B. en w. Vogelwaarde willen volksgezondheid subsidiëren HULPVERLENING PER GEVAL Radio Gent over Sasse tienermissen LUCKY LUKE EN DE NEVEN DALTON MIDDELBURG PZEM naar sportdag VLISSINGEN Telefooncentrale Breskens nu 800 aansluitingen REGENKLEDING Wilking's Warenhuis Dagblad De Stem Subsidiëring Belangrijk B ra a k man po ld ers Dijkgraaf betreurt houding van Beheerschap St.-Clemens-ulo wordt uitgebreid IN PHILIPPINE Braakman" en nieuwe plannen Slapte in bouwvak Ledenverloop bij ANBB Middelburg Grotere bijdrage voor verenigingsgebouw te Stoppelijk OOSTBURG TIENERMIS SAS VAN GENT TERNEUZEN Beelden bij De Wiekslag" Ouderavond Petrus Hondius-lyceum Gevonden voorwerpen geen huisvuil zal worden opgehaald Wethouder Balkenende Uitvoering van ,Mozart' Eeri waardevolle tip.. HOOG WA TOR A AJN BESTEDINGEN wot en waar? VANDAAG MORGEN Meei nieuws ui'tj stad en streek op pag. 3-5 2 dAöBLAE) E)t MEM VAN BI NSB AS 12 MAARf lVoö 2 Aan de interprovinciale sportdag voor het personeel van provinciale elektriciteits-bedrijven in Nederland, die dit jaar op zaterdag 8 juni in Haarlem zal worden gehouden, zal ook door de Sportclub P.Z.E.M. worden deelgenomen. De volgende takken van sport zul len worden beoefend: voetbal, vol leybal, atletiek, lawntennis, tafelten nis en touwtrekken. De wedstrijden zullen- worden ge houden in het Pim Muiier Sportpark, niet uitzondering van de wedstrijden volleybal en tafeltennis welke plaats vinden in respectievelijk de Kenne- mer Sporthal en de Badminton Sport hal. Ouderavond - De heer J. van Marion, commissaris van politie van Vlissingen heeft voor de ouders van de leerlingen van de openbare lagere school een causerie gehouden over het onderwerp „Jeugd en criminali teit". Hij bracht o.a. ter sprake wat onder jeugdcriminaliteit moet wor den verstaan. Tevens belichtte hij de oorzaken en de gevolgen ervan. Na afloop werden door de ouders vragen gesteld. Bij deze ouderavond waren o.a. aanwezig: burgemeester en wet houders, de inspecteur van het lager onderwijs en het onderwijzend perso neel. Als leden van de oudercommis sie werden herkozen mevrouw E. - Flipse-Minderhout en de heer Th, van Alphen. (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS In de afgelopen week is de telefooncentrale te Bres kens met 200 telefoohnummers uit gebreid tot een ca. van 800 aan sluitingen. Deze capaciteit is toerei kend om in de eerstkomende jaren te kunnen voldoen aan de vraag naar aansluitingen. In de afgelopen maanden zijn de telefoontoestellen reeds aangebracht op de adressen van een 25-tal aanvragers die we gens nummertekort enige tijd op aan sluiting hebben moeten wachten. Zij profiteren daardoor onmiddellijk van de centrale-uitbreiding. (ADVERTENTIE) FALCON JASSEN EN MANTELS Natuurlijk in HULST Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Steenstraa» 14, Hulst, tel 01140 2377. Klokstrset 1 Goes, tel. 01100 6252. EXPLOITATIE ADV. L. K. VI de Jong (Inspecteur). Breitnerstraat II, Terneuzen. tel. 0II5C 4281. Th. de Bakker, Potgieterstraat 3, Terneuzen tel. 01150 2601. C. Steenbakker, Fr. v. Waesberghestr 37, Hulst, tel. 01140 3168. M. 8ogers, Nieuwstraal 41, Oostburg tel. 01170 2893. C. Menu, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 6252. REDACTIE: A. Koopman, Klokstraat 1, Goes, tel. 01100 6252. J. Hüsken, Breitnerstraat 81, Terneuzen, tel. 01150 3296. J. Robesin, Kijkuit 18 - 20, Axel, tel 01140 2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg. Mep S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100 5689. (Van een onzer verslaggevers) STOPPELDIJK Het college van b. en w. in de gemeente Vo gelwaarde wil de geestelijke volksgezondheid in Zeeland zijn financiële steun garanderen. Een voorstel hieromtrent zal door de gemeenteraadj die vrijdagavond om zeven uur vergadert, behan deld worden. Er is een commissie ingesteld door de afdeling Zeeland van de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten, die zich de vraag stelt op welke wij ze aan stichtingen, die werken op een terrein van de geestelijke volks gezondheid, subsidie kan worden ver leend. Tot nu toe wordt gesubsidieerd op basis van het aantal inwoners. De commissie is evenwel van oor deel, dat deze wijze van hulpverle ning niet langer gevolgd kan wor den. Men wil streven naar een subsi diëring per geval. Hieraan zit echter het gevaar verbonden dat reali seert de commissie zich terdege van o.a. een z.g. gevallenjacht. Bij een subsidiebeleid per inwoner wordt het niet denkbeeldig geacht, dat van gemeentewege een verwijzingspoli- tiek wordt gevoerd, die de dienst te zwaar belast. Het gevolg hiervan is een stijging van de kosten door uitbreiding oftewel afwijzing van ge vallen, waarvan de behandeling wen selijk, of zelfs noodzakelijk is. De commissie adviseert daarom de navolgende wijze van subsidiëring A. een bijdrage per geval, geba seerd op de kostprijs berekend naar 35 pet. van de van rijkswege subsi diabel verklaarde salarissen. B. een bijdrage per inwoner, ge baseerd op de exploitatiekosten ex clusief salarissen, bijdragen preven tiefonds en retributies; C. De bijdrage wordt slechts ge geven voor die gevallen voor de be handeling waarvan de betrokken ge meente vooraf goedkeuring heeft verleend (via medische dienst of ambtenaar) D. indien de kostprijs per geval wordt verhoogd door omstandighe den, niet voortvloeiende uit van over heidswege toegestane salarismaatre gelen (b.v. personeelsuitbreiding) dan zal tevoren contact moeten wor den opgenomen met een commissie, waarin vertegenwoordigd zijn de af deling Zeeland der vereniging van Nederlandse gemeenten, de provin ciale raad voor de volksgezondheid en de stichting Zeeuws Instituut voor de geestelijke volksgezondheid: E. De bijdrage zal jaarlijks bij wij ze van voorschot worden beschik baar gesteld, waarbij kan worden uitgegaan van het aantal gevallen over het afgelopen jaar. Na defeni- tieve vaststelling van rijks- en pro vinciale subsidie kan aan de hand van een door de stichting opgemaak te rekening en het aantal werkelijk behandelde gevallen ook de ge meentelijke bijdrage definitief wor den vastgesteld. Voor de bijdragen per geval is uitgegaan van een be drag van f 116.776. Het totaal aantal gevallen is te stellen op 1516, zodat de kosten per geval op 77 gulden komen. Het aan tal inwoners der provincie bedroeg op 1 januari 1967 295.374, zodat het bedrag per inwoner is te stellen op 23 cent. Voor 1968 adviseert de com missie een voorschotsubsidie vast te stellen op 75 gulden per geval en 25 cent per inwoner. Ten opzichte van de raming in de primitieve begro ting voor de gemeente Vogelwaarde over 1968 betekent de nieuwe subsi- dievorm een lastenverzwaring van f 485,75. B. en w. menen, dat de belangrijkheid \'an het werk van de geestelijke volksgezondheid in Zee land de grotere of meerdere uitga ve rechtvaardigt. (Van onze correspondent) HOEK Hoofdingelanden D J. Tollenaar vroeg in de algemene ver gadering van het waterschap De Verenigde Braakmanpolders naar de moeilijkheden tussen het Beheerschap het waterschap over de betaling van de gcschotsheffing door eerstgenoem de. Het Beheerschap heeft indertijd bij G.S. tegen deze heffing, groot f 16.116,98, die zij onrechtvaardig vond geprotesteerd. Dijkgraaf H. P. Wolfert antwoordde, dat een. ge deelte van de heffing is betaald. Hij zeide deze gang van zaken zeer te betreuren. „Protesteren tegen een heffing, ontslaat niet van de verplich ting tot betalen. Wij zouden het erg jammer vinden met een deurwaar- dersexploit tot betaling te moeten dwingen". (Van een onzer verslaggevers) HULST De St.-Clemens-u.l.o. school te Hulst zal worden uitge breid met vier leslokalen en een vak lokaal. Hiertoe heeft de gemeente raad van Hulst in de laatste verga dering besloten. Het huidige gebouw aan de Zandstraat bevat: acht theo rielokalen, twee vaklokalen, een gymnastieklokaal en een overblijflo kaal. Momenteel worden drie klasloka len gebruikt in het gebouw van de paters maristen, waarvoor een huur- vergoeding moet worden betaald. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De Geweste lijke Omroep Gent vertelde zater dag in zijn Tip-Rubriek over de jon gerenmisviering in Sas van Gent, waarin zondag 17 maart bisschop Ernst van Breda zal voorgaan. Na een situatieschets over Sas, kreeg kapelaan L. Testers, organisator van de Sasse Tienermissen, een minuut de gelegenheid over de geruchtma kende eucharistievieringen te vertel len. Ook a.s. zaterdag staat deze viering op de agenda van het Gent se „Tips-programma", dat rond half twaalf 's middags wordt uitgezonden, 99' (Van een onzer verslaggevers) PHILIPPINE Donderdag 14 maart houdt het algemeen bestuur van het beheerschap recreatiege bied Braakman een openbare ver gadering in het gemeentehuis van Philippine. De vergadering begint om twee uur. Na een behandeling van het ver slag van de bedrijfsleider over 1967, komen enkele plannen ter sprake. Men wil o.m. een nieuwe kampwin kel bouwen, de jachthaven vergro ten en een toiletgebouwtje bijbouwen. Tevens wordt de begroting voor 1968 aangeboden. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Hoewel wij niet kunnen spreken van een grote vlucht uit deze bedrijfstak, is het toch wel opmerkelijk dat bij de over schrijving van leden naar ande re aangesloten bonden zich zeer veel jonge vakbekwame arbeids krachten bevinden". Dit wordt opgemerkt in het jaar verslag van de algemene Nederland se bond voor de bouwnijverheid, af deling Middelburg. Het bestuur van de afdeling, die vorig jaar een be langrijk aantal leden verloor, acht dit, een, vooral met het oog op de toekomst, verontrustende ontwikke ling. „De verbetering van de status van de bouwvakarbeider gaat door deze ontwikkeling opnieuw verloren", zo wordt opgemerkt, waarbij er voorts nog op wordt gewezen, dat de bouwnijverheid thans opnieuw het slachtoffer dreigt te worden van de schommelingen in de conjunctuur. De afdeling houdt de jaarvergade ring op 15 maart, 's avonds om acht uur in de „Gouden Poorte". (Van een onzer verslaggevers) VOGELWAARDE Burgemeester en wethouders van Vogelwaarde zul len de gemeenteraad vrijdag voor stellen een aanvullende subsidie van 863,69 te verlenen in het exploita tietekort van het verenigingsgebouw te Stoppeldijk. Aanvankelijk was overeengekomen dat het exploitatietekort voor de helft ten laste van de gemeente zou ko men met een maximum van duizend gulden. De andere helft zou worden betaald door het kerkbestuur van de parochie Stoppeldijk. Sinds het ge- gebouw werd overgedrager aan een comité is de bijdrage van het kerk bestuur echter achterwege gebleven. In verband daarmee willen b. en w. verzoeken het gehele exploitatiete kort van f 1727,38 voor rekening van de gemeente te nemen. In de kerk van de H. Eligius te Oostburg is voor de tieners van West- Zeeuwsch-Viaanderen voor het eerst een tienermis gevierd. Door de beat- band The Garands uit Oostburg werd begeleid, terwijl een groep jongeren het koor vormde. De teksten en mu ziek waren uit of bewerkt naar de Emausmis en Jeugd zingt Gods lof. Kapelaan O. Gielliet uit Breskens was celebrant. De kerk was geheel gevuld met jeugd en ouderen. Ook van protes tants-christelijke zijde was er belang stelling. Het ligt in de bedoeling van het organiserend comité, pater A. Mar- teyn, rector R. Verdurmen en de heer F. de Paauw deze viering te herhalen of'in andere parochies op verzoek, te vervolgen. Kapelaan Gielliet bedankte de band, terwijl de jeugd dankte met een luid applaus. Teach-in In de Burgerzaal van het raadhuis te Oostburg werd een teach- in gehouden voor de jeugd van 16 tot 25 in W.-Z.-Vlaanderen. Voor deze bijeenkomst bestond een overweldi gende belangstelling bij alle levens beschouwelijke groeperingen in de streek. Na een openingswoord van Hans Kolf uit Aardenburg ontstond er een zeer levendige discussie over allerlei problemen waarmee de jeugd in deze tijd wordt geconfronteerd. Dit gesprek, dat muzikaal werd omlijst werd geleid door J. van Oosterveld uit Nieuwvliet en Ds. F. van Drunen. Uit het verloop van deze uitstekend geslaagde avond bleek overigens dui delijk dat de jeugd ^ich in vele op zichten positief weet op te stellen. De bovenvermelde discussies had den tot motto. „Lief zijn voor elkaar" Aan het einde van deze bijeenkomst bracht de heer F. A. O. de Paauw uit Oostburg o.m. dank aan het gemeen tebestuur voor de verleende welwil lende medewerking. Burgerlijke Stand. Geboren: Anne- Marie Picavet, Ilse; Gref, Marion van Dorssen, Kiera Clauwaert, Nicolette Groenewegen. Gehuwd: Alphons de Coninck en Jo hanna Berkhout, Jan de Theije en Ma ria Platschorre. Huwelijksaangiften: Antonie Klundert en Lenie Feijtel. Overleden: Petrus van de Moortel 70 j. Maria Dobbelaar 78 j. wv J. Ver mast. 55 '(Van onze correspondent) In het gazon bij de lagere school aan het Wagnerliof „De Wiekslag" zal binnen enkele weken een beelden groep worden geplaatst, voorstellen de twee neerdalende vogels. Het kunstwerk is vervaardigd dooi de beelhou-wer Jan Vegter te Papen- drecht. Dan zal tevens gelegenheid zijn het werk van deze kunstenaar te bezichtigen. In de hal van genoemde school zal een tentoonstelling van werken worden ingericht. Door de oudervereniging van het Petrus Hondius Lyceum te Terneu zen werd voor de leden en belang stellenden een bijeenkomst gehou den, waarop de heer W. Jurriens tot bestuurslid werd gekozen. Verschil lende docenten vertelden op instruc tieve wijze dat in vergelijking met de tijd, toen vader en moeder onder wijs ontvingen, thans geheel nieuwe methoden worden gevolgd, welke meer op de praktische toepassing zijn gericht. Zo viel het op dat de leerlingen uit de brugklas nu reeds in staat zijn zich enigermate in een vreemde taal uit te drukken, terwijl voor meerge vorderden, die deze nieuwe methode hebben gevolgd, het houden van een voordracht in de Franse taal weinig of geen moeilijkheden oplevert. Tevens werd hierbij duidelijk ge-, demonstreerd hoe onontbeerlijk een talenpracticum is, om toestromende leerlingen van andere scholen, die in de lagere klassen volgens de tra ditionele manier onderwijs hebben genoten, op peil te brengen om de lessen in de hogere klassen te kun nen volgen. Na de pauze werd onder leiding van de heer H. A. Boland, de voorzitter van de oudervereniging, door een forum, waarin zitting hadden, me vrouw Sanderse, en de heren Wil- deboer. Verdonk, Arnold en Al, en de leden van gedachten gewisseld over het bestaansrecht en doel van de vereniging. Groede Radio-uitzending Op 3Imaart zal de K.R.O. een Hoogmis uitzen ding verzorgen vanuit de St.-Bavo- parochie. Het St.-Caecilia koor o.l. v. W. Bartz uit St.-Jansteen zal mu- zikalè medewerking verlenen. Hoek Gemeenteraad De gemeenteraad van Hoek komt maandag 18 maart om half acht 's avonds bijeen. Op de agenda staan o.a. voorstellen tot het stichten van een openbare kleu terschool: tot het vaststellen van het bestemmingsplan 1966; tot verkoop van een perceel bouwgrond aan de heer P. Meert: tot aanschaf van een aantal stoelen voor de gehoorzaal: tot het verbeteren van een gedeelte van de weg Molendijk - Knol; en tot garantiestelling der gemeente van een door de katholieke Z. Vlaamse Woningbouwvereniging te Hulst aan te gane geldlening. Koewacht Gemeenteraad Onder voorzitter schap van burgemeester Dierick heeft de gemeenteraad het verzoek tot het onbewoonbaar verklaren van de woning Oude Karnemelkstraat 1 goedgekeurd. Tevens ging de raad akkoord met de verlening van de na volgende subsidies: blindenbelangen f 20,-. supportersclub E.E.M. f 123,-; biljartvereniging „Grensvrienden" f 189,-; en jaarmarkt Zuiddórpe f 15,- Een verzoek van de schutterssocië- teit „St. Sebastiaan" om een subsi die van f 300,- of kwijtschelding van het renteloos voorschot werd aange houden. Een verzoek om een bijdrage van 10 procent in de aanleg van de ver lichting op de voetbrug te §t. Jan steen werd afgewezen. Wat betreft de schoolbusdienst werd medege deeld dat het schoolbestuur van Ou denbosch voortaan f 250,- per jaar zal bijdragen in de kosten van deze bus. Ie prijs Te Middelburg behaalde onze dorpsgenote Riet de Nijs de eerste prijs in de landscompetitie be diende dameskapster. Jaarmarkt Op woensdag .3 april a.s. zal te Koewacht weer de jaar lijkse jaarmarkt worden gehouden. Door het gemeentebestuur zijn geld prijzen beschikbaar gesteld voor alle soorten paarden, rundvee, varkens en konijnen die op deze jaarmarkt zullen worden aangevoerd. Nieuw-Namen Reconstructie woningbouw Reeds eerder zijn er plannen gemaakt om het centrum van het dorp begrensd door Nobelstraat, Hombaehtstraat, Kauterstraat en Hulsterloostraat voor wat betreft de woning- en utili teitsbouw te reconstrueren. De ge- meentlijke stedebouwkundige heeft deze plannen opnieuw in ogenschouw genomen. Hij wil nu een en ander in groter verband zien. Wil men dan ook in de toekomst een verant woorde woningbouw krijgen, dan zal de ongewenste woning- en utiliteits bouw geweerd moeten worden. Ver schillende gebieden, ook welke voor heen een agrarisch bestemming had den zullen dan voor woningbouw worden aange.wezen. Sluis Toneel In het jeugdgebouw van de Ned. Herv. Kerk te Sluis vond de jaarlijkse toneelavond plaats van de Herv. toneelvereniging. In zijn openingwoord kon de heer L. G. Kra mer een groot aantal belangstellen den welkom heten. Gebracht werd 't blijspel. „Even voorstellen mijn tan te". Het stuk werd vlot en vaardig voor het voetlicht gebracht. Een lo terij zorgde voor een goed financieel resultaat. St.-Jansteen Aan het bureau van politie te St.- Jansteen zijn onderstaande voorwer pen als gevonden aangegeven en nog niet afgehaald: 1 zwarte portemonnee met inhoud; 2 bankbiljetten; 3 bank biljetten; 1 zwarte linker dameshand schoen; 1 damesporteiBonnee met in-i houd; 1 nijptang; 1 sleutelhanger met 4 sleutels; 1 bruine lederen damesé handschoen; 1 groene rechterwant; 1 zwarte linker dameshandschoen; 1 zwart knijpbeursje. Walsoorden Aangespoelde vaten Reeds en kele dagen spoelen langs de zeedijk tussen Baalhoek en Ossenisse in de Schelde drijvende vaten aan. Deze vaten blijken afkomstig te zijn van een Belgisch vaartuig, dat enige da gen geleden in de Schelde op Belgisch gebied is gezonken. De vaten zijn van verschillende grootte en dragen meestal het opschrift „Soude" of „Latex", terwijl de inhoud uit bijten de stoffen bestaat. Vinders van de vaten worden verzocht hiervan ken- inis te geven aan de politie of ge meentehuis, opdat voor opruiming der vaten kan worden gezorgd. O Westdorpe Dorpsfilm Vrijdag 15 maart wordt in het verenigingsgebouw de film over Westdorpe vertoond, die gemaakt werd door de Nederlandse Blindenbond. De vertóningstijden zijn kwart voor zevên en négen uur. Zuiddórpe Dorpsfilm Woensdag 13 maart wordt in café Centraal op het Dorps plein de film over Zuiddórpe, „Hoe het reilt en zeilt", vertoond. De film werd gemaakt door de Neder landse Blindenbond. Vertoningstijden zijn 's middags om drie uur voor de jeugd en 's avonds om kwart voor zeven en negen uur voor de volwas senen. DE HUISVUILOPHAALDIENST 's-HEER-ARENDSKERKE c.a. maakt bekend dat op woensdag 13 maart a.s. in de volgende plaatsen Kortgene Lewedorp Geersdijk 's-Heer Arendskerke Stroódorp 's-Heer Abtskerke Kapelle „Er is in Kapelle behoefte aan het aantrekken van een nieuwe industrie, zulks in verband met de afnemende werkgelegenheid in de tuinbouw". Dit was een van de conclusies waar toe de aanwezigen op de jaarverga dering van de AR-kiesvereniging Ka- pelle-Biezelinge op hun jaarvergade ring kwamen. Wethouder J. Balkenende hield op deze vergadering een inleiding over de gemeentepolitiek. Hij besteedde aandacht aan de plannen tot samen voeging van de gemeenten, aan de woningbouw, waarvoor Kapelle een zeer fraai bouwplan heeft en verder 0.m. aan de zwembadplannen, die thans in een nieuwe fase zijn geko men, de noodzaak van een speelweide en de bouw van het dorpshuis annex dienstencentrum. ■Vele vragen werden gesteld naar aanleiding van dit referaat. De lei ding berustte bij de heer M. C. Duyn- houwer. Uit het jaarverslag van se cretaris I. Slabbekoorn bleek dat de vereniging 95 leden heeft. De heren 1. Slabbekoorn en C. Balkenende werden als bestuurslid herkozen. Yerseke In zaal Nolet heeft de muziekver eniging Mozart de jaarlijkse uitvoe ring gegeven. De drumband, onder leiding van André de Leeuw, opende de avond waarna het korps, onder leiding van de directeur, de heer P. Huysse, vervolgde met de mars Evergreen. De talrijke bezoekers werd een welkom toegeroepen door de viee-voorzitter, de heer C. Pekaar. Hierna vervolgde het korps het pro gramma met de ouverture Les Da- naïdes, de Selection of British songs en tot slot de Finale, samengesteld uit diverse populaire nummers. Tussen deze nummers door was er een optreden van vier gevorderde leerlingen met enkele muzieknum- mertjes en twee leerlingen van de drumband": Na het muzikale gedeelte trad voor het voetlicht de toneelvereniging 's-Heer Hendrik uit 's-Heer Hen drikskinderen met de komische thril ler in 3 bedrijven „Boeven en made liefjes" van George Batson. Namens de aanwezigen werd een dankwoord gesproken door de voorzitter, de heer J. Glerum. Hierna volgden nog enkele uurtjes gezellig samenzijn. (ADVERTENTIE) Heeft U er al eens aan gedacht dat Uw oude meubelen' nog waard zijn om opnieuw gestoffeerd te worden. Voor een bescheiden prijsje krijgt U dit voorjaar zo goed als nieuwe meu belen wanneer U deze bij ons Iaat stofferen. Wij hebben een uitgebreide en prachtige kollektie bckledingsstof- fen en bekwame stoffeerders. Vraagt U eens vrijblijvend prijs aan, het zal U beslist meevallen. Woninginrichting „Eigen Haard" Arsenaalstraat 5 Terneuzen Tel. 01150 - 2097 Morgen, woensdag 13 maart. Hansweert, 2.04 en 14.38 uur. Terneuzen: 11.28 en 13.57 uur. Vlissingen: 1.01 en 13.27 uur. Wemeldinge: 2.49 en 15.12 uur. OPENBARE KLEUTERSCHOOL OOSTBURG Door het gemeen tebestuur van Oostburg is in het ge- meentehuis aanbesteed het bouwen van een nieuwe hoofdleidsterskamer met berging en het verbouwen van de openbare kleuterschool. 1. Fa. Vo gelaar, Biervliet f 15.616,-; 2. Fa. G. Bossand, Oostburg f 18.630,-; 3. H. H. Verwey, Oostburg f 18.816,-; 4, Fa. Martens, Hoofdplaat f 19.244,-; 5. Leenhouts aannemingsmij Sluis f 19.830,-. De gunning werd aange- houden. NOORDDIJKWEG BIERVLIET In het gemeente huis te Biervliet is aanbesteed het verbeteren van de Noorddijkweg. In geschreven werd: K. T. de Oude, Biervliet f 57.100,-; Gebr. H. en H. v. d. Hemel, Biervliet f 57.700,-; J. den Oude Aannemingsbedrijf, Biervliet f 58.700,-; Fa. de Ruysscher en Zn., Biervliet f 59.950,-. De ra ming bedroeg f 59.250,-. Het werk is aan de laagste inschrijver gegund. MIDDELBURG Vleeshal 11-12 en 14-17 uur Dr. P. C. Boutenstentoonstelling GOES Landbouwcentrum 19.30 uur Voorlich tingsbijeenkomst over teelt winter bloemkool TERNEUZEN Luxor 20 uur James Bond AXEL Marijkeschool 19 uur Vaardigheidsproe- ven Voorwaarts KLOOSTERZANDE J. de Waal Bejaardenschieting ANTWERPEN Rex 10-12.30-15.35-18.20-21.05 uur Oe vel naar de top 14 j. Odeon 12-14.30-16.50-19.10-21.30 uur Le grand Meaulnes a.l. Pathé 12 14.30 16.50 19.10 21.30 uur Moordsyndicaat a.l. Rubens 12-15-18-21 uur Oorlog en vrede, deel 2 Ambassades 12-14.30-16.50-19.10-21.30 u. In the heat of the night 14 j. Savoy 10-12-16.30-19-21.30 uur Cool hand Luke 14 j. Astrid 10-12.30-16.50-19.10-21.30 uur The war-waggon a.l. Quellin 13.30-15.45-18.30-21.15 uur Millie a.l. Capitole 12-15-18-20-22 uur Piraat des konings a.l. Ned. Kameropera 20.30 uur Don Pas- quale NKT 20.30 uur Mime (Herman Verbeek) BRUGGE Memlinc: Peyrol de vrijbuiter 18 j. Aan vang 15 en 20 uur. Zwart Huis: Blanco voor een oplichter 18 j. Aanvang 20 uur. Forum: Wat een vakantie a.1. Aanvang 14.15-17-20 uur. Scala: De piraat des konings a.l. Aan vang 20 uur. Stadsschouwburg 20 uur Croque Monsieur Area 20 uur Het lied van andere men sen (Berkeman) GENT Capitole: Casino Royal 18 J. Majestic De blonde van Peking, 18 J. Plaza: De getemde feeks 14 j. Select: M-15 vraagt bescherming Savoy: De verslindsters 18 j. KNS 20 uur De getemde feeks (Sha kespeare) ST. NIKLAAS Eden: Herrie te Bagdad 14 j. Century: De schaduw van een colt 18 J. Palace: De prins en de verleidelijke heks 14 j. Rex: de 55 dagen van Peking 14 j. Scala: Cosa Nostra, aartsvijand van de FBI 18 j. MIDDELBURG Vleeshal 11-12 en 14-17 uur Dr. P. C, Boutenstentoonstelling TERNEUZEN Luxor: 20 uur James Bond. ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag NKT 20.30 uur Kent u de melkweg (Wittlinger). GENT Bioscopen: Als onder vandaag BRUGGE Bioscopen: Als onder vandaag Capitool 15 en 20 u. Apachenfurie, 18 j.

de Stem | 1968 | | pagina 2