Vakbonden waarderen directie N.S.M. Sluiskil Wa Belgi; LUCKY LUKE EN DE NEVEN DALTON s Fluwelen handschoen na hard ontslag WEDGWOOD BRABAN NV SLAVENBURG'S BANK GOES Vrouwengilde Wijziging telefoonnummer Dagblad De Stem Grote problemen Bakkerij stick ting bezorgd over broodoorlog MIDDELBURG Niet links parkeren op de Balans VLISSINGEN Burgerlijke Stand ontwikkeling België bij dl; O. Z. - Vlaanderen betrekkèn EHBO-strijd te Breskens W aterlandkerk je kringkampioén Zandberg (Graauw) AGENT Veroordeeld wegens diefstal met braak rMBlBEBMEBBHS wat en waar? Medische diensten Een waardevolle tip VANDAAG MAANDAG Mr. H. A. en Gent h( Drs. Y. P. kruidenier plCoiifiiiHBÉla I MORGEN HOOGWATER Meei nieuws uit stad en streek op pag. 3-5 Notities bij congres wee kinderen onder vrachtau DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 16 MAART 1968 ?V (ADVERTENTIE) Vraagt naar onze concurrerende rentetarieven HULST: Houtmarkt 6 - Tel. 01140 -3456 TERNEUZEN: Kerkstraat 13 - Tel. 01150 -3553 De bijeenkomst op donderdag 21 maart van het katholiek Vrouwen gilde staat in het teken van radio en televisie. Een vertegenwoordiging van de KRO zal die avond in De Koren beurs het programma voor de dames verzorgen. De cursus „Beter bewegen" van de plaatselijke afdeling begint op 25 april om half 9 in de kleuterschool aan de Tulpstraat. Op het programma staat voorts een reis naar Rotterdam op donderdag 9 mei. Er zal daar een bezoek worden gebracht aan het Bouwcentrum. Biezelinge Ouderavond Herv. school Onder leiding van de heer K. J. de Koeyer werd in de school een druk bezochte ouderavond gehouden van de Herv. school te Biezelinge. Voor de pauze werd het programma gevuld door de leerlingen met schetsjes en piano spel. Na de pauze berustte de leiding bij voorzitter M. Wisse. Het hoofd der school, de heer K. J. de Koeyer, bracht verslag uit. Het leerlingenlal bleef stabiel op 83. Het ledental liep met 3 terug en bedraagt thans 123. De heer M. Dekker werd als bestuurs lid herkozen en in de vacature ont staan door het bedanken van de heer J. de Schipper werd de heer M. Paau. we gekozen. De heer de Schipper is 25 jaar bestuurslid geweest. Hem wend hartelijk dank gebracht voor alles wat hij deed voor de school. De avond werd besloten met een filmvertoning. Lewedorp Bazaar Op vrijdag 29 en zater dag 30 maart organiseert het Oran- jecomité een bazar in het gemeen telijk verenigingsgebouw- Er zullen verschillende attracties worden op gesteld. De opbrengst van de ba zaar komt ten goede aan de toekom stige Oranjefeésten- Indien deze op brengst voldoende is zal er geen huis aan huis-collecte worden gehouden. De opening vindt plaats vrijdag avonds om 8 uur plaats. Ingaande maandag 18 maart is ons kantoor te GOES, Klokstraat 1, telefonisch uitsluitend te be reiken onder nummer (Oil00-) 8030 (drie lijnen) DAGBLAD DE STEM Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, tel. 01140 - 2377. Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 - 6252. EXPLOITATIE ADV.:, L. K. M de Jong (Inspecteur), Breitnerstraat 11, Terneuzen, tel. 01150 4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen, tel. 01150 - 2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, tel. 01140 3168. M. Bogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 0 IJ70 - 2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 - 6252. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 - 6252. J. Hüsken, Breitnerstraat 81 Terneuzen, tel. 01150 3296. J. Robesin, Kijkuit 18-20, Axel, tel. 01140 -2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg, tel. 01180 - 7764. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100 - 5689. Rilland-Bath Jaarvergadering Chr. Nat. School Deze vergadering werd gehouden in de hal van het sinds enige maan den in gebruik zijnde en modern in gerichte .schoolgebouw. Voorzitter H. Verschuure ging verder in op het op drift geraken van het onderwijs, dat sterk bezig is zich aan te passen aan gewijzigde en wijzigende omstandig heden van onze samenleving. Hij wees er op dat ook het lager onder wijs hierbij sterk is betrokken. Het is daarbij zaak om het een frisse aan pak en op een constructieve wijze ook de kinderen van de lagere school te Vormen en wel nog vóór zij op meer harde wijze in de stroomver snelling van onze tijd terecht komen. Het onderwijzend personeel werd daarbij dank gebracht voor de ener gieke aanpak bij hun dagelijks schoolwerk. Na de pauze gaf het hoofd der school H. Wagenaar een in teressante uiteenzetting over diverse practische sehoolzaken. Tevens werd de betekenis van het t.v.-onderwijs besproken, waarbij werd meegedeeld dat de school inmiddels definitief door de Nederlandse Onderwijs Tele visie als leerschool is aangewezen. Bij de verkiezingen werd mevrouw Walraven-v.d. Sande als bestuurslid gekozen in de plaats van de heer M. v.d. Marei en de heer J. de Jonge als lid van de financiële commissie in de plaats van de heer Frangois. Beide scheidende functionarissen werd een bestedingsbon overhandigd. De vereniging het Groene Kruis ie Rilland-Bath zal maandag in een al gemene ledenvergadering bijeenko men in het Dorpshuis Luctor et E- mergo. Na de verslagen van de fi nanciële commissie en de wijkzuster, staat verder op de agenda bestuurs verkiezing en demonstratie van mond np mond-beademing door dokter J, A. Kamps, terwijl eenieder in de ge legenheid wordt gesteld de lessen praktisch te beoefenen. Schore Ouderavond o.l. school Zeer groot was de belangstelling voor de ouderavond van de o. 1. school te Schore, die In het verenigingsge bouw werd gehouden. Voor de pauze werd het programma gevuld door de kinderen met toneelspel en zang. In de pauze kon het werk van de leerlingen worden bezichtigd en was er gelegenheid met het onderwijzend personeel te spreken over de vorde ringen van de leerlingen. De heren J. v. d. Borght en W. Karelse werden als leden van de oudercommissie herkozen. Verder hield deze avond het hoofd van de school, de heer I. J. Drever, een inleiding over de mam moetwet en de gevolgen hiervan voor het onderwijs. 's-Heerenhoek De gemeenteraad zal zich tijdens de vergadering van dinsdag met een aantal grote problemen bezighouden. Op de agenda staan de vaststelling van de begroting en een behandeling van de zeehaven-nota. Ook de herin deling van gemeenten en de proble matiek rond een eventuele opheffing van het veer Terneuzen-Hoedekens- kerke zullen aan de orde komen. Verder komen er voorstellen op ta fel over een verbetering van riolerin gen en het bouwrijp maken van gronden in het uitbreidingsplan „Oost". De vergadering begint om 8 uur. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het bestuur van de Bakkerijstichting heeft zich beraden over de broodoorlog in West-Brabant en Zeeland waar in acht supermark ten het brood tegen belangrijk lagere prijzen wordt aangeboden dan bij het gros van de bakkers. Van diverse kanten is in deze ver gadering van de Bakkerijstichting bezorgdheid over de ontwikkeling rondom de broodprijs geuit. Beslui ten over eventueel te nemen stap pen zijn niet genomen, omdat de Bakkerijstichting eerst de ontwikke ling nauwlettend wil volgen en wil bekijken van welke omvang de broodoorlog is. Tussen de Bakkerijstichting en het ministerie van Economische Zaken is geregeld overleg over de broodprijs eaande. (Van een onzer verslaggevrs) SLUISKIL De drie erkende vakbonden „St.-Willibrordus", de Algemene Bedrijfsgroepen Cen trale en de Christelijke Bedrijfs groepen Centrale in Nederland hebben aan hun kaderleden, werkzaam op de Nederlandse Stikstof Maatschappij te Sluiskil een brief gestuurd, waarin zij een uiteenzetting geven over de rede nen waarom aan 45 werknemers ontslag werd aangezegd. Zij spra ken tevens hun bijzondere waar dering uit over de garanties die de directie van de N.S.M. deze mensen geeft. In de brief wordt o.m. opgemerkt, dat conform de bepalingen in de col lectieve arbeidsovereenkomst de di rectie de organisaties uitnodigde voor een gesprek teneinde over de conse quenties van deze ontslagaanzegging' overleg te plegen. Door de directie werd meegedeeld, dat de gevolgen van de thans aanwe zige overcapaciteit der meststoffen- produktie in de westelijke landen ook aan de NSM niet zijn voorbij gegaan. Om de toenemende concurrentie het hoofd te kunnen bieden, heeft men in de afgelopen jaren besloten tot het vergroten en vernieuwen der installaties, terwijl de oude fabrie ken werden stilgelegd. Een en ander was van invloed op het aantal werknemers, dat voor het be dienen der nieuwe produktie-eenhe- den nodig is. Men kan nl. met minder mensen volstaan. In de stilgelegde af delingen werkten ongeveer 300 men sen, waarvoor ander werk moest wor den gezocht. Vandaar dat sedert twee jaar geen nieuw personeel meer werd aangenomen. Sedert 1 januari '67 verminderde het personeelsbestand met ongeveer 140 werknemers door een natuurlijke af vloeiing. Er vertrokken ruim 80 werk nemers op eigen verzoek, 23 perso nen bereikten de pensioengerechtigde leeftijd, een 20-tal werknemers werd bevorderd tot maandlonen terwijl voor enkelen het dienstverband ein digde in verband met langdurige ziekte. Maatregelen Dit natuurlijk verloop bleek echter toch nog onvoldoende en volgens de directie dienden op kortere termijn maatregelen te worden genomen om aan tal van onprettige situaties een einde te maken. De werknemers van de NSM hebben in de afgelopen periode ervaren, dat deze omstandigheden allerlei narig heden tot gevolg hadden, zoals over plaatsing en loonderving, maar bo vendien onrust en onzekerheid onder het personeel. Men verwachtte maatregelen, doch zolang deze niet genomen zijn, voelt men zich onprettig. Dit waren de redenen waarom de di rectie van de NSM besloot voor een 60-tal werknemers een ontslagver gunning aan te vragen. Rekening houdende met het feit, dat Zeeuwseh-Vlaanderen op dit ogen blik ongeveer 6 pet. werklozen telt, werd geconcludeerd dat het niet ge makkelijk zal zijn binnen een rede lijke termijn een geschikte nieuwe baan te vinden. Vandaar dat na ern stige overweging een ontslagyergun- ning wordt aangevraagd voor alle werknemers van 62,5 jaar en ouder. Hierbij heeft men zich laten leiden door de overweging, dat de gevolgen van de bedrijfsreorganisatie vooral de oudere werknemers het hardst zouden treffen. De aanpassing aan nieuwe functies is voor hen het moeilijkst, terwijl overplaatsing veel al verlaging van functiegroep of plaatsing in dagdienst tot gevolg heeft. Bij werkloosheid hebben deze werk nemers tot hun 65e jaar recht op uitkering en wel: een half jaar uitkering krachtens de wachtgeld- en werkloosheidsver zekering en daarna maximaal 2 jaar uitkering krachtens de wet werkloos heidsvoorziening. Ook al vinden deze werknemers geen nieuwe baan meer dan worden zij financieel niet be nadeeld, want de directie heeft te genover de vakbonden verklaard zich garant te zullen stellen voor het to tale inkomen. Men zal niet alleen de werkloos heidsuitkering aanvullen tot het peil van het huidige inkomen, doch men garandeert ook vakantietoeslagen, en gratificaties. De jubileumvierin gen zullen normaal plaatsvinden, terwijl met de aanvullende uitkerin gen rekening wordt gehouden met toekomstige loonsverhogingen. Op 65-jarige leeftijd zal men pensioen ontvangen alsof men tot dat tijdstip in dienst is geweest. Met tussentijdse verbeteringen van de pensioenvoor ziening wordt rekening gehouden. Mocht men door het G.A.B. toch nog bemiddeld worden in een nieuwe werkkring, dan blijven alle garanties geiden. De bondsbesturen besluiten hun brief met er op te wijzen dat, alhoewel beseft wordt dat de ontslagmaatre gelen altijd hard aankomen, zij toch menen te mogen stellen, dat de pijn wel op bijzondere wijze verzacht wordt door deze zeer gunstige rege ling. Zij spreken hiervoor openlijk hun waardering uit. De brief besluit met de opmerking, dat de directie van de Nederlandse Stifstof Maatschappij geen verdere ontslagmaatregelen in overweging heeft. Op de Balans -mag op de wegge deelten rond het plantsoen niet links worden geparkeerd. Ofschoon er rond het plantsoen wel een verplichte rijrichting geldt, kan aan beide zij den niet worden gesproken van een eenrichtingsweg. Dat laatste althans volgens de officier van justitie bij de rechtbank te Middelburg, mr- P. Roscam Abbing, die vrijdag tegen de Belg A- de R. een boete wegens ver keerd parkeren van vijftien gulden eiste. De officier was in beroep ge gaan van vrijspraak door de kan tonrechter te Middelburg. Uitspraak op 29 maart. Geboren: Jean Jennifer, dv H. Vitalis en E. Alexander: Marc, zv H. van dei- Laan en N. tde Gooijer-^ Brigitte, dv J. de Waal en J. Crinse: Simon, z.v. C. Meeuwenoord en Th. Schot: Cathariha, dv J. Oosterling en E. Klaassen: Pieter- nella, dv L. de Neef en P. Ossel; Vin cent. pv R. Feitz en M. Carpentier: René,"zv J. de Jonge en P. Lorier: Esther, dv B. Vomer en E. Pronk. Ondertrouwd: G. Blokhuis, 42 jr. en A. den Boef, 34 jr.; G. Fortijn, 20 jr. en J. Buczynski. 19 jr.: W. Hulswit, 27 jr. en N. Jobse, 24 jr.; C. Boogerd, 22 jr. en B. Bos, 21 jr.; F. Thiel, 21 jr. en M Schenkel, 17 jr. Gehuwd: S. de Vries, 24 jr. en A. Kuij- per, 21 jr.; J. Band, 24 jr. en H. Wijk- stra, 20 jr.; J. Goedegebuure, 20 jr. en P. Ots, 21 jr. Overleden: A. J. van de Pas, 87 jr. ev. J. de Witte; G. Schipper, 42 jr. ev A. Tingen; F. de Nooijer. 59 jr.; J. Rooden- burg, 85 jr; wv S. van Halem. Meliskerke Geref. gemeenten Bedankt voor Rotterdam-Zuidwijk, C. Weststrate te Meliskerke. Westkapelle CJV De ring Walcheren van Cte CJV heeft in het Hervormd Jeugdge- G. Jacobs te Hulst: (Van een onzer verslaggevers) HULST „Een verkenning van wat er is en van wat er in de toe komst te verwacht enis". Op deze wijze typeerde gisteravond tijdens een bijeenkomst van het N.K.V. in De Graanbeurs te Hulst de heer G. Ja cobs, districtsbestuurder van het N.K.V. de uiteenzetting van de eco nomische ontwikkeling in België, met name langs de Scheldeoever en de gevolgen hiervan voor Oost-Z.- Vlaanderen. Het onderwerp werd in geleid aan de hand van een aantal kaarten, toegelicht door deskundigen van het A.C.V. uit St.-Niklaas, een zusterorganisatie van het Nederlands Katholiek Vakverbond. Na een globaal overzicht over de te verwachten ontwikkeling in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen van het E.T.I. en het Provinciaal Opbouworgaan in een vorige districtsvergadering, acht te de heer Jacobs de tijd gekomen om een wat genuanceerder overzicht te krijgen als vakbeweging in de ont wikkeling, die'op het ogenblik gaan de is in het Land van Waas. Deze zal ongetwijfeld van invloed zijn op de toekomst van Oost-Zeeuwsch-Vlaan- deren-Oost. „Ik dacht", zo zei hij, „dat onze arbeiders de industrie in dit gebied vlak over de grens moeten accepte ren. Wil je een juist beeld geven van de toekomstige ontwikkelingen in Ó.- Zeeuwsch-Vlaanderen, dan moet ie daar België bij betrekken". Het Waasland, zo bleek uit de uit eenzetting van de Belgische A.C.V.- vertegenwoordigers, is jarenlang een onderontwikkeld gebied geweest op economisch gebied. Thans is er even wel een grote expansie door vesti ging van nieuwe ondernemingen (on geveer veertig sinds 1959) voor een totaal van 3500 werknemers. Toch nog onvoldoende, zo werd gezegd, om ed overdreven pendel tegen te gaan en de aftsoting van arbeids krachten in de landbouw en textiel op te vangen. Grote mogelijkheden worden geboden, zo bleek verder, door ontsluiting van het gewest en de uitbreiding van de haven van Ant werpen op de linuker Scheldeoever. (Van onze correspondent) BRESKENS In de Uitkomst te Breskens hebben zes West- Zeeuwsch-Vlaamse EHBO-afdelingen gestreden om het kringkampioen schap. Waterlandkerkje behaalde voor groep en leider het hoogste aantal punten en wel 336 resp. 87. Op 19 april zal Wterlandkerkje de kring West-Zeeuwseh-Vlaanderen dan ook op de provinciale wedstrijd van de EHBO te Groede vertegen woordigen. Verdere uitslag: 2 Zuid- zande resp. 215 en 73: Breskens 286 en 74; Sluis 244 en 65; Groede 243 en 55, Cadzand 223 en 57. bouw te Westkapelle een kaderver gadering gehouden. Bekend werd ge maakt, dat op 6 april een jeugdmid- dag zal worden gehouden. Er zal dan een film worden vertoond. Op 26 april zai een ringvergadering worden gehouden in Grijpskerke voor de le den die ouder zijn dan 16 jaar. (ADVERTENTIE) Voor de bezorging en incasso van onze krant te vragen wij een AARDIGE BIJVERDIENSTE Aanmelden telefonisch of schrif telijk bij Dagblad De Stem Steenstraat 14 te Hulst, telefoon 01140—2377. MIDDELBURG Tot zes maan den gevangenisstraf met aftrek van voorarrest is door de rechtbank te Middelburg veroordeeld de opper man W. de F. uit Terneuzen. Hem was ten laste gelegd, dat hü samen met zijn stadgenoot J. G. verschillende had gepleegd. diefstallen met inklimming en braak G. werd veroordeeld tot drie maan den zonder aftrek van voorarrest, door te brengen in een penitentiair trainingskamp. (ADVERTENTIE) I™-- Korte Nieuwstraat 21 Hulst Tel. 2478-3558 b.g.g. 2209 HUISARTSEN Axel: dokter W. Kok. Hulst: dokter Niesten. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: dokter Beek te Zuidzan- de, tel. 01170-2424. Terneuzen: dokter van Herk. Aardenburg en Oostburg: dokter N. Rijk te Aardenburg, tel. 01177-466. Kloosterzande: dokter Buwalda, tel. 01148-277. Middelburg: dokter Pel (2585 of 3543) ..Vlissingen: zondag dokter Mijnlieff (2525); zaterdag dokter Sluyter (2225). Goes: dokter v. d. Werf (7451) Borssele en Nieuwdorp: dokter Kiviet (01105-203). Hoedekenskerke en Kwadendamme: dokter Kole (01193-262). Driewegen en 's-Heerenhoek: dokter Geldof (01195-275), 's-Heer Arendskerke, Wolphaartsdijk, Heinkcnszand: dokter Vos (01198-231) Kruiningen, Hansweert, Krabbendijke en Rilland-Bath: dokter AUewijn (01130-566). Schoondijke, Breskens en Groede: dok ter v. d. Maas te Breskens, tel. 01172- 1466. IJzendfjke, Hoofdplaat en Biervliet: dokter C. Kalkman te Biervliet. DIERENARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen: dokter H, v. d. Vijver te IJzendijke, tel. 01176- 388 (b.g.g. 01152-232). Hulst en Nieu w-Namen: dokter Borm te Nieu w-Namen, tel. 01144-227. Axel, Zaamslag en Sas van Gent: dok ter C. Cysouw, tel. 01158-1588. Goes e.o.: zaterdag dokter Bonneschan- scher, tel. 01130-233 en zondag dokter Elzerman, tel. 01100-5259. WIJKVERPLEGING Hoek, Philippine en Sluiskil: zuster Vermeylen, tel. 01150-3829 (b.g.g; 008) Vogelwaarde, Hontenisse en Graauw: zuster Vereecken, tel. 01142-344, Clinge, St.-Jansteen en Nieuw-Namen: zuster Verver te Kloosterzande, tel. 01148-220. IJzendijke, Hoofdplaat en Biervliet: zuster de Causmaecker te IJzendijke, tel. 01176-367 (b.g.g. 01152-383 of 008) Breskens, Schoondyke, Oostburg en Cadzand: zuster Geernaert te Bres kens, tel. 01172-1963 (b.g.g. 008). APOTHEKERS Goes: Geirnaard (5255). Middelburg: v. d. Boogert (2789). Terneuzen: Hamann (2060). Vlissingen: Tan-Meyer (2025). TANDARTSEN Walcheren: Smit, Londensekade 29 Middelburg: (01180-2738); zaterdag 9-10 uur v.m.; zondag 11-12 uur v.m. (ADVERTENTIE) Heeft u er al eens aan gedacht dat uw oude meubelen nog waard zijn om opnieuw gestoffeerd te worden. Voor een bescheiden prijsje krijgt u dit voorjaar zo goed als nieuwe meu belen. wanneer u deze bij ons Iaat stofferen. Wij hebben een uitgebreide en prachtige kollcktie bekledingsstof- fen en bekwame stoffeerders. Vraagt u eens vrijblijvend prijs aan, het zal u beslist meevallen. Woninginrichting „Eigen Haard" Arsenaalstraat 5 Terneuzen Tel. 01150 - 2097 MIDDELBURG Schouwburg 19.30 uur „Hoera Amerika" door Studio. 17 j. Vleeshal 10-17 uur Dr. P. C. Boutenstentoonstelling City 20 uur The Double-man, 14 j. GOES Prins van Oranje 19.30 uur Goese Ope rettevereniging met „lm weissen Rössl" Grand 19.30 uur Dokter Zjivago IJZENDIJKE Café De Lozanne 20 uur Jongeren- sociëteit TERNEUZEN Galerie J 34 Expositie George De genhart Luxor 20 uur Een man en een vrouw, 14 SAS VAN GENT Rooien Oedt 19 uur Schieting BRESKENS Casino 14.30 uur Bejaardenmiddag HULST J. van Helsland 20 uur Duivenfilm W. v. Swaal 19 uur Prijskamp op top- biljart OOSTBURG Ledel 20 uur Je leeft maar twee keer, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 19 uur Bertrant in on (t) roe rend goed, 14 j.; 21 uur Dagvlinder, 18 j. AXEL 's Lands Welvaren 20 uur Dansen 't Gezellenhuis 19.30 uur Jongeren- soos, 14 j. KLOOSTERZANDE R. van Kruijssen 15.30 uur Schieting ZUIDDORPE Café Centraal 15 uur Schieting ZANDBERG P. Leeraert 15 uur Binnenschieting KAPELLEBRUG C. de Kind Schieting BIERVLIET G. Tukker 20 uur Les cruches SCHOONDIJKE Wijffels 22 uur Dansen AARDENBURG De Zwaan Kaarting ANTWERPEN Odeon 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uui Blootvoets in het park, a.l. Pathê 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur Will Penny, 18 j. Rubens 12, 15, 18 en 21 uur Oorlog en vrede (laatste deel),-a.l. Ambassades 12, 14.30, 16.50, 19.10 ën 21.30 In the heat of the night, 18 j. Savoy 12, 14.30, 16.50, 19.10 en 21.30 uur Moordsyndicaat, 18 j. Astrid 13.30, 15.45, 18.30 en 21.15 uur The family way, a.l. Quellin 13.30, 15.45, 18.30 en 21.15 uur Millie, a.l. Capitole 12, 14, 16, 18, 20 en 22 uur The return of Ringo, 18 j. KVO 20 uur De favoriete KNS 20 uur Man is man (Brecht) BRUGGE Memlinc Afdreiging door moord, 18 j. Zwart Huis Le grand meaulnes, 14 j. Forum Wat een vakantie, a.l. Capitool De naakte prooi, 18 j. Scala De goede, de harde en de vage bond, 18 j. Stadsschouwburg 20 uur Het systeem Fabrizzi (-Husson) GENT Capitole Tony Rome is gevaarlijk, 18 j. Majestic Wat een vakantie, a.l. Plaza De getemde feeks, 14 j. Select Casino Royal, 18 j. Savoy Lamiel, 18 j. KNS 20 uur De getemde feeks (Shakespeare) TURNHOUT Kursaal Midzomernachtsdroom. Forum Hondo en de Apachen, Palace Belle de jour, 18 J. vrouw, 14 j. HULST De Graanbeurs 19.30 uur Tieneravond Bioscoopgebouw 14.30 en 17,15 uur Lok. vogels van Istanboel, 14 j.; 20 uur G«. vangene van haar hartstocht, 18 j. G. Lijbaart 15 uur Schieting P. Leeraert-Nys 15 uur Schieting ST. JANSTEEN Verenigingsgebouw 19.30 uur Dansen OOSTBURG Ledel 14, 16.30 en 20 uur Je leeft maar twee keer, 14 j. KLOOSTERZANDE R. van Kruyssen 15.30 uur Sociëteit, i schieting WALSOORDEN Westerschelde 15.15-18.15 uur Zee- hengel wedstrijd KOEWACHT V. J. Thijs 15 uur Schieting GOES Grand 15 en 19.30. uur Dokter Zjivago VLISSINGEN Alhambra 15 en 19 uur Bertrant Ja| on(t)roerend goed, 14 J. 21 uur Dagvlinder LAMSWAARDE Th. van Driessche 15 uur Schieting AARDENBURG Verhulst Palingkaarting ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag KVO 14.30 uur De favoriete; 20 uur Der Vogelhandier KNS 15 en 20 uur Man is man Brecht) I NKT 15 en 20.30 uur Kent u de melk weg? (Wittlinge) BRUGGE Bioscopen: Als onder vandaag GENT Bioscopen: Als onder vandaag Kon. Opera 14.30 uur Hamlet; 20 uur| Pique-dame KNS 15 en 20 uur De getemde feeki| (Shakespeare) Area 15.15 uur Het lied van anderi mensen (Berkeman) TURNHOUT Bioscopen: Als onder vandaag MIDDELBURG Vleeshal 11-12 en 14-17 uur Dr. P. C. Boutenstentoonstelling City 20 uur De slachter van Baltimore, 18 j. TERNEUZEN Galerie J 34 Expositie teeorge Degenhart Luxor 20 uur Koningen van de zon, 14 J. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Gevangene va' haar hartstocht, 18 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Jë leeft maar twee keer, 14 J. VLISSINGEN Alhambra 20 uur Dagvlinder GOES Grand 19.30 uur Dokter Zjivago BIERVLIET Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverg, ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag KNS 20 uur Man is man (Brecht) BRUGGE Bioscopen: Als onder vandaag Korrekelder 20 uur De vernederden en de gekrenkten GENT Bioscopen: Als onder vandaag TURNHOUT Bioscopen: Als onder vandaag .W.VAmWA-.V.V.-.VAV.V 18 j. 14 j. MIDDELBURo Vleeshal 14-17 uur Dr. P. C. Boutenstentoonstelling City 14.30 en 2U uui The Double-man, 14 j. TERNEUZEN Galerie J 34 Expositie George Degenhart Luxor 14.30 uur Koningin van de zon, 14 j.; 17 en 20 uur Een man en een Morgen, zondag 17 iqaart: Hansweert 4.41 en 17.06 uur Terneuzen 4.00 en 16.23 uur Vlissingen 3.29 en 15.53 uur Wemeldinge 5.25 en 17.49 uur Maandag 18 maart: Hansweert 5.16 en 17.39 uur Terneuzen 4.34 en 16.58 uur Vlissingen 4.04 en 16.29 uur Wemeldinge 6.03 en 18.27 uur n Gent is donderdagavonc hebt gelezen, een congre den, dat ten doel had de van een vaste oeververbinc (of onder) de Westerschei wat leven in te blazen. Wie mocht hebben dat dit cc omdat het in Gent werd g wijst op een vitale Belgi langstelling voor een Westei tunnel, zit er naast. Goed, men erkent in ons t dat er een gemeenschappe nomisch belang in een Wes deverbinding ligt, maar de mische werkelijkheid daar- noodzaak van innige verbinc de Randstad met Gent eri, dacht, Calais), is nog niet aa Met andere woorden: in th de bewering dat de Westei een hinderlijke sioot in West vormt, een waarheid als e< Maar de praktijk zegt, dat binding voor de Westeuropes polen er pas zal komen als d belanghebbenden (Rotterdam Calais, Londen op het r dat Engeland zelf een tunm de Franse kust graaft), schreeuwen. Hoe hard schreeuwt nu een belanghebbende, zoals Belgi, het slecht georganiseerde congres een symptoom ma, dan zouden wij zeggen: het seert de Belgen (nog) geen laa is de vraag of België bereid staat zal zijn om de middelen brengen, die nodig zijn om c kei van een doorgaande weg - Randstad naar Calais verder 1 gen. Wie ziet hoe krampachti gië tracht zijn huidige leven de E-3, te financieren, krijgt rillingen als hij, zoals te Gen Vlaams belanghebbende losjes gewagen van een autostrada westelijke oever van het Gent-ïerneuzen Zou België werkelijk warm voor een wissel op de toekom het zijn eigen lijdenswegen no «ens betalen kan En dan nog dit. De internat proporties van een verbindin de Westerschelde vormen een ven feit, zoals het ook een feit de Zeeuwse belangen bij zo'n verbinding nooit de doorslag nen geven bij een beslissing Qeringsniveau. Zeeland speel de bouw van de Zeelandbruc hoofdrol. In de proporties, w tien de Westerscheldetunnel zien, is Zeeland (hoewel hevic interesseerd), slechts een toesl ^J/er- Erg is dat niet. Je kunt °°r een locomotief dan doorl oaard worden voortgetrokken. Wij zouden de bewindsman wel gillen zien, die de inderdaad nurtde visie, die men in Zeelan "^gelijkheden van een W^ sche detunnel heett, met klink, ont durft honoreren en die zc "tferscheidingsvermogen heeft het etwerkelijke probleem bi regionale aspect kan beoord "et kwalijke Van al het Zeed dat T ^°0r Sen tUnnel is nam' 7 I buitenwacht denkt: o, d tref, - Weer Wa1 dit laatste tienten'1 W® bli| da' bekende a nel n, V?°r een Westerschelde qeklnni? Sens vanuft Gent het "okbnken. Maar dat is dan alles SEvNanERKE Twee school dagavond ongeveer 9 jaar z(jn auto ts-lu een "Jdende vra «onden i„ gekomen' De kind Wachten 6en bushokje op de bi oprenden p" Z1J Peeling de st door I q vrachtauto, besti| zij niet n Wissenkerke, merl danige eide meisjes liepen een ziekenl, -1"??" op' dat zij r den Zovergebracht.G°eS m°0Sten

de Stem | 1968 | | pagina 2