Schipper mag ik overvaren... 1 55 Porselein voor theekop Min-netjes papier voor uw ^pen Even uitblazen mevrouw Fataal Frieten Snelle verlichting van pp in spieren en gewrichten GOES ^5? Nieuwe koffiemolen Houdt uw medicijnkastje in de gaten Prijsuitreiking Ongewijde aarde Duur Zeeland Namens wie NOLLESTRAND IN VLISSINGEN IN EXPLOITATIE DAGBLAD D6 STEM VAN WOENSDAG 20 MAART 1968 Schipper mag ik over varen, ja of nee Moet ik dan een cent betalen, ja of nee. Het is een bekend lied je. En al oud. Maar het blijft actueel. Dat we be talen moeten om de Wes- terschelde over te künnen, weten we maar al te goed. Maar straks staan we in Terneusen of Hoedekens, kerke, met twee ktvürtjes in de hund, de angst, in het hart en de vraag op de lippen: Is het straks in Terneuzen en Hoedekenskerke: geen vrije veren, helemaal geen veren? (Van een onzer verslaggeefsters) TERNEUZEN Het is er dan toch van gekomen. We zijn een dagjedagje naar oma geweest. Naar oma in Rotterdam. Ze is gauw jarig en wordt dan 77. En als mensen op zo'n leeftijd komen denk je onwillekeurig bij iedere verjaardag: dit kan de laatste wel zijn. Bij zo'n reis van Terneuzen naar Rottèrdam weet je anders wel waar je aan begint als open baar vervoergebruiker. Je weet het niet, liever gezegd. Normaal is het al een rotreis naar de rand stad. Maar nou, zonder dat veer Terneuzen-Hoedekenskerke is he lemaal „de boot an". Voor autobezitters uit Terneuzen en omgeving is het misschien niet zo'n probleem, óm te rijden naar Perkpolder of Breskens. Maar voor bus-boot-trein-reizigers valt het alle maal niet mee. Maar goed. Als we dan toch .de onderneming gaan wa gen, laten we er dan in ieder geval van maken wat er van te maken valt. En eerlijk: voor wie de zon nige kant van de zaak wil zien heeft deze stap-in stap-uit-tocht ook zijn plezierige kanten. Om even over half tien die mor gen trekken we de deur van het huis aan de Terneuzense Breitnerstraat harder in het slot dan nodig is. Half tien op zaterdagmorgen is tenslotte nog een heel redelijke tijd om op bed te liggen. Wij vinden het een mooie vertrek tijd. Aan de ene kant is het aan te raden een paar uurtjes eerder op pad te gaan. Dan is de dag zo lek ker lang. Maar anderzijds is het wel zaak goed uitgeslapen te zijn, wanneer je aan zo'n reis begint. Voordat je wer kelijk weg bent, moet je namelijk eerst een (speur) tocht door de reis gids maken om een klein beetje ze ker te zijn van redelijke aanslui tingen. Zo'n uitpluizerij vereist een helder hoofd. Afijn. Daar staan we dan op straat. Om even goed wakker te wor den eerst een wandelingetje naar de Axelsestraat, naar de dichtsbijzijnde bushalte. Het volgende bedrijf is wachten op de bus naar Breskens. „Duurt lang", denk je bij jezelf. Het eveneens wachtende heertje zegt het: „Zo, jullie ook met de bus mee? Ook naar Breskens? Ik ook. Nou, jul lie mogen met me mee hoor. Ik ben naar de dokter geweest. Voor mijn oren. Maar ik woon al 48 jaar in Breskens. Een gemakkelijk dorp, ie dereen gaat er zijn eigen gang. Je kunt er desnoods in je hemd over straat lopen. Niemand die d'r iets van zal zeggen". Dat weten we dan ook weer. We zien wel een zwarte kip door een In menige vitrinekast staat Ja pans en Chinees porselein te pronk, dat in de 17e eeuw naar ons land werd verscheept. Het is bekend dat in 1644 al ruim 350 stuks porselein (waarbij vooral theeserviezen) wer den ingevoerd. Toen tevoren de eer ste thee in Holland aankwam, dron ken onze deftige voorvaderen de kostbare drank uit vreemdsoortig drinkgerei, omdat er niets geschik tere voorhanden was. Aan bekers en bokalen van metaal brandde men de lippen; het onbetrouwbaar 'glas kon springen, houten en aardewerken kommen die slecht te reinigen wa ren, beïnvloedden de smaak. Toen kwam uit het Verre Oosten het ge schikte materiaal: porselein. Men segt dat de eerste porseleinen borden als ballast meekwamen om de sche pen te verzwaren. Tussen de jaren 185 voor Christus en 88 na Chr. werd in China de ver vaardiging van porselein uitgevon den. Voordien kende de wereld al leen maar aardewerk als keramisch Produkt. Vijfhonderd jaar later, wer den de porseleinfabrieken tot kei zerlijke fabrieken verheven en kreeg net porselein een tweede functie: het werd behalve gebruiksvoorwerp ook statussymbool. Voortaan werden er drie soorten gemaakt met drie soor ten decoraties: één soort voor de kei zerlijke familie, een voor de man darijnen en een voor het volk en voor de uitvoer. Vitrinekasten die vandaag keizerlijk porselein bevat ten mogen dan ook wel hoog verze kerd zijn; 't is niet alleen de schoon heid maar ook de zeldzaamheid die dit porselein zo kostbaar maakt. Nadat de Portugezen het eerste Porselein in Europa brachten, voer den vanaf de 16e eeuw vooral Ne derlanders het in. In ons land be- 5 n men thee te drinken en de gou- «n exotische drank smaakte voor- vettelijk uit witte, blauwbeschilderde Porseleinen kopjes, die dank zij het Siazuurlaagje goed schoon te ma- en waren. Bovendien bleek dit ma te zijn 6en slechte warmtegeleider ain-j1 P°rseleinen kopje geniet nog dri u voorkeur van de ware thee- uiker. In vier eeuwen hebben zich »m/ e yigenschappen niet gewij- Sd, maar de fabricage vindt over- ,J;r wereld plaats, ook in Neder- niaakt befaamde produkten Nieuw js een elegische koffiemo- bet slagmolen-type, waar de fijnheid voor het maalsel geregeld kan worden, met de tijd die de molen in werking is. De ma chine is dubbel geïsoleerd, hetgeen een zo grote elektrische veiligheid met zich mee brengt, dat zonder enig bezwaar gebruik gemaakt kan worden van een normaal stopcon tact. Verder is een veiligheidsdek sel toegepast. De elektromotor wordt dus pas in werking gesteld nadat het deksel is aangebracht. Dat de krachtige motor radio- en t.v. ont stoord is, spreekt haast vanzelf, maar het is toch wel belangrijk gememo reerd te worden, omdat het dikwijls de koffiemolens zijn die nog al te vaak het kijkgenot van een goed t.v.- programma in de war sturen. Nu de schoonmaaktijd weer aan breekt een goede raad voor de huis vrouw: vergeet het medicijnkastje niet! Er is geen geneesmiddel, dat onbeperkt werkzaam blijft. In een aantal gevallen bevat het etiket op de verpakking de uiterste datum van houdbaarheid van het geneesmiddel. Ook indien die nog niet bereikt is, is voorzichtigheid geboden, omdat de mogelijkheid bestaat, dat het genees middel niet op de juiste wijze is be waard. Men heeft er bijvoorbeeld een deel van gebruikt en tijdens de periode van toediening het flesje niet steeds goed gesloten. Vochtige warmte is zeer schadelijk voor vrijwel alle ge neesmiddelen en die is ruimschoots aanwezig op de plaats waar zich het medicijnkastje meestal bevindt: in de badkamer. Wanneer de kleef stof van pleisters, onbruikbaar ge worden is, merkt men dat dadelijk en men kan zich dan hoogstens er geren, dat men dit niet tijdig heeft ontdekt. Dan is er echter nog geen man overboord. Watten en verband- stof echter zijn niet minder gevoe lig dan pleisters en zij nemen zon der dat men dat bemerkt m-t vocht ook veel stof op, met alle conse quenties van dien bij het gebruik ervan op open wonden. Voor de ei genlijke geneesmiddelen geldt, dat wanneer het flesje of doósje vaak is geopend, het risico van voortijdig bederf elke dag groter wordt. Be waar ze dus niet te lang, en wanneer u nu toch aan het opruimen gaat, doe het dan radicaal en werp ge neesmiddelen, die u in lange tijd niet hebt gebruikt maar toch hebt be waard, meteen in de asemmer. Breskense straat lopen, Zelfs dat mag daar allemaal. Vrijheid, blijheid. Met een „Nou, goeie reis hoor", verdwijnt het baasje in Breskens uit ons leven. Zijn plaats wordt ingeno men door een moeder met drie jon gens. En een grote tas, die allerlei lekkere verrassingen blijkt te bevat ten. Eierkoeken! Daar hebben we ook wel zin in. Maar dat feest gaat niet door. Zij, die vragen, worden overgeslagen, hebben we geleerd. Je kunt dus net zo goed niets vragen. Bovendien dóe je zoiets nu eenmaal niet. Dan maar koffie-met-koek op de boot naar Vlissingen, waar we om tien voor half twaalf op- en om tien over half twaalf afstappen. De tijd die we moeten wachten op de trein van drie over heel wordt be nut voor het inslaan van kauwgom, snoepjes en een boekje voor onder weg. Op het perron is het een bejaarde dame die ons staande houdt. Pro bleem? Ze moet naar Rotterdam-Cen traal, en heeft die reis nog nooit eer der alleen gemaakt en nou is ze bang dat er iets verkeerd zal gaan. Bij het uitstappen of zo. En of ze nou met ons mee mag? Als wij tenmin ste ook naar Centraal moeten. Dat moeten we. Dus mevrouw gaat mee. Ze is een zwijgzame da me. Wat dat betreft hebben we geen klachten. We brengen de tijd door met het kijken en luisteren naar medepassagiers. „Gossie zeg", hoor je dan. „Jij hebt ook niet veel van je scheikunde- rip gemaakt". Rip betekent repetitie, weten we nog. Maar het meisje dat deze opmerking te horen krijgt, is er het type niet naar, zich op d'r kop te laten zitten. „Nou zeg, moet jij zeggen, met je vier min." Zelf wist ze een drie plus bij elkaar te halen. Er wordt wat over en weer gekib beld. Het slot van de discussie is verrassend. Ze raken het eens: een drie plus doet het 'm beter dan een vier min! Ondertussen is het half één en zit ten we nog maar in Goes. In Krui ningen verlaat het meisje met de kwieke staartjes en de drie plus de trein. Op de plaats tegenover de jon gen gaat een opgetutte jonge vrouw zitten. Keurig gekapt haar, zwart jurkje, wit befje. Ze heeft een rol letje zuurtjes. Of de jongen er ook één wil. Dat had ze nooit moeten vragen. De puber weet niet waar hij blijven moet. De aandacht wordt gericht op een bewonderenswaardig geduldige moe der met een vervelend dochtertje. „Je bent niet lief voor kinderen", beweert dat kind met een glashard gezicht. Op het: „Waarom niet?" van de moeder verklaart ze: „Je bent ook niet lief voor mij". En prompt staat ze voor de zoveelste maal boven op moeders tenen. Je zou zo'n kind. TERNEUZEN Denkt u zich eens in dat de veerdienst Ter neuzen Hoedekenskerke in derdaad, zoals wordt gevreesd, zou worden opgeheven. Stelt u zich daarbij dan eens voor dat u in of bij Terneuzen woont. Daar zit u dan, terwijl een ziek kind van u in het Rotter damse Dijkzigt-ziekenhuis ligt, omdat het in Zeeland niet be handeld kan worden. Of één van uw naaste familieleden in de randstad verjaart, straks. In dergelijke gevallen ont komt u op een gegeven mo ment niet aan een bezoek aan de zieke of de jarige. U trekt naar Rotterdam en bent daarbij aangewezen op het open baar vervoer. Het wordt een doodvermoeiende, urenlange reis. Met bussen, boten, treinen en trams. Dit ondanks het feit dat u een afstand van hemels breed slechts zo'n 70 kilometers aflegt. Eén van onze verslaggeefsters heeft zo'n reis „uitgeprobeerd", ervan uitgaande dat de boot tus sen Terneuzen en Hoedekens kerke uit de vaart is genomen. De heenreis naar Rotterdam ging via Breskens en Vlissin gen. Terug kwam ze met de boot van Kruiningen naar Perk polder. Wat ze meenam en hard no dig had was een Zeeuwse reis gids. Het relaas van de reis vindt u hiernaast. Het verslag heeft iets amusants. Vanwege de be levenissen onderweg. Maar ook iets benauwends. Omdat een reis van Terneuzen naar Rotter dam een kwartier studie in een busboekje vereist. En omdat je gedurende de hele reis met dat gevoel loopt van „als het nou maar klopt" Het is natuurlijk niet zo, dat al die problemen ineens zullen ontstaan na een opheffen van de veerdienst tussen Terneuzen en Hoedekenskerke. Wie van daag de dag vanuit Zeeuwsch- Vlaanderen naar de overkant wil, zit al midden in de, ver voersproblemen. Vandaar ook deze ene, voor zichtige conclusie na de reis zonder veer Terneuzen Hoe dekenskerke: laten de grote vervoersproblemen in Zeeland niet nog groter worden! trouwens wel of deze dag voor ons voorbestemd is om andere mensen mee te nemen. Bij oma zit ook neef je Just uit IJsselmonde. Hij is al leen gekomen, met de bus, de metro en de tram. Reismoeilijkheden vind je overal. Hij moet ook weer alleen terug. Voor het kind geen probleem, maar oma zit in de zenuwen. Het besluit valt dat wij Just dan wel naar huis zullen brengen. Al was het alleen al om met de metrp mee te gaan. We mogen dan heel wat gewend zijn. Zo'n eerste keer in de ondergrondse heeft toch iets spannends. Oké, daar gaan we dan weer. Tram in en uit, metro in en uit, bus in en uit. Naar de familie. Tegen de tijd dat je daar aankomt, ben je „uit gerangeerd". Denken aan de' terug reis (tram, trein, bus, boot, bus) zou fataal zijn. Om één over twee zijn we zo on geveer waar we wezen willen. Op het Rotterdamse centraal-station. Met de oude mevrouw. Jaja. Op naar oma. Twintig minuten lopen. Het is allemaal nog hetzelfde bij oma. Zelf maakt ze het goed. Ze is blij met de seringen. Nieuws heeft ze niet. De ziekteverhalen kennen we al van de brieven. Een middag is zo om. Het lijkt Maar om zeven uur hebben we weer moed verzameld, nemen we af scheid, en gaan we weer. En om half acht zitten we weer. Wat de mensen doen en praten in.de trein, laat ons koud. We proberen ons te amuseren met „Tante Pollewop" van Bomans. Dat lukt vrij aardig. Anderhalf uur na het vertrek uit Rotterdam staan we in Kruiningen. De bus naar Perkpolder is er ook. Maar terwijl we tegen elkaar zeggen dat dat ook alweer meevalt komt er opeens zo'n gevoel over ons van: Het is al zolang goed gegaan. Nou moet er toch iets gebeuren. Alles wat gebeurt is, dat de boot ons naar Perkpolder brengt. Maar dan staan we daar, moe gezeten en met de pé er in. Het is 10 over half 10. De laatste bus naar Terneuzen vertrekt toevallig om kwart voor 9, daar zitten we dan: in de boot. Maar we hebben nog niet eens de tijd ons zorgen te maken en af te vragen wat nou? We krijgen een lift van kennissen die ook naar Terneu zen moeten en die toevallig een aut(> hebben. Da's alweer geregeld. Thuis maken we de balans op. Wat hebben we nou eigenlijk anders ge daan dan instappen, zitten en uit stappen? Nou ja, we hebben oma ge zien. En daar ging het tenslotte om. Zo'n dagje kost je anders wat. Niet alleen aan tijd, maar ook aan geld. Neem nou bijvoorbeeld alleen het reisgeld. Laten we maar zwijgen over alles wat er bij komt, het pak je kauwgom, koek hier, koffie daar. Een etentje onderweg. Want ben je een dag uit, dan wil je ook wel wat anders dan frieten met een croquet in een automatiek. (ADVERTENTIE) Over, niet over? Het probleem is in ieder geval nog niet over Dringt direct door tot aan de haard van de pijn Oeumatiscbe pijnen, spit, zenuwpijnen, verstuikingen, stijve nek en ledematen niets werkt sneller, niets werkt aangenamer ter verlichting van pijn dan Algesal-balsemj Onmiddellijk in de huid doordringend, werkt Algesal diep op de weefsels in tot aan de haard van de pijn (zonder oppervlakkige warmtesensatie of irritatie van de huid te veroorzaken) en doorstraaltverlichtend weefsels en spieren tot in dé gewrichten. Reumatische pijnen en stijfheid maken spoedig plaats voor een durend gevoel van verlichting en welbehagen. Wacht niet tot de pijn uitbreekt 1 Zorgt dat U thuis altijd een tube Algesal bij de hand hebt om zodra het nodig is de pijn te verlichten. ALGESAL bij alle apoth. en drog. Tijdens een bijeenkomst in de am bachtschool op vrijdag 22 maart zal de prijsuitreiking plaatsvinden aan de winnaars van de jaarlijkse wed strijd, die door de studieclub schil ders „Luctor et Emergo" is georgani seerd. De bijeenkomst begint om 8 uur. Verder staat er voor vrijdag 26 april een ontspanningsavond op het programma van de clubleden. Veel winterbloemkool In het jongste nummer /an het officieel or gaan van de Zeeuwse Groentetelers Organisatie wordt gezegd dat er dit jaar in Zeeland een enorme oogst van winterbloemkool te verwerken zal zijn. De schatting van de pro- duktie die straks in april en mei aan de veilingen kan komen loopt tussen de 1.000.000 en 1.250.000 tuks. De Zeeuwse Groentetelers Organisa tie heeft het voornemen om in sa menwerking met de veilingen zoveel mogelijk voorlichting aan de telers te geven over de verzorging van het produkt. Verder wordt gewezen op het belang van een goede organisa tie van de afzet van dit produkt. Ongeluk. Op de kruising Evert senstraat - Zuidvlietstraat verleende de 56-jarige bromfietsbestuurder J. M. geen voorrang aan een bestel auto, bestuufd door J. W. uit Mid delburg. Het gevolg was een aanrij ding waarbij J. M. dusdanig werd ge wond dat hij per ambulance naar het St. Joannaziekenhuis moest worden overgebracht. De bromfiets werd ge heel vernield, terwijl de auto lichte materiële schade opliep, Heinkenszand Raad. De raadsvergadering, die op vrijdag 22 maart zou worden ge houden is verschoven naar dinsdag 26 maart. De vergadering begint om 8 uur in de voormalige r.-k. lagere school. Schieting De handboogvereni ging „Soranus" hield haar schiet- ting op de liggende wippen in café „Taverne".. 41 Schutters van 10 ver enigingen waren aanwezig. De uit slag van de eerste wip is als volgt: Hoofdvogel: C. Bek van Soranus te Heinkenszand; 1ste zijvogel: Magda Steenaert-de Winter van A.D.L.M, te Kwadendamme; 2de zijvogel: L, Vermuë van Soranus te Heinkens zand; 1ste bovenkal: mevr. v. Loo van Doel naar Hoger te Wolphaarts- dijk 2de bovenkal: mevr. v. Loo van de zelfde vereniging; 1ste onderkal: P. J. Rijk van Soranus te Heinkens zand; 1ste klep: C. D. Raas van Willem-Teil te Ovezande; 2de klep: A. de Jonge van Soranus te Hein kenszand. Meeste kleine vogels: O. Steenaert van A.D.L.M. te Kwaden damme, 5 stuks. Vliegende vogelprijs Mevr. Steenaert-de Winter van A.D. L.M. te Kwadendamme. Uitslag van de tweede wip: 1ste hoofdvogel: C. Lous van Edele-Hand- boog te Oudelande; 2de hoofdvogel: Jac. Doene van Victoria te Kwaden damme; 1ste zijvogel: P. de Koster van Soranus te Heinkenszand: 2de zijvogel: A. Clarys van A.D.L-M. te Kwadendamme; 3de zijvogel: C. v. d. Guchte van Spes-Nostra te Ove zande: 4de zijvogel: Jac. de Baar van Willem-Teil te Ovezande; 1ste kal: H. Koens van Spes-Nostra te Ovezande; 2de kal: O. Steenaert van A.D.L.M. te Kwadendamme: 3de kal: A. v. Zunderen van Spes-Nos tra te Ovezande; 4de kal: A. de Jon ge van Soranus te Heinkenszand. Meeste kleine vogels: C. de Jongh van Soranus te Heinkenszand. 5 stuks. Vliegende vogelpr.: C. D. Raas van Willem-Teil te Ovezande. Jef van der Heyden kan lachen. Zijn film is, door ik weet niet wie, in Ne derland verboden. Gevolg: Iedereen wil de film zien. Ik ook! Had men deze rolprent doodgezwegen, dan had er 'geen hond naar gekeken. Het receptenboek van de Nederland se film werd 35 jaar geleden geschre ven en Van der Heyden heeft zich trouw aan de dosering gehouden. Zout loos en smakeloos! Kermis, 'n woonwagen, een kerkhof, overdreven doende pastoors of domi nees. Twee hoofdrolspelers die hun tekst als een verjaardagsversje voor dragen en onnatuurlijk blikkerig hard lachen, 'n Ongeboren kindje in een kartonnen doos en als toetje -een mei kever met witte vleugels, genaamd „de bakker" (ook in kartonnen doos je) die dan door de gevoelige Juf frouw wordt doodgetrapt. Dit grootse slot is dan het „denker tje", zoals Merijn het pleegt te noe men. Van dit kinderachtige gedoe moe ten volwassen mensen in 1968 dan on dersteboven zijn. Jef van der Heyden vergeet het maar. Opsturen naar een am-ateurclubj e. BREDA, Th. M. van ROOÏJ Met belangstelling las ik in het Dag blad De Stem het gepubliceerde artikel betreffende „Toeristenindustrie iin alarm". Over het wel of niet .verant woorde laanital personen per ha kan ik niet oordelen. Mijn grootste zong is wel uw uitlating „het bevorderen van so ciaal toerisme" en „wij zuilen wel aan ons geld komen". Wait de eerste uitlating betreft geloof ik dat van „sociaal toerisme' reed# thans Weinig of nliets meer over is ih Zeeland. Hierop aansluitend komt da$ meteen goed uit het gezegde „wij zul len wel aan ons geld komen". Wij brengen sinds enkele jaren (daar* voor waren wij financieel niet in staat om op vakantie te gaan) ook onze va kantie door in Zeeland. De huur jyioor caravan of zomerhuisje werd door ons betaald aan de campinghouder of yer* huurder en dat was verder voldoende om op het kampeerterrein te mogen verblijven. Sindis vorig jaar werden wij evenwel voor het feit gesteld dat ook noig per persoon kampgeld betaald moest worden. Voor de campinghouder dus ten eerste staangeld voor de cara* van of het zomerhuisje en ten tweede noig kampgeld ook. Wij betalen dit jaar f 130 per week voor de caravan en daarnaast moeten wij nog op fl a f 1,25 per persoon kampgeld rekenen. Wij komen dan met ons gezin van 4 personen aan een totaal van plm. f 330 voor 2 weken vakantie in Zeeland en heibben dan alleen nog maar een dak boven ons hoofd met wet; huishoudelijk gerief. Van vervoer naa$ en van Zeeland e.d. spreken wij dan nog maar niet. Over sociaal toerisme gé* sproken! Op verschillende campings staaij fcampwinkels, kantines en mogelijk nog /ander gerief voor de kampeerders (waai ook behoorlijk betaald moet worden),, Met de verdiensten hiervan en dan ook nog maar wat hogere staangelden en meer kampgelden geeft uw gezegde „wij zullen wel aan ons geld komen" nog meer reliëf. Het zal waarschijnlijk niet mogelijk zijn, maar de prijsbeheersing moest hier eens wat aan kunnen doen. Maakt men niet te veel gebruik van de bevoorrechte positie waarin Zeeland verkeert? Lang niet iedereen is in staat om in het bui tenland op vakantie te gaan. De we* reld wordt z.g. steeds kleiner en er komt misschien nog wel eens een "tijd dat men in Zeeland de vakantiegangers heel graag zal ontvangen. BREDA, F. A. VERWATER Mag ik in verband met het persbe richt in uw blad van 16 maart het vol gende opmerken. Hierin wordt door de KVP afd. besturen in de gemeente Ze venbergen uiting gegeven, dat zij be treuren, dat een aantal radicalen de partij hebben verlaten. Als gewezen pL voorzitter zou ik willen vragen: namens wie hebben deze heren zich uitgespro ken? Het is mij n.l. bekend, dat Van de 9 bestuursleden er nog 3 zitting hebben, terwijl er sinds een jaar geen contributie wordt geïnd. Wat de tege moetkomende houding van partij en kringbesturen betreft moet ik u mee delen, dat ik uit eigen ervaring weet, dat degene, die een progressief beleid wil een behandeling krijgt, die ver der werken onmogelijk maakt. Zelf heb ik 30 jaar lang mij ingezet voor een' christelijke sociale politiek, maar door de houding van partijbestuur en kring- besturen is dit mij onmogelijk gemaakt In de KVP is alleen plaats voor baan tjesjagers en onnozele halzen. LANGEWEG, H. G. BELJAARS (Van een onzer verslaggever») VLISSINGEN De Stichting „Vlissingen Badplaats" is bereid, na daartoe door het gemeentebestuur te zijn benaderd, het Nollestrand in exploitatie te nemen. Dit strand, dat zich na de dakdich ting, aansluitend op de boulevard heeft gevormd, was voor iedereen vrij toegankelijk. De stichting zal het strand nu gaan beveiligen en schoon houden. De beveiliging zal o.m. -be staan uit een markering met bakens en lijnen van de grens tot waar het veilig zwemmen is. Voorts zal er een strandwacht permanent aanwezig zijn, terwijl er ook een telefoonlijn komt met het badbedrijf op het hui dige badstrand voor het eventueel inroepen van hulp van de reddings boot. De stichting heeft de gemeepte een aanloopsubsidie van 4000 gulden ge vraagd. Een en ander zal vrijdag aan de raad worden, voorgesteld» DE LANCERING vanaf Kaap Ken nedy van een tweede onbemand Apollo-ruimtevaartuig voor een proefvlucht, is minstens drie dagen uitgesteld.

de Stem | 1968 | | pagina 13