ZEG West-Brabant nuttig arbeidspotentieel voor ontwikkeling zeehaven Loco P. Brand excuseert zich tegenover raadslid Duivenliefhebbers - 3500 uit Zeeland en Brabant bijeen te Etten-Leur Braakmandijk niet hoger als Dow-plan doorgaat Niet-zwemmer redde kleuter romaan m actie LUCKY LUKE EN DE NEVEN DALTON Ongerustheid in raad Hulst over verhoogde garanties Waterstand voor sellers hooggehouden Dagblad De Stem Z.-VLAANDEREN- HULST GOES WALCHEREN VLISSINGEN Onbevoegd en onbekwaam acliter het stuur Onjuiste wisselstand Treinschade in Vlissingen Vier Roosendaalse kinderen met vader begraven B. EN W. MIDDELBURG: Py Officiële opening Nieukerkcke in Krabbendijke Dasspelden Te klein Pater Visser: Katechetisch instituut moet wijken ACTIE KOM OVER DE BRUG HOOGWATER wat en waar? MORGEN VANDAAG DAGBLAD DÉ STÉM VAN MAANÜAS 11 MAART 1968 (Van onze correspondent) HOEK In de algemene verga dering van het waterschap De Ver enigde Braakmanpolders deelde het hoofd van de technische dienst, de heer A. de Ruijter, mede, dat het waterschap de Braakmandijk niet op Delta-hoogte zal brengen, wanneer plannen voor inpoldering van de mosselbanken door Dow Chemical door zouden gaan. „Als die dijk er binnen tien jaar komt, zou het on zin zijn de Braakmandijk op Delta hoogte te brengen". Overigens zullen de kosten voor ont werpen, die door het waterschap ge maakt zijn, worden ingecalculeerd als aan het waterschap gevraagd wordt de inpoldering uit te voeren en als beheerder op te treden. Ten behoeve van de Zoetwaterfa- briek van de P.Z.E.M. werden over de wegen Zandstraat en Verkorting in de N. Neuzenploder door de firma Stoof te Breda verdampervaten ver voerd met een gewicht van 103 ton per stuk. Genoemde wegen werden hierdoor zwaar beschadigd, waar- (Van een onzer verslaggevers) HULST De gemeenteraad van Hulst heeft besloten de gemeente ga rant te stellen voor een bedrag van f 1.000.000,-, dat de stichting „Het R.-K. Liefdehuis" i.v.m. de bouw van een nieuwe bejaardentehuis, wil toe voegen aan reeds eerder afgesloten leningen tot een totaalbedrag van f 8.000.000,-. Bovendien werd dooi de stichting verzocht om alvast in principe te willen besluiten een even tueel maximumbedrag van f 500.000,- te garanderen. De garantieverlening geschiedt samen met de gemeenten Clinge en Sint-Jansteen. Vanuit de raad werd naar aanlei ding van dit nieuwe verzoek de vraag gesteld, of nu eindelijk eens niet het raadsbesluit van 3 februari 1966 ge wijzigd diende te worden, toen werd besloten garant te staan voor een le ning van f 2.500.000,-. Eén van de raadsleden sprak zijn bezorgdheid uit over toekomstige ontwikkelingen in dit verband. „Nu wordt onze garantie gevraagd voor negen miljoen", zo zei hij, „wie weet wat er nog komt". „Men heeft ons verzekerd", luidde het geruststellend antwoord van loco burgemeester P. Brand, „dat dit be drag' genoeg is. B. en w. zullen na gaan, of 't raadsbesluit herzien moet worden". (Van onze correspondente) HOEK „Prevaleert bij de wa terstand de recreatie in plaats van de watcrsehapsbelangen?" zo wil de hoofdingeland D. J. Tollenaar weten tijdens de vergadering van het waterschap De verenigde Braakmanpolders Op 1 april was deze 60 min., op 1 september 90 min." Inderdaad hebben we in september de waterstand opzette lijk hoog gehouden om gelegenheid tot zeilen te geven. De landbouw had hier geen .ast van", aldus antwoordde dijkgraaf Wolfcrt. Dagblad voor Zeeland KANTORENr Steenstrsai 14, Hulst, tel 01 140 2377 Kloksltaai I Goes tel 01100 6252 EXPLOITATIE ADV L. K M de Jong .'Inspecteur! Breitnerstraai II. ierneuzen tel. 0II5C 4281. Th. de Sakker Potgieterstraat 3, Ierneuzen tel. 01150 2601. C Steenbakker Fr. v. Waesberghestr 37, Hulst, rei 01140 3168. M. 8ogers. Nieuwstraat 41. Oostburg, tel. 01170 2893. C. Menu, Kloksfraat Goes tel 01100 6252. REDACTIE: A. Koopman, Kloksfraat 1, Goes tel 01100 6252. J. Hüsken, Breitnerstraat 81, Ierneuzen, tel. 01150 3296. J. Robesin, Kijkuit 18 - 20, Axel, tel 01140 2005. Ch. Schets, Kromme Weele 4, Middel burg. Mej. S. Maaskant, Singelstraat 17, Goes, tel. 01100 - 5689. voor de vervoerder aansprakelijk werd gesteld. Van Dow Chemical kwam het ver zoek bij het waterschap, dat deze we gen in beheer en onderhoud heeft, bij G.S. te doen verzoeken deze wegen aan het openbaar verkeer te onttrek ken. Het waterschap zal alleen aan dit verzoek voldoen indien de Dow gen vervangende weg aanwijst of, in dien de tertiaire weg Terneuzen Hoofdplaat vervroegd wordt aange legd. Ned. Roode Kruis Op dinsdag 12 maart a.s. wordt in de zaal van de Koning van Engeland de algeme ne ledenvergadering gehouden van het Nederlandsche Roode Kruis afde ling Hulst. Deze bijeenkomst begint om 20.00 uur. Als voornaamste pun ten staan op de agenda vermeld: het jaarverslag van de secretaris, het jaarverslag van de penningmees ter en als voornaamste punt, de uit reiking van oorkonden door de Bloedtransfusiedienst. R.K. Vrouwengilde Het bestuur van de r-k Vrouwengilde organiseer de voor haar leden een ontspannings avond, die zal gehouden worden dinsdag 12 maart a.s. om 20 uur in hotel de Graanbeurs. Tijdens deze avond zal door de heer P. J. W. Boeren, rector van het Jansenius Lyceum te Hulst, een lezing gehou den worden over •te Mammoet wet". Hoek Boerenleenbank Morgen, dins dag 12 maart, vindt de officiële ope ning plaats van het nieuwe bijkan toor te Hoek van de Coöperatieve Boerenleenbank „Terneuzen" Raif- feisenbank. Het kantoor is gevestigd in Julianastraat 13. 's Middags om half drie zal burgemeester F. Hans- sens van Hoek de openingsplechtig heid verrichten. Siuis Raad Dinsdagavond vergadert de gemeenteraad. Het college stelt voor over te gaan tot afkoop van pacht op een perceel gemeente wei land in pacht bij I. Cappon. Ten be hoeve van de restauratiewerkzaam heden aan de stadswallen is het no dig dat over het perceel weiland be schikt kan worden. Met de pachter is inmiddels overeenstemming bereikt. Het bestuur van de christelijk na tionale schooi heeft extra krediet aangevraagd voor de aanschaf van nieuw meublleur van de nieuwe school in de Kloosterstraat. Been gebroken Op de Beesten markt heeft een aanrijding plaatsge vonden tussen een bromfietsbestuur der komende uit de Brouwersgang, A. G. uit Goes, en een op de Bees tenmarkt kerende personenauto be stuurd door A. V. uit Wolphaarts- dijk. A. G. brak hierbij het rechter- onderbeen en moest per ambulance naar het Bergzichtziekenhuis ■"■orden overgebracht. Kapelle Geen fruitverkoop In verband met de biddag voor het gewas op woensdag 13 maart zal er op die dag bij de veiling in Kapelle-Biezelinge geen fruitverkoop worden gehouden. In de week van 11-16 maart is er enkel veiling op vrijdag 15 maart om 1 uur 's middags. Daarna wordt er weer normaal elke week op woensdag en vrijdag geveild. Dat geldt ook voor de groenteveiling die op deze dagen om half een wordt gehouden. NFO-vcrgadering - Op dinsdag 19 maart zal in het CJV-gebouw in Ka pelle een bijeenkomst worden belegd van d eNFO-afdeling Kapelle-Bieze linge en omgeving. Op deze vergade ring zal worden gesproken door de heren P. Huissen en B. Mourik over „Technische en economische aspec ten van de nauwe beplanting in de fruitteelt". (Van onze correspondent) HANSWEERT De 2,5 jaar ou de Hans van Boven werd zaterdag middag ternauwernood van de ver drinkingsdood gered door de heer D. Theenaert. Het zoontje van de heer Theenaert was voor op straat aan het speler, in gezelschap van het 2,5- jarig knaapje bij een circa zes me ter brede sloot. Toen hij door het raam van de slaapkamer naar bui ten keek zag hij de beide knaapjes aan de kant van de sloot. Direct ging hij naar de bewuste plaats om de kinderen daar te verwijderen. Toen hij daar aankwam dreef Hans van Boven midden in de sloot. Hij bleef drijven op zijn nylon jack, het geen hem in eerste instantie van de verdrinkingsdood heeft gered. De heer Theenaert, die zelf niet zwem men kan, sprong te water en wist het jongetje aan de kant te krijgen. In deze nieuwe wijk in Hansweert, waar vele gezinnen met kinderen wo nen zou een deugdelijke afzetting gewenst zijn. Uit een oogpunt van volkshygiëne zou wellicht nog een meer efficiënte oplossing na te stre ven zijn, n.l. het dempen van deze vuile insekten en rattenhaard. Een personenauto, bestuurd door de 25-jarige J. W. uit Rotterdam,is nabij de spoorwegovergang Edison- weg tegen de rechts en links van hem liggende vangrail aangevlogen. Hij verklaarde tegenover de politie door een ander voertuig gesneden te zijn. Bij nader onderzoek bleek W. niet in het bezit te zijn van een rij bewijs, terwijl hij tevens alcohol had gebruikt. Westkapelle Oranjevereniging Vrijdag houdt de Oranjevereniging Westkapelle een algemene ledenvergadering in de bo venzaal van Westkapelle Herrijst. De agenda omvat, naast het jaarverslag, financieel overzicht en bestuursver kiezing, ook de bespreking van de feestelijkheden op 30 april. Westkapeile's Dameskoor In het verenigingsgebouw „Westkapelle Herrijst" zal op zaterdag 16 maart a.s. het dameskoor haar jaarlijkse uitvoering geven, onder leiding van de heer W. Timmermans. Het programma bestaat uit een achttal zangnummers. Na de pauze zal het toneelstuk „Als de klok waarschuwt worden opgevoerd. UTRECHT (ANP) Op het station in Vlissingen is vrijdagnacht om kwart voor één ernstige schade toe gebracht aan twee tweewagen-trein stellen, twee vierwagentreinstellen en een postrijtuig, toen een rangeer wagen als gevolg van een onjuiste wisselstand het verkeerde spoor op reed. De voorzijden van de wagens, met name de koppelingen, zijn be schadigd. Persoonlijke ongelukken hebben zich niet voorged.- an. Het rei- zigersvervoer heeft geen stagnatie ondervonden. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM De vier Roosendaalse kinderen en hun vader, die onder zo tragisch omstandigheden om het leven kwamen, zijn zaterdag ochtend in alle stilte begraven op de rooms-katholieke begraafplaats te Bergen op Zoom. Slechts enkele fa milieleden waren bij de begrafenis aanwezig. De (besloten) uitvaart dienst werd gehouden in het carme- litessenklooster te Bergen op Zoom. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „West-Brabant met zijn grote arbeidspotentieel en Zeeland met zijn grote accommoda tiemogelijkheden voor zeehaventer reinen zouden elkaar heel goed kun nen aanvullen". Aldus het gemeen tebestuur van Middelburg in een schrijven aan de raadsleden over het rapport „Verkenning van enkele as pecten van de ontwikkelingsmogelijk heden voor zeehavens in het Delta gebied". In de kwestie Voorne-Putten nemen b. en w. een duidelijk standpunt in. Zij zeggen daarover dat én het rap port én het zeehavenoverleg sterk in betekenis zouden dalen wanneer het door Rotterdam aangekondigde nadere onderzoek binnen afzienbare tijd zou leiden tot een havenindus trieontwikkeling op dit eiland. Met grote klem pleit het Middel burgs gemeentebestuur voor 'n hech te samenwerking met België „De kunstmatige scheiding tussen Neder landse en Belgische (potentiële) zee havengebieden aan en nabij de Schel de heeft de Zeeuwse Scheidemond al te lang in een uithoek laten lig gen", zo wordt gesteld. Over dit punt wordt voorts nog opgemerkt, dat de centrale plaats van het Scheldebek- ken eerst recht duidelijk naar voren zal komen wanneer deze gebieden niet alleen in hun samenwerking met Rotterdam en Rijnmond zullen zijn verbonden maar meer evenwich tig ook met de Belgische haven- en industriebekkens. Ook de concurrentieverhoudingen die het rapport thans ongunstig voor Nederland acht zouden daardoor be ter kunnen worden, aldus b. en w., die evenals het gemeentebestuur van Vlissingen dat eerder heeft gedaan, zich op het standpunt stellen, dat een dergelijk overleg op de eerste plaats door de regeringen van beide landen op gang zal moeten worden gebracht. Ten aanzien van de vaste oever verbinding over de Westersehelde maakt het gemeentebestuur het voor behoud dat het tracé daarvan op een voor Walcheren gunstige plaats zal moeten worden gelegd, zodat de Wal- cherse Kanaalzone met Vlissingen- Oost dan als belangrijk industrie- en (Van onze correspondent) EINDHOVEN In de nacht van vrijdag op zaterdag is op twee plaatsen in Eindhoven een begin nende brand door de bewoners ge blust. Omstreeks half vijf zaterdagmor gen bemerkte de heer Van Galen uit de Venstraat omdat hij wakker was, een rode gloed en brandlucht. Bij na der onderzoek bleek de voordeur vitrage en mat in brand te staan. De brand werd door hem en zijn 65- jarige moeder geblust. Nog geen half uur later bij de fa milie Liebrechts op het Gelderland plein ook een begin van brand, dat nog tijdig door de bewoners kon wor den gedoofd. Deze twee branden zijn alle twee vermoedelijk het werk van een pyro maan. Deze gooit de brandbare vloeistof door de brievenbus en steekt die daarna in brand. DE DRIE westelijke commandanten in Berlijn hebben zaterdagavond ge protesteerd tegen het overvliegen van „Mig" sstraaljagers op zeer ge ringe hoogte boven het westelijke stadsdeel. woongebied bij een van de belang rijkste economische verkeersaders van West-Europa zal komen te lig gen. Veel aandacht in het rapport wordt geschonken aan nut en noodzaak van hechte samenwerking met Vlissingen. Gezegd wordt o.m.: „Middelburg is in deze belangrijke ontwikkelingspe riode niet een stad van een omvang die het rapport met het oog op de zeehavenontwikkeling nodig acht. Hieruit vloeit samenwerking met Vlissingen logisch voort". Overigens oppert het gemeentebe stuur de mogelijkheid dat Middelburg op zich,in het jaar 2000 reeds 75.000 inwoners zal"' teÜen. Met vreugde wordt geconstateerd, dat de Vlissingse raad er naar wil streven Middelburg als volwaardig lid in het bestuur van het havenschap Vlissingen-Oost Op te ne men. Met b. en w. van Vlissingen is dezer dagen een oriënterend Over leg gevoerd, zowel over de wijze waarop dit kan worden bereikt zon der de totstandkoming van het ha venschap te vertragen als over de vraag op welke wijze een inzicht kan worden verkregen in de financiële en organisatorische consequenties daarvan. (Van een onzer verslaggevers) HULST „Ik zou wel eens willen weten, wanneer de gemeenteraad van Hulst heeft besloten een park aan te leggen op de contr'escarpe Deze opmerking van het raadslid J. D. J. Martens veroorzaakte in de jongste gemeenteraad van Hulst eni ge consternatie, vooral toen bleek, dat loco-burgemeester P. Brand hem een antwoord schuldig moest blijven. „Wanneer", herhaalde, enigszins an ders geformuleerd, na enig schouder ophalen van de lieer Brand, het raadslid, „is een opdracht gegeven aan de Nederlandse Ileidemij. Dat zou ik toch wel graag willen weten". De heer Martens verlangde een en ander toegelicht naar aanleiding van het voorste) van b. en w. om een parklandschap aan de buitenzijde van de stadswallen aan te leggen op de z.g. contr'escarpe. In de toelich ting bij dit voorstel werd de raad door het college in principe bereid geacht tot de aanleg van het park, omdat reeds eerder was ingestemd met de nota ruimtelijke ordening, waarin deze kwestie ter sprake werd gebracht. „Het spijt me", was het antwoord van de heer Brand, „ik zou het niet uit mijn hoofd durven zeggen". „Dan zal ik het eens zeggen", voegde de heer Martens hier onmid dellijk nogal verbolgen aan toe. „Er is nog nooit iets over in de raad ge weest. Ik wil weten, of er een op dracht is verstrekt met instemming van de raad". Ondanks enige haastig ondernomen naspeuringen, bleek het niet mogelijk het addertje onder het gras te ach terhalen. Daarom zei de heer Brand „Laten we maar aannemen, dat er nog nooit een voorstel aan de raad is geweest". „We zijn wellicht een stapje ver der gegaan, dan geoorloofd was' verontschuldigde zich de heer Brand. „Ik bied hiervoor onze excu ses aan. Toch zou ik u willen voor stellen het plan alsnog goed te keu ren". De heer Martens vond het een zeer kwalijke zaak. Dat stak hij be paald niet onder stoelen of banken. „Maar", zei hij sportief, „ik wil uw excuses aanvaarden. Dat het een ernstige fout is, dat moet het colle ge wel goed onthouden". De raad ging niettemin akkoord met het voorstel van b. en w. om het werk uit te laten voeren. Er werd een krediet beschikbaar gesteld van f 5500,- voor de kosten, die de Ne derlandse Heidemij heeft gemaakt bij het opstellen van de plannen. De raad ging in principe akkoord met (Van een onzer verslaggeefsters) KRABBENDIJKE Mevrouw K. van Aartsen - Stap, echtgenote van Zeelands commissaris van de konin gin zal op woensdag 20 maart het bejaardenflatgebouw „Nieukerk cke" in Krabbendijke officieel ope nen. De plechtigheid vindt plaats om 5 uur. (Van onze correspondent) ETTEN-LEUR Vijfendertighon derd duivenliefhebbers uit Brabant, Zeeland en Zeeuwsch-VIaanderen hebben in het afgelopen weekend de bijeenkomst bezocht, die de fond club in de Veemarkthal te Etten- Leur organiseerde. Op de bijeen komst, die werd opgeluisterd door een aantal bekende artiesten werden tevens de drie duivenliefhebbers met de beste resultaten van alle fondvluchten in de bloemetjes gezet. Dat waren A. v. d. Wegen uit Steen bergen, de gebroeders de Groot uit Steenbergen en P. Braat uit Rucphen die respectievelijk eerste, tweede en derde werden. Bij de „ceremonie protocolaire" werden ze op een ere podium gezet, waarna voorzitter T. Rijkenbarg uit Etten-Leur de win naars toesprak. Het was mevrouw V. d. Wegen, die haar man tijdens de huldiging de gouden dasspeld opspeldde, die door de fondclub voor de kampioen was beschikbaar gesteld. De heren De Groot en Braat kregen respectie velijk een zilveren ert bronzen das speld. Aan het grote congres in de veemarkthal was zaterdagavond voor de fondleden ook nog een gra tis loterij verbonden met als hoofd prijs een kleurentelevisie. Deze ging naar de familie Wijnen in Valkens- waard. Het duivenfestjjn werd opgeluisterd door een keur van t.v.- en radio-ar tiesten, waaronder Karin Kent, Sja- kie Schram en Willy Alberti, die de overvolle hal snel in de juiste stem ming wisten te brengen. Voor hun muzikale prestaties kregen ze her haaldelijk ovationele applauzen van het spontane publiek. Overigens is wel gebleken, dat de Föndclub voor Brabant, Zeeland en Zeeuwsch-VIaanderen wel 'n andere, grotere ruimte voor haar bijeenkomst vary vol -I - aal moeten ZOfi- ken. In de veemarkthal had men slechts vijfentwintighonderd zitplaat sen. Ruim duizend bezoekers moes ten genoegen nemen met een plaats je aan de kant van de veemarkthal. Volgend jaar zal ei voor de bijeen komst vermoedelijk nog wel een gro tere belangstelling bestaan, omdat dat het vijftigjarige bestaan wordt gevierd. Een feit, waaraan beslist de nodige aandacht besteed zal worden. uitvoering van het werk in A.C.W. verband. In de kosten van voorberei ding is bij de Dienst Aanvullende Ci vieltechnische Werken een verzoek om subsidie ingediend. (Van onze correspondent) HILVERSUM In een KRO-radio- interview heeft pater J. Visser CssR, moraaltheoloog te Rome, die mede het gesprek over de Nieuwe Kate- chismus gevoerd heeft met prol Fortman, gezegd, dat de moeilijk heden met de Nieuwe Katechismus in Nederland veroorzaakt worden door het katechetisch instituut, dat verantwoordelijk moet worden ge steld voor wat hij persoonlijk voor dwalingen houdt. De Nederlandse bisschoppen be vinden zich daardoor in een dilemma tussen enerzijds de wensen en eisen van Rome, anderzijds de opvattingen van het katechetisch instituut. „Hopelijk dat het katechetisch insti tuut wijkt" verklaarde de Romeinse moraaltheoloog. Op een vraag van de KRO verslag gever of pater Visser tijd heeft zich van de moderne theologische stro mingen op de hoogte te stellen, zei hij rondweg neen. Geen enkele theoloog kan alle stro mingen bijhouden. Ik volg er natuur lijk wel enkele. Een theoloog die zijn zaken bijhoudt, zo verklaarde hij verder kan van alles enig idee heb ben. Ook al ben ik geen dogmaticus, toch kan ik wel voelen wanneer iets mis is. De vooravond van de dag waarop ook de buis bijna volledig in het te ken stond van de Ajax en Feijenoord- sterren begonnen we met een uurtje gezellige apekool uit de serie Daktari. Kees Schilperoort, die we sinds het optreden van Lou van Burg eigenlijk steeds meer zijn gaan waarderen, opende na het nieuws de maandelijkse schiettent van de KRO: Het Gulden Schot. Daar het programmablad op datzelfde ogenblik langs Nederland II een Achter-het-Nieuws-aflevering beloofde, hebben we de eerste helft van de strijd om de grote sehutters- prijs van Kees en kornuiten laten schieten. In de VARA-actualiteiten- rubriek had minister Polak het nogal moeilijk met de vragen die Hans Ja cobs hem stelde naar aanleiding yën de befaamde brief die de excellentie aan prof. Delfgaauw geschreven heeft. Vervolgens zaten we oog in oog met de reserve-lijsttrekker van een Bel gisch politiek partijtje, dat onbe schaamd neo-fascistische principes propageert. Te midden van zijn, in de jaren '40-'45 bij elkaar vergaarde prullaria probeerde meneer op onbe schofte wijze de historische waarhe den omtrent jodenvervolgingen, con centratiekampen en gaskamers te ver krachten, Toen de man aan het eind van zijn warhoofdig maar niettemin gevaarlijk Latijn gekomen was, rea geerde de VARA-interviewer met: „Ik dank u voor dit gesprek en ik hoop dat u geen enkele stem krijgt". Hij haalde ons de woorden uit de mond. Na een grandioze bladzijde uit het „Poessie-mauw-album" van Doris gingen we terug naar I waar men in 't kader van het Gulden Schot nage noeg uitgespeeld en -geschoten bleek. Brandpunt dat er op aansloot had pij len van zwaarder kaliber op zijn boog. Er was een harde spionage- story van Ben Sies en een nuttig exposé van de mogelijkheden welke de Bijstandswet belanghebbenden biedt. Brandpunt begon de uitzen ding met een reportage der gebeur tenissen rond de kwestie-Miedema, welke zich tot overmaat van ramp nu ook al op de straat gaat afspelen. We vonden het maar een zielige verto ning: Het gillende tienerdom; de ap plaudisseerde ouderen en het groei ende bloementapijt. op de stoep in Roermond. N. R. AXEL Morgen zal de heer Th. Rijks naar Zeeuwsch-VIaanderen ko. men om te spreken over de actie „Kom over de Brug". De plaats van samenkomst is het jeugdgebouw aan de Pironstraat te Axel. De aanvang is vastgesteld op ■20.00 uur. Morgen, dinsdag 12 maart: Hans- weert: 1.12 en 13.50 uur, Terneuzen: 0.37 en 13.13 uur, Vlissingen: 0.12 en 12.43 uur, Wemeldinge: 1.57 en 14.25 uur. MIDDELBURG Vleeshal 11-12 en 14-17 uur Dr. P. C. Boutenstentoonstelling GOES Landbouwcentrum 19.30 uur Voorlich tingsbijeenkomst over teelt winter bloemkool TERNEUZEN Luxor 20 uur James Bond AXEL Marijkeschool 19 uur Vaardigheidsproe- Ven Voorwaarts KLOOSTERZANDE J. de Waal Bejaardenschieting ANTWERPEN Bioscopen: Als onder vandaag Ned. Kameropera 20.30 uur Don Pas- quale NKT 20.30 uur Mime (Herman Verbeek» GENT Bioscopen: Als onder vandaag BRUGGE Stadsschouwburg 20 uur Croque Monsieur Area 20 uur Het lied van andere men sen (Berkeman) ST. NIKLAAS Bioscopen: Als onder vandaag TURNHOUT Kursaal: Ik heb Raspoetin gedood 18 3 20 uur MIDDELBURG Vleeshal 11-12 en 14-17 uur Dr. P. Q. Boutenstentoonstelling ZUIDDORPE A. de Block 14.30 u. Jaarmarktschiettnf M. de Cock 14.30 uur Jaarmarktschie- ting staande wip. TERNEUZEN Luxor: 20 uur James Bond. HULST Bioscoopgebouw: 20 u. Blauw bloed en keiharde vuisten, 18 j. KRUININGEN Gemeentehuis 19 uur Raadsvergade ring. ANTWERPEN Rex 10-12.30-15-35-18.20-21.05 uur De val naar de top 14 j. Odeon 12-14.30-16.50-19.10-21.30 uur Le 4rand meaulnes a.l. Pathé 12 14.30 16.50 1 9.10 21.30 uur Moordsyndicaat a.l. Rubens 12-15-18-21 uur Oorlog en vrede, deel 2 Ambassades 12-14.30-16.50-19.10-21.30 u, In the heat of the night 14 j. Savoy 10-12-16.30-19-21.30 uur Cool hand Luke 14 j. Astrid 10-12.30-16.50-19.10-21.30 uur The war-waggon a.l. Quellin 13.30-15.45-18.30-21.15 uur Millie a.l. Capitole 12-15-18-20-22 uur Piraat des konings a.l. KVO 20 uur De macht van het noodlot KNS 20 uur Man is man (Brecht) NKT 20.30 uur Kent u de melkweg (Wittlinger). BRUGGE Memlinc: Peyrol de vrijbuiter 18 j. Aan* vang 15 en 20 uur. Zwart Huis: Blanco voor een oplichter 18 j. Aanvang 20 uur. Forum: Wat een vakantie a.l. Aanvang 14.15-17-20 uur. Scala: De piraat des konings a.l. Aan vang 20 uur. GENT Capitole: Casino Royal 18 j. Majestic De blonde van Peking, 18 j. Plaza: De getemde feeks 14 j. Select: M-15 vraagt bescherming Savoy: De verslindsters 18 j. KNS 20 uur De getemde feek« (Sha kespeare) ST. NIKLAAS Edeftt Herrie te Bagdta<T 14 j. Century: De schaduw van een colt 18 J. Palace: De prins en de verleidelijke heks 14 j. Rex: de 55 dagen van Peking 14 J. Scala: Cosa Nostra, aartsvijand van df FBI 18 j. TURNHOUT Kursaal: Ik heb Raspoetin gedood 18 j aanvang 20 uur Een RKWU-aanval c (Van onze sportcorrespi In de tweede klas B Wit het kunststukje uit Ax< huis te verslaan (0-2); dit van RKWU, dat zelf niet vi dan een gelijk spel b(| D De Leurenaren hebben nu ten voorsprong veroverd, zich helemaal veilig door 5-2 overwinning op Terneu: belangrijke duei tussen Roosendaal viel geen beslisi clubs hielden één punt aan ting over. Ook RAC verwi van de gevaarlijke ondersi door een 4-1 zege op het Uno Animo. Zeeland Spoi bleef hier baas over Longa. internos-roosendaal I eindstand was reeds bij c reikt. In de 5e minuut reed Cauter de Roosenaal-roos, n; wijze door de Roosendaal-d zijn gelopen. De gasten prol balans in evenwicht te bi testten de Internos-defensie, alsnog geen krimp gaf. Eve pauze kon invaller-doelman kers een hoge voorzet niet trole krijgen en Taks kon d»ers meer dioen dan de Rn Inzet met de hand stoppen, benutte de strafschop feilioc de tweede helft kwam in <j geen verandering meer. zeeland sport - lonl II minuten loste Soetemeyer schot in de bovenhoek, buil van doelman Van Vessum. ll nuten was het opnieuw So die de roos trof (2-0). Na de Longa zich nog niet geheel te willen geven. Met technisi spel werd het heiligdom var der belaag a en na 23 mlnu de Van Herp zo'n aanval m af (2-1). Kort voor het einde kopbal van Sorgedrager uit geslagen. De daarvoor t strafschop werd door Elve i zodat de eindstand 2-1 blee! AXEL - ROOD WIT Axc durende de gehele wedstrijf veld iets sterker maar aan king ontbrak deze middag a na 20 minuten spelen Heeren trap kreeg te nemen verdwe daaruit in het Axel-doel 0-1. club was kennelijk aangeslage op kans werd om zeep get de tweede helft was het al n Toen na een kwartier Wijr vrije trap kreeg te nemen, nieuw doel trof (0-2) zette wanhopig slotoffensief in. I verdedigde zich echter koelb ineit maai en machit en slaagde met onverdiende zege in de slepen (0-2). DOSKO - R.K.V.V.U. R heeft het bij Dosko moeilijk na een zeer aantrekkelijke z0n de punten eerlijk gedee' eerste twintig minuten hadde ten het niet gemakkelijk. Uit zet van Ista schoot midvoor buijk in 1-0. Het houtwerk s verder Bergs succes in de weg ten van Suijkerbuijk en Van Pe gfsten wisten het even herstellen er met een kopbal drik werd het gelijk. Drie mi lez saf Hendrik de bal goe( zak, die van kortbij inschoot: na rust werd er hard gewerk bmjkerbuljk uit een hoekse uijmbach voor de gelijkma-k» de.spanning in alle 1 erug. Drie corners brachtei Y°°F de Leurse doelmond, aeste kans was voor Hendrik schootetTe PaSS naaat het D vcw - TERNEUZEN -ji «ttwtkkalde voor de rust 1 een offensief, van de thuisclub h eta"d- VCW nam zelfs een vo aoor doelpunten van De Rit rn?®nJen van ^an Disseldorp Disseldorp, die fraai doorat de ™st viel Terneuzen maar weer was het ÏÏÏÏP dl.e doelpuntte. Frans jA zlJh hoofd onder een vc ter nia? De Zeeuwen kwaï brari jmg terug" Dooms ei te ahten dc stand op 3-2. VC .Tn„„ echter weer even doo Uitsfar0pa5-2lddei' bepaalden ha?atc—dno animo Uni te En!?0 J10'3 het geluk voor e scoren door Meyer: 0-1. Na i mVL Êaandeweg beter en ki ffiSL overwicht. Het herstelde Na in Uno Anhno van slaj te nen, minuten kreeg RAC eer v.'iik "F waarvoor keeper Vai c„jw7an ult ZIJn doel kwam omh/5,te.Passeren: 1-1. Door e- k'erhnnl PLaatste Menner 2-1 ii VervobJl Met een schijnbewegi: uit hoi Jansen de Un «laken 5n kon toen gemak: «en slotfase maakte

de Stem | 1968 | | pagina 2