Provincie Zeeland moet geen wachtende houding aannemen Helm WAARSCHUWING ARCHITECT E. F. GROOSMAN: Minister Schut naar Breskens Politie Goes sloeg slag goede Zeeuwsch-Vlaanderen DODELIJKE AANRIJDING TE HULST G.S. akkoord met cultureel gebouw Axel Vier gewonden bij autobotsing te Kwadendanune GOES MIDDELBURG VLISSINGEN AXEL HULST TERNEUZEN Hontenisse heet pastoor Verster hartelijk welkom LUCKY LUKE EN DE NEVEN DALTON r Evenwichtig woon- en leefklimaat scheppen t Eén punt vo Oostburg Katholieke raadsleden Zeeuwscli-Vlaanderen houden bespreking Dagblad De Stem Jaarvergadering veiling Kapelle Staatssecretaris mr. H.van de Poel gaat praten met G.S. Zeeland ONTSIERD Opening Goedertijt Twee arrestaties ZUID-BEVELAND WALCHEREN VVV-vergadering Bejaardenboud kwam bijeen Zilveren jubileum bij N.V. Waterleidingmij. Twee gewonden bij botsing HOOGWATER wat en waar? VANDAAG MORGEN DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 25 MAART 1968 f (Van een onzer verslaggeefsters) HULST De 64-jarigc Belg J. van Goethem is zondagavond overleden aan de verwondingen die hij zaterdag had gekregen bij een aanrijding te Hulst. De Belg, die in z(jn auto ver gezeld werd door zijn echtgenote, gaf op de kruising Rijksweg 60Abs- daalseweg geen voorrang aan een personenauto, bestuurd door P. B. uit Clinge, die op de voorrangs-rykswet aan kwam rijden. Bij de botsing wei den de beide auto's geheel vernield. De Clingenuar werd niet gewond. De Belgische bestuurder en zijn echt genote werden naar het ziekenhuis vervoerd. Na onderzoek kon de vrouw weer naar huis terugkeren. De man overleed zondagavond. (Van onze correspondent) BRESKENS De vereniging van katholieke raadsleden in VVest- Zceuwsc-VInnnderen houdt vandaag In Café Veraart in Walcrlnmlkerkje regionale bespreking. Op deze bespreking zullen de fi nanciële moeilijkheden van de wa terleiding maatschappij Zeeuwsch- Vlaanderen en de vcorverbimjiijg Hoedekenskerke punten van bespre king uitmaken. De bespreking vangt aan om half acht. (Van een onzer verslaggevers! MIDDELBURG Provinciale Sin ten zijn uitgezonderd de Staat kundig Gereformeerde fractie ak koord gegaan met het subsidiëren vnn een cultureel gebouw voor Axel. Gedeputeerde A. van Geesbergen vertelde daarbij dat de volgorde van urgentie voor dergelijke gebouwen is Zlerikzee, Axel, Goes, Huist. De situatie in Zierikzee is bijzon der slecht, aldus motiveerde de heer Van Geesbergen dit schema. Dat ontlokte aan K.V.P.-raadslid drs. W. Dusarduin de uitroep dat Goes en Hulst er dan wel wat bekaaid af kwamen omdat daar een dergelijke accommodatie in het geheel ont breekt. Het prompte antwoord van de heer van Geesbergen daarop was: Als een dergelijk onderkomen ont breekt, kan die ook niet slecht zijn." HU voegde daar nog aan toe dat noch uit Goes noch uit Hulst tot nu toe een plan voor een cultureel cen trum aan het provinciaal bestuur is toegezonden en dat zal, wil men voor subsidie in aanmerking komen, noodzakelijk zijn. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140-2377. Klokstraat l,Goes, tel. 01100 -8030. EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (Inspecteur), Breitnerstraat 11, Terneuzen, tel. 01150-4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen, tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, tel. 01140-3168. M. Bogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170-2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1Goes, tel. 01100-8030. J. Hüsken, 8reitnerstraat 81, Terneuzen, tel. 01150-3296. J. Robesin, Kijkuit 18-20, Axel, ttel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg, tel. 01180-7764. Me], S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100-5689. (Vnn onze correspondent) VEKRE. Zeeland heeft tal an mogelijkheden om zich ver- Ier te ontplooien tot een moder ne, voortvarende provincie. Zee land moet dan echter wel initia tieven nemen om een evenwichtig woon- en leefklimaat te creëren en geen afwachtende houding annncmcn. Tot deze conclusie kwam de Rotterdamse architect E. F. Groosman bij zijn inleiding over de stedebouwkundige ont wikkeling in Zeeland tijdens dc zaterdag gehouden werkvergade ring van de vereniging „Vrienden vnn Veere" in het stadhuis van Vcere. Aan de hand van een door Moz.es Pit getekende 500 jaar oude kaart van Zeeland gaf de heer Groosman oen beeld van de oude agrarische samenleving in de tijd dat een reis van Middelburg naar de „bewoonde wereld" nog enige dagen vergde. Nu zijn de verbindingen aanzienlijk ver beterd. Enkele eilanden zijn al met elkaar verbonden, terwijl andere gro- le afsluitingen op uitvoering wach ten. „Ook de industrie heeft het beeld van Zeeland drastisch gewijzigd", al dus de heer Groosman. „Zeeland is komen te liggen tussen een enorm spanningsveld, tussen de randstad Holland, Londen en de agglomeraties van Brussel-Antwerpen, die in de toekomst zullen samengroeien. Dat zal zijn invloed hebber op de pro vincie Zeeland". „De versnelling in de ontwikkelin gen rond Rotterdam is groter dan oorspronkelijk was gedacht", zo meende hij ook. Het" Botlekgebied zal steeds verder uitlopen naai' de kop van Ooslvoorne. Na het magische jaar 2000 zullen er naar zijn me ning meer uitbreidingen op Oosl voorne te verwachten zijn. Ten zui den hiervan op het eiland Goerree Overflalckee zullen dan mogelijk grote woonsteden worden gecreëerd. „Na de uitbreidingen op de ooste lijke Scheldeoever zal Antwerpen mogelijk op de westerlijke oever gaan uitbreiden, hetgeen wellicht in samenwerking met Rotterdam zal geschieden" meende architect Groosman. Over veertig jaar, zo ver wacht hij zullen Antwerpen en Rotter dam aan elkaar gegroeid zijn, waar tussen zich dan het industriegebied ip Voorne en Putten en do bandstad ioerree Overflakkee zullen bevinden De beer Groosman pleitte dan ook om de plaatselijke en regionale pro blemen in breder verband te bezien. De vraagstukken van de kosten voor de ontwikkeling van het zeeha vengebied moeten beslist niet meer alleen door Zeeland of door Neder- 'and, maar in samenwerking met lelgie worden opgelost". In tegenstelling tot de visie van dc provinciale planologische dienst voor Zeeland zag de heer Groosman geen verstedelijking van Yerseke door de uitvoering van het Rei- merswaalplan. Eerder zag hij een (Van onze correspondent) KAPELLE Zaterdag 30 maart zal om 2 uur 's middags in dc kan tine van het veilinggebouw in Ka pelle de algemene jaarvergadering worden gehouden van dc veilings vereniging „Kapelle-Blezclinge en Omgeving." Het belangrijkste punt van de agenda is de bestuursverkiezing. Periodiek aftredend en herkiesbaar zijn de heren J. G. Evevsdijk, P. v. d. Have en A. Nijssen, allen in Ka pelle en C. Traas te Schore. Verder moet worden voorzien in de vacature ontstaan door het bereiken van de leeftijdsgrens die hiervoor in de sta tuten is gesteld van de heer H. Zuid- weg te Biezelinge. (Van een onzer verslaggeefsters) j MIDDELBURG Dc staatssecre' :aris van cultuur, recreatie en maat' schappelijk werk, mr. II. J. van de Poel zal maandng 13 mei op liet pro vinciehuis in Middelburg een oriën lerende bespreking voeren met het college van gedeputeerde staten van Zeeland. Aan de orde komen problemen die samenhangen met de ontwikkeling van Zeeland en op het terrein lig gen van cultuur, recreatie en maat schappelijk werk. vergroting van de kernen van Ber gen op Zoom en Roosendarl, waarbij hij de vorming van een dubbelstad gevormd door beide steden niet uit sloot. Een bezwaar hiervan noemde hij, dat hierdoor veel bos verloren zal gaan. Hij zei dan ook een ellip tische vorming van deze eventuele dubbelstad te prefereren boven een concentrische uitbreiding. Hierdoor zou dit bezwaar kunnen worden on dervangen. Zeer uitvoerig ging de heer Groos man in op wat hij noemde het „sub tiele silhouet". „De bouw van een groot Eurohotel in de duinen van Vrouwepolder stuitte af, omdat hier door mogelijk het landschap zal wor den ontsierd. „Het bouwen van en kele grote hotels op enige heel dui delijk bepaalde punten is echter min der ontsierend dan de stedebouw kundige bende, die nu ontstaat aan de voet van de duinen in Vlissingen en die zich als een bruine koek uit breidt langs de kust", betoogde de heer Groosman. „Het silhouet spreekt blijkbaar alleen bij hotelbouw en niet bij de bouw Van „smerige silo's en schoorstenen van industrie- De heer Groosman pleitte voor een grotere samenwerking op plaatselijk en internationaal niveau. „Plaatse lijke gemeentebelangen mogen in de toekomst geen rem zijn voor de mlljoenenbclangen. Er is in de toe komst op de wercid plaats voor 10 havenagglomernlies. Zeeland kan in die strijd meedoen!" (Van onze correspondent) KWADENDAMME Op de Hille- werfdijk te Kwadendamme verleen de een personenauto, bestuurd door W. B., geen voorrang aan een per sonenauto bestuurd door P. B. Bei de auto's botsten op elkaar, met als gevolg dat dc bestuurder W.B. en beide inzittenden J. en U. alsmede een inzittende vaji de andere perso nenauto per ambulance naar het St.- Joannaziekenhuis in Goes moesten worden overgebracht. Beide auto's werden totaal vernield. (Van onze correspondent) BRESKENS Minister ir. F. W. Schut van Volkshuisvesting en Ruim telijke Ordening komt op 4 april naar Breskens om er het bejaar dencentrum „Goedertijt" te openen. De plechtigheid is bepaald op 4 uur. De minister zal de reis van Den Haag naar Breskens per helikopter maken. (Van onze correspondent) GOES Zaterdagmorgen om 5-10 uur stond in dc berm van de noor delijke secundaire rijweg van de 's-Heer Hendriltskinderendijk 'n per sonenauto geparkeerd. Dc surveille rende hoofdagenten van politie, de he ren Dekker en Geensen, vonden dat de auto enige bevreemding wek te en zij besloten op die weg te blij ven surveilleren. Toen zij even later terugkwamen, was de auto verdwe nen. Wel troffen zij daar een man aan, die in de richting Goes liep. Deze man werd aangesproken en hing een verhaaltje op. Bij het vervolgen van de surveillance zagen de agenten bij café Ruim Zicht diezelfde auto weer staan. Toen de politie bij de auto kwam, rende van het terras van het café een man naar de auto en reed achteruit zonder licht in de richting Goes. De agenten zetten de achter volging in, echter zonder resultaat, Op het terras van het café Ruim Zicht trof de politie een kleuren tv.- mtvanger aan. Een zwart-wit ont vanger werd vermist. De voetgan ger, die ook bij de auto behoorde, is ater op het station van Goes ge- uresteerd. Het bleek de 36-jarige, uit Schiedam afkomstige, H. J. V. te :ijn. HU verklaarde tegenover de poli- ie wie de andere verdachte was. Zo ;on de politie in de nacht van za erdag op zondag de 27-jarige Rotter - iammer J. K. van z(jn bed lichten. Beide mannen zitten nu in arrest. De zwart-wit t.v.-ontvanger is later teruggevonden onder het viaduct van de spoorwegovergang bij Kloe tinge. Uitbreiding Zeeuwse fruitteelt Uit de gegevens welke het Rijkstuin- bouwconsulentschap heeft verzameld, blukt dat er dit seizoen in Zeeland en West-Brabant 186 ha appels werden geplant en 44 ha peren. In totaal wer den 81 ha appels en peren gerooid. Van de nieuwe aanplant werd 140 ha appels dicht geplant, met de bedoe ling ze op te kweken als vrije snoer. Het areaal zeer intensieve appelbe planting in Zeeland en West-Brabant is hiermede gestegen tot 163 ba. Hieruit blükt dat de ontwikkeling in deze sector snel verder gaat en dat de voordelen van de kleine boom- vorm een sterkere inyloed uitoefenen op de beslissing over de plantafstand. KapeUe Nieuwe kluisbeveiling Ralffeisen- bank De kluisdeuren van de Raif feisenbank hebben een extrabeveili ging gekregen in de vorm van een tüdslot. Dit werd medegedeeld door de directeur van de bank, de heer M. Schipper, tijdens de in „De Cais son" gehouden jaarvergadering. De heer Schipper gaf in zijn jaarover zicht een kort resumé van de eco nomische toestand van het land, de gang van zaken bij de landelijke Raiffeisenbank en bij de plaatselijke bank. Bij de bestuursverkiezing werd de heer F. van Hoorn herkozen en als leden van de raad van toezicht wer den benoemd de heren P. Scheel en I. Slabbekoom. Als plv. lid hiervan werd in de vacature M. de Jager ge kozen zün zoon de heer J. W. de Jager. Besloten werd het batig saldo over 1968, groot 31.480,80, te voegen bij de reserve. Ovezande Raadsvergadering De gemeen teraad, die op donderdag 28 maart zou vergaderen, komt niet op don derdag, maar op woensdag 27 maart byeen. De vergadering begint om half 8. Rilland-Bath Raadsvergadering Maandag avond (vandaag)om halfacht komt de gemeenteraad van RillaAd in ver gadering bijeen. Op de agenda staat o a. het voorstel tot het beschikbaar stellen van een kredietv an f 1900,- voor het aanbrengen van rijwielstan daards en kiosk op het gemeentelijk sportterrein. Tevens het voorstel tothe t aanleggen van centrale ver warming in de secretariswoning voor een bedrag vanf 6100,-. Het college adviseert de raad te weigeren me dewerking te verlenen om geld be schikbaar te stellen voor de aanschaf fing van een televisietoestel t.b.v. de Chr. Nat. School. 's-Heer Arendskerke Verenkwestie in de raad Het college van burgemeester en wethou ders za] de raad dinsdag 26 maart voorstellen adhesie te betuigen aan de motie van de gemeenteraad Ter neuzen, waarin bezwaren worden ge maakt tegen een mogelijk voornemen de veerdienst Terneuzen Hoede kenskerke op te heffen. Verder zal de raad zich bezig houden met het vaststellen van vergoedingen voor het kleuter- en lager onderwüs. Aan de orde komt o.a. ook een be spreking over het sportveld voor 's-Heer Hendrikskinderen. De raads vergadering begint 's avonds om half acht. 's-Heerenhoek Jeugd en de Openbare Orde Op dinsdag 26 maart om 20 uur houdt mej. mr. M. C. A. Meulendük, of ficier van rükspolitie 1ste klasse te Middelburg, voor de afdeling 's-Hee renhoek van het N.K.V. in de Jeugd- hoeve een lezing over het on derwerp: „Jeugd en de Openbare Orde". Mej. mr. Meulendijk, die als officier van rijkspolitie is toegevoegd aan het district Middelburg der rijks politie voor jeugdzaken, heeft niet alleen een speciale studie gemaakt van de jeugd op crimineel gebied, maar assisteert in de gehele provin cie Zeeland het personeel van de rijkspolitie met moeilijkheden betref fende de jeugd. Er is gelegenheid om haar na af loop vragen te stellen- Mochten er problemen zijn die op deze avond niet aan de orde kunnen worden ge steld, dan is mej. Meulendük bereid tijd te reserveren voor een persoon lijk gesprek. Inbraak in café In de nacht van 13 op 24 maart is ingebroken in ca fé de Rode Leeuw te Middelburg. Door een niet goed sluitend raam is de dader binnengekomen. Hij heeft een spaarpot meegenomenmetf 20,- (.Van een onzer verslaggeefsters) De plaatselijke afdeling van de 7VV houdt op dinsdag 26 maart in hotel „Britannia" de voorjaarsver gadering. Deze begint om 8 uur. Op de agenda staan o.a. een be stuursverkiezing en een bespreking van de WV-activit«iten. Ontspanning in De Vuurssche De cabaret- en toneelgroep „Spele- vaeren", bejaarden voor bejaarden, onder leiding van de heer Joh. de Vries, die een aantal voorstellingen heeft gegeven in de verschillende be jaardentehuizen in de Kanaalzone, zal haar optreden besluiten in de Vurssche te Axel op dinsdag 26 maart. Raiffeisenbank Voor de alge mene vergadering van de Raiffeisen bank in café De Ster te Hulst, be stond grote belangstelling. Eén van de voornaamste punten op de agen da was de verkiezing van een be stuurslid, wegens periodiek aftreden van de heer A. A. Boon en de ver kiezing van een lid van de raad van toezicht, eveneens wegens periodiek aftreden van de heer E. v. d. Manacker; beide heren stelden zich herkiesbaar. De aftredenden werden beiden bij acclamatie herkozen. Vervolgens werd een spreekbeurt gehouden door de directeur. Spreker zei dat het afgelopen jaar voor dc bank bijzonder gunstig is geweest. Het spaargeld is in 1967 met 1,5 mil joen toegenomen. Het aantal spaar rekeningen bedroeg per 31 december 2700, zodat dit jaar een aantal van 3000 mag verwacht worden. Het balanstotaal zal spoedig de 10 miljoen bereiken. De omzet in 1967 bedroeg 72 miljoen. Het aantal dagboekposten 55.000. (Van onze correspondent) De afdeling Terneuzen van dc al gemene bond van bejaarden hield in de Schakel haar twintigste jaarver gadering, die door een groot aantal leden bezocht werd. De afdeling telt 830 {eden en ook nog een vijftiental donateurs. De fi nanciële reserve bedraagt f 755,29. Het bestuur, waarvan een gedeelte bij acclamatie werd herkozen, bleef onveranderd. Hoofdbestuurslid en rayonvoorzit ter van Zeeland F. Leenhouts hield een op de praktijk van het dagelijk se leven der bejaarden gerichte toe spraak, waarin hy o.a. zei te hopen dat pok in Terneuzen spoedig de dag zou aanbreken, waarop de bejaarde inwoners kunnen beschikken over een dienstencentrum met voor hen dagelijkse mogelykheden voor ont spanning. Hij wees op het onrustba rend aantal bejaarden dat bij- ver keersongelukken dodelijk veronge lukt. Dat het voorkomt dat een mens dagenlang overleden is zonder dat iemand het merkt, is niet alleen een communicatiestoornis, doch ook een uiting van liefdeloosheid, aldus de heer Leenhouts. Wat de financiële positie van de bejaarden betreft zei de heer Leen houts te hopen dat de AOW zal worden verhoogd. De algemene bond blijft diligent en zoekt hierover voortdurend contact met het ministe rie. Vooral voor hen die niets anders ontvangen dan de AOW is optrek king dringend noodzakelijk, aldus de heer Leenhouts. (Van onze correspondent) Bij de N.V. Waterleidingmaat schappij „Zeeuwsch - Vlaanderen" vierde de heer M. J. de Maree zijn zilveren jubileum, 's Morgens wer den bij de jubilaris thuis namens de raad van commissarissen en directie en namens het personeel enige fraaie bloemstukken aangeboden. In de loop van de middag werd de jubilaris thuis geluk gewesnt dooi de president-commissaris, de heer J. Mijs, de directeur, ir. G. P. M. Dikötter en namens het personeel door de heren J. R. Bot, J. D. van Damme en A. D. van Driel. De directeur zei tot de jubilaris dat de bijzondere omstandigheden van liet ogenblik, welke ook in de sector van het personee' uitermate veel aan dacht vergen, geen belemmering be hoeven te zijn om persoonlijk aan wezig te zijn. Hij vond het een groot genoegen hem te kunnen gelukwen sen met dit jubileum. Hij dankte de heer De Maree voor de vele en tijdens de wederopbouw van West- Zeeuwsch-Vlaanderen onder moeilij ke omstandigheden verrichte werk zaamheden. Hij merkte op, dat tussen het be drijf en de jubilaris wel een zeer goede band moet bestaan, hetgeen moge blijken uit het feit, dat ook mevrouw De Maree meer dan 20 jaar bij hetzelfde bedrijf in dienst is. Hij wenste reeds bij voorbaat de heer en mevrouw De Maree, die we gens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd op 1 mei a.s. het bedrijf gaan verlaten, toe dat zij nog lang in een goede gezondheid van hun welverdiende rust mogen genie ten. Hierna speldde de directeur de jubilaris het gouden insigne op en overhandigde hem de gebruikelijke gratificatie. De heer J. R. Bot, hoofd van het district West-Zeeuwsch-Vlaanderen, dankte de jubilaris voor de goede samenwerking in het district en prees hem xoor het door hem getoon de vakmanschap. Namens bet perso neel bood hij een hobby-set aan. In de loop van de middag werden namens veel collega's en vrienden bloemen bezorgd. Van de receptie werd een druk gebruik gemaakt. (Van onze correspondent) Op het kruitpunt nabij St.-Annapol- der had een aanrijding plaats, waar door twee personen in het Terneu- zense Julianaziekenhuis terecht kwa men. De in Terneuzen verblijvende Algerijn A. G. verleende, toen hij van Terneuzen naar Axel reed, geen voorrang op genoemd kruispunt aan de voor hem van rechts komende au to, bestuurd door de Amsterdammer F. J. V. De naast deze zittende juf frouw B.H. werd door de talrijke rond vliegende glasscherven zodanig aan het gezicht gewond, dat overbren ging naar 't Julianaziekenhuis nood zakelijk was. De Algerijn klaagde over pijn in de borst en werd even eens naar het Julianaziekenhuis ge bracht. Drs. Heikoop vertrekt Drs. H. M. Heikoop, chef afdeling onderwijs, jeugd, cultuur en sportzaken, is in de rang van referendaris A be- (Van een onzer verslaggevers) HONTENISSE Pastoor J. J. H. Vcrster werd zaterdag met muziek en vlaggen welkom geheten in zijn nieuwe parochie, die van dc Heilige Martinus in Groenendijk. Pastoor Verster is afkomstig van Etten, waar hij twaalf jaar rector is geweest. Daarvoor werkte hij twaalf jaar in de zielzorg in de stad Breda. Hij volgt pastoor Van de Eynde op, die met emeritaat is gegaan. Deken A. Koopmans van Hulst in stalleerde de nieuwe pastoor, in aan wezigheid van talrijke burgerlijke en kerkelijke autoriteiten. Vele parochia nen woonden de plechtigheid, die ge volgd werd door een eucharistievie ring, bij. Deken Koopmans sprak in 4e eerste plaats een woord van waardering tot de scheidende pas toor. die vanaf 1951 de parochie van de Heilige Martinus heeft gediend. Hartelijk heette hij de nieuwe pas toor welkom in zijn dekenaat. Pastoor Verster nam een tekst uit de eerste lezing van zondag laetare, waarin Abraham, volgens het boek Genesis, wordt opgeroepen zün land 'e verlaten om zich te vestigen in liet land dat God hem tonen zal. Op deze wijze wilde pastoor Verster ook'zün benoeming in Hontenisse •tien', waarbij hij er op wees, dat voor Abraham liet getoonde land te vens het beloofde land bleek te ziin. Namens de protestants-christelijke bevolking van Hontenisse werd een welkomstwoord gesproken door do- mina H. de Neeling van de Neder landse Hervormde Gemeente. 'li noemd te Deventer. In Terneuzen lt hij hoofdcommies A. De heer He(. koop is 36 jaar en heeft 4,5 j(jt in Terneuzen gewerkt. Zuiddorpe Burgerlijke stand Getrouwd: c van Nieulande, 20 j. en D. La Heijnt 19 j- Overleden: C. Audenaert, 91 j., v. A. de Block; Ph. Roelandt, 93 j w.v. TJi. Braeke; R. van Schau». broeck, 65 j., e.v. A. de Coene. Morgen, dinsdag 26 maart: Hans- weert 1.29 en 13.59 uur; Terneuzen 0.53 en 13.24 uur; Vlissingen 0,28 en 12.54 uur; Wemeldinge 2.14 en 14.41 uur. MIDDELBURG Vleeshal 11-12 en 14-17 uur P. C. Boutens tentoonstelling TERNEUZEN Galerie J 34: Expositie George Degenhart HULST Bioscoopgebouw 20 uur Weg van elkaar 14 jaar BRESKENS Gemeentehuis 19.30 uur Raadsvergadering RILLAND-BATH Gemeentehuis 19.30 uur Raadsvergadering ANTWERPEN Rex 10, 12.10, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.» uur Bloedig weekend 14 jaar Odeon 12. 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Barefoot in the park a.l. Pathé 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 m Afdreiging door moord 14 jaar Rubens 12, 14, 16.30. 19 en 21.30 uur De getemde feeks 14 jaar \mbassadcs 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur In the heat of the night 18 j Savoy 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Woordsyndicaat 18 jaar \strid 10, 12, 14.30, 16.50, 18.10 en 21.30 uur Alles od zijn tijd a.l. Qucllin 13.30, 15.45, 18.30 en 21.15 m Millie a.l. Capitole 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Verloren vallei a.l. Oud Conservatorium 20.30 uur Liefde in transit en Wat een bruiloil (Antw. Kameropera) KVO 20 uur RVT met „De filosoof van Hagem" (Scheirs) KNS 20 uu: Yvonne, prinses van Bourgondiê (Combrowicz) NKT 20.30 uur Mime van René Quellet GENT Capitole Oorlog en vrede (deel 2) 11J. Majestic Wat een vakantie 14 jaar Plaza De getemde feeks 14 jaar Select Hold-up k la carte 18 jaar Savoy Verboden te vissen 18 jaar KNS 20 uur Dood van twee damei (Vrekhemi ST.-NIKLAAS Eden Een vreemdeling in huis 18 jaar Century Dodelijker dan mannen 18 I Palace Ik heb Raspoetin gedood 18 J. Rex Het bal der vervloekten 18 jaar Scala Jerry blijft er buiten a.l. BRUGGE Memlinc Een dozijn ploerten, 18 Jaar Zwart Huis Een man te veel 18 jaar Forum De onbekende 18 jaar Scala Een dozijn ploerten 18 jaar Aanvang 20 uur middelburg Vleeshal 11-12 en 14-17 uur Dr. P. C. Boutens tentoonstelling TERNEUZEN Galerie Jf 34: Expositie George Degenhart GOES Prins van Oranje 14.30, 19 en 21.15 uui Libelle-modeshow HEINKENSZAND Voormalige r.-k. lagere »chool 20 m Raadsvergadering 's-HEER ARENDSKERKE Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverg. ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag KVO 20 uur Carmen Ned. Kameropera 20.30 uur Don Pasquale NKT 20.30 uur Mime van René Quellet GENT Bioscopen: Als onder vandaag Area 20.15 uur Het lied van andere mensen (Berte man) BRUGGE Bioscopen: Als onder vandaag st.-niklaas Bioscopen: Als onder vandaag TURNHOUT Kursaal 20 uur Een dozijn ploerten 18 Jaar Palace 20 uur Texas Addio 18 jaar ZEG LUXE.' JAAG DIE XL/ÉG EEMS WEE/... DIE UD/EBELT MEOMEZET- TEHO... I v. MID (Van onze sportcorrespon In de eerste klas E trok de gevolgde lijn van de 1 [ten het verslaan van ti daten door. Deze keer wa beurt aan Sparta '25 om eer laag op te lopen. Middelbur teerde, al leverde de wedstri; TOP maar een benauwde a TSC zorgde ook niet verdei te raken door van UNA te Veerse Boys is volledig van Nu werd van De Spechten v Vlissingen speelde gelijk met dia SVD, terwijl DESK De V 4-0 klopte. Met nog enkele den voor de boeg is Middelb nieuw de grootste kampi didaat. MIDDELBURG—TOP P de Ossenaren het Middelb enige tijd zwaar onder druk gezet, won de thuisclub de het middenveld. Toen in de nuut De Vos en Wijs met ee fineerde combinatie de TOP uit zün verband rukten en D geen kans zag de bal goed werken kwam 't leer bü de vrijstaande Lievense die met schot doelman Peeters k maakte: 1-0. Ook in de tweed speelde TOP aanvallend. Na 11 ten kreeg De Vos de bal op kervleugel vrü; hij plaatste naar Bostelaar en tegen dien: van minstens 35 meter was 1 kansloos: 2-0. TOP bleef wel aandringen, maar eenmaal buurt van het strafschopgebi komen, was het steeds mis. To 35ste minuut Ou wens eindel bal langs doelman But kon 1 In het laatste wanhoopsoffens' de bezoekers bleef Middelbur eind. CONCORDIA SVD—VLISS Voor de rust hadden de Z de beste kansen. Vooral Hui Blok waren in deze periode in vorm en invaller-doelman kreeg veel en soms moeilijk maar hij sloeg er zich goed do Toch kreeg de thuisclub een tige kans, maar Van der I! schoot hoog over. Vlissingen een overwicht houden, maar de hoede had te veel tijd nodig schieten. Wie van de 1.200 toes wers had gedacht, dat de thu na de rust terug zou komen, 1 bedrogen uit. De Bossche: maakten de fout te veel in de bi te spelen, zodat de bal steed: prooi werd voor de Vlissingse dedigers. Kort voor het einde Vlissingen, toen Van der Linde ten bereik van de uitstekende man Bos tegen de paal scho 0-0 gaf uiteindelijk de juiste v* ding weer. HELMOND—SPARTA '25 thuisclub won verdiend. He had, vooral voor rust een groot wicht, maar pas twee minuten hervatting schoot Theeuwen 1-0. Sparta probeerde met m macht de gelijkmaker te for maar kwam toch niet verder da lehot van Verhappen tegen de DE SPECHTEN—VEERSE E De thuisclub, die zich al had zo end met de degradatie, probi een paar jonge spelers en een hen, Lubse is matchwinnaar ge den. Veerse Boys liet zien totas vorm te zijn. De ploeg speelde nerveus. Het eerste doelpunt Lubse kwam na twintig minuten zorgde er na rust en tüdens overwicht van Veerse Boys dat De Spechten met 2-0 aa overwinning kwam. TSC—UNA TSC kon voor met de wind mee niet pr ren van het grote overwicht) tweede helft was veel interess Na drie minuten schoot Va' Avoird reeds 1-0 achter de u kende doelman Sleddens. On verwoede UNA-aanvallen bleef stand ongewüzigd. (Van onze sportcorrespondent In de vierde klas H hield Oostl aan de thuiswedstrijd tegen Wal ren één punt over tl-1) en ook S kil—RCS eindigde gelijk (0-0). B vliet won met 4-0 van Com Boy Koewacht met 3-2 van Hanswe Boys. OOSTBURG-W ALCHEREN. 35 minuten nam de thuisclub Francke de leiding (1-0). Na de kwam Walcheren na 20 min door een treffer van J. van de B °P gelijke hoogte (1-1). SLUISKIL—RCS. De thuis heeft in deze wedstrijd minder kregen dan het spel toekwam, een kwartier trof Jacobs de roos advies van de ROS-grensrechter nuleerde de scheidsrechter ten rechte dit doelpunt. Toen in de tw de helft De Feber van dichtbij hard schot afvuurde werd RCS-d< man Louwerse daarbü geblessei Ook in dat geval zou de bal de d< lün gepasseerd zijn. Met een v RCS geflatteerde 0-0 stand kw het einde. BIERVLIET—CORN. BOTS. Bij rust had de thuisclub al een 3-0 vo sprong door doelpunten van Geina Boekhout en De Regt. Na de t voerde Van de Bossche na 10 mi ten de voorsprong tot 4-0 op en da bü is het gebleven. KOEWACHT HANSWEER1 BOYS. Nadat de Coninck de bez kers een 0-1 voorsprong had bezo kan Rietjes uit een strafschop ge maken (1-1). Twee minuten na i zorgde Van Damme voor 2-1 waa Rietjes er een kwartier later 3-1 (naakte Een kwartier voor het eif zorgde Verbrugge voor een twe doelpunt (3-2),

de Stem | 1968 | | pagina 2