TEKORT OP WATEREXPLOITATIE VAN TIENTALLEN MILJOENEN LIG/V VOEDING Z.-Vlaamse gemeenten het eerst aansprakelijk kinder voeding Stijgende belangstelling voor muntenvondst Goes papier voor uw L-pen B^onchileffen Ontslag voor 1/5 deel van personeel? uitblazen mevrouw 2 gezinsf lessen 89ct Broodoorlog in Zeeland en Brabant hier woont gezondheid Balatred informatie-pakket met handige kleurenkiezer gratis! Voorstel b. en w. Goes Subsidie voor instituut geestelijke volksgezondheid „Buiten ieders wil" Boek voor moeders Hongaarse keuken limonade (PT Ontbonden Schakel in historie Roermond Luchtsprong Jongeman stal auto bij uitdeukerij Geef uw kind de rijke schakering onmisbare voedingsstoffen die iedere Liga bevat: hoog waardige eiwitten, vitamines, mineralen..,.voor opbouw der lichaamscellen, stevig beenderge- stel, sterke tanden.... In Liga woont gezondheid, groeikracht, vitaliteit! Voor baby, kleuter en schoolgaande jeugd ZO LANG ZE IN DE GROEI ZIJN Evangelische politiek Scheuring in KVP IV G.S.W.-ers (ADVERTENTIE) Balatred is de beste vinyl-op-vilt vloer bedekking, die u kopen kunt. De ideale kombinatie van warmte-isolerend, veerkrachtig vilt met kleurecht, slijt vast vinyl. Ligt voor jaren. Als u er alles van wilt weten, vraag dan het Balatred informatie-pakket. U krijgt dan ook die praktische kleurenkiezer. Om thuis uit meer dan 76 mogelijk heden te kiezen welke kleur en kwaliteit 't worden zal. Briefkaartje s.v.p. naar Balamundi Nederland N.V., Huizen N.H. yr/tuéM. (Van een onzer verslaggeefsters) GOES Burgemeester en wet houders van Goes zullen de raad woensdag 20 maart voorstellen de stichting Zeeuws Instituut voor de Geestelijke Volksgezondheid een sub sidie te geven van 75 gulden per behandeld geval en een kwartje per inwoner. De bijdragen zullen, als de raad er mee akkoord gaat, met ingang van 1 januari 1968 jaarlijks bij wijze van voorschot beschikbaar worden gesteld. De raadsvergadering begint om 7 (ADVERTENTIE) Hoestdronk in table+vorm.95ct (Van onze verslaggevers) TERNEUZEN Niemand kan precies zeggen hoe groot het te kort is waarvoor de N.V. Water leidingmaatschappij Zeeuwsch- Vlaanderen als moedermaat schappij van de N.V. Industrie watervoorziening Zeeuwsch- Vlaanderen is komen te staan. Het bedrag loopt echter hl de tiental len miljoenen. Ook zijn geen exacte gegevens vrijgekomen over het aantal werknemers dat de waterleiding maatschappij als gevolg van de ernstige financiële moeilijkheden zal moeten ontslaan. Men schat hun aantal op 40 en dat is onge veer twintig procent van het tota le aantal werknemers. In eerste instantie zijn de Zeeuwsch. Vlaamse gemeenten als aandeelhou ders van de waterleidingmaatschap pij, aansprakelijk voor het gewel dige tekort. De enige hoop van de gemeenten is gevestigd op het rijk. Dit heeft reeds een subsidie van 20 miljoen gulden voor de watervoor ziening in Zeuwsch-Vlaanderen ge reserveerd. Het provinciaal bestuur, dat zelf niet bij machte is ook maar enige financiële steun te verlenen heeft het rijk verzocht een extra miljoenenbijdrage te verstrekken om de Zeuwsch-Vlaamse N.V. finan cieel weer gezond te maken. Zoals gisteren bericht zal een der gelijke bijdrage alleen in overweging worden genomen wanneer de be heers- en organisatievorm v.d. N.V. Industriewatervoorziening Z. Vlaanderen zal worden herzien. On der meer is gesteld dat de provincie Zeeland voor meer dan 50 proc. me dezeggenschap zou moeten hebben. Ir. G. Dikötter, directeur van de waterleidingmaatschappij, zei giste ren dat de kern van de moeilijk- Dit is een van de opvallende mo- oellen uit de nieuwe Franse voor- Mars. en zomermode. Het is een tailleur van witte gabardine met twart borduurwerk. De vanden zijn Uitgevoerd in rood en zwart. De kor te broekrok is een veel voorkomend Kledingstuk in de Franse. Engelse en Amerikaanse collecties. De actie „Moeders voor moeders" "ie reeds geruime tijd het voovlich- tmgshoek „Wordend Moederschap" an haar deelneemsters uitgeeft. hans een tweede boek ter be- f„r. ng' "Ruby's eerste jaar" mei I'M s van de bekende fotograaf Way- n i er voorziel1 van teksten dooi bekende Amerikaanse kinderart 11 Dl- Spock en Dr. John Reinhart. jJ?e. actie, die zich beijvert vooi 'bzamelen van urine van aan- den m°eders in de eerste maan- j va" de zwangerschap, heeft thans BlJ»den deelneemsters in vele r en van ons land. In totaal wa- er in 1967 rUim 20.000 Sedert ts ook de stad Arnhem bij deze inzameling ingeschakeld. Zoals be kend is het doel van deze urine-in- zameling de mogelijkheid te verkrij gen voor de vervaal diging van een geneesmiddel dat een belangrijke rol kan spelen bij de behandeling van bepaalde vormen van onvruchtbaar heid. De verwerking van deze vloei stof geschiedt door de N.V. Organon te Oss. Deelneemsters aan de actie, die haar urine ter beschikking stellen, ontvangen onder meer de uitgave ..Wordend moederschap" van de hand van prof. dr. G. J. Kloosterman, in welk boek o.a. leefregels voor de zwangerschap zijn gegeven. Aan staande moeders, die wellicht reeds over dit boek beschikken kunnen thans het boek „Baby's eerste jaar" verkrijgen, dat een uitgave is van de N.V. Contact te Amsterdam. In de Frisinareeks is het deeltje „De Hongaarse keuken" verschenen, samengesteld door Anna Teklics, een in Boedapest geboren actrice, die la ter naar het westen vluchtte en na veel omzwervingen hoorspelactrice werd bij de Beierse omroep. In haar vrije tijd schrijft ze kookboeken. In 'iet „Internationale kookboek" (1966) werden opgenomen: „De Spaanse keuken" en „De Russische keuken". Hongarije is het land van goelasj en paprika. Reeds de Romeinse legioensoldaten liep het water in de mond wanneer zij naar Hongarije gingen. Het oudste Hongaarse kook boek dateert uit het begin van de 17e eeuw en bevat niet minder dan 189 uitgelezen visgerechten. En ook nu nog is de Hongaarse keuken be roemd bij gastronomen over de hele wereld. Dit boekje bevat honderden origineel Hongaarse recepten', voor soepen en hors-d'oeuvres, voor vis en vlees, voor groenten en salades, voor gebak en dranken, eenvoudige recepten voor gewone dagen, feeste lijke recepten voor bijzondere gele genheden. Paprika gaat in Hongarije boven alles, het geeft de unieke smaak aan ettelijke speciale Hongaarse gerech ten en heeft een geschiedenis van bijna vijfhonderd jaar. Over de ver- werkingsmogelijkheder van de papri ka bij de bereiding van de spijzen bevat dit boek talrijke recepten. Er wordt duidelijk verklaard hoe men de groene paprika's en het rode pa prikapoeder als specerij aanwendt. Maar daarnaast treft men nog tien tallen andere recepten aan, waar deze specerij helemaal niet aan te pas komt. maar die evenzeer typisch Hongaars zijn. heden wordt gevormd door een ver tragingsproces, dat zich, buiten ie ders wil om, voordoet in dr Zeeuwsch-Vlaamse industrialisatie. Voor dit „buiten ieders wil om bestaat in kringen, die de moellijl heden van nabij hebben gevolg, veel begrip. Men wijst er echter o dat het bedrijfsbeleid te veel gericl is geweest op onverplichte aanvrs gn. Met name de aanvraag van Do Chemical blijkt niet gehonoreerd t worden. Dow vindt de prijs van h< water, dat de N.V. Industriewate voorziening aanbiedt, te duur. De onderhandelingen over dit w, ter zijn nog steeds niet tot een goe einde gebracht. Ingewijden mene zelfs te weten dat Dow met de ge dachte heeft gespeeld en wellief nog speelt om een eigen zoetwatei fabriek bij Terneuzen te stichten. Ir. Dikötter blijft in de huidig moeilijkheden overigens staano houden dat ,,de ontwikkeling va het Scheldebekken beslist geen uto pie is maar vertraging ervan vraag bij ons wel stopzetting van verder investeringen, althans voorlopig", z voegt hij eraan toe. En verder: „Vanaf het najaar van 1966 is i trouwens al een stop op de investi ringen gelegd en die is nog een extra versterkt door de laatste be sprekingen. Natuurlijk is het een te genvadler dat er voorlopig minde industriewater nodig is dan de aai vankelijke prognoses aangaven. Maar wij moeten immers zorgen ei vraag van de industrie vóór te zijn En als dan de Dow in 1966 nog og hoge prognoses aanstuurt en dan plotseling terugvalt, dan kun je al leen maar zeggen: „Wie had dai moeten weten?" „Je kunt zeggen, er hadden al con tracten afgesloten moeten zijn, maar dat was onmogelijk; we had den nog niets aan te bieden en wt weten nog geen prijs. Dat is in een gebied, dat ze-lf water opbrengt heel wat eenvoudiger. Wij moeten er du re buizen voor door de Schelde trek ken en er een waterfabriek voor bouwen". „Onze vraag is op het ogenblik; hoe kunnen we gezamenlijk tot een op lossing komen samen met provin cie en rijk. Die besprekingen met Gedeputeerde Staten v. Zeeland en met het departement zijn overigens al vanaf midden december aan de gang. Elke partner in dit gesprek is er van overtuigd, dat de indu strialisatie hier moet doorgaan eh dat zoiets geld kost; geld dat de streek zelf onmogelijk kan opbren gen. Maar dat die ontwikkeling- moet plaatsvinden is nu eenmaal een nationaal en zelfs een interna tionaal belang". Over de inkrimping van het pei- soneel zei ir. Dikötter; „Gisteren zijn besprekingen gevoerd met 't perso neel zelf en met de organisaties. In de le plaats vindt er een natuur lijke afvloeiing plaats. Daarnaast zal een heel klein percentage om re- organisatorische redenen te zijriei tijd moeten worden ontslagen. Hoe veel mensen dat betreft kan ik echt nog niet zeggen. Ook dit hangt weer voor een groot deel af van het standpunt dat economische zaken zal innemen". (ADVERTENTIE) In een officiële verklaring heeft de N.V. Waterleidingmaatschappij „Midden-Zeeland" te Goes medege deeld, dat de overeenkomst tot sa menwerking met de N.V. Waterlei dingmaatschappij „Zeeuwsch-VIaan deren" ontbindende voorwaarden had. Eén ervan was: de financiële positie van de N.V. Industriewater voorziening „Zeeuwsch-Vlaandere n", waarover op het moment van onder tekening van 't contract tot samen werking (26 juli 1967) nog geen ge gevens waren. ,.De thans bekend geworden finan ciële positie van de N.V. Industrie watervoorziening ..Zeeuwsch-Vlaan- deren" is voor de N.V. „Midden-Zee land" aanleiding geweest, te consta teren dat de ontbindende voorwaar de van de overeenkomst is vervuld. In het licht van de recente ont wikkelingen neemt „Midden-Zee land" een afwachtende houding aan. Haar streven blijft gericht op de totstandkoming, onder aanvaard bare voorwaarden, van één Zeeuwse waterleidingmaatschappij, omvat tende zowel de drink- als de indu striewatervoorziening. Op 21 maart zal de onstane situatie in de ver gadering van aandeelhouders wor den besproken. He communiqué van „Midden-Zee land" laat impliciet weten, dat „Midden-Zeeland" niet verantwoor delijk kan worden geacht voor het investerings- of financieringsbeleid van „Zeeuwsch-VIaanderen" of voor haar personeelsformatie. De heer A. Kaland, gedeputeerde voor de energievoorziening in Zee land en commissaris van de N.V. Waterleidingmaatschappij Zeeuwsch Vlaanderen, wilde met het, oog op deze dubbele speciale positie geen commentaar op de moeilijkheden geven. Van de financieringsmoeilijkheden bij de N.V. Industriewatervoorzie ning „Zeeuwsch-VIaanderen" is niets te merken op de bouwplaats van „de grootste waterfabriek van Europa". De bouw vindt gestaag doorgang. Van de machinehal (zie de foto) staat al heel wat meer dan het geraamte overeind. Zoals be kend wordt de fabriek door de PZEM gebouwd op een terrein in Terneuzen, dat de Dow voor de bouw van deze fabriek, die zout water in zoet water verandert, af stond, De N.V. Industriewatervoor ziening Zeeuwsch-VIaanderen heeft zich verplicht de volledige produk- tie van de PZEM over te nemen. cS*k*> (Van een onzer verslaggeefsters) GOES De belangstelling voor de nasleep van de muntenvondst in een Goese grindberg stijgt. In de eerste plaats in Zeeland,, maar ook in Lim burg, waar het grind met de verbor gen oudheden vandaan komt. Het grint is vandaag in opdracht van de firma Waco-Beton en de wegenbouvv- materialenhandel M.C. de Dreu N.V. naar Goes vervoerd. Over het fijne van de zaak komen de nieuwsgierigen echter nog niets te weten. Op het hoofdkantoor van Waco-Beton in Krimpen a.d. IJssel zit procuratiehouder Dijkman te ver tellen, dat er nog steeds geen com mentaar gegeven kan worden. Wel zijn juridische adviseurs van Waco- Beton volop bezig met een onder zoek. Want de grote vraag is nog al tijd: „Wie behoren de gevonden mun ten en sieraden toe?" De heer Dijkman wekt trouwens de indruk, dat hij in ieder geval he lemaal niet gelukkig is met die vondst. „Ik wordt gewoon een hele dag achtervolgd. Achtervolgd door allerlei mensen die wat van de vondst willen weten". Al meerdere malen heeft een der grindlagen, die tegenover Roermond wordt uitgebaggerd, historische vond sten opgeleverd. Drie jaar geleden werden in deze omgeving resten op gedolven van een Romeins tempeltje, door een Romeins veldheer gewijd aan de godin Rura. De altaarsteen staat thans in het gemeentemuseum van Roermond. De muntenexpert dr. Enno van Gelder in Den Haag kon gisteren nog niets mededelen over de in Goes gedane vondsten. Sommigen menen, dat de kop, die op de munt staat, het conterfeitsel is van Lodewijk de Vrome. Deze zoon van Karei de Grote leefde van 778 tot 840. De stadsarchivaris van Roer mond, b'aron Van Hövell tot Wester- (Van onze correspondent) VLISSINGEN Gistermorgen om elf uur is bij een uitdeukerij aan de Edisonweg te Vlissingen een au to gestolen. Deze was daar door een garage uit Vlissingen voor herstel werkzaamheden afgegeven. Reeds om twaalf uur werd de wagen bij de brug te Souburg ge signaleerd. De dader bleek de 20-ja- rige verwarmingsmonteur J. M. L. te zijn. L., die pas zes weken te Vlis singen woonachtig is, bleek geen onbekende bij de politie in Lmburg. Hij was reeds diverse malen aan gehouden voor joyriding, diefstal met braak. L. had het sleuteljte in het contact zien ziten en daarom de au to naar eigen zeggen „geleend om zichzelf te verplaatsen". De recher che sprak dit tegen, omdat L. in Souburg nog getankt heeft. L. wordt donderdag voor de officier van jus titie geleid. flier, vertelde ons: „Als dat waar is, maak ik een luchtsprong. De ge schiedschrijving van Roermond ver toont een groot gat in de Karolin gische tijd". Over de geldswaarde van de vondst kon de heer Van Hovell tot Wester- flier weinig zeggen. „Zodra er munten worden gevon den beginnen de speculaties". Dit laatste is ook thans het geval, nu de vraag wordt opgeworpen wie zich eigenaar van de gevonden munten mag noemen." Over deze laatste vraag maakt de stadsarchivaris van Roermond zich niet druk. „Ik hoop alleen dat de voorwerpen gefotografeerd en gere gistreerd kunnen worden, nadat een wetenschappelijk onderzoek heeft plaastgehad. Het doet er weinig toe wie de eigenaar wordt wanneer er maar kan worden vastgesteld welke conclusies voor de regionale historie uit de vondst getrokken kunnen worden". (ADVERTENTIE) (VERVOLG VAN PAGINA 1) „Prijsslag" bedrijft „die vrije en gezonde concurrentie" volgens de volgende wijze: 1. Het brood wordt betrokken uit een niet aan een meelfabrikant gebonden broodfabriek (De Graaf, Spakenburg), die bovendien geen blok van eigen filiaaltjes heeft. 2. Het assortiment is beperkt tot de gangbare soorten, die overigens niet minder dan 90 procent van de totale broodbehoefte uitmaken. 3. Het brood wordt dagelijks in con tainers rechtstreeks van de fa briek in grote quantums afgele verd. 4. Men werkt met een mechanisch factureersysteem, een zelfbedie ningssysteem, centrale en contan te afrekening, een grote omzet- snelheid door de massaverkoop en zonder thuisbezorging en week- of maandafrekening met de consu ment. Hetgeen allemaal, aldus „Prijsslag", zeer arbeids- en kostenbesparend werkt. „Prijsslag" zegt onder aanmerke lijk gunstiger condities dan de „te genpartijen" te kunnen werken, om dat: a) de andere broodfabrieken wer ken met veel kleinere filialen, waar van de personeelsbezetting is afge stemd op de enkele drukke verkoop uren, die er zich dagelijks voordoen; b) omdat de huisvestingskosten van de filialen te hoog zijn in ver gelijking met de omzet; c) omdat de administratie zeer omvangrijk is; d) omdat de transportkosten sterk beïnvloed worden door het te uitge breide assortiment (waardoor het ge bruik van containers niet mogelijk is en de administratie-, inspectie-, controle- en organisatiekosten te hoog zijn); e) omdat het zich in de fabriek wreekt dat er ongeveer dertig soor ten brood worden geproduceerd, ter wijl 25 procent van deze soorten slechts 10 procent van de broodbe hoefte vormen en daardoor hoge produktiekosten vergen. Een gevolg van dat laatste: een te lage prijs voor „exclusief" brood en een te hoge voor normaal brood, al dus de directie van „Prijsslag". Vorige week grepen de staatssecreta. ris van Economische Zaken en de minister van Landbouw en Visserij in bij een prijsoorlog tussen Sitos en De Gruyter en verplichtte Sitos weer te leveren. Sitos had de levering van brood aan De Gruyter gestaakt, nadat De Gruyter geweigerd had de eis van Sitos om de broodprijs van 75 cent tot 80 cen.t te verhogen, in te willi gen. ..vvWWN LIGA Zou het Nederlandse kiezersvolk ein delijk door krijgen dat het al jaren lang belazerd is door onze conservatieve zich christelijk noemende partijen, die momenteel aan de touwtjes trekken, en ons land zo zoetjes aan als een Ame rikaanse satellietstaat laten fungeren? Wij zijn nu al zo ver gevorderd, dat men al niet meer mag zeggen wat men wil, dat bewijst het feit dat men niet meer mag demonstreren of zijn af schuw in het openbaar kenbaar maken over de afschuwelijkste nutteloze oorlog aller tijden, als men tenminste uit het eenvoudige volk afkomstig is. Hoge intellectuele personen als professors enz. mogen dat wel. Die hebben van de Nederlandse justitie niets te vrezen, maar als het arbeiders en studenten aangaat gaan ze voor de bijl. 'S-GRAVENMOER A. J. v. D. Graag wil ik nog even de heer J. Vayssier van repliek dienen n.a.v. zijn reactie op mijn ingezonden stuk. De heer Vayssier schrijft dat de werknemers bij de KVP geen voet aan de grond hebben gekregen en het daar ook nooit zuilen krijgen. Dit meen ik te moeten weerleggen en er op wijzen dat in veel vertegenwoordigende licha men dan toch maar NKV-mensen ge kozen zijn voor KVPplaatsen. In Bre da bijvoorbeeld komen twee van de vijf wethouders uit de kringen van het NKV namelijk de heer Broeders en de heer v. Boxtel. Dat deze vertegen woordigers te weinig zijn, volkomen akkoord maar is het niet een beetje kortzichtig om hiervan alleen de KVP maar de schuld te geven, de grote groep werknemers hebben hier zelf schuld aan. Het is voor mij nu nog een open vraag of dit zal veranderen in het huis van de Radicale Partij. Verder zegt de heer Vayssier dat het samengaan met de liberalen in een regering betekent een niet sociaal be leid. Dit moet ik eveneens tegenspre ken. Is de naoorlogse tijd dan alleen maar sociaal geweest ten tijde van rooms-rode coalities? Neen want ook met liberalen in de regering is zeer veel gedaan op sociaal terrein. Denken wij hier alleen maar eens aan het baanbrekend werk dat m.n. minister Veldkamp heeft gedaan. En deze mi nister was dan toch lid van een libe raal-christen kabinet en wel de Quaay en Marijnen. BREDA W. v. Rijckevorsel. Tienduizenden G.S.W.-ers, die zoda nig gehandicapt zijn, dat zij niet meer in het normale bedrijfsleven kunnen werken en die, meer dan wie ook, het recht hebben op een leven zonder fi nanciële zorg, hebben in doorsnee een loon dat niet veel meer dan honderd gulden is. Zij maken lange werkdagen en werken onder 'n premiestelsel (me rit-rating), dat in de particuliere en overheidsbedrijven aan de kant is ge zet, omdat het een totale mislukking was. Het zijn deze zaken, die de G. i.W.-ers volop bezighouden. Hoewel de gehandicapten niets tegen verken hebben voorzover hen dat mogelijk is en „sociale werkplaat sen" veel nut kunnen hebben, zal eerst moeten worden voldaan aan goede loon- en arbeidsvoorwaarden. Van goed honderd gulden in de week kan na tuurlijk geen mens behoorlijk rondko men. Zeker niet gehandicapten, die al zoveel extra-kosten hebben. Het beste nog zijn die G.S.W.-ers af, die naast hun loon een uitkering ontvangen van de W.A.O. (arbeidsongeschiktheidsver zekering). Maar ook zij komen met hun totale inkomen nooit hoger dan 90 procent van het dagloon, waarvan de W.A.O. wordt berekend. Slechts weinigen van de G.S.W.-ers hebben een W.A.O.-aanvulling. Duizen den anderen moeten het zonder doen. Het minimumloon voor de G.S.W.-ar- beider is f 131,- bruto p.w., voor de ge handicapte arbeiders is dat f 124,60 bruto p.w., 5 procsnt minder. Eenieder ken nagaan wat er na aftrek van so ciale lasten overblijft. De lage basis- uurlonen zijn op dit minimumloon af gesteld. In vele gevallen zijn ze nog la ger dan het minimumloon. Wie in de verschillende loongroepen meer dan het minimumloon ontvangt, heeft op grond van de zogenaamde merit-ratink „premiepunten" toegewe zen gekregen, bijv. 1 puntje voor kwa liteit van het geleverd produkt, 1 pun tje voor de gemaakte hoeveelheid pro dukt, 1 punt voor „goede houding in het bedrijf", enz. Voor de arbeiders is het een volledig oncontroleerbaar stel sel! Een gelukkige omstandigheid is, dat verschillende werkplaatsen zich niet al te druk maken over de merit-rating. Nog meer dan in de bedrijven is het systeem volkomen onbruikbaar en on aanvaardbaar! Veel G.S.W.-ers hebben in het alge meen een zeer duidelijke mening: de merit-rating onmiddellijk afschaffen en de premie in de basis-uurlonen ver werken, die dringend omhoog moeten! De maximale persoonlijke uurver- dienste, die in het algemeen een paar kwartjes boven het basis-uurloon ligt, en thans door vrijwel niemand wordt gehaald, geeft hier voldoende ruimte om de basis-uurlonen drastisch te ver hogen! Bovendien moet het minimum loon gelijkgesteld worden aan dat in het normale bedrijfsleven. Een zware last voor de gehandicap ten zijn de te lange werktijden in de G.S.W. Nog altijd is het toegestaan dat deze arbeiders in totaal 10,25 uur van huis zijn (werktijd, een half uur middagpauze en reistijd). Nu voor de particuliere bedrijven bij de c.a.©.-on derhandelingen 'n verdere verkorting van de werktijd is overeengekomen, is het dubbel nodig dat de werktijd voor de G.S.W.-ers scherp onder het mes wordt genomen! De arbeidsinspan ning van ner is vaak bijzonder groot. Naast vele andere verlangens als meer vakantie en vakantietoestel, ex tra-voorzieningen e.d., zijn het vooral de werktijden, de lonen en de merit- rating, die de G.S.W.-arbeiders beroe ren!. Neem een voorbeeld aan de G.S.W. arbeiders in Den Haag. Daar is, onder leiding van een comité van G.S.W.- arbeiders, een goedgeslaagde petitie voor verbetering gehouden. Ik ben van mening dat hier in eer ste instantie een grote taak ligt voor de vakbeweging om hier krachtig op te treden! De vakbonden zijn tenslotte in verschillende G.S.W.-commissies vertegenwoordigd en kunnen dus beter dan wie ook weten, dat er aan de G. S.W. veel schort en dat er veel ver beterd moet worden! SAS VAN GENT G. MEEUSEN

de Stem | 1968 | | pagina 13