I Zuid-Beveland A.B.G.-REGENTEN DELEN VISIE Vak Raad Goes volledig achter L. O.M.-school-plannen EVEN KIJKEN LUCKY LUKE EN DE NEVEN DALTON Maatschappelijke Fundatie 5 te Bergen op Zoom BOSCH OPTIEK Veel protesten tegen ontwerp rijkswegenplan Dagblad De Sfem Diefstal in Hansiveert Drie Duitsers voor rechter Middelburg Interieurverzorging Kampioenskansen binnen bereik St.-Aloysius II Beroepingswerk Meei nieuws uit stad en streek op pag. 3-5 GOES JURKJES Willcing's Warenhuis HOOGWATER Niet gehoord Bestemming Matador I kan kampioen worden wat en waar? MORGEN IN KWES^ Troebel watei Toneeluitvoering in Witte Paard' uitgestt H tsASBLAB BE STEM VAN VRIJDAG 22 AAA ART 1968 (ADVERTENTIE) Behoud Uw schoon heid met 'n modern montuur. Wij heb ben 'n keuze uit vele U passende montu ren. Hulst - Terneuzen (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het ontwerp-rijks- wegenplan heeft een stroom van be zwaren veroorzaakt. Alle provinciale griffies hebben in de afgelopen we ken tientallen bezwaarschriften te verwerken gekregen, waarin geop poneerd wordt tegen onderdelen van het ontwerp. De bezwaren zijn zo wel afkomstig van particulieren als van bedrijven, kamers van koophan del en gemeentelijke instanties. De ingekomen protesten worden in de verschillende provincies onder zocht door de waterstaat en/of de planologischeafdeling. Dit 2&1'resul teren in een advies van Gedepu teerde Staten aan de minister uari Verkeer en Waterstaat, waarna het ontwerp-rijkswegenplan, al dan niet veranderd, ter goedkeuring aan kroon en. parlement wordt voor gelegd. Ook in Noord-Brabant heeft men van de gelegenheid gebruik gemaakt, de bezwaren tegen het rijkswegen plan kenbaar te maken. In totaal vijftien particuliere, industriële en gemeentelijke briefschrijvers bleken niet ingenomen te zijn met alle voorgestelde toevoegingen in het rijkswegennet. In Zeeland zijn vijf bezwaar schriften ingebracht. Het provin ciale landbouwschap wil alleen dat de geprojecteerde rijksweg 57 niet ten westen maar ten oosten van Middelburg komt te liggen. De ge meente Aardenburg heeft er be zwaar tegen dat een weg van Draai brug naar de grens bij Maldechem van het plan is afgevoerd. Een soortgelijk bezwaar ten aan zien van een andere weg heeft het waterschap Hulster Ambacht. De gemeente Westdorpe heeft de aan sluiting van een Belgische weg op het Nederlandse wegennet gemist. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, tel 01140-2377. Klokstraat 1, Goes, tel. 01 100 -8030. EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (Inspecteur), Breitnersfraat 11, Terneuzen, tel. 01150-4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, tel. 01140-3168. AA. Bogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170-2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1Goes, tel. 01100-8030. J. Hüsken, Breitnersfraat 81, Terneuzen, tel. 01150-3296. J. Robesin, Kijkuit 18-20, Axel, tel. OU 40-2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg, tel. 01180—7764. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. OU00-5689. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De Goese raad heeft be sloten de stichting samenwerkings scholen voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden in Zeeland 15.00» gulden subsidie te geven. Dit bedrag heeft de stichting nodig om de zogenaamde aanloopkosten voor een in Goes op te richten school te kunnen dekken. Het stichtingsbestuur wil per I au gustus met 't onderwijs aan de l.o.m. school beginnet,. Daarom zal voor een tijdelijke huisvesting van de school gezorgd moeten worden. Het college van b. en w. denkt eraan semipermanente lokalen te plaatsen op het braakliggende terrèin aan de Bergweg naast het Christelijk lyce um. De bedoeling is de lokalen te huren. De financiële kant van de l.o.m. school-kwestie zal in een volgende vergadering nader aan de orde ko men. B. en w. en de raad achten het stichten van 'n l.o.m.-school in Goes in ieder geval van algemeen regio naai belang. Tijdens de raadsvergadering spra ken verschillende leden hun teleur stelling uit over de mededeling van Gedeputeerde Staten met betrekking tot de wethouderswedden. De minis ter van binnenlandse zaken heeft be zwaar gemaakt tegen de door G.S. vastgestelde wethpuderswedde van 11.000 gulden per jaar. De jaarwedde is nu vastgesteld op 8.700 gulden, Het voorstel van b. en w. om een tijdelijke bestemming te geven aan de recreatiegrond ten oosten van de C. de Graaffstraat is teruggenomen. B. en w. wilden de grond o.a. voor een trapveldje en volkstuintjes bestem men. Van de zijde van de raad kwa men echter zoveel andere suggesties, dat het college besloot de zaak op nieuw te bekijken. De geloofsbrieven van de heren F. F. M. Gerritsen en A. G. Heijboer werden onderzocht. Besloten is beide heren tot de raad toe te laten. Zoals bekend heeft de heer F. M. S. Beerens reeds de raad verlaten- Ir. W. de Feijter woonde woensdag zijn laatste raadsvergadering in Goes bij. Aangenomen werd het voorstel, lichtmasten te verplaatsen in verband met de uitbreiding van de sportter reinen aan de Westhavendijk. (ADVERTENTIE) Westkapelle Oranjevereniging, In de boven zaal van het verenigingsgebouw „WestkapelleJHerrijst" higld de Oran jevereniging haar jaarvergadering, die onder leiding stond van de voor zitter burgemeester F. A. Bulder. Zij werd slechts door enkele leden bezocht. De heer Minnaart, penning meester, kon in zijn financieel over zicht spreken van een klein batig saldo. De opengevallen bestuurs functie kon niet worden bezet, Op Koninginnedag zal een optocht ge houden woeden waaraan de gymnas tiekvereniging „flyiea" en de korf balclub „De Stormvogels" zullen medewerken, 's Middags zal er in „Herrijst" een middag voor de kin deren worden gehouden; getracht zal worden iets te organiseren voor de ouderen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Ik kan geen speciaal tarief voor vreem delingen laten gelden. Buiten het vakantieseizoen staan hier op één morgen al drie Duitsers terecht", aldus donderdag de politierechter te Middelburg, mr. P. van Empel. De merkwaardigste van deze „Duit se gevallen" was zeker de zaak tegen de schipper H. P. Hem werd ten laste gelegd In Hansweert een aantal portemonnees met inhoud te hebben gestolen. De Duitser gaf dit toé. Hij had de deur van een woning ingetrapt. Hij haalde de portemonnees uit de kle ding van de bewoners, die nog in diepe rust verkeerden. P. heeft aan de gebeurtenis, die zich zondagmorgen jl. afspeelde trouwens nog een bijzondere her innering overgehouden. Bij het in trappen van de deur verwondde hij zijn linkervoet ernstig. Hij vertelde in de gevangenis om hulp van een arts te hebben gevraagd maar die niet te hebben gekregen. Eerst van daag, vrijdag, zou de arts op bezoek komen. De officier, mr. P. Roscam Abbing, eiste een gevangenisstraf van veer tien dagen. Politierechter mr. P. van Empel maakte er tien dagen van. De twee andere Duitsers hadden zich te verantwoorden voor dron kenschap achter het stuur. Vooral K., die bij verstek terecht stond, had het bont gemaakt. K. werd veroordeeld tot een ge- vangenisstraf van een week met een jaar ontzegging van de rijbevoegd heid. Eenzelfde straf kreeg de Duitser H. S.. die als monteur aan de bouw van een fabriek ln Vlissingen had gewerkt. Fa. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 rerneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 IEDERE VRIJDAG KIJKAVOND TOT 21 UUR Breskens Raadsvergadering De raad van Breskens vergadert maandag 25 maart a.s. om half acht. Door de he ren Cambier, v. Schaick en de fractie van ,de P.v.d.A. zijn vragen gesteld naar aanleiding van de financierings mogelijkheden van de industriewa tervoorziening Zeeuwsch-Vlaanderen. Naar aanleiding hiervan delen b, en w. mede dat van de waterleiding mij. Zeeuwsch-Vlaanderen een schrij ven is ontvangen waarin wordt me degedeeld dat na 25 maart zo spoedig mogelijk gemeenschappelijke bijeen komsten zullen worden belegd om de gemeenteraden volledig in te lichten. In verband hiermede willen b, en w. wachten met beantwoording van de gestelde vragen. De verordening op het bankgeld zal moeten worden aangepast. Voorge steld wordt voor banken anders dan bij abonnement 0,75 per bankmeter te berekenen en bij abonnement 2,50 per bankmeter per jaar. Een krediet van 42.000,- wordt gevraagd voor het asfalteren van de Westlandstraat. In de vergadering van februari is aan deheer v. d! Broecke een perceel grond verkocht voor het bouwen van een winkel pand. In verband met wijziging van de bouwplannen vraagt v. d. Broecke het perceel met 39 m2 te verminde ren en derhalve 143 m2 te verkopen. Voorgesteld wordt het genomen be sluit in te trekken en nu 143 m2 te verkopen voor 70,per m2. Kioosterzande Zeehengelwedstrijd De zeehen gelclub „De Vogel" hield in de Wes- terschelde haar eerste wedstrijd. On danks het stormachtige weer namen nog 75 vissers aan de wedstrijd deel De vangst was redelijk goed in to taal werden 329 vissen gevangen. De uitslag was als volgt: 1. J. de Waal te Kioosterzande met 7 vissen, 411 punten: 2. P. Verschueren te Kioos terzande met 8 vissen, 256 p.; 3. L. v. Hecke te Burcht (B) met 14 vissen 228 p.; 4. A. Pica vet te Hulst met vissen, 225 p.; 5. C. Lernout te Kioos terzande met 7 vissen, 218 p.; 6. J. v. Deursen te Kioosterzande met 11 vissen, 200 p.; 7. Mevr. de Waal te Kioosterzande met 10 vissen, 197 p.; 8 mej. G. Desutter te Terneu zen met 9 vissen, 183 p.; 9. J. Baart te Kioosterzande met 9 vissen, .175 p.: 10. J. Heel te Kioosterzande met 4 vissen, 120 p. De heer A. v. Roeijen 'te Clinge won de traditionele pijp met 12 vissen en 120 punten. Terhole EHBO vergaderde Alle leden waren aanwezig toen de voorzitter der plaatselijke afdeling EHBO de (Van onze tafeltennismedewerker) TERNEUZEN In de afdeling Zeeland van de N.T.T.B. gaan de kanshebbers op een kampioenschap steeds duidelijker naar de titel toe. De spanning in de le klas A is toe genomen na de nederlaag van W. v.Z. 1 tegen St.-Aloysius 2. St.-Aloy sius 2 heeft deze week de moeilijke uitwedstrijd tegen Haringman 1. Een voorspelling is hier niet eenvoudig. "St.-Aloysius 3 gaat op bezoek bij Big Smash 1 en moet om aan de gradatie te ontkomen winstpunten be halen. Ook W.v.Z. 2 speelt tegen de Biggekerkers. St.-Aloysius 4 zal on geslagen blijven tegen VSV. terwijl hun naaste tegenstrevers, PZEM 1, de volle winst gaat halen op W.v.Z. 3. St.-Aloysius 4 speelt ook de in haalwedstrijd tegen Goes 1 en daar kan veel tegenstand worden ver wacht. Big Smash 3 gaat in groep 3A PZEM 3 een nederlaag, bezorgen.. Programma: IA: Haringman l-St.-Aloysius 2, W.v.Z. 1-Haringman 1. XB: W.v.Z. 2-Big Smash 1, Big Smash l-St.-Aloysius 3. 2A: W.v.Z. 3-PZEM 1, VSV-St.-A- loysius 4, St.-Aloysius 4-Goes I. 2B: W.v.Z. 4-RSV 1. 3A: Big Smash 3-PZEM 3. 3B: W.v.Z. 5-ONA 3. 4A: W.v.Z. 4-Trefpunt 1, Goes 2- Haringman 4, Trefpunt l-St.-Aloysius 4. 4B: Big Smash 5-MZ 2, MZ 3-Big Smash 4. Ned. Herv. kerk Bedankt voor Ter neuzen: G. Zonneberg te Bunnik. Geref. gemeenten: Tweetal te Mid- delharnis: J. van Haaren te Amers foort en J. C. Weststrate te Melisker- ke. Beroepen te Wolphaartsdijk: P. Blok te Dirksland. jaarvergadering opende. In zijn over zicht van het verlopen jaar werd ge constateerd dat het aantal met twee was verminderd maar dat daarente gen de kwaliteit en de kennis der leden gestegen was. Door ziekte van de heer Valkx kon geen nieuwe cur sus gegeven worden. Tegen de ko mende winter zal een nieuwe cursus gegeven worden. Belangstellenden daarvoor kunnen zich nu reeds opge ven. Ook ligt het in de bedoeling een verkorte cursus voor huismoeders te organiseren, omdat daar behoefte aan schijnt te bestaan. Uit het overzicht van de secreta resse en de penningmeester bleek dat het een goed jaar was geweest. Bij de ingekomen stukken bevond zich een diploma voor mejuffrouw R. Dobbelaar, die bij het behalen van haar examen nog geen 18 jaar was en dus nu pas in het bezit van het bewijs kon worden gesteld. Op ,7or7n-v --Tin d° voorzitter mocht de scheidende secretaresse het bij het dirOoma behorende soe'die opsteken Do bestuursverkiezing leverde geen moeilijkheden op. De aftredende le den mevrouw van Geertruij - Pieters en G. de Deckere waren beiden her kiesbaar en werden bij acclamatie herkozen. verdpr was aftredend, me juffrouw N. de Theije, wegens haar aanst.aande huwelijk. In haar plaats werd gekozen mevrouw van Eetvelt- Hemelaar. Van de rondvraag werd druk gebruik gemaakt. Kaartavond NKV Vrijdagavond zal voor de leden en genodigden van de NKV in het Dorpshuis een kaart avond worden gehouden. Hiermee zal het, winterorogramma worden besloten. Vore- deze kaarting zijn ve le mooie prijzen beschikbaar. Burgerlijke stand: Geboren: Judith dv H. Schrijver en M. de Vos, Mark zv D. van de Merwe en J. Anderson, Maria dv B. van der Schelde en A. van Damme, Daniël zv P. van 't Westende en J. van den Dries, Pau lina dv P. van den Dries en C. Beuns, Frank zv J. de Klerk en D. Tramper, Hendrik ,zv M. Breen en G. van der Wel, Nicolle dv C. van Eijkeren en E. Gijzel, Petronella dv W. IJntema en W. Mijboom, Marinus zv C. Veer- hoek en C. Gerritse, Rudi zv J. Geel hoed en I. Bisschop, Johannes zv M. Welleman en J. Verbeemen. Ondertrouwd: A. Overdulve 25 j en en J. Quinten 21 A. Prince 24 j en P. Geense 26 j, J. Minnaar 23 j en L. van der Uoo 20 Overleden: W. Karelse 82 j, wv C. v. Koeveringe, M. C. Baarencls 80 j, ev J. J. Verbeem, J. Heyboer 70 j, ev A. Bil, J. van 't Veer 51 j. ev A. Sin- ke, J. C. Geldof 39 j, ev J. Vermeu len, M. Walhout 82 j. ev A. Florijn. Kspelle Eindles fruitteeltcursus Tijdens een bijeenkomst in de Lagere Tuin bouwschool hebben 14 personen het getuigschrift gekregen van de Cur sus Ziekten- en Onkruidbestrijding in de Fruitteelt. De leiding op de bij eenkomst berustte bij de directeur van de L&gere Tuinbouwschool de heer J. op 't Hof. Namens de In spectie van het Landbouwonderwijs reikte de heer C. L. de Wilde uit Goes de getuigschriften uit. Hij wees op de noodzaak om aandacht te schenken aan de biologische ziekten- bestrijding en wees op de verplich tingen die de fruitteler heeft bij het gebruik van chemische bestrijdings middelen, dat hand over hand toe neemt. De heer C. Traas, voorzitter van de Commissie van Toezicht, noemde het een historisch moment nu voor de eerste keer in het nieuwe schoolge bouw de diplomauitreiking plaats vond. Namens de geslaagden sprak de heer H. van Essen uit Goes een dankwoord. De namen der geslaag den zijn: A. P. F. C. de Beer, 'g- Heer Arendskerke; C. Cappon, Hein- ADVERTENTIE kenszand: J. Eversdijk, Kapelle; H. van Essen, Goes; W. D. Goeree, Driewegen, P. Goeree, Driewegen; L. M. Gijzel, Biezelinge;' H. M. van Iwaarden, Kruiningen; J. G. Laboer. Kruiningen; M. Meeuse, Baarland; C, Nieuwenhuyse, Biezelinge; J. Ste- ketee, Kapelle; J. A. Trimpe Bur ger, Kloetinge en J. P. de Wijze, Ka pelle. Dammen Om het persoonlijk kampioenschap van de damclub wer den weer een aantal wedstrijden ge speeld met de volgende uitslagen: A. v.d. Schraaf K. de ICoeyer 2-0; C. de Blaay L. Schipper 2-0; J. v.d. Moere A. Zegers 1-1; J. Gan seman H. A. v.d. Vrie 0-2. Kloetinge Oud-leerlingen Tijdens de jaar vergadering van de vereniging van oud-leerlingen van land- en tuin- bouwwintercursussen is besloten om ook dit jaar weer een bloementen toonstelling te organiseren. Deze wordt gehouden op de eerste zater dag in september in „Amicitia". In samenwerking met de NFO afde ling Goes zal men in de komende zomer éen grote excursie maken, waarschijnlijk naar Ulestraten in Zuid-Limburg of naar het landgoed Boekestein in Brabant. Eveneens zal nog een excursie volgen naar het bedrijf van Kardux in Steenbergen. De avondexcursies die voorgaande jaren op het programma stonden worden wegens te geringe animo niet herhaald. De aftredende be stuursleden M. Verhulst, J. A. I. Hoogstrate en J. Schipper werden allen bij acclamatie herkozen. Het ledental der vereniging bleef sta biel. Een zeventigtal leden staat bij de vereniging ingeschreven. De fi nanciële positie is van dien aard dat men zich geen zorgen behoeft te ma ken. Leuke, vlotte, hippe natuurlijk in HULST Morgen, zaterdag 23 maart: Hansweert 10.11 en 22.56 uur Terneuzen 9.40 en 22.25 uur Vlissingen 9.14 en 22.01 uur Wemeldinge 10.47 en 23.40 uur (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM In een no ta verzoekt het regentencollege van het A.B.G. de raad met klem het raadsbesluit tot vaststelling van een reglement voor de „Maatschappelij ke Fundatie van Bergen op Zoom" In te trekken. Zoals gemeld, zal de fundatie het vermogen van hel A. B.G. gaan beheren en met de reve nuen daarvan activiteiten op het ge bied van de gezondheidszorg en op maatschappelijk cn sociaal terrein voorzover niet gesubsidieerd gaan bekostigen. De raad besloot in principe tot splitsing van het A.B.G- in de genoemde fundatie en een „self supporting" verpleegtehuis voor de langdurig zieken. In de rtota zegt het regentencollege, dat de doelstelling van het A.B.G- ook na de ingebruikname van het nieuwe ziekenhuis niet zal komen te vervallen en dat daarom de oprich ting van de fundatie achterwege moet blijven. „Ook al zou het oprichten van een verpleegtehuis niet vallen onder de huidige doelstellingen van 't A.B.G., dan dient i.v.m. 't bepaal de in artikel 8 van de rompwet het bestaande vermogen te worden aan gewend ten behoeve van deze ver pleeginrichting, omdat de exploitatie van een verpleegtehuis voor langdu rig zieken een doelstelling is, welke de huidige bestemming van het A. B.G. het meest nabij komt. Ook in dit geval hoeft van de oprichting van een fundatie geen sprake te zijn", zo vervolgt men in de nota. De wij zigingen in het bestaande reglement van het A.B.G. acht men gevaarlijk, omdat die voorzien in: a) Een onnddige en vage uitbrei ding van de bestaande doelstelling b) Het doen vervallen van de hui dige naam. Het regentencollege acht, kortom, het raadsbesluit aanvechtbaar. Het college spreekt er ook zijn teleurstelling over uit, dat de re genten niet gehoord zijn, voor de raad op voorstel van de com missie, die een onderzoek instelde naar „de optimale structuur van het A B.G." zijn ingrijpende be slissing nam. „Ons oordeel over deze zaak had op zijn minst een waardevolle bijdrage tot uw besluit vorming kunnen betekenen", aldus de nota. Het regentencollege verschilt van mening met de commissie, waar die zegt, dat door de inwerkingtreding van de algemene bijstandswet en door het beschikbaar komen van het nieuwe ziekenhuis de bestaande doel stellingen van het A.B.G. is, respec tievelijk komt, te vervallen. Welis waar wordt de bijstandverlenende taak van het A.B.G. beëindigd, maar die had, zegt het regentencollege, de laatste jaren toch al weinig beteke nis en omvang meer. Dat de om zetting van een ziekenhuis in een verpleegtehuis voor langdurig zieken (waarvoor het A.B.G. al enige jaren geleden plannen ontwikkelde) be geeft men zich niet buiten liet in het reglement aangegeven doel. Ten eerste omdat het A.B.G. tot 1930 ook een verpleegtehuis is ge weest (het werd daarna pas getrans formeerd in een ziekenhuis) en ten tweede, omdat ook nu nog wel „de termen ziekenhuis en verpleegtehuis als synoniem worden beschouwd". De nota vervolgt: „Wij voldoen straks geheel aan het oogmerk van de stich ters en voeren dan een taak uit, die sinds onheuglijke tijden tot het doel van onze instelling behoort". De commissie maakt naar het oor deel van het regentencollege een on juist gebruik van artikel 8 van de rompwet (instellingen van weldadig heid) waar zij adviseert het A-B.G.- vermogen niet aan te wenden voor de exploitatie van een verpleegtehuis voor langdurig zieken: „De exploita tie van een verpleegtehuis komt het meest nabij aan de huidige bestem ming van het vermogen, dat immers wordt benut voor de inrichting en in standhouding van een ziekenhuis". In ieder geval is, oordeelt het college, dit doel „veel exacter" dan dat van de nieuwe fundatie. Het regentencol lege vraagt zich af of de door de fundatie te behartigen taken ook niet door het A.B.G. kunnen worden ver richt. Het regentencollege wijst erop, dat wanneer het A.B.G.-vermogen zal worden aangewend voor een heel an der doel dan thans het geval is, moei lijkheden kunnen rijzen t.a.v. ver schillende erven. De opmerking van de commissie, als zou men voor het exploiteren van een verpleegtehuis niet over een eigen vermogen behoeven te be schikken, komt het regentencollege onwezenlijk voor. In dat verband merkt men o.m. op: „Als het al mo gelijk is een verpleegtehuis selfsup porting te doen zijn, dan kunnen de revenuen van het huidige vermogen toch in de toekomst worden aange wend voor bijzondere voorzieningen t.b.v. de verpleegden, die niet in de verpleegprijs begrepen zijn" De regenten hebben ook bezwaren „tegen bepaalde redactiewijzigingen, die met zoveel spoed moesten worden aangebracht, dat overleg met ons achterwege bleef, de raad zich slechts drie weken over het door de com missie uitgebrachte rapport kon be raden en dat nog zonder in het bezit te zijn van een preadvies van b. en w." Deze haast komt het regenten college onbegrijpelijk voor en lijkt het „geen voorbeeld van het alge meen beginsel van behoorlijk be stuur". Het doen verdwijnen van de naam „Algemeen Burger Gasthuis" getuigt, aldus het regentencollege, van weinig respect voor het verle den en eerbied voor de stichters van het A.B.G. Voor het bepalen van zijn stand punt zegt het college advies te heb ben ingewonnen van mr. H. Gerrit se, advocaat te Tilburg, prof. mr. W. F. Prins te Utrecht, prof. dr. A. Querido te Amsterdam en genees heer-directeur dokter W. G. Wegge- man, „die allen onze visie delen". (Van onze basketbalmedewerker) TERNEUZEN Bij de dame» de Zeeuwse basketballcompetitie m RIIBS vanavond moeten winnen vu het een plaats lager geklasseerj, CIIBS om in de later te spelen wed strijd tegen Marathon I nog jel| te kunnen komen met dit team, Aai: genomen mag worden dat Marathn I wint van Marathon 2 en Maratlir,. 3 van RKS 2. De uitslag van j, ontmoeting RKS 1 Matador k moeilijk te voorspellen, want beid: teams zijn aan elkaar gewaagd. In de H I-klasse zal de kampio(S waarschijnlijk al bekend worde: Matador 2 zal wel niet voor een oi, aangename verrassing zorgen. HIS is favoriet tegen Marathon I. (JlS kan nog tweede worden in de pre,. motie-klasse als het in staat is het Marathon 2 en Blue Arrows lastij te maken. Het programma luidt: 19.00 Mi. rathon adsp. Flying Jets meis jes; 19.00 M. de Ruyter II Malt- dor III H 2; 19.00 Marathon I - H.T.S. 1 Hl; 20.00 Marathon 11 - U.T.S. Prom.; 20.00 Marathon III - R.K.S. II D; 20.00 Matador Ei. S. I D; 21.00 C.H.B.S. R.H.B.S D; 21.00 Matador I Matador I; H 1; 21.00 Marathon I Maratht: II Hl; 22.00 Old Stars Mataè: III H 2; 22.00 Blue Arrows U.Ti Prom-; 22.00 Blue Arrows jun. - E.V.V.C. Prom. SCHAKEN Fennie Heemskeri heeft ook in de negende ronde va: het internationale damesschaaktoer. nooi in Belgrado de serie nederlagen niet kunnen onderbreken. Zij verta van de Zuidslavische Katja Jovanovit en staat met nul punten op de laats!: plaats. De Russische wereldikampioi- ne Nina Gaprindasjvili behield don een remise tegen de Zuidslavisck Zivkovic de leiding. MIDDELBURG Vleeshal 1.1-12, 14-17 en 19-21 uur Ür. T <'c: Boutens tentoonstelling TERNEUZEN Galerie J 34: Expositie George Degenhart ZIERIKZEE Foyer Concertzaal 20 uur Recital dr Vera Beths en Ton Hartsuiker MIDDELBURG Vleeshal 10-17 uur Dr. P. C. Boutens tentoonstelling Schouwburg 20 uur Centrum met „Eer dag uit de dood van Verdomde Lowic tje". I'ERNEUZEN Galerie J 34: Expositie George Degenhart KRUININGEN Ons Dorpshuis 20 uur Uitvoering Excelsior IJZENDIJKE Café De Lozanne 20 uur Jongerensociëteit BIERVLIET O.L.-School 14 uur Rondgang jeugdverenigingen G. Bracke 15.30 uur Feestmiddag jeugdverenigingen. HEIKANT F. Saman en Th. de Block 15 uur Schieting Café 't Hoekje 18.30 uur Prijskamp topbiljart HULST Bioscoopgebouw 20 uur En de hel volgde hem na 14 jaar ZUIDDORPE A. de Block 14.30 uur Schieting HENGSTDIJK F. de Waal 15 uur Schieting NOORDSTRAAT E. Matteus 15 uur Binnenschietlng DE KLINGE „Op de Heide" 15 uur Schieting Er heerst, grote onduidelijkh- de vraag wat er nu preci de is bij de N.V. Water maatschappij „Zeeuwsch-Vj ren". De oorzaak van die ondi heid is enerzijds: onrust on personeel i.v.m. de ontslagen over gisteren zekerheid ontsfi anderzijds onbehagen bij iedereen die zich interessee het wel en wee van de nut: ven in de provincie, wier op functie geen nadere uitleg b. Niemand mag het de Zeeuwse dan ook euvel duiden, dat z beert opheldering te verscl over hetgeen er bij de waterlt maatschappij aan de hand is. de normale, democratische tas de pers. Hebben wij die opheldering ki verschaffen? Wij moeten eerlij gen neen Wij ontberen in het hele gel rond de kwestie n.l. dat glashi communiqué van de raad va missarissen van de N.V. Wi dingmaatschappij „Zeeuwsch- deren", waarin afdoende won delijk gemaakt wat er gaande dat als enige een eind kan aan het heersende onbehagen. De duidelijke uitspraken die w hebben gekregen stammen ul dere bronnen en de uitspraki kwestie geven te denken. 1. De ambtenarenorganisaties sen geen veranfwoordelijkheid dragen voor de cntslagprocedu de N.V, Waterleidingmaatsch „Zeeuwsch-Vlaanderen". 2. De vroegere partner in de Industriewatervoorziening „Zeel de waterleidingmaatschappij den-Zeeland", trekt zich spoorij terug van het door de Zeeuv Vlaamse maatschappij gevoerd: vesterings- en financieringsbi Men kan de opluchting, dat di mogelijk was, duidelijk horen klinken in het communiqué dat den-Zeeland" liet verschijnen. Als dit de twee enige feiten wc dan zouden zij al voldoende mc zijn om „Zeeuwsch-Vlaanderen nopen tot volledige opening var ken. Blijft opheldering nog langer uit, I is het niet verwonderlijk dat de dachte postvat dat er in troebel ter wordt gevist. Dat is geen pre toestand, vooral niet voor een w leidingmaatschappij. (Van. onze correspondent) I HULST Door de plotselinge hindering van de hoofdrolspele de voorstelling van de Camere Rhetorica „De Transfiguratie" het Witte paard, die zaterdag maart in de Graanbeurs te E zou worden gegeven, verschc naar 30 maart a.s. Alle reeds kochte toegangskaarten blijven dig op die datum.

de Stem | 1968 | | pagina 2