Groot conflict in hengelsportwereld Een moderne manier ominéénkeereen èchteKrltuM-cassette CÖD ERKEN Bonapa KENNEDY JOHNSON Drie bestuurders ontslagen Kunstmaandorkest liet geen al te beste indruk achter Uitslag jaarmarkt te Zuiddorpe B.N.M.O. vergadert Openbare school in Heinkenszand aan Mr. dr. Meslaan Goede muziek op tweede dag van solistenconcours „DE HALLE" Historische naam voor cultureel centrum Axel Peter v. Someren exposeert in Hulst Overa I.... Lezers van DAGBLAD DE STEM HUN krant f t f63750 f682,50 f637po f323,65 Kenmerk van de Koninklijke van Kempen en Begeer DEUX TROIS VOILA! KEIJZER TAPIJT Studenten pi pastoraal concilie aan PROFESSOR LIEP N DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 19 MAART 1968 (Van onze hengelsportmedewerker) TILBURG De bondsraad van de AHB (Algemene Hengelaarsbond) heeft het districtsbestuur van de AHB in Midden-Brabant, de heren C. van Eindhoven, H. van Soest en W. Leye- naar van hun functie als districtsbe stuurders van de AHB ontheven. Dit blijkt uit een circulaire die de AHB aan alle hengelclubs langs de Maas. in Brabant en Gelderland gezonden heeft. Iri dit schrijven geeft het AHB-be- stuur een uitvoerige motivering van deze strenge maatregel. Deze is het gevolg van de strijd rond de huur en het beheer van het viswater van het gedeelte van de Maas tussen Megen en Willemstad in de zogenaamde pas gevormde Maasfederatie. Verwacht mag worden, dat dit Til- burgse conflict zal uitgroeien tot een meningsverschil op nationaal niveau tussen de Algemene Hengelaarsbond en directie Visserijen in Den Haag, die onlangs haar gunstig advies aan de dienst der domeinen over verhuur van dit water aan deze Tilburgse clubs heeft gegeven. De AHB verwijt het bestuur het betrokken Maaswater verhuurd te hebben achter de rug van de bond om. Op een AHB-vergadering van Brabantse en Gelderse clubs hebben zieh onlangs 31 clubs voor en 16 tegen de verhuur van het viswater aan de AHB uitgesproken. Van deze 16 waren er nog zes clubs die directe belangen bij de Maas had den. De AHB staat op het standpunt dat de grote wateren in beheer van de clubs moeten komen die bij het water zitten maar dat het huurcon tract centraal beter door de Nationale Hengelaarsbond kan worden afgeslo ten. Dat zou ook een eerste stap naaT een bondshengelvergunning, dus een soort Nederlands hengelpaspoort kun nen wroden. De AHB ziet de verhuur van viswater ook als een bron van vaste inkomsten om een uitgebreid bondskantoor te gaan bezetten. De AHB wil een soort KNVB voor de sportvissers worden maar zal dan op vaste inkomsten moeten kunnen rekenen. (Van onze correspondent) GOES Het Kunstmaandorkest dat in Goes in de „Prins van Oran je" optrad met solistische medewer king van de pianist Hans Henke- mans heeft deze keer wat teleurge steld. Verschillende factoren hebben mis schien aan dit niet zo florissante op treden meegewerkt, waarbij mis schien de voornaamste oorzaak was de zeer matige belangstelling van het Zuid-Bevelandse publiek. Het programma werd geopend met Beethovens tweede symphonie. Anton Kersjes nam de tempi in dit werk aan een zo hoge kant, dat slor digheden niet uit konden blijven. Zelfs tussen de delen was er zo'n kort tijdsbestek gepland, dat men niet eens de gelegenheid kreeg zich op een ander deel te concentreren. Gelukkig konden de aanwezigen voordat de pauze intrad het Kunst maandorkest in een andere gedaan te te horen krijgen en wel in „Nach ten in Spaanse tuinen" van Manuel de Falla, waarbij Henkemans de pia nosolo vertolkte. Het werd een ver ademing na wat aan het begin van de avond ten gehore was gebracht. Na de pauze voerde het Kunst maandorkest „Taras Bulba" van Ja- nacek uit. Naast goede momenten waren ook hier soms kleine slor digheden te constateren zonder dat het stuk nu een negatieve indruk achterliet. De directie Visserijen staat gezien de ontwikkeling langs de Maas op een ander standpunt. Als zo'n behe rende federatie huurt, de algemene belangen van de georganiseerde en niet-georganiseerde sportvissers goed behartigt en een goed beheer voert is er niets aan de hand, zegt men in Den Haag. De federatievoorzitter, de heer van der Vleuten, uit Tilburg was vrijdag nog niet op de hoogte en ken de de circulaire nog niet. Hij kon ook namens de federatie De Maas nog geen commentaar geven. De federatie die overigens al 12.000 aangesloten leden van vele clubs langs dit ge deelte van de Maas heeft, staat bui ten deze geschillen en beleidspolitiek. Men wil slechts de hengelaars alle kansen geven hun sport zo goed mo gelijk te beoefenen en daarom is men er snel bij geweest van de zijde van deze federatie. ZUIDDOBPE De uitslag van de jaarmarkt luidt: Oudere koeien: le prijs: Gebr. Jesoirens te Zuiddorpe. Kampioen fokvee: G. de Clercq te Zuiddorpe- Kampioen vetvee vaar zen: L. v. Dorselaere te St.-Jan- steen. Kampioen stieren: L. v. Dorse laere te St.-Jansteen. Kampioen os sen: Caljouw te Terneuzen. Kam pioen dikbillen: L. v. Dorselaere te St.-Jansteen. Groepen fokvee 4 stuks: le prijs: G. de Clercq te Zuiddorpe. Groepen vetvee: le prijs: L. v. Dor selaere, met lof, te St.-Jansteen- Afdeling paarden: Shetlandse po ny's: 2 jaar: le prijs: gebr. d'Hondt te Zuiddorpe. 2e prijs: gebr. d'Hondt jaar: le prijs gebr. d'Hondt te te Zuiddorpe. Shetlandse pony's 8 Zuiddorpe. Koudbloed ruins: 9 jaar: gebr. Jesoirkens te Zuiddorpe. Warm bloed: 7 jaar: le prijs L. Buys te Koewacht. Warmbloed ruins: 1 jaar: le prijs: L. Buys te Koewacht. Kam pioen paarden L. Buys te Koewacht. Reserve kampioen paarden: L. Buys te Koewacht. Afdeling biggen: le prijs: P. Gel derland te Axel, 2e prijs: P- Gelder land te Axel. Grootste aantal: P. Gelderland te Axel. Vetvee stieren zonder tanden: le prijs: L. v. Dorselaere te St.-Jan steen. 2e prijs: F. Pieters te St.-Jan steen, 3e prijs: F. Pieters te St.-Jan steen. Vetvee stieren 2 tanden: le, 2e, 3e prijs: G. Marculi te Terneu zen. Ossen zonder tanden: le prijs: F. Pieters te St.-Jansteen, 2e prijs: Th. Braeckman te Zuiddorpe. Ossen 2 tanden: le prijs: Caljouw te Ter- neuzen- 2e prijs: H. v.d. Bossche te St.-Jansteen. Ossen 4 tanden: le prijs: L. v. Dorselaere te Sint Jansteen. Vaarzen zonder tanden: le prijs G. de Clercq te Zuiddorpe. Vaarzen 2 tanden: le prijs: G. de Clercq te Zuiddorpe. Vaarzen 4 tan den: le prijs: F. Pieters te St.-Jan steen. Vaarzen 6 tanden: le prijs: L. v. Dorselaere te St.-Jansteen. Dik billen zonder tanden: le prijs: L. v. Dorselaere te St.-Jansteen. Fokvee: Graskalveren: le prijs: G. de Clercq te Zuiddorpe- Pinken zonder tanden le prijs: G. de Clercq te Zuiddorpe. Drachtige vaarzen zonder tanden: le prijs: G. de Clercq te Zuiddorpe. Drachtige vaarzen 2 tanden: le en 2e prijsG. de Clercq te Zuiddorpe. Koeien 1 maal gekalfd: le prijs: Ge broeders Jesoirkens te Zuiddorpe. (Van een correspondent) TILBURG De afdeling Noord- Brabant van de Bond van Neder landse Militaire oorlogsslachtoffers houdt op 24 maart in de Studiozaal van de Tilburgse Stadsschouwburg haar jaarvergadering. Deze begint om drie uur. Tevoren wordt een reünie gehouden. Om half 12 wor den de congressisten door het ge meentebestuur ten Paleis Raadhuize ontvangen. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND Het gemeente bestuur wil de nieuw te bouwen openbare lagere school laten verrij zen op een perceel grond aan de Mr. dr. Meslaan. Dit zal worden voorge steld aan de raad, die op vrijdag 22 maart, 's avonds om acht uur ver gadert in een lokaal van de voorma lige r.-k. lagere school aan de Kerk- dreef. Voorgesteld wordt voorts de leges op aanvragen van een vergunning volgens de Drank- en Horecawet te verhogen tot 25 gulden en voorts de plaatselijke jaarlijkse belasting op de uitoefening van het horeca bedrijf en het slijtersbedrijf te hef fen volgens de vorig jaar november in werking getreden nieuwe wet. Voorts wordt de raad om een kre diet gevraagd van 3.615 gulden voor de aanschaf van een nieuwe trekker. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De tweede dag van het solistenconcours, uitgaande van de bo-nd van harmonieën en fanfares, afdeling Zeeland, waren er 50 deelnemers. Er werden veel eerste prijzen ge haald. Er stonden dan ook routi niers op het podium van de Middel burgse concert- en gehoorzaal, waar de pianisten Boon en Lichtendahl en het jurylid Henk van Lijnschoten weer veel werk hadden. Er werd goed en soms zelfs zeer goed gemusiceerd door de voorna melijk uit Walcheren komende mu zikanten. Een eerste prijs met lof (te behalen bij 72 of meer punten) kon vier maal worden uitgereikt. Dit was in de Vaandelafdeling duetten het geval bij het duo Meliefste-Mol, die 74,5 ver gaarden, terwijl de heer Meliefste als solist 73 pnt. behaalde. Simon Wisse in de ereafdeling en de gebroeders Goedhart in de afdeling Uitmuntend heid duetten kregen ieder 72 pun ten toebedeeld. De voornaamste uitslagen luiden verder: Vaandelafd- solisten: John van Wallenburg 69 pnt., L. Bakker 68 pnt.; ere-afd. sol. A. Melis en J. Maas 70,5 pnt.; Marijke de Nood 70 pnt. Afd. uitm. kwartetten: S. Wis se, A. en P. Rotte en J. Maas 65,5 pnt. Afd. uitm. sol-: Leo Kramer 70 pnt.; EUa Leynse 68 pnt.; D. Goedhart 67,5 pnt. Eerste afd. duet ten: C. Joziasse en W. Begthel 66 pnt.; Eerste afd. sol.: A. Elshout 69 pnt., Gerry van Boven 66, Kees Roose, W. Begthel en P. Franse 64 pnt. Tweede afd- duet: Leo en Henk Kramer 65 pnt. Tweede afd. sol.: Tonny Bouwense 68 pnt., Sonja van Wallenburg 66 pnt. (Van onze correspondent) AXEL De bouw van het Axelse Cultureel centrum maakt goede vor deringen. De toneeltoren is reeds op volle hoogte opgetrokken en de staalconstructie van restaurant en vergaderlokalen staan geheel over eind. Het stichtingsbestuur had aan de bevolking de gelegenheid gegeven tot het inzenden van suggesties voor een passende naam voor dit ge bouw. Met een kleine meerderheid kreeg de naam „DE HALLE" de meeste stemmen. Deze naam herin ner aan het middeleeuwse gemeen tehuis dat precies op deze plaats heeft gestaan. (Van onze correspondent) HULST In de Burgerzaal van het Stadhuis te Hulst wordt tot en met 28 maart een grote tentoonstelling gehouden van de kunstschilder Pe ter van Someren. Peter van Someren werd op lö-l-TB te Rotterdam geboren en werkte ach tereenvolgens te Antwerpen, Brussel, Parijs en Berlijn. Na deze omzwer vingen vestigde hij zich definitief in Rotterdam, waar hij thans woont en werkt- Privélessen ontving hij o.a. van de heer Graauw, leraar aan de Acade mie voor Beeldende Kunsten te Rot terdam. Hij exposeerde achtereenvolgens in Museum Lambert van Meerten te Delft, de Waag te Nijmegen, bij de Gebr. Koch, kunsthandel te Rotter dam, Galerie Impuls te Rotterdam, Huize Hofwijck te Voorburg en ho tel Centraal te Rotterdam. Familieberichten (uit andere bladen) Geboren: Andrea Lies- beth, dochter van L. de Witte-A. M. de Witte- Bras ser, Koudekerke, 16 maart. Gehuwd: Aart D. G. Hee- ring en Brigitte M. L. Bert- rand-Lassailly, Triguères- Zierikzee. Overleden: Job Heyboer, 70 jaar, Renesse, 12 maart. Lein Kodde, 61 jaar, Mid delburg, 14 maart. K. J. van Loo, 81 jaar, Middel burg, 14 maart. Abraham de Troye,- echtgen. v. Kri- na Kodde, 59 jaar, Nieuw en Sint Joosland, 14 maart. Hendrik Mercus Flikweert, 31 jaar, Nieuwerkerk, 15 maart. Karei Johannes van Loo, 81 jaar, Bogardstraat 30. Willemina Vader, wed. v. Marinus Boucherie, 92 j., Krabbendijke, 15 maart. Cornelis Iman Dieleman, 24 jaar, 's-Heerenhoek, 16 maart. Jacob Cornelis Gel dof, 39 jaar, Rilland-Bath, 16 maart. Jakob Verhage, echtgen. v. Johanna H. Brasser, 59 jaar, Vrouwen polder, 17 maart. over mee kunnen praten! met kennis van zakenl dat geeft zelfvertrouwen, dat dwingt respect af. kunnen overal over meepraten door de weloverwogen informatie van de uiterst vakkundige redactiestaf van Heden overleed in de leeftijd van 64 jaar na langdurige ziekte mijn lieve man, onze lieve va der, schoonvader en opa, LOUIS LOCKEFEER lit. drs. echtgenoot van Eugenie Bleijenbergh Hulst: Axel: Breda: Goes: Gent: Hedel: E. Lockefeer-Bleijenbergh Riet Francken-Lockefeer Kees Francken Joke Lockefeer Karei Lockefeer Carla Lockefeer-Mannaert Carl en Maayke Ank Lockefeer George Asselman, verloofde Lieveke van Gool-Lockefeer Ad van Gooi Sterrebeek (B.) Emmeke Peeters-Lockefeer Dolf Peeters Amsterdam: Henk Lockefeer Liesbeth Gijsel, verloofde Familie Lockefeer Familie Bleijenbergh Hulst, 16 maart 1968. Lyceumstraat 7. De uitvaartdienst waarbij we u beleefd uitnodi gen, zal plaats hebben op woensdag 20 maart 1968 om 11.00 uur in de St.-Willibrordus Basiliek te Hulst. Samenkomst heren om 10.30 uur in het Sint- Liduina-ziekenhuis te Hulst, ingang Tabak straat, dames om 10.45 uur in de Basiliek. Dinsdagavond om half acht Eucharistieviering in de Basiliek. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in hotel De Graanbeurs. Met diep leedwezen geven wij kennis van het overlijden na een langdurige ziekte van de wel- edelgeleerde heer Drs. L. G. J. LOCKEFEER sedert 1938 leraar Nederlandse taal aan de R. K. Middelbare Landbouwschool te Hulst. Dankbaar gedenken wij zijn arbeid als leraar en het vele dat hij daarnaast deed voor het culturele leven in de agrarische gemeenschap van Zeeuwsch-Vlaanderen. Moge de eeuwige vrede thans zijn deel zijn! Namens het Schoolbestuur, de Commissie van Toezicht, Directeur en Leraren, Personeel, Leerlingen en Oudleerlingen: F. C. Verhelst, voorzitter. A. P. E. Staal, secretaris. EEN VEILIG GEVOEl BENUT te weten, dat trw keuze vóór dagbladreclame juist is. Immers 86% van alle Nederlanders boven de 18 jaar leest dagelijks de krant (gemiddeld 44 mm. per dag), hetgeen van geen enkele ander reclamemedium ook maar bij benadering gezegd kan worden deze leesgewoonte, die vanzelf sprekend ook geldt voor de lezers en lezeressen van DAGBLAD DE STEM KELTU BANK-PLAN EEN IDEALE SAMENWERKING VAN KELTUM EN DE AMRO BANK Heeft u wel eens zitten spelen met de gedachte aan een Keltum-cassette he-le-maal kompleet?Een ge weldig bezit natuurlijk,maar een tikkeltje begrote lijk om inééns te kopen. Daarom spaart u ervoor of koopt u de delen stuk voor stuk. Maar waarom zou u eigenlijk niet achteraf gaan sparen? Dat is uiteindelijk precies betzelfde, maar met een hele boel verschil: uw Keltum-samenstelling is meteen kompleet en de dressoirbakken of cassette krijgt u cadeau! Bovendien stijgen de zilverprijzen voort durend. En ook :in juwelierspleet is veel zilver ver werkt Misschien blijkt het achteraf wel heel voor delig om uü, meteen, een Keltum-cassette he-le- maal kompleet te kopen. En welke cassette u ook kiest, in zilver, juwelierspleet of in edelstaal: de Koninklijke van Kempen en Begeer staat er achter. Edelsmeden die met edele metalen werken. U ziet dat in de Keltum-corner van uw juwelier En in diezelfde Keltum-corner kunt u nu ook op een moderne manier betalen. Dankzij het Keltum-Bank plan, in samenwerking met de Amro Bank. Hoe gaat dat precies? Heel eenvoudigiu kiesteenkom- plete cassette.U betaalt ongeveer een kwart van de prijs. U vult een aanvraagformulier in - en de rest betaalt deMahuko - een dochter van de Amro bank. En dat bedrag betaalt u maand voor maand weer terug. U mag natuurlijk ook kontant betalen als u dat liever wilt. Maar waarom zou u géén gebruik maken vanhetKeltum-Bankplan?Dat is er immers om bet u gemakkelijk te maken?Bij uw juwelier ligt een uitvoerige folder voor uw klaar. Daar staat él- les over het Keltum- Bankplan in! Hollands Glad Een klassiek Hollands couvert. In zilver of in juwelierspleet. Cassette voor 6,8 of 12 personen. Zesdelig: 6 tafelcouverts, 6 tafelmessen, 6 des sertcouverts, 6 dessertmessen, 1 aardappellepel1 vleesdienvork, 1 soeplepel, lgroentelepel,lsauslepel, 1 vlalepel, in 2 dressoirbaïcken ofcas- Prinses Dit is een variant op het model dat onze Prinsessen Beatrix en Margriet ter gelegenheid van hun huwelijk kozen. Verkrijgbaar in zilver en juwelierspleet. Voor 6,8 of 12 per sonen. In 6-persoons samenstel ling - zie_ Hollands Glad - incl. dressoirbakken of cassette, juioe- Jeunesse Klassieke eenvoud in een jonge lijn. Geselecteerd door het Centrum voor Industriële Vormgeving. In zilver, juwelierspleeten in edelstaal. In juwelierspleet uitgevoerd, inclusief dressoirbakken of cassette, 12-per- soons f 917,50. 8-persoons f 665,50. 6-persoons idem als Hollands Glad f49975 Astrid Een modern Deens ontwerp, door de speciale samenstellin g heel voor delig: 6 tafelcouvei-ts, 6 tafelmessen, 6 dessertcouverts, 6 dessertmessen, 1 aardappellepel, 1 groentelcpel en lsauslepel. Injuwelicrspleet slechts f399.- incl. cassette. 6-persoons sa menstelling in edelstaal,incl. 2 dres soirbakken of cassette Q50 Parel Eenparelsnoer metparels van ver lopende grootte geven de strakke lijnen van dit klassieke model een romantisch cachet. In juweliers- pleet verkrijgbaar. Incl. dressoir bakken of cassette: twaalfpersoons: f 1167fiO. Achtpersoons: f 847pO. Jolie Een eigentijds convert voor jonge mensen met moderne wensen. Een voorbeeldje van het Keltum-Bank- plan:le betaling: f 122$0 en dan 12 maandelijkse betalingen van f38,79. Natuurlijk kunt u ook in 6,18 of 24 maandelijkse termijnen betalen. Dit voorbeeld geldt voor een zes- persoons samenstelling in juwe lierspleet, met 2 gratis dressoir bakken of cassette: j* oO y Twee - of drieladige cassette met edel- houten front, of dressoirbakken,gra tis bij aankoop van een komplete samenstelling! Puntfilet De slanke spits toelopende lijn wordt heel geraffineerd benadrukt door de smalle filetranden waar aan dit tyd-loos mooie couvert zijn naam te danken heeft. In zilver, ju- welierspleet, en in edelstaal ver krijgbaar. In dezelfde 6-persoons samenstelling dis Hollands Glad, incl. cassette. Zilver f1732,-. Juwe- f599,-. Edelstaal: 55. Brai NEURENBERG (AI tert in het bijzonder c weten wanneer zijn ei een vredesverdrag", zo van zijn Sociaal-Demo ADVERTENTIÏ UN (Van onze correspond NIJMEGEN Onder 1 „Blijven we zeulen met het concilie?" hebben enkele s| groeperingen in Nijmegen schaduwconcilie gehouden. Door tal van resoluties ov werpen als missie, ontwikke en oorlog en vrede, werden zigingen aangebracht in de ten, die door het pastoraal hierover zijn opgesteld. Of mende plenaire zitting van toraal concilie zullen deze i worden ingediend en behan Er werd o.a. een motie men, waarin men zijn telei uitsprak over dë mentalite wereld handels-conferentie Delhi. Men stelde hiervoor landen, die zich meer bek om het eigen belang, dan verantwoordelijkheid voor landen, aansprakelijk. Over oorlog en vrede werj gende resolutie aanvaard.' toraal beraad van de Ned kerkprovincie begint met el ver de bespreking over de Vietnam, omdat het zich e wust is, dat ook de katholiek schuldig zijn aan het ontstaat conflict, gezien hun houding zichte van het communismel (VERVOLG VAN PAG. In het gesprek tussen Kenn rensen en Clifford had de gezegd dat er voor hem gee:| zou zijn zich kandidaat te ste de president een duidelijke heid toonde om het streven n* de in Vietnam te versterkei Clifford enkele uren later 1 ten, dat Johnson niet van p dergelijke maatregelen te tref senator Kennedy besloten zii didaat te stellen. Hij verweet avond het Witte Huis dat he houd van particuliere gesp openbaar had gemaakt. Senator Kennedy is gister verkiezingscampagne begonni een puntsgewijze veroordeliï de Vietnam-politiek van pr Johnson. „Het enige antwoord van ring op haar mislukking is uu halen ervan op grotere scha voerde hij aan. He senator van New York voor een gehoor van studentei „Het wordt iedere dag duid dat de overwinningen die we len alleen de vernietiging k van een land, dat we eens hoo nelpen", zei hij verder. Kennedy besloot met de opn dat de regering-Johnson gee^ antwoord heeft dan „steeds meer troepen te sturen en he van onze dappere soldaten te een conflict waarin in het v« militaire kracht niets heeft op -Een emotioneel welkom Kennedy toen hij zondagav< Kansas aankwam. De hartelij' vangsten in Kansas City en waren een vroege aanduiding, roer van John F. Kennedy iet! geerfd van de elektriserende i van de vermoorde voormalige uent op volksmenigten. UTRECHT Een m vrouwtje, dat zich tegenover f «achte zeden, bleek de 68-jai Prof. dr. B. J. van Eijk te zij {uigegeven ais vrouw. De proi nu werkelijk was, de Utrechl sneller door had, dan de Haa "aard doorkwam, ontdekte da sea-resteerd, een man was.

de Stem | 1968 | | pagina 4