Een eigen huis is binnen Uw bereik met een hypotheek tot 90 indien U Uw salaris via de Boerenleenbank ontvangt IJ EET! 11 VLUCHTEN STAAN VOOR DE DEUR Stille seizoen is achter de rag Moderne keukens We maken 'n eierwarmer 1113 i?4*s OOM PIP DE LAARZEN DE VERLOREN PORTEMONEE ZOEK ZE ALLE DRIE Huis uitgebrand Cubaanse nationalisatie revolutie wmmÊËBSÊMÊsammÊmmmmmÊa pP" wièÉ stf 11*6 Jk~*' Y"\L-(r )b I*!* a Tien maanden voor dodelijke vuistslag DOOR INJECTIE VIS 43 UUR OP HET DROGE de bank voor iedereen OUDE TIJD LOUWERSE& DE PRIESTER N.V. 21 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 23 MAART 1968 ÉËÜÜi IK 11 m J H ;';«2 ^oJSVï Ë?%M*ËT: ®iÉ V ••:-• Als je een beetje handig bent, en anders helpt je moeder vast wel een handje, kun je vast beginnen aan de versieringen voor de paastafel. Op de plaatjes kun je zien hoe je met stukjes vilt, wat wol en een beetje gom een eierwarmer kunt maken. Je kunt er natuurlijk een heleboel maken, zodat thuis iedereen zijn eigen eierwarmer krijgt. Om het te maken doe je het volgende Leg twee stukken vilt op tekening I en knip ze precies uit. Lijm de twee hoofden en de armen op elkaar. Voor het gezicht knip je vervolgens een extrastukje uit van roze vilt. Maak daar twee rondjes voor de ogen en een kleine rode mond op. Plak die dan op het gezicht van de pop. Naai de twee zijden van de rok aan elkaar, te beginnen onder de armen tot beneden toe. Als versiering kun je er nog wat stukjes vilt op plakken. En nu het haar. Dal maak je van gele wol dat je ongeveer twintig keer om een stuk karton van ongeveer 10 cm lang draait. Haal de wol er dan voor zichtig af. Leg er een knoop in. Op tekening II kun je zien hoe je verder moet handelen. Met een schaar knip je de wol aan een kant door en plak het dan op het hoofd van de pop. Je eierwarmer is klaar. I I 1 Tek. 1. Wat is het toch leuk om spo ren in de sneeuw te, zien. Deze zijn van een kip. \s>: Tek. 2. En hier zijn er een heleboel bij elkaar. Tek. 3 Maar wat zou dat nou eigenlijk betekenen? Tek. 4. „Inderdaad beste Pip", zegt Nelleke de kip, „dat heb ik inderdaad gedaan toen ik ronddanste omdat ik eindelijk een graankorrel vond". Er was eens een heel arm huisge zin, vader, moeder en twee kinde ren. De jongen heette Joost en het meisje Jo. Ze waren zo arm, dat ze geen kleren en geen schoenen had den. Vader was houthakker en ver diende maar heel weinig. Op een dag waren Joost en Jo naar het bos gegaan. Opeens zag Jo een paar laarzen liggen. Ze pakte de laarzen en probeerde of ze pasten en ja hoor. Ze ging er mee naar huis en liet ze aan moeder zien. Maar op eens begonnen de laarzen te praten. Ze zeiden: „Laat ons toch weer vrij en breng ons weer terug naar het bos. Als jullie dat doen, dan mogen jullie drie wensen doen." Dat deden ze toen. Moeder wilde eten hebben en schoenen en kleren. Vader mocht ook een wens doen en vroeg meteen een miljoengulden. En toen moch ten de kinderen een wens doen. Ze vroegen schoolspullen en een lang en gelukkig leven. Netty Hages. Jan en Mario waren tweeling Ze waren altijd bij elkaar. Op een mor gen gingen ze boodschappen doen. an daar zagen ze Pietertje van de rakker op de hoek van de straat staan huilen. „Wat is er Pietertje?" vroegen ze. Pietertje zei huilend: K ben mijn portemonnee verloren oen ik naar de winkelier moest en or zaten ook nog centen in". „Zullen wij helpen zoeken, Pietertje?" „Ja, Sraag hoor". "^ee' ie wat", zei Marjo. „jij gaat de Rozenstraat in. Jan en Pie- gaat de Willem Alexander- fn n 111 en ik zelf Sa de Kerklaan W H?.n um' komen we bij het huis van Pietertje bij elkaar Ze had- oog tijd over en daarom zochten ze nog maar een paar straten af. Om "en uur kwamen ze bij het huis an Pietertje bij elkaar. Ze had- W„mets S?vonden- En Pietertje H„;f Weer tranen in zijn ogen. W umaar niet hoor Pietertje. het komt keus.we' in orde. Kijk daar lijj?} lpP,e hef hondje aan." Het kind hondje wil dat de dedenT h?S? meesaan. En dat het h, natuurl'Jk- Tipple ging naar voo™«SJe »aa-P stond -Gevonden tassen Daar laSen brillen, Wk n„ t" n°g V6el meer' Er lagen Die van Pietertje hifi hu k b'J O wat was Pietertje .2" £1J ?lnÊ vlug naar huis. En hij 8 J-MPPie natuurlijk een beloning. ■«-GRAVENPOLDER Anja Rijk 9 jaar. Provincialeweg 21. De meneer die de etalage van de winkel voor herenmode in orde moest maken heeft een vergissing gemaakt. Hij heeft drie dingen in de etalage gelegd die er niet in thuishoren. Kunnen jullie die vinden? Vast wel, kijk maar eens goed. '61 -tl- 8 srauuuttu :Smssoido EMMEN (ANP) Te Nieuw-Weer- dinge is het gezin Eilert, bestaande uit man, vrouw en twee kinderen, de afgelopen nacht dakloos geworden, doordat hun woning uitbrandde. De vlammen grepen zo snel om zich heen dat de gehele inboedel en het huis verloren gingen. De brandweer 'van Emmen wist de andere helft van de dubbele woning vrijwel geheel te behouden. - - ■-»•- HAVANA (Reuter) Op geheel Cuba zijn bijna 50.000 particuliere zaken genationaliseerd, sinds premier Fidel Castro een week geleden zijn „revolutionaire offensief" ontketen de. Het regeringsblad „Granma" dat schrijft dat zakenlieden geen schade vergoeding zullen krijgen, behalve wanneer zij al vóór de revolutie een zaak hadden en blijk hebben gegeven van „revolutionair gedrag". De enigen die niet onder de natio nalisatie vallen, aldus „Granma", zijn de mensen wier werk op het ogenblik niet van staatswege kan ge daan worden, als voorbeeld noemt het blad kruiers. AMSTERDAM (ANP) De recht bank in Amsterdam heeft gisteroch tend de 24-jarige los arbeider F. J. A. van R. uit de hoofdstad wegens een .vuistslag die de dood van de 22 jarige student-portier Donald M. tot gevolg had veroordeeld tot 10 maan den gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Wegens het opzettelijk toebrengen van zwaar lichamelijk letsel was twee jaar met aftrek tegen hem ge- eist. Van R. had op 30 oktober vo rig jaar de student aangezien voor een omstander, die zich met een ru zie tussen hem en zijn meisje be moeide. Van R. is al drie keer we gens mishandeling veroordeeld. De bewuste dag had hij cafés bezocht en 25 pilsjes gedronken. LONDEN (AP) Een Lon dense zoöloog heeft een van de grote problemen van de natuur opgelost. Hij heeft een chemisch middel ontwikkeld waardoor vis op het droge kan voortleven. Om de kwaliteit van zijn mid del, propoxate-7464 te bewijzen heeft hij een goudvis in een en veloppe aan zijn uitgever ge stuurd. De vis doorstond de be proeving zonder enige nadelige gevolgen. Het middel is ontwik keld door een zekere Tom Ra- vensdale. Een vis, die vervoerd moet worden, krijgt een injectie die het beest in staat stelt het 48 uur zonder water te doen. De vis wordt vervolgens weer tot leven gebracht door hem in het water te gooien. Ravensda- le, die de afgelopen twee jaar 20 uur per dag aan de oplossing van het probleem heeft gewerkt hoopt met zijn middel een om wenteling in het visvervoer mo gelijk te kunnen maken. (ADVERTENTIE) De woningnood blijft maar voortduren. De stijging van de huren eveneens. Behalve voor hen die zich een eigen huis willen aanschaffen. Maar niet iedereen heeft er zo maar het geld voor beschikbaar. Zelfs met hypotheek moet de eigen inbreng immers altijd nog behoorlijk zijn. Daar denkt de Boerenleenbank anders over! 10% van de taxatiewaarde is al voldoende voor wie houder van een Gezinsrekening is. Dan zorgt de Boerenleenbank dat de rest JEn zou dat niet voor U kunnen zijn? Even praten met de Boerenleenbank kan ongedachte perspektieven openen. Want wie weet bent U nog maar half op de hoogte van de manier, waarop de Boerenleenbank in al haar diensten rekening houdt met Uw belangen. Door renteberekeningen bijvoorbeeld, die voor U zo voordelig mogelijk uitkomen. Bij leningen, maar ook bij sparen. En door een diensten pakket, waarin iedereen zijn wensen terugvindt. Juist dat maakt de Boerenleenbank zo'a ideale bank voor zakenman en partikulier, voor iedereen. De grote bank met' de vriendelijke sfeer, waar U zo prettig binnenkomt. De Boerenleenbank, ook bij U dicht in de buurt. m 1000 vestigingen 68-01 Het dooie seizoen is achter de rug en de vluchten staan onmiddellijk voor de deur. In de Bredase Bond stond liet opleervluchtje van Rijs- bergen op het program, maar het is niet doorgegaan wegens de barre re gen en de wind. Morgen, zondag, over en beter, van Wernhout uit. De week daarop Schoten, bezijden Antwerpen en dan op 7 april het eerste serieuze concourske, met de constateur, de pot en de poulen: Duffel. Menig sjarel die het eeuwig lange wachten zo moei is als kouwe pap, zit 's avonds achter de kachel alreeds te popelen. Hij hoort de wind huilen in de schouw en rond de kreu nende en piepende bomen, maar schrik heeft hij er niet van, het is toch altijd soldatenwind, pal op de staart. De kwade kant van de vites- sevluchtjes heel in het begin van 't jaar zijn de kou en de regen. Zodra de temperatuur wat op gaat lopen, kan het feest gaan beginnen. Dan zitten ze er seffens op als de duvel op geerte. Terug uit Zuid-Afrika heb ik het vluchtprogram eens even onder de loep genomen. Er staan dit jaar vijf belze vluchtjes op met oude duiven. Het zijn de vertrouwde namen Duf fel, Vilvoorde en St.-Chislain, ze lossen de duiven daar met honderd duizenden. De kleine en de gewone halve fond worden oudergewoonte het best bedeeld. Ik lees de namen St.-Quentin, Noyon, Pt. St.-Maxence, St.-Denis, Corbeill enz. enz. allemaal stations van lossing op de zuidwes- terlijn: Brussel-Parijs-Bordeaux. Twee schone drachten zijn Moulins (568 km) en Chateauroux (577 km). Vlakt ook de drie fondvluchten: Li moges (690), St.-Vincent (998) en Dax nic-t uit (978). Voor de interna tionale lange afstandmannen tenslotte zijn er dan nog Barcelona en Mar seille. De praktijk leert evenwel dat vijf van zulke concoursen voor 90 pet. van de sjarels alreeds veel te veel van het goeie zijn. Hetzelfde geldt voor België, maar daar vagen de organisatoren hun nobele voeten aan. Het Nationaal Sportcomité heeft er voor 1968 maar liefst ze ventien toegewezen: Bourges, Brive, Cahors, Augouleme, Montauban, Bar celona, Limoges, Pau, Angouleme (jaarlingen), San Sebastian, Marseil le, Perigueux, St.-Vincent, Argenton, Bourges, Augouleme en La Souter- raineü! Nu zijn Bourges, Argenton en La Souterraine voor de Belgen niet veel verderdan voor ons Or leans, maar ze dragen toch allemaal het predikaat „nationals". Kan het anders dat bij zoveel varkens de spoe ling zo dun wordt als water? Er zijn nationals met een deelname van rond de zeshonderd duiven. Vooral als er af en toe een kwade vlucht tus sen valt met zware verliezen. Dan is een kleine sjarel seffens uitge spannen en duive-boer at'. De mees ten zijn echter wijs en geven ze niet verder mee dan vierhonderd kilome ter. Het program van de Lierse Dui- vensportbond waar op driehonderd km. het strafst gespeeld wordt van gans het land is voor de overgrote meerderheid 't ideaal. In Nederland werden in 1967 (met de oude en met de jonge duiven) tien nationale concoursen georganiseerd. De tota le deelname was 107,191 duiven of meer dan tienduizend vogels gemid deld. Nee de belangstelling ond<*r de tien percent fondspelers is nog niet tanende. In het N. P. Orgaan staat een aardig stukje over de joele ouwe tijd. Hoe beroemde grootmeesters uit het heldentijdperk van de Walen (de jaren twnintig) als Bricoux, Du- ray en Demil, die jan en alleman onder tafel vlogen, hun duiven ver zorgden en wat ze ze te eten ga ven. De geslachten werden al vroeg gescheiden en zodra de geheel ver- pluimd en door de rui waren, kre gen ze niet veel anders meer dan ongepelde haver. Ook wel een wei nig gerst doch alleen als wanneer ze dat eeuwige paardevoer niet meer lustten en er gewoon misselijk van werden. Dat deze formidabele kam pioenen bij de concurrentie van heden ten dage zo hard niet meer gevlo gen zouden hebben, daaraan mag niet getwijfeld worden. Misschien is 't overdreven om op hen het spreek woord toe te'passen dat in het land der blinden eenoog koning is, doch wel is het zo dat zij, enige jaren lang gedeeltelijk althans alle tegenstre vers de baas waren omdat zij het weduwschap pratikeerden dan in die tijd nog door slechts weinigen ge kend was en streng' geheim gehou den werd. Tijdens 't vliegseizoen had Ernest Duray, senator van België en staalfabrikant te Ecaussinnes 'n bijzondere voorliefde voor kool zaad en andere min of meer aan hitsende zaden: rood raapzaad en hennep. Hoewel men algemeen de opvatting huldigt dat dit hete goed je voornamelijk wordt gebruikt), door de Quievrain mannen (ook al spre ken zij er niet over), is toch alge meen geweten dat Duray zijn wereld faam verwierf door zijn schitterende uitslagen op fond en grote fond. Die successen werden dus geboekt op een winterrantsoen van haver en gerst en een rijkelijke toediening in het vliegseizoen van klein zaad. Ook meester Hector Desmet te Geraards- bergen, die zeker zo hard gespeeld heeft als Duray, gaf abnormaal veel klein zaad. Zou men hieruit de conclusie kun nen trekken schrijft het orgaan dat het wel terdege goei spul is en niet schadelijk, toch houden wij er niet aan het royaal te verstrekken, zeker niet in het voorseizoen, uit vrees dat het best poeier verscho ten zou zijn, aleer de echte veldsla gen moeten geleverd worden. Mijn opinie? Dat het de pure kwa liteit van duiven is die wint en de goede gezondheid. Dat doet het zelfs op kippevoer en daar zijn volop be wijzen van. Terwijl eksters en kra- waten de kat sturen en tot in lengte van dagen zullen blijven sturen, ook en zelfs op voer van drie kwartjes de kilo. Alle wielrenners eten het zelfde eten van Eddy Merckx en Ru- di Altig. En van Coppi en Bartalli en Van Steenbergen en Van Looy. Maar de meesten worden er door die mannen uit de wielen gelost en er zijn er maar genoeg die geen slag van de pedalen meekunnen als die mannen eens even hunnen katterug krommen Iedereen die uit zijn ogen kijkt en zijn verstand gebruikt weet dat. Dr. Bricoux, Duray en Demil hadden allemaal hetzelfde ras van duiven, de beste duiven ter wereld in die glorievolle jaren. Niet aan te kluiven. Allemaal goeie. DEN BRUINEN (ADVERTENTIE) bezoekt onze showroom Breda :Crogtdijk58,Tel.(01600)-23744 Middelburg: Vlissingse Singel 1f»11 Telefoon (01180) - 60 55

de Stem | 1968 | | pagina 17