Dagblad De Stem Sommige mensen lopen met het hele Panter assortiment op zak VELE DOO Kostuum van Mr. Van Gemeentelijke herindeling is benauwend probleem Om het u makkelijk te makenin de Panter Keuze Doos vindt u het hele assortiment, in 25 kleine sigaren, f 4,50. Alleen uit iglo-vis vist iglo alle graatjes VROOM DREESMANN veelzijdig, betrouwbaar en onderhoudend MR. M. SOMERS Auto's botsten A. H. van der Lee geen spreekuur Havenwerkers gevraagd HOVENIERS en AANK. HOVENIERS Maar van ons hoeft dat niet. Want... we bieden u deze keuzeomdat... smaken verschillen, omdat... u het Pantertje moet kunnen kiezen dat het lekkerste vindt. Daarom maakt Panter fijne, kleine sigaren in drie smaken, acht modellen, 12 prijzen. Hiernaast staan ze r Dat is puur gemak voor u. Hoeft u nooit meer uit te vissen welke vis de beste is. Iglo-vis is absoluut graatloos. En altijd lekker vers. En lekker gauw klaar. En zonder nare baklucht. En...en...och, proeft u zelf maar eens.. Rundvee Neem deze week eens: 3 Kabeljauwmoten 1,69 Schelvis 400 gram 2,15 DAGBLAD DE STEM Een krant van deze tijd Gevraagd: flink meisje Jongen maakt val val 15 meter in haven Gedistingeerd kostuum van Terlenka/ wol 55/45. Slank gesneden model met lang rugsplit. Keuze uit de nieuwste voorjaarstinten DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 22 MAART 1968 Uw warenhuis- Fam. D'Hooghe Koewacht, maart 1968. OPROEPING De Griffier der Arrondis sementsrechtbank te Bre da roept op, ingevolge be velschrift van de heer Pre sident van gemelde Recht bank d.d. 20 maart 1968, CORNELIS KARREMANS, zonder bekende woon- of verblijfplaats, om te ver schijnen voor genoemde heer President in het Ge rechtsgebouw aan de Kloosterlaan 46 te Breda, op woensdag, 3 april 1968, des voormiddags om 10 zulks ter fine van verzoe ning met zijn echtgenote, Anna Johanna Maria Hou tepen, wonende te Steen bergen, die een verzoek tot echtscheiding heeft in gediend. Breda, 20 maart 1968. De Griffier der Rechtbank voornoemd, Mr. R. P. Dahmen OPROEPING De Griffier der Arrondis sementsrechtbank te Bre da roept op, ingevolge be velschrift van de heer President van gemelde Rechtbank d.d. 20 maart 1968, Rosalie Geertruida Maria Mareels, zonder be kende woon- of verblijf plaats, om te verschijnen voor genoemde heer Presi dent in het Gerechtsge bouw aan de Kloosterlaan 46 te Breda, op woensdag 3 april 1968, des voormid dags om 10 uur zulks ter fine van verzoening met haar echtgenoot Francis- cus Petrus Maria Snijders, wonende te Achtmaal, ge meente Zundert, die een verzoek tot echtscheiding subsidiair scheiding van tafel en bed heeft inge diend. Breda, 20 maart 1968. De Griffier der Rechtbank voornoemd, Mr. R. P. E. Dahmen J. MERTENS (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De afdeling Oosterschel- de van het Instituut voor Bestuurs wetenschappen heeft zich gisteren tij dens een bijeenkomst in hotel „De Korenbeurs" uitvoerig beziggehouden met de problematiek rond herinde ling van gemeenten. „Een benauwend probleem", vond voorzitter mr. M. Somers het. „Zo langzamerhand beginnen bur- meesters in Zuid-Beveland het schip te verlaten. En sommige gemeentese cretarissen beginnen 'm ook al te knijpen", merkte hij op. Inleidingen over de gemeentelijke herindeling werden gehouden door personen die wat dit betreft al prak tijkervaring hebben opgedaan. Spre kers waren namelijk de gemeentese cretaris A. Meyers van Valkenisse en zijn collega J. W. de Jonge van Westerschouwen. Zowel op Walche ren als op Sehouwen-Duiveland is de herindeling al achter de rug. Een reden voor de heer Somers om op te merken: „Wellicht lacht u in uw vuistje, terwijl op Zuid-Beveland het gemodder nog moet beginnen". Een punt van bespreking was bij voorbeeld de financiële positie van een nieuwe gemeente na de herinde ling. De heer De Jonge wees erop dat één van de argumenten, die wor den aangevoerd om tot een herinde ling van gemeenten te komen, van financiële aard is. Volgens de heer De Jonge gaat het argument niet op, dat de nieuwe grote gemeente meer financiële draagkracht krijgt dan, verhoudings gewijs de opgeheven kleine gemeen ten. Volgens hem is in de praktijk het tegendeel waar. In Valkenisse bij voorbeeld is ook gebleken dat deze nieuwe gemeente na de herindeling met een aanzienlijk begrotingstekort kwam te zitten, terwijl de gemeenten, die zijn opgegaan in Valkenisse als zelfstandige gemeenten sluitende be grotingen hadden. In discussie kwam ook 't vraagstuk of na een herindeling al of niet hulp secretarieën in de opgeheven gemeen ten in stand gehouden moeten wor den. Op Sehouwen-Duiveland is dit wel het geval geweest. Volgens de heer De Jonge komt het er in de praktijk op neer dat de inwoners op den duur toch vanzelf naar de hoofdsecretarie gaan. Bovendien blijkt het in stand houden van hulpsecretarieën een vrij kostbare zaak. Secretaris J. A. Hoste van het I.B.W. suggereerde dat het misschien voordeliger zou zijn in plaats van deze hulpsecretarieën een bus in te richten. Deze „rijdende" se cretarie zou dan regelmatig de ver schillende kernen van de nieuwe ge meenten kunnen bezoeken. De heer Meijers wees er in zijn in leiding op dat het van groot belang is, dat zij op de datum van herinde ling met de financiële administratie bij zijn. Belangrijk vond hij ook dat alle lopende archieven van de opgeheven gemeenten op de dag van herindeling op een centraal punt bijeen komen. Het inpassen in één groot archief kon zijn inziens later altijd nog gebeuren. Aan de orde kwam ook de rechts positie van de ambtenaren. De heer De Jonge was van mening dat voor alle ambtenaren, van hoog tot laag, die door de herindeling getroffen worden, een betere wachtgeldrege ling moet komen. (Van onze correspondent) Wilhelminadorp Op de kruising Langeweg-Provinciale weg verleen de de heer M. M. uit Wolphaartsdijk, komende uit de Langeweg, geen voor rang aan het op de provinciale weg bevindende verkeer. Gevolg hiervan was dat de auto van de heer M. eerst in botsing kwam met een uit Goes komende personenauto, bestuurd door K. uit Kloetinge en daarna strandde op een naar Goes rijdende personenauto, bestuurd door A. de N. uit Goes. Mevrouw M. uit Wol phaartsdijk liep hierbij dusdanig let sel op, dat zij per ambulance naar het Bergzichtziekenhuis te Goes moest worden gebracht. De drie auto's wer den zwaar beschadigd. FAMILIEBERICHTEN (uit andere bladen) Overleden: Hendrik Straks (leraar rijks-HBS, Middelburg), 50 jaar, Mid delburg 19 maart. Jan netje Maria de Broekert, wed. v. Jac. Verdonk, Kloetinge, 20 maart; Wil lem Gerardus Boot Jzn. wedn. v. Sara P. van Westen, 86 jaar, Haam stede, 20 maart. Jacobus Houtekamer, 72 jaar, We- meldinge, 19 maart. An- thonie, Cornelis Houteka mer, 62 jaar, Goes 19 maart. Verloofd: Mia Koek en Fons Vullinghs Zevenbergen Venray (L.). 23 maart 1968. Geen ontvangdag tHet bestuur, onder wijzers, onderwijze ressen, leerlingen en oudercomité der St.- Aloisiusschool te Putte (N.-Br.) verzoeken uw gebed voor het eeuwig welzijn van de weled. heer PETRUS JOANNES VAN LINDEN, hoofd der school, die tot hun leedwezen is over leden en in hun dank bare gedachtenis blijft voortleven. Putte (N.-Br.) 20 maart 1968. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van medeleven ondervonden bij het overlijden van onze geliefde vader en groot vader PRUDENT VAN GOETHEM betuigen wij onze harte lijke dank aan H.H. gees telijken, doktoren, zusters en verplegend personeel van het ziekenhuis te Hulst, Duivenvereniging „Nieuw Leven", buren, vrienden, bekenden, Ouden van dagen en fa milie. Fam. van Goethem Fam. Janssens Zondag 24 maart a.s. hopen onze lieve ouders J. H. Benjaminsz en F. A. Benjaminsz-Zitter hun 30-jarig huwelijks feest te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wens van hun dankbare kinderen, behuwd- en kleinkinderen. Sluiskil, 22 maart 1968. Spoorstraat 48. TANDARTS Walstraat 2 - Axel Zaterdag 23 maart voor Rotterdam. Van 21 tot 45 jaar. Inlichtingen na 18.30 bij: A. van Itegem Zomerstraat 20 Hulst Tot onze diepe droefheid overleed in het r.k. ziekenhuis te Sluiskil, voorzien van de H.H. Sa cramenten, onze dierbare echtgenote, moeder, behuwdmoeder, grootmoeder, tante en nicht, BERTHA CLEMENTINA DE CONINCK echtgenote van Richard Leo Janssens in de leeftijd van 66 jaar. Westdorpe: R. L. Janssens E. v. BastelaereJanssens R. v. Bastelaere Luc I. LafortJanssens A. Lafort Karei - Lucia - Silvia - Wim Sas van Gent: C. SimonsJanssens L. Simons Astrid - Eddy - Arlette - Jolanda - Mare Oisterwijk: F. Janssens T. Janssens-SIakhorst Margot De fam. de Coninck De fam. Janssens Westdorpe, 21 maart 1968. Graafjansdijk A 166. De gezongen uitvaartdienst, gevolgd door de teraardebestelling, waartoe Ued. wordt uitgeno digd, vindt plaats op zaterdag 23 maart a.s. om 10 uur in de parochiekerk van Westdorpe. Rozenkransgebed vrijdagavond om 19.30 uur in de kerk. Samenkomst zaterdag a.s. Graafjansdijk A 166 om 9.30 uur voormiddag. Dankbaar dat vader en grootvader zo vele goede jaren in ons midden was, delen wij mede, dat hij, JOSEPHUS MARTINUS PETRUS STIEGER, weduwnaar van Catharina Maria van Koninggbruggen vandaag, op de leeftijd van 88 jaar, voorzien van het H. Sacrament der zieken, bij zijn Schep per is uitgenodigd. Zijn kinderen: Leeuwarden: M. A. M. Lindner-Stieger A. C. M. Lindner Vught: J. H. M. Stieger A. M. A. Stieger-Verdijk Jos. H. M. Stieger, pr. M. P. A. van der Lugt-Stieger F. J. A. M. van der Lugt C. W. M. Stieger J. L. M. Stieger-Heberlé C. M. Drion-Stieger B. W. M. Drion M. C. C. Gouverneur Zijn kleinkinderen en achter kleinkinderen. Breda, 21 maart 1968. Baronielaan 1. De plechtige eucharistieviering zal plaats vinden op maandag 25 maart a.s. om 10.30 uur in de parochiekerk van het H. Hart van Jezus, Baronielaan, gevolgd door de begrafenis op de r.-k. begraafplaats „Zuylen" te Breda. Zondagavond om 19.00 uur zal in voornoemde parochiekerk een gebedsdienst worden gehou den. Gelegenheid tot condoleren, na de begrafenis tot 13.00 uur, ten huize Baronielaan 1. Wouw: Rotterdam: Breda: gevraagd - Voor kosthuis kan gezorgd worden F. TEUNISSEN, Van Duvenvoordelaan 119, Voorburg (Z.H.) Tel. 070 - 83.83.98. ZEER LICHT LICHT Domino Panatella 21 ct. Naturel 22 Ct Senoritas Rood 18 ct. Furore 20 ct. Domino 17 ct. Passage 18 ct. Sprint 8pt. Sobrino 16 ct. Pari 15 ct. KARAKTER Ponny 13 ct Historia 22 ct Mignon 19 ct Voorlopig kosteloos - Bij vonnis van de Arrondisse mentsrechtbank te Breda d.d. 15 maart 1967 is in staat van faillissement verklaard, Maria van Til burg, weduwe van Dioni- sius Marinus van der Heij den, wonende te Ooster hout, Klappijstraat 75 met benoeming van de E.A. Heer Mr. H. F. van den Haak, Lid van voormelde Rechtbank tot Rechter commissaris en van de on dergetekende tot curator. Bij beschikking d.d. 18 maart j.l. van vnd. Heer Rechter-Commissaris is bepaald: le. dat de schuldvorderin gen bij de ondergetekende moeten worden ingediend op uiterlijk 27 april 1968. 2e. dat de verificatiever gadering zal worden ge houden op woensdag 15 mei 1968 des voormiddags te 10.30 uur in het Ge rechtsgebouw, Klooster laan nr. 46 te Breda. Curator: Mr. H. A. Maeijer, Baronielaan 133, Breda. Voor de vlugge en prompte uitbetaling van mijn op 16-3-68 onteigende koe, verzekerd bij de Onderlinge Rundvee verzekeringsmaatschappij te HULST, betuig ik hier mede mijn welgemeende dank. W. van Itegem Zeildijk 13, Hulst gehele periode april september. Huishoudelijke serveer- en keukenwerkzaamheden. Goed loon. Intern. Brieven aan De Zeeuwse Stromen, Renesse aan Zet, Oud-premier De Quay gas de hoed rond. Als vo van de in het geheim richte stichting „Politieke Stur Voorlichting"'heeft hij een r.-k. grootondernemers aangt ven met het verzoek geld op te brengen voor de K.V.P. Dit brieven wordt wel meer rondr den, ook bij andere partijen, heeft deze bedelbrief voor wat opschudding gezorgd. U schrijven blijkt namelijk dat he met name nodig is voor eer paganda-actie „ter voorbereidt: de verdergaande samenwerkt sen de K.V.P., A.R. en C.H.U heel de brief wordt echter met woord gesproken over het quent vooruitstrevend beleid, d samenwerking zou moeten ke ken. Prof. De Quay schrijft letterlijk: gaat primair om de bundeling! de chr.-democr. krachten in alle ledingen van het Nederlandse die momenteel de belangrijkste biliserende factoren vormen en om dan ook met alle kracht gesti dienen te worden". Dit klopt e: niet met het hoofdartikel van he ficiële K.V.P.-partij-orgaan van week („K.V.P. '68"). Daarin „De resoluties van Arnhem mo zonder voorbehoud worden u voerd". Anders gezegd: het gaat mair om een consequent voc strevend beleid. Pas als de p raad aan de K V.P. op dit punt z&. heid heeft zal de partijraad va K.V.P. beslissen over een nat samengaan met de A.R. en C.H.l Het A.R.-blad Trouw verwacht de brief van prof. De Quay, die or steund wordt door o.m. de h Aalberse en Schmelzer „de gei deren in de K.V.P. opnieuw op k hitte zal brengen". Dat is nogal krasse uitspraak. Erkend moet et worden dat de radicalen, die irl K.V.P. zijn gebleven, zich door I brief zwaar gegrepen zullen vof Geloofden zij nog steeds dat enige doel van de K.V.P. een her ming in vooruitstrevende zin I zijn, de brief van prof. De Q wekt opnieuw de indruk dat het K.V.P.-top voor alles om te doe een C.D.U. tot stand te brengen, daardoor „stabiliserende" factore handhaven. Maar Is stabilisatie in de politiek niet in het belang van het land? j tuurlijk. Het probleem is echter een samenvoeging van de drie dj telijke partijen zonder meer geen bilisatie bewerkt, tenzij Ta die partijen zich wezenlijk her men. En daarover zwijgt de brief prof. De Quay. „Trouw" verwacht dat ook de „pijnlijk" getroffen zal zijn d deze brief. „Nu de voormannen de K.V.P. zonder Aarden alleen maar van stabiliteit reppen, wJ het voor de A.R. nog moeilijker ♦oenaderingsberaad met de K.'S voort te zetten", oordeelt het pr dir. dagblad. Die verwachting wel eens bewaarheid kunnen vfli den. 'n de K.V.P. zijn vele mensen Qoede wil en van een groot gel n de mogelijkheden van hun pa °e K.V.P.-leiding zou-wat zuini °P die mensen moeten zijn. De b. van prof. De Quay, volgend vlak «e befaamde t.v.-uitzending van c ochmelzer, brengt opnieuw alk maar verwarring. .iari?PR?RrS?T (ANP> De terpr, Van de Vejuwe is straatb?lkon aan de Vo w het wjftien t VoorstrLf u vuile water van orstraatshaven gevallen. uit rii°vgeman kon echter ongede Ult de haven komen 1 Terlen' wol

de Stem | 1968 | | pagina 4