3UD ANDERHALVE EEUW IN NIEUWE KERK MIDDELBURG Praalgraf voor gebr. Evertsen *r\ Jeugd teachte in met de N.V.S.H. OP 64 VELDEN Evelyn, als Bert vanavond komt... pas dan goed op je Noilly Prat! ONZE PUZZEL Beraad over artikel 8 Deltawet in Zierikzee u§ i, p if 11 p TOP 40 één kap) ers banden E 11 i n If i B mi Hl t 11 1 B Bl tii fr I t NING de Koek UIZEN N N.V. PEREN Cursisten Institute Social. Studies bezoeken Zeeland Zeehengelwedstrijd te Walsoorden MIDDELBURG JONG EN SEXY Zorg< 'gen Cel voor niet betalen van hotelrekening GESCHENKEN Varen en vechten Afsluiting zeegaten: W. J. MUHRING: ik. i m m m m m M 9 L.t.s. Vlissingen wordt uitgebreid W&M UITTUIL heeft ze allemaal Zigeunerbaron wordt in Middelburg ingestudeerd DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 23 MAART 1968 XINGE XATEUR O.G. rijf Gebr. van der rdt binnenkort aan- m met open haard 2.68 met luxe t veel kastruimte (bad, w.c. en vaste i m t verstrekt 0% ;rs: TTOOR Terneuzen 51 (4 lijnen) TERNEUZEN ien K y* i i (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Negen intellec tuelen uit ontwikkelingslanden be zoeken van 26 tot en met 29 maart een provincie-in-ontwikkeling: Zee land. Het negental krijgt een programma aangeboden dat hen in korte tijd vol ledig informeert over de stand van zaken in de provincie. Er worden in leidingen voor trten gehouden door verschillende kopstukken; zij worden op excursies gezonden én krijgen door middel van lunches, diners en discussiebijeenkomsten alle gelegen heid om hetgeen zij hier zien in per soonlijke gesprekken beter te ver werken. Interessant is vooral het laat ste programmapunt voor woensdag 27 maart. Dan hebben de negen - allen student aan het Institute of So cial Studies in Den Haag - ontmoe tingen aan de huiselijke haard in ver schillende Middelburgse gezinnen. Het praalgraf van Jan en Corne- lis Evertsen in de Nieuwe Kerk te Middelburg. (Van onze correspondent) In de Westerschelde nabij Wals oorden organiseerde de zeehengel- sportvereniging „De Vogel" haar eer ste wedstrijd van dit seizoen. Er wa ren ondanks het vrij gure weer 63 hengelaars uit binnen- en buiten land aan de start verschenen en er werd behoorlijk veel vis gevangen. De prijzen werden als volgt behaald: 1. J. de Waal, Kloosterzande; 2. P. Verschuren, Kloosterzande; 3. L. v. Hecke, Antwerpen; 4. A. Pica vet, Ossenisse; 5. C. Lernout, Klooster zande; 6. J. v. Deursen, Kloosterzan de; 7. mevrouw De Waal, Klooster zande; 8. mej. G- de Zutter, Terneu- zen; 9. J. Baart, Kloosterzande en 10. J. Hiel, idem. NIGERIAANSE troepen hebben na hevige gevechten de belangrijke stad Onitsja in Biafra veroverd, aldus is in de Nigeriaanse hoofdstad Lagos bekendgemaakt. Hier en daar wordt in de stad nog geschoten. Na de val van Onitsja is volgens de berichten uit Lagos alleen nog de plaats Port Harcourt in het bezit van de regering van Biafra. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Ze hebben niet dat cynisch-geinige van de Am sterdamse jeugd. Ze zijn gewoon aardiger, maar even goed leggen ze zich languit in de stoelen van het Middelburgse City-theater met gezichten van „En kom nou maar op met je sex". Lange haren, mini, hip, ze willen best luisteren, maai de meesten voelen er bliksems weinig voor om in te haken. De Zeeuwen zwijgen, in het begin al thans. „Die Hollanders zullen het woord wel doen". Het blijft een beetje tam zo'n Middelburgse teach-in. Maar als je jong bent, wil je ook wel eens wat, een teach-in bijvoorbeeld. En daar heeft de N.V.S.H. dan voor ge zorgd met een goed gevulde zaal en een mond vol geslachtsverkeer voor het huwelijk. De zaal herkent speels alle niet- bedoelde dubbelzinnigheden. Je kunt het ze horen denken: „Wat zitten die oudjes toch vol van onze problemen". De eerste knaap die opspringt lost ze ineens allemaal op. „Voorbehoedsmidde len moeten helemaal safe zijn en veel gemakkelijker verkrijgbaar", roept, hij ex cathedra en onduide lijk in een microfoon. Voor hem is bet duidelijk. Het forum zwoegt er tegenaan over „Het gaat om de relatie" en „Verantwoordelijkheid voor de partner". Maar dat had een kiene knaap al eerder in de gaten: „Als je er toch allebei aan toe bent, waarom dan niet?" En daar komt de eerste meisjesstem; „Is sex voor jou dan alleen maar vrijetijdsbe steding?" De knaap: „Nou, dat zou m elk geval waardevoller zijn dan kastje kijken en autootje rijden". Dat is een applaus waard, vindt de zaal. „Hoe kun je over de zin van sex praten als je nog niet weet wat het is", komt er langharig uit de zaal. Waaraan de uitspraak wordt vastgekoppeld; „Laten we 't nou eerst maar doen, dan kun je er tenminste over nadenken". De zael lacht maar gelooft het niet en het forum vindt het ook minder logisch dan het lijkt. Het wordt een me vrouw in de zaal allemaal te gor tig. „Ik ben blij," roept ze ge ëmotioneerd (maar ze blijkt juist helemaal niet blij te zijn), „ik ben blij, dat een van deze jongens niet met mijn dochter in aanraking komt", en ze belooft de eventuele kandidaat „een enorme klap op z'n gezicht", „Wat uw dochter doet, hebt u met uw opvoeding zelf in de hand. Trouwens, ik zou niet met een meisje naar bed willen, dat het zelf niet fijn vindt". Als de jon gen van deze uitspraak rond tien uur de zaal verlaat, handje in handje met een mini-meisje, roe. pen ze 't hem na; „Ga je de klap opvangen?" Hij is binnen tien mi nuten terug, alleen. Dat was dan de eerste vraag: Horen huwelijk en sexualiteit nog altijd onlosmakelijk bij elkaar". De teaeh-in zal er het sluitende ant woord niet op geven. Tegen het eind komen ze ineens allemaal los. De zaal is dan hele maal verwikkeld in het abortus probleem. Ze willen er per se over praten. Het zit ze hoog. De taboes dansen van stoel tot stoel. Maar om precies half elf haalt voorzit ter Kats dit hete hangijzer uit het vuur. Het is laat genoeg om te sluiten. Middelburg kan naar bed. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Deze week is het 150 jaar geleden, dat in de Nieuwe Kerk in Middelburg de „plegtige ontblooting van het her stelde praalgraf der luitenant-ad miralen van Zeeland, de gebroe ders Jan en Cornells Evertsen" plaatsvond. Zij vormen zo ongeveer de eni gen van de vele belangrijke figu ren in de gouden eeuw uit Zee land afkomstig, die in eigen bo dem op waardige wijze zijn bijge zet. Als herinnering aan een groot maritiem verleden, zijn de tom ben ook nu nog in de Nieuwe Kerk te bezichtigen. Bij de plechtige onthulling, op 18 maart 1818, waren alle „groten" uit de provincie aanwezig zoals „de heer commandeur" Schorer, oud gouverneur H. van Doorn, gouver neur ad interim, Gedeputeerde Sta ten, luitenant-generaal David Bruce, provinciaal commandant en heren of ficieren der schutterij en landmacht; de vice-admiralen Gobius en Verdoo- ren van Asperen en natuurlijk ook „De Heeren Leden der familie, zoo in Holland als in Zeeland". Nie mand minder dan koning Willem I zelf had opdracht gegeven tot het oprichten van een nieuw praafgraf. J. de Kanter, onder meer lid en secretaris van het Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschappen zei, in een redevoering bij de onthulling van het praalgraf, over de voorge schiedenis o.m.: „De Oude of St.- Pieterskerk alhier door de inlege ring van een menigte krijgslieden in het jaar 1809 (in dat jaar had Zee land een Engelse invasie te verdu ren) zeer veel geleden hebbende stond het in dezelve opgerichte Praalgraf der Heeren Luit. Admira len, de gebroeders Jan en Cornelis Evertsen, sedert bloot aan allerlei toevallen, die deszelfs geheel bederf en verval dede vrezen". Vooral mr. N. Lambrechtsen van Ritthem maakte zich grote zorgen over deze gang van zaken. Hij voer de daarover een briefwisseling met Jonkheer Van Kinsbergen (luitenant admiraal en later adviseur van de Russische vloot). Dat viel in bijzon der goede aarde, Van Kinsbergen bood zelfs eigenhandig een bedrag ter beschikking om het graf in oude luis ter te herstellen. „Bijzondere en ge wigtige reedenen" merkwaardig ge noeg, lieten niet toe van dit aanbod gebruik te maken. De Kanter zei verder in zijn rede „Het gevolg der pogingen was de overbrenging en het herstel van het Monument, ingevolge het besluit van Zijne Majesteit; van den 30 april 1816 door den meester steenhouwer W. van Uye, die zulks bij openbare aanbesteding had aangenomen en loffelijk heeft volvoerd: zoodat het Praalgraf thans een uitmuntend sie raad is der Nieuwe Kerk. Het Praalgraf dan voltooid, en hetgeen van de helden nog overig was, ook derwaarts zijnde overge bracht; besloot het Zeeuwsch Ge nootschap om, met voorkennis en goedkeuring der Hoogere Magt het herbouwde eeregraf met eene open bare redevoering in te wijden en al- zoo aan de nagedachtenis der voor het Vaderland gesneuvelde helden een vernieuwde hulde te brengen; gelijk zulks dan ook ten aanhooren van eene groote schaar heeft plaats- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het slapen in hotels in Vlissingen, Breskens en Oostburg zonder te betalen heeft de vertegenwoordiger J. H. O., zonder vaste woon- of verblijfplaats, op nieuw kosteloos logement opgeleverd. Ditmaal echter in de gevangenis. Voor de politierechter te Middel burg, mr. P. van Empel, eiste de officier van justitie, mr. P, Roscam Abbing, voor deze „flessentrekkerij" niet minder dan drie maanden, waar van zes weken voorwaardelijk en een proeftijd van twee jaar. De verdachte voerde nog zwakjes aan, dat hij had gedacht, dat zijn baas de hotelrekening zou betalen. Hij vond echter geen geloof bij de politierechter. Deze vonniste tien we. ken, waarvan zes weken voorwaarde lijk, met aftrek van voorarrest en een proeftijd van twee jaar. (ADVERTENTIE) KORTE NIEUWSTRAAT 21 Hulst, tel. 2478 - 3558 b.g.g. 1209 gehad". De onthulling werd ver richt door het wegschuiven van een tent van vlaggen, die over het graf monument was geplaatst. De plech tigheid werd opgeluisterd door de organist Le Roy en de muzikanten van de schutterij, onder directie van de heer Fastré. Na de plechtigheid begaf men zich naar het museum waar nog werd gesproken door de heer Lambrechtsen, voorzitter van het Zeeuwsch Genootschap en de heer De Kanter. Tenslotte luisterde men nog naar een feestzang door de heer Ant. van Deinsc. De beide broers Evertsen, van wie vooral Jan een belangrijke rol in de geschiedenis heeft gespeeld, wa ren twee van de vijf zoons van Jan Evertsen, die jarenlang bij de Zeeuw se admiraliteit diende. Evertsen se nior sneuvelde in 1617 tijdens een gevecht met een Franse kaper. Zoon Jan, nog maar 19 jaar oud, werd in 1622 kapitein op een kon- vooier en in 1622 scheepsbevelheb ber bij de Zeeuwse admiraliteit. Reeds zes jaar later had hij de rang van schout bij nacht. Zijn le ven bestond uit varen en vechten waarbij Jan Evertsen en de zijnen voor geen kleintje vervaard bleken. Zo bracht hij de beruchte Duinker ker kaper Jean Collaert gevangen naar Vlissingen. Als vice-admiraal nam hij in 1637 deel aan de slag bij Duins. Na de ongelukkig verlopen tocht naar Lowestoft, raakte hij zijn grote populariteit in Zeeland kwijt. Zijn broer Cornelis nam zijn functie van Zeeuws admiraal over. Toen Cornelis sneuvelde, vroeg de 66-ja- rige Jan weer in dienst te mogen treden. Opnieuwe voerde deze Evert sen een eskader aan. In de twee daagse zeeslag, op 4 augustus 1666, sneuvelde ook hij in het gevecht. Toen had hij Zeeland en de Neder landen meer dan vijftig jaar ge diend. Vergeten zijn de Evertsen zeker nog niet. In Vlissingen, waar een boulevard hun naam draagt, werd nog niet zo lang geleden bij de Kon. Mij. „De Schelde" door de koninküj ke Marine een nieuw fregat in dienst gesteld, dat de naam Hr. Ms. „Evert sen" kreeg. (ADVERTENTIE) (Van onze correspondent) ZIERIKZEE Als gevolg van de komende afsluiting vaji Oosterschel- de en Grevelingen zien de mossel kwekers zich in 'de nabije toekomst voor een geweldige problematiek ge plaatst. De Deltawet, die o.m. de af sluiting van die zeegaten regelt, geeft in het bekend geworden artikel 8 aan, dat voor de gedupeerden sehadevergoedingsregelingen worden getroffen. Het uitblijven van de re geling m.b.t. die schadevergoedin gen heeft tot gevolg, dat de mossel kwekers zich steeds onzekerder gaan voelen. Voor de kwekers en voor al len, die indirect of direct met de mosselcultuur te maken hebben, wordt dit stilaan een onhoudbare situatie. Een groot aantal inwoners van Bruinisse. Tholen, IJrseke en Zierikzee en, zij het in mindere ma te. van de gemeenten Hontenisse en Philippine, ziet zich weldra in hun bestaansbron aangetast. In samenwerking met de plaatse lijke visserijverenigingen hebben de besturen van genoemde gemeenten een vergadering belegd op zaterdag 20 april a.s. in de Concertzaal te Zie rikzee. Deze bijeenkomst begint om tien uur 's morgens. Tijdens de ver gadering zullen de hierboven ge schetste problemen aan de orde wor den gesteld. Namens alle gemeente besturen zal één gemeentebestuur der als woordvoerder optreden;'ter wijl namens de visserijverenigingen uit elke gemeente een man het woord zal voeren. Kleine oorzaken hebben vaak grote gevolgen. Dit gezegde geldt ook en vooral met betrekking tot het schaak spel. Een verzwakking van de pion formatie, een verkeerde beoorde ling van de stelling, een zettenver- wisseling kunnen fatale gevolgen hebben. Illustratief is de onderstaande par tij, waarin de zwartspeler zich van geen gevaar bewust, laat verrassen door een geraffineerd torenoffer. Als het ware uit het lood geslagen ver zuimt hij de beste verdediging, maar vlucht in paniek met zijn koning over het bord. Nog één kleine misrekening en de witspeler is er als de kippen bij om de vijandelijke koning in een matnet te verstrikken en hem tot een smadelijke overgave te dwingen. Wit: Mielnikow ZwartLuczin Gespeeld in een correspondentiewed strijd in 1967 Siciliaans 1. e2-e4, c7-c5 2. Pgl-f3, Pb8-c6 3. d2-d4 c5xd4 4. Pf3xd4 Pg8-f6 5. Pbl-c3 e7-e6 6. Lcl-e3, Lf8-b4 7. Lfl-d3, d7-d5 8. e4xd5, Pf6xd5 9. Pd4xc6, Pd5xe3 (Op 9. Pc3: was 10. Dg4! gevolgd. Beter was echter 9. bc6: 10 0-0, Pe3: 11. fe3:, Lc3: 12. bc3:, 0-0 met gelijk spel) 10. f2xe3, b7xc6 11 0-0, 0-0 (Zoals reeds eerder werd aangegeven had zwart alsnog door ruil op c3 ge lijke kansen gekregen. Na de tekst zet komt zwart in grote moeilijkhe den) Stelling na 11. 0-0 v/'w/A 4 12. Tflxf7 (Een fantastisch offer. Op 12. Tf7:? volgt nu 13. Lh7:+ met dame winst) 12. Kg8xf7 (Verstandiger was 12. Dg5 of 12. Lc3 13. Ddl-h5+, Kf7-e7 14. Dh5-h4-f-, Ke7-d7 15. Dh4xb4, Dd8-e7 16 Db4- d4+, Kd7-c7 17. Dd4-e5+, Kc7-b7 18. Ld3-e4, De7-f6 (De beslissende fout. Juist was 18 Ld7) 19. De5-b5+, Kb7-c7 20. Db5xc6+ Kc7-d8 21. Tal-dl+ en zwart gaf zich gewonnen, omdat het mat niet te pa reren is. Schaakraadsel Zeer subtiel is de winstvoering in het onderstaande eindspel. Ondanks de gevaarlijke a-pion en de bedreiging van f4 kan wit op slagvaardige en elegante wijze een fraaie overwin ning afdwingen. Gelet op het geringe materiaal een zeer fijn eindspel. Vooral voor de fijnproevers Wit aan zet en wint Oplossing schaakraadsel Wit wint als volgt: 1. Kd5-c4 Kg4xf4 (Het enige) 2. d4-d5, Kf4-e5 3. Kc4- c5 en nu heeft zwart twee voortzet tingen: hij kan de ene of de andere vrijpion laten oprukken: a) 3. a5< a4 4. d5-d6, Ke5-e6 5. Kc5-c6, a4-a3 6. d6-d7, a3-a2 7. d7-d8D, a2-alD 8. Dd8-e8+, Ke6-f6 9. De8-h8+ met da mewinst. b) 3. f5-f4 4. d5-d6, Ke5- e6 5. Kc5-c6, f4-f3 6. d6-d7, f3-f2 7. d7-d8D, f2-flD 8. Dd8-e8+ gevolgd door 9. De8-f8+ eveneens met dame winst (Selesnieff). (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De gemeentelijke technische ir. M. Goote-school zal aanmerkelijk worden uitgebreid. Ver groting van de lesruimten is noodza kelijk geworden door uitbreiding van het leerplan. Zo is inmiddels gestart, nog in hulplokaliteiten, met de vakrichting elektro-techniek terwijl thans ook toestemming is verkregen voor het toevoegen van de vakrichting motor voertuigenherstel. Het uitbreidings plan is intussen aan de staatssecreta ris van onderwijs en wetenschappen voorgelegd. Het gemeentebestuur stelt de raad voor om voor de bekostiging van een en ander een krediet van 385.000 gul den beschikbaar te stellen. Hij drinkt geen vermouth. Zégt hij. Maar als je vermouth Noilly Prat is moet je wel opletten. Want als hij die één keer geproefd heeft, is je fles tweemaal zo gauw leeg. Haal er nog een, Evelyn. Hij kómt terug NOILLY PRAT. VERMOUTH VAN GROTE KLASSE. Frans Verbunt Co. N.V.- Tilburg - Importeur. 1 Z 3 4 5 4 7 8 9 10 li 1Z 15 14 i5 Z 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 (ADVERTENTIE) en nog veel meer (nieuw uitgekomen grammofoon platen in èlle genres) Ginnekenstraat 55, BREDA Kerkstraat 11, OOSTERHOUT MIDDELBURG Nauwelijks zijn de laatste klanken weggeëbd van de Goese Operette Vereniging, die zo als men weet de komende zater dagen nog tweemaal lm Weissen Röss'l in Goes zal vertolken of de vele operetteliefhebbers kunnen al weer aan hun trekken komen bij eenzelfde evenement in Middelburg. De Walcherse Operette vereniging on der directie van Peter Jense zwoegt tijdens de repetities op de laatste loodjes, die zoals gewoonlijk, zeer zwaar wegen. Op 30 maart en 6 april zal men in de Middelburgse schouwburgzaal kunnen gaan genieten van muziek, dans en spel van „Der Zigeunerba ron" op muziek van Johann Strauss. Tijdens één van de repetities, die wij meemaakten, waren we oor- en ooggetuige van wat er allemaal ver zet moet worden, om alles enigszins verantwoord over het voetlicht te doen komen. Er werd vol animo gerepeteerd, waarbij regisseur Ad van Noort en dirigent Peter Jense zo tussendoor hun zegje nogal eens moesten doen. Het verhaal handelt over Barinsky die na veie zwerftochten door even- zovele landen naar zijn geboorteland Hongarije terugkeert. Hij dingt naai de hand van Arsena, maar die wil trouwen met een baron. Dat zijn zo de beginverwikkelingen in deze op voering, waarbij de muzikale bege leiding in handen is van het Entr'- act Ensemble uit Rotterdam, dat al meer in Middelburg is geweest. Naast de opvoeringen in Middel burg wordt 20 april Vlissingen aan gedaan. HORIZONTAAL: 1. niet vergezeld - houten bakje - vrucht; 2. maand van het jaar - elektrisch geladen atoom - wiel - meisjesnaam, 3. gebod - eter duinvallei - boomloot - vreemde munt (afk.), 4. voorzetsel - oude lengte maat - nakroost - zwemvogel - Euro peaan, 5. bijwoord - welgevormd - ei keschors - landtong - vogel, 6. bloem - hoffeest - steel, 7. schraal - meisjes naam - bloem - gekheid, 8. dieren tuin - pers. voornaamw. - roofvogel - onbep. voornaamw., 9. plaats in N.- Brab. - raapstelen - bijwoord - deel van een boom, 10. zwak - uitroep - herkauwer - vaarwel, 11. lijkvaas - monddoek - gebod - vette vloeistof, 12. vermoeid - kanaalpeil (afk.) - mannelijk dier - vlaskam, 13. plaats in N.-Brab. - niet dezelfde - schaal dier, 14. inwendig lichaamsdeel - aardsoort - telwoord - ongaarne, 15. spijltje - overschot - water in Fries land. VERTICAAL: 1. stad in Nederl. - opschudding, 2. tegenstelling van vroeger - lichaamsdeel - achting - rivier in Duitsland, 3. wandeldreef - plaats in Zeeland - morsdoekje, 4. op enige plaats - water in Limb. - ver legenheid (fig.), 5. uitstalling - lek kernij - jongensnaam, 6. holte in een muur - voorzetsel - meisjesnaam - bedehuis - bijb. figuur, 7. begrip - li vreiknecht - familielid, 8. een der apostelen - gesleten plek in weefsel - zwakke, 9. leerrede - ambacht (Vlaams) - voorzetsel - boom, 10 aanleg - water in Friesl. - voorzetsel - beleefdheidsbetuiging, 11. lied - water in Limb. - kippenloop - strijd perk, 12. korf - gevlochten koord - soort van hond - onbekende, 13. te gen - vertegenwoordiger - berg - voorzetsel, 14. wijnmaat - profeet - aanw. voornaamw. - plaats in Gel derland, 15. verschil tussen bruto en netto gewicht - laag schoven op de dorsvloer - lichaamsdeel - buitenha ven. OPLOSSING VORIGE WEEK Horizontaal: 1. hes, 3. Dresden, 9. bos, 11. tres, 12. Adam, 15. leest, 16. gemet, 18. af, 20. les, 21. Let, 22. ho, 23. pen, 25. festoen, 29. bes, 30. Eos, 32. Noren, 33. lak, 35. gat, 37. mei, 38. hel, 40. as, 41. los, 42. Don, 43. bij, 44. pop, 45. rok, 47. ets, 49. Son, 50. Po len, 52. olm, 54. gil, 55. gebogen, 57. Aar, 59. ik, 60. Let, 61. vat, 63. la, 64. lente, 66. demon, 68. aren, 69. Alem, 71. pas, 72. Engelen, 73. log. Verticaal: 2. ei, 3. dreef, 4. Ressen, 5. Est, 6. dag, 7. edelen, 8. Namen, 10. of, 11. tel, 13, met, 14. kap 17. bos, 19. fee, 22. hek, 24. nog, 26. som, 27. tremolo, 28. oei, 29. bal, 31. salon, 33. lento, 34. hap, 36. top, 38. hoe, 39. Nijl, 44. pol, 45. rob, 46. keg, 48. sla, 49. sik, 50. Petten, 51. Nevele, 53. mal, 54. git, 55. genre, 56. Namen, 58. ram, 60. Lea, 62. Tom, 65. eng, 66, dal, 67. Aa, 70. do. (ADVERTENTIE) "JAN, GEEF PA DE EtES OLIFANT A.N!" Kreet van liefhebbende cchtgenBGftj Vermoeide pa. Ruikt aan het pfaf, Nipt aan het glas. Drinkt uit het giax Olifant «jfiaad Voüt wfrj

de Stem | 1968 | | pagina 27