sel+ ©ge Kansen van WVZ sterk gedaald! Theo Sijthoff: „ik wil in 1969 Voetbalcompetitie in VS start zaterdag Wim van Boven opnieuw winnaar solistenconcours N.S.-ATLETEN UIT ROOSENDAAL NAAR BULGARIIE Philippine tevreden met sluitende begroting Cardiff en Torpedo spelen in Augsburg MOTORCROSS Bosbad Hoeven TAFELTENNISCOMPETITIE Voorselectie NKGB voor titelstrijd Bleyenberg weg Stopt Jan Hajer met tennissen? Engeland-Spanje op 3 april op Nederland I Israël en Zweden niet naar volleybaltitelstrijd B. Vermeulen (DOS) biljartkampioen Cees Priem eerste in St.-Laurens Greaves weer in selectiegroep Okker verloor in de finale Van Eekelen, Van Ooijen en Buyzen F eestprogramma eeuw parochie Hansweert Zondag, 31 maart a.s. Bekercompetitie bedrijfsvolleybal Jaarvergadering vrouwenraad in Middelburg Platenopname Hulster Gemengd Koor in kerk te Kruiningen Huize Lentehof Breda Bibliotheek Noodzaak Woedende man gooit tv-toestel naar agent 12 1IDDELBURG. nnen tonen is i omvat zowel prachtige col- jn stereoappa- iha, Manthey, oningen en Heerlen 13 DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 26 MAART 1968 15 (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG Na de nederlaag tegen St.-Aloysius 2, ruim een week geleden, zag het Middelburgse WVZ 1 in de kampioensgroep tafeltennis zich opnieuw een nederlaag voorge schoteld door het Goese Haringman 1. Hierdoor zijn de kansen van WVZ voor het kampioenschap sterk ge daald. L. Traas droeg de meeste pun ten bij voor de overwinning door zijn drie enkelspelen te winnen. J. Goo- vers won tweemaal. Bij WVZ bracht Hofman het tot twee overwinningen. Lamers, die zijn afsclieidswedstrijd speelde, kon maar één partij op zijn naam brengen. Eerste klas B: Big Smash speelde haast traditioneel gelijk tegen WVZ 2, waarbij Meijer weer de beste spe ler bleek. St.-Aloysius 3 kon geen winst veroveren op Big Smash 1, al was de nederlaag zeer klein (6—4). Tweede klas A: St.-Aloysius 4 zette zijn zegetocht voort en klopte VSV gedecideerd met 19. Morcus en Van Driesschen bleven ongeslagen. De Bakker liet het enige tegenpunt aan Beukert. De rol van PZEM 1 is defini tief uitgespeeld nu het beide winst punten moest afstaan bij WVZ 3 (64). Het was de eerste overwin ning van de thuisclub. De tweede wedstrijd van St.-Aloysius 4 tegen Goes 1 leverde het kampioenschap op door een royale 82 zege, waar bij Morcus als beste speler uit de bus kwam met drie overwinningen. Het kampioenschap geeft recht op automatische promotie. Tweede klas B: Ook WVZ 4 boekte de eerste overwinning door RSV i met 73 terug te wijzen. Het behoudt hiermee de kans om degradatie te ontlopen. Kerstens was de enige die voor de tegenpunten zorgde. Derde klas A: Big Smash 3 deelde de punten met PZEM 3. De enige gegadigden voor het kampioenschap zijn nu nog St.-Aloysius 3 en Ha ringman 3. Derde klas B: ONA 3 won bij WVZ 5 met 2—8, WVZ bood echter heftig tegenstand. De dames Carpentier en Flemm zorgden beiden voor het ma ximum aantal punten. Vierde klas A: Goes 2 bood meer tegenstand dan de 19 nederlaag te gen Haringman 4 zou doen vermoe den. De Witte redde de eer. WVZ 6 verliet de laatste plaats door een krappe, doch verdiende 64 zege op (Van onze turnmedewerker) TILBURG In Amersfoort en Til burg zijn de voorselecties gehouden voor de samenstelling van de natio nale kernploegen van de NKGB voor meisjes (1416 jaar), dames - jeugd (16—18 jaar) en dames. Bij de meis jes wisten zich uit het bisdom Bre da te plaatsen: M. Brouwer en L. de Vos (Durfal) en W. Faes (Gilze): M. Fivet en R. Klijs (Prinsenbeek) bij de dames-jeugd en J. Franken en A. Buikmans (Prinsenbeek), C. van Zundert, G. Maas en M. van Don gen (Durfal) bij de dames. Zij behoren tot de 25 geplaatsten van iedere groep, die binnenkort de halve finales zullen afwerken. Na de ze halve eindstrijd zullen er nog 12 turnsters in iedere groep over zijn, die weer zullen strijden om het Ne derlands kampioenschap. APELDOORN (A.N.P.) Wim Bleyenberg, oud-international en se dert enkele jaren hulptrainer bij de Apeldoornse tweede-divisievereniging AGOVV, heeft per 1 juli zijn con tract opgezegd Met ingang van deze datum zal hij trainer worden bij de vereniging Apeldoorn, die in de twee de klasse van het zaterdagvoetbal uitkomt. (Van onze sportredactie) BREDA Door het overlijden van zijn oudste broer, die verleden week bij een auto-ongeluk om het leven kwam, is de deelname van fHajer aan de Davis Cup-wed strijden op losse schroeven komen te staan. Maarten Hajer beheerde in Eindhoven de sportschool van zMn broer, die dit instituut nu al leen zal moeten leiden. Het is niet onmogelijk dat deze omstandigheid een eind maakt aan de tenniscar rière van Jan Hajer. Het Nederlandse Davis Cup-team, dat in de eerste ronde tegen Spanje uitkomt, wordt dit jaar geleid door Mets-directeur Hans van Dalsum. Het voorlopige team ziet er als volgt uit: Tom Okker. Jan Hajer, Evert Schnei der, Peter Soeters, Fred Hemmes en Jan Hordijk. RSV 2. Daarbij zorgden De Steur en Wetstejjn voor de meeste punten. Ook tegen Trefpunt 1 kwam WVZ 6 tot een overwinning (73). Leider Middelburg-Zuid 1 stuitte tegen het bezoekende St.-Aloysius 6 op heftige tegenstand doch bleef via De Poorter en De Jong ongeslagen (73). Vierde klas B: Middelburg-Zuid 2 zorgae voor een nieuwe overwin ning door bij Big Smash 5 de eind stand op 46 te brengen. Sarinck was weer de beste man voor de Middelburgers. MZ 3 kon het niet bolwerken tegen Big Smash 4. Cha- ternier redde de eer tegen Provoost (1—9). (Van onze sportredactie) BREDA Op woensdag 3 april zal de N.T.S. van 19.40 tot 21-30 uur de voetbalwedstrijd tussen Engeland en Spanje in het kader van de Eu ropese bekercompetitie voor landen teams uitzenden. De reportage uit het Londense Wembley stadion komt op Nederland I. De wedstrijd wordt met bijzonder veel belangstelling tegemoet gezien, omdat hij vanwege de aanwezig heid van Real Madridspelers in het Spaanse elftal een graadmeter is voor Manchester United, dat Real Madrid in de halve finales van de Europa Cup ontmoet. De manager van het Engelse elftal, Alf Ramsey heeft Spanje een paar weken gele den in Sevilla zien spelen. Helemaal gerustgesteld kwam hij niet terug. Hij zei: „Spanje heeft nu een goede ploeg, die beter is dan tijdens de wereldkampioenschappen". Engeland zal Spanje twee keer ontmoeten. Het eerste duel is dus op 3 april: het tweede op 8 mei in Madrid. De supporters van Manchester U- nited hebben met instemming kennis genomen van de schorsing van Aman- cio. De Spaanse sterspeler werd in de Europa-Cupwedstrijd tegen Spar- tak Praag uit het veld gestuurd, om dat hij scheidsrechter Rademacher „onheus had bejegend". Amancio mag nu niet meespelen in het eer ste duel tussen Manchester United en Real Madrid op 24 april op Old Trafford. Amancio zal wel op 15 mei van de partij zijn, als de tweede wed strijd in Madrid'gespeeld wordt. NURNBERG (ANP) Israël, vo rig jaar door Nederland in de finale verslagen, en Zweden zullen niet deelnemen aan het Westeuropese volleybalkampioenschap, dat van 12 tot 20 april in het zuiden van West- Duitsland wordt gehouden. De indeling van de voorronden is hierdoor als volgt geworden: Groep 1: Freising: Turkije, België Zwitserland en een Beierse selectie- ploeg. Groep 2: Nürnberg: Nederland, Ita lië, Denemarken en het Duitse jeugd- team. Groep 3: Muenchen: West-Duits- land, Finland, Engeland en Oosten rijk. (Van onze biljartmedewerker) HANSWEERT In het café De Harmonie te Hansweert zijn finale wedstrijden gehouden voor het bil- jartkampioenschap van de KNBB af deling Zeeland 2e klas driebanden klein. Kampioen werd B. Vermeulen van DOS met 14 matchpunten en een eindgemiddelde van 0,463. Verdere uitslag: 2 L. Martens OKG 12 matchp gem. 0,523; 3 R. Rijk OBK 8 matchp. gem. 0,500; 4 J. Rentmees ter DOS 6 matchp. gem. 0,323; 5 L. Debbaut, De Pool 6 matchp. gem. 0,315; 6 P. Passieux, De Pool 4 match- pnt. gem. 0,363. (Van onze sportredactie) HULST Cees Priem uit Goes heeft in het Belgische St. Laurens een 70 km lange wielerwedstrijd voor nieuwelingen gewonnen. De tijd van Priem was 1 uur en 57 minuten. Har- rie Verstraete uit Hoofdplaat eindig de in deze koers op de zevende plaats. In Impe (België) legde Richard Buckaki beslag op de vijfde plaats, terwijl in Knesselare (ook België) Wim de Wilde naar een zevende prijs koerste. Bertus Franssen behaalde een twaalfde plaats. Dies Kosten reed naar een dertien de plaats in de wegwedstrijd Harel- beke-Poperinge-Harelbeke, die werd gewonnen door de Duitser Dieter Puschel. JIMMY GREAVES ...terug... LONDEN (AP) Jimmy Greaves, die de laatste vier interlandwedstrij den van Engeland heeft gemist, is weer gekozen bij de 22 spelers uit wie het elftal zal worden samengesteld dat in de kwartfinale van het Euro pese bekertoernooi 3 april, in Wem bley tegen Spanje zal spelen. Team-manager sir Alf Ramsey neeft met uitzondering van de gebles seerde rechtsback George Cohen alle spelers aangewezen die in 1966 in de finale van het toernooi om de wereld beker voor Engeland hebben ge speeld. De 22 spelers zijn: doel: Gordon Banks, Peter Bonetti, Alex Stepney; achter: Cyril Knowles, Keith Newton, Ray Wilson; midden: Jackie Charlton, John Hol lins, Norman Hunter, Brian Labone, Bobby Moore, Alan Mullery, Nobby Stiles; voor: Bobby Charlton, Jimmy Greaves, Roger Hunt, Geoff Hurst, Peter Osgood, Martin Peters, Mike Summerbee, Peter Thompson en Alan Ball. De samenstelling van het Engelse elftal zal pas de avond voor de wed strijd worden bekendgemaakt. NEW-YORK (ANP) De competitie van de „North American Soccer League", de nieuwe Amerikaanse beroepsvoetbalbond die is ontstaan uit de twee rivalen van het vorige seizoen, de U.S.A. en de N.P.S.L., gaat zaterdag van start. Naar het zich laat aanzien zal de komende strijd onder een beter gesternte worden gestreden dan in 1967 toen de concurrentie en de rivaliteit tussen de „wilde" National Professional Soccer League" en de erkende „United Soccer Association", die een competitie met buitenlandse clubs liet spelen, zo groot was, dat een verlies van vijf miljoen dollar (ruim 18 mil joen gulden) werd geleden. De eerste wedstrijden die op het programma staan zijn Atlanta-Detroit en Dallas-Houston. Om de kosten te drukken, zijn de 17 clubs (15 uit de Ver enigde Staten en 2 uit Canada) in een oostelijke en een westelijke divisie ondergebracht, die elk weer uit twee groepen bestaan. De indeling ziet er als volgt uit: Oostelijke divisie; Groep a: New-York, Boston, Baltimore, Atlanta en Washington. Groep b: Detroit, Cleveland, Toronto en Chicago. Westelijke divisie: Groep a: Los Angeles, Oakland, Vancouver, San Diego. Groep b: Houston, Dallas, Kansas City, St.-Louis. In totaal zullen bijna 300 wedstrijden worden gespeeld. De competitie, waarvoor elke dag (meestal 's avonds) zal worden gespeeld, is zo ingedeeld dat de clubs uit dezelfde groep elkaar meerdere keren ontmoeten. Tegen tegenstanders uit een andere divisie zal echter slechts éénmaal worden gespeeld. WILLEMSTAD (ANP) Tom Ok ker heeft de finale van het heren en kelspel van het tennistoernooi op Cu rasao verloren van de Amerikaan Marty Riessen. In 'n uitstekende wed strijd won Richey de eerste set met 7-5, maar hij moest de volgende twee sets aan de Nederlandse kampioen afstaan, 3-6 9-11. Na de pauze speelde Okker aanzienlijk minder goed. Na enkele beslissingen van de lijnrech ters, die in het nadeel van Okker uit vielen, had de Amerikaanse speler weinig moeite meer met de Haarlem mer, 6-2 6-2. De sterkste speelster in het enkel spel was Nancy Richey. Zij versloeg in de beste wed strijd, die ooit door dames op Curasao werd gespeeld, de Australische Judy Tegart met 2-6 6-1 en 6-2. Nancy Ri chey veroverde samen met Valerie Ziegenfuss ook de titel in het dames dubbelspel door de Duits-/Ameri- kaanse combinatie Helga Niessen/ Faye Urban met 6-2 7-9 6-3 te ver slaan. Met Marty Riessen won Tom Okker het heren dubbelspel. Zij versloegen in twee sets het Tsjechische paar Jan Kodes/Jan Kukal. JACQUES VAN EEKELEN ...naar Bulgarije... (Van onze atletiekmedewerker) ROOSENDAAL Vandaag vertrekt (per trein) een Nederlandse afvaar diging van acht atleten om deel te nemen aan de USIC-crosskampioen- schappen. Deze kampioenschappen, waaraan uitsluitend kan worden deelgenomen door atleten in dienst v.d. spoorwegen, vindene om de 3 jaar plaats. Dit jaar is de aan de Zwartte Zee gelegen Bulgaarse bad plaats Varna het centrum, waar spoorwegatleten uit vijftien verschil lende landen elkaar zullen ontmoe ten. Een toonaangevende rol zullen ongetwijfeld ook deze maal de deel nemers van de Oosteuropese landen spelen, die zeer sterke crossers in hun midden hebben. Drie Roosendaalse atleten, allen lid f van de atletiekvereniging Thor, ma- ken deel uit van de Nederlandse ploeg- Niet alleen de sterkste, maar ook de man met de meeste ervaring is de 33-jarige Jack van Eekelen. Een eervolle elfde plaats behaalde hij bij deze in 1965 in Zwitserland gehouden kampioenschappen; een plaats die ook zijn deel werd bij de enkele weken geleden te Helmond ge houden Nederlandse veldloopkampi oenschappen. Thans hoopt hij in deze 8 kilometer lange cross-country op een klassering tussen de vijftiende en twintigste plaats waarmee dui delijk de sterkte van het te verwach ten lopersveld is aangegeven. Wie zeker nooit een dergelijke trip als atleet gedroomd heeft, is de 42-ja- rigeg J. van Ooijen. Deze, sinds twee jaren atletiek beoefenende machi nist van de N.S., heeft zich werke lijk ontpopt als een atleet met aan leg. Hij is echter realist genoeg om in te zien dat successen voor hem op zijn leeftijd niet meer zijn wegge legd. Niettemin vormt zijn uitverkie zing aan deze wedstrijd een hoogte punt in zijn atletiekloopbaan en een beloning voor zijn stugge straining. De jongste Roosendaalse vertegen woordiger is de 21-jarige A. Buyzen, die ongetwijfeld heel wat buitenland se ervaring zal opdoen. Dat de N.S.-atleten zich goed op de ze kampioenschappen hebben voor bereid, blijkt uit de centrale training, die vanaf september 1967 eens in de vier weken te Hilversum plaatsvond. Deze training stond onder leiding van de ook in KNAU-kringen niet onbekende Wim van der Sluis, die trainer is van de Limburgse atletiek vereniging Unitas. Hij zal als coach de reis meemaken. Als chef d'équipe treedt op G. Velthuis (Apeldoorn)- 4 april hoopt de ploeg, ongetwijfeld met veel ervaringen, in Nederland terug te keren. (Van onze sportredactie) BRÉDA Cardiff City en Tor pedo Moskou zullen op woensdag 3 april in Ausburg hun beslissingswed strijd spelen. De winnaar van deze wedstrijd plaatst zich voor de alve finale van het toernooi om de Euro pese beker voor bekerwinnaars waarin Hamburger SV de tegenstan der zal zijn. DE WEDSTRIJD voor de kwartfi nales van het toernooi om de Eu ropese beker voor jaarbeurssteden- teams tussen FC Dundee en Fc Zü- richt zal geleid worden door de Ne derlandse scheidsrechter J. Dorp mans (Arnhem)- Als grensrechters in deze ontmoeting, die op 27 maart in Dundee wordt gespeeld, zijn de heren A. Bentvelzen (Den Haag) en J. Bentvelzen (Leidschendam) aan gewezen. (Van onze correspondent) HANSWEERT Voor de viering van het 100-jarig bestaan van de parochie van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen in Hansweert (op 31 maart) is een programma opgesteld. Zowel donderdag- (28 maart) als vrijdagavond (29 maart) begint om half acht een triduum met predikatie van pater Koens. Vrijdagmiddag is er feest in de kleu terschool, waar de kinderen o.a. een traktatie zullen krijgen. Zaterdagmorgen (30 maart) is er ln „Kay Munk" een filmvoorstelling voor de jeugd. Ook dan zullen de kinderen worden getrakteerd. De voorstelling begint om half tien. Zaterdagavond om 7 uur wordt het triduum, met een eucharistieviering afgesloten. Zondagmorgen om tien uur wordt bisschop Ernst in Hansweert ver wacht. Om half 11 zal er een ponti ficale eucharistieviering zijn. Conce lebranten zijn bisschop Ernst, deken Van Alphen en pastoor Schelle-kens. Verder wordt die morgen een re ceptie gehouden in „Kay Murik". Deze begint om half twaalf. De harmonie Scheldegalm zal hieraan medewerking verlenen. Er zal worden gezorgd dat de be jaarde inwoners van Hansweert thuis een traktatie krijgen. (ADVERTENTIE) Alle klassen en zijspannen. AANVANG 2 UUR (Van onze sportredactie) ROTTERDAM Het was om de mogelijkheden die er naar de me ning van oud-wielrenner Theo Sijthoff aan een ploegleiderschap vastzitten, dat hij vorig jaar aan het leiden van een wielerploeg begon te denken. ,,Ik voelde dat ik het kon. Ik vind het leuk werk en ik heb er verstand van. Ten slotte ben ik vijf jaar prof ge weest. En het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Ik zie in het ploegleiderschap een leuke job zitten". Daarom bood hij zijn diensten aan de K.N.W.U. aan, maar daar werd geen gebruik van gemaakt. De Rotterdammer, tegenwoor dig eigenaar van een florerende herenmodezaak, gaf de moed niet op en zocht de afgelopen drie maanden ijverig naar een spon sor. Hij moest ervaren dat de fa brieken niet meer zo „happig" zijn vanwege het rumoer rond de doping in de wielersport. Theo Sijthoffs onderhandelingen dreigden op niets uit te lopen tot hij in contact kwam met de heer P. Bazuin uit Den Haag, een oud bokser, die veel belangstelling toonde voor het wielrennen.Zui ver en alleen uit liefde voor de sport heeft hij toen besloten een wielerploegje te adopteren", zegt Theo Sijthoff. Het betekent een begin. De ploeg ,,Aluminium-Bazum" wordt ook als zodanig gezien door zowel Theo Sijthoff als de heer Bazuin. „Dit jaar is een aanloopperiode. We moeten proberen volgend sei zoen de ploeg wat uit te breiden. Nu doen we het nog rustig aan". De renners, door Theo Sijthoff, die een volmacht van de heer Bazuin had gekregen, aan een contract geholpen zijn: Rinus Paul (Den Haag), Henk Cornélls- se (Geertruidenberg), Wim de Ja ger (Den Haag), Hennie Marinus (Amsterdam), Werner Swane- veld Oudenboschen Ar ie Jonge- jan (Rotterdam). Er is nog één plaats open, die waarschijnlijk bezet gaat worden door Ries van Ginneken uit Sprundel. De ploeg heeft ook nog twee amateurs: de broers Jaak en Benny Broomans uit Den Haag. Aad Duyndam, een broer van coureur Leo, zal als soigneur optreden. ,,Dit jaar gaan we speciaal de Nederlandse criteria doen, ter wijl we ook nog wat contracten in Zwitserland en Duitsland kun nen afwerken". Voor volgend jaar heeft Theo Sijthoff. die voor de renners in hun contract de mogelijkheid openliet om hun positie te ver beteren, al plannen. Hij wil het experiment wagen een ploeg te formeren van uitsluitend neo- profs, aangevuld met de renners van nu, die een plaats in de ploeg waard blijken te zijn. Hij is dan ook van plan de grote koersen te gaan doen. Maar dan: „Meer ren ners en meer geld!'. Aan Theo Sijthoff (31) zal het niet liggen. „Ik kan tijd genoeg vrij maken, want ik heb goed personeel in mijn zaak". (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In de concert en gehoorzaal te Middelburg vond de laatste dag plaats van het jaarlijks terugkerend solistenconcours, dat ge organiseerd wordt door de Bond van Harmonie- en Fanfare-gezelschappen afdeling Zeeland. Op deze dag kwamen de vertegen woordigers uit Zuid- en Noord-Beve land op het podium, 62 in totaal. Zij besloten dit drie zaterdagen durende concours, dat voor de organisatoren zeker een succes mag worden ge noemd. Ook voor de Walcherse muzikanten was het een spannende dag, want hoewel zij zelf niet behoefden te spelen zou toch één van hen het hoogste aantal punten hebben kun nen bereikten. In de avonduren werd de span ning groter. Het publiek ging uit kijken naar de nummers waarmede de heren Mol en Van Boven, van wie vooral laatstgenoemde al vaak de be ker mee naar huis mocht nemen. Dat was ook dit jaar. Uit handen van de voorzitter, de heer M. Geluk, kreeg de heer Wim van Boven de beker nu definitief in zijn bezit. Hij heeft drie maal ach tereen en vijf maal in totaal een eerste plaats behaald. De voornaamste uitslagen luiden: Vaandel afd. duetten: A. v. Damme en A. Mullie geen uitslag aangezien men de jurypartij had vergeten. Vaandel afd. sol: W. v. Boven 75,5 p (Van onze correspondent) HULST Nu de competitie is af gelopen, is men gestart met een be kercompetitie voor dames- en heren teams. Bij de heren werden 8 teams ver deeld in 2 poules. De nummers 1 en 2 van elke reeks komen in de fmale- poule. Zowel de dames als de heren zullen strijden voor een wisselbeker, de be kerwinnaar bij- de dames bekomt voor een jaar de Hero-cup; de beker winnaar bij de heren ontvangt ook voor een jaar de Skol-cup. In poule A werd gespeeld Leraren LyceumClitex 2-2; in poule B Mor- res—K.P.J. 0-4. (Van een onzer verslaggeefsters) MIDDELBURG. De plaatselijke raad /eeland van de nationale vrou wenraad houdt op woensdag 27 maart in de Middelburgse schouwburg de jaarvergadering. Deze begint 's mid dags om half drie. Na het huishoudelijk gedeelte zal mejuffrouw G. A. v. d. Berg vertellen over haar reis naar Canada. J. Korsuize 74 p; Wim Bazen 73 p; A. Mullie 72 p. Vanaf 72 punten behaalt men een eerste prijs met lof van de jury. Het hoogte aantal is 80 p. Ere afd. sol. J. de Toonder 70 "p; J. Huiszoon 68 p; J. Geluk 65 p. Afd. uitm. duet: R. Geus en H. Braamse 62 p; K. v. Damme en J. v. Damme 61 p. Afd. uitm. sol: Rie Koster 72 p; Jo van Damme 68 p; Ineke Knuit, Gert Harinck en Rinus Geus 64 p. Eerste afd. sol: R. Zuidijk 72 p; J. Kakebeeke 66 p; Marion Goedhart 65 p; A. Janse 64,5 p. Tweede afd. duet: C. Harinck en Janse 64,5 p. Tweede afd. sol: J. Dalebout en Henk Baas 65,5; Adrie Kole en J. de Klerk 64 p. Derde afd. sol: C. v. d. Vliet 61,5 en D. Feleüs 61 p. (Van een onzer verslaggevers) HULST Vanavond en woensdag avond zullen in de parochiekerk te Kruiningen platenopnamen worden gemaakt van werken, uitgevoerd door het Hulster Gemengd Koor o.l.v. Jo Ivens. Met opzet is de kerk te Kruinin gen gekozen omdat het kerkorgel hier een uitzonderlijk goede kwaliteit bezit. De opnamen worden gemaakt door de C.N.R Gezongen zullen o.m. worden de werken van Mozart „Ave Verum", Sanctus en Laudate. Soliste is de sopraan Els Bolkenstijn, die sedert enige weken benoemd is aan de Weense staatsopera. Vast staat ook dat door het koor opnamen zullen' worden verzorgd voor een grammofoonplaat met Ne derlandse Franse, Engelse en Spaan se kerstliederen, gedeeltelijk a ca- pella en gedeeltelijk met begeleiding van fluit, orgel en hobo. De opna men zullen deels te Kruiningen deels in Hulst worden gemaakt, zonder so listen. BREDA Bij ons artikel over de R.-K. Vereniging voor Kinderbe scherming in de krant van zaterdag stond een archieffoto afgedrukt van Huize Lentehof in Breda. Dit wekte de indruk dat alle in Huize Lentehof verzorgde kinderen onder de hoede van de voogdijvereniging staan. En dat is niet juist. Ook bij ziekte van een moeder kan een beroep op dit tehuis gedaan worden, hetgeen het geval blijkt te zijn met betrekking tot enkele kinderen die op de bewus te foto voorkomen. (Van een onzer verslaggevers) PHILIPPINE. De raad van Phi lippine toonde zich content met de sluitende begroting, die een totaalbe drag aan inkomsten en uitgaven ver toonde van 655.736.gulden. Daarbij heeft men een post voor onvoorzien van 23.985.gulden. De heer Van Hoeve was de enige, die gebruik maakte van de mogelijkheid om een algemene beschouwing te houden. Hij was van oordeel, dat de ge meente in verband met renteverlies moest zorgen, zo spoedig mogelijk de bouwrijpe grond te verkopen. Ander zijds drong hij er bij burgemeester en wethouders op aan, de grond in de vo-/rmalige Spuikom zo snel mogelijk bouwrijp te maken. Zoals we reeds gemeld hebben, is deze grond be stemd voor bungalowbouw. Burge meester A. P. vbn Ooteghem wees er op, dat de gemeente nog maar weinig bouwrijpe grond te verkopen heeft. Tijdens de behandeling van de begroting zei wethouder Goense, dat er weliswaar nog voor een jaar huur geraamd is voor de acht uit 1921 da terende noodwoningen, maar dat deze huizen waarschijnlijk nog tijdens dit begrotingsjaar zullen worden af ge broken. De bewoners worden onder gebracht in de nieuwe bejaardenwo ningen, waarvan Philippine er twaalf heeft gebouwd in het afgelopen jaar. In de laatste twee jaar zijn in totaal zestig nieuwe woningen gereed ge komen, afgezien van de particuliere bouw. Sedert het wegvallen van de paro chiebibliotheek is Philippine versto ken van een dergelijke lectuurvoor ziening. De heer Van Hoeve stelde de vraag, waarom van de begroting de oude post voor de bibliotheek was afgevoerd. Het antwoord luidde, dat zodra de Centrale Kanaalzone-Bihlio theek de werkzaamheden tot Philip pine zou uitbreiden, hiervoor ook geld ter beschikking zou worden ge steld In de Meerpaal heeft de ge meente reeds de nodige lokaliteiten ter beschikking gesteld. In de kapitaaldienst van de begro ting is een post van 10.000 gulden op genomen voor de verbetering van de Kasteelstraat. Het ls de bedoeling, in drie jaar tijds de gehele traverse te verbeteren. Het werk wordt in totaal op 30.000 gulden geraamd. Dit jaar wil men met de eerste fase beginnen. De raad was er voorstander van, het werk onderhands aan te besteden. Op voorstel van b. en w. werd ad hesie betuigd aan het protest van de gemeente Terneuzen tegen de moge lijke opheffing van de veerdienst Terneuzen-Hoedekenskerke. „Tijdens de vorige raadsvergadering hebben we reeds gezegd, dat deze veerdienst ook voor ons een dringende noodzaak is", aldus de heer Van Hoeve. De raad ging in principe akkoord met een voorstel tot deelname aan de op te richten stichting, die de bouw beoogt van een dagverblijf voor geestelijk gehandicapten m de kanaalzone. Ook in Oost- en West- Zeeuwsch-Vlaanderen wil men een dergelijk dagverblijf gaan bouwen. In de kanaalzone zijn de plannen het verst gevorderd. Als plaats van vesti ging heeft men gedacht aan een ter rein in de nabijheid van de sociale werkplaats in Terneuzen en aan een terrein bij het ziekenhuis te Sluiskil. Vanwege de centrale ligging en de gunstige omstandigheid, dat zieken huis en het tehuis voor gehandicapte kinderen in de nabijheid liggen, gaf de raad de voorkeur aan Sluiskil als vestigingsplaats. Het dagverblijf is voorlopig bedoeld voor mensen die ouder zijn dan achttien jaar. Philippine wil geen lid worden van de Raad van Europese Gemeen ten. „De gemeente zal toch binnen afzienbare tijd ophouden zelfstandig te bestaan", aidus de burgemeester, „en daarom heeft het geen zin", waarmee de raad zich akkoord ver klaarde. Bfe subsidie voor het Wit-Gele Kruis wordt opgevoerd van 2500 tot 3600 gulden per jaar, welk bedrag de hellt is van het bedrag dat aan con tributie binnen komt. „Het ledental hier is nu eenmaal klein", aldus de toelichting van het college, „en toch heeft Philippine deze medische hulp zeiter zo hard nodig als een gemeente waar wel een arts woont". De raad wilde graag de moeilijkheden waar in het Wit-Gele Kruis verkeert, ver kleinen. (Van een onzer verslaggevers) ERICA De 54-jarige J. B. uit Erica heeft zich afgelopen week einde zo kwaad gemaakt op een hoofdagent van politie, dat hij zijn nog geen jaar oude tv-toestel voor de man zijn voeten gooide. Oorzaak van dit dure grapje was het feit dat de hoofdagent Bak ker de man kwam manen zijn boete van 45,aan de dienst luister- en kijkgelden te betalen.

de Stem | 1968 | | pagina 7