Brigadier De Feijter 1 april met pensioen I BIN TER] Einde a voor de Het ABC van Cha ïPUPI ff*! ft Hi WH! LUCKY LUKE EN DE NEVEN DALTON AFSCHEID VAN POLITIE IN TERNEUZEN AXEL HULST OOSTBURG WW :SÉ>V<y>JAmÊÊm GOES Beroepingswerk Noord Beveland Actief en doortastend AiSe confectie WILKING'S WARENHUIS Dagblad De Stem Kon. Sted. Harmonie gaf zaalconcert Omlegging Langeweg HOOGWATER wat en waar? VANDAAG MORGEN Meei nieuws uit stad en streek op pag. 3-5 Misversta n DAGBLAD DE STEM VAN DIN5DAG 26 MAART 1968 (Van onze correspondent) TERNEUZEN Brigadier A. de Feijter heeft in Terneuzen in de raadszaal afscheid genomen van de gemeentepolitie. De heer De Feijter zal per 1 april de dienst verlaten. Uit de vele hartelijke toespraken kwam de heer De Feijter uit de verf als een bekwaam politieman, die zijn dienst met grote verantwoor. delijkheid en met de souplese, die vereist wordt voor dit ambt, verri^it heeft. De heer en mevrouw De I'*.1 ij- ter ontvingen vele geschenken (on der couvert) en bloemen. Onder de vele aanwezigen, het na genoeg voltallige politiekorps, depu taties van rijks- en verkeerspolitie, en politie te water, koninklijke Ne derlandse marechaussee, bevonden zich ook de voormalige korpschef van de Terneurense gemeentepolitie commissaris D. van Ooijen te Mid delburg, oud-burgemeester mr. P. Teilegen en oud-collega's van de scheidende politiefunctionaris. Burgemeester J. C. Aschoff releveer de de ambtelijke loopbaan van de bri. gadier, die op 25 septemberl944 be gon als hulpagent. In 1952 werd hij bevorderd tot hoofdagent en in 1953 tot brigadier. Als bijzonderheid noemde de burgemeester het actief optreden van de heer De Feijter bij de watersnoodramp in 1953, waarbij deze door tijdig alarm te slaan erger in de oude binnenstad voorkwam. Burgemeester Aschoff vatte de Ka rakteristiek van de brigadier bondig samen met de woorden: actief en doortastend, dit laatste met de toe voeging „wijs". Hij wenste hem nog vele goede en gezonde jaren met zijn vrouw en hoopte hem binnen kort als gast bij de opening van het nieuwe politiebureau te kunnen be groeten. Na de burgemeester sprak hoofdin specteur E. Hubregtsen, die uiter aard wegens zyn korte verblijf in Terneuzen niet veel meer kon doen. dan zich aansluiten bij de woorden van de burgemeester. Wel had de korte persoonlijke ervaring hem ge leerd dat met De Feijter een man het korps verlaat die voor de hoofd inspecteur een bron van informatie kon zijn. Ook als collega ondervond de heer De Feijter waardering en tenslotte bestempelde de hoofdin specteur mevrouw De Feijter als een „echtgenote, die haar man 24 uur per dag terzijde heeft gestaan". Namens de politiesportvereniging sprak hoofdagent H. Baart, die zei te hopen dat dit afscheid niet tevens inhoudt, dat De Feijter de band met de PSV verbreekt. De heer J. de Bokx bracht de scheidende brigadier dank namens de reservepolitie en N. Eekman sprak namens de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Neder landse Politiebond. Tenslotte dankte de heer De Feijter alle sprekers. Hij richtte zich nog met enkele woorden tot zijn collega's. (ADVERTENTIE) leuk, vlot, modern en beslist niet duur in HULST Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140-2377. Kloksfraat 1, Goes, tel. 01100 -8030. EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (Inspecteur), Breitnerstraat 11, Terneuzen, tel. 01150-4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, tel. 01140-3168. M. Bogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170-2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1Goes, tel. 01100-8030. J. Hüsken, Breitnerstraat 81, Terneuzen, tel. 01150-3296. J. Robesin, Kijkuit 18-20, Axel, tel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg, tel. 01180-7764. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100-5689. Groene Kruis Op vrijdag 29 29 maart om 8 uur houdt de afd. Axel van Het Groene Kruis haar algemene ledenvergadering in het consultatie bureau in de Oosterstraat 2. Op deze vergadering zal in een tweetal vaca tures in het bestuur moeten worden voorzien. De heer L. P. Bakker stelt zich niet meer herkiesbaar en ei moet worden voorzien in de vacature wijlen Iz. de Feijter. Filmavond V.V. Axel De „V.V. Axel" heeft in haar kantine een film avond gehouden voor leden en ver dere belangstellenden. De films waren beschikbaar ge steld door de N.S.F. De eerste film was een prachtige kleurenfilm over het jaarlijks in Japan gehouden na tionale sportfestival. De tweede film was getiteld „Trai ning en resultaat". Hierin zag men de trainingsmethodes van verschil lende bekende Engelse clubs en ge deelten uit wedstrijden uit het laatste wereldkampioenschap in Engeland. R.-K. Bejaardenbond Op 4 april houdt de afd. Axel van de R.-K. Be jaardenbond in het bejaardenlokaal aan de Walstraat de jaarvergadering. Voorafgaande hieraan zal om 10 uur een mis worden opgedragen. Na de afwerking van de agenda zal men gezamenlijk het diner gebruiken. (Van een correspondent) De Koninklijke Stedelijke Harmo nie te Hulst gaf haar vijfde zaal concert in de zaal van het klein Pa tronaat te Hulst, o.l.v. de heer P. Heijnderickx uit St.-Niklaas. Uitgevoerd werd o.a. het verplichte nummer voor het aanstaande bonds- concours 1968 n.l. Legendes Bressa- nes, fantasie floklorique van Laurent Delbecq. Verder het vrije nummer voor het concours: Divertimento van Gerard Boedijn. Andere stukken die nog gebracht werden waren: 78 trombones, mars van Meredith Wilsson: Suite Oriën tale. Oosterse suite m 4 delen van Fr. Popy: Tableau des Vosges, van Meindert Boekei: Our Director, mars van Bigelon-Mol. De aanwezigen werden verwel komd door de voorzitter van de Kon. Sted. Harmonie, mr. H. C. M. van Son. Ondanks een tegenvallende pu blieke belangstelling mag deze avond zeer geslaagd heten. Biljarten Door de topbiljartclub Marionette werd in het clublokaal café W. v. Swaal een onderlinge prijskamp gehouden, tellend voor het clubkampioenschap. De uitslag luidt als volgt: 1. Fr. Vlassenrood; 2. W. v. Swaal: 3. F. Vlassenrood; 4. J. v. Goethem; 5. B. Weerman; 6. J. v. Goethem: 7. W. Martens., Fr. Vlas senrood behaalde hiermee voor de vijfde maai achtereen de eerste plaats. Gemeentebegroting De gemeente raad van Oostburg gaat morgen avond de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1968 bespreken. Er komt een groot aantal subsidie-aan vragen van verscheidene instanties ter sprake. Voor de openbare ULO- school wilt het college een warme- drankenautomaat aanschaffen voor 2750,ten behoeve van de buiten leerlingen. Voorgesteld wordt voorts om de heer W. J. Vermeulen voor enige uren per week te benoemen tot vakleraar gymnastiek aan de open bare lagere schol. De heer Vermeu len is reeds als zodanig werkzaam aan de ULO-school. Verkeerspiraat Door de rijkspo litie te Oostburg is proces-verbaal op gemaakt tegen K. B. uit Oostburg. B. had op het Kerkplein de geparkeerde auto van J. v. O. uit Aardenburg be schadigd, waarna hij was doorgere den. Beide auto's liepen schade op. Woensdag begroting De raad van Oostburg vergadert a.s. woens dag voor de behandeling van de be groting 1968. Deze begroting is slui tend met een post onvoorzien van f 38350 en aan Inkomsten en uitgaven f 2.355.304.De kapitaalsdienst heeft een nadelig slot van f 72.284 met aan inkomsten f 7.643.792 en uit gaven f 7.716.07(5. Voorts zal een aantal subsidiever zoeken behandeld worden. Alleen t.o.v. het verzoek van het Humanis tisch Verbond ten gunste van de ex ploitatie van een vormingscentrum te Driebergen voor geestelijke vorming van jongeren in militaire dienst, wordt voorgesteld afwijzend te be schikken. Aan de openbare U.L.O., aldus een voorstel van b. en w., zal een krediet van f 2750 worden ver leend voor aanschaf van een warme- drankenautomaat. Verder vermeldt de agenda vaststelling onderwijsver- goedingen, verkoop woningwetwo ning, aankoop van een gedeelte van een sloot in de Veerhoekpolder, recht van opstal aan de Nederlandse Mid- denstandsbank voor een perceel grond aan de Frederik Hendrikstraat en verkoop van twee percelen grond aan de Quarles v. Uffortweg. Biervliet Onderwijzer Aan de openbare lagere school A. (Schoollaan) werd tot onderwijzer benoemd de heer R. J. Groot, onderwijzer te Vlissin- gen. De heer Groot zal waarschijnlijk na de paasvakantie in dienst treden. Jeugdverenigingen Voor de le den van alle ieu?dvereijein<»en in de gemeente werd een geslaagde feestmiddag gehouden. De meisjes en jongens zorgden voor een leuke op voering van een aantal toneelstukjes en acenrdeomrmziek Daar ook ouders en anderen belangstelling tonen zal het nroeramma worden herhaald on vriidag 29 maart om half acht in de 7,aa( van de heer G, Bracke. Verkeerd ingehaald. Op de Pro vinciale weg te Biervliet is de Belgi sche r>e„a0nenpoto, bestuurd door W. C. M. F. uit Kemzeke (B.) tijdens een inhaalooging via de berm op de rand van de sloot terecht gekomen. F. wilde met een nog voor hem rij dende auto een andere auto inhalen, toen de motorrijder J. B. uit St.-Kruis midden op de weg voorgesorteerd stond om af te slaan. B. schrok hier van en ging terug naar rechts van de weg. F. kon niets anders doen dan naar uiterst links uit te wijken, om via de berm en het r-iiwielpad op de rand van de sloot te komen. Beide voertuigen werden beschadigd: de auto kon na enig achtruittrekken weer zijn weg vervolgen. Broeken* Scheldestroom De zwemvereni ging Schelde stroom te Breskens houdt a.s. vrijdag in gebouw Tmma- nuel do algemene tearvereaderir? om half acht. De agenda vermeldt o.a. jaarverslagen van secretaris P. v. d. Heuvel, penningmeester A. v. Haneghem en trainer Bondewel. Ook zal het kamend seizoen besnro- ken worden. Bij de bestuursverkie zing ziin aan de beurt van aftreden de heren P. v. d. Heuvel en C. Wes- dorp. Beiden zijn herkiesbaar. Autobotsing Od de hoek Bankert- laan-Langeweg zijn twee personen auto's met elkaar in botsing geko men, die beide vanaf het viaduct ge reden kwamen. De personenauto, be stuurd door S. de S. uit Knokke, wil de vanaf de Langeweg de Bankert- laan indraaien, doch werd hierbij te laat oogemerkt door J. J. uit Oost burg. waardoor een aanrijding ont stemd. Beide auto's werden bescha digd. IJzendiike Afscheid Vrijdagmiddag zal om 4 uur in de openbare raadsvergade ring afscheid worden genomen van de heer J. L. C. V, I. A. Dierikx als gemeente-secretairs wegens het be reiken van de pensioengerechtigde leeftijd. De agenda vermeldt verder de beëdiging van de heer B. A. Hendriksen tot gemeente-secretaris en de beëdiging van de heer B. A- H. Weterings tot gemeente-ontvan ger. Afscheid secretaris D» raad van IJzendijke komt vrijdag 29 maart in openbare vergadering biieen. Tijdens deze vergadering zal afscheid wor den genomen van de heer J. L. C Dierikx als gemeentesecretaris. De heer A. Hendricksen zal be ëdigd worden als gemeentesecretaris en de heer H. Weterings als gemeen te-ontvanger. Retranchement Gemeenteraad Donderdagavond gaat de gemeenteraad de gemeen tebegroting voor het dienstjaar 1968 besoreken. Het college van b. en w. stelt voor f 50te geven aan de jubilerende Rijksmiddelbare Land bouwschool te Schoondiike. Het be drag per leerling moet. naar het oor deel van het college gesteld worden op f 158.70. Binnengekomen is een brief van de Rijksinspectie der do meinen betreffende de verhuur van 't strand in de gemeente als natuur monument aan de stichting: „Het Zeeuwse Landschap". Sluis Jaarvergadering Visclub In hotel Balmoral werd de jaarvergadering gehouden van de Visclub. De heer C. Goossens bracht het jaarverslag uit als secretaris-penningmeester van de vereniging. Hieruit bleek dat het kas saldo was gestegen van 3373 tot f 3387,19. In 1967 werd er 100 kg nootvis uitgezet en 500 snoekbaarzen. Het bestuur had er 2000 aangevraagd bii de Kon. Heide Mij maar de toe wijzing was teleurstellend. Na het uitbrengen van het verslag werd de heer Goossens met algemene stem men herkozen. Het bestuurslid J. van Hee trad af in verband met zijn ge vorderde leeftijd en met meerderheid van stemmen werd hiervoor gekozen E. Verleije. De voorzitter bracht dank aan de heer Van Hee voor zijn vele bemoeienissen en bood hem een herdenkingsalbum aan. Namens de leden bracht de heer J. Maas dank aan de heer Goossens voor zijn vele bemoeienissen. Biljartwedstrijd In café „Lam- minsvliet" vond een biljartwedstrijd plaats tussen TMW uit Sluis en A.B. Breskens. De ontmoeting eindigde in een gelijk spel (1010). T. Tas-J. Lo- bel 02; J. van Hanêgem-W. Corne lls 20: J. Pallada-J. Notebaart 20 G. Hermie-Van de Vijver 0—2; L. Francke-J. Smoor 20; W. Musson- T. Swartele 20; A. Berckmoes-C. Erasmus 0—2; H. Blaakman-J. de Bree 20; F. Faas-J. Risseeuw 02; H. Blaakman-J. Soref 02. Sluiskil Bouwcommissie High Way On der leiding van de heer J. Oosterveld had een bespreking plaats van de bouwcommissie van het clubhuis High Way aan de Bovenweg te Sluis kil. Tijdens deze vergadering wer den plannen gesmeed om het werk aan het clubhuis zo spoedig moge lijk af te ronden. Met enige nieuwe medewerkers werd een bespreking gevoerd over de laatste fase van de verbouwing. Wanneer deze voltooid zal zijn, heeft de stichting voor so ciaal cultureel werk Sluiskil de be schikking over een zeer geschikt clubgebouw, van waaruit in de toe komst tal van jeugdactiviteiten kun nen uitgaan. Westdorpe Kleuter aangereden. Ter hoogte van het verenigingsgebouw Concor dia had een verkeersongeval plaats, waarbij de vierjarige R. de Krijger een dijbeenbreuk opliep. Het ongeluk ontstond doordat het kind van achter een auto de straat opliep. Op dat mo ment kwam een andere auto, be stuurd door G. van G. uit Westdorpe, aangereden. Het kind werd door de auto gegrepen met voornoemd gevolg. Door de plaatselijke EHBO werd eer ste hulp verleend. Op advies van een artswerd het kind overgebracht naar het St.-Elisabethziekenhuisc te Sluis kil. Raadsvergadering Op donderdag 28 maart komt de gemeenteraad in vergadering bijeen. De voornaamste punten op de agenda luiden: verzoek van het St.-Elisabethziekenhuis te Sluiskil, om samen met de gemeenten Sas van Gent, Philippine en West dorpe, naar rato van het aantal in woners, de reeds gestelde garantie voor het aangaan van geldleningen te verhogen van f 4.500.000.tot f 6.500.000.stichting oprichting en instandhouding van een dagverblijf voot- geestelijk gehandicapten „Mid den Zeeuwsch-Vlaanderen". Nieuw- en St.-Joosland NCVB De NCVB afdeling Nieuw en Sint-Joosland hield haar jaarver gadering onder leiding van de presi dente mevrouw Minderhoud. Die a- vond heeft het „Nieuwlands Dames koor" voor de aanwezigen gezongen. De heer Van Zweden vertoonde dia's van Walcheren en eigen omgeving. Enkele leden hielden een voordracht Er werd nog een toneelstukje opge voerd, getiteld; „Geen dag keert weer." Het was een mooie en gezelli ge avond en de opkomst was goed. De volgende vergadering zal zijn op woensdag 24 april a.s. Dan zal me vrouw J. N'agelkerke-van Branden bespreken: ,.De zorgen en moeilijk heden van de ouder wordende Uitvoering dameskoor Zaterdag 30 maart zal het Nieuwlands dames koor onder leiding van directeur J. v. d. Berge de jaarlijkse uitvoering geven in de Nederlands-hervormde kerk. Medewerking hieraan verlenen het Nederlands-hervormd kerkkoor uit Kloetinge. organist P. C. Reijn- oudt, cornet-blazer P. J. Reijnoudt en pianist M. J. Reijnoudt. De uitvoering begint om half acht. Bekerschieting. De handboog vereniging „Jacoba van Beieren" hield haar schieting op de liggende wippen in het Schuttershof. Op deze wedstrijd werden twee bekers defi nitief verschoten; 61 schutters van 14 verenigingen hadden ingeschre ven. Uitslag van de eerste wip: hoofd vogel met beker: W. de Wilde van Juliana te Oudelande; le zijvogel: C. Westdijk van Vios te 's-Heerenhoek, 2e zij vogel: J. Bongers van Zeelandia te Ovezande; le bovenkal: D. de Graaf van Juliana te Oudelande; 2e bovenkal: M. v. d. Guchte van Spes Nostra te Ovezande; le onderkal: Jac. Westveer van Edele Handboog te Oudelande: 2e onderkal: Jac. Ver- muë van Jac. van Beieren te Goes, bij loting; le klep: C. Lous van Edele Handboog te Oudelande; 2e klep: Jac Doene van Victoria te Kwadendamme 3e klep J. Bongers van Zeelandia te Ovezande; meeste kleine vogels met beker: A. de Jonge-Rijk van Willem Teil te Ovezande. Uitslag van de tweede wip: le hoofdvogel: Jac. van Keulen van Jac. van Beieren te Goes 2e hoofd vogel Jac. Doene van Victoria t« Kwadendamme: le zijvogel: P. van Hekken van Juliana te Oudelande; 2e zijvogel: J. F. Ossewaarde van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk; 3e zijvogel: C. Lous van Edele Hand boog te Oudelande; 4e zijvogel: Jac. Doene van Victoria te Kwaden damme: le kal: C. Steenbakker van Victoria te Kwadendamme; 2e kal: mevr. van Loo, van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk; 3e kal C. van Weele van Juliana te L.—delande; 4e kal: J. Bongers van Zeelandia te Ovezande. Meeste kleine vogels: Leo de Jonge van A.D.L.M. te Kwaden damme, 5 stuks. Vliegende vogels: K. L. van Steenbergen van Willem Teil te Ovezande. Hansween Muzikale show. De mandoline- vereniging „Excelsior" hield in „Ons Dorpshuis". Voor een talrijk pu- teruitvoering. Voor een talrijk pu bliek werd een muzikale show „Met open vizier" gebracht. Aan de uit voering werkten ook mee het Sou- burgs Mannenkoor en het tamboers- en trompetterskorps uit Goes. Kaoelle Plattelandsvrouwen. De presi dente van de afdeling Kapelle-Bieze linge van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen, mej. J. Ganseman, is op de jaarvergadering, die in „De Caisson" werd gehouden, afgetreden. Ook het bestuurslid, Mevr. De Vis- ser-Klaassen was aftredende en niet herkiesbaar. In haar plaatsen werden gekozen: Mevr. HuismanGriep en scheidende bestuursleden werden be dankt. Na de pauze vertelde mej. A. v. d. Leeden uit Goes over haar reis door Portugal. Jaarvergadering NVCB. In het CJV-gebouw werd een zeer druk be zocht jaarfeest gehouden van de af deling Kapelle-Biezelinge van de NCVB. Uit het jaarverslag bleek, dat de opkomst naar de maandelijkse bijeenkomsten zeer groot is. De ver eniging heeft 114 leden. Het zang koortje van eigen leden luisterde het feest op met verschillende liederen De voordrachtkunstenares mevr. Verkerk uit Dubbeldam bracht eerst „Kain en Abel" van Rogier van Aar den en daarna enkele humoristische schetsen. Op 18 april wordt een mo deshow gehouden. „Ons Genoegen". Zeer druk was het in hotel „De Zwaan" te Ka- pelle toen het 60-jarig bestaan werd gevierd van de muziekvereniging „Ons Genoegen". Voorzitter P: de Puit gaf op rijm een overzicht van 60 jaar lief en leed van deze vereniging. Steeds heeft de vereniging een bloeiend bestaan ge kend. Dat ze ook nu nog heel wat presteert bleek uit de uitvoering door het jeugdkorps onder leiding van de heer J. Mannaert te Hulst en de se nioren onder leiding van dirigent D. Burger te Kapelle. Na de pauze trad het cabaret Wim de Graaf uit Mid delburg op. Burgemeester Van Suy- lekom sprak een slotwoord. Kloetings (Van een onzer verslaggeefsters) De raad zal dinsdag 2 april worden voorgesteld de Langeweg om te leg gen. Dat is nodig in het kader van de ruilverkaveling „De Poel-Heinkens- zand" en de aanleg van de nieuwe rijksweg 58. De Langeweg zal zodanig moeten worden omgelegd, dat hij via de 's- Heer Abtskerksezandweg zal aanslui ten op de 's-Gravenpolderseweg. De nieuwe Langeweg zal 6 meter breed worden met aan weerszijden 4 meter berm plus bermsloten. Op tafel komen verder voorstellen betreffende de verkoop van grond o.a. aan Goes. Als de raad ermee akkoord gaat zullen resterende gedeelten van de boomgaarden „Klaas Put" en „Note- wei", die in het bestemmingsplan „Noordeinde" liggen, en van de boomgaard „Drijfhout", bouwrijp worden gemaakt. De boomgaard aan het Noordeinde bij het .sportveld zal, als het voorstel hieromtrent wordt aangenomen, worden gerooid. De raadsvergadering begint om half acht. Uitvoering T.U.V.E.O. De Chris telijke gymnastiekvereniging T.U.V. E.O. hield in „Amicitia" haar jaar lijkse uitvoering. Onder de aanwe zigen waren burgemeester P. Daniël- se en wethouder B. M. van Nieuwen- huijze. Na het openingswoord van de voor zitter de heer W. Ruissen toonden de leden hun kunnen op diverse nummers. Ovezande Schieting. De handboogvereni ging „Willem Teil" hield haar schie ting op de liggende wippen bij de Wed. C. Verbeek. De uitslag van de eerste wip is als volgt: hoofvogel: P. Verheyke van Zorgvliet te Elle woutsdijk; le zijvogel: mevr. Min naard, van Doel naar Hoger te Wol phaartsdijk; le zijvogel: D. Minnaard van Doel naar Hoger te Wolphaarts dijk; le bovenkal. mevrouw Min naard, voornoemd; 2e bovenkal: A. van 't Westeinde van A.D.L.M. te Kwadendamme, le onderkal: W. de Jonge van A.D.L.M. te Kwadendam me; 2e onderkal O. Steenaert van A. D.L.M. te Kwadendamme, le klep: C. Lous van Edele Handboog te Oude lande; 2e klep: P. Rentmeester van A.D.L.M. te Kwadendamme; 3e klep: A. de Jonge Hzn van Willem Teil te Ovezande. Meeste kleine vogels: me vrouw Steenaert van A.D.L.M. te Kwadendamme, 5 stuks. Uitslag van de tweede wip: le hoofdvogel: A. de Jonge-Rijk van Willem Teil te Ovezande. Deze schut ter schoot ook de tweede hoofdvogel. Eerste zijvogel: C. Voet van Vios te 's-Heerenhoek; 2e zijvogel: P. Oost- dijk van Willem Teil te Ovezande; 3e zijvogel F. Koens van Spes Nostra te Ovezande; 4e zljvogel A. Martens van Vios te 's-Heerenhoek; le kal: H. A Mol van Jac. van Beieren te Goes,' 2e kal M. Rijk van Spes Nostra te Ovezande; 3e kal: L. Rentmeester van Willem Teil te Ovezande; 4e kal Jac. Vermuë van Jac. van Beieren te Goes. Meeste kleine vogels: A. van 't Westeinde van A.D.L.M. te Kwa- deiylamme 9 stuks. De eerste vlie gende vogelprijs was voor A. van Loo van Doel naar Hoger te Wolphaarts dijk. De tweede ging naar Jac. Westveer van Edele Handboog tê Oudelande. Rilland NCVB In het Hervormd Centrum te Rilland kwam de afd. NCVB bij een. Presidente mevr. Verschuure opende met het zingen van ps. 119:1 en met het lezen van Jesaja 42:5-12. Hierna hield de heer Balkenende uit Kapelle-Biezelinge een lezing over „Mensen uit één stuk". De volgende vergadering wordt 24 april gehouden in de bijgebouwen van de gerefor meerde kerk. Yerseke Frontal Mud In de raadsverga dering van vrijdag a.s. zal een besluit genomen worden over de definitieve verhuur van het voormalige gym nastieklokaal aan de jeugdsociëteit „Frontal Mud". Vorig jaar werd door een besluit van de raad i.v.m. ver meende buitensporigheden de huur opgezegd. Later werd deze beslissing op verzoek van de raadsleden Kor- stanje en Van Schaik, herzien en werd aan Frontal Mud een proeftijd toegestaan. Aangezien genoemd tijd vak verstreken is, zullen b. en w. deze zaak opnieuw aan de orde stel len. Een andere lokaliteit is niet be schikbaar. De aanbieding om „Tref punt" als sociëteit te gebruiken, werd door Frontal Mud niet aangenomen, omdat deze lokaliteit h.i. niet voor het beoogde doel geschikt is. Raadsvergadering Vrijdag 29 maart komt de raad om 8 uur bijeen. Ingekomen is een verzoek van de heer Th. E. Zoetewey om, n.a.v. een geweigerde bouwvergunning, voorzie ningen te willen treffen. Het betreft het dichtmetselen van een nu nog open landbouwhangaar aan de Bree- weg. Op advies van de hoofdingenieur van Volkshuisvesting en Bouwnijver heid, van de inspecteur Ruimtelijke Ordening en van de stedebouwkun dige hebben b. en w. de bouwver gunning geweigerd. De aanvraag is in strijd met het uitbreidingsplan. De heer Zoetewey zegt nu reeds 15 jaar door het bestemmingsplan in zijn noodzakelijke uitbreiding te worden gehinderd. Uit een onderzoek van b. en w. is gebleken dat het onmogelijk is om ontheffing van rioolbelasting toe te staan. Volgens de verordening speelt het geen enkele rol of men aangesloten is of niet. Inlassen van een ontheffing in de verordening is voor hogere goedkeuring niet vat baar. Verder zal een voorstel worden ge daan tot het aangaan van een vaste geldlening, groot 300.000,- bij de Bank voor Nederlandse Gemeenten, rente 6,5 pet., looptijd 25 jaar. Op verzoek van G.S. zullen in de verordening regelende het dansen, t.a.v. de redactie enkele wijzigingen worden aangebracht. Voor de bouw van twee woningen in het exploitatieplan Marijkelaan, zal aan mr. Le Clerq te Kruiningen 513 m2 grond worden verkocht voor 34,- per m2. Ned. Herv. Kerk: Beroep aangeno men naar Wemeldinge: K. Venema te Huizen. Geref. kerken: Bedankt voor Baar land - 's-Gravenpolder: kand. D. Ave res te Osterwald (Duitsland). Geref. gem. in Nederland: Bedankt voor Rhenen, J. Pannekoek te Ter neuzen. (Van onze adverteerders) AUTOSHOW CAPPENDIJK HULST Door garage G. Cappen- dijk Zn. te Kloosterzande, officieel Renaultdealer, werd een grote Re nault-voor j aarsautoshow gehouden in hotel-restaurant T. van Oosterom te Hulst. Op deze grote autoshow was ook de nieuwe Renault R 16 TS tentoongesteld, terwijl natuurlijk te vens de andere reeds bekende typen Renault-auto's aanwezig waren zoals Renault 4, Renault 8 en de Renault 10. De interesse van de bevolking voor deze show was gedurende de drie showdagen zeer groot. Morgen, woensdag 27 maart. Hans- weer 2.14en 14.44 uur; Terneuzen 1.37 en 14.07 uur; Vlissingen 1.11 en 13.35 uur; Wemeldinge 3.01 en 15,25 uur. MIDDELBURG Vleeshal 11-12 en 14-17 uur Dr. P. C. Boutenstentoonstelling TERNEUZEN Galerie J 34: Expositie George Degenhart GOES Prins van Oranje 14.30, 19 en 21.15 uur Libelle-modeshow HEINKENSZAND Voormalige r.-k. lagere school 20 uui Raadsvergadering 's-HEER AREND SKERKE Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverg. ANTWERPEN Rex 10, 12.10, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.35 uur Bloedig weekend 14 jaar Odeon 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Barefoot in the park a.l. Pathé 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Afdreiging door moord 14 jaar Rubens 12, 14. 16.30. 19 en 21.30 uur De getemde feeks 14 jaar Ambassades 12, 14.30, 16.50, 19.10 ra 21.30 uur In the heat of the night 18 j, Savoy 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Moordsyndicaat 18 jaar Astrid 10, 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21,31 uur Alles on zijn tijd a.l. Quellin 13.30. 15.45, 18.30 en 21.15 uur Millie a.l. Capitoie 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Verloren vallei a.l. GENT Capitoie Oorlog en vrede (deel 2) 14 j. Majestic Wat een vakantie 14 jaar Plaza De getemde feeks 14 jaar Select Hold-up 5 la carte 18 jaar Savoy Verboden te vissen 18 jaar KNS 20 uur Dood van twee dames (Vrekhemj ST.-NIKLAAS Eden Een vreemdeling in huis 18 Jaar Century Dodelijker dan mannen 18 j. Palace Ik heb Raspoetin gedood 18 j. Rex Het bal der vervloekten 18 jaar Scala Jerry blijft er buiten a.l. BRUGGE Memlinc Een dozijn ploerten, 18 Jaar Zwart Huis Een man te veel 18 Jaar Forum De onbekende 18 jaar Scala Een dozijn ploerten 18 jaar Aanvang 20 uur MIDDELBURG Vleeshal 11-12 en 14-17 uur Dr. P. C. Boutenstentoonstelling Schouwburg 20 uur Nieuw Rotterdams Toneel met „Interview" TERNEUZEN Galerie J 34: Expositie George Degenhart GOES Stadshuis 19 uur Raadsvergadering KRABBENDIJKE Gemeentehuis 19 uur Raadsvergadering ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag NKT 20.30 uur Mime van René Queilel GENT Bioscopen: Als onder vandaag BRUGGE Bioscopen: Als onder vandaag Capitool 15 en 20 uur Wat een vakantie, 14 J. Korrekelder 20.30 uur De penduli (Nikola j) ST.-NIKLAAS Bioscopen: Als onder vandaag DEAD MAN GOi.CN/S IN3EZOEZ/NG, WANT EEN I/ZEEMDE... Kortgene Bestemmingsplan Burgemeester en wethouders zullen de raad tijdens de vergaderirig van donderdag 28 maart i voorstellen een bedrag van 23445 gul. den uit te trekken voor de verbete ring van de straatverlichting. Aan de orde komen verder het ontwerp-be- stemmingsplan voor de kom van Co- lijnsplaat en een nieuwe verordening ingevolge de winkelsluitingswet. De raadsvergadering begint om half drie. vhivhlvhhhhL'XvLvLVvj Misverstanden rijzen s Ier dan zij worden o óók tussen twee b cies als Noord-Brabant en In de jongste vergadering Zeeuwse staten heeft d woordvoerder Van Benne klaard dat de Brabantse Zeeuwse reserve ten aanzie Reimerswaalplan zouden c maakte dat op uit hetgeen zitter van de P.v.d.A.-fract Brabantse staten, Joh. Wili zegd zou hebben. Deze zo Bosch hebben verklaard da merswaalplan voor Braba: entreebiljet voor de Nee havenclub zou zijn. De conclusie van de heer Va kom is onjuist, even onjui weergave van het betrokk_ in de Provinciale Zeeuwse van zaterdag 16 maart. De lems heeft op 15 maart in D juist het omgekeerde gestelc kend over het oude Kreeki het Reimerswaalplan dat daai de plaats gekomen is, en het Baalhoekplan van Antwerpen dat beide eerstgenoemde pn hoe dan ook, Brabant een biljet tot de Nederlandse ha\ verschaft hebben. Over hef Baalhoekplan en de strialisatie van het Land var tinge, die daarvan misschien I volg zou kunnen zijn, heeft d Willems gezegd dat het Bra provinciale bestuur er goed aa de gang van zaken nauwge volgen. Er is geen sprake van Brabantse staten Reimerswaal het Land van Saeftinge zoudei ben ingeruild Dat kan ook mc| want over zeehavenaanleg i Land van Saeftinge is nog ni^ kend en alvorens een keuze t! ken zullen beide mogelijkhedei vergeleken moeten worden De Zeeuwse staten hebben zie argwanend opgesteld tegenov. terdam, omdat het de mogelijkl tot havenuitbreiding op Voorij Putten toch gaat bestuderen, de afspraak in het Gouden overleg in. In datzelfde overle, ook afspraken omtrent Reimer gemaakt. Moet Brabant nu boo] op Zeeland, omdat blijkens d' latingen van de heer Van Bennl in Zeelend aan die afspraker tornd wordt Wij vinden van niet, al is het we grijpelijk dat de uitlatingen va heer Van Bennekom in Brabanl zo best gevallen zijn. Wij vindei tussen beide Delta-provincies die misverstanden moeten ont: en voortbestaan als tussen Rotte, en Antwerpen nogal eens voi men. Vandaar deze rechtzetting. (Van een medewerker) MIDDELBURG In ons art: van zaterdag j.l. over een vroege p tekening van Toorop, voorstellei zijn dochter Charley op jeugd leeftijd, werd vermeld dat het teressante werk niet gedateerd Het zou niet alleen interess maar uit een oogpunt van kunsthi: rie ook belangwekkend zfjn, om weten wanneer Toorop zijn doi tertje portretteerde. Er is een algemene benadering vmden. Neemt men een beroerr ets als ,,De drie bruiden" datere uit 1893 als uitgangspunt, dan he men een werk dat als het ware m den in de symbolische periode v de schilder valt, dat wil zeggen, n :?n| nadat hij met de inpression scne groep van de zogenaam, „vmgtisten" (de „twintigers") m( werkt. In dit tijd woonde hij met ?er_ twintig, Henry de Groux, sam in Mechelen. Men zou zeggen: heel lang daar kan de tekening van Charley Toor met ontstaan zijn. Het moet in e geval in de negentiger jaren van vorige eeuw geweest zijn. Weet m nu dat Charley Toorop in 1891 g boren werd, dan heeft men al v£ een „terminus post quem".

de Stem | 1968 | | pagina 2