Goese r.-k. middenstand anti ontkoppeling GMC „GEVAARLIJKE EN GRIEZELIGE ZAAK" VLISSINGEN AXEL HULST TERNEUZEN Beroepingswerk LUCKY LUKE EN DE NEVEN DALTON N.V SLAVENBURG'S BANK Verhoging Dagblad De Stem Raadsvergadering Twee gewonden bij aanrijdingen ZUID-BEVELAND Gemeenteraad in 3 minuten klaar Medische diensten EXAMENS HOOGWATER VANDAAG MORGEN MAANDAG Meei nieuws uit! stad en streek I op pag. 3 - 5 (Van een onzer verslaggevers) GOES De afdeling Goes van de r.-k. Ondernemers Vereniging is ab soluut tegen het voorstel van de Goe se zustervereniging voor de midden stand „Handelsbelangen", de Goese Middenstand Centrale los te maken van de plaatselijke middenslandsor ganisaties. Hiertoe werd besloten op een ledenvergadering in hotel „Ter minus" te Goes, waarop nog geen 20 van de ongeveer 50 leden aanwe zig waren. De R.K.O.V.-Goes wil de bestaan de situatie, waarbij de G.M.C. het samenwerkingsorgaan is van de be sturen van de drie plaatselijke mid denstandsorganisaties, handhaven. Anders gezegd, de leden van de R.K.O.V.-Goes willen alleen via hun plaatselijke organisatie deelnemen aan de G.M.C. Zij zijn bereid daar toe de nodige financiële ofïers te brengen. Dit besluit houdt tevens ln, zo formuleerde voorzitter J. Roo se, dat de leden van de R.K.O.V.- Goes een eventuele zelfstandige G.M. C. niet zullen steunen. Het voorstel van „Handelsbelan gen" houdt in, dat middenstanders maar ook groot-winkelbedrijven en industriëlen individueel lid kunnen worden van een zelfstandige G.M.- C. Men hoeft, voor zover dat mo gelijk is althans, daarbij niet lid te zijn van een middenstandsorganisa tie. Voorzitter Roose noemde dit een griezelig en gevaarlijk voorstel". Hij geloofde dat de oprichting van een zelfstandige G.M.C. een dood steek zal toebrengen aan de plaat selijke middenstandsorganisaties. Vol gens hem zal het er in de praktijk toch op neerkomen, dat men een keuze zal doen tussen lid worden of van een middenstandsorganisatie of van de G.M.C. De heer Roose wees erop, dat een midenstandsorganisatie van groot belang is voor de belangenbeharti ging van de middenstanders op lan delijk niveau. Een doodbloeden van plaatselijke afdelingen van een lan delijke organisatie zal, zo werd ge concludeerd, de landelijke belangen van de middenstanders schaden. Voordat het voorstel om al of niet te kiezen voor een zelfstandige G.M. C. in stemming kwam, stelde de heer Roose de principiële vraag of de vergadering het ermee eens was, dat de nadruk moet liggen op een landelijke belangenbehartiging en »iet op een plaatselijke. Alle aanwe- eigen gaven toe de prioriteit van de landelijke belangen t.e erkennen. Vanachter de bestuurstafel kwam een voorstel de contributie van 50 gulden op 75 gulden per jaar te bren gen. Vanuit de vergadering werd voorgesteld dit bedrag ireens op 100 gulden per lid per jaar vast te stel len. Dit voorstel werd unaniem aan genomen. De R.K.O.V.-Goes zal nu Ongeluk Op de Westsouburg- «eweg ter ohogte van de kruising met de Rooseveltlaan is mej. M.H. uit Souburg, die op een bromfiets reed, in botsing gekomen met een naar links uitwijkende personenauto bestuurd door J.P. uit Vlissingen. Mej. H. liep dusdanige verwondin gen op, dat dokter Van Dijk, die de eerste hulp verleende, het raad zaam achtte haar per ambulance naar het Bethesdaziekenhuis over te laten brengen. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140-2377. Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 -8030. EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (Inspecteur), Breitnerstraat 11, Terneuzen, tel. 01150-4281. Th. de Bakker. Potgieterstraat 3, Terneuzen, tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, tel. 01140-3168. M. Bogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170-2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Got tel. 01100-8030. J. Hüsken, Breitnerstraat 81, Terneuzen, tel. 01150-3296. J. Robesin, Kijkuit 18-20, Axel, tel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg, tel. 01180—7764. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100-5689. in staat zijn, zowel interne schulden te voldoen, ais het hare bij te dra gen in de tekorten van het G.M.C.- verlichtingsfonds. De G.M.C. heeft op de post ver- ichting een tekort van 2000 gulden. De hoop wat dat dit geld van de ge meente zou komen, hetgeen niet is gebeurd. Deze financiële moeilijkhe den zijn er o.a. de oorzaak van dat „Handelsbelangen" met een voor stel tot reorganisatie van de G.M.C. is gekomen. De heer Roose wees erop dat er geen enkele reden is de gemeente verwijten te maken over het niet betalen van de 2000 gulden. Volgens hem komt het er op neer, dat de G.M.C. min of meer heeft gefaald door de verlichtings-kwestie niet za kelijk genoeg te hebben aangepakt. Een ander punt van bespreking was de braderie. De vergadering sprak zich uit voor het houden van een braderie op die dagen dat de grote Z.L.M.-tentoonstelling in de Wilhelminapolder wordt gehouden. Dit zal gebeuren op 20, 21 en 22 ju- Een minderheid van de vergadering pleitte voor het houden van twee braderies, namelijk en tijdens de Z.L.M.-tentoonstelling en in de fruit- week in september. Plattelandsvrouwen Het bestuur van de plattelandsvrouwen afdeling Axei kwam bijeen om de functies van de nieuwe bestuursleden in te delen. Mevrouw P. de Feyter - De Regt zal mevrouw C. van de Bosse- Meyers opvolgen als secretaresse Mej. A. de Feyter wordt belast met het financiële gedeelte; voorheen vervulde mevrouw M. Haak - Mul ler deze functie. Het presidentschap van mevrouw C. van Dijke - van Dijk blijft gehandhaafd. Tot vice- president is benoemd mevrouw M Verstraeten - Scheele. Cursus boog'assen Onder aus piciën van de commissie Agrarisch Vakonderwijs in Zeeland werd in de praktijklokalen van de chr. techni sche school te Axel een cursus boog- lassen voor beginners gehouden. Aan deze cursus werd deelgenomen door 40 leerlingen. Aan het examen namen 37 leerlingen deel, die allen slaagden. De cursus stond onder toe zicht van de heer M. 't Gilde, direc teur der chr. technische school te Axel. De cursus zelf werd gegeven door de heer L. A. Verhulst te Axel. Geslaagd zijn: Toseph de Block, Koewacht; Krijn Dekker, Zaamslag; Leo Ferket, Zuiddorpe; Frits Goet- hals. Westdorpe; Harold Goethals, Westdorpe; Alphons d'Hert, Zuiddor pe; Gerardus Schout, Heikant; Theo de Vliegher, Koewacht; Bernard van Acker, Axel; Adriaan Hamelink. Terneuzen; Gerard Lammens, West dorpe; Cornelis de Putter, Axel; Pe trus Serrarens, Westdorpe; George Soethaert, Westdorpe; Aloysius de Bruycker, Ossenisse; Hector Burm, Nieuw Namen; Aarnout de Feyter, Kloosterzande; George Hermans, Os senisse; Jacobus Quaak, Klooster zande; Jacobus Serrarens, Ossenis se; Karei Steyaert, Terhole; Dick Vogelaar, Kloosterzande; Pieter Dieleman. Zaamslag: Pieter Diele- man, Sluiskil; Abraham Haak, Zaamslag; Krijn van Hoeve, Zaam slag; Jan Koster, Zaamslag; Jan de Pooter, Spui; Adriaan Scheele, Axel; Martinus Wieiand, Zaamslag; Adri aan Dieleman, Axel; Florus Diele man, Axel; Jan Dieleman, Axel; Aarnout de Feyter, Axel; George Moorthamer, Axel; Johannes Murre, Axel; Jaspert Verplanke, Axel. Prijsschieting In café A. Lijbaart werd een grote prijsschieting gehou den op de liggende wip. Er namen 24 schutters deel. De uitslag luidt: De hoogvogel werd geschoten door W. Keyzer; de eerste zijvogel werd geschoten door A. Jansen; de tweede zijvogel was voor P. v. Heeze. De meeste kleine vogels werden geschoten door W. Keyzer. Lustige Toepers Door de top- biljartvereniging „De Lustige Toe pers" werd in twee klassen gestre den voor het kampioenschap. Na de verschillende onderlinge prijskam pen werd in de klasse A kampioen: W. Willekens, terwijl in de klasse B kampioen werd: J. Lijbaart. De to, tale eindstand is als volgt: Klasse A: 1. W. Willekens, 11 p., 2. J. v. d. Voorde, 6 p., 3. W. Brac- ke, 6 p., 4. J. Visser, 5 p., 5. A. Lij baart. 4 p.. 6. J. Kool, 4 p., 7. E. Blommaert, 2 p. Klasse B: 1. J. Lijbaart. 11 p., 2. W. de Cauwer, 10 p., 3. F. Frey- ser, 10 p.. 4. E. v. Overmeeren, 7 p„ 5. P. Blommaert, 7 p„ 6. A. de Cauwer, 6 p., 7. A. de Cauwer, 5 p., 8. C. Brouwer, 0 p. (Van onze correspondent) De raad van Terneuzen, die op donderdag 28 maart in openbare ver gadering bijeenkomt, zal moeten be slissen over een voorstel van b. en w. inzake het verlenen van een ga rantie aan de n.v. „Zegam" in ver band met de aardgasvoorziening te Sluiskil. Deze garantie omvat 488 aanslui tingen. Voor elke ontbrekende aan sluiting ten opzichte van dit aantal zal de gemeente Terneuzen aan het einde van elk kalenderjaar f 60,- per jaar moeten betalen. Ook zal goedkeuring worden ge vraagd van het voorstel tot onder handse aanbesteding van het verlen gen van de westelijke ringweg vanaf de Nieuwstraat naar de aan te leg gen verbindingsweg tussen de Axel- sestraat en de Nieuwe Binnenvaart- sluis. B. en w. willen dit werk laten uitvoeren door de „Combinatie Ha vens Terneuzen" voor een bedrag van f 72.750,-. Voorts zullen enkele voorstellen worden behandeld tot verkoop van percelen grond in het exploitatieplan „Sluiskil" en in het plan „Katspol- der". Tenslotte is er het voorstel in zake Overdracht aan het rijk van de gymnasiale afdeling van het Petrus Hondius Lyceum. Afscheid van brigadier de Feyter Met ingang van 1 april is door bur gemeester J. C. Aschoff eervol ont slag verleend aan de brigadier bij de gemeentepolitie, de heer A. de Fey ter, in verband met het bereiken van de voor politieambtenaren geldende leeftijdsgrens (60 jaar). Om maandag 25 maart om 14.00 uur zal in de raadzaal officieel afscheid van de heer De Feyter worden ge nomen. 's Avonds van 20 tot 22 uur zal aan belangstellenden in café De Vriendschap gelegenheid worden ge geven van de heer De Feyter als po litieman afscheid te nemen. Tot zijn opvolger werd aangewezen, de hoofdagent, de heer A. de Zeeuw, die met ingang van 1 april a.s. is be vorderd tot brigadier. St.-Joriswandeltocht Voor de 16e maal organiseert dte Terneuzense Doormangroep op zaterdag 20 april de St.-Joriswandeltocht, die dit jaar langs westelijk Terneuzen zal wor den gelopen. De A-groep (voortrekkers, verken, ners, padvindsters en gidsen) loopt 20 km. De B-groep (welpen en ka bouters) loopt 10 km. Ook dit jaar zullen weer verscheidene Belgische groepen aan de tocht deelnemen. Kleerkast uitgebrand Bjj de fa milie de M. (Steenkamplaan 57) ont stond gistermorgen om half elf brand in kleerkast doordat men een motte- kogel had aangestoken, die verder was gaan branden. De kleerkast brandde uit. De brandweer was het vuur spoedig meester. Biervliet Jeugd- en sportraad In de eer ste contactbijeenkomst werd door het gemeentebestuur van Biervliet de onlangs opgerichte jeugd- en sport raad voorgesteld aan de verenigin gen. De raad wordt gevormd door de heer A. C. de Krijger, voorzitter; mej. R. Boerjan, vice-voorzitster en de heren W- Schiileman, W. Gruben en W. de Regt. Als ambtelijke leden hebben zitting wethouder G. Claeijs en de heer J. G. Pagé, commies ter secretarie, die secretaris-penning meester is. Als adviserend lid treedt de heer J. Oosterveld van de Stich ting Streekjeugdcentrale voor Z. Vlaanderen op. Laatstgenoemde gaf op deze bij eenkomst een toelichting op de werk wijze van deze jeugd- en sportraad. Deze moet gezien worden als een overkoepelend orgaan en als con tactpunt tussen de verschillende ver enigingen enerzijds en het gemeen tebestuur anderzijds. Burgemeester A. P. Kostense sprak de hoop uit dat de raad veel en nuttig werk zal doen in het belang van de Biervlietse jeugd. Breskens Plattelandsvrouwen De Neder landse Bond van Plattelandsvrouwen heeft zijn algemene jaarvergadering gehouden. Na opening door de pre sidente mevrouw v.d. Weele uit Schoondijke werden verschillende mededelingen gedaan over een reisje naar Rotterdam op 6 mei, de pro vinciale vergadering in Goes op 18 april en de jaarlijkse handwerkwed- strijd. Voorts werden mededelingen gedaan over de ZLM-tentoonstelling op 20, 21 en 22 juni a.s. te Wilhel- minadorp. De heer Cornelis uit IJ- zendijke hield 'n inleiding over boer derijen. Na de pauze vertoonde hij dia's over boerderijen in West- Zeeuwsch-VIaanderen. Geref. Vrouwenbeweging Op 27 maart wordt in de geref. kerk te Breskens een voorbereiding op het paasfeest gehouden door de geref. vrouwenvereniging. Aan deze voor bereiding zijn ook uitgenodigd de verenigingen uit Aardenburg, Oost burg en Schoondijke. Hoofdplaat Kappersconcours Op het kappers concours te Hulst behaalde de heer A. R- M. Verstraten uit Hoofdplaat een eerste prijs van de afdeling he renvak B. Beatshow Zondag om 20 uur zal te Hoofdplaat in café „De Vriend schap" aan de Kersenlaan door so ciëteit „Laonfevi" een beatavond ge organiseerd worden met medewer king van o.a. „St.-Giles' System", Rickey en The Bo-Bo-Beatgirls. Tij dens deze beatavond zullen films en dia's vertoond worden. Kloosterzande Op de Hulsterweg vond een vrij ernstig verkeersongeval plaats. De landbouwer R.S. uit Kloosterzande reed met paard en wagen, beladen met aardappelen, in de richting Kuitaart. S. werd ingehaald door een personenauto, bestuurd door mevr H. uit Hulst. Mevrouw H. had er geen erg in dat zij gevolgd werd door een personenauto, bestuurd door P. W. uit Kieldrecht (B), die eveneens trachtte te passeren. De auto van mevrouw H. kwam in aanrijding met de wagen van S, De Belgische auto botste op de auto van mevrouw H. Door de schok werd S. van zijn wa gen geslingerd en bleef bewusteloos op de weg liggen, terwiil ziin paard op hol sloeg en eerst later kon wor den gegrepen. Mevrouw H. liep a->v> beide benen verwondineen on. W kwam met de schrik vrii. Auto's en wagen werden ernstig vernield. Sluis Ontspanningsavond De jeugd groep van rlp vrij evangelische ge meente uit Nieuwvliet heeft meege werkt aan het ontspanningsprogram ma van dp stieh+mc Rozenoord. Voor ganger was ds W. F. Praas uit Bres- Vens. De ipncdgrnen bracht pnige liederen ten vpftorp. Ook voerde ze het toneplstuk ..De verliefde lui tenant" op. Rederijkerskamer Dp Rederij kerskamer ,.De Oranjeblopm" zal in café Lammingsvüet. op 29 en 30 maart een uitvoeing gpven voor de aangeslo+en Ipden. Gebracht, wordt bet tonP«ict>pl: ..Het ontvolkte buis" door A. Boptp. De regie berust bij de heer T. Hendrikse. Beide avon den zullen gevolgd worden door een bal. m.m.v. dp plaatselijke dansband Accord i ori.pfta" Zuidzande Raadsvergadering De gemeente raad heeft enkele besluiten genomen. Enige bewoners uit Zegveldstraat meenden zich te moeten beklagen over parkeermethoden. De raad was echter van mening dat het nemen van bijzondere maatregelen achter wege dient te blijven. Een wijziging in het bestemmings plan 1966 was nodig i.v.m. de bouw van enige bejaardenwoningen aan een nieuw aan te leggen straat. Besloten werd om de openbare verlichting in de wijk Slikkenburg te verbeteren Een voorstel van het college van bur gemeester en wethouders grond te verkopen aan de N.V. Bouwfonds Ne derlandse Gemeenten ten behoeve van de bouw van enige bejaarden woningen, werd teruggenomen omdat de exploitatie van deze woningen te duur is. Men wil hierover nadere on derhandelingen aanknopen. Borssele De raad is precies drie minuten in een spoedeisende vergadering bijeen geweest. Het enige agendapunt was het nemen van een voorbereidings- besluit. Als toelichting hierbij ver telde burgemeester D. Lodder dat de voorbereidingen voor de bouw van 24 bejaardenflats aan de Wester- scheldestraat-Wielingenstraat zo goed als voltooid zijn. Een formele moeilijkheid was dat de bouwgrond voor deze flats in het oude uitbreidingsplan 1957 (dat nog van kracht is) bestemd is voor win kels en eengezinswoningen. Omdat het ontwerp van het nieuwe bestem mingsplan nog geen rechtskracht heeft „n flatbouw een andere be stemming is. moet een nieuw voor- bereidingsbesluit worden genomen. Op grond van dit besluit kan dan de verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten worden ont vangen voor de afwijking van het bestemmingsplan. Kwadendamme Concert Op 29 maart wordt in De Burcht te Kwadendamme een muziekavond gehouden, waaraan zui len meewerken; het jeugd- en senio- renkorps „Con Affezzione" uit Kwa dendamme; Oefening Kweekt Kunst uit Wemeldinge en Excelsior uit Kloetinge. Het jeugdkorps „Con Affezzione" staat onder leiding van de heer Man- naert. Uitgevoerd worden o.a.: Ro sen fra fijn; Hemel en aarde; Va der Jacob en Volksweise. Oefening Kweekt Kunst en Con Affezzione zullen onder leiding van de heer v. d. Singel uitvoeren: 1. On the campus, Lichte ouverture; La grande duchesse de Gerolstein, An dante in G; Stephen Forster-songs pa raphrase en Puppet on a string. Na de pauze brengt Excelsior, o.l.v. de heer Den Toonder ten gehore: De Ruimtevaarders, mars; Quo Va- dis?, symfonisch gedicht; Facilita, kornetsolo (solist Wim van Boven), Slavische rapsodie no 1; De diefach tige ekster, ouverture, Stage Coach- Yerseke Jaarvergadering „Groene Kruis" Onder voorzitterschap van dr. M. C. Polderman hield de Groene Kruis vereniging in De Haven de jaarlijkse ledenvergadering. De belangstelling was zoals ieder jaar zeer gering, slechts vier leden waren aanwezig. Het aantal leden bedroeg op 31 december '67 1427. Het Groene Kruis heeft een tekort van f 217,81. Dit bedrag kan geput worden uit de algemene reserve. De ze bedraagt dan nog f 162,45. Het tekort in 1968 wordt begroot op f 345. Besloten werd om f 1000 beschikbaar te stellen voor materiaalvoorziening. Klachten kwamen naar voren over het terugbrengen van verplegings- artikelen. Een punt van discussie was het langdurig in bruikleen houden van grote stukken. Hiervoor zal een an dere regeling getroffen worden. V.Z.O.S. verraste bejaarden In het kader van de actie; „Vreugde ge ven is vreugde beleven" werden de bejaarden van Vredelust door de plaatselijke gymnastiekver. VZOS verrast met een traktatie. Deze actie had plaats i.v.m. het 100-jarig bestaan van het KNGV waarvoor het startsein werd gegeven in het radioprogramma „Tussen start en finish". Deze lande lijke actie die werd ingezet door het KNGV-bestuurslid, de heer De Kok, heeft opgebracht ruim f 201.000. (ADVERTENTIE) Vraagt naar onze concurrerende rentetarieven HULST: Houtmarkt 6 - Tel. 01140 - 3456 TERNEUZEN. Kersstraat 13 - Tel. 01150 - 3553 HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg: dokter F. Loose te Oostburg, tti. 01170-2121. Terneuzen: dokter Hoving, Oranjestr, 25, tel. 2445. Cadzand, Retranchcment, Sluis en Zuidzande: dokter Bom te Cadzand, tel. 01179—366. Hulst: dokter Van Li erop. Axel: dokter Boor. Kloosterzande: dokter Terburg, tel. 377. Schoondijke, Breskens en Groede: dokter v. d. Maas te Breskens, tel. 01172—1466. IJzendyke, Hoofdplaat en Biervliet: dokter Lockef eer te IJzendijke, tel, 01176—366. Middelburg: de la Haljze (4345 of 3543) zondag. Vlissiiiffen: zondag Vader (2472), zater dag Wartena (3933). Goes: Bruynzeel (5462). Borssele en Nieuwdorp: Gelderblom (01195—327). Hoedekenskerke en Kwadendamme Wöstmann (01195450). Driewegen, 's-Hercnhoek, Ovezande en Lewedorp: Geldof (01195275). 's-Heer Arendskerke, Wolphaartsdyk, Heinkenszand: Zonnevylle (01106-202) Kruiningen, Hansweert, Krabbendüke en Rilland Bath: de Beij (01130-344) APOTHEKERS: Goes: Goese Apotheek (7104). Middelburg: Ringeling (2538). Terneuzen: Klaassen (2090). Vlissingen: v. d. Kleine Mulder (2730) DIERENARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen: dokter W, Kapsenberg te Sluis, telefoon 01178- 225. Hulst en Nieuw-Namen: dokter de Nijs te Hulst, tel. 01140—3004. Axel, Zaamslag en Sas van Gent: dok ter J. de Haas te Zaamslag, telefoon 01153—366. Goes e.o.: dokter Elzerman, tel. 01100- 5259 (zaterdag) en dokter Bonne- schanser, tel. 01130-233 (zondag). WIJKVERPLEGING Hoek, Philippine en Sluiskil: zuster Bauwens te Hoek, tel. 01154—275 (b.g.g. 008). Vogelwaarde, Hontcnisse en Graauw: zuster De Schrijver, tel. 01142—313. Clinge, St. Jansteen en Nieuw-Namen: zuster Martina te St.-Jansteen, tel. 01140—3223. Hoofdplaat. Biervliet, IJzendijke: zr. Dominica té IJzendijke, telefoon 01176—341. Aardenburg, Eede, Sluis: zr. Ferket te Sluis, tel. 01179—502. Breskens. Oostburg, Groede, Cadzand: zr. Buijsse te Oostburg, telefoon 01170 2973 (b.g.g. 008). TANDARTSEN Walcheren: de heer v. d. Veen, Lange Viele 47 te Middelburg, tel. 01180— 2882 (zaterdag 9—10 en zondag 1112 uur). GOES Aan de vakschool voor meisjes In Goes slaagden voor het eerste gedeelte van de akte N XIX (landbouwhuishoudlerares) de vol gende leerlingen: L. Francke te Kloetinge; C. S. Klom, pe te Goes; A. M. v. Nieuwenhuyzen te Lepelstraat; A. M. de Pree te Co- lijnsplaat; W. de Rijke te De Heen; T. de Vries te Middelburg en A. O. de Wolf te Serooskerke. CADZAND Mevrouw Verstraten uit Cadzand slaagde in Breda voor het diploma vakbekwaamheid in het dameskappersbedrijf. Morgen, zondag 24 maart Hansweert 11.43 en 00.00 uur Terneuzen 11.12 en 23.53 uur slsViingen 10.45 en 23.28 uur Wemeldinge 12.34 en 00.00 uur Maandag, 25 maart Hansweert 0.25 en 13.02 uur Terneuzpn 12.30 en 00.00 uur Vlissingen 12.01 en 00.00 uur Wemeldinge 1.10 en 13.45 uur Ned. Herv. Kerk: Beroepen te Hoogezand-Sappemeer: J. B. Duk te Domburg. Beroepen te Sint Maar tensdijk (buitengew. Wijkgem. in wording - toez.) K. M. Vogel te Maassluis. MIDDELBURG Vleeshal 10-17 uur Dr. P. C. Boutens tentoonstelling Schouwburg 20 uur Centrum met „Een dag uit de dood van verdomde Lowie- tje". TERNEUZEN Galerie J 34: Expositie George Degenhart KRUININGEN Ons Dorpshuls 20 uur Uitvoering Excelsior IJZENDIJKE Café De Lozanne 20 uur Jongerensociëteit BIERVLIET O.L.-School 14 uur Rondgang jeugdverenigingen G. Braeke 15.30 uur Feestmiddag jeugdverenigingen. HEIKANT F. Saman en Th. de Block 15 uur Schiet ing Café 't Hoekje 18.30 uur Prijskamp topbiljart HULST Bioscoopgebouw 20 uur En de hel volgde hem na 14 jaar ZUIDDORPE A. de Block 14.30 uur Sehieting HENGSTDIJK P. de Waal 15 uur Schieting NOORDSTRAAT E. Matteus 15 uur Binnenschieting DE KLINGE „Op de Heide" 15 uur Schieting HOOFDPLAAT Café De Vriendschap: Beatavond OOSTBURG Kath. Kring 19.30 uur Toneeluitvoering EEDE Sancta Maria 20 uur Toneel KPJ PHILIPPINE Café Marlnet 19.30 uur Dansen ANTWERPEN Rex 10, 12.10, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Bloedig weekend 14 jaar Odeon 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Barefoot in the park a.l. Pathé 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Afdreiging door moord 14 jaar Rubens 12, 14, 16.30, 19 en 21.30 uur De getemde feeks 14 jaar Ambassades 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur In the heat of the night 18 j Savoy 12, 14.30, 16,50, 19.10 en 21.3» uur Moordsyndicaat 18 jaar Astrid 10, 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Alles op zijn tijd a.l. Quellin 13.30, 15.45, 18.30 en 21.15 uur Millie a.l. Capitole 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Verloren vallei a.l. KVO 20 uur Carmen KNS 20 uur Yvonne, prinses van Bour- gondië (Combrowicz) NKT 20.30 uur Mime van René Quellet GENT Capitole Oorlog en vrede (deel 2) 14 j. Majestic Wat een vakantie 14 jaar Plaza De getemde feeks 14 jaar Select Hold-up a la carte 18 jaar Savoy Verboden te vissen 18 jaar KNS 20 uur Dood van twee dames (Vrekhem, BRUGGE Memlinc 15 en 20 uur Een dozijn ploerten 18 jaar Zwart Huis 20 uur Een man te veel 18 jaar Forum 14.15, 18 en 20 uur De onbekende 18 jaar Scala 15, 18.30 en 20 uur Een dozijn ploerten 18 jaar ST.-NIKLAAS Eden Een vreemdeling in huis 18 jaar Centnry Dodelijker dan mannen 18 j. Palace Ik heb Raspoetin gedood 18 j. Rex Het bal der vervloekten 18 jaar Scala Jerry blijft er buiten a.l, TURNHOUT Kursaal 20 uur Een dozijn ploerten 18 jaar Forum 20 uur Geheim opdracht 18 jaar Palace 20 uur Texas Addio 18 jaar MIDDELBURG Vleeshal 14-17 uur Dr. P. C. Boutens tentoonstelling TERNEUZEN Galerie J 34: Expositie George Degenhart GOES Prins van Oranje 19.30 uur Katholieke Instuif HULST Bioscoopgebouw 14.30 uur En de hel volgde hem na 14 jaar 17.15 en 20 uur Weg van elkaar 14 jj,, J. van Helsland 15 uur Schieting 4T.-JANSTEEN Verenigingsgebouw 19.30 uur Danstj P. Coolegem 14 uur Schieting staande wip KAPELLEBRUG Café De Kroon 15 uur Sehieting HENGSTDIJK P. van Dijk 15 uur Schieting KOEWACHT J. de Guchteneirc 15 uur Sehieting V. J. Th(js 15 uur Schieting CLINGE L. de Vylder 15 uur Schieting KEMSEKE-PAAL Ad de Bakker 15 uur Schieting ZUIDDORPE M. de Cock 15 uur Schieting staande wip ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag KVO 14.30 uur De macht van het noodlot 20 uur Der Vögelhandler KNS 15 en 20 uur Yvonne, prinses van Bourgondiü (Combrowicz) NKT 20.30 uur Mime van René Quellet GENT Bioscopen: Als onder vandaag Kon. Opera 14.30 uur De lustige boe 20 uur Hamlet KNS 15 eri 20 uur De dood van twee dames (Vrekbea) BRUGGE Memlinc 15 en 20 uur Een dozijn ploerten 18 jaar Zwart Huis 15, 17.30 en 20 uur Een man te veel 18 jaar Forum 14.15, 18 en 20 uur De onbekende 18 jaar Scala 15, 18.30 en 20 uur Een dozijn ploerten 18 jaar ST.-NIKLAAS Bioscopen: Als onder vandaag TURNHOUT Kursaal Een dozijn ploerten 18 jaar Doorlopend van 13.30—20 uur Forum Geheime opdracht 18 jaar Doorlopend van 13.3019.30 uur Palace Texas Addio 18 jaar Doorlopend van 13.3020 uur MIDDELBURG Vleeshal 11-12 en 14-17 uur P. C. Boutens tentoonstelling TERNEUZEN Galerie J 34: Expositie George Degenhart HULST Bioscoopgebouw 20 uur Weg van elkaar 14 jaar BRESKENS Gemeentehuis 19.30 uur Raadsvergadering RILLAND-BATH Gemeentehuis 19.30 uur Raadsvergadering ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag Oud Conservatorium 20.30 uur Liefde in transit en Wat een bruilof: (Antw, Kameropera) KVO 20 uur RVT met „De filosoof van Bagem" (Scheirs) KNS 20 uur Yvonne, prinses van BourgondlS (Combrowicz) NKT 20.30 uur Mime van René Quellet GENT Bioscopen: Als onder vandaag BRUGGE Memlinc Een dozijn ploerten 18 jJC Zwart Huis Een man te veel 18 jair Forum De onbekende 18 jaar Scala Een dozijn ploerten 18 jaar Aanvang 20 uur ST.-NIKLAAS Bioscopen: Als onder vandaag TURNHOUT Kursaal 20 uur Een dozijn ploerten 18 jaar Palace 20 uur Texas Addio 18 jaar JACK VERWACHT JE /N DEAD MAN GULCH.. ENH'J SCH/ETZOShJEL ALS DE BL/KSEM. C/iCM.?V ■-y JA, HOHEEFT OPEEN STAPEL SJöELS GEZWOREN DAT HO JE WEL KZJ3 Tj. JA, MET BLAUWE BONEN /N JE KORPUS.. JA, JU ZULT AL KOUD ZJN EER JE JE PISTOOL GETROKKEN HEBT,,LUKE. JAZJNP/LLEN ZULLEN JE VAN EEN BEROERDE), eefj£zefj VAN HET ADEMHALEN...) JA, NEEM MAAR GEEN KAMER /N EEN HOTEL. JE ZUL T OP HET KERKHOF SLAPEN._.,4 ...JA, EN N/ET MEER OPSTAAN, WH/... )j/ JA... «N/ER RUST LUCKy LUKE GESTORVEN MET Z'JN LAARZEN AAN)OMDAT HJ ZON NEUS /NANDERMANS ZAKEN HEEFT GESTOKEN. JA... /EDER JAAR GAAN WE BLOEMEN) L EGGEN OP ZON GRAF.

de Stem | 1968 | | pagina 2