Jeugd meer betrekken bij activiteiten dorpshuizen voor f.152,62 in de maand AMRO-LENING ZIJN MILJOENEN VOOR WIJKCENTRA WELBESTEED? PLAATS WAAR MEN DE ANDER KAN ONTMOETEN Landbouw in Zeeland moet nog meer grond afstaan voor industrie uitblazen mevrouw rpapier voor uw L-pen Vandaag beraad partijen te Vlissingen Kaderbijeenkomst N.K.V. te Hulst Dief haalde bij bisschop Ernst auto uit garage Kunstmaand Vogelwaarde succesvol ingezet (als u in 18 maanden zou aflossen). Over ziekenhuiskwestie NIET STATISCH Oude filmglorie in make-up 1968 KOPEN AAN DE DEUR Bitter soda voor automobilisten DE JEUGD ACTIVEREN EIGEN INBRENG UITZONDERINGEN Afd. Goes van NCHV vergaderde Dr. D. Frans sens voor Z.L.M. Hulst: NAC I PHILIPS BATTERIJEN) die móéten wel\ goed zijn* HULST Gevonden voorwerpen DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 12 MAART 1968 (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Vanavond, dins dag, komen de besturen van de afde lingen Vlissingen van de KVP, ARP en CHU bijeen om zich te beraden over ziekenhuiskwestie. Aanleiding tot het beraad is de mo tie van de PvdA-afdeling Vlissingen waarin de wenselijkheid tot uitdruk king wordt gebracht om in Vlissingen één groot in plaats van twee kleinere ziekenhuizen (een katholiek en een protestants) te bouwen. De besturen van beide ziekenhui zen, St. Joseph en Bethesda voeren hedenmorgen een bespreking met het gemeentebestuur van Vlissingen over de aangelegenheid. Zoals bekend staat ook het gemeentebestuur con centratie van de ziekenhuizen voor. (Van een onzer verslaggevers) HULST Tijdens een kaderbijeen komst van de N.K.V.-kringen Hulst en Groenendijk, in De Graanbeurs te Hulst op vrijdag om !20.00 uur zal de economische ontwikkeling in Bel gië, met name langs de Scheldeoe- ver, en de gevolgen hiervan voor O.-Zeeuwsch-Vlaanderen onderwerp van gesprek vormen. Het onderwerp zal worden ingeleid en aan de hand van kaarten worden toegelicht door deskundigen van het A.C.V. uit St.- Niklaas (B.). (Van een onzer redacteuren) MIDDELBURG Het aantal dorpshuizen in Zeeland breidt zich gestadig uit. Op dit ogenblik liggen er bij het provinciaal opbouwor- gaan „Stichting Zeeland" twaalf aanvragen voor nieuwbouw en/of verbetering van dorpshuizen. Dat betekent dat er waarschijnlijk bin nen niet al te lange tijd weer een paar miljoen gulden wordt geïnves teerd in projecten, die het algemeen belang dienen. Mag men zeggen dat deze miljoenen welbesteed worden Wij hadden hierover een gesprek met drs. H. J. Verdier, die sedert en kele maanden aan het provinciaal op- bouworgaan als socioloog is verbon den en die men „de man van de dorpshuizen" mag noemen. Hij neemt de plannen voor de bouw van een dorpshuis in behandeling, onderzoekt de concrete behoefte aan dorpshui zen en wijkcentra en adviseert de provinciale overheid en/of de andere betrokkenen. „Voor ons is de kous eigenlijk af als er ergens een dorpshuis tot stand is gekomen", zegt drs. Verdier. „Dat is niet tragisch maar logisch. Maar het kan wel eens onpraktisch zijn, want wat wij zo graag zouden willen is: inzicht hebben in de „evolutie", die zo'n dorpshuis na zijn totstand koming doormaakt. Daaruit zouden namelijk conclusies te trekken zijn over de weg die wij bij dit werk moeten volgen. Een dorpshuis is of beter: moet zijn een raamwerk rond iets dat levend is. Het succes van een dorps huis valt of staat met de activiteiten van degenen die het besturen. Ik heb de indruk dat een dorpshuis wel eens te vaak wordt gezien als al leen maar een gebouw waarin ver enigingen, die elders niet terecht kunnen, hun noodzakelijke accom modatie mogen zoeken. Het wordt dan geëxploiteerd zoals men een ge wone zaal exploiteert en het bestuur heeft als voornaamste kopzorg: het sluitend maken van de exploitatie begroting. Maar er is een belangrijke neven- Eén van de vele aspecten in de nieuwe make-up is een terugblik op ie dramatische meisjes die met ge kwetste ogen en verwijtende lippen, handenwringend door de stomme 'ilm waarden of zuchtend en snik kend de sprekende binnenkwamen. Wie een halve eeuw oud is kan in de laatste maquillage Mary Fickford te- rogvinden. Het oude keert nooit onveranderd Weer: miss '68 is met veel meer, veel beter en veel verfijnder hulpmidde len tot stand gekomen. Zij is boven dien niet gehouden aan één patroon: vandaag de glamour van de vroege re ster, morgen de simpele eenvoud van natuurkind(l), de volgende week de flower power van het hippie. Maar het gewichtigste verschil zit in de grondverf! Talloze verzorgings- «n voorbereidingspreparaten, waar aan dagelijks nieuwe worden toege legd, beschermen de huid die straf- t0! in len§te van dagen mag effecten ckdderd met wisselende ,Aan Revlon deze raak-me-niet-aan schoonheid met make-up AURORE. dkele opvallmde details, nieuw op .„l ?alet een citrc enkleurige oog schaduw (naast vijf andere tinten); lam-! hW1,mpe,rs waarbij in het rijtje in heo- onderste ooglid, de haartjes staan Van vier of vijf bij elkaar el37ii,', PPenstiften die zozeer aan men van u6n denken dat ZÜ de na- dewert i, oemd P°rseiein en aar- les Wn.i gerl' n,L Dresden, Limo- Prt»M Een verzorging met II Ult de rijke serie Ultima gaat hieraan vooraf. Opnieuw waarschuwt de Consumen tenbond tegen het kopen aan de deur van wasmachines, stofzuigers, e.d. Ook tegen het zo aantrekkelijk lij kende aanbod „reclameklant" te wor den en het apparaat zo „goeddeels weer terug te verdienen". De reclameklant moet het gekochte aan anderen tonen en aanbevelen en voor iedere nieuwe klant die dat op levert kan een kortingscoupon van meestal f 100,- worden geïnd. Maar omdat de colporteurs meestal een hele wijk of een heel dorp „bewer ken" en doorgaans zeer grondig! komt er van dat werven van klan ten-door-klanten weinig terecht. En daarmee ook van de korting; de re clameklant betaalt gewoon de volle prijs. Bovendien is het kopen aan de deur op zichzelf al af te raden, om dat men niet kan vergelijken met wat er normaal in de winkel aangeboden wordt. De Consumentenbond zegt daarom met nadruk: teken nooit meteen. Ook niet als er gezegd wordt dat die hand tekening slechts is voor „reservering" of ten bewijze dat er een bezoek is afgelegd. Eenmaal getekend zit men onherroepelijk aan de koop vast. Bijna elke dag opnieuw ervaren wij Nederlanders de sterke toename van het autoverkeer, hetzij in de praktijk, hetzij door publiekaties in de pers, op de radio en op de televisie. Als gevolg van dit sterk toenemende verkeer wordt ook de controle op en de be straffing van alcoholgebruik bij het verkeer geïntensiveerd. Door dit al les wordt het voor veel autorijders steeds moeilijker een drank te vin den, die zij qua smaaktype apprecië ren De aan de markt zijnde alcohol vrije dranken voorzien merendeels niet in deze behoefte. Er is dus dui delijk sprake van een lacune. Er is thans een drank ontwikkeld, die hier in voorziet: Derby Bitter Soda. Bitter Soda is een koolzuurhoudende, alcoholvrije drank, samengesteld uit verschillende grondstoffen. Eén van de belangrijkste grondstoffen hierbij is het extract uit de gentiaanwortel. Dit geeft aan de d.rank de typisch bittere smaak, die ook voorkomt in een aantal aperitiefdranken die, met name in de zuidelijke landen, veel worden gedronken. Deze nieuwe drank is dus duidelijk bedoeld voor een specifieke groep verbruikers, die niet houden van limonade maar wel van een bittere, alcoholvrije drank. taak voor het dorpshuis en dat is: kern te zijn in een leefgemeenschap, op een dynamische manier. Want wat is eigenlijk een dorps huis? Het is de plaats waar de mens uit deze tijd, aan wie een bepaalde woonvorm wordi opgedrongen, die steeds meer vrije tijd te vullen heeft en die ja, ook dat steeds een beetje eenzamer wordt, de ander kan ontmoeten. Als ik. thuis, in mijn mo derne flat, een partijtje wil tafel tennissen, dan zai ik dat voornemen direct weer moeten laten varen, om dat de speeltafel niet in mijn kamer past. Tenzij ik ergens anders (in het wijkcentrum of dorpshuis) kan tafel tennissen, zal er voor mij nooit spra ke zijn van beoefening van deze sport. Mijn zoon zal misschien sa men met anderen willen musiceren. Maar wie van onze buren zou beat- lawaai in het woongebouw dulden? Ergo: ook voor mijn zoon zal er ergens een plekje moeten zijn waar hij de versterkers eens lekker kan opendraaien, zonder dat een ander er de koude rillingen van krijgt. Het dorpshuis! Nu is dat voorbeeld van een beatorkest-in-opbouw wat pro blematisch. Immers: ook dorpshuizen zijn niet berekend op gelijktijdige huisvesting van een schaakclub en bijvoorbeeld de fanfare die een nieuwe mars wil instuderen. Bovendien is het een bijna onmo gelijk voorbeeld, omdat de jeugd naar mijn mening weinig deel heeft (of krijgt) aan hetgeen de dorpshui zen doen. De jeugd is maar zelden in de besturen, die het dorpshuis be heren, vertegenwoordigd en toch zou dat eigenlij K moeten, omdat de dorpshuizen typische gemeenschaps voorzieningen zijn, waarop iedereen een zeker primair recht mag laten gelden. Het bestuur van een dorpshuis hoeft niet te vrezen dat het buiten z(jn boekje gaat, als het gemeen schap activeert en entameert. Trou wens: in principe kun je bij het be heer van een dorpshuis alle kanten uit, want het kan multifunctioneel zijn. Een aardig voorbeeld Is Kapelle, waar het te bouwen dorpshuis te vens een functie krijgt in de dienst verlening aan bejaarden, of Middel burg-zuid, waar het wijkcentrum te vens, hoewel voorlopig, een kerk centrum, een medisch centrum, een wijkbibliotheek en nog een paar din gen meer gaat herbergen. Het dorpshuis moet kunnen mee groeien met de behoeften, die nu een maal van tijd tot tijd veranderen. Verstarring van opzet is ook hier het begin van het einde. Hoe kom je als dorp aan een dorpshuis? Door initiatief van de gemeente zelf of door particulier initiatief. Wordt na een ondesrzoek vastgesteld dat het dorpshuis een wezenlijke functie kan vervullen, dan komt het in principe voor subsidie in aanmer king. Het rijk betaalt 25 pet. van de investeringskosten. De gemeente moet het leeuwedeel van deze kosten op een of andere manier garanderen en een redelijke financiële bijdrage moet door de gemeenschap zelf wor den opgebracht. Dat is tenminste 10 pet. Dat kan gebeuren door bijdra gen in klinkende munt, maar ook (en dat is natuurlijk zinvoller) door ge leverde prestatie. Sommige dorpshui zen zijn door de toekomstige gebrui kers zelf geschilderd of betimmerd, men heeft zelf het grondwerk ver richt, de gordijnen genaaid of voor andere zaken gezorgd. Hoewel dit globaal genomen een overal bruikbare formule lijkt, er zijn toch uitzonderingen denk baar. Bijvoorbeeld daar waar een meerderheid van de bevolking uit godsdienstige of andere overwegin gen tegen het verschijnsel „dorpshui zen" als zodanig gekant is en een soms niet te onderschatten minder heid daardoor een dorpshuis ont houdt. Een soepeler subsidiebeleid van het departement van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk zou hier gunstig kunnen werken. Deze zaak kon wel eens actueel wor den nu in sommige delen van Zee land de gemeentelijke herindeling wordtd oorgevoerd. „Dorp" en „ge meente" zijn dan niet meer hetzelf de. Ik geloof echter dat de bestuur ders van de nieuwe gemeenten vol doende wijsehid zullen bezitten om in deze naar recht en rede te han delen". (Van een onzer verslaggevers) BREDA De bisschop van Breda, mgr. Ernst, heeft geen auto meer. Zondagnacht heeft een onbekende de Fiat 2300 van de bisschop gestolen uit de garage achter het bisschoppelijk paleis aan de Veemarktstraat in Bre da. De man kwam binnen langs een poortje in de Molenstraat, waarna hij toegang had tot de binnenplaats waar op de deur van de garage van de bis schop uitkomt. Hij forceerde de deur van de garage en verdween met de wagen. In de nacht van vrijdag op zaterdag werd, zoals bericht, op soortgelijke wijze een auto gestolen in Waspik. (Van een correspondent) VOGELWAARDE Met een zang en muziekuitvoering in de parochie kerk en een rijk gevarieerde tentoon stelling in het verenigingsgebouw te Stoppeldijk is de eerste kunstmaand Vogelwaarde bijzonder succesvol in gezet. Met dit nieuwe initiatief heeft de actieve sectie gemeenschapswerk onderdeel van het interparochieel centrum voor maatschappelijk werk Vogelwaarde midden in de roos ge schoten. Bracht deze sectie voorheen ten toonstellingen van beroepskunste naars, o.m. van de graficus Günther en van Kathe Kollwitz, thans lag het accent op kunst van eigen, Vogel- waardse, bodem. Dat die eigen ge meenschap heel wat in haar mars heeft, is tijdens dit eerste weekend van de kunstmaand duidelijk tot uiting gekomen. Dat het op deze ma nier aandacht vragen voor de creati viteit in eigen gemeenschap van groot nut is, werd nog eens onderstreept door mevrouw J. Molthoff-Linders in haar officieel openingswoord. In de parochiekerk van Stoppeldijk traden op de gemengde koren van Stoppeldijk en Boschkapelle, het tie nerkoor van Hengstdijk, de Snisse Snuiters uit Ossenisse en het Zeeuwsch-Vlaams kinderkoor. Dit laatste koor is dan wel niet volledig van eigen bodem, maar met ongeveer de helft van de 120 zangertjes uit Vo gelwaarde afkomstig, mocht dit na tuurlijk niet op het programma ont breken. Zonder de andere deelnemen de koren ook maar iets te kort te doen, mogen wij stellen dat de pu- bliekprijs zeker ging naar het optre den van de Snisse Snuiters, die o.l.v. de heer Kips een dierenverhaal mag nifiek in muziek en woord wisten uit te beelden. In de zaal van het verenigingsge bouw viel een groot aantal kunst werken te bewonderen op het gebied van schilderijen, foto's, dia's, teke ningen en produkten van huisvlijt. Aan de teken- en fotowedstrijd wa ren prijzen verbonden. De eerste prijs van de ingezonden foto's ging naar de heer J. Hamelinck. De prijswin naars van de tekenwedstrijd zijn ver meld in onze editie van vorige week vrijdag. De drumband Vogelwaarde werkte mee aan dit programma met een vlot te show. Dat de kunstmaandactivitei- ten bij het publiek aanslaan blijkt wel uit het feit dat ongeveer 400 perso nen de tentoonstelling in het eerste weekend bezochten. Het programma van de kunstmaand komt volgende week in Ossenisse. (Van een correspondent) BIEZELINGE In De Caisson hield de afdeling Goes van de Ned. ver. van chr. handelsreizigers en han delsagenten haar jaarvergadering on der leiding van de heer C. A. van Alten. In de vacature B. Drenth werd als bestuurslid gekozen de heer Mous te Goes. De heer Van Alten werd als voorzitter gekozen. Op 19 april zal in De Caisson de volgende vergadering worden ge houden. Na de pauze sprak de heer Van Alten over het drinken van wijn. (Van onze correspondent) HULST Dr. D. H. Franssens, staffunctionaris voor Planologische aangelegenheden bij de Rijnmond- raad, sprak tijdens de algemene ver gadering van de Zeeuwse Landbouw Maatschappij Kring Hulst, over „De Landbouw en de Industriealisatie in Zeeland". In zijn openingswoord zei Kring voorzitter J. Scheele o.a. dat de vrije produkten slechte marktprijzen no teren. We zitten -net een overschot- tenprobleem. Wat is overgebleven van de E.E.G.?, aldus de voorzit ter. We moeten wel voorzichtig zijn om de E.E.G.-gedachte in zijn totaliteit te veroordelen. Wel kunnen we stellen aldus spreker dat bij voortduring van de slechte markt positie, de doorsnee boer, de E.E.G.- gedachte met een ander oog begint te bezien. Hij ziet met zekere on rust de toekomst tegemoet. Het werkgebied Oost-Zeeuwsch-Vlaande- ren-Oost, onder leiding van het oude Hulster Ambacht, heeft steeds zijn oude staat weten te bewaren, aldus begon Dr. Franssens zijn inleiding. De industriële en zeehavenactiviteit van Rotterdam en Antwerpen echter, gaan doo- de steeds snellere ont wikkeling elkaar raken. Deze situa tie is in korte tijd zeer acuut ge worden, zowel voor België als Ne derland. De kans voor consequen ties voor de landbouw is beslist groot de landbouw zal ernstig worden ge raakt. De achtergrond voor de be langstelling van dit gebied, aldus spreker, is het rapport van het Over legorgaan Zuid-West-Nederland en het plan een kanaal te graven in het Land van Waas het zogenaamde Baalhoek-kanaal. De functie van het Deltagebied is bijzonder belangrijk voor het ves tigen van industriën bij zeehavens, zoals olieraffinaderijen, chemische industrieën, metallurgische- en elek- tro-technische industriën. Het Delta gebied heeft als doel in dit verband, een zeer gunstige geografische lig ging. Men moet met deze ontwikke ling leren leven, deze is internatio naal. Wat de welvaart betreft; deze ziet er in Nederland niet zo geweldig uit. Berekend is dat Nederland als deze ontwikkeling zo doorloopt in 1980 per hoofd der bevolking, van de twaalf Westeuropese landen, op de voorlaatste plaats zal staan. Men moet nieuwe bedrijven aantrekken, vooral in het Deltagebied. Zeeland en West-N.-Brabant zijn probleem gebieden in het industriebeleid van de regering aldus spreker. Wat in het Sloegebied is gebeurd is waar schijnlijk niet van grotere beteke nis, dan de ontwikkeling bij Delfzijl. Landelijk bekeken. Door het aanleg gen van een nieuwe Rijksweg op Z.- Beveland alsmede door de uitvoering van het Deltaplan, zal deze situa tie volgens hem belangrijk gunsti ger worden. Dr. Franssens was verder niet op timistisch over de situatie in de toe komst aangaande de werkgelegen heid. Deze is, na een hoogconjunc tuur in de jaren 1961-1966. afgeno men. De verregaande rationalisatie heeft tot gevolg, steeds meer produc- ceren met minder mensen. Waar blijven de vrijkomende mensen? Om in de behoefte tot 1980 te voorzien zijn 7000 ha terrein nodig. 4000 ha. voor industrievestiging in Sloe en Terneuzen en de overige 3000 ha voor het Maaskant-project. De land bouw zal niet alleen de nodige gron den moeten opleveren, maar zal door industriële ontwikkeling ook in an dere belangen getroffen kunnen wor den. Het onderzoek hieromtrent zal, zo zei spreker, moeten worden aan gepakt op landelijk niveau. In België is er sprake van een soortgelijk proces met name de me taalindustrie die gemoderniseerd moet worden. Verder moet ook de industrialisatie van het Land van Waas op gang komen. Voor de Bel gen is het een grote noodzaak de ontwikkeling in het Antwerpse ha vengebied te stimuleren. Er zijn twee problemen aldus spre ker n.l. het nauw van Bath en het Baalhoekkanaal. Deze zullen door België gelijktijdig aangepakt worden. Over de toekomst van het gebied Os senisse in het algemeen, kon hij nog niets belangrijks zeggen. Planolo gisch gezien is dit gebied ideaal voor de vestiging van zeehavenindustrie. De landsgrens is echter bron van vele complicaties, zij brengt b.v. ei gen vestigingsvoorwaarden met zich mee, verschillende wetgeving, vesti gingsbeleid en tarieven. Langdurige onderhandelingen liggen in het ver schiet. Wat betreft het te graven kanaal zijn er drie mogelijkheden aldus spreker: 1. geen overeenstem ming 2. overeenstemming over het kanaal met daarbij geharmoniseer de vestigingsvoorwaarden 3. over* eenstemming over het kanaal maar geen geharmoniseerde samenwerking. In het eerste geval zal het ge volg zijn dat de Belgen zich met een andere oplossing zullen behelpen. De in punt 2 genoemde overeenstem ming, zou dan het begin zijn van een gezamenlijk Nederlands en Bel gisch industrieproject. Er zou een belangrijke industrieontwikkeling op Nederlands grondgebied komen, waarbij Saeftinge zal worden inge polderd. De landbouw zal dan een belangrijke veer moeten laten. In het als punt 3 genoemde geval zou men alleen industrievestiging krij gen op Belgisch grondgebied. Van de onzekerheid in dit gebied, wat er gaat gebeuren, ondervindt de land bouw de meeste last. Deze onzeker heid zal niet lang duren is zijn ver wachting, want België heeft haast. De landbouw zal in die periode moeten waken tegen planologische onzeker heidsontwikkelingen. De heer Frans sens behandelde vervolgens nog ver schillende onteigeningsvraagstukken. Bij investeringen is men gewend te rekenen op basis van toekomst verwachtingen, maar aldus spreker men moet nu rekening houden met de nieuwe situatie. Echter mag men Toen in 1965, naar aanleiding van de degradatie, de NAC-krant huis aan huis werd bezorgd zijn ons twee dingen op gevallen: le Het NAC-bestuur schreef hierin o.m. „Er zijn in het verleden fouten ge maakt. Maar we zullen er lering uit trekken. 2e Wij willen het publiek bieden waar het recht op heeft, en dat is goed voetbal." Als we nu dan zien wat er van het eens mentaal zo sterke NAC is overgebleven, dan vragen wij ons af, wat hebben deze NAC-bestuurders dan wel geleerd? BREDA P. J. F. B. J. J. M. A. A. D. G. J. v. M. J. H. C. T. P. J. M. T. V. H. (ADVERTENTIE) Aan het bureau van politie te Hulst zijn onderstaande voorwerpen als ge vonden aangegeven en nog niet afge haald: 1 bruin lederen dameshand schoen: 1 bruine kinderhandschoen; 1 zwarte want; 1 grijs lederen hand schoen; 1 blauw-froene muts; 1 paar zwarte lederen handschoenen; 1 sleu telring met sleutels; 1 bril met gou den montuur; 1 blauwwitte kinder valhelm; 1 paar grijs lederen heren handschoenen; 1 gouden schakelarm band; 1 pakketje; 1 blokfluit; 1 witte trui; 1 groene kinderwant; 1 rechter donkerblauwe dameshandschoen en I bruine jongenspantalon; 1 rechter bruine damesschoen; 1 stethescoop» arts; 1 linker groene dameshand schoen; I zwarte damesportemonnee met inhoud; I gouden trouwring. zich niet laten ontmoedigen. Hij gaf de landbouwers tot slot de raad, steeds hun bedrijf op peil te houden. In zijn slotwoord zei kringvoorzit ter Scheele ondanks de deskundige inleiding van de heer Franssens, toch met gemengde gevoelens naar huis te gaan. De organisatie moet volgens hem het probleem rustig en onmid dellijk aan de orde stellen. Blijven doorwerken echter onder planologi sche onzekerheid, ls zo zei de heer Scheele, een zware druk. (ADVERTENTIE) Als U met de vraag zit hoe U op korte termijn aan contant geld moet komen, kan de AMRO Bank U daar een duidelijk ant woord op geven. Stel U wilt 2.500, van ons lenen en in 18 maanden terug betalen. Dan betaalt U per maandelijkse termijn 152,62. Rekent U nu even mee: 18 x 152,62 2.747,16. In die an derhalf jaar betaalt U dus ƒ247,16 aan financieringskosten, waarin begrepen rente alsmede vergoeding voor administratie kosten en overlijdensrisico. Dat is gemid deld nog geen 14,—- per maand. Waarom komt U niet eens langs hij de Amsterdam-Rotterdam Bank in Uw buurt? (Bellen of schrijven kan natuurlijk ook). Dan vertellen wij U alles over de bedragen die U kunt lenen en het aantal termijnen waarin U kunt terugbetalen. Over de gemakkelijke manier van terug betalen. Over het feit dat bij overlijden het nog niet terugbetaalde gedeelte van de AMRO-Lening wordt kwijtgescholden. Voordat we het vergeten: de AMRO- Lening-folder ligt voor U klaar. EEN SERVICE VAN DE AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK

de Stem | 1968 | | pagina 13