M Semiprofclubs in nood: O ranje-swemp was oppermachtig Bart Solaro versloeg John Krekels in spurt Yianen in Neerbeek sterkste Baars won Omloop van de Baronie Niet bevredigend Sterken Laatste kans op terugkeer naar amateurvoetbal Korte termijn Vergoeding IN RONDE VAN ZUID-HOLLAND (llusie armer Uitslag \ttent Grote overmacht Van der Weide veroverde de snel schaaktitel t Jiigarage vraagt steeds |ngvrije auto's v.a, 1965 Min. Kanstraat 16-20, [Tel. 01600-39900. ■800, 1966, 1.groen, cogn. TB nieuwe motor. Garage Iren N.V., Goes, tel. h-Garage heeft thans in Ford Taunus 17M Sü- Ford Taunus 12M brd Cortina 1965, Ford 4 cil. 1964, Ford Tau- Combi '63, Opel Kapi- Fmiral 1964,, Opel Kapi- 1)2, Opel Kadett 1966, I Taunus 20M 1965, Fiat Imfort 1965. Fiat 150Q I car 1966, Fiat 850 1966, I 1Ö0Ö 1967, Simca 1500 J>imca 1500 1965, Simca 154. Simca 1000 1967, Sim- i 1966, Simca 1000 1965, 1000 1964. Simca 1500 1966, Fiat Primula 1966, Inglia 1966, Vauxhall Vi- |5, Citroen Ami 6 1966, 1 1 750 1965 Renault R 1*6 Eldzaam mooi. Alle wa- I orden met 10;000 km en/. Ind. garantie verkocht. Ingevoerde, van le eige.- n aanrijdlngvrij. Voor I trouwbare gebruikte laar een betrouwbaar Inet de grootste voor- Ie grootste omzet en met ■•grootste service. Bel- larage, Min. Kanstraat Breda. Tel. 01600-39900. |.d van 8 u. v.m. tot 10 Zondags van 1 tot 5 Ihielbeürijf firma Gijzen ;:d Academiesingel 34a, raat 32 bieden u onder lekende service te koop mnus 17M T.S. 1966, 12 TS 1966, Taunus 15M launus 12M TS 1965, 12M 1965 en 1964. Opel 1966 1900 L, Opel 1700 :t schuifdak, Opel 1700 1965, Opel 1700 1964, lupé 1967. Fiat 1800 1965, )0 1965, Opel Kadett ca- 1964, Renault L4 1966, 000 1965 2 maal, Simca 14, Simca 1500 1965 en stin Glyder 1964, Fiat k 1966, Fiat 1800 Sta ken, Ford Zephyr 1965 6 hca 1301 1967, Fiat 1100 |4, Trabant 1965-1964, 1964, .Vauxhall 1962 Cortina 1966 4 deurs. diverse V.W. bestel - 1963, V.W. bussen ingeruild Zephyr '62, 157 en 1962, V.W. 1200 el Kapitan 1960. Dit is ie greep uit onze voor- .1 deze wagens worden olie ververst en van onderdelen voorzien. op onderdelen en ar- in. Ook inruil, financie- gelijk. Showroom dage. >pend 9 iiur tot 8 uur. 1 uur tot 6 uur.. Tel. Privé 43593, gevestigd iesingel 34a recht te- KMA ingang langs de Ipoorstraat 32 vlak bij ion Breda. Lessen rijlessen voor f 47,50 en losse lessen t 6,50 leuwe V.W.'s. Bonds- hool „De Centrale", lingsadressen Breda, olein 5 tel. 38718; er- Zoom, Lekstraat 9, «.>1. osendaai, Boulevard 4097; Etten-Leur, Gul- ïlJelaan 12, tel, 3219; Bouwlingstr. 75. tel. Vakantie prima zomerhuis in de. Bejaarden genie- ct. korting extra in naseizoen. Tel. 01600- Veluwemeer. Logies bijt. T. v. Putten, 'aat 34, Elburg. mport Frank, land- Kievit", Baarle-Nas- 04257-719. U bent wei- werkdagen en week- 5ij ons slaagt u altijd. merken, ruime keu- ur- en stacaravans van meter. Eigen caravan» ït ruime staanplaatsen, n financiering met 25 iruitbetaling. Landbouw pleet stel vorentrek- ulenkrabbers, schof- r aardappelsverpleging, ststrooier, 2,50 m, op- itlng. A, v. Geel. Zwa- veg 2, Z'hoek, telefoon ol, rode kool, savooie- tskool. prei en slaplan- kluit bij Fa. Fr. Schoo- oon. Roosend aalsebaan e„ tel. 01658-531. sn onzekerheid vraag, die elke de mediakeuze moet stellen, is et gekozen me maar um wordt lad-advertentie- r de lezers en jaar en ouder jezien). 'achfig genoeg, ilezen. gina's van EID. «re DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 55 MAAftf >968 Wim Prinsen ging op de sintelbaan van „Sprint" ais eerste over de streep. Cor Baars, enkele meters achter hem, zwaaide met zijn rechterhand om te protesteren tegen de duw waarmee Prinsen hem kansloos maakte. Qe finish van het achtervolgende groepje. Uiterst rechts Cees Rentmeester (winnaar van de spurt) naast hem Leon Schrauwen, achter Schrauwen Solaro, links van Solaro Serpenti en uiterst rechts achter René Pijnen. DEN HAAG. (NAP). Semi- profclubs, die aan het einde van het tegenwoordige seizoen willen terug keren naar het amateurvoetbal, zul len zo mag men aannemen worden ingedeeld in de tweede klasse. Sedert juli 1961, toen bleek dat de sanering van het betaalde voetbal zeer traag verliep, werden de verenigingen, die het betaalde voetbal verlieten zonder meer in de vierde en laagste klasse van het zondagamateurvoetbal geplaatst. Het bestuur van het betaalde voet bal beeft omtrent de indeling be sprekingen gevoerd met de zoge naamde contactraad van het ama teurvoetbal. Dit overlegorgaan, dat onder leiding staat van de voorzit- tfie van het zondagamateurvoetbal, de heer J. J. Egberts, reageerde po sitief Aangezien de competitie-inde ling ressorteert onder het bestur is het waarschijnlijk dat de wensen van het betaalde voetbal zullen worden verwezenlijkt. De amateurs zullen echter slechts hun medewer king verlenen, wanneer vaststaat dat een aantal clubs van deze gele genheid gebruik zullen maken, zo dat er gesproken kan worden van een sanering. Bovendien is uitdruk- kelijk vastgesteld dat het de laatste maal is dat wordt afgeweken van het principe dat terugkerende- semi- profclubs in de vierde klasse wor den geplaatst. sty1, tegenover zijn leden te verde digen. Als voorwaarde heeft het semiprofvoetbal gesteld dat dan het gehele jaar een amateur moet kun nen worden aangetrokken en niet, zoals thans, uitsluitend in de trans ferperiode. Met de contactraad is nog een ander geschilpunt tussen amateurs en semiprofs besproken: de hoogte van de Vergoeding die een profclub aan 'n amateurWreniging moet be talen indien de profclub 'n speler van die vereniging contracteert. Mo menteel is die vergoeding ten hoog ste 3.000 gulden. Bij herhaling heb ben de amateurs ervoor gepleit dat dit bedrag zou worden verhoogd tot 10.000 gulden. Het bestuur van het betaalde voetbal heeft zich be reid verklaard een dergelijk voor- Het bestuur van de sectie betaald voetbal heeft in een circulaire aan de clubs gevraagd op te geven wel ke verenigingen overwegen terug te gaan naar het amateurvoetbal. De semiprofs zullen op korte termijn hun beslissing moeten maken. De uiterste datum voor aanmelding bij het amateurvoetbal is namelijk 1 juni. In de rondzendbrief wordt er on der meer op gewezen dat de finan ciële lasten met ingang van 1 janu ari 1969 opnieuw zwaardep zullen worden. Op die datum wordt de verhoging van omzetbelasting tot 10 procent doorgevoerd. Verder wor den de clubs erop attent gemaakt dat afschaffing van de vermakelijk heidsbelasting voor sportwedstrij den voorlopig niet kan worden ver wacht. PRINSENDISKWALIFICATIE (Van onze sportredactie) BREDA. Voor Wim Prinsen was er niet de overwinning, waarop h(j had gerekend. Op de sintelbaan van de Bredase atletiekclub Sprint kwam de kleine coureur uit Hank weliswaar als eerste over de witte krijtstreep maar toch ging de zege in de negende Omloop van de Baronie naar de Amsterdammer Cor Baars, door Prinsen in de laatste meters opzjj geduwd. Het leek op een wanhoopsdaad van Prinsen, die vreesde Baars over zich heen te moeten laten gaan. Cor Baars, een outsider, werd door het „duwwerk" van de Hanke- naar op slag kansloos en daarom protesteerde hjj. Terecht en met succes. De jury besloot Prinsen te diskwalificeren en aan Baars de eerste prijs toe te kennen. Voor „Wimke" Prinsen was het geen vraag of hij geduwd had. „Ik heb dat zeker gedaan. Maar ik kon echt niet anders. Hij kwam precies langs de kant waar geen plaats meer was. Bij de betonnen rand. Daar reed ik al vlakbij en daar wilde hij nog tussen. Dat ging gewoon niet. Ik kon bovendien op die sintels toch al moei lijk sturen en had ik niet geduwd dan was ik zo tegen hem aangereden". Wim Prinsen meende daarom niets anders gedaan te kunnen hebben en protesteerde eveneens. Tegen zijn diskwalificatie. Zijn protesten werden echter wel hoe langer hoe zwakker, vooral toen het duidelijk werd dat hij eigenlijk weinig kans van slagen had. Althans dat was de mening van vele deskundigen èn toeschouwers, die de „wanhoopsdaad" van Prinsen van dichtbij gevolgd hadden. Prinsen handhaafde zijn officiële protest toch. Deze finish was het weinig bevre diging schenkende slot van een uiter mate boeiende klassieker. Na een zeer zware wedstrijd vooral in het begin en een groot aantal kans rijke ontsnappingen,' viel de beslis sing pas veertig kilometer voor het einde, toen Wim Prinsen en Cor Baars zich sterker toonden dan alle favorieten. De sprong, die deze twee niet voor de overwinning getipte ren ners maakten, bleek beslissend, om dat liet achtervolgende groepje, met alle favorieten als René Pijnen, Cees Rentmeester, Leen de Groot, Kees Koeken en Daan Holst, het niet meer op kon brengen om serieus nog eens aan een achtervolging te beginnen. De voorsprong van Prinsen en Baars kon daardoor behoorlijk oplo pen. Op de Sprint-sintelbaan kwam Prinsen als eerste binnen. Voor ver heugend veel toeschouwers er was trouwens ook onderweg bijzonder veel belangstelling voor deze orga nisatorisch perfecte koers bleei hij een voorsprong behouden. Pas in de laatste bocht kon Cor Baars Prin sen bereiken. ,Toen deze het gevaai bemerkte, duwde hij. De sprint van de achtervolgende groep werd gewon nen door Cees Rentmeester, (die zich voor het oog van Joop Midde- hnk in de selectiegroep wilde rijden en op een uitstekende wedstrijd terug kan zien), voor Schrauwen en Bari aolaro. Het is een wedstrijd gewordei waarin alleen de allersterksten over bleven. Na ruim een half uur koer 'en 31 kilometer lag de hele karavaan van maar liefst 185 gestar te renners al ver uit elkaar. In een eerste grote groep zaten alle favorie ten. De daarop volgende groepjes be vatten steeds minder kwaliteit. Het aantal renners dat uiteindelijk over de streep kwam, was dan ook zeer laag. De harde wind had zijn ver schrikkelijke werk gedaan. De wind zorgde voor de eerste af scheiding. Het hoge tempo, dat er door de groten werd uitgedraaid, be tekende een te zware belasting voor tientallen coureurs. Cees Rentmees ter, de uitstekend meedraaiende Re né Pijnen, Tini van Hasselt, Bart So laro, Leen Poortvliet, Kees Koeken, Henk Nieuwkamp en Herman Hoog- zaad, waren de topmensen uit die eerste grote groep. Tussen Moerdijk en Klundert werd Hoogzaad zeker een van de favorieten echter het slachtoffer .van een valpartij, toen hjj het wiel van zijn ploegmakker Jan broers raakte. Bij Heijningen, na 51 kilometer, bedroeg de voorsprong van deze groep al twee minuten op een tweede groep, die onder andere Char les de Smit, Leon Schrauwen, Kees Frijters, Cees van Dorst, Cor Baars en Bennie Groen bevatte. Na Fijn aart was het gedaan met de samen werking in de kopgroep, die duide lijk terrein verloor. Nog vóór Oud- Gastel (na 60 kilometer) hadden Van Dorst c.s. de koplopers ingelopen. Een derde groep met Adri Wouters en Rini Huybregts. was op dat mo ment al kansloos. In de daarop volgende „Hel van Moerstraten" tussen Kruisland en Moerstraten eisten èn de slechte weg èn het hoge tempo hun slacht offers. Verbeek, Frijters, Versluis, Van Kessel en Vlot moesten zich te rug laten vallen. Cees Rentmeester dreigde achterop te raken door een lekke band, die snel gerepareerd werd. De sterke Zeeuw leek na een fraaie achtervolging er net niet meer in te slagen de eerste groep te be reiken. De adviezen van volger Ger- rit Schulte „Niet dat grote verzet, over op een kleine, je cadans terug vinden" hielpen hem tenslotte het gat te dichten. Nadat Koeken, De Groot en Ser penti bij Wouw enige speldeprikjes hadden uitgedeeld, volgde er bij het verlaten van Roosendaal, na 83 kilo meter, een serieuze ontsnapping, Leen de Groot (wéér), Cor Baars, Leen Poortvliet, Piet van de Voort, Cees van Dorst en Fred van Lach- terop waren de zes renners die in korte tijd een behoorlijk gat sloe gen. Van de Voort, een bijzonder fraai rijdende coureur, en Baars knapten vooraan het meeste werk op, terwijl Cees van Dorst zich wat moest ontzien. Uit de achtervolgende groep pro beerde Tabak uit Amsterdam bij de zes vooraan te komen. Het bleef bij een poging, omdat tussen Rucphen en Zundert Baars en Van de Voort wa ren weggesprongen en het tempo met stukken omhoog vloog. Zij staak ten hun poging echter al vlug, waar op ook zij werden ingelopen door de grote groep, die vlak daarvoor de vier andere vluchters al had inge haald. Een periode van betrekkelijke rust brak aan. Tussen Rijsbergen en Zundert, na 115 kilometer, viel de beslissing. Ta bak demarreerde en kreeg Baars, die daarvoor al een krachtsinspanning had moeten leveren en Wim Prinsen mee in zijn wiel. De initiatiefnemer moest echter al snel lossen. Baars en Prinsen dachten daar niet aan. Zij gingen bijzonder goed samenwerkend keihard door. Bij Chaam (128 kilo meter) bedroeg hun voorsprong bij na één minuut. Nauwelijks vijf kilo meter verder was dit al opgelopen tot ruim anderhalve minuut. „Ook Baars reed erg makkelijk", kon Prin sen aan de streep melden. „Het ging goed met onze samenwerking". Daarom werden de twee vluchters, die met wind mee vaak een snelheid van meer dan vijftig kilometer be reikten, niet meer bedreigd. Zij con solideerden hun voorsprong tot op de sintels in Breda, waar zij een voor sprong bleken te hebben van bijna twee en een halve minuut. De uitslag van de Omloop van dt Baronie was als volgt: 1 C. Baars Haarlem, 163 kilometer in 4.03.18; 2 W. Prinsen Hank z.t.; 3 op 2.25 C. Rentmeester Ovezande; 4 L. Schrau wen (Ossendrecht)5 B. Solaro Den Bosch; 6 J. Serpenti Wijk aan Zee; 7 R. Pijnen Woensdrecht; 8 D Holst Amsterdam; 9 F. Lachterop Amsterdam; 10 M. Pennings Nw.- Vennep; 11 L. Poortvliet Herkin- gen; 12 L. de Groot Utrecht; 13 J. Tabak Amsterdam; 14 P. van de Voort Amsterdam; 15 C. de Smit Hoofdplaat. Behulpzame handen wasten het gezicht van de teleurgestelde Wim Prinsen schoon. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Bart Solaro heeft zijn woorden waargemaakt. „Een ju weel van een karretje, eentje waar mee ik zeker hoge ogen zal gooien" sprak de 28-jarige timmerman uit Den Bosch een week geleden toen hij als prijs voor de regelmatigste ama teur in 1967 een nieuwe racefiets in ontvangst had mogen nemen. Zater dag boekte Solaro op die nog glan zende fiets reeds zijn eerste grote triomf: in de ronde van Zuid-Holland was hij iedereen te snel at. De aan zijn tweede wielerjeugd bezig zijnde Bart Solaro, vier jaar geleden be sloot de Bossche renner als onafhan kelijke te stoppen om een jaar later toch maar weer als amateur te koer sen heeft de vijftiende ronde van Zuid-Holland op zijn erelijst bijge schreven. Een provinciale ronde die dit jaa; overigens niet het predikaat „klas sieker" droeg. Klassieker of niet, de strijdvlam laaide 'Zaterdagmiddag in de i62 km lange wedstrijd door het Zuidholland se land in ieder geval hoog op. Bonds coach Joop Middelink had het raad zamer gevonden zijn voorlopige se- lectieploeg (Joop Zoetemelk, René Pijnen, Ger Harings, Leen de Groof en Fedor de Hertog) niet aan de stari te laten komen en met die weten schap, dat de favoriieten afwezig wa ren, wilden de renners van 't tweedf garnituur wel een kansje wagen. Di coureurs blaakten van strijdlust en in een 35-tal kilometers toen de kara vaan net de rit door het Westland er op had zitten, was het peloton ai in stukken uiteen gevallen. De eerste vluchtpoging van o.a. animator Hans Verbeek, Gien van der Burg en Bart Solaro werden echter onder de rook van Pijnacker door een gesloten over weg in de kiem gesmoord. Het hoge aanvangstempo had echter al zijn tol geeist. Tegen de stormachtige wind in moesten bijzonder veel renners zich forceren om in het spoor van de leiders te blijven en toen de kara vaan het Westland uitreed, richting Alphen aan de Rijn, bleek de weg wedstrijd al meer op een afvalrace te tijken. De zwakke renners met nog te wei nig kilometers in de benen, verdwe nen steeds meer naar de achterste gelederen om tenslotte moe gestreden en een illusie armer in de bezemwa gen te stappen. Na 66 kilometer tus sen Ter Aar en Nieuwkoop werd de groep vooraan uiteen gerukt. Vijf renners onder aanvoering van Ver beek en Krekels kozen het hazepad en dat werd de inleiding voor jacht langs de winderige Gouwe. Een jacht waarin het toch al langgerekte pelo ton voorgoed verbrokkelde. Bij Bergsenhoek (105 km) groeide het kopgroepje renners dankzij Braven- boer, Solaro, Bertoii, Naaktgeboren en Leunis uit tot zo'n 20 renners. En daïrmee waren de kaarten ge schud, de winnaar zou uit dat pelo ton komen. Tussen Rotterdam en Den- Haag, parallel aan de rijksweg, kwam de ontknoping. Na enkele vergeefse demarrages sloegen John Krekels en Gerard Veldhuizen hun beslissende dag door handig gebruik te maken van een mislukte vluchtpoging van de Rotterdammer Bravenboer. goed rijdende Piet Hoekstra om ook aansluiting te krijgen, mislukten. De koplopers bouwden in de resteren de 35 km eendrachtig samenwerkend een ruime voorsprong op die aan de finish 1 minuut en 44 seconden be droeg. Bart Solaro toonde zich tot Ockenburg in de eindsprint duidelijk de sterkste met nog ruim 1 km rijden nam de 28-jarige Bosschenaar de lei ding en die koppositie stond de ge routineerde Solaro niet meer af. Te gen de harde wind in slaagde nie mand er meer in om over de sterke Brabander heen te komen. De Lim burger John Krekels ging met ruim een lengte achterstand als tweede over de streep vóór de jeugdige Veld huizen en de Westlander Verbeek. De spurt om de zesde plaats werd gewon nen door de Rotterdammer Braven- boer. De uitslag: 1 Bart Solaro, Den Bosch 162 km in 4.06.17; 2 John Krekels, Bom, 3 Gerard Velthuizen, Maasdam, 4 Hans Verbeek, Poeldijk, 5 Hans Tes- selaar, Kalverdijk, allen dezelfde tijd, 6 Wim Bravenboer, Rotterdam 4.07.41, 7 Bennie Groen, Steenwijk, 8 Wim Deelen, Nieuw Lekkerland, 9 John Hoekstra, Ureterp, 10 Piet Legierse, Den Bommel, allen zelfde tijd. Slechts de attente Bart Solaro, Hans Verbeek en Hans Tesselaar wis ten tijdig het goede wiel te pakken. Alle overige pogingen van de o.a. Raymond Poulidor heeft een weg wedstrijd op het circuit van Rouen- ies Essarts gewonnen. Poulidor was een van de renners, die onmiddellijk na het startschot van deze wedstrijd over 223 km, deelnam aan een ont snapping. Anquetil, die de goede vlucht miste, stapte halverwege de wedstrijd af. (Van een speciale verslaggever) WARSCHAU De Nederlandse zwemploeg stond gisteravond in War schau een beetje verbaasd tegen zijn eigen prestaties aan te kijken. Van dergelijke tijden had men van te vo ren zelfs niet gedroomd. Zo vlak na de zware wedstrijden van Minsk, zag het team de open Poolse kam pioenschappen, die zondag in de Pool se hoofdstad begonnen, meer als een verzetje en toen vrijdag en zaterdag bij de training bovendien bleek, dat het 25 meter bad in het Paleis van Kuituur en Wetenschap er een van het „zware soort" was, geloofden de Nederlandse jongens en meisjes het helemaal wel. Juist daarom wellicht, door die „we-zien-wel-mentaliteit" die de ploeg geheel ontspannen tegen over deze ontmoeting deed staan, werden er zondag op de eerste dag van de kampioenschappen, toch weer enige uitstekende prestaties geleverd. Vooral Bob Schoutsen sprong eruit met zijn 2.15.0 op de 200 meter rug slag. De stoicijnse, zich soms met zijn lange armen en benen nauwelijks raad wetende Amsterdammer, was er echter helemaal niet blij mee. Hij tenslotte wist misschien wel het beste hoe dicht een nieuw Nederlands re cord binnen zijn bereik had gelegen. Tot de 175 meter-lijn was alles ge makkelijk en goed gegaan. Toen ech ter kwam het fatale moment, dat hem overigens niet de zege maar wel een Nederlands record kostte en dat hij later als volgt beschreef: „Ik weet niet precies hoe het kwam. Zoiets ge beurt me nooit. Zonder dat ik had aangetikt, was ik gekeerd. Dat be sefte ik echter eigenlijk pas toen ik al had afgezet. Ik wist, dat ik gediskwa lificeerd zou worden ais ik door zou zetten, dus keerde ik terug, tikte aan en draaide voor de tweede keer. Dat grapje heeft me twee a drie seconden gekost en dat is erg jammer. Ik had het Nederlands record op zo om en nabij de 1.12 gebracht. Is toch een prachtige tijd. Het was overigens maar goed dat ik terug zwom. Anders was ik helemaal kwaad geweest. Ook op de rugslag dames, was de Nederlandse overmacht groot. Coby Buter, Coby Sikkens en Bep Weete ling voerden een felle strijd om de eerste plaats, die tenslotte door eerst genoemde in de goede tijd van 1.09.7 werd gewonnen. Coby Sikkens, die op de laatste meters geen verweer had tegen de tempoverhoging van Utrechtse zwembondsecretaresse, werd tweede en Bep Weeteling „Ik gleed op de keerpunten telkens uit" derde. Ne] Bos was zondag het meest suc cesrijke lid van Kerkhovens equipe. Zij stond twee keer op de hoogste trede van het ereplatform. Eerst na dat zij de 50 meter vrije slag (een overigens incourante afstand, die op internationale wedstrijden bijna nooit op het programma voorkomt) in 28,2 had afgeraasd en vervolgens na haar zege op de 200 meter vrije slag in de goede tijd van 2.17,0. Mirjam van Hemert en Dolly Maa neman maakten op het laatste num mer het Nederlandse'succes compleet door als tweede en derde aan te tik ken. Op de 400 meter wisselslag da mes tenslotte had Hennie Penterman geen enkele tegenstand. Dit weerhield de Amsterdamse banketbakkersdoch ter er overigens niet van de klokken op een goede tijd, 5.24,8, te laten stil staan, nadat het er even op had ge leken, dat zij in de tijd van 5.20 zou uitkomen. „Ach, ik had geen strijd he", zei Hennie toen haar werd ge vraagd waarom ze op de vrije slag niet wat pittiger had doorgezet. „En dan is het zo moeilijk om er eens echt lekker tegen aan te gaan. Al probeer je nog zo je best te doen". Dat gebrek aan tegenstand onder vond echter niet alleen Hennie Pen terman maar ook een groot aantal leden van de Nederlandse ploeg en daarom sloeg de opmerking van Ada Kok: „Ik vind dat we hier in dit zware bad zonder strijd geweldig zwemmen" de spijker eigenlijk pre cies op zijn kop. •ADA KOK: te weinig tegenstand (Van onze sportcorrespondenten) NEERBEEK Gerard van Vianen heeft gisteren in Neerbeek de eerste Nederlandse prof ronde van dit sei zoen gewonnen. Vianen versloeg in de eindsprint Harry Steevens, die vier ronden eerder was achterhaald na een solo van 60 kilometer. Vianen legde de 100 kilometer af in 2 uur 28 minuten en 58 seconden. De uitslag luidt verder: 2. Harry Steevens (Els- loo) zt.; 3. Rini Wagtmans (St.-Wille- brord) z.t; 4. Cees Zoontjens (Til burg) op 7 seconden; 5. Cor Schuu ring (Amsterdam) z.t.; 6. Wim Sche pers (Stein) z.t.; 7. Jan Janssen (Os sendrecht) z.t.; 8. Jan van der Horst (Haarlem) op 45 seconden; 9. Eet Dolman (Weustenrade) z.t.; 10 John ny Brouwer (Rotterdam) z.t. Walter Godefroot heeft de wed- strijd „Dwars door België" op zijn naam geschreven. Na 200 kilometer was Godefroot in Waregem de snelste sprinter uit een kopgroepje van vier renners. Na hem kwamen Willy Mon ty en Bernard van de Kerckhove over de streep. Victor van Schil had op het laatste stuk een achterstand van ze ventig meter opgelopen. Jo de Roo werd op 2.07 achtste en Bart Zoet op zes en een halve minuut 23e. Gerben Karstens is zaterdag in de wegwedstrijd Harelbeke-Antwerpen- Harelbeke voor profs als zesde ge ëindigd. Hij had een achterstand van vijftig seconden op de winnaar, de Belg Jacques de Boever, die de 216 kilometer in 5 uur en 32 minuten af legde. De uitslag luidt: 1. De Boever (B) 5-32.00; 2. Huysmans (B) z.t.; 3. Van Springel (B) op 50 sec.; 4. Eric Le- man (B) z.t; 5. Van Rijckeghem (B) z.t.; 6. Karstens (N) z.t.; 8. Steevens (N) z.t.; 9. Janssen (N) z.t.; 10. Sche pers (N) z.t.; 12. Vianen ('N') z.t.; 13. Van Looy (B) z.t.; 17. Merckx (B) z.t. 27 Wagtmans (N) op 5 min. en 5 sec. De KNWU heeft vijf amateurs aangewezen vxoor de wedstrijd Bor deaux-San Sebastian, die van 3 tot 7 april wordt gehouden. De ploeg be staat uit: W Hoekstra (Dokkum), C. Baars (Haarlem), C. Rentmeester (O- vezande), H. Hoogzaad (Venhuizen) en W. Prinsen (Hank). Als ploeglei der gaat mee de heer F. op 't Einde. De Marokkaanse wielerfederatie heeft een verzoek van Oost-Duitsland om deel te mogen nemen aan de Ron de van Marokko, die van 31 maart tot 14 april wordt gehouden, niet inge willigd omdat Oost-Duitsland geen diplomatieke vertegenwoordiger in Marokko heeft. (Van onze sportcorrespondent) ZEVENBERGEN Van der Weide van het Amsterdamse Watergraafs meer heeft in Zevenbergen het open snelschaakkampioenschap van Neder land gewonnen. Hij versloeg in de fi nalepartij de kampioen van het v®. rige jaar, Coen Zuidema.

de Stem | 1968 | | pagina 5