STUDIECLUBS SCHAKELS IN ONMISBARE LANDBOUW Doo va Ir. L. T. J. de Wit te Axel: V oorlichtingsvergadering over afvalwaterleiding LUCKY LUKE EN DE NEVEN DALTON Boer moet eigen inbreng leveren Dacblad De Stem HULST Postzegelclub Gemeenteraad kocht pacht af Drie panden in openbaar verkocht GOES Trapveldje en volkstuinen in De Graaf f straat Heropening jeugdbibliotheek Tegenvaller voor wethouders Openbare bekendmaking HERKEURING VAN MATEN EN GEWICHTEN WALCHEREN VLISSINGEN Kind aangereden Op initiatief gewestelijke raad Subsidie Meeuwen 2 leed verrassende nederlaag (2-0) Meei nieuws stad en °P Pag uit streek 3 - 5 AANBESTEDINGEN wat en waar? VANDAAG MORGEN HOOGWATER GA NIET Ruil u Schaf u Pfaff Naaima DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 13 MAART 1968 (Van een onzer verslaggevers) AXEL „De landbouwstudieelubs in Zeeuwsch-Vlaanderen vormen een onmisbare schakel in de Zeeuwse landbouw. Je zou de studie clubleden onbezoldigde voorlichters kunnen noemen. Ongeveer een derde van de Zeeuwsch-Vlaamse boeren doet actief mee. Met twee derde bestaat een incidenteel contact. Vaak wordt gekeken, hoe de buurman het doet, die wel is aangesloten bij een studieclub. Vandaar de betiteling onbezoldigde voorlichters." Ir. L. T. J. de Wit, hoofd van de rij kslandbouw voorlichtingsdienst voor Zeeuwsch-Vlaanderen te Axel, is na een onderzoek tot de conclusie gekomen, dat de landbouwstudie clubs, die men elders in Zeeland niet aantreft, een verzwaring van de ge bruikelijke voorlichting betekenen. Hij is overtuigd van het nut van deze groepen, die zich constant bezighou den met de vraag: „Hoe kan ik nog intensiever boeren op mijn bedrijf. Kan ik dat alleen, of moet ik er één of meerdere krachten bij in schakelen?" „Het werk in zo'n studieclub blijft uiteraard groepsvoorlichting, maar is veel meer gericht. Er wordt voor ons als voorlichtingsmensen een entree gemaakt. Als we met de boeren, die in zo'n club zitten, in gesprek ko men, dan komen de vragen vanzelf los. Vroeger was meer sprake van een receptenvoorlichting. Je gaf teeltadviezen en je wees op verschil lende werkmethoden. Op het ogen blik valt een toename te constateren van bedrijfsaanpassingen. Dat vraagt veel meer." „In de landbouw," aldus de heer De Wit, „zoek je allereerst naar con tactpunten, naar wegen waarlangs je voorlichting kunt geven." Contact Aanvankelijk bestonden de con tactpunten alleen door de activiteiten van de verschillende landbouworga nisaties. De R.L.V.D. werd gevraagd uiteenzettingen te geven, maar om dat er in elk dorp wel een afdeling van de Z.L.M., N.C.B. of C.B.T.B. is, werden telkens dezelfde verhalen af gestoken. De vergaderingen bleken te groot om tot vruchtbare discussie te kun nen geraken. Er was tot dusver wei nig mogelijkheid tot werkelijk con tact. ,,En daar heeft de Zeeuwse boer sterk behoefte aan," meent de heer De Wit. „Als je wijst op algemene richtlijnen, zullen ze altijd wel met een uitzonderingsgeval komen." Onder leiding van ir. Ovinge werd in Oostburg in de dertiger jaren een Studiegroep gevormd, 's Winters kwam men bij elkaar om de proble men in deze hoek te bespreken. Na de oorlog kamen er meer clubs. Ir. P. Bouman is een sterke stimulator in deze ontwikkeling geweest. Doel was: de boer zelf inzicht te verschaf fen in de problematiek van zijn be drijf. Rond 1950 waren er reeds een stuk of tien studieclubs in Zeeuwsch- Vlaanderen. Momenteel zijn er der tien akkerbonwstudieclubs en zes voor de gemengde bedrijven langs de grenskant. Vier vinden we er in Oost- en twee in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Overkoeoeld De groepen werden gecoördineerd en overkoepeld door de Stichting ter Bevordering van het Landbouwkun- Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstraat 14, Hulst, tel 01140 2377 Klokstraat I Goes tel 01100 6252 EXPLOIT4 ME ADV r L. K 4A de long Inspecteur), Breitnerstraat 11. lerneuzen, tel. 01 I5C 4281. Th. de Bakker Potgieterstraat 3, lerneuzen tel. 01150 2601. C. Steenbakker. Fr. v. Waesberghestr 37, Hulst, tet 01140 3168. M. Bogers. Nieuwstraat 41. Oostburg, tel. 01170 2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel 01100 - 6252. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel 01100 - 6252. J. Hüsken, Breitnerstraat 81, lerneuzen, tel. 01150 3296. J. Robesin, Kijkuit 18 20, Axel, tel. 01140 2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg. Me|. S. Maaskant, S'ngelstraet 17, Goes, tel. 01100 - 5689. dig Onderzoek (en Voorlichting) in Zeeuwsch-Vlaanderen. Zes praktische boeren hebben hierin een plaats. De studieclubs behelpen zichzeif helemaal. Intern wordt de problema tiek van de betrokken boeren bestu deerd. In het tijdschrift „Zeeuwse Landbouwactualiteiten" worden elk jaar bepaalde problemen grondig be handeld. De artikelen worden door de R.L.V.D. met de studieclubs be sproken. Elke club komt driemaal per jaar bijeen. Elk jaar worden drie onderwerpen bestudeerd. Het op komstpercentage bij de vergaderin gen schommelt rond de tachtig. „Dat is heel goed," zegt de heer De Wit. „De discussies zijn altijd erg le vendig. Wij als voorlichtingsmensen leiden meestal heel kort een onder werp in. De rest volgt dan vanzelf. In de clubs worden gespreksgroepjes gevormd van boeren, die werken met een identieke oppervlakte. Hierin worden de mogelijkheden besproken. Er wordt o.a. gepraat over bedrijfs economie, vereenvoudiging, teelttech nieken, het bewaren van aardappelen en granen. Als voorlichtingsdienst gaan we er absoluut niet van uit, dat we alles weten. De praktijk is erg be langrijk." „We tasten af wat er in de groep zit. Het ene jaar onder Aardenburg, 't andere onder Hulst. De clubs gaan met elkaar op excursie langs proef- veldjes en objecten. Het is wel aar dig om hele mooie dingen van achter een lessenaar te zeggen, maar in het veld kun je het beter laten zien." Er zijn ook excursies naar gebieden elders in het land en zelfs naar het buitenland. Wordt het ene jaar een velddemonstratie georganiseerd met bepaalde werktuigen, het andere jaar wordt een tentoonstelling gehouden. Momenteel worden plannen voorbe reid voor een dergelijke expositie in 1969". Systeem „In de andere gebieden van de provincie vindt men niet hetzelfde maar toch wel een soortgelijk sys teem. Hier horen we de naam „Ver enigingen voor bedrijfsvoorlichting". Een studieclub telt meestal niet meer dan honderd leden. De verenigingen voor bedrijfsvoorlichting zijn massa ler opgezet. „Dat veroordeel ik niet," aldus de heer De Wit, „maar omdat het massa- werk is, is, een gerichte discussie bij na niet te realiseren. Een grote hoe veelheid vragen zou zonder de ac tiviteiten van de studieclubs onaf gewerkt blijven liggen. Langs deze weg kunnen ze meestal worden op gelost. De boeren willen een onder zoek in eigen, Zeeuwse omstandig heden. Ze accepteren niet zo maar een theorie, die elders is ontstaan. Maar het rijk wilde hiervoor geen extrageid beschikbaar stellen. Daar om wordt van de leden een contribu tie van tien gulden per jaar ge vraagd." Voor de gehouden jaarvergadering van de postzegelclub ,,'t Land van Hulst", in hotel Van Oosterom te Hulst, bestond een grote belangstel ling. Eén van de voornaamste pun ten op de agenda was de bestuursver kiezing, wegens het en bloc aftreden van het bestuur. Dat werd herkozen. Er werd ook een verloting gehouden. Tevens werd tijdens deze vergade ring het bedrag van de omzet aan ze gels in 1967 bekendgemaakt, dit was niet minder dan f 8500. Het aantal leden van de postzegelclub is geste gen tot 108. Voor de grote veiling die tot slot werd gehouden werden 75 kaveltjes ter verkoop aangeboden, die bijna al lemaal werden verkocht. Breskens Vismijn Aan de gemeentelijke vismijn zijn in de week van 3 t.m. 9 maart'aangevoerd: 292 kg export garnalen 3.50 5,16: 18 kg bot 0,16 - 0.16; 670 kg schar 0.85 - 1,40: 5754 kg schol 0,30 - 0,61; 6982 kg tong 3.50 7,06; 156 kg tarbot 3.04 - 6.30; 255 kg griet 2,37 2,57; 59 kg rog 1.29 - 1,39; 255568 kg gul 0,34 - 1.09; 656 kg wijting 024 033; 15 kg haring 099 099; 854 kg onverkochte bot 2321 kg onverkochte schol; 48 kg on verkochte gul. Biljarten In het Vissershuis heeft een biljartwedstrijd plaatsgevonden tussen ABC uit Breskens en Oost burg. Deze zeer geanimeerde wed strijd werd door de thuisclub ge wonnen met 4 punten versclvt. De uitslag is Breskens 14 pnt. en Oost burg 10 pnt. 1 E. de Bree - H. Boer- jan 0-2; 2 A. Zwartele J. v. Over- beke 2-0; 3 J. Smoor sr. - J. Ja- rels 2-0: 4 L. Notebaard - B. de Rooij 0-2; 5 W. v. d. Vijver - R. Ie Coq 2-0: 6 J. Cornells A. Versprille 0-2; 7 A. v. Haneghem L. de Sut- tel' 0-2; 8 E. Seus P. Wage 2-0; 9 A. Swartele - I. Verschage 0-2; 10 W. Sozef H. Lobbezoo 2-0; 11 C. Ersamus - A. Riteco 2-0; 12 L. Stel- laert - C. Moerman 2-0. Schooluitvoering Vrijdag a.s. wordt in het Casino de jaarlijkse schooluitvoering gegeven door de leerlingen der openbare lagere school. Deze avond die bestaat uit een gevarieerd programma, begint om half acht. De titel van de avond is „Vanuit het Vlaamse land tot op de maar". Ontspanning Zaterdagmiddag zal voor de bejaarden van Bres kens dames WH en belangstellen den een ontspanningsmiddag worden gehouden in het Casino. Op deze middag, die om half drie begint, zullen de leerlingen van de open bare lagere school verschillende to neelstukjes opvoeren. De titels zijn dit keer: ,.We gaan naar de maan" en „Meneer de Rechter". Ciinge Schieting Aan de schieting in zaal St. Cecilia bij L. de Vylder werd door 36 schutters deelgenomen. Op de beide wippen werden de hoge vo gels geschoten door G. de Witte van Clinge en J. de Vetter van Kapelle- brug. Op de eerste wip werd de eer ste zijvogel geschoten door C. Ferket van Kapellebrug en op de tweede wip door J. Pilaet te Clinge. De tweede zijvogels werden respectievelijk ge schoten door V. de Vos uit Hulst en P. Vermeulen van Kapellebrug. Het grootste aantal kleine vogels n.l. 6 stuks werd geschoten door W. Rietjes van Kapellebrug. Als bijzonderheid kan vermeld worden, dat de heer Rietjes op de tweede wip de laatste 1 twee vogels wist af te schieten. Hoofdplaat Gouden bruiloft Donderdag 14 maart a.s. hoopt het echtpaar, de heer en mevrouw A. van Waebeeke- de Vulder de gouden bruiloft te vie ren. Ter gelegenheid van dit heug lijke feit zal om 10 uur een h. mis worden opgedragen in de H. Eligius- kerk. Het gouden bruidspaar heeft 3 kinderen, 13 kleinkinderen en 11 achterkleinkinderen. Sluis Dinsdagavond besloot de gemeen teraad van Sluis over te gaan tot afkoop van pacht op een perceel gemeentelijk weiland, dat in pacht is bij de heer L. Cappon. De prijs bedraagt f 5.000. Ten behoeve van restauratiewerk zaamheden aan de stadswallen moest over dit perceel beschikt kun nen worden. Met de pachter is over eenstemming bereikt. De stichting padvinderscentrum in Zeeland laat een kamphuis bouwen in de nabijheid van het Veerse Meer. De raad verleende hiervoor een sym. pathiebijdrage van tien gulden. Voor een bedrag van f 440,zal medewerking worden verleend aan het bestuur van de christelijke kleu terschool voor de aanschaffing van schoolmeubilair. Een bedrag van on geveer f 8.000,. zal nodig zijn voor het aanschaffen van meubilair voor de nieuwe christelijke school in de Kloosterstraat. De vergunning, indertijd verstrekt aan Caltex Petroleum Mij voor het gebruik van gemeentegrond, werd voor een periode van tien jaar ver lengd. In de rondvraag wees de heer P. Kopels op de benarde parkeersitua tie in de Gouverneurstraat. In hotel De Korenbeurs werden ten overstaan van notaris A. J. Her- dink te Sluis in het openbaar ver kocht een zakenpand, tot dusver café. gelegen aan de Grote Markt, een pakhuis aan de Garenmarkt en enige percelen bouw. en weiland, dit alles voor de erven van de heer P. B. van Damme. Voor deze verko ping' stond een ongekende belang stelling. Het zakenpand op de Markt werd voor f 150.000 verkocht aati A. Kool'len uit Bergen op Zoom. De inzet was f 126.553,-. Het Pak huis van 55 ca ging voor f 20.000,- naar mej. G. van Damme. Een perceel bouw- en weiland in de Sluise Havenpolder werd voor f 70.000,- verkocht aan J. van den Zompel uit Westkapelle (België). Dit perceel is ruim 3,5 ha groot. Een weiland van 62 are nabij het Walplein kon voor f 17.500,. over gedragen worden aan mej. V. Dam me. Een weiland met stal in de Craeyenspolder nabij het kanaal groot 1 ha 70 ca werd voor f 24.500 - verkocht aan de heer W. Ghijssels uit Sluis. St.-Jansteen Biljartwedstrijd De topbiljart- club De Steense Toepers speelde in het clublokaal De Kroon een wed strijd tegen de club Het Centrum uit Hulst. De Steense toepers wonnen met 12-6. De individuele uitslagen waren als volgt: A. Stevens-N. Nagt- zaam 1-1, H. der Weduwe-H. Mennen 1-1, O. Wijnacker-A. de Kerf 1-1, A. de Guchteneire-M. de Hert 2-0, F. Braem-Th. Schauwaert. 1-1, W. v. d. Velde-W. Baart 2-0, W. de Kerf-C. Nagtzaam 1-1, V. der Weduwen-F. Hillaert 2-0, E. Windheij-F. de Hert 1-1. (Van een onzer verslaggeefsters) De groenstrook langs de C. de Graaffstraat, die bestemd is voor recreatieve doeleinden verkeert vol gens burgemeester en wethouders in een zeer verwaarloosde staat. B. en w. zullen de raad woensdag 20 maart voorstellen daar iets aan te gaan doen. Het college wil een gedeelte van de strook voorlopig bestemmen voor volkstuintjes en voor een trapveldje voor de jeugd. Om de percelen grond voor deze doelen geschikt te maken is een be drag van 5.100 gulden nodig. Verder is er nog eens 600 gulden nodig voor het verleggen van het Vogelzangspad, waardoor een beter geheel zal ontslaan. Voor een verdere beplanting van de C. de Graaffstraat is een bedrag van 1800 gulden be groot. B. en w. zullen de raad voorstellen kredieten van 5.700 en 1.800 gulden uit te trekken. De raadsvergadering begint om 7 uur. Maandag l april zal burgemeester mr. F. Huber de officiële herope ning verrichten van de jeugdafde ling in de bibliotheek aan de Wijn gaardstraat. De afdeling is verbouwd en gemoderniseerd. De wethouders zullen geen jaar wedde van 11.000 gulden krijgen, zo- ais Gedeputeerde Staten van Zee land de minister van Binnenlandse Zaken hebben voorgesteld. De minis ter heeft bezwaren. De wethouders- wedde is nu vastgesteld op 8.700 gul den per jaar. Kruiningen Feestvergadering De buurtver eniging De Harmonie hield in Ons Dorpshuis haar jaarlijkse feestverga- dering Zoals gewoonlijk was de be langstelling groot. De avond werd op gevrolijkt door zang en schetsjes van de leden. Bijzonder in de smaak viel het optreden van de heer Rotte, die in zijn zelf gemaakte liedjes plaatse lijke aktiviteiten belichtte. Rilland-Bath Vogelvereniging In het dorps huis Luctor et Emergo kwam Vogel vereniging Zangiust Rilland-Bath in vergadering bijeen. Vanwege het komende kweeksei- Burgemeester en wethouders van Goes maken bekend, dat in het jaar 1968 voor de herkeuring van maten en gewichten zitting zal worden gehouden in de zaal van het „Schuttershof", Kreukelmarkt 15 te Goes en wel op: donderdag 4 april 1968 van 9.15-12.00 uur en van 13.00-17.00 uur vrijdag 5 april 1968 van 8.45-12.00 uur en van 13.00-15.45 uur maandag 8 april 1968 van 10.00-12.00 uur en van 13.00-17.00 uur dinsdag 9 april 1968 van 8.45-12.00 uur en van 13.00-15.00 uur Voorts wordt ter algemene kennis gebracht: 1. dat aan de herijkplichtigen door de dienst van het IJkwezen zoveel als mogelijk is oproepingen zullen worden uitgereikt, vermeldende het tijdstip, waarop de maten, gewichten en meetwerktuigen ter herkeuring aangeboden kunnen worden. Men houde zich, in zijn eigen belang, aan dit tijdstip! Er wordt uitdrukkelijk op gewezen, dat de verplichting tot herkeuring blijft bestaan, ook al wordt geen oproeping ontvangen. 2. dat de maten en gewichten schoon, droog en roestvrij moeten worden aangeboden om onderzocht te worden; dat ijzeren maten van bin nen en van buiten geverfd dienen te zijn, koperen gewichten afge wassen en ook de gaten gereinigd; dat ijzeren gewichten niet ge potlood mogen zijn, doch roestvrij moeten zijn gemaakt en daarna ingewreven met gekookte lijnolie. 3. dat de maten en gewichten voor 1 oktober 1968 gestempeld moeten zijn met de letter D in fantasievorm en dat er, bij verzuim of ver hindering om van de zitting gebruik te maken nog gelegenheid bestaat maten en gewichten te laten herkeuren aan het IJkkantoor te Dordrecht, Hugo de Grootplein 1, elke woensdag geen openbare feestdag zijnde, van 9-12 uur en van 13.30-16.30 uur; 4. dat de maten en gewichten, die gestempeld zijn met het afkeuringsmerk niet in winkels enz. mogen worden terug gebracht; 5. dat ten bate van 's rijks schatkist voor het onderzoek der maten en gewichten keurloon en voor het justeren der gewichten justeerloon moet worden betaald; 6. dat de milligram gewichten niet op de herijkzitting doch uitsluitend aan het ijkkantoor ter herkeuring kunnen worden aangeboden. De gezegelde enveloppe, afgegeven bij de vorige verificatie, moet met de gewichten franco per post worden opgezonden, daar deze anders moeten voldoen aan de eisen, welke aan nieuwe gewichten worden gesteld. Voor elk gewicht moet ten minste drie dagen voor de verzen ding van de gewichten op postrekening nr. 507584 van IJkkantoor Dordrecht een bedrag van 0,60 worden gestort. Goes, 9 maart 1968 Burgemeester en wethouders van Goes w.g. F. G. A. HUBER, burgemeester w.g. M. J. Taillie, secretaris zoen, had men een spreker uitgeno digd, de heer A. van de Waal uit Hoogerheide. (NBVV keurmeester). Deze gaf zeer leerzame antwoorden op vele gestelde vragen. Er werden ook dia's vertoond. Oranjevereniging In de laatst gehouden ledenvergadering van de Oranjevereniging „Juliana" zijn met algemene stemmen in het bestuur gekozen, de heren J. Wouters en C. de Goffau, mevrouw In 't Veld-van de Hoek en mej. S. Hol. In de vacature voor penningmees ter is de heer C. dt Goffau be noemd. Verder werden de feestelijk heden besproken voor Koninginnedag 1968. Voor alle schoolkinderen zal dit een feestelijke dag worden. Met algemene stemmen besloot het be stuur om met een intekenlijst rond te gaan om het feest financieel mo gelijk te maken. Verder zal vooraf nog een uitgebreid programma wor den rondgestuurd waarin het pro gramma staat vermeld. Gisteravond te half zes is in de Scheldestraat het 2H jaar oude meisje C. H. onder een personenauto, be stuurd door C. M. uit Koudekerke ge lopen. Ze werd tegen het Wegdek ge smakt. Per ambulance werd zij naar het St.-Josephziekenhuis overge bracht, Zij is nog buiten bewustzijn. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De gewestelijke raad voor Zeeland van het landbouwschap heeft in zijn laatste vergadering besloten de eigenaren en pachters die be trokken zijn bij de werkzaamheden rond de aanleg van de afvalwater leiding Bergen op Zoom-Waarde uit te nodigen voor een voorlichtings vergadering. De gemeente Bergen op Zoom gaat namelijk akkoord met liet voorstel van de raad in verband met dit project een begeleidingscom missie in te stellen, waarin belang hebbenden vertegenwoordigers kun nen aanwijzen. Verder besloot de raad bij gedepu teerde Staten nadere inlichtingen in te winnen inzake de ontwerp-tracé's voor bepaalde provinciale wegen. Volledig kon worden ingestemd met het initiatief van Rijkswaterstaat meer kruipstroken voor langzaam verkeer langs Rijksweg 58 aan te leg gen. Van de zijde van de raad zal worden verzocht ook voor de weg Bruinisse-Zierikzee dergelijke voor zieningen te treffen. Het landbouwschap zal worden ge adviseerd de stichting bedrijfsontwik keling in de landbouw in Zeeland voor 1968 een subsidie te verlenen tot een bedrag van 12.000 gulden. Voor een dit jaar te houden demon stratie wintersploegen in Zeeuwsch Vlaanderen zal een subsidie van 1000 gulden worden verstrekt. Ter sprake kwam verder het waar- borginstituut voor de tuinbouw. Om dat het borgstellingsfonds voor de landbouw ook voor de tuinbouw tot 100 procent garantie kan verlenen heeft de raad geen bezwaar tegen een staken van de aktiviteiten van het waarborginstituut voor de tuin bouw. Het bestuur van het waarborgin stituut zal in een 15 maart te houden vergadering een beslissing over deze zaak nemen. Wat betreft een doeltreffend be strijding van wilde haver werd be sloten aan de voorwaarden voor het verkrijgen van een ontheffing een bepaling toe te voegen, dat op het betreffende perceel geen haver mag worden geteeld. Zaterdagvoetbal afdeling Zeeland (Van onze sportcorrespondent) GOES De veronderstelling, dat 't voor Kloetinge wel eens een beste dag kon worden in de zaterdag competitie van de KNVB-afdeling Zeeland, is ten volle bewaarheid. Dc grootste verrassing was echter niet de 16 overwinning van Kloetinge op Kats, maar de 20 nederlaag van leider Meeuwen 2 tegen het hopeloos op de voorlaatste plaats staande Be velanders. Hoek, dat kortgeleden zijn goede kans op de titel voor een groot deel verspeelde door tegen een zwakke-' re broeder te verliezen, herstelde zich nu door kanshebber Middelburg met 63 in het zand te laten bijten. Kloetinge spon dus garen bij de ne derlagen van zijn zwaarste concur renten Meeuwen 2 en Middelburg. Mevo stuurde hekkesluiter Beren met de verwachte nederlaag naar Baarland terug 40. VCK trok tegen het bezoekende 's Heer Arends- kerke met 41 aan het langste eind en de ploeg uit Koudekerke behield daardoor nog enige aansluiting met de kopgroep. Zaamslag en Arnemui- den 2 speelden tegen elkaar gelijk 11, een uitslag die hoegenaamd geen invloed heeft op de rangschik king. EERSTE KLAS C Meeuwen 2 1623 Arnemuid. 2 1516 Kloetinge 16—22 's-H.Arends. 16—15 Middelburg 16—22 Zaamslag 16—13 Hoek 16—2C Kats 15—11 VCK 162C Bevelanders 156 Mevo 16—18 Beren 15— 2 WERKEN VOOR HET VRIJE VAN SLUIS Door liet Waterschap Het Vrije van Sluis is in hotel de Eenhoorn te Oost burg aanbesteed het verruimen van leidingen (ongeveer 10 km), het ver- voeren en verwerken van de uitko mende grond (220 duizend kubieks meter) en het maken van 16 kunst- werken in het hoofdafwateringsge- bied Nieuwe Sluis. Ingeschreven werd als volgt; Fa. M. Uil Middelburg f 1.437.000, Fa. S. v. Zijlstra Andel f 1.466.000, Aanne mersbedrijf G. de Koning Genderen f 1.475.000, Fa. Joost Visser Sliedrecht f 1.497.000, W. Pennings Rosmalen f 1.497.000, Fa. Geldof Serooskerke f 1.514.000, Fa. Janen en de Vos Wa terlandkerkje f 1.561.000, Fa. C. de Ruijsscher Biervliet f 1.528.000, Fa, F. Pennings Rosmalen f 1.537.000, Fa. Oldenburg Nieuwendijk f 1.569.000, Fa. K. den Oude Biervliet f 1.601.000, Fa. Haemlijnck Terneuzen f 1.608.000 Fa. A. Straven Almkerk f 1.633.00(1. Aannemersbedr. Plieger Lexmond f 1.637.000, Fa. Schouwen-Duiveland Zierikzee f 1.638.000, J. de Oude Bier vliet f 1.645.000, Fa. Luiing Wou- brugge f 1.658.000, Fa. Zeeland Mid. delburg f 1.660.000, Fa. Lucasse Kloosterzande f 1.633.000, J. Janse Middelburg f 1.693.000 Fa. v.d. Straa- ten Hansweert f 1.725.000, Fa. Elk Schoondijke f 1.780.000, Leenhouts Aannemersbedrijf Sluis f 1.781.000. MIDDELBURG Vleeshal 11-12 en 14-17 uur Dr. P. C. Boutenstentoonstelling TERNEUZEN Luxor: 20 uur James Bond. ANTWERPEN Rex 10-12.30-15.35-18.20-21.05 uur De val naar de top 14 j. Odeon 12-14.30-16.50-19.10-21.30 uur Le grand Meaulnes a.l. Pathé 12 14.30 16.50 19.10 21.30 uur Moordsyndicaat a.l. Rubens 12-15-18-21 uur Oorlog en vrede. deel 2 Ambassades 12-14.30-16.50-19.10-21.30 u. In the heat of the night 14 j. Savoy 10-12-16.30-19-21.30 uur Cool hand Luke 14 j. Astrid 10-12.30-16.50-19.10-21.30 uur The war-waggon a.l. Quellin 13.30-15.45-18.30-21.15 uur Millie a.l. Capitole 12-15-18-20-22 uur Piraat des konings a.l. NKT 20.30 uur Kent u de melkweg (Wittlinger). GENT Capitole: Casino Royal 18 j. Majestic De blonde van Peking, 18 j. Plaza: De getemde feeks 14 j. Select: M-15 vraagt bescherming Savoy: De verslindsters 18 j. ST. NIKLAAS Eden: Herrie te Bagdad 14 j. Century: De schaduw .van een colt 18 J. Palace: De prins en de verleidelijke heks 14 j. Rex De 55 dagen van Peking, 14 j. Scala: Cosa Nostra, aartsvijand van de FBI 18 j. BRUGGE Capitool 15 en 20 u. Apachenfurie, 18 j. Memlinc: Peyrol de vrijbuiter 18 j. Aan vang 15 en 20 uur. Zwart Huis: Blanco voor een oplichter 18 j. Aanvang 20 uur. Forum: Wat een vakantie a.l. Aanvang 14.15-17-20 uur. Scala: De piraat des konings a.l. Aan vang 20 uur. MIDDELBURG Vleeshal 11-12 en 14-17 uur Dr. P. C. Boutenstentoonstelling OOSTBURG Ledel 20 uur Midzomernachtsdroom KATTENDIJKE Gemeentehuis 19.30 uur Raadsverg. ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag KVO 20 uur De macht van het noodlot KNS 20 uur Man is man (Brecht) NKT 20.30 uur Kent u de melkweg (Wittlinger) GENT Bioscopen: Als onder vandaag KNS 20 uur De getemde feeks (Sha kespeare) Centrum voor Kunst en Cultuur 17.45 uur Voordrachtsavond over vaste oeververbinding Westerschelde BLUGGE Bioscopen: Als onder vandaag Capitool geen voorstelling Morgen, donderdag 14 maart, Hans- weert 2.48 en 15.18 uur, Terneuzen 2.09 en 14.35 uur, Vlissingen 1.41 en 14.04 uur, Wemeldinge 3.30 en 15.54 MIDDELBURG Ik zou werkelijk ten doorkomen", van de provincial vakanties, de vak Noord- en Zuid-H een gedeelte van Westfalen samen. Welke chaos dit niet bjj benadering Duitsers naar de zijn aan de kust al pensions is nog eni verse industrieën ei grote vakantiepiek gebonden is aan e< vakantie te gaan. OOSTKAPELLE 200 mensen op één gemeten, dat de re wil toemeten dan h* Een onmogelijke s voorzitter van de O bedrijven) en lid v hij ten nauwste betr in zijn bedrijfstak g In overleg met de A Kampeerraad het con nieuwe wet op de „Hy- plaatsen" opgesteld, over deze wet nog niets maar de betrokkenen reeds het geraamte van Alle kampeerterrei chen de komst van deze de houders van campin staat echter in de com alarmerende passage. He het op een camping toe tal personen per ha rej de stelling van de Kamp den er maximaal 200 per kampeerterrein mogen laten. Op de Zeeuwse er andere kustcampings ii bevinden zich in het meestal 400 personen pei In het hoofdbestuur Vé VA heeft dit getal aanva nig opzien gebaard, totda Zeeland aan de noodrem De heer Den Hollande: ren ons bedrijf op een manier dan in het binne gedaan. Dat is het knej pings in de Achterhoek, de Veduwe vaak 30 hebben een zwembad, speeltuin e.d. op hun te de gasten hun hele vak camping doorbrengen, pings gemiddeld 3 ha gen zijn slechts eet- en voor mensen die hun ve het kampeerterrein zoek het strand", aldus de he lander. „Ten aanzien van de k zijn de eisen zwaar ove* het binnenland blijven d- slecht weer meestal ook rein. Bij ons liggen de z overgesteld: bij slecht w nen ze of komen niet o mooi weer liggen ze op Onze bedrijven zijn veel zet". Wat gaan de campin aan doen? „We kunnen voor een overnachting verhogen. Dan hebben inkomsten, van sociaal dan echter geen sprake manier". De heer G. J. J. Neels campinghouder in Koudek becijferd dat er per ovem de invoering van de nieu rond 1969 niet langer gevraagd moet worden ni per persoon. De groep met de laagsti zal het hierdoor vrijwel worden de vakantie aan d te brengen. Een gezin va sonen dat nu nog 14 dag camping kan doorbrenger zal straks het dubbele mo len. Bij aankoop v in de meeste welk merk, woi eens in een ONS ZIC bergen op zoom: breda: roosendaal: eindhoven: terneuzen: Verder verkrijgbaa a. c. bastiaanst h. a. de breuck, 6. hemelaar, g. hemelaar, q: Pa B. Ni

de Stem | 1968 | | pagina 2