu- bliciteitsarbeid. (Van een onzer verslaggevers) KORTGENE De gemeente Kort gene zit op het ogenblik met een overschot „te kijken" van drie ton en zoekt daarvoor een tijdelijke be legging. Het gemeentebestuur is ech ter wel geschrokken van de indruk, die dit feit bij de „buitenwacht" blijkt te hebben gemaakt, n.l. dat Kortgene in tegenstelling tot ande re gemeenten zeer ruim in de finan ciële middelen zou zitten. De driehonderd duizend gulden be horen namelijk, tot de zogenaamde kapitaalsdienst van de gemeente. De gelden zijn teruggestroomd uit inves teringen, die werden gedaan in het uitbreidingsplan en in het bungalow terrein. Dit kapitaal behoort tot de reservefondsen van de gemeente. Het geld mag niet voor gewone begro tingsposten, zoals bijvoorbeeld de aanschaf van een auto, worden ge bruikt. Alleen de rente, die uit deze kapitalen wordt verkregen, mag wor den besteed, overigens toch weer in dezelfde „sfeer", bijvoorbeeld om een gemeentewerkman te betalen, die het bungalowterrein onderhoudt. En juist om deze rente te kweken, wi] het gemeentebestuur van Kortge ne de drie ton van de rekening-cou rant overbrengen naar een „spaar rekening". O (Van onze correspondent) OOSTBURG Voor de vijftiende maal is in Oostburg de paasveeten- toonstelling gehouden, die zeer gro te belangstelling van de zijde van het publiek als van dieren genoot. In totaal waren 48 stuks aangevoerd, die wederom van uitstekende kwali teit waren. De keurmeesters kwamen tot de volgende uitslag: afdeling vet- vee: algemeen kampioen J. Snoeijs, 2 en reservekampioen J. Snoeijs, Standdaarbuiten, 3 beste vaars J. Snoeijs, 4 beste os P. van Hijfte, Groede, 5 beste dikbil J. Snoeijs, 6 beste stier L. van Dorselaar, St.- Jansteen, 7 beste groep vet vee J. Snoeijs. Afdeling handelsvee: 1 beste groep handelsvee slagerij Bertrou. C. van den Dries uit Souburg kreeg ook nog een. prijs in deze groep. De grootste aanvoer voor een inzetter ging naar slagerij Bertrou te Oostburg met acht tien stuks. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Het gemeentelijk admini stratieve apparaat van Goes krijgt een nieuwe huisvesting. RDat heeft de raad besloten. Met het bestuur van het gasthuis zal een ruil worden gedaan. De gemeente krijgt daarbij het voormalige ziekenhuis aan de Oostwal, de erbij behorende wonin gen plus het bejaardentehuis aan de Kleine Kerkstraat. Het zal mogelijk zijn in deze gebouwen alle afdelin gen van gemeentesecretarie, de dienst van gemeentewerken en het kantoor van de gemeente-ontvanger te huisvesten. De gemeente zal aan het gasthuis een stuk grond van ongeveer 1500 m2 afstaan, gelegen tussen de Oostsingel en de Kivietslaan ten behoeve van de stichting van een bejaardentehuis. Het college van b. en w. wijst erop, dat het complex na enkele verbou wingen ongeveer 25 jaar ruimte zal kunnen bieden aan het personeel van Je secretarie en het ontvangerskan toor, alsmede, na ontruiming van het huidige bejaardentehuis, aan de dienst van gemeentewerken. De huisvesting van de gemeente lijke diensten in het gasthuiscomplex moet worden gezien als een noodop- losing. De bedoeling is immers een heel nieuw stadskantoor te bouwen. Aangezien een snelle realisering van dit plan niet is te verwezenlijken, heeft het college van b. en w. onder handelingen gevoe-d met het gast- huisbestuur. De gemeentelijke secretarie en de dienst gemeentewerken zijn nu in verschillende panden zo slecht ge huisvest. dat er volgens b. en w. geen sprake kan zijn van een efficiënte werkwijze. Bovendien vordert de restauratie van het stadhuis zodanig, dat waar schijnlijk nog dit jaar de werkzaam- neden aan de toren klaar komen. Burgemeester mr. F. Huber van Goes wees erop, dat het tijd wordt dat er een ander onderkomen voor de ver schillende diensten komt. De laadsleden waren net over het algemeen roerend eens met de argu mentatie van n. en w. voor de nieuwe huisvesting. Van verschillen de zijde werd er op aangedrongen, dat de huisvesting van de diensten in het gasthuis gezien moet worden als een tijdelijke oplossing. Met name volgens de heer J. T. Andringa (KVP) verdient het aanbeveling om nu toch de plannen voor een nieuw stadskantoor voor te bereiden, ook al ontbreken op dit moment de fl- uanciën voor realisatie van een der gelijk project. De protestant-christelijke groepe ring was enerzijds verheugd over het vQÓrs.tel van b. en w., anderzijds was men in déze gröepering teleurgesteld over het feit, dat niet het plan voor een nieuw stadskantoor op tafel kon worden gelegd. „Het is toch wel een armoedige zaak, dat een gemeente als Goes geen nieuw stadskantoor Toneelavond ,,'t Mozaiek" Op vrijdag 29 maart geeft de toneel- en volksdansvereniging ,,'t Mozaiek" een toneeluitvoering en dansavond in het Gézellenhuis. Ongevoerd' zal worden het toneelspel „Moderne Puzzels" van Wint Bi- schot. De dictie en uitspraak is ver zorgd door mevr. Sanders - Jacobs, de algehele leiding berust bij de heer J. van Overmeeren. De dansgroep zal een aantal dansen uitvoei'en uit diverse landen; deze dansgroep staat onder leiding van de heer E. Sorber. (Van onze correspondent) De Technische school te Terneu zen is gestart met de 142-ste Zilver- vloot-actie in Nederland, uitgaande van de afdeling Zeeuwsch-Vlaande- ren van de Ned. Ver. tot bescher ming van dieren. De leerlingen van deze school zul len gedurende twee weken aan hun familie en bekenden een grote col lectie fraaie, meest verzilverde ar tikelen aanbieden, die speciaal met medewerking van fabrieken voor dit doel zijn gemaakt. Doel van deze ac tie is, om gelden te verkrijgen voor herbouw van het door biund ver woeste streekdierentehuis in Terneu zen. Tijdens de toespraak op deze school vertelde de heer J. Pot, di recteur van het centraal propaganda- bureau voor Dierenbescherming, aan de hand van talrijke voorbeelden, hoe zeer dierenbescherming in deze tijd nodig is. Actie voor asiel De leerlingen van de technische school te Terneu zen zijn begonnen met de verkoop van allerlei verzliverde artikelen om geld bij elkaar te brengen voor de herbouw van het streekdierenasiel te Terneuzen. Korte tijd geleden werd het asiel gedeeltelijk door brand ver woest. Deze actie, de 142e zilver- vlootactie in Nederland, gaat uit van de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Nederlandse vereniging tot bescherming van dieren. De scholie ren zullen artikelen verkopen, die niet in de winkel verkrijgbaar zijn. Het asiel in Terneuzen is gevestigd in een gebouw van de gemeente. Maar de verbouwing, ongeveer een jaar geleden, kostte de Zeeuwsch- Vlaamse dierenbescherming onge veer f 6.000. Bij de brand liepen vooral de verblijven voor de honden veel schade op. St.-Jansteen Afscheid Woensdag 3 april zal in het café bij de gez- Bauwens, door de bestuursleden van het Ne- derlandsche Roode Kruis, de Jeugd- Rode-Kruismedewerkers, leerkrach ten en belangstellenden een contact avond worden gehouden, waarbij af: scheid zal worden genomen van me- juffrouw M. E. van Dijk. Wegens het bereiken van de pensioengerech tigde leeftijd zal zij als provinciale functionaris van het Jeugd Rode Kruis haar activiteiten beëindigen. Reisclub „Ons Genoegen" Het bestuur vari de Zeeuws-Vlaamse reis club „Ons Genoegen" heeft plannen voor het komende seizoen rond. Als voornaamste punt staat op de agen da een vijfdaagse reis naar Oosten rijk van 20 t.m. 24 juli. kan opzetten," vond de heer M. Loe- ve (AR). Verder sprak hjj de hoop uit, dat de nieuwe huisvesting in het gasthuis nog dit jaar betrokken kan worden. Enige discussie was er over een al of niet verbeteren van het uiterlijk van het gasthuisgebouw. In het De- drag van ruun één miljoen gulden, dat verbouwing en inrichting het pand gaat kosten is geen post opge nomen voor een verbetering van de gevel Wethouder drs. J. Dijkgraaf (CHU) zei begrip te hebben voor de wensen van de raadsleden wat dit punt be treft. Hij wees erop, dat de financiële haalbaarheid het uitgangspunt is ge weest bij het opzetten van de huls- vestingsplannen. Bij deze plannen gaat het erom, dat de accommodatie achter de muren zo goed mogelijk wordt. Mede daarom hebben h. en w. een reconstructie van de voorgevel niet in de plannen betrokken. Ned. Herv. kerk Benoeujl leraar godsdienstonderwijs chi| cea te Arnhem: H. Bruinisse. Morgen, vrijdag 29 maast: Hansweert 3.27 en 15.55 "uur; Terneuzen 2.43 en 15.12 uur; Vlissingen 2.16 en 14.38 uur; Wemeldinge 4.12 en 16.33 uur. (Van een onzer verslaggeefsters) 'S-HEER ARENDSKERKE De dorpsbewoners zullen het binnen kort met een klein stukje zichtbare historie minder moeten doen. De raad heeft besloten de woning Oost- weg 2 te slopen. Het pand, dat nau welijks nog de naam woning ver dient, stamt uit 1660. Het huis is vervallen tot een krot. Er is nog sprake van geweest de woning op de monumentenlijst te zetten, maar dat is niet gebeurd. Besloten is verder adhesie te be tuigen aan de motie van de gemeen teraad Terneuzen tegen een mogelijk voornemen de veerdienst tussen Hoedekenskerke en Terneuzen op te heffen. De beslissing over het bestem mingsplan 's-Heer Arendskerke Zuid 1966 is aangehouden. Gewacht wordt op het resultaat van een taxatie voor de aankoop van gronden. Be sloten is de vaststellingsproceduvo van dit bestemmingsplan voorlopig stop te zetten. Een krediet van 4500 gulden is uitgetrokken voor een verdere bete geling van het plein voor de open bare lagere school. Het betreffende gedeelte van het plein zal worden verhard met tegels zonder schuine kantjes. Dit ten ge rieve van de rolschaatsende jeugd. Tenslotte heeft de raad in een ge heime vergadering gesproken over een eventuele aanleg van een sport veld in 's-Heer Hendrikskinderen. Deze zaak zal vermoedelijk In de volgende raadsvergadering in het openbaar aan de orde komen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Nog dit parlemen taire jaar is een tussenwetje te ver wachten, waarbij onder meer de pro blematiek van de bloedproef zal wor den geregeld. Voorts wordt de moge lijkheid tot invoering van minimum snelheden geopend. Al sinds lang staat er een volko men nieuwe verkeerswetgeving op stapel. De behandeling hiervan neemt echter bijzonder veel tijd in beslag in verband met de gecompliceerd heid van het onderwerp. Omdat het niet verantwoord is sommige onder werpen al te lang ongeregeld te laten, zal binnenkort een tussentijdse rege ling van kracht kunnen worden. Hier bij zal aandacht worden geschonken aan het aspect van alcohol in het verkeer en met name aan de moge lijkheid van een verplichte bloed proef. MIDDELBURG Vleeshal 11-12 en 14-17 uur Dr. P. C. Boutenstentoonstelliiij TERNEUZEN Galerie J 34: Expositie George Degenhart GOES Prins van Oranje 20 uur LeziiJ prof. dr. G. yan Niftrik over theologie" ST. FHILIPSLAND Gemeentehuis 19.30 uur RaadsvtJ GROEDE Gemeentehuis 19 uur SpoedraiJ ANTWERPEN Rex 10, 12.10, 14.30, 16.50, 19.10 el uur Bloedig weekend 14 jaar L Odeon 12, 14.30, 16.50, 19.10 en Ui Bruggen bij de Minister Lelyl Barefoot in the park a.l, i_ c 1I-1 Vip'noren tot het vi Pathé 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21! blulsK11 Denoren net V1 Afdreiging door moord 14 jaar 1 Rubens 12, 14, 16.30, 19 en 213f De getemde feeks 14 jaar Ambassades 12, 14.30, 16.50, 21.30 uur In the heat of the nljlj Savoy 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 2 Moordsyndicaat 18 jaar Astrid 10. 12, 14.3». 16.50, 19.10 e; uur Alles op zijn tijd a.l, Queiiin 13.30, 15.45, 18.30 en open. Het risico van oponth Millie a l- bij deze brug wil de maatscl vermijden door de bussen as van Gent naar het oosten |(Van een onzer verslaggevi SRNEUZEN De bussen Zeeuwsch-Vlaamse Tram iiaatschappij zullen eindelij! kunnen rijden. Het oj oud bij de twee Terneuz De eerste twee zijn |iaandag buiten gebruik, en nieuwe brug, die de [luiskilse vervangt, zal de Z\ en gebruik maken. Nu al bze zo'n twintig maal per etn Capitolc 12. 14, 16, 18, Verloren vallei a.l. NKT 20.30 uur Mime van RenéJ GENT Capitole Oorlog eri vrede (deel! Majestic Wat een vakantie 14, Plaza De getemde feeks 14 jaai Select Hold-up la carte 18 ji Savoy Verboden te vissen 18 jj KNS 20 uur De dood van twee (Vrekhem) ST.-NIKLAAS Eden Een vreemdeling in huis Century Dodelijker dan mannt Palace Ik heb Raspoetin Rex Het bal der vervloekten Scala Jerry blijft er buiten a,l :rneuzen te laten rijden. Êeuwe, nogal drastisch verant de dienstregeling gaat a.s. za dag in. J,,De steeds toenemende opontl len in Terneuzen en Sluiskil heb busdiensten zeer sterk be tld", aldus ir. J. F. Denie, dii r van de ZVTM, tijdens een pi iferentie in hotel Rotterdam. :r veel gevallen was het onmoge voor de chauffeurs om op tijd te BRUGGE den. Een gevolg hiervan was het r Memlinc Een dozijn ploerten, pen van verbindingen, wat al Zwart Huis Een man te veel ■aangenaam is. Maar nog onaar Forum De onbekende 18 jaar nam er vonden wij het, dat verscl Scala Een dozijn ploerten 18 j| Aanvang 20 uur Capitool 15 en 20 uur Wat een vakantie, 14 j. Korrekeld&r 20.30 uur De peni (Nicolaj) MIDDELBURG Vleeshal 11-12, 14-17 en 19-21 ut Dr. P. C. Boutenstentoonstellini Aula rijkskweekschool 20 UIL' avond TERNEUZEN Galerie J 34: Expositie George Degenhart ST. JANSTEEN R.-k.verenigingsgebouw 20 uurl and Bess, door Ned. Marioneilf ter o.l.v. Bert Brugman HEINKENSZAND Taverne 15 uur Raadsvergaderi) scheid burgemeester) BIERVLIET G. Bracke 19.30 uur Toneelui( jeugdverenigingen IJZENDIJKE Gemeentehuis 16 uur Raadsverjj (afscheid J. Dierikx) YERSEKE Gemeentehuis 20 uur Raadsverl) KLOOSTERZANDE Hotel De Linde Discobal HANSWEERT Kay Munck 20 uur Lezing WiU] lependaal, 18 j. reizigers onderweg en diky bij slecht weer, lang op de bus mc wachten. We konden goed beg dat het reizend publiek min> iruik ging maken van de autob hoe onaangenaam dit voor was. Hier kwamen nog de ide factoren bij van het terug van het openbaar vervoer d jnemend particulier vervoer: M was wel heel sterk in het :1." )VE Z'JS/ EB, JOA/GEA/S. /EDEBEES/ AFS TAPPES/. Ondanks een daling van het aan zigers, kan het aantal bussen t V.T.M. heeft er ongeveer 45 v< lijndiensten) niet verminderd w; De kosten stijgen nog steeds ze worden vaak door de overhi foorzaakt: motorrijtuigenbelastin In kent een grote loonintensivitc j schommelt tussen 65 en 70 pi pt. Door een betere dienstuitvt hoopt men de afname van t htal reizigers tot staan te breng l zelfs het aantal te doen toenemt i elk geval is de Z.V.T.M. voorloi et van plan, de tarieven te verh 'e nieuwe situatie betekent vo iskil alweer een nadeel. Toch zi •n in Sluiskil-Oost dagelijks derti sen vanuit Axel bij het nieui rpontje aankomen. Het is de b r'in& dat vijf van deze buss irnjden naar Terneuzen. Door kzaamheden aan het kanaal le oude brug, ziet de ZVTM voo ïg waarschijnlijk geen kans de 1st uit te voeren. Ook in Terne echter zal het verkeer de kome laanden nog de nodige moeilij len ondervinden door de kanaa tken. West-Sluiskil (ziekenhuis o.a I Pas van goede verbinding! pekerd zijn als het wegenplan vo ig op orde gekomen is. De busse en naar Sas van Gent en Ternei zullen overigens hun weg ga; Sluiskil-West. l?cwel van een echte stadsdien I terneuzen geen sprake is, won service van de Z.V.T.M. wel vi JCVan een onzer verslaggevers) IREDA De huidige rector va Diocesaan Pastoraal Centrum i Bisdom Breda, de heer N. A. Noo ieM ,0r bisschop H. Ernst aan i '0' adviseur voor het benoe iroü 'n het bisdom. De hee jiaat daarmee een functie be I ,e '°t nu toe in het Bredas ■k„„<met bestond. Zijn aanstellin Ty ®en begin van een nieuv ^mmgenbeieid. Hij zegt er zei mii„ er zin 'n' want ik meel hJu wler'5 zal beantwoorden aa uier u ^'e er bestaat. Het i hu.,i' zowel voor de priesters I oom als voor de gelovigen". ''ongeveer tien jaar geleden wa icbr,„°emin?en een zaak van d irbii en zÜn vicaris. Leidraai brdo^i ren de vacatures, die zie ft is ln de tijd van mgr. D tomen tr^el eniSe verandering i: flee m maakte een begin vai Van r et de betrokken priester; lieverlee gingen persoonlijk; Pot

de Stem | 1968 | | pagina 2