Propagandaleuzen voor Mao in Vlissingen-oost De laatste „Marchandise Drs. Louis Lockefeer in Hulst overleden VIER BETOGERS IN GOES AANGEHOUDEN Terneuzense prijs voor Frank Koulen Plannen voor bouw van nieuw politicbureau in Vlissingen klaar LUCKY LUKE EN DE NEVEN DALTON CHINEES SCHIP OP SCHELDEPOORTWERF Wijziging telefoonnummer Scliepen liepen vast Opheffing van veer in raad Biervliet Grote schade na botsing Z,-VLAANDEREN HULST Waardering voor Rode Kruis Hulst Grote kap wedstrijd 'w4 Sen ouwen-Duiveland Pastoor Vermeulen begraven in Bosclikapelle Dagblad De Slem 55 Mgr. H. Ernst leidde tienermis in Sas van Gent George Degenhart Galerie J 34 in Dronken Duitser trapte deur van bejaardenwoning in De vrijgevigste man van Nederland HOOGWATER MORGEN DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 18 MAART 1968 (Van onze correspondent) VLISSINGEN Op de werf van de Sche'depoort in Vlissingen-Oost ligt momenteel het vrachtschip „Gu- ang ming" uit Kanton (Rood China) voor een onderhoudsbeurt. Het schip is behangen met rode spandoeken waarop communistische leuzen prij ken. Op de commandobrug is een enorm portret van Mao Tse Toeng geplaatst. Ook op de dekken is een aantal tekstborden aangebracht met citaten uit het „Rode Boekje" van Mao. Al de lofprijzingen op leider Mao z\jn in het Engels vertaald waardoor het voor iedereen een duidelijke zaak is. „Arbeiders van alle lande verenigt u", „Leve de grote goedheid en de grote resultaten door de gedachten van onze leider Mao" en „Voor waarts nu" zijn de leuzen die op knal rode spandoeken in helgele letters zijn aangebracht. Ook in de gangen, de kapiteinshut en de verblijven van de bemanning hangen volop teksten uit het rode boekje geflankeerd door portretten van Mao Tse Toeng in kleur en zwart wit. Alle mensen van „Scheldepoort" kregen een Mao-speld cadeau met de beeltenis van Mao. De Guangming werd op de Schel» dewerf geleverd en krijgt thans een verplichte onderhoudsbeurt. Kruiningen Ongeval Nabij Kruiningen is de caravan van de heer J. K. uit Ber gen op Zoom uit de koppeling van de personenauto los geraakt en met een snelheid van 70 km per uur op een links van de weg staande lich- mast gevlogen. De caravan en de lichtmast werden beide totaal ver nield. Ingaande vandaag is het tele foonnummer van DAGBLAD DE STEM te Goes, Kloksfraat 1 (Oil00-) 8030 (drie lijnen). (Van onze correspondent) TERNEUZEN Het 5.510 ton me tende vrachtschip „Uganda" is zater dagmorgen op zijn reis van Antwer pen naar Genua voor de haven van Terneuzen op een zandplaat gelopen, ten gevolge van een uitwijkmanoeu vre die het schip moest maken voor het tegemoetkomende Belgische vrachtschip „Cantmar". Met zeven sleepboten van de „Union de Remor- quage et de Sauvetage" uit Ant werpen en van de rederij Muller uit Terneuzen, is het schip om kwart over twee zaterdagmiddag bij opko mend water vlot getrokken. Giste ren liep de tanker „Tankman" vast bij Rilland Bath. Het schip werd snel door 2 sleepboten vlotgetrokken en kon zijn weg naar Antwerpen ver volgen. (Van een onzer verslaggeefsters) BIERVLIET In de gemeente raadsvergadering, die maandagavond te Biervliet wordt gehouden zal de brief behandeld worden van het ge meentebestuur van Terneuzen over het inbrengen van bezwaren bij het provinciaal bestuur tegen een moge lijke opheffing van de veerdienst Terneuzen-Hoedekenskerke. De raadsvergadering begint om half acht. Aan de orde komt verder de vaststelling van het bestemmings plan „Biervliet Noord 1967". Tegen het plan zijn geen bezwaren inge diend. Burgemeester en wethouders zullen voorstellen de stichting padvindsters- en padvinders kampeercentrum Zee land in Middelburg een subsidie van 100 gulden te geven voor de bouw van een kamphuis aan het Veerse Meer. (Van onze correspondent) GOES Zaterdag heeft in Goes een anti-Amerikaanse demonstratie plaatsgevonden waaraan ongeveer door 35 betogers werd deelgenomen. Ook uit Middelburg en Vlissingen waren betogers naar deze door het Zeeuwse vredescomité georganiseer de protestmars gekomen. De demonstranten voerden span doeken mee met opschriften als o.m.: „Vrijheid voor Vietnam" en „Stop alle bombardementen". Nadat de begeleidende politie de groep had verlaten, haalden vier de monstranten borden tevoorschijn met als opschrift „Johnson oorlogsmisda diger". Deze borden waren eerder al even heimelijk tevoorschijn gehaald, maar werden na het vertrek van de politie openlijk getoond. Bij het pas seren van 't politiebureau werden de vier betogers ingerekend. Later op de middag werden zij weer vrijgela ten. De inspecteur van politie te Goes zal met de Officier van Justitie te Middelburg overleg plegen of al dan niet proces-verbaal zal worden opge maakt. (Van een onzer verslaggevers) HULST Grote materiële schade ontstond door een botsing van twee personenauto's op de kruising rijks weg 60 en Absdaalseweg onder Hulst. Persoonlijke ongelukken de den zich niet voor. W. H. uit Berchum (België) ver leende geen voorrang aan J. S. uit Rotterdam. Beide wagens moesten worden weggesleept. (Van onze correspondent) HULST Het Nederlandsche Roo. de Kruis afdeling Hulst hield in de Koning van Engeland een algemene ledenvergadering. Voorzitter dokter J. F. Casparie kon een veertigtal le den verwelkomen. Tijdens deze bij eenkomst was het voornaamste ge beuren de uitreiking van vier Land- steiner-plaquetten aan donors van de bloedtransfusiedienst die twintig keer bloed gegeven hebben. De vier do nors die de onderscheiding ontvingen waren: burgemeester mr. J. I. M. Reuser te St. Jansteen, pater-marist Rossmuller te Hulst, de heer P. Ras te Clinge en mej. M. Pleunis te Hulst. Bij monde van voorzitter Casparie werden woorden van waardering ge sproken en een speciaal woord werd gericht aan het adres van burge meester Reuser, daar het in deze streek nog niet. is voorgekomen, dat een burgemeester een plaquette in ontvangst mocht nemen. Tevens wer den op deze bijeenkomst aan 42 per sonen de Landsteiner-penningen uit gereikt. Het actieve bestuurslid Jos Valckx te Hulst moest om gezondheidsrede nen als lid bedanken. De voorzitter noemde dit een groot verlies voor de afdeling Hulst van het Rode Kruis. Een woord van lof werd verder gesproken aan de heer J. van Hooyen. die geheel belangeloos al de kiosken waarin oude tijdschriften worden geworpen, iedere week trouw verzorgt. Tenslotte mocht ook de se cretaris van de afdeling, de heer A. Helmich, die de initiatiefnemer was van de groots opgezette actie in Hulst voor het Rode Kruis en welke de afdeling het mooie bedrag van f 1655 heeft opgebracht, woorden van waardering ontvangen. In de zaal van De Koning van Engeland wordt vandaag een grote kapwedstrijd gehouden. Er zijn apar te wedstrijden voor junioren en se nioren, zowel voor heren als dames. Tevens is er een afzonderlijke wed strijd voor diegenen die nog nooit aan dergelijke evenementen hebben deel genomen. Serooskerke Botsing Op een parkeerplaats bij de provinciale weg is de bestuurder van een personenauto, L- de V. op een geparkeerd staande auto gere den, waarvan de inzittenden waren J. de W. uit Goes en mej. J. S. uit Middelburg. L. de V. uit Middelburg en mej. J. S. liepen hierbij zodanige verwondingen op dat zij naar het zie kenhuis te Middelburg overgebracht zijn. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd. BOSCHKAPELLE Onder grote belangstelling vond zaterdagmorgen te Boschkapelle de begrafenis plaats van pastoor A. Vermeulen. De eucha ristieviering in de parochiekerk werd geleid door deken A. Koopmans uit Hulst. Deken Koopmans schetste de over ledene als een diep gelovige en vro me priester, als een man met levens moed en ontembare werklust en als een gastvrij pastoor, die niet voor zichzelf maar voor anderen heeft geleefd. Het kerkkoor van Boschka pelle zong de Gregoriaanse requiem mis. Het Zeeusch-Vlaamsche kinder koor o.l,v. broeder Leander bracht enkele aangepaste Nederlandse lie deren ten gehore. Deken Koopmans verrichtte ook de absoute. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steensfraat 14, Hulst, fel. 01140-2377. Klokstraat 1Goes, tel. 01100 -8030. EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (Inspecteur), Breitnerstraat 11, Terneuzen, tel. 01150-4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen, tel. 01150-2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, tel. 01140-3168. M. Bogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170-2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030. J. Hüsken, Breitnerstraat 81, Terneuzen, tel. 01150-3296. J. Robesin, Kijkuit 18-20, Axel, tel. 01140-2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg, tel. 01180—7764. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100-5689. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT „Op jullie ei gen wijze, in een sfeer van thuisvoe- len in de kerk en op jullie eigen manier moeten jullie staan tegen over Christus. Gelukkig krijgen jullie nu ook je eigen kansen in de litur gie van de katholieke kerk. Wan neer jullie willen komen tot een ei gen jongerenmisviering in jullie woonplaats dan moet dit komen uit jullie zelf en niet van hoger af- Al leen jullie kunnen dit waarmaken." Dit waren de belangrijkste woor den uit de toespraak van de bisschop van Breda, mgr. H. Ernst tijdens de tienermis te Sas van Gent- Na de j ongerenmisviering applaudisseerden de ruim 1600 aanwezigen zowel jong als oud in de parochiekerk Onze Lie ve Vrouw Hemelvaart te Sas van Gent. Vooral toen mgr. Ernst alle medewerkers aan deze misviering de hand ging drukken. Mgr. Ernst richtte zich bijzonder tot de tieners vooral ook tot Mylaine Al, Marianne Piscaer en Paul Mattheeuws, die de lezingen gedaan hadden. Aan deze jongerenmisviering werkten behalve het orkest The Blue Devils en de jonge organist Henri Verrhast ruim 200 zangers mee, o.a. het Sasse jon- gerenkerkkoor, 't koor van Delbouts- hoek uit België, een jeugdgroep uit Moerbeke (B) en afgevaardigden van de mulo uit Terneuzèn. Zij allen zongen onder de leiding van de heer G. Hoste. De groep Rowans afdeling 177 van Westdorpe en Sas van Gent zorgden voor de goede gang van zaken tijdens deze jongerenmisvie ring. Er was een zo grote belang stelling, dat velen geen plaats meer konden vinden. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Kunst Is niet meer iets heiligs en liet kunstwerk is geen gewijd voorwerp meer", al dus de journalist Jan Hüsken bij de opening van de expositie van de Am- sterdams-Zeeuwsch-Vlaamsche kun stenaar George Degenhart, van wie tot en met 6 april schilderijen en te keningen worden tentoongesteld in Galerie J 34 (Grenulaan 34) in Ter neuzen. De heer Hüsken zei, het kunstwerk in de eerste plaats te zien als een communicatiemiddel, een ontmoe tingspunt tussen maker en beschou wer, „die als medemensen en tijdge noten elkaar zoeken te herkennen". Degenhart zoekt in zijn werk niet zo zeer naar psychologische doordrin ging maar naar symbolische aandui ding, naar helderheid in de situatie. De inleider typeerde het werk met de woorden „ontluistering en distan tie". De opening werd o.m. bijge woond door de nieuwe wethouder van onderwijs en culturele zaken in Terneuzen, de heer F. Berbers. (Van onze correspondent) SLUISKIL Onvoorziene omstan digheden buiten beschouwing gela ten zal vandaag om 12 uur de nieu we grootste draaibrug van Europa benoorden Sluiskil in gebruik worden genomen. Dit betekent dat het ma ken van een foto van de laatste ..Marchandise", welke over de Min. Lelybrug gaat niet meer mogelijk is. Als aardige bijzonderheid is te ver melden dat het op enkele weken na honderd jaar geleden is dat de brug welke nu voorgoed verdwijnt be proefd werd op draagkracht van de toen in aanleg zijnde spoorweg waar van door de trein van toen gebruik moest worden gemaakt. Hierover werd geschreven: „Naar we vernemen heeft de be proeving plaats gehad van de spoor wegbrug over het kanaal te Sluiskil. De locomotief heeft met enige wa gens achter zich met het nodige aan tal ponden bevracht met volle en ook met halve kracht de brug overgere den en de nederdaling schijnt zo ge ring geweest en de herstelling zo da delijk te hebben plaatsgehad als men die ooit elders heeft ontmoet. Het resultaat schijnt in alle opzichten redenen tot tevredenheid te hebben opgeleverd, zo zelfs dat daarbij openbare hulde aan de ontwerper, maar inzonderheid aan de aannemer met het maken van die brug belast, de heer J. Verkuyl Quakkelaar te Vlissingen is gebracht. HANSWEERT De Schoolstraat in Hansweert is in de nacht van za terdag op zondag opgeschrikt door een van het Belgisch schip Alberta afkomstige Duitser H. E- die in ken nelijke staat van dronkenschap tot de ontdekking was gekomen, dat hij door het slechte weer het in de buitenha ven afgemeerde vaartuig niet kon bereiken. Hij ging daarna op zoek naar een slaapplaats, doch had deze om half zes 's nachts nog niet gevonden. Door het intrappen van een deurruit in de woning van de familie P. den T. ver schafte E. zich toegang tot deze wo ning. De bejaarde inwoners vluchtten en waarschuwden de politie. Toen deze arriveerde werd de aan zijn hiel vrij ernstig gewonde Duitser gear resteerd. Er werden drie beurzen ge stolen maar ook weer teruggevonden De dader is ingesloten en zal voor de officier van justitie te Middelburg worden voorgeleid. (Van een onzer verslaggevers) HULST Op 64-jarige leeftijd is in het St. Liduinaziekenhuis te Hulst overleden de Neerlandicus L. Locke feer uit Hulst, die vooral als toneel schrijver-regisseur en ontwerper van leermethoden voor het lager onder wijs grote bekendheid verwierf. Hij was ruim twee jaar ziek- Woensdag morgen om elf uur zal hij vanuit de St. Willibrordusbasiliek te Hulst wordt begraven. De heer Lockefeer werd geboren in Nieuw-Namen. In 1921 behaalde hij het onderwijzersdiploma op de St. Franciscuskweekschool te Breda. Twee jaar later studeerde hij af als hoofdonderwijzer. Hij begon zijn on derwijzersloopbaan in Clinge. In Ka- pellebrug werd de heer Lockefeer vervolgens hoofd van de school. Zijn M.O.-akte Nederlands behaalde hij in 1931. In 1935 werd hij gedoctoreerd aan de Leuvense universiteit. Drie jaar later werd hij leraar Neder lands aan het Janseniuslyceum te Hulst, dat in die tijd nog slechts handelsdagschool was. Op de landbouw win terschool in Hulst had hij jarenlang .de leiding van de hoofdaktecursus. Voor de oorlog had de heer Lockefeer zitting in de landelijke commissie voor on derwijsvernieuwing. Als toneelauteur maakte hij naam met o.a. de volks stukken „Zondvloed", „Springtij", „Een dorp verging" en „De Ha ven". Hij regisseerde het RZVT. Voor de televisie werd onder zijn leiding gespeeld „Leentje uit het he melrijk". Vier maal werd het Rei zend Zeeuws Volks Toneel onder zijn regie winnaar van het Zeeuws Land juweel; twee keer bezette het gezel schap de eerste plaats in het land juweel WKA. Een maal behaalde de groep de tweede prijs ln het natio naal landjuweel. Als zodanig werd het RZVT onder regie van de heer 1 lockefeer afgevaardigd naar Monaco voor het amateurfestival (1965). Hij was verder lid van het hoofd bestuur WKA; mede-oprichter van het Zeeuws Tijdschrift; bestuurslid van de stichting Zeeland en lid van de stichting School voor Amateuris tische Kunst in Zeeland. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het zal weinige» in Terneuzen verbazen, dat het juist de eigenaar van Terneuzens „Porgy and Bess", de heer Frank Koulen is geweest, aan wie de eerste „Prix Galerie J34" is uitgereikt. Dit ge beurde door de eigenaar van Galerie J 34, de heer Jan Juffermans. De prijs zal jaarlijks worden uitgereikt aan degene die het meeste gedaan heeft ter bevordering van de leef. baarheid van Terneuzen. De heer Koulen kreeg een ets vsn de Roosendaalse kunstenaar Peter Oosterbos aangeboden. (ADVERTENTIE) komt aan uw deur. Een team in rood en geel geklede heren doorkruist heel Nederland. In dorp en stad, huis en flat bellen ze aan. Antwoordt u dan juist op een makkelijk vraagje, dan wint u al 15 gulden. Toont u boven dien een pak Spie Span dan bent u direct 25 gulden rijker. Laat u niet verrassen, haal nieuwe Spie Span in huis voor uw grote schoonmaak, en u hebt een werkelijke kans op 25 harde guldens. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De definitieve plannen voor de bouw van een nieuw politiebureau voor Vlissingen zijn thans gereed. Getracht zal worden zo spoedig mogelijk met de bouw te beginnen. Voor bouw en inrichting is een inves tering nodig van bijna twee en een kwart miljoen gulden- Het nieuwe politiebureau, waar een dringende behoefte aan bestaat, zal bestaan uit een hoofdgebouw van vier verdiepingen, op de hoek Breestraat- Molenstraat, en daarachter, op de plaats van het huidige politiebureau, een aantal bijgebouwen als garages, berging etc. De accommodatie is berekend op een toekomstige korpssterkte van 80 man bij een inwonertal van 50.000 mensen. MIDDELBURG Vleeshal 11-12 en 14-17 uur Dr. P. C. Boutenstentoonstelling City 20 uur De slachter van Baltimore, 18 j. TERNEUZEN Galerie J 34 Expositie Georga Degenhart Luxor 20 uur Koningen van de zon, 14 J. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Gevangen» Mn haar hartstocht, 18 J. OOSTBURG Lcdel 20 uur Je leeft maar twee keer, 14 VLISSINGEN Alhambra 20 uur Dagvlinder GOES Grand 19.30 uur Dokter Zjivago BIERVLIET Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverg. ANTWERPEN Odeon 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Blootvoets in het park, a.l. Pathé 12, 14, 16. 18, 20 en 22 uur Will Penny, 18 j. Rubens 12, 15, 18 en 21 uur Oorlog en vrede (laatste deel), a.l. Ambassades 12,14.30, 16.50,19.10 en 21.30 In the heat of the night, 18 J. Savoy 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uw Moordsyndieaat, 18 j. Astrid 13.30, 15.45, 18.30 en 21.15 uw The family way. a.l. Quellin 13.30, 15.45, 18.30 en 21.15 uw Millie, a.l. Capitole 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uw The return of Ringo, 18 j. KNS -20 uur Man is man (Brecht) I'URNHOUT Kursaal Midzomernachtsdroom, 18 J. Forum Hondo en de Apachen, 14 j. Palace Belle de jour, 18 J. BRUGGE Memlinc Afdreiging door moord, 18 j. Zwart Huis Le grand meaulnes, H j, Forum Wat een vakantie, a.l. Capitool De naakte prooi, 18 j. Scala De goede, de harde en de vage bond, i8 j. Korrekelder 20 uur De vernederden en de gekreukte» GENT Capitole Tony Rome is gevaarlijk, It j Majestic Wat een vakantie, a.L Plaza De getemde feeks, 14 J, Select Casino Royal, 18 J, Savoy Lamiel, 18 j. KNS 20 uur De getemde feeks (Shakespeare) Morgen, dinsdag 19 maart: Hans- weert 5.48 en 18.14 uur; Terneuzen 5.10 en 17.36 uur; Vlissingen 4.41 en 17.08 uur; Wemeldinge 6.45 en 19.11 uur. MIDDELBURG Vleeshal 11-12 en 14-17 uur Dr. P. C. Boutens tentoonstelling City 20 uur De slachter van Baltimore 18 jaar TERNEUZEN Galerie J 34: Expositie George Degenhart Luxor 20 uur Koningen van de zon 14 jaar OOSTBURG Ledel Theater 20 uur Je leeft maar twee keer 14 Jaar KOEWACHT V. J. Thijs 14 uur Bejaarden- en invalidenschieting VLISSINGEN Alhambra 20 uur Dagvlinder GOES Grand 19.30 uur Dokter Zjivago 'S-HEERENHOEK Gemeentehuis 20 uur Raadsverg. ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag Elckerlyc 20.15 uur Pygmalion (S'haW) door Ensemble TURNHOUT Bioscopen: Als onder vandaag BRUGGE Bioscopen: Als onder vandaag Stadsschouwburg 20 uur De getemde feeks (Shakespeare) GENT Bioscopen: Als onder vandaag Area 20.15 uur Het lied van afldW mensen (Berkeman)

de Stem | 1968 | | pagina 2