BRUG-IN SLOEG IN Vanaf 17 april worden middelbare scholieren aan de tand gevoeld Eers wil van Lening voor verbetering Hansweertse Straatweg Kerk in ÏLiihiiiihiiii bew< Actie Goese scholieren voor ontwikkelingshulp Meerdi T elef oonnummers in Souburg gewijzigd Schieting van „Diana" Naamborden bij provinciegrens RAAD KRUININGEN AAN GROENE TAFELS Moeilijkheden bij grondverkoop Nare situatie I.B.W. over gemeentelijke herindeling Kunstwerk voor N.Y. Hercules te Middelburg Automobilisten betalen 7 ton meer door tarief s ver ho^in p: Auto van bisschop is weer terecht VOOR HET EERST HAVO-MAVO-EXAMENS Bouw wijkcentrum Middelburg-Zuid begonnen havo-mavo Regeling Experiment Vakbekwaam schilder onderhoudsschilder RAAMVENTILATOREN Gemengde huwel en intercommunie DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 13 MAART 1968 (Van een onzer verslaggeefsters) OOST-SOUBURG Gistermiddag is in de telefooncentrale te Oost- Souburg nieuwe apparatuur in dienst gesteld met een capaciteit van 800 nummers. Dit betekent een uitbrei ding van het aantal nummers met 200 De grootte van deze vernieuwde centrale maakt het nodig de num mers van dit telefoonnet op genoemd tijdstip van 3 op 4 cijfers te brengen. Dit gebeurt door vóór de bestaande nummers het cijfer één te plaatsen. Abonnees die na genoemd tijdstip nog een oud nummer kiezen, worden door een berichtenautomaat ingelicht. De abonnees van Oost-Souburg (omvattend de plaatsen Oost. en West-Souburg en Ritthem) zijn indi vidueel over deze nummerwijziging ingelicht. Het telefoonnet Oost-Souburg telt momenteel circa 100 aanvragen, die wegens nummergebrek nog niet kon den worden aangesloten. De meeste aansluitingen van deze gegadigden zijn reeds zover voorbereid dat ze tegelijk met het in gebruik nemen van de vergrote capaciteit van de centrale in dienst gesteld kunnen worden-. De telefooncentrale is door deze uitbreiding groot genoeg om in de komende jaren volledig aan de vraag naar aansluitingen te kunnen voldoen (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Je wist niet wat je zag, gistermiddag, bij het binnenstap pen van de „De Casembroot- school" voor christelijk ulo in Goes-Zuid. Het was één grote, ge zellige heksenketel, die het mid den hield tussen een bazaar en een kermis. Dat alles vond plaats onder de naam „brug-in". Het is de titel die de ulo-scholieren ge geven hebben aan hun groots op gezette actie „Kom over de brug" voor hulp aan ontwikkelingspro jecten over zee. De actie is een groot succes gewor den. Het schoolgebouw heeft tijdens de actie constant stampvol gezeten met grote en kleine mensen, die alle maal „over de brug" kwamen. Kleine goeddoenertjes kwamen er met een paar dubbeltjes in hun knuist geklemd. De besteding van het kapi taal leverde nog wel eens problemen op. Het valt ook niet mee als je kie zen moet tussen een grabbelton, een goochel- of een filmvoorstelling. Zelfs de kunsthoek had voor sommige dreumesen zijn aantrekkelijke kan ten. Maar wat kun je beginnen met je stuivertje, als het begeerde schilder stuk er misschien wel 100 moet op brengen? Zakelijk onderhandelen zou een oplossing kunnen zijn. Maar kleine kinderen hebben een betere methode om te krijgen waar ze zin in hebben. Je trekt gewoon een vertede rend gezicht. Gegarandeerd dat je succes hebt. De kinderen gingen dan ook met het kunstwerk naar huis. Er moest trouwens zo hier en daar nog al eens door ouderen bijgespij kerd worden, waar de kleintjes geld te kort kwamen. Bij de grabbelton bijvoorbeeld. Een speciale attraktie voor de kleuters. Het lokaal, waar dit festijn plaats vond was trouwens in meer opzichten een grabbelhuis. Het zoek geraakte zusje van Koos, die beneden in de gang liep te huilen, werd daar tussen de kindermenigte (Van onze correspondent) YERSEKE Op de schieting, ge geven door Diana werden aan 'n ein de van de competitie de daaraan ver bonden prijzen aan de betreffende winnaars uitgereikt. De grote anima tors van deze wedstrijd, welke over zes concoursen ging, waren de he ren F. Koens en P. Steketee, die dan ook alle eer oogstten aan zo'n goed geleid schuttersfeest verbonden. De uitslag van de prijzen op de kleppen is: 1. J. Bongers van Zee- landia te Ovezande, met wisselbe ker en andere mooie prijzen; 2. C. D. Raas van Willem Teil te Ove zande; 3. P. Steketee van Diana te Yerseke; 4. H. Koens van Spes Nos tra te Ovezande; 5. J. de Rijke van Edele Handboog te Oudelande. De prijzen voor de kleine vogels waren als volgt verdeeld: 1. (ook met wisselbeker en meerdere prij zen) Jac. Westveer van Edele Hand boog te Oudelande: 2. P. Daalman van A.D.L.M. te Kwadendamme; 3. F. Koens van Spes Nostra te Ove zande; 4. C. Steenbakker van Victo ria te Kwadendamme; 5. A. v. Zun- deren van Spes Nostra te Ovezande. Met een dankwoord en de verze kering dat het volgende seizoen weer zo'n manifestatie gegeven zal wor den sloot F. Koens deze bijeenkomst. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De A.N.W.B. on derzoekt de mogelijkheid om bij pro vinciegrenzen provincienaamborden te zetten. Dit antwoorden Gedeputeerde Sta ten van Zeeland op vragen waarom bij de grensovergangen in Zeeuwseh- Vlaanderen nog geen naamborden zijn geplaatst. Wanneer de A.N.W.B. er toe over. gaat zal de provincie in de plaatsings en onderhoudskosten een bijdrage worden gevraagd. vandaan gehaald. Zoekgeraakte kin dertjes bleken zich namelijk bij voor keur in dat lokaal op te houden. Een bijzonder evenement was trou wens ook het pannekoekenhuis. In het dagelijks leven het scheikunde lokaal. Honderden pannekoeken gin gen daar ^le hun voorbestemde weg. De belangstelling voor het lekkers was zo groot, dat de koekverkopers af en toe een bordje met „even ge sloten" op de deur moesten plakken. Een wachtende rij mensen was het gevolg. Een oase van rust was het domein van de goochelaar, toen we daar aan kwamen. Maar de geboeide kinder tjes, die we verwachtten zagen we niet. De goochelaar was in staking. Het lokaal was leeg. Maar dergelijke dingen mochten de De jeugd verdrong zich rond de speeltafels. pret met drukken. Geen goochelaar, geen nood. Er waren nog zoveel an dere dingen te beleven. Wat de inspanningen van de leer lingen en het lerarenkorps aan geld heeft opgebracht, zal vandaag bekend worden. Er is vandaag trouwens meer werk aan de winkel. De leerlingen mogen vandaag dan eigenlijk een vrije dag hebben vanwege de biddag voor het gewas, er zal ook het één en ander moeten gebeuren om de school weer school te maken. Vandaag is het uit met de schiet tenten, de bars en de boekenmarkt. Vandaag wordt er alleen maar opge ruimd en schoongemaakt. En centen geteld KRUININGEN De vroede va deren van Kruiningen hebben in een openbare raadsvergadering achter hun, thans met een fraai groen laken belegde tafels, een 14 punten omvat tende agenda afgewerkt. Het „klapstuk" was ongetwijfeld de vierde wijziging van de gemeente begroting 1968, omvattende het aan gaan van een lening voor de verbe tering van de Hansweertse Straat weg ad ƒ950.000,-. Adjunct-directeur van gemeente werken, de heer Huiszoon, gaf aan de hand van diverse tekeningen een nadere uiteenzetting over het nieu we tracé, dat komt te vallen in het quartaire wegenplan van de provin cie Zeeland. De Hansweertse Straat weg zal buiten de bebouwde kom een asfaltweg van 9,80 meter breed worden, waarvan 6 meter rijbaan zal zijn en aan beide zijden 1,80 meter dienst zal gaan doen als fiets- en uit wijkmogelijkheid. Verder zal aan beide zijden de weg een 2 meter brede met stenen belegde berm ko men, waarin tevens kabels gelegd kunnen worden. Binnen de bebouw de kom, dus te Hansweert-oost, zul len de inwoners vooral een groot ge deelte van bun voortuintjes gaan verspelen. Dit was voor de heer C. Slabbekoorn, P.v.d.A., die een an der tracé voorstond, een onoverko melijke zaak, hetgeen hem noopte zijn stem aan dit voorstel te onthou den. Te Hansweert-oost wordt de rij baan 6 meter breed met aan elke zijde een rijwielpad van 2 meter en een trottoir van 1,70 m breed. Men hoopt in 19691970 met dit miljoe- nenwerk, dat een goede verbinding tussen Hansweert en Kruiningen gaat waarborgen, te kunnen begin nen. Tijdens de vergadering bleek dat de watergang tussen Kapelle en Hansweert-west bij de bouw van een bungalow moeilijkheden met zich had meegebracht. De architect had bij zijn ontwerp geen rekening ge houden met de geldende voorschrif ten van het waterschap, dat binnen een strook van 4 meter geen bouw gepleegd mag worden. Door een wij ziging in het oorspronkelijke bouw plan is deze nare situatie opgelost. De heer H. Griep drong er bij de gemeente op aan bij grondverkoop de aspirant-koper ook in dezen te in formeren, zodat dergelijke moeilijk heden in de toekomst vermeden kun nen worden. De burgemeester ant woordde hierop, dat de koper en toch zeer zeker de architect bij koop moeten weten dat deze voorschrif ten gelden. De heren Z J. Jansen (K.V.P.), H. Griep (V.V.D.) en W. Pouwer (C.H. U.), stemden tegen het aangaan van een lening, groot 270.000,- voor de bouw van een school voor lager on derwijs op gereformeerde grondslag. Reeds de voorgaande raadszittingen hadden deze heren zich tegen een verdere versplintering van het chris telijk onderwijs in deze tijd verzet. De heer W. J. Pouwer verzocht de voorzitter te onderzoeken in hoever re de mogelijkheid bestaat de ruiten van de bejaardenwoningen één- tot tweemaal per jaar te laten wassen. De voorzitter zou onderzoeken hoe de condities hiervoor zijn. De heer C. Slabbekoorn dankte de voorzitter voor het feit dat de bo men in de Zandweg waren verdwe nen en drong aan op het verder rooien van inmiddels dode bomen. De voorzitter zegde dit toe. Hij maakte echter duidelijk kenbaar dat hij een groot voorstander is van een plaats waar voldoende groen te vin den is. Van de heer H. Nieuwenhuijse werd een perceel bouwgrond ge kocht voor verdere realisatie van de uitbreidingsplannen te Hansweert- oost. Het ligt in de bedoeling de Ju- lianastraat door te trekken naar de Kanaalweg. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De afdeling Oosterschel- de van het instituut voor bestuurs wetenschappen zal zich tijdens een bijeenkomst op donderdag 21 maart in De Korenbeurs te Goes bezighou den met de gemeentelijke herinde ling. Na de huishoudelijke vergadering, die om 14 uur begint, zullen de he ren J. W. de Jonge, gemeentesecre taris van Westerschouwen en de heer A. Meyers, gemeentesecreta ris van Vallcenisse een inleiding over dit onderwerp houden. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het gemeente- bestuur van Middelburg wil aan de in deze stad wonende kunstenaar Antoine Mes opdracht geven voor het vervaardigen van een kunstwerk dat b. en w. als geschenk namens de gemeente willen aanbieden bij de officiële opening van de nieuwe che mische fabriek van Hercules N.V. Het gemeentebestuur acht het ge wenst om op deze wijze de erken telijkheid van de gemeente voor de vestiging van deze belangrijke indu strie tot uitdrukking te brengen. Uit overleg met de N.V. Hercules is ge bleken, dat men van die zijde het aanbrengen van een kunstvoorstelling op een wand van de entree-hall op hoge prijs zal stellen. De raad wordt gevraagd akkoord te gaan met een krediet van 6000 gulden, dat met de ze schenking gemoeid is. 'Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het provinciaal bestuur berekent van de tariefsver hoging van dertig procent, die per 1 maart voor de Westerscheldc veren is ingegaan, voor 1968 een meerop brengst van ruim een miljoen gul den. Het leeuwedeel daarvan wordt, blijkens een begrotingswijziging die G. S. aan de Provinciale Staten aan bieden, voor rekening van de auto mobilisten te komen n.l. zeven ton. Op de passagierstarieven zou in de loop van dit jaar volgens de raming 362.000 gulden meer moeten worden verdiend. Een „minieme" post vormt „goederen" met een hogere opbrengst van 500 gulden. Veel beter wordt de provincie er zelf niet van, want uit dezelfde begrotingswijziging blijkt, dat een even hoog bedrag (welgeteld 1.048.500,- gulden) van de bijdrage van het rijk wordt afgetrokken „we gens verlies Westerscheldeveren". (Van een onzer verslaggevers) BREDA De auto van mgr. Ernst die zondagnacht uit de garage achter het bisschoppelijk paleis in Breda werd gestolen, is terecht. In verband met die diefstal is de 17-jarige Bre- danaar H. P. aangehouden. Het nummer van de wagen werd gisteren herkend door een inwoner van Teteringen. De wagen stond bij de kerk in Teteringen. Enkele inwo ners van deze plaats hadden gezien dat een jongeman de wagen er par keerde en zo kostte het niet veel moeite om te achterhalen dat het H. P. was. De jongen werd in een cafeta ria aan de Teteringsedijk in Breda gearresteerd. DEN HAAG (ANP) Over ruim een maand is het examentijd. Aan de eindexamens van de middelbare scholen namen dit jaar meer dan 37.500 leerlingen deel. Vorig jaar waren het er 29.060, van wie 25.162 slaagden. Aan de eindexamens voor dit jaar, in ronde getallen weergegeven, nemen deel: voor hbs-a 7.800 (v.j. 7.000), hbs-b 10.550 (10.000), gym nasium-a 2.725 (2.700), gymnasium-b 3.120 (2.900), mms 6.310 (6.300), handelsdagschool, driejarige cursus 50 (60), handeldagschool, vierja rige cursus 800 (800), mavo-3 2.300, mavo-4 320 en havo 930 leerlingen Op de eerste examendag op 17 april, openen de gymnasiasten-a de rij. Dezelfde ochtend buigen ook de gymnasiasten-b zich over hun eerste schriftelijke opgaven, evenals de eindexaminandi van de hbs-a en -b en van de handelsdagscholen met vierjarige opleiding. Vijf dagen later komen de leerlin gen van de handelsdagscholen met (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Dinsdagmiddag is men in Middelburg-Zuid zonder enig ceremonieel begonnen met de bouw van een wijkcentrum voor dit nieuwe stadsdeel „over het kanaal". Dat begin bestond uit het heien van de eerste palen, die op het terrein aan de Rcntmeesterlaan in de Ma- gistraatwijk in de grond werden ge dreven. Toch wil men aan de bouw enige plechtigheid verbinden. Dat zal dan eind april of begin mei gebeuren door het metselen van de eerste steen. Het centrum wordt gebouwd ln opdracht van de Stichting Maat schappelijk Opbouwwerk Middel burg, die van zeer „brede" samen stelling is. Dat laatste blijkt bijvoor beeld ook uit het feit dat het cen trum eerlang door bijna alle geloofs richtingen in Middelburg-Zuid zal worden gebruikt voor het opdragen van erediensten. Het centrum krijgt de beschikking over een grote zaal met beperkte toneelaccommodatie, vier vergader lokaaltjes, een hobbyruimte en een grote foyer, die eventueel bij de gro te zaal zal kunnen worden getrok ken. Voor zover mogelijk vindt het wijkwerk thans plaats in een twee tal verbouwde woningen aan de Oude Vlissingseweg. driejarige cursus er bij. Woensdag 24 april beginnen de examens voor de leerlingen van de mms-en. De eind examens havo zijn dan al twee da gen aan de gang. Mavo-3 en mavo-4- kandidaten kunnen zich op 23 april op de schriftelijke examenopgaven werpen. Op 26 april zijn deze schrif- telijke examens achter de rug. Voor het eerst hebben dit jaar havo- en mavo - 4 - eindexamens plaats. Door een nieuwe opzet kan worden gesteld, dat de mogelijkhe den tot herkansing bij het nieuwe systeem zijn verdubbeld. Het ligt verder in de bedoeling, dat zowel voor de havo-school als voor de ma- vo-4 ieder jaar staatsexamens wor den gehouden op grond van dezelfde normen, die gelden voor de school examens. Men kan geen staatsexa men afleggen in het jaar, waarin men zakt voor een schoolexamen. Negenhonderdentweeëndertig leer lingen van 14 scholen voor havo en 323 leerlingen van tien scholen voor een vierjarige mavo-opleiding staan thans voor het eindexamen. De exa menopgaven komen nagenoeg op de zelfde wjjze tot stand als die voor het eindexamen middelbare school - ou de - stijl. Geheel afwijkend is, dat de examenvakken voor kandidaten van havo en mavo-4 niet eender behoe ven te zijn. Ook is er van afgezien om te examineren in alle vakken, die het laatste leerjaar werden onderwezen. Het karakter van het diploma blijft bewaard door naast de verplichte examenvakken voorwaarden te stellen voor de keuzevakken. kozen worden uit: de twee andere moderne vreemde talen, geschiede nis, aardrijkskunde, natuurkunde, scheikunde, wiskunde, biologie en handelsrekenen. Bij deze examens telt elk vak even zwaar. De Kandidaten zijn geslaagd als ze voor de zes examenvakken tenminste 36 punten in totaal hebben, waarbij dan niet een cijfer lager mag zijn dan een vijf. Bij een totaal van 33 punten of minder is de kandi daat afgewezen. Er zijn voor het ha vo diverse grensgevallen, waarover kan worden beraadslaagd. Dit over leg kan uitlopen op: geslaagd, afge wezen of herexamen in 1 vak. De herexamens ook mogelijk bij mavo 4 hebben in september plaats. Voor het havo geldt de regeling: twee verplichte vakken (Nederlands en een moderne vreemde taal) en vier keuzevakken (uit; de twee andere moderne vreemde talen, ge schiedenis, aardrijkskunde, wiskunde natuurkunde, scheikunde biologie, economie, handelswetenschappen en recht). Voor het eindexamen mavo- 4 zijn de twee verplichte vakken ook Nederlands en een moderne vreemde taal. Voorts moesten vier vakken ge- De kandidaten van het havo zullen dit jaar voor het eerst worden gecon fronteerd met een interessant expe riment; de meerkeuzetoets voor de moderne vreemde talen. Het is een nieuwe methode om geïsoleerd tekst begrip te meten. De kandidaten moeten kiezen uit verschillende ant woordmogelijkheden bij bepaalde vragen. Men is tot de conclusie gekomen, dat de vertalingen op de eindexa mens - oude - stijl meer de kennis van de Nederlandse dan van de vreemde taal meten. Het verstaan van en het zich kunnen uitdrukken in een vreemde taal zijn belangrijk geworden naast het kunnen lezen van teksten. Aan dit experiment zijn in oktober vorig jaar proefexamens voorafge gaan. De meerkeuzetoets is gebleken bepaald geen kwestie te zijn van gokken en kringetjes zetten. Leerlin gen, die aan deze examens voor de drie moderne vreemde talen deelna men, waren daarna geestelijk volko men uitgeput. Deskundigen menen dat de proef aantoonde dat de meerkeuzetoets zeer waardevol is voor het verkrijgen van een zuiver beeld van de kennis van de kandidaat. Een voordeel van deze methode is dat iedere kandidaat gelijk kan worden beoordeeld. Ook is het mogelijk van te voren de grens vast te stellen tussen voldoende en onvoldoende. Voor de exacte vakken worden eveneens gewerkt aan vernieuwing van de examentechniek. Zo gaat voor scheikunde de gedachte uit naar een gedeeltelijk praktisch en mondeling examen. De oprichting van een cen traal exameninstituut wordt voorge staan om voor de toekomst de re- searchwerkzaamheden te coördine ren. Daaraan is behoefte om alles wetenschappelijk verantwoord te kunnen realiseren als het gaat om geheel andere methoden om de eind- kennis van leerlingen te toetsen. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van belangstelling bij het plot seling overlijden van onze dierbare echtgenoot, broer, schoonbroer, oom en neef CYRILLUS DE METTER betuigen wij onze oprechte dank aan de eerw. heer pastoor, behandelend ge neesheer en wijkverpleeg ster. In het bijzonder de buren, vrienden en bekenden, fa milieleden, ouden van da gen, die op welke wijze dan ook zo veel blijken van deelneming hebben be toond. Familie de Metter-Coone Koewacht, maart 1968. Schoolstraat 4. DANKBETUIGING Hartelijk dank aan allen die enige blijken van be langstelling hebben be toond bij ziekte en overlij den van onze lieve vader en grootvader JOZEF v. HEESE betuigen wij aan allen onze hartelijke dank. Fam. v. Heese' kinderen en klein kinderen. Walsoorden, Noordstr. 15. DANKBETUIGING Voor de overweldigende belangstelling, bloemen en, geschenken, bij ons gouden i huwelijksfeest zeggen wij u namens kinderen, klein en achterkleinkinderen hartelijk dank. L. d'Hooghe M. d'Hooghe- Verstracten Hulst, Zoutestraat 72. oud 30 jaar, werkzaam in eigen bedrijf, in bezit van alle papieren, zag zich gaarne geplaatst als in ziekenhuis of groot bedrijf in Zeeland. Brieven no. B 60 bur. P.Z.C. Goes U kunt niet beter kiezen dan op grond van wetenschappelijk vastgestelde bewijzen Vastgesteld is dat de dagbladpers het belangrijkste reclamemedium in Nederland is. geen enkel ander reclamemedium een zo groot persoonlijk bereik bij mannen en vrouwen heeft als het dagblad. 79 van de dagbladpagina's met advertenties onder de ogen komt van de lezers en lezeressen van 18 jaar en ouder. Logisch, dat u niet anders kiest dan het beste Uw reclameboodschap „doet het" het best in het dagblad. Ook in DAGBLAD DE STEM Ook uw vrouw brengt dagelijks vele uren in haar keuken door. Ze kookt er, bakt er, wast er af.. En bij al die dagelijks terugkerende werkjes ontstaat damp, ontstaan geurtjes. In haar keuken moet een ITHO komen! De ITHO raamventilator is opklapbaar, dus gemakkelijk schoon te- maken. Hij is van kunst stof, dus roest vrij. 3 Jaar garan tie. Het boekje „HOE VENTILEER IK MIJN HUIS" gratis op aan vraag. De ITHO raamventilator is verstelbaar! 1. Afzuigen. 2. Inblazen. 3. Circuleren. Uziet ze overal POSTBUS 21 SCHIEDAM (V DEN HAAG. - van prof. Delfgaa volgens de maats) brief van ministe hoofdmoot gema: groting. Daarbij b of zelfs afschaffii van strafrecht, da staatshoofden, In afwachting daarva: mige senatroren het te gaan tot vervolging die Johnson in wooi tot oorlogsmisdadiger uitroepen. Vervolgt c studenten toch, dan v aanta senartoren niet i om de justitie dan p cn andere prominente pakken. Dit laatste vo schijn van klasse-just den. Met de brief van mini prof. Delfgaauw c.s. in meerderheid inste waardige, duidelijke prof. Verdam (AR) en wen (KVP). De hee (PvdA) noemde echte minister Polak in de altijd even gelukkig. Strikt voor zichzelf sp: Brongersma zich achter van prof. Delfgaauw te niet achter alles wat monstraties etc. is juichte het met jhr. Oudegein (CHU) toe, gaauw niet vervolgd (door dr. A. van de Wey Met de beslissing va landse bisschoppen, dat katholieke, wel gelovig partner kan worden t tijdens de huwelijksmis te gaan, wordt een bei gezet op de weg naar d kerken. Samen eten brood en drinken uit d niet alleen een teken gerealiseerde eenheid r stimulans om die eenhe uit te bouwen. Dit ka gemengd huwenden wc houden en over hun hoo. de kerken, waartoe zij l Wij hebben in enkele gebied van de gemengc een stormachtige ontwi gemaakt. Velen van or nog herinneren, dat so menten geweigerd werd lui, die niet bereid wi mengde verkering af te is het allemaal wat geworden. En nu staan mogelijkheid om het sc het gemengde huwelijk met het sacrament van munie. Zulks ten teken gemengde huwelijk niet als een noodzakelijk kwa mengde bevolking, maai nadevolle mogelijkheid, sitief willen beamen. Velen zullen zich afvrt centrale gezag in Rom deze ontwikkeling staa woord kan alleen maar beginsel positief, in de pi zins terughoudend. Zo tot de richtlijn dat in meestal verboden en so: len moet worden. Het plaatselijke bisschoppen mogelijkheid, om het evt tussen beide houdingen Van deze mogelijkheid h derlands episcopaat eer mening wijs en gelukkig maakt. Het interessante in dei 'big is, dat niet de theoll pastoraal de doorslag hé Toen eenmaal was toeges mengde huwelijken tijde: ristieviering konden tc< ten, moest vroeg of laat worden opengezet voor van intercommunie. Het selijk zijn geweest de nic partner, die de eucharis de en tot de communi morden toegelaten, het weigeren. Wij verwachten, dat c hng zich nog verder za Wat nu aan de niet-katl in een katholieke dienst staan, zal gezien het de wederkerigheid ac lieke partij in een protes met kunnen worden gei vendien zal straks onhe rraag naar boven kome bet verdere huwelijkslei zou kunnen worden wat dag werd toegestaan, onder onze handen de berken. Niet in de stude theologen maar op he Praktische pastoraal.

de Stem | 1968 | | pagina 4