-Rechter verbaasd over— serie doktersverklaringen RENNERS JAAR GESCHORST Eusebio grote man bij Benfica (3-0) Luxemburg speelt „thuis" het Feijenoord-stadion in Motorcross met sterke bezetting Zuidwesters tegen Swift III favoriet VELE KANSHEBBERS IN HOOGERHEIDE Zwemfestijn in Breda Drie zaken uitgesteld Voorronden wereldkampioenschap SPORTTOTO Aanvallen op Brundage in Russische pers Vandenstock is „keuzeheer'' af MORGEN IN ST.-ANTHONIS Spectaculair ERDC kansloos in Rotterdam Zaak Jo de Roo pas op 29 maart Winst op Vasas Boedapest Krin g wedstri j den N.A.C.-F.C. TWENTE Districtswedstrijden EHBO te St.-Jansteen Kattestaart gepasseerd Bouwmeester sr. terug in N.A.C.-team Korfbalcompetitie Zuid- Westhoekronde Programma Faro in selectie voor Nederlands zaterdagelftal 17 DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 16 MAART 1968 KLAUS BUGDAHL op doktersvoorschrift (Van onze sportredacteur) ANTWERPEN De voorzitter van de correctionele rechtbank („tiende kamer") te Antwerpen, heeft gisteren twee dingen erg duidelijk gemaakt. Ten eerste dat het nog steeds ernst is met de doping.aanpak. Hij veroor deelde de beroepswielrenners Corthout en Mathy tot een rijverbod van een jaar en 8000 frank boete en sloot Bodart en Pons uit voor vier maanden (geldboete: 4000 frank). Ten tweede liet hij ongecompliceerd weten dat het zwaaien met doktersrecepten en -verklaringen op hem geen indruk achter laat. „Ach, ach, wat zijn coureurs toch zielige mensen", mompelde hij spot tend. „Allemaal ziek. 't Is werkelijk erg dat". Voorzitter Veihaegen kreeg de verklaring aangeboden maar weiger de. „Die is in het Frans gesteld. Ik mag in dit geval alleen vertaling accepteren". De verdediger kreeg achtd agon voor dat werk toegewe zen. Op 22 maart komt de zaak op nieuw in behandeling, evenals die van Bugdahl, wiens doktersverkla ring ook omgezet moet worden, want de voorzitter nam ook de Duitse tekst niet aan. Voorzitter Verhaegen had er dui delijk genoeg van, toen na Miel Se- vereijns ook nog Klaus Bugdahl met een recept op de proppen kwam. Men had in zijn cabine tijdens de zesdaagse van Antwerpen 1967 ver schillende verboden stoffen ontdekt. Voorlopig ging het gisteren alleen om de aanwezige efedrine. Zijn verdedi ger (dezelfde van Severeijns): „De heer Bugdahl moet daar, sinds hij enkele jaren geleden een zware her senschudding opliep, regelmatig ge bruik van maken Hier is de verkla ring van zijn arts". Mr. Verhaegen vond het duidelijk welletjes. „De heer Bugdahl wist, hij diende het althans te weten, dat hij geen efedrine in zijn bezit mag hebben. Kan hij niet zonder, oké, maar dan moet hij maar voor het Sportpaleis blijven staan in plaats van naar bin nen te gaan. Bovendien vraag ik me af hoe dat nou precies zit met die doktersverklaringen. Ze zijn blijk baar makkelijk te krijgen. Alle ren ners, die de beschuldigingen verlicht willen zien, komen met zo'n papier". Eis 1 jaar Miel Severeijns had dat niet bij zich, maar wél zijn dokter. Die móést trouwens komen, want men twijfel de ernstig aan zijn goede bedoelingen toen hij Severeijns hielp. Dokter Lemage: „Ik behandelde Severeijns voor een longontsteking. Hij had bepaalde medicijnen nodig, maar dat was geen doping". De dok ter voegde er ratelend op doffe toon een medisch-technisch verslag aan toe dat de procureur des konings nauwelijks kon overtuigen. Hij eiste een jaar tegen de heer Lemage en een zelfde straf voor Severeijns. De verdediger van dokter Lemage: „De adviseur van de rechtbank, professor Heijndrickx, maakte een rapport over de inhoud van de pillen. Hij kende de achtergrond van het verhaal niet en die is toch immers van wezenlijk belang. Dokter Lemage gaf Seve reijns het middel Stimul, omdat hij na zijn ziekte vermoeid was, een nor maal verschijnsel. De dokter heeft op regelmatige en gewetensvolle wij ze medicamenten voorgeschreven. Professor Arkx uit Leuven bevestigt De wet stelt, Verwacht mag worden dat Seve reijns en Bugdahl vier maanden rij verbod krijgen, nu voorzitter Ver haegen liet merken doktersbewijzen niet zo heel ernstig te nemen. „Afge zien van het merkwaardige feit dat hier bijna iedereen met een derge lijke verklaring komt, zeggen die documenten me weinig. De wet stelt simpel dat bepaalde stoffen verbo den zijn. Dan mag de renner die niet In z'n bezit hebben". Een prognose van vier maanden ook, omdat mr. Verhaegen eenzelfde straf voor Bodart en Pons (beiden hadden coramine in hun bezit), be kendmaakte. „Omdat ze het bij zich hadden zijn ze lichter gestraft dan Corthout en Mathy, van wie bewezen is dat ze het namen". De procureur des konings, mr Hanset („Ik moest hier vandaag in vallen, van deze materie heb ik niet zoveel verstand verklaarde hij ons raadselachtig openhartig), teken de geen beroep aan tegen deze straf fen. De strijd tegen doping gaat door. „We moeten wel, want het is erg met het gebruik van stimulerende (Van onze sportredacteur) ANTWERPEN. De doping-zaak Jo de Roo is gisteren niet behandeld. Zijn verdediger, mr. Standaard was plotseling ziek geworden en de cou reur zelf reed de laatste etappe van Parijs-Nice. De voorzitter van de correctionele kamer gaf 14 dagen uit stel. Op 29 maart moet De Roo nu voorkomen omdat hij zich op 30 sep tember van het vorige jaar in het sportpaleis niet aan controle wilde onderwerpen. middelen. Zelfs onder amateurs en nieuwelingen wordt het schrikbarend veel genomen", aldus een woord voerder van de gerechtelijke auto riteiten na de zitting. „Jammer genoeg zitten in onze wet nog leemten. Er is bijvoor beeld een gebrekkige mogelijkheid tot contra-expertise, omdat je dan een grote hoeveelheid urine nodig hebt. En die is er in veel gevallen niet. Daarom gaan we wellicht bin nenkort over op de bloedproef. Dan krijg je ook een duidelijker beeld van de dosering. Voorts ligt de lijst van verboden middelen nog niet of ficieel vast. liet Is een officieuze op gave, zodat we genoodzaakt zijn tel kens, in ieder geval weer, een expert aan te stellen voor een onderzoek". En dan kampt men nog met het pro bleem van de doping-stof, die geen sporen achterlaat. „We weten dat deze bestaat, maar we kunnen er momenteel niets aan doen. Op dat punt zijn we machteloos. Helaas (Van onze sportcorrespondent) LISSABON Benfica heeft zich ge plaatst voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen. De Portugezen ver sloegen in Lissabon in de tweede wedstrijd voor de kwartfinales het Hongaarse Vasas Boedapest met 30. Alle doelpunten werden na de her vatting gescoord. De eerste ontmoe ting was in een 00 gelijk spel ge ëindigd. Jeugdschakers strijden om fraaie wisselbeker (Van onze schaakmedewerker) BREDA. Op zaterdag 16 maart zal in Breda de jaarlijkse jeugd- schaakkamp Noord-Brabant-Zeeland worden gehouden. Er wordt gespeeld aan vijftig borden. Een fraaie wis selbeker is de inzet van dit interes sante treffen tussen de schakende jeugd. Jeugdschakers niet ouder dan 20 jaar kunnen zich voor deelname aan deze wedstrijd opgeven. TENNIS. Tom Okker en de Ame rikaan Martin Riessen hebben de halve finale bereikt van het Alta- mira-tennistoernooi in de Venezo laanse hoofdstad Caracas. Okker en Riessen versloegen in de kwartfina les de Duits-Amerikaanse combina tie Ingo-Buding-Tom Edlefsen met 63 en 63. den HAAG. ANP). De eerstel wedstrijd in de voorronde groep 8 van het toernooi om het wereldkam pioenschap voetbal gaat tussen Luxemburg en Nederland en wordt op 4 september van dit jaar in Rot terdam gespeeld. Deze thuiswedstrijd van Luxemburg wordt op verzoek van de Luxemburgers en na het ver krijgen van de toestemming van <le andere partners - Bulgarije en Polen die samen met Nederland en Luxem burg in groep 8 zijn ingedeeld in Rotterdam gespeeld. De secretaris-penningmeester van de KNVB, de heer H. A. Burgwal, die verleden woensdag uit Zürich terugkeerde na besprekingen te heb ben gevoerd met vertegenwoordigers van de Poolse, Bulgaarse en Luxem burgse voetbalbonden, maakt het ProSramma bekend: 1968: 4 september: Luxemburg den haag (ANP). De cijfers sporttoto 36 van het afgelopen wekeinde waren: Aantal deelne mers 619.334. Bruto inleg f 857.628,60 ™]zenbedrag 283.018,-. Eerste prijs lpo.659,90, geen meldingen van tertien goede uitslagen. (Het be- J UHCliagCll. «ag gaat voor 2/3 naar de 2e en oor 1/3 naar de 3e prijs). Tweede hv u 188.687,67, 60 meldingen van bruto f38i4 uitkering per kol(>m Derde prijs'/ 94.339,33, 1200 mel- ugen van juist ingevulde kolom men. uitkering 78,60 per kolom. Nederland (in Rotterdam) 29 sep tember: LuxemburgBulgarij, 23 of 27 oktober: BulgarijeNederland. 1969 26 maart: NederlandLuxem burg. 20 april. PolenLuxemburg. 16 of 23 april: BulgarijeLuxemburg 7 mei NederlandPolen; 8 of 15 juni: BulgarijePolen; 7 september: Polen Nederland. 12 oktober: Luxemburg Polen; 22 oktober Nederland-Bulgarij 2 november: PolenBulgarije. (Van onze zwemmedewerker) BREDA De zwemverenigingen Meermin Steenbergen)Krabben (Bergen op Zoom), St.-Hieronymus (Roosendaal), Daphina (Hoeven), Surae en Baronie (Breda), Warande (Oosterhout), Vendo (Dongen) en TRBRES (Tilburg) zullen zondag middag aan de kringwedstrijden deelnemen. De wedstrijden worden gehouden in het Bredase sportfondsenbad en beginnen om 3 uur. Ruim tweehon derd deelnemers dingen tijdens dit grootse zwemfestijn naar de hoogste plaatsen. (ADVERTENTIE) K.N.V.B. EREDIVISIE AANVANG HALF DRIE N A.C. STADION BREDA ZONDAG A.S. Aan spanning zal het in deze wedstrijd niet ontbreken. l'OORWEDSTRIJD: N.A.C. 9 (kampioen) - BARONIE 13 MOSKOU (ANP) Nadat de bla den in Rusland wekenlang nauwe lijks iets over de ontwikkelingen rondom de Spelen van Mexico had den geschreven, is gisteren de aan val op het IOC en in het bijzonder op president Avery Brundage inge zet. De Komsomolskaja Prawda, het blad van de jongerenorganisaties van de Sovjet-Unie, schreef vrijdag: „Uw naam mijnheer Brundage, zal misschien in de geschiedenis bekend worden als die van de voorzitter, die een splitsing in de internationale Olympische beweging heeft veroor zaakt. Het wordt misschien de naam van een president, die de waarde heeft ontnomen aan de Olympische Spelen, die toch voor alles een we- reldbreed trefpunt mo=len zijn voor de sportieve jeugd". In andere kranten werd gesproken van een „schandalig besluit, dat on der leiding van een 80-jarige miljo nair uit Chicago werd genomen en waardoor mogelijk veertig landen wegens het toelaten van Zuid-Afrika niet naar Mexico zullen gaan". Het Jamaicaanse Olympische Comité heeft de organisatoren van de Olympische Spelen, die in okto ber in Mexico wore.en gehouden, schriftelijk medegedeeld dat Jamai ca de uitnodiging om aan de Spelen deel te nemen niet zal aanvaarden. Jamaica zal de Olympische Spe len in Mexico boycotten omdat Zuid-Afrika toegelaten is door het internationale Olympische Comité- De Portugese international Eusebio die donderdag vader werd, vierde de geboorte van zijn dochter met twee van de drie treffers, die de overwin ning van Benfica op Vasas bezegelde. Het briljante spel van Eusebio droeg zeer veel bij tot de fraaie winst van de Portugezen. Het was rechtsbinnen Eusebio, die in de 47e minuut de impasse door brak toen hij van ruim 20 meter af stand scoorde, nadat keeper Vargas even tevoren een hard schot van rechtsbuiten Simoes met de vuisten had gekeerd. De Hongaren vielen verwoed aan om de gelijkmaker te scoren, maar de Portugese verdedi ging bleek bijzonder hecht. De aan vallen onder leiding van Somogv Vari Radics en Varkas resulteerden echter slechts in enkele hoekschoppen. Ruim een kwartier later raakten de 60.000 toeschouwers buiten zich zelf van geestdrift toen hun idool de voorsprong uit een directe vrije trap vergrootte: 20. Van dat moment af was de strijd beslist. De Hongaren kwamen er niet meer aan te pas. Vijf minuten voor het eindsignaal bracht midvoor Torres de stand op 30. Hij kreeg de terugspringende bal, die Si- moes hard tegen de dwarslat had ge schoten, voor zijn voeten. Torres mis te niet. Voor Benfica plaatste Manchester United zich reeds voor de halve eind strijden. De andere plaatsen zullen worden betwist bij Eintracht Braun- schweig-Juventus en Sparta Praag- Real Madrid. (Van onze sportcorrespondent) BRUSSEL Constant Vanden- stock, zal niet langer optreden als „keuzeheer" van de Rode Duivels. De Brusselse bierbrouwer die alleen verantwoordelijk Is voor de samen stelling van het Belgische voetbal elftal heeft het bestuur van de Belgische Voetbalbond laten weten dat hij zijn functie van directeur sportif van de nationale ploeg neer legt. Zijn aftreden wordt in verband gebracht met de recente moeilijkhe den rond het Belgisch elftal en de bescheiden resultaten van de ploeg. Op 20 februari maakte het bestuur van Anderlecht, dat de laatste jaren regelmatig een groot aantal spelers aan de nationale formatie af staat, bekend dat het een verzoek aan de voetbalbond had gedaan geen spelers van die club te selecteren. Kritiek in het verenigingsblad van Standard Luik, „Standard Magazine", waarin een scherpe aanval op de Anderleeht- spelers werd gedaan, lag aan deze beslissing ten grondslag. JEFF SMITH .altijd gevaarlijk. (Van onze sportredactie) ST.-ANTONIS De internationale motorcross van zondag aanstaande is het vijfentwintigste motorsporteve nement dat de motorclub SMC St.- Anthonis sinds de oprichting op 7 mei 1947, houdt. In die tijd is de motor cross in St.-Anthonis uitgegroeid tot een van de grootste van ons land. Ter gelegenheid van dit vijfde lustrum hebben de organisators er bij de voorbereidingen nog eens ex tra hun schouders ondergezet. En het resultaat mag er zijn. Niet min der dan vijfendertig coureurs van naam in de 500 cc. soloklas en acht tien bij de zijspannen. De internationelen in de soloklas zullen in drie manches uitmaken wie er op de hoogste trede van het ereschavot komt te staan. In deze categorie bestaat een manche uit een race van 20 minuten plus twee ronden. De zijspannen rijden twee manches van 30 minuten plus twee ronden. De eerste start is om 2 uur. De races worden ook dit keer weer gehouden op het van ouds bekende circuit „De Hoef" (lengte 2.250 me ter). Voor de beveiliging van het publiek is 2000 meter houten hek werk aangebracht, terwijl de toe schouwers het binnenterrein via twee luchtbruggen kunnen bereiken. Het z'et er naar uit dat de 40.000 belangstellenden, die langs het cir cuit verwacht worden, spectaculaire races te zien. krijgen. Het zal voor de Nederlandse rijders Lammers, Sigmans en Karsmakers een bijzon der moeilijke opgave worden hun kunststukje van verleden iaar te herhalen. In het voorseizoen is al gebleken dat zij goed op dreef zijn. Maar ook de Engelse coureurs, en in het bijzonder Jeff Smith, zijn ge brand op een overwinning in St.- Anthonis. Van de huidige wereldkampioen, de Oostduitser Friedrichs en zijn landgenoot Hoppe hebben de orga nisatoren nog steeds geen officiële bevestiging' van hun komst gekregen Men neemt echter aan dat Fried richs niet verstek zal laten gaan. De Oostduitser rijdt immers op 28 juli mee in de Nederlandse Grand Prix, die op het circuit ,.De Hoef" wordt gehouden. De gelegenheid om het circuit voor de Grand Prix op 17 maart vast te komen verkennnen zal Friedrichs zeker niet voorbij la ten gaan. In de zijspanklas moeten de Bre danaars Ben Snijder en Ben van der Goorbergh zeker niet als kansloos gezien worden. Nog onlangs hebben zij in Veghel bewezen dat zij niet voor de Belgen behoeven onder te doen. En ook de overige buitenlan ders kunnen Snijder en Van der Goorbergh goed partij geven. Sa men met Cor van Heugten zijn zij de Nederlandse zijspanrijdersdie voor ereplaatsen moeten zorgen. St.-Jansteen De districtswedstrij den van de EHBO te St.-Jansteen kenden een grote belangstelling. De jury bestond uit de heren: Eysink, V. Herk, Adriaansens en Hermans, de kaderinstructeurs Don, Viergever en Valckx. Bij de junioren luidde de uitslag: 1. Hulst 173 pnt. comm. Witte 37 pnt., 2. Westdorpe 1 171 pnt. comm. 46 pt.; 3. Westdorpe 2 167 pnt. comm. 50 pnt. Bij de senioren: 1. Westdorpe 1 216 pnt. comm. De Wit 65 pnt., 2. Kloos- terzande 1 190 pnt. comm. 43 pnt., 3. St.-Jansteen 2 167 pnt. comm. 38 pnt. (Van onze sportredactie) BREDA Voor de belangrijke wedstrijd, die NAC morgen tegen FC Twente moet spelen, heeft de Bredase ploeg weer de beschikking over Frans Bouwmeester sr., die (evenals Visschers) genezen is van zijn liesblessure. Frans Bouwmeester jr. maakt verder rentree in het eerste elftal, waaruit Kattestaart is verdwe nen, omdat hij niet voor de brood nodige doelpunten zorgt. Samen met de eveneens gepasseer de Frits van Ierland speelt Katte staart vandaag in het B-elftal van NAC tegen MVV B. In het elftal van RBC zijn voor de wedstrijd tegen SVV geen wijzigingen aangebracht. Bij Baronie heeft Wim Leemans zijn plaats heroverd. Heyboer en Holle man staan in het B-team opgesteld, terwijl Olfers als middenveldspeler zijn succes moet proberen. De opstelling van de drie West-Bra bantse betaalde voetbalclubs zijn: NAC: Van der Merwe; Van Gorp, Vermeulen, Graaumans en Pelk- mans; Rijnders en Bouwmeester jr.; Bouwmeester sr., Visschers, Pirard en Nouwens. RBC: Van Hoek; Hendriks, Van Hal, Van Zantvliet en Hoevenaars; Schouw en Van de Ven; De Haan, Verhagen, Redel en Salawane. BARONIE: Van Hooydonk; Leemans, Van Zundert, H. van Ierssel en Van de Broek: Olfers en A. van Ierssel; Harting, C. van Ierssel, Deijkers en Brouwers. (Van onze biljartmedewerker) BREDA Het viertal van E.R.D.C., zo goed gestart tegen H.D.C. uit Hil versum, is er in Rotterdam niet in geslaagd een enkel puntje te verove ren op het Rotterdamse O.V., voor een finaleplaats in de Coupe d'Euro- pe Driebanden. De nederlaag van Jan Doggen tegen de Rotterdamse favo riet De Jong werd de verrassing van do avond. Voordat hij zich had ingespeeld op het voor hem vreemde materiaal, en door het zeer goede spel van De Jong in de eerste beurten, was de achterstand reeds zo groot, dat een nederlaag onvermijdelijk werd. Of dit het moreel van zijn club genoten had aangetast valt niet te bewijzen, maar zeker heeft het in vloed gehad, want zowel Verheyen, Kriesels als M. Doggen bleven ver beneden hun normale spelpeil, en verloren dan ook kansloos- De uitslagen waren: De Jong J. Doggen Schaap Verheyen V. d. Lee Krieseis V. Leuteren M. Doggen Op 23 maart speelt het viertal van Doggen in Breda tegen D.C.B.I. 50 54 0 925 4 45 54 0.833 5 50 88 0.568 4 30 88 0.340 3 50 94 0.532 4 39 94 0.414 3 50 95 0.526 S 39 95 0.410 2 (Van onze sportredactie) HOOGERHEIDE De Renners- en Supportersclub „De Zuidwest hoek" houdt morgen voor de eerste keer een wielerronde voor aspiranten nieuwelingen en amateurs. Twee maanden geleden namen de heren Jac. Mangelaars. B. Ars en P. van Achtmaal het initiatief tot de orga nisatie van deze ronde, die meteen een zeer sterke bezetting heeft. Op het parcours Raadhuisstraat - Wouw- baan - Duinstraat openen de aspi ranten om half een de wielerronde met een koers over 26 kilometer (13 ronden). Bij de aspiranten er ver schijnen er 41 aan de start is de winnaar van de Rond© van St.-Wille- brord, H. van Dongen, favoriet. Hij zal op zware tegenstand kunnen rekenen van de clubkampioen van de „Zuidwesthoek" J. Hellemonds uit Halsteren, Van Bragt en Akkermans Bij de nieuwelingen die 50 kilometer afleggen (25 ronden) en die om on geveer half twee beginnen is Cees Priem winnaar in St-Willebrol'd de grote kanshebber. Gemakkelijk zal Priem het echter niet krijgen, want Kas Fiktory, J. Hugens, J. Rijnvos, P. Maas, J. Huyps zullen de grote concurrenten zrjn in het veld van 65 renners. De amateurs hebben 90 kilometer voor de boeg (45 ronden). Om half vier ontbrandt de strijd bij de ama teurs. Van de 96 coureurs zullen J. van der Haar (winnaar in Rijsbergen), Leen Poortvliet (win naar in St.-Willebrord), Cees Rent meester, Leon Schrauwen, G. van Winden. G. Minneboo, W. Prinsen, Ch. Kipping, L, Bogers, T. van Has selt en de plaatselijke renners a. van Opdorp, Jac. van Hoek, C. Brooy- mans, L. Goossens en C. Konings voor het meeste vuurwerk zorgen. Deze wedstrijd telt mee voor het Bre da Bier-klassement. De organisatie kreeg gisteren een teleurstelling te verwerken, toen de grote favoriet René Pijnen zich ziek meldde-. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de eerste klasse van de Zeeuwse korfbaleompetitie moet Zuidwesters zaterdag gemakkelijk van Swift III kunnen winnen. Luctor zal met Sormvogels geen moeite hebben, terwijl Vedo en Blauw-Wit een gelijk- opgaande strijd zullen leveren. In 2A Atlas en Zuidwesters II. Vermoedelijk een kleine overwinning voor het team uit Ritthem. TOP moet naar Souburg en zal Animo III weinig kans geven. In 2B staat Elto voor een zware opgave. Volharding is favoriet, maar het moet de Kapellen-aren niet onder schatten. Olympia-Tjoba III is voor de thuisclub en bij Luctor II-Togo II is een gelijk spel de meest voor de hand liggende uitslag. Bij de junioren moet Swilt I over Animo kunnen zegevieren. le klasse: Zuidwesters 1Swift 3 1; Vedo 1Blauw Wit 1 3; Luctor 1 Stormvogels 1 1; 2e klasse A: Animo 3TOP 1 2; Atlas 1Zuidwesters 2 1; 2e klasse B: Elto 1Volharding 1 3; Olympia 1Tjoba 3 1; Luctor 2—Togo 2 3; 3e klasse: BKC 2Stormvogels 2 1; Atlas 2Vedo 2 1; Atlas 3Tjoba 4 1; KVL 1—Animo 4 1. Junioren: Swift 1-Animo 1; adspi- ranten A: Volharding AOndo A 1; Zuidwesters ASwift A 2; Stormvogels ATogo A 1: adspiranten B: BKC— Swift Kwiek 1; AtlasAnimo B 2; ad spiranten C: KVLAnimo C 1; Vedo Swift Lenig 1: adspiranten D: Olym pia AElto 1; adspiranten E: Togo B Olympia B 3; Luctor CLuctor B 2; Pupillen A: OndoSwift A 2; Pupillen B: Animo A—KVL 1; Pupillen C; Bl. Wit AEito 3. (Van onze sportcorrespondent) BREDA. Voor de centrale trai ning van het Nederlands zaterdag amateur elftal, die dinsdag 19 maart in het KNVB sportcentrum te Zeist begint zijn twee zuidelijke spelers J. den Rooijen en P. Faro (SSC '55) uit Sprang Capells gekozen. Tot de groep die uit achttien spelers be staat behoren verder: L. Beukers (Spakenburg). W. Vlaanderen Zuid vogels I, A. Kok IJsselmeervogels P. Schipper (Huizen), G. Schinkel (Go Ahead Kampen), B. Effrink (Zuidvogels), A. v. d. Giessen (Zwart Wit), J. Gouman (Heerjansdam), H. Kiel (Go Ahead K.), S. Cornelissen. (Ostrabeke), J. v. d. Beek (SDVB), L. Pluimgraaf (Quick Boys), N. Die pe veen (DOVO), G. Slagboom (De Zwerver), W. Gritter (AVC), E. Ka- pinga (SJS). De eerste training vindt plaats op 26 maart en ver volgens op 2- 9. 16 en 23 april, waarbij eventueel ook een oefen wedstrijd zal worden gespeeld. Van deze groep zijn Gouman (Heerjans dam) en Faro (SSC '55) voor het eerst uitgenodigd, de anderen be hoorden reeds eerder tot de kern groep of maakten hun debuut als speler in het Nederland zaterdag- elftal.

de Stem | 1968 | | pagina 11