d eer hten Kerkhoven preek deed werk goed Wereldrecords op bestelling in Inzeil Harvey Smith ro m yaal de prijzen wybert SCHOLTE PROLONGEERDE LIBRETITEL MET GEMAK Nieuwe uitgifte ven rentespaarbrieven Zaalhandbalteams leden nederlaag Morgen begint de verkoop! graag thuis! rom! llkhebbeetlMraljii'bim INDOOR BRABANT" Eindstand Handbalverbond: 45.000 leden Parijs - Nice Van Sweevelt derde won rit Hockey-dames leden krappe nederlaag Bewijs N.V. BANK VOOR NEDERLANDSCHE GEMEENTEN Serie I in 6V2 jaar 50°/0 rente Serie li in 9 jaar 75 °/0 rente >land. de Amerikaanse eren bij de indienststel. twee noordelijke pro beer zware gevechten" Januari gesloten geweest. Jmiddelbare scholen zullen ter beginnen. De bar» en lijven echter gesloten. Ington is vernomen dat one jachtbommenwerper •bare vleugels (zogenaam- ing) F-lll-A, deze maand 1 zal worden ingezet. Aan- zullen zes van deze toe- Thailand worden gestatio- Isnelheid varieert van 240 en de F-lll-A kan bij Jmstandigheden opereren. ordelijke provincie Quang len Amerikaanse troepen lekeinde negen uur lang He Vietcong. Volgens Ame- .pekendmakingen sneuvel- |e zijde van de tegenstan- in en leden de Amerikanen lezen. ktöftwjm dmonsftmm kriifshaf^r^tiffiiid IzVjjB DAGBLAD DE STEM VAN AAAANDAG 11 MAART 1968 PRAAG (ANP) „Zon pun tentelling van een interlandwed strijd zegt mij echt niet veel", zei coach Rob Kerkhoven gisteren avond in het ondergesneeuwde Praag, nadat de Nederlandse zwemploeg Tsjecho-Slowakije met 87,5 tegen 81,5 had verslagen. „Ik was zaterdagavond echter niet tevreden over de manier waarop sommigen aan de start waren verschenen: onvoldoende geconcentreerd ot*j er ondanks al les een goede tijd uit te draaien. Daar was ik ontevreden over. Na tuurlijk was men moe. Ik heb ze deze week een grote hoeveelheid arbeid laten verrichten. Met zes zeven kilometer per dag. Zelfs het inzwemmen werd soms nog gebruikt om de oefenstof nog eens een keer door te nemen. Dat kon ook omdat ik niet zoveel waarde aan deze wedstrijden hechtte. Maar dat geeft de ploeg nog niet het recht otn alles maar te laten waaien". „Ik heb ze zaterdag na de wed strijd dan ook verteld, dat ik boos was en dat ik zondag een grotere Inzet wilde zien. Je weet natuurlijk nooit helemaal hoe zo'n preek in werkt. Het feit ligt er echter, dat ze ondanks het feit dat ik er zondag ochtend bij de training nog harder aan heb getrokken dan zaterdag pri ma hebben gezwommen. Bep Weete ling, die zaterdag de 400 m. liet voor wat het was, draaide me daar even op de 200 m rug een Nederlands re cord uit. Marjan Janus evenaarde haar eigen aspirantenrecord op de 200 meter schoolslag en de overigen gingen als leeuwen van de startblok ken. En dat wil ik van ze zien. Altijd. Al zijn ze nog zo vermoeid". Kerkhoven had inderdaad gelijk. De Oranje-equipe had er zaterdag gewoon geen zin in na de harde trai ning van de afgelopen week. Het straffe ritme van opstaan - ontbij ten- zwemmen - eten - slapen, - zwemmen eten - slapen wilde men wel eens even onderbreken door heerlijk ont spannen zijn wedstrijdje te zwem men. Nu werkte de sfeer in het Po- doli-bad niet mee. De wedstrijd was eventjes tussen de zwemuren van het publiek geplakt en pas vijf minuten voor de aanvang kwamen er enige tekenen, die wezen op een naderende interland-wedstrijd. Voor de Neder landse zwemmers en zwemsters niet direct aan aansporing om „er eens lekker tegenaan" te gaan. De Tsjechen, die zich wel zeer nauwgezet op dit treffen hadden voorbereid, gingen met een heel an dere instelling te water. Men wilde winnen van de geduchte Nederland se ploeg en daarvoor, wisten zij, moest keihard worden gezwommen. Het lukte die eerste dag. Met fier geheven hoofden kon de Tsjechische zwemploeg zaterdagavond de kleed hokjes opzoeken. Tenslotte was de 49-40 voorsprong op de Nederlandse ploeg, waarin alleen Henny Penter- man (400 meter wisselslag in 5.28.2) en Dolly Maaneman (400 meter vrije slag in 4.59.0) stevig van zich afbeten een kleine sensatie. En in hun ach terhoofd tekende zich zelfs al zoiets van een triomf op Nederland af. Hoe hadden zij zich vergist. Want zondags kwam een opgepepte Neder landse ploeg in het water. Een ploeg, die tot het uiterste wenste te gaan en die de blamage van een neder laag tegen de internationaal nog on bekende Tsjechen niet wilde onder gaan. Met uitzondering van de 4 x 100 meter wisselslag estafetteploeg, waarin Hans Spijkerman op de schoolslag niet verder kwam dan 1.14.7 (zijn selectie blijkt geen geluk kige greep te zijn geweest) kwam Nederland tot goede resultaten. Op de 200 meter vrije slag zwommen Mirjam van Hemert en Dolly Maa neman naar tijden die zij nog nooit op de 50 meterbanen hadden ge maakt. Ada Kok kon een verrassend ster ke Nel Bos op de 100 meter vlin derslag maar juist van de eerste plaats afhouden, Johan Schans en Dick Langerhorst zorgden op de 400 meter vrije slag voor een ongedach te dubbele overwinning, de dames- ploeg met Henny Penterman als in valster voor een niet fitte Corrie Mulder, raasde de 4 x 100 meter vrije slag estafette in een uitsteken de 4.13.8 af. Marjan Janus werd ach ter Klenie Bimolt tweede op de 200 meter schoolslag met een tijd, die gelijk was aan haar eigen Nederland se aspirantenrecord en als grootste wapenfeit kwam daar dan nog bo venop die recordverbetering van Bep Weeteling op de 200 meter rugslag. De Zaandamse, die zich op de 400 meter vrije slag zaterdag al kenne lijk lag te sparen, had al de halve week van dit record gedroomd. Tijdens de wedstrijden van woens dag en donderdag j.l. was zij er maar even boven gebleven en toen al kon digde zij aan: mijn kans komt nog wel. Ze hield woord. Voor de tweede maal in enkele dagen versloeg zij de erkende specialiste op dit nummer de Groningse Coby Sikkens. Haar tijd: 2.30.4 was ruim voldoende voor het eerste Nederlandse record, dat zij in haar lange zwemcarrière ves tigde. JNZELL (ANP) Wereldrecords op bestelling leveren is niet zo een voudig. De Europese schaatselite vol bracht het kunststuk echter in alle opzichten tijdens de driedaagse re- cordjacht in Inzeil. Vooral zondag middag sneuvelden de wereldrecords aan de lopende band. Fred Anton Maier, die overigens in het „Beierse Alma Ato" ook het een en ander opeiste (hij verbeterde de records op de drie en vijf kilometer), raakte toen twee van 's werelds topverrichtingen kwijt, namelijk op de tienduizend me ter (aan zijn landgenoot Guttormsen) en het puntentotaal op de vier klas sieke afstanden. Het laatste record moest het nogal ontgelden, want maar liefst acht rij ders bleven onder het oude totaal van Meier (176.340). Cees Verkerk zorgde er voor, dat Nederland althans nog eenmaal op de wereldrecordlijst ge noemd wordt. Hij kwam tot het op zienbarende totaal van 172.058 pun ten. De gedetailleerde prestaties van oe Olympisch kampioen waren: 500 meter: 40.4 sec., 1500 meter in '2.03.7, 5000 m in 7.19.9 en 10.000 meter in 15.28.7. Nadat Fred Anton Maier de record- jacht inluidde met een nieuwe top tijd op de 3000 meter (4.17.5), volgde sijn landgenoot Ivar Eriksen het goe de voorbeeld van de Europees- en we reldkampioen door op de duizend me ter het wereldrecord aan Ard Schenk tf ontnemen. Een tiende seconde was t\|ksen sneller. In het licht van de felle schijnwerpers groeiden in de middag de wedstrijden op de vijfdui zend meter naar een dramatische ont knoping voor Cees Verkerk. Zijn grootste concurrent was, zoals zo vaak dit seizoen „Locomotief" Maier. Ut een uitermate sterk gereden rit snelde Verkerk onder geestdriftige aanmoedigingen van het publiek naar een tijd, die men nauwelijks voor mo- ADVERTENTIE) gelijk had gehouden: 7.19.9. Nauwelijks was de jubel van de toeschouwers verstorven ol gewelde naar Maier had zijn „rechtmatig eigendom" weer opgeëist en een' fe nomenale tijd verwezenlijkt: 7.16.7. Ook Jan Bols, dit seizoen debutant en meteen al tweemaal vijfde bij de in ternationale kampioenschappen, zorg de voor een uitstekende verrichting. Met zijn 7.23.5 eindigde hij, nog vóór Per Willy Guttormsen, als derde. De zondag begon de Inzeil met de 1500 meter. De omstandigheden (er was meer wind) waren duidelijk on gunstiger dan op de beide voorgaande dagen. Op de „mijl" kwam het we reldrecord van Magne Thomassen (2. 02.5) dan ook niet in gevaar. Cees Ver kerk bevestigde zijn gouden medaille van Grenoble door in 2.03.7 te zege vieren. Magne Thomassen en Ard Schenk deelden de tweede plaats met 2.05.6. De Noordhollander kwam er verder in de Zuidduitse plaats nauwe lijks aan te pas en nam zelfs niet deel aan de tienduizend meter. De schaatsmarathon was het sluit stuk van de wedstrijden. Zou ook op deze afstand het wereldrecord gebro ken worden? Magne Thomassen kwam ver onder zijn persoonlijk re cord met 15.23.3. Cees Verkerk zorgde voor de beste Nederlandse prestatie ooit behaald op de tienduizend meter (15.28.7) en Oerjan Sandier benader de het record van Maier (15.20.3) tot op 0.3 seconde. Maier zelf geloofde niet in een verbetering en reed lang met voluit naar een matige (tot voor kort nog prachtige) tijd van 15.51.1. Zijn landgenoot Per Willy Guttorm sen waagde wel een serieuze poging en slaagde: 15.16.1. Jan Bols werd tenslotte vijfde in 15.43.1. Arie Eriks reed zijn derde tien kilometer. Hij bleef meteen ruim één minuut onder zijn beste persoonlijke record: '15.50 O Eriks was zelfs nog nooit onder de zeventien minuten gebleven. (ADVERTENTIE) voor stem en keel De Engelsman Harvey Smith die met het paard O'Mally het puissanceconcours won in Den Bosch. DEN BOSCH (ANP). Harvey Smith heeft aan de rij plaatsen (een osse greep: Washington, Dublin, Lon den, Toronto en Berlijn) waar hij mei O'Mally puissancecnncoursen won zaterdagavond Den Bosch toegevoegd Het was een machtige overwinninf van de 297jarige bouwer uit York shire die in vier harrages, waarir het aantal van de hindernissen daal de, maar de muur steeds hoger (tot 2.10 meter) en de oxer voortdurend hoger (tot 1.95 m.) en breder (tot 1.80 m) werd al zijn concurrenten let terlijk en figuurlijk zag afvallen. GOIRLE (ANP) Scholte heeft zich opnieuw Nederlands sterkste librespeler getoond. Op niet mis te verstande wijze hield hij de kroon, die hij reeds vier jaar achtereen in bezit heeft, in handen. In Goirle bleek ook nie mand tegen Scholte opgewassen Tini Wijnen bood nog de meeste tegenstand, maar de Ossenaa' viel zaterdagavond laat af dooi een nederlaag in twee beurter tegen zijn plaatsgenoot Van Hint hum. Tezelfdertijd beëindigde Henk Scholte voor de vierde ach tereenvolgende keer een partij ir een beurt waardoor hij reeds ze ker was van de titel. Ook al zou Wijnen zondagmiddag de slotpartij in één beurt gewonnen hebben, zonder dat Scholte één ca rambole zou hebben gemaakt, dan nog zou de titelverdediger eerste zijn geworden door een beter gemiddelde. Zover kwam het echter niet. Want kampioen Scholte haalde ongeslagen de eindstrijd. Tini Wijnen, dik tevre den met zijn tweede plaats, gaf het volmondig toe: „Zoals Scholte de serie Americain beheerst zijn er maar weinig Geweldig in één woord". Wijnens' laatste kans ging zater dagavond in rook op. Lambert van Hinthum uitstekende derde in Goirle wees zijn plaatsgenoot op indrukwekkende wijze in de tweede beurt terug, terwijl Scholte tegelij kertijd Janus Jacobs elke illusie ont nam door voor de vierde achtereen volgende keer in één ruk de 500 caramboles bijeen te spelen. De fina le-partij van zondagmiddag had daar door alle waarde verloren. Kampioen Scholte onderstreepte niettemin zijn klasse door opnieuw de 509 punten in één keer te scoren, zij het dan dat de Mierlohoutenaar nu pas in de derde beurt de ideale po sitie aan de band kreeg. En als dat „trosje" geforceerd is, dan is Scholte ongenaakbaar. Dan beent hij op on navolgbare wijze zonder een hapering naar de eindstreep. Geen tegenstan der die daar tegenop kan. Toch ver stonden in Goirle ook de concurren ten van Scholte de kunst van de serie Americaine. Kampioen Henk Scholte wordt voor het scorebord gefeliciteerd door zijn vrouw Thea, na zijn fraaie prestatie. 2 Wijnen 10 2736 24 500 114.00 3 Van Hinthum 10 2852 59 497 48.33 4 Jacobs 5 Beekman 6 Rijvers 7 Ligthart 8 Stokkers 8 2583 46 480 6 2262 46 264 4 2111 54 214 4 1637 44 330 0 736 31 179 56.15 49.17 39.09 37.20 23.74 Tini Wijnen en Lambert van Hint hum missen echter de souplesse, waarmee Scholte scoort. Bij hem en ook bij de veteraan Jacobs gaat dat allemaal wat stroever. Vooral in de hoeken. Dat gemak en dat onnavolg baar nemen van de „verboden zone" hebben in Goirle de doorslag gege ven ten gunste van Scholte, de onge slagen kampioen. I'i Goirle verloren drie spelers de strijd tegen de degradatie. Terwijl Van Hinthum, Jacobs en Beekman het redden, verloren Rijvers, Ligt hart en debutant Stokkers het fel be geerde ereklas=-erschap door beneden de grens van 40.00 te blijven. 1 Scholte 14 m.p. 3500 car. 15 beur ten 233 h. serie 233.33 alg. gemiddelde. Van onze sportredactie) DEN HAAG Het Nederlands Handbalverbond telt sedert dit weekeinde 45.000 leden. Dit aan tal werd rondgemaakt door de aanmelding van de 13-jarige Marleen Horsels bij Vlug en Le nig in Geleen. Het meisje werd voor de aanvang van de wedstrijd NederlandZuid-Slavië in Heer len bedacht met een complete handbaluitrusting. MARCIGNY (ANP) De gisteren gereden derde etappe van de wegwed strijd Parijs—Nice die leidde van Ne- vers naar Marcigny over een afstand van 185 km werd een Belgische over winning, namelijk voor Valere van Sweevelt. Zjjn landgenoot Eddy Merckx bleef leider in het algemeen klassement. De uitslag van de derde etappe is. 1. Valere van Sweevelt Belg. 4 uur 49 min. 37 sec., 2 Robini Fr. z.t., 3 Schepers, Ned. z.t., 4 Willy Maes, B., z.t., 5 Leblanc, Fr. z.t., 6 Rik van Looy B., 4.50.06, 7 Seis, B., 8 Harry Stevens Ned., 9 Gerben Karstens, Ned., 10 Jan Janssen N., 11 Vandromme B., 12 Cees Zoontjens Ned., 13 Blockx, B., 14 Cl. Gyot Fr., 15 Kosten, Ned., 16 Wagt- mans, Ned., 20 Van der Vleuten, Ned., 21 Harings, Ned., 22 Schuuring, Ned., 37 Duyndam, Ned., 49 De Roo, Ned., 52 Van der Horst Ned., 66 Ottenbos Ned., 74 Dolman, Ned., 77 Vianen, N., ailen in dezelfde tijd als van Looy: 4.50.06. Algemeen klassement na de derde etappe: 1 Eddy Merckx, B., 13.45.05, 2 Grosskost, Fr., z.t., 3 Anquetil, Fr., 13.45.1, 4 Poulidor, Fr., 13.45.12, 5 Duyndam, Ned., 13.45.13, 6 Wolfshohl W.Dld. z.t., 7 Bracke, B„ z.t., 8 Claude ïuyot, Fr., 13.45.16, 9 Bernard Guyot Er., 13.45.18, 10 Monty B„ 13.45.20. De ilaatsen van de overige Nederlanders n de algemeen rangschikking zijn: 27 Ichepers 13.46.58, 29 Steevens 13.47. >4, 30 van der Horst 13.47.05, 31 Van ter Vleuten 13.47.12, 33 Zoontjens 13.47.22. 34 Karstens, z.t., 35 Schuu- iing z.t., 36 Vianen, z.t., 38 Wagtmans (3.47.24, 40 Harings, 13.47.25, 44 Jans sen 13.45.27, 48 Ottenbros 13.47.32, 49 Kosten 13.47.33, 51 De Roo z.t., 52 Dol man 13.47.37. LONDEN (ANP) Het Nederlands dames-hockeyelftal heeft in Londen met 10 verloren van Engeland. Het enige doelpunt werd in de 15e minuut door Denise Parry uit een strafbully gescoord. Het was voor de Neder landse dames een zeer eervolle ne derlaag. In het met zestigduizend schoolmeisjes bezette Wembley-sta- ilion hebben onze landgenoten voor treffelijk tegenstand geboden. Zij na men dadelijk na het begin het initi atief en de aanval goed geleid door midvoor Heieen van Rooy, kwam tot enkele gevaarlijke acties, die wel resulteerden in een aantal korte cor ners, maar niet tot doelpunten. Toen de Engelse aanvalslinie haar ritme en zelfvertrouwen had gevon den, dreigde er dadelijk gevaar voor Nederland. Denise Parry trof de paal en linksachter Marijke Alsbach moest op de lijn redding brengen bij een schot van Verona Nolan. Het was echter uitstel van executie. In de vijf tiende minuut gaf Denise Parry En geland de leiding: 10, die het niet meer zou afstaan, al heeft de En gelse defensie menigmaal op instorten gestaan. Want de Nederlandse da mes, die hockey - moderne - stijl speelden, kwamen in de tweede helft herhaaldelijk onder zware druk. De aanvallen liepen echter telkens in de cirkel vast op de aldaar samenge bundelde Engelse krachten. Vooral inksachter Kathleen Malcolm en spil Pam Rogers waren voor onze land genoten echter onneembare hinder- lissen op de weg naar het Engelse ioel. Wel ondernamen in de eindfase 1e Engelse dames, vooral over links •erscheidene uitvallen, maar de Ne derlandse defensie liet zich geen weede maal passeren. Engeland mocht zich tenslotte gelukkig prijzen met de kleine overwinning op dit bekwame Nederlandse damesteam vaarin spil Annetje Braat als de centrale figuur de grote uitblinkster was. Zeven combinaties waren na de derde barrage overgebleven en bij dit :evental waren 2 Nederlandse. Het gereputeerde koppel Ebben-Akirouan en Tjeerd Velstra met L'Espoir, het paard dat hij op driejarige leeftijd op een boerderij bij Staphorst „ontdek te". L'Espoir weigerde bij de eerste hindernis, een enorme oxer. Een klei ne ongehoorzaamheid, die Velstra uit ie grote prijzen hield, want oij zijn tweede poging haalde Velstra de hin dernis wel en ook de muur van twee meter bleek niet onoverkomelijk: dus drie strafpunten en een vierde plaats. Ebben die de muur niet over kwam, eindigde op de gedeelde vijfde plaats. Josje Ernst begon in de vroege mid daguren met 'n overwinning in 't pro gressief springconcours nationaal; Jeanette Smith, de pittige Engelse volgde met een indrukwekkende overwinning in het internationale springconcours „Take your own line" en's avonds trok Pia Arts in de mud- voile Brabanthal de lijn van de vrou welijke successen door met een over winning in het nationale jachtspring- concours. Jeanette Smith toonde In het Inter nationale jachtspringconcours met Saila opnieuw hoever de mogelijk heden van een volmaakte combinatie reiken. De macht van het paard, dr durf van zijn amazone waren weer een paspoort naar de triomf. Jean nette Smith kon nog niet vergeter zijn hoe zij een goed uur eerder me' Pepsi het parkoers bijna had gesloopt zij moest nog weten hoe zij midder In die voor haar zo trieste rondgang net niet van haar paard was gevallen. Maar met Saila nam zij toch weer alle risico'» en het van oorsprong Ne derlandse paard Willy Scheren heeft er nog mee gereden bewees twee dingen. Ten eerste wat een goede training voor een paard van klasse betekent, ten tweede, welk een neus Hans Günlher Winkler voor het ontdekken van paarden heeft. Hij zag Saila in Nederland springen en kocht het. Van de schimmel, die in Nederland in zijn ontwikkeling was geremd doordat het te weinig op con course^ uitkwam en door zijn eige naar vooral werd gebruikt als plezier paard, maakte hij een springer van aparte klasse. De aankoopsom van minder dan twintig duizend gulden bleek een beste investering voor Winkler. Vooral toen zijn leerlinge Jeannette Smith de ideale amazone bleek voor de driftige, handzame, voor het sterke, maar ook zo snelle wendbare paard. In het jachtspring concours hield Jeannette Smith weer alle andere groten in haar schaduw. Haar tijd van 55.8 seconden was zon der meer indrukwekkend. De ené springfout, toen miss Smith eigenlijk het onmogelijke wilde en Saila het toch nog bijna deed, betekende een extra last van vier seconden. Het bleek geen probleem ten opzichte van de enkele foutlozen, want de snelste van hen, Alwin Schockemöhle, was op dit extreem zware, moeilijke par koers toch meer dan vijf seconden op Jeanette Smith en Saila samen een klasse apart achtergebleven. Met Wimpel werd Schockenmöhle tweede en met Pesgoe derde. Na hem, maar op ruime afstand, kwam.Teddy Storme, de jonge Belg, die op dit parkoers zijn driftige jonk heid kon uitleven, acht strafseconden moest incasseren wegens springfou- ten, maar desondanks nog net voor de beste Nederlandse combinatie (Jan Maathuis met Nenuphar C) eindigde. Het laatste onderdeel van het con- cours-hippique was een sprinngcon- cours om de grote prijs van de stad 's-Hertogenboseh. Winnaar werd de Engelsman Harvey Smith met O'Mal- !y. Deze combinatie bleef foutloos in beide manches. Ook in de barrage maakte Smith geen fout en hij was :ovendien met 29.8 sec. de snelste. Het parkoers was 400 meter lang met 12 hindernissen (maximum 1.50 m), en 8 hindernissen met een maximale hoogte van 1.60 m, lengte 2.60 meter, toegestane rijtijd 45 seconden, x P (ADVERTENTIE) 's-Gravenhage in stukken van f 500,- en f 100.- KOERS 100% Rente betaalbaar aan het eind van de looptijd Vraag brochure met volledige inlichtingen bij uw bank of commissionair in effekten. of bij de N.V. Bank voor Neder- landsche Gemeenten, Lange Vijverberg 10 te 's-Gravenhage. HEERLEN (A.N.P.) Het Neder landse dameshandbalteam heeft in Heerlen de eerste kwalificatiewed strijd voor de eindronde van het we reldkampioenschap tegen Zuidsiavië met 1021 verloren. Bij de rust leid den de Zuidslavische dames reeds met 94. De Zuidslavische ploeg was op alle fronten de meerdere van de Oranjeformatie. De techniek was ga ver, de balvoering beter verzorgd en het spel sneller en gevarieerder. De overwinning van de Oosteuropese dames kwam dan ook geen moment HEREN ker schijnende doelpunten. De twee de helft begon hoopvol. Adri Meyer bracht de achterstand terug tot 59. Maar daarna trok Zuidsiavië het ini tiatief todt zich Met snelle aanvallen werd de Nederlandse verdediging overspeeld. Tot 165 vergrootten de Zuidslavische dames hun voorsprong, voordat Nederland weer aan bod kwam. Zuidsiavië geloofde het in de laatste minuten wel en deed het merkbaar kalmer aan. De gasten leidden na tien minuten reeds met 40 door drie doelpun ten van Mara Veinovic en een van Zlata Rebernjak. Nadat wil Aarts (Swift, Roermond) de achterstand tot 14 had gereduceerd, liep Zuidsiavië via een strafworp van Mara Veino vic, die met haar snelle break outs steeds een gevaar voor de Neder landse verdediging vormde, en een schot van de cirkel af van Zlata Re bernjak uit tot 6—1. Ondanks de zes-nul verdediging van Nederland, dreigde Zuidsiavië al ❖oor de rust een bijzonder grote voorsprong te nemen. Een korte opleving aan Ne derlandse zijde hield de marge draag lijk. Wil Aarts wist in die periode met een afstandsschot de Zuidslavi sche doelvrouwe te verrassen. En kele schitterende saves van Gien van Maanen (Athleta) voorkwamen ze- Het Nederlandse heren-zaal handbalteam heeft zaterdagavond in St. 'Maur een nederlaag van 2013 geleden tegen de Franse herenploeg. Bij de rust was het verschil minder groot: 107. De Fransen speelden meer aanval lend dan de Nederlandse heren, die dan ook snel een achterstand oplie pen. Nog voor rust werd het verschil teruggebracht tot drie doelpunten, maar in de tweede helft liepen de Fransen, die in Sellenet en Alexan dre de beste schutters hadden, lang zaam maar zeker verder weg. Dat bij het eind het verschil niet groter dan 7 punten was, dankte de Neder landse ploeg hoofdzakelijk aan doel- verdediger George v. Noesel (ESCA- VC). De meeste Nederlandse doel punten kwamen op naam van Kees Keyzer (3), Ed Hiensch (3) en Hen- nie Loef en (3). r lige reis/entreebiljette

de Stem | 1968 | | pagina 5