A.N.W.B. heeft nu vaste vestiging in Z.-Vlaanderen IN TIEN GOES MIDDELBURG VLISSINGEN Vlissingse raad op excursie KANTOOR IN CENTRUM TERNEUZEN Schieting te Wolphaartsdijk AXEL HULST TERNEUZEN - Meei nieuws uit stad en streek °P Pag- 5 FILMS LUCKY LUKE EN DE NEVEN DALTON WALCHEREN BOSCH OPTIEK Libelle-modeshow Burgerlijke Stand Groene Kruis vergadert Dagblad De Stem Uitvoering Excelsior Gewond bij botsing Ouderavond in Van Randwijckschool Vreugde Gsmesnta Hulst Kaderbij eenkomsi N.K.Y. Feestdag K.S.H. Brand te Heille Kunstmaand uitgesteld EXAMENS HOOGWATER wat en waar? MORGEN Knipoog de toekomè maar ook gemist kansen - -- Het Croene B en de Bem 3 DASBLAD DB STEM VAN VRIJDA© 15 MAART 1968 De Libelle-modeshow komt dinsdag 26 maart in de Prins van Oranje. Er worden 3 shows gegeven. Eén om 's middags half 3 en 2 's avonds om 7 uur en kwart over 9. Geboren: Dina. dv M. Geleijnse'en C. Niewenhuijse; Johanna dv P. Clarijs en E. van der Poel; Leendert. zv M. Fokke en D. Welleman; Ype, zv H. Hangel broek en M. Jansen; Yvonne, dv W. Kramer en J. van der Veen; Peggy dv J. Kaho en J. van Dalen: Sandra dv M. Muller en F. Bruël; Geertruida, dv M. de Regt en A. Eggebeen: Santina, dv H. Nieuwelink en C. de Feijeter: Peter, z.v. F. Ossewaarde en K. Janse, Jacco, zv F. Ossewaarde en K. Janse; Johanna; dv K. J. Lambrechts en P. Pauwels. Ondertrouwd: I. de Feijter 22 jr. en J. Corstanje, 20 jr. Overleden: D. Fierloos, 86 jr, wv J. Meijaard: A. de Koning; wv J. Weeze- poel; A. Staal, 77 jr, wv G. van Boven; T. Adriaanse, 86 jr. wv M. van Zweeden; J. Verhage, 83 jr, wv A. van Werven; L. de Waal, 78 jr, ev G. Hage; L. de Blaeij, 90 jr. Kapelle Ouderavond Onder leiding van de heer D. Mallekote werd de ouder avond gehouden van de o.l. school in Kapelle. De kinderen brachten een gevarieerd programma van to neel, zang en muziek. De heer L. Burger hield een pro- pagandatoespraak over Volksonder wijs. Besloten werd tot het stichten van een zgn. schoolfonds voor bijzon dere uitgaven ten behoeve van de school. Het leerlingental bedraagt thans 119. Er zijn 4 vaste leerkrach ten. Mevr- T. Buys-van Dongen en de heer W. D. Schrier werden her kozen als leden van de oudercom- Dammen Om het persoonlijk kampioenschap van de damclub Ka pelle werden deze week weer enkele wedstrijden gespeeld. De uitslagen: Chr Korstanje-J. A. v. d. Moere 11 H. v. d. Vrie - A. Zegers 20. Chr. Korstanje-J. Zegers 20; A. v. d- Schraaf-J. de Neef 20; K..de Koefj- er-J. C. van Liere 20. Kruiningen De vereniging „Het Groene Kruis" afd. Hansweert - Kruiningen - Scho- re houdt vrijdagavond een algemene ledenvergadering in het wijkgebouw te Kruiningen. Er zullen 2 nieuwe boden worden benoemd. Het zijn de heren J- A. Beuzenberg te Kruiningen en me vrouw B. Kaijser-Feijtel uit Hans- weert. Zij komen in de plaats van de heren Kakebeeke en De Toonder. Beide heren hebben hun werkzaam heden in verband met hun leeftijd neergelegd. Verder staat er een bestuursver? kiezing op het programma. De leden Damman, Griep en Lako zijn aan de beurt af te treden. Allen zijn herkies, baar. In verband met het vertrek van bestuurslid Verraes uit Hans- weert zal er tevens een nieuw lid ge kozen moeten worden. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstraat ,14, Hulst, tel. 01140 - 2377. Klokstraat 1, Goes, tel, 01100 - 6252.' EXPLOITATIE ADV.: L. K. M. de Jong (Inspecteur), Breitnerstraat 11, Terneuzen, tel. 01150 4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, Terneu2en, tel. 01150 - 2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr. 37, Hulst, tel. 01140 - 3168. M. Bogers, Nieuwstraat 41, Oostburg, tel. 01170 - 2893. C. Menu, 1 Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 - 6252. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 - 6252. J. Hüsken, Breitnerstraat 81 Terneuzen, tel. 01150 - 3296. J. Robesin, Kijkuit 18 - 20, Axel, tel. 01140 -2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg, fel. 01180 - 7764. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100 - 5689. De wandelvereniging Excelsior geeft vrijdag 22 maart haar jaarlijk se uitvoering in Ons Dorpshuis met een muzikale show onder de titel Open Vizier. Behalve door de or ganiserende vereniging wordt hier aan ook meegewerkt door het Sou- burgs mannenkoor en door het tam boer- en trompetterkorps Excelsior uit Goes. In totaal zijn er circa 80 medewerkenden. Buurtavond De buurtvereniging De Kroon hield de jaarlijkse feest avond. De bovenzaal van De Koren beurs was tot de laatste plaats be zet toen voorzitter de heer E. A. Suy het welkomstwoord sprak. De to neelgroep 't Zant uit Middelburg bracht daarna de klucht „Vrijen met Amerika" voor het voetlicht. Het optreden van de Middelburgers werd met een daverend applaus beloond. Een uitermate gezellig bal besloot deze feestavond- Op de Nieuwe Vlissingseweg heeft een aanrijding plaatsgevonden tussen twee personenauto's, bestuurd door respectievelijk J.M. en L.A. De auto van L.A. werd hierbij zwaar bescha digd. Zijn 19-jarige inzittende zoon moest met verwondingen naar het Gasthuis te Middelburg worden over gebracht. Vrachtwagen verloor lading Gis termorgen is te Middelburg de la ding hout van een vrachtwagen op het wegdek terecht gekomen. Door dat de wagen, bestuurd door W. te R. uit Terneuzen. te zwaar geladen was, is de lading bij het opdraaien van de stationsbrug vanaf de Kanaalweg gaan schuiven. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Op vrijdag 22 maart houdt het Vlissingse gemeentebestuur een excursie voor de raadsleden, waarbij een aantal belangwekkende objecten in de gemeente zullen wor den bezichtigd. Het gezelschap vertrekt 's morgens om tien uur per autobus van het stadhuis. Het eerst wordt bezichtigd de uitbreiding van het bejaardencen trum Ter Reede. Vervolgens vermeldt het programma bezichtiging van een in aanbouw zijn de torenflat in Paauwenburg, een rij dende kleuterschool en nieuw mate riaal van de reinigingsdienst op het industrieterrein. Na een koffiemaaltijd in de kantine van de sporthal wordt 's middags het nieuwe complex van de chemische industrie van „Hoechst" in Vlissin- gen-Oost bezichtigd. De reis daar heen *aat via het bestemmingsplan Nagelenburg. Nieuw- en St.-Joosland In een lokaal van de O.L. Van Randwijckschool werd de jaarlijkse ouderavond gehouden. Na het ope ningswoord van de voorzitter van de oudercommissie de heer Joosse volg de een korte huishoudelijke vergade ring, waarin de heren V- d. Herik en V.d. Woude herkozen werden als lid van de oudercommissie. Het volgen de onderwerp van gesprek was de aanschaf van een bandrecorder. Met extra steun van de ouders en even tueel een gedeeltelijke bijdrage uit de kas van de oudercommissie zal gepoogd worden tot de aanschaf van een bandrecorder Over te gaan. Ook de schooltijden van het vol gend cursusjaar werden nader be schouwd. De Van Randwijckschool zal evenals de openbare lagere scho len in Middelburg hetzelfde vakan- tieroöster krijgen en dus ook een vrije woensdagmiddag gedurende het gehele jaar. De aanvangstijden zul len nog nader bekeken worden, ten einde een zo gunstig mogelijke rege ling te treffen voor de kinderen, die buiten het dorp wonen. Na een kort gesprek over de schoolreizen van dit jaar kwam de rondvraag aan de orde. Hierin werd door de ouders verzocht contact op. te nemen met de gemeente Middelburg over de klimrekken, die onlangs op het speel plein zijn geplaatst. Men vond het gevaarlijk dat onder de rekken te gels liggen in plaats van zand. Na deze huishoudelijke vergadering gaf de voorzitter van de oudercommissie de leiding over aan het onderwij zend personeel en de kinderen. Er volgde voor en na de pauze een vlot programma van liedjes, gedichtjes en korte toneelstukjes, waarbij alle kinderen van de school meededen. In zijn dankwoord sprak de voorzit ter de hoop uit dat het geld voor de bandrecorder spoedig aanwezig zal zijn. Met een hartelijk applaus wer den kinderen en personeel beloond voor het vele werk dat voor deze avond verricht was. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De ANWB open de gisteren nummer 27 in de reeks van landelijke kantoren. De ope ningsplechtigheid werd verr'icht door burgemeester J. C. Aschoff van Terneuzen in hotel Des Pays Bas, waarna het grote aantal au toriteiten dat bij de opening aan wezig was, een kijkje ging nemen in het charmant-zakelijke nieuwe kantoor in de Terneuzense Noord straat. Daarmee heeft de ANWB vaste voet gekregen in Zeeuwsch- Vlaanderen, waar men tot nu toe gebruik moest maken van een mo biel kantoor. Voor een deel is het Terneuzense kantoor een vervanging van het grenskantoor in Sluis. De opheffing daarvan past geheel in het huidige ANWB-beleid, aldus mr. J. K. Schel- lenbach, lid van het dagelijks be stuur. „Zowel in nationaal als inter nationaal verband heeft de ANWB steeds aangedrongen op vereenvou diging van de douaneformaliteiten. Benelux en EEG hebben deze ont wikkeling versneld, met als conse quentie: een afnemende betekenis van de grenskantoren en hun uitein delijke opheffing". Het Terneuzense ANWB-kantoor is nummer twee in de provincie Zee land, afgezien van het wegenwacht station Zeelandbrug. „Hemelsbreed is onze zetel in Middelburg niet ver van hier verwijderd", aldus de heer Schellenbach, „Maar in de praktijk is het anders: vele kwartieren wach ten, varen en rijden, afgezien nog van de extra kosten die aan een rit naar de overzijde zijn verbonden"- Mede in dat verband wees hij op de dringende noodzaak van een vaste oeververbinding. Burgemeester Aschoff sprak zijn blijdschap uit over de keuze van de ANWB voor dit afgelegen stukje Ne derland. „Heel Zeeuwsch-Vlaanderen stelt er prijs op, dat de ANWB naar ons toegekomen is. Overigens een stuk service waar de bevolking recht op heeft. De opbouw van onze ge meenschap is volop aan de gang, maar kan niet alleen door de over heid worden gedaan", aldus de heer Aschoff, die er op wees, dat de plaats van de ANWB steeds belangrijker wordt, zowel door de stijgende wel vaart als doorde veranderde kijk op een moderne samenleving. (ADVERTENTIE) Veiliger op de weg en op uw werk met 'n goede bril. 'n Genot voor U zelf en voor anderen. HULST TERNEUZEN (Van onze correspondent) WOLPHAARTSDIJK De hand boogvereniging „Doel naar Hoger" heeft haar schieting gehouden op de liggende wip bij de heer Verbeke. Dertien verenigingen met 43 schut ters schreven in. De uitslag is: hoofd vogel: J. Bongers van Zeelandia te Ovezande; le zijvogel: L. Baert van Willem-Teil te Kapelle; 2e zij vogel: J. Rijk van Jac. v. Beieren te Goes: le bovenkal: A. v. Loo van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk: 2e bovenkal: C. Korstanje van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk le on- derkal: P. Steketee van Diana te Yerseke; 2e onderkal: J. v. Iwaar- den van Willem-Teil te Kapelle; le klep: C. Lous van Edele-Handboog te Oudelande; 2e klep: P. Verheyke van Zorgvliet te Ellewoutsdijk; 3e klep: G. M. Geense van Edele-Hand boog te Oudelande- Meeste kleine vo gels: J. v. Iwaarden van Willem- Teil te Kapelle, 6 stuks. Vliegende vogelprijs: B. Vermeulen van Zeelan dia t* Ovezande. Demonstratie Dinsdag wordt ln het „Gezellenhuis" aan de Walstraat een openbar» voorlichtingsavond over elektrische fornuizen gegeven door de P.Z.E.M. Tijdens en na de demon stratie bestaat er gelegenheid tot het stellen van vragen. De demonstratie, die om 19.30 uur begint, zal worden besloten met een film. Bejaarden In het dienstencen trum voor bejaarden ,,'t Trefpunt" aan de Singelweg wordt vanavond een ontspanningsbijeenkomst voor bejaarden georganiseerd. Op het pro gramma staat o.a. een vertoning van dia's door de heer R. Kruisifikx over Curagao. De avond begint om 19.30 uur. Ontspanningsavond Vanavond organiseert de r.k. Jeugdhaven in het Gezellenhuis een dans- en ontspan ningsavond voor echtparen. Na een korte vergadering, die om 20.00 uur begint, zal het feest beginnen. Een carnavalsorkest zal voor de stem ming zorgen. Burgemeester en wethouders van Hulst brengen ter openbare ken nis, dat de gemeentelijke vuil stortplaats aan de Waterstraat elke werkdag van 13:30 uur tot 16.30 uur is opengesteld voor het storten van vuil. Tot het storten van vuil op de vuilstortplaats is men slechts gerechtigd, indien men hiervoor toestemming heeft verkregen van burgemeester en wethouders. Men dient zich daarbij te houden aan de aanwijzingen, die door het toezichthoudend personeel worden gegeven. Hulst, 5 maart 1968. Burgemeester en wethouders van Hulst, de burgemeester, P. Molthoff de secretaris, J. F. van Denderen (Van onze correspondent) Het N.K.V. houdt vanavond om 8 uur een kaderbijeenkomst in ho tel De Graanbeurs te Hulst voor de kaderleden van de afdelingen Hulst en Groenendijk. Tijdens deze avond zal uitsluitend gesproken worden over „De econo mische ontwikkeling in België, speci aal langs de linker Scheldeoever en haar gevolgen voor Oost Zeeuwsch- Vlaanderen". Het onderwerp wordt ingeleid en aan de hand van kaarten toegelicht door deskundigen van het A.C.V. uit St. Niklaas. (Van onze correspondent) De Koninklijke Stedelijke Harmo nie houdt morgen de jaarlijkse feest dag. Er wordt 's middags om 15.00 gestart aan het Klein Patronaat met een rondgang door de gemeente. Hierbij zullen enkele café's bezocht worden. In de café's worden dan een aantal wedstrijden georganiseerd voor de leden, waarbij diverse mooie prijzen te verdienen zijn. Omstreeks 19.00 uur wordt aan de leden met hun introducé's een diner aangebo den. Na afloop van het diner begint een gezellige avond. C.C.-Hulst Door de C.C.-Hulst wordt morgen een algemene leden vergadering gehouden in lokaal J. v. Helsland. Na afloop van d» vergade ring zal de duivenfilm „Witte Mo len" vertoond worden. St. Willibrordusgroep De door de welpen, verkenners en rowans van de St. Willibrordusgroep gehou den revue en ouderavond is een 'groot succes gewordep. Tijdens de middagrevue, opgevoerd voor de kinderen van Hulst, werd medewer king verleend door de Hulsterse Pipo de Clown, die op humoristische wijze de zaak aan elkaar rijmde. K.P.J.-Kringbal Morgenavond om 8 uur wordt door de Katholieke Plattelands Jongeren in de „Koning van Engeland" een „Kringbal" ge houden. De dansmuziek zal worden verzorgd door de bekende beatgroep „The Blue Devils". Casino-club Door de Casino club wordt op zondagavond 17 maart a.s. om half 8 in de Graanbeurs te Hulst, een grote beatavond georgani seerd. Op deze avond treden ver schillende beatsterren die op het ogenblik zeer populair zijn voor het voetlicht, o.a. Rudy Bennet, de beat groepen The Motions en Take Five. Biljarten In het clublokaal van café P. Leeraert-Nijs werd de re turnwedstrijd gespeeld niet stadsri- vaal H.B-C. De Kroon versloeg H.B.- C. met 1531 tegen 1310 caramboles De uitslagen zijn: P. Freyzer J. Blommaert Uil - 770; H. de Clerq A. Lampo 81 - 67; J. v. Kerkhoven C. Reijns 83 - 113: E. Nachtegaal J. Josiassen 87 - 114; R. v. Eek L. de Wilde 48 - 29; R. Rombout L. Vlassenrood 35 - 36; J- de Bot A. de Burger 33 - 87; A. Sehauwaert J. Baks 39 - 53; H, Audenaard J. Verstraeten 14-11. De „Stenen Beer" verdwijnt De ze week is men begonnen met het sloopwerk van de „Stenen Beer" bij het westelijke havenhoofd. Het was de plaats waar op dagen met goed weer gepensioneerde en men sen uit de „ploegendienst" in hun vrije uren vertoefden en een praat, je maakten. Cabaret Pepijn komt toch Het cabaret Pepijn, dat met zijn nieuwe programma „Dag en nacht" zou op- treder op 7 maart maar dat wegens een ongeval van een der medespe lenden verstek moest laten gaan zal nu optreden op 28 april a.s. in het Concertgebouw. Korpsbrigadier neemt afscheid Wegens het bereiken van de pensi oengerechtigde leeftijd zal brigadier A. de Feyter van het Gemeentelijke Politiekorps afscheid nemen. Dat zal gebeuren in de raadszaal op 25 maart a.s. om 2 uur. Aardenburg Verloting Morgen vindt de trek king plaats van de loterij ten bate van de supportersclub „Aardenburg Wil Vooruit" in café „Belga" bij H. Rijk. Aan deze trekking is tevens een prijskaarting verbonden, die ook wordt gehouden ten bate van de sup portersclub. Aanvang 8 uur. Ieder een kan meedoen. Bollersnieuws De Bollersclub A.B.C. hield haar derde clubbolling. Er waren 32 deelnemers. De uitslag luidde: 1. P. Cauwels Em. van Rie: 2. H. Wijffels Eug. van Rie; 3. Pr. Haegeman Rob van Rie 4. P. Lmapo A. Roels. Door de ze uitslag heeft Em. van Rie de lei ding van C. v.d. Bossche overgeno men. Hij staat nu met 9 punten bo- venaan. Biljartprijskamp De Aarden- burgse biljartclub „Met Moeders Wil" hield in café „Centraal" bij M. Lekens een prijskamp, waaraan 22 leden deelnamen. De uitslag luidt: 1 J. Evers - J. Verkeste; 2 W. v. Wijnsberghe - F. Boogaard: 3 A. v. Loon L. de Hon: 4 H. Leliaert- F. Lippens. Heikant Aardgas Bij de inwoners van Heikant zal via een enquêteformulier een onderzoek worden ingesteld naar de belangstelling die er bestaat voor aansluiting op aardgas. IJzendijke Jongen-sociëteit Onder het mot to „Dorus draai er us" organiseert de Jongeren-sociëteit „Vinegarneek" morgen in restaurant „de Lozanne" een disco-bal met als disc-joekey de bekende „Dorus". Kloosterzande Zeehengelseizoen start In de jaarvergadering van de zeehengel- club vonden verschillende bestuurs mutaties plaats. De bestuursleden, J. v.d. Steichel, F. de Waal en G. Reijns stelden zich niet meer herkies baar. In hun plaats werden als be stuursleden gekozen: C. Lernaut, G. de Smet en A. Mannaert. Zondag zal de eerste clubwedstrijd worden ge ADVERTENT IE houden in de Westerschelde. Deze zal tellen voor het clubkampioenschap. De wedstrijd wordt gehouden nabij de Wilhelmuspolder en begint om 15.15 uur. Inschrijving in het café Zeezicht te Walsoorden. Koewacht Toneelvereniging Reeds enkele jaren is de toneelvereniging „Tot nut. en genoegen" in ruste. Nu hebben leden van het voormalige bestuur het initiatief genomen om de vereni ging voor nieuw leven in te blazen. Hiervoor zal op 26 maart een oprich tingsvergadering wonden gehouden in het café van Koos Jansen. Begin vlasrootseizoen Het warm- waterroot seizoen is deze week weer begonnen. Op het berijf van P A. de Waele zijn reeds de eerste r'oot- bakken uitgevoerd en in kapellen gezet om te drogen. Ook op de Vlas- roterij „St-Andries" is men reeds bezig met het vullen van de eerste rootbakken. Sluis Donderdagmiddag omstreeks een uur werd de plaatselijke vrijwillige brandweer gealarmeerd voor een brand in de woning van de heer R. in de wijk Heille.' De bewoners zelf waren op dat ogenblik niet aanwezig, maar een der omwonenden bemerkte de geweldige rookontwikkeling. De brandweer van Sluis slaagde er in door middel van een hogedrukappa- ratuur de brand snel te blussen zo dat de schade beperkt bleef tot de woonkamer. Oorzaak van de brand bleek een plastic kastje te zijn, dat onder stroom stond. De schade wordt door verzekering gedekt. „Tegen moeders wil" De biljart, club „Tegen Moeders Wil" speelde in Oostende een wedstrijd tegen de club van die naam. De ontmoeting eindigde in een 9-9 gelijkspel. Door dat de ontmoeting in eigen lokaal enige weken geleden met 8-7 gewon nen werd eindigde de totale uitslag in een 17-16 overwinning voor „Te gen Moeders Wil". St.-Jansteen Receptie biljartclub Ter gele genheid van het 10-jarig bestaan van de topbiljartclub „Zondagsvermaak" zal vrijdagavond in café Sport een receptie worden gehouden van 7.30 tot 9 uur. Na de receptie zullen de prijzen uitgereikt worden aan de win naars van het jubileumtoernooi. Vogelwaarde De kunstmaandactiviteiten in de gemeente, die dezer dagen zijn ge start, zijn in verband met het over lijden van pastoor A. Vermeulen var, Boschkapelle een week' uitgesteld. Volgende week vrijdag, zaterdag en zondag wordt een programma afge werkt in het parochiehuis te Osse- nisse. Interieurverzorghig Fa. Van Dronkelaar, Zuidzande, tel. 01170-2161 Terneuzen, Zuidlandstraat 14, tel. 01150-3529 IEDERE VRIJDAG KIJKAVOND TOT 21 UUR EUROPA MEUBEL DELFT Technische Hogeschool, kandidaats ingenieur, de heer W. Wisse, Vlissingen. NIJMEGEN Katholieke Universi. teit, M.O.B. wiskunde, de heer J. H. M. Hendrikse, Yzendijke. Morgen, zaterdag 16 maart: Hans. weert 4.07 uur en 16.30 uur; Terneuzen 3.26 uur en 15.47 uur; Vlissingen 2.56 uur en 15.16 uur; Wemeldinge 4.48 uur en 17.10 uur. MIDDELDUKG Vleeshal 11-12, 14-17 en 19-21 uur Dr. P. C. Boutenstentoonstelling TERNEUZEN Galerie J 34, Grenulaan 34: Opening expositie George Degenhart KLOOSTERZANDE Hotel De Linde Discobal BRESKENS Casino 19.30 uur Schooluitvoering VLISSINGEN Alhambra 20 uur Bertrant in on (t) roerend goed, 14 J. GOES Grand 19.30 uur Dokter Zjivago MIDDELBURG Vleeshal 10-17 uur Dr. P. C. Boutenstentoonstelling City 20 uur The Double-man, 14 j. GOES Prins van Oranje 19.30 uur Goese Opr. rettevereniging met „Imm weissei Rössl" Grand 19.30 uur Dokter Zjivago IJZENDIJKE Café De Lozanne 20 uur Jongeren, sociëteit TERNEUZEN Galerie J 34 Expositie George De genhart Luxor 20 uur Een man en een vrouw, 14 J. SAS VAN GENT Rooien Oedt 19 uur Schieting BRESKENS Casino 14.30 uur Bejaardenmiddag HULST W. v. Swaal 19 uur Prijskamp op top. biljart OOSTBURG Ledel 20 uur Je leeft maar twee keer, 14 J. VLISSINGEN Alliambra 19 uur Bertrant in on(t)roe. rend goed, 14 j.; 21 uur Dagvlinder, 18). AXEL 't Gezellenhuis 19.30 uur Jongeren- soos, 14 j. KLOOSTERZANDE R. van Kruijssen 15.30 uur Schieting ZUIDDORPE Café Centraal 15 uur Schieting ZANDBERG P. Leeraert 15 uur Binnenschieting KAPELLEBRÜG C. de Kind Schieting BIOSCOOP: VLISSINGEN, Alhambra. GOES, Grand. TERNEUZEN, Luxor. OOSTBURG, Ledel. TITEL Dagvlinder. Dr. Zjivago. Koningin van de zon. Je leeft maar twee keer. KORTE INHOUD: Een ogenschijnlijk frigide vrouw be drijft zonder weten van haar man prostitutie. Wanneer haar man door een onderwereldfiguur wordt gewoai en verlamd gaat zij hem liefdevol verzorgen. In flash-back krijgt de dochter van dr. Zjivago 't levensverhaal van zijn vader te horen, in het bijzonder de periode van de Russische revolutie. 't Hoogontwikkelde Mexicaanse Ma yavolk gaat op zoek naar een nipu« vaderland, nadat zij uit Midden-Afri- ka zijn verdreven. Dit gaat gepaard met vechtpartijen, liefdesverwikke lingen etc. De geheime organisatie Spectre heef' een basis gevestigd in een uitgedoof de vulkaan in Japan. James Bond krijgt de opdracht deze basis te ver nietigen, waarin hij uiteindelijk W veel moeilijkheden slaagt. Nu het zogenaamde Boekje (het rappor zeehavenontwikkel| Deltagebied, het eerste van het overlegorgaan zeejj wikkeling zuidwest-Nederl zer dagen besproken wor staten van Zuid-Holland, Ze Noord-Brabant, lijkt het aandacht te vestigen op eri sages die betrekking hebbej gewenste overleg met de zeehavens, óók belanghel bij de Gouden Delta. In het Groene Boekje wordt op het feit dat het bedrijfsj samenhang tussen de Roti Zeeuwse, Antwerpse en vens reeds ontdekt heeft, drijven als I.C.I., Hoechs Mobil Oil, Bayer en de bleek de vestigingsplaats v! baar te zijn. De aanleg var dingen zal die verwissell nog vergroten, zo wordt boekje opgemerkt. Als de zaken zo staan, ligt de hand (meent de argeloze staander), dat de havens in tagebied gezamenlijk een p stellen om aan de te ven behoefte aan zeehaventer kunnen voldoen. Het ligt o de hand dat zij gezamenli nen maken voor de verkeer dingen, de woongebieden, creatieterreinen enz. En eveneens voor de hand da onderling overleg tot een taakverdeling komen en niel proberen elkaar in felle conc de loef af te steken. Het boekje: „Hoewel ruimte zien met het oog op de hav ties zuidwest-Nederland me grip van de Belgische zeeha\ eenheid moet worden besc zal bestuurlijk gezien deze zich op het ogenblik nog beperken tot zuidwest-Ned En even verderop: „Omdat derlandse zeehavens, voora het Deltagebied, niet alleen tionale, maar vooral ook ee nationale functie vervullen, dat de problematiek van de lijke ordening niet bij onze grenzen ophoudt, dringen w de regering op aan dit have zodra zij daarvoor reële rr heden ziet, in internationale werking te integreren". Hoewel het Groene Boekje d zaak van overleg met de B havens erkent, wekt het nie druk dat er veel haast bij stuurlijke kringen schijnt moeite mee te hebben de fe der de ogen te zien. Die feit (het staat in het boekje nota dat de grote bedrijven de co rende havens tegen elkaar len, een situatie die men mi zwaarlijk ideaal kan noemen, om oefent het overlegorgar neer druk uit op de regeri wat meer vaart te zetten act aangekondigde overleg met over deze zaak? 'n Zeeland is dezer dagen op Tet België krachtig aangedi Als wij goed zijn ingelicht, vandaag ook in de Brabantse vergadering gebeuren. Het delijk zijn dat wij deze act juichen. Aan de kabinetsc België, die de hele Benelux- werking vertraagt, komt vrc laat een einde, en wij zoyder zien dat dan in Den Haag oellijk initiatieven genomen v En geld beschikbaar stelt zonder geld komt van de Delta niets terecht.

de Stem | 1968 | | pagina 2